fbpx

Scharmach.pl

Druk wielkoformatowy

Mianem druku wielkoformatowego określamy takie wydruki, które są większe niż takie, które można swobodnie przenieść, aczkolwiek nie zawsze! Najlepiej znanym przykładem są chyba billboardy i banery. Widzimy je przy drogach szybkiego ruchu, a także w miastach na elewacjach budynków jak i również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe często wielokrotnie przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku billboardów i podobnych dużych powierzchni potrzebny jest również ktoś do montażu, czy też wyklejenia takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to także wydruki do użytku z roll-upami, czy na ściankach reklamowych. Można by do tego zaliczyć również większe formaty plakatów. W skrócie w zasadzie wszystko, co przekracza 50 cm szerokości będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego typu wydruku należy podejść nieco odmiennie niż w przypadku druku małoformatowego. Już podczas rozmów z klientem należy ustalić, czy realizowany będzie wydruk w wielkim formacie, gdyż zlecenie druku wielkoformatowego z nieodpowiednim projektem może skończyć się fatalnie. Tutaj też należy nadmienić, iż przy projektowaniu w procesie projektowym także należy uwzględnić większe rozmiary wydruku, gdyż w tym przypadku do zagospodarowania jest więcej miejsca, ale nie w każdym przypadku jest to zalecane – np. duży billboard może przekazać ograniczoną ilość informacji, jeśli stoi przy drodze szybkiego ruchu, więc lepiej jest jeśli przekaz jest prosty i zwięzły. W przypadku billboardów lub banerów umieszczanych w miastach przy drogach na których ruch samochodowy jest często wolniejszy, a także w przypadku dużego natężenia ruchu pieszych i komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozszerzony i bardziej treściwy przekaz, gdyż odbiorcy mają nieco więcej czasu na zapoznanie się z billboardem lub banerem.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas w jaki sposób projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy także w stanie doradzić, czy w przypadku zlecania nam druku nadesłany projekt spełni zakładane zadanie i czy w ogóle nadaje się do druku. Możemy także zrealizować zlecenie od projektu graficznego do wydruku, zaś na terenie Starogardu Gdańskiego możemy również wykonać montaż.

Billboard dla Studio Urody Lichnerowicz
Billboard dla Studia Urody Lichnerowicz.
Billboard dla Biuro Rachunkowe RK
Billboard dla Biuro Rachunkowe RK.
Plakat dla MediPolTravel
Plakat dużego formatu dla MediPolTravel.

W przypadku druku wielkoformatowego mamy do czynienia z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, często jest to dużo więcej – w końcu billboard może sobie liczyć nawet 600 x 300 cm i takowy będzie trzeba wykleić grafiką podzieloną na mniejsze fragmenty. Takie działanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeśli mamy wyszczególnić konkretne produkty przedstawiające grupę produktów druku wielkoformatowego to będą to następujące wydruki:

 • Banery
 • Plakaty w formatach A0 – A2
 • Billboardy
 • Siatki mesh
 • Folie samoprzylepne do wyklejania okien, czy pojazdów
 • Rollupy
 • Ścianki reklamowe
 • Kasetony
 • Tablice DIBOND itd.

Jak zwykle, taka lista nie wyczerpuje pełni oferowanych produktów, ale pokazuje pewien wachlarz. Tak samo określimy drukiem wielkoformatowym np. namioty reklamowe, gdyż materiał na którym wykonywany jest wydruk wykracza poza możliwości konwencjonalnej drukarki – zatem nie jest to tylko druk wielkoformatowy, ale niejako także specjalistyczny. Podobnie ma się sytuacja z wszelkiego rodzaju wydrukami na większe powierzchnie reklamowe i takim nietypowym przykładem mogą być reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszonym pod sufitem stelażem rozciągnięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne przygotowanie wydruków wielkoformatowych wymaga odpowiedniego podejścia projektowego tak jak już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne, aby klient mógł wybrać współpracę z firmą, która ma na tym polu duże doświadczenie i może zrealizować projekt jak i sam wydruk. U nas oczywiście jest taka możliwości i nasi klienci bardzo często decydują się na tą opcje, a jeśli dysponują własnym projektem to oferujemy wówczas możliwość sprawdzenia i dostosowania projektu do wymogów technicznych danego systemu lub powierzchni reklamowej.

Wsparcie wielkiego formatu dla Twojego biznesu

Wydruki wielkoformatowe pomogą Ci osiągnąć sukces w nieco inny sposób niż te w małym formacie, ale oba się doskonale uzupełniają. Tego typu wydruki są przede wszystkim lepiej widoczne z większych odległości, ale jak już przyciągną do Ciebie klienta warto wręczyć mu coś mniejszego jak np. wizytówkę. Niemniej jednak, wydruki wielkoformatowe wymagają innego podejścia, aby się wyróżnić. Z naszym doświadczeniem, nie będzie takiego problemu, gdyż zrealizowaliśmy już tysiące takich zamówień. Dołącz do sukcesu naszych klientów i zapytaj o bezpłatną wycenę!

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?