fbpx

Scharmach.pl

Marketing Treści

Marketing treści inaczej znany jako Content Marketing jest formą strategii polegającej na pozyskiwaniu klientów za pomocą wartościowych i przyciągających treści dopasowanych do ich potrzeb oraz oczekiwań. Innymi słowy, jest to zainteresowanie i dotarcie do odbiorców za pośrednictwem treści.

Pomagamy w tworzeniu merytorycznych treści dla usługobiorców z całego świata! Stworzymy dla Ciebie profesjonalny i wartościowy content, który przyciągnie uwagę potencjalnych klientów! Nie wahaj się i wciśnij przycisk darmowa wycena, a otrzymasz wycenę marketingu treści idealnie dostosowany do potrzeb Twojej marki!

Marketing treści obejmuje planowanie, tworzenie, rozpowszechnianie poprzez Internet oraz publikację przygotowanych wcześniej materiałów. Zdaniem specjalistów od marketingu content marketing jest nieodzowną częścią kampanii reklamowej. Tego rodzaju obszar marketingu pomaga zdobyć pozycję lidera na rynku, co z pewnością w przyszłości przełoży się na korzystne dla firmy zyski.

Skuteczny content marketing wymaga poznania potrzeb docelowego odbiorcy. Dzięki temu istnieje szansa dopasowania treści do jego oczekiwań, a w efekcie do skorzystania przz niego z Twoich usług lub produktów. Już na wstępie będziesz postrzegany jako ekspert w swojej dziedzinie. Dlatego nie wahaj się używać marketingu treści w swojej firmie!

Zastanawiasz się, jak zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki? Postaw na marketing treści!

Właściwie przeprowadzony marketing treści jest kluczowym czynnikiem decydującym o skuteczności strategii optymalizacji pod kątem SEO. By uplasować się w grupie najbardziej trafnych wyników wyszukiwania online, należy skupić się na tym, by treści były zarówno interesujące, jak i dobre jakościowo. Muszą przede wszystkim przekazywać WARTOŚĆ! Treści o dużej wartości stale na siebie pracują i powodują wzrost popularności marki wśród internautów.

Treści cyfrowe przybierają różnego rodzaju postaci i stają się pewną formą interakcji z potencjalnym klientem. By zatrzymać odbiorcę przy sobie, należy udostępniać treści dostosowane do konkretnej branży, niosące za sobą wartościowy przekaz. Dzięki temu wytwarzamy w potencjalnych klientach potrzebę posiadania tego, co aktualnie oferujemy.

Marketing treści opiera się w szczególności na długotrwałej strategii oraz systematyczności! Jeżeli zależy nam na korzystnych wynikach, te dwie rzeczy muszą iść w parze!

Głównym celem rozpowszechniania w Internecie treści jest przekazywanie odbiorcom pomocnych treści związanych z obszarem działalności danej firmy. Dzięki temu klienci są zaangażowani, co przyczynia się do wzrostu korzyści dla obydwóch stron. Ponadto marketing treści buduje świadomość marki w Internecie, zwiększa ruch na stronie internetowej, a także promuje produkty i usługi.

Narzędzia należące do content marketingu:

• social media
• blogi
• podcasty
• artykuły
• poradniki
• raporty
• e-booki
• newslettery
• webinaria

Właściwy content marketing zaczyna się od zdefiniowania celów, analizy sytuacji rynkowej, działań konkurencji oraz kanałów dystrybucji treści dopasowanych do konkretnej branży. Tylko wtedy buduje on zaangażowanie, tworzy bliską relację i skutecznie wspiera realizację celów sprzedażowych. Strategia content marketingowa jest niezbędna, jeżeli zależy nam na zrealizowaniu odpowiednich zamiarów.

Błędy w content marketingu:

1. Oszczędzanie na wartościowym przekazie
2. Nieznajomość swojego celu
3. Brak kreatywności

1. Oszczędzanie na wartościowym przekazie

Jednym z najczęstszych błędów w tworzeniu treści content marketingowych to próba zaoszczędzenia na wartościowych informacjach na rzecz celów reklamowych. Możemy zapewnić Cię, że nasza agencja nie wybiera drogi na skróty! Doskonale wiemy, że przekazywanie odbiorcom wartości jest podstawą marketingu treści. Na bazie wieloletniego doświadczenia wiemy, że dobrze zaplanowana i długotrwała strategia marketingowa jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.

2. Nieznajomość swojego celu

Sporządzenie porządnego researchu przed rozpoczęciem działań marketingowych jest niezwykle istotne w tworzeniu wartościowych treści. Jeżeli nie znamy naszej grupy docelowej, kanałów dystrybucji itp. nie dotrzemy do naszego klienta w taki sposób, jaki chcemy. Być może odbiorca zainteresuje się naszą usługą lub produktem, jednakże na pewno nie zostanie z nami na dłużej. Dlatego odpowiednie przygotowanie się do kreacji treści jest takie ważne, ponieważ bez odpowiedniego zdefiniowania swojego celu będziemy przekazywać swoją wiedzę za darmo, nie otrzymując nic w zamian.

3. Brak kreatywności

Zawsze warto eksperymentować z treścią, którą tworzymy! Stąd też dobrze jest wykorzystywać różnorakie formy marketingu treści. Twoje treści są dostępne tylko na blogu? Być może warto rozszerzyć swoją działalność, nagrywając podcasty lub pisząc wartościowe posty na Instagramie, lub Facebooku? My doskonale wiemy, jak tworzyć treści, aby potencjalni klienci zechcieli zostać przy Tobie jak najdłużej. Zadbamy o to, aby Twoja marka poruszała tematy, o których jeszcze nie wspomniała Twoja konkurencja. Stworzymy treści nie tyle, ile merytoryczne, ale w głównej mierze ciekawe i atrakcyjne dla oka.

Podsumowując, content marketing to strategia marketingowa, której podstawą jest kreacja i publikacja treści w Internecie. By skutecznie dotrzeć do potencjalnego klienta, należy w pierwszej skupić się na długotrwałym zaplanowaniu działań oraz wnikliwym przeanalizowaniu jego oczekiwań. Dlatego merytoryczne i ciekawe treści są tym, co przyciąga i zachęca do pozostania na dłużej. Dzięki właściwemu marketingowi treści istnieje szansa na zwiększenie świadomości marki i produktu, tworzenia długotrwałych relacji z klientem oraz zwiększenie zaplanowanej sprzedaży.

Pamiętaj, że marketing treści to strategia długoterminowa. Chociaż też byśmy tego chcieli to niestety w tym przypadku nie istnieje coś takiego jak natychmiastowy efekt. Rozumiemy, że to może zniechęcać, ale zastanów się – czy korzystasz z czyichś usług w ciemno, czy wolisz być poinformowany? Wolisz być poinformowany i to też jest część marketingu treści.

Doskonale przygotowany opis usługi, czy nawet poradnik jak wykonać ją samemu to wszystko może służyć strategii marketingu treści. Ludzie chętniej korzystają z usług i kupują dane produkty jeśli mogą znaleźć na ich temat przydatne informacje i jeśli mogą przy tej okazji dowiedzieć się czegoś interesującego. Dzieje się tak nawet wtedy jeśli marketing treści nie dotyczy bezpośrednio sprzedawanej usługi, a dostarcza wartościowej wiedzy z powiązanego zakresu. Wszystko to buduje najpierw relację i zaufanie, a konwersja przychodzi później sama. Odezwij się do nas, a omówimy szczegóły.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
  • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
  • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
  • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
  • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

  • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
  • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
  • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
  • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?