Warning: Undefined array key "margin_tablet" in /home/platne/serwer127181/public_html/dev1.scharmach.pl/wp-content/plugins/elementor/core/files/css/base.php on line 783

Warning: Undefined array key "margin_mobile" in /home/platne/serwer127181/public_html/dev1.scharmach.pl/wp-content/plugins/elementor/core/files/css/base.php on line 783

Warning: Undefined array key "padding_tablet" in /home/platne/serwer127181/public_html/dev1.scharmach.pl/wp-content/plugins/elementor/core/files/css/base.php on line 783

Warning: Undefined array key "padding_mobile" in /home/platne/serwer127181/public_html/dev1.scharmach.pl/wp-content/plugins/elementor/core/files/css/base.php on line 783
Agencja Reklamowa - Barlinek - Scharmach.pl

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Barlinek

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Barlinek jest jednym z miast, w którym fenomenalnie sprawdzą się nasze narzędzia. Z tego powodu Twój biznes rozwinie skrzydła. Dostrzegalnie zwiększymy zainteresowanie ofertą twojej firmy.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Barlinek?

Trafiłeś we właściwe miejsce, dlatego, że jako Agencja Marketingowa 360° każdego dnia korzystamy ze swojej pomysłowości i ogromnej znajomości rynku oferując naszym interesantom najlepsze rozwiązania.
Reklama i marketing

Od skutecznych działań marketingowych zależy funkcjonowanie praktycznie każdej marki. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej profitów ona przynosi. Skupiamy się na tym, aby reklama, którą dla Twojej firmy wykonamy przyniosła jak największe efekty. Twój sukces to nasz sukces.

Projektowanie graficzne

Profesjonalny dział graficzny naszej firmy pomoże Ci wcielić Twoje pomysły w życie. Realizujemy projekty na potrzeby druku i poligrafii, a także do użytku w internecie.

Systemy wystawiennicze

Profesjonalna ekspozycja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do przykucia uwagi odbiorcy. Oferujemy systemy wystawiennicze, materiały Point of Sale, jak również systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Przemyślana i profesjonalna ekspozycja Twojego biznesu jest najważniejsza do zbudowania solidnej pozycji na rynku. Niezależnie od tego, czy chcesz utworzyć nową markę lub uaktualnić istniejącą - jesteśmy profesjonalistami z dużym doświadczeniem, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Za sprawą naszej drukarni możemy wykonywać projekty nie tylko w zakresie projektowym, ale również wykonawczym. Oferujemy między innymi drukowanie wizytówek, katalogów, plakatów, a nawet fototapet.

WWW i E-Commerce

Sporządzimy i wdrożymy każdą stronę www lub odnowimy istniejącą. Możemy również stworzyć dla Ciebie sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Wszystko wykonujemy kompleksowo i profesjonalnie.

Opinie Klientów

Więcej o Barlinek

Populacja: 14385

Długość geograficzna: 15.218640

Szerokość geograficzna: 52.994640

Reklama i marketing

W czasach internetu reklama i marketing to jedne z najważniejszych punktów dobrej strategii firmy. Pozwala ona przyciągać nowych klientów oraz informować bieżących konsumentów o nowościach i o rozwoju naszej firmy. Sprofilowany plan marketingowy może znacznie zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większej grupy odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Barlinek

Poprzez kompleksową obsługę reklamową mamy na myśli ogół usług, które jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom, dobieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Przez to na wstępie za każdym razem prowadzimy wnikliwą rozmowę na temat oczekiwań klienta podejmującego z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° jesteśmy w stanie zaproponować całkowitą obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od koncepcji do urzeczywistnienia wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w określonych przypadkach. Pod spodem przedstawiamy niektóre przykłady ze współpracy z naszymi konsumentami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym na terenie województwa pomorskiego, a szczególnie w obszarze miasta Starogard Gdański. Z firmą M3 Nieruchomości zaczęliśmy współpracę od 2013 roku i przez ten czas mieliśmy przyjemność wykonać dla naszego klienta bardzo dużo ciekawych i naprawdę różnych realizacji.

Potrzeby biura nieruchomości jeśli chodzi o marketing zazwyczaj są bardzo różne, jednakże dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i analizie potrzeb zawsze możemy w stanie sprostać oczekiwaniom klienta. Dziedzina stworzonych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od projektu do wydruku. Dla M3 Nieruchomości stworzyliśmy także flagi reklamowe i reklamę na samochody firmowe wraz z oklejeniem.

Szerokość naszej oferty sięga również na pole projektowania i wdrażania stron internetowych, gdyż dla M3 Nieruchomości stworzyliśmy również profesjonalną i nowoczesną stronę www, gdzie usługa obejmowała staranne opracowanie planu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającego rozwiązania.

Cieszymy się, ze współpracowania z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz wieloletni klient, który ceni nas i darzy zaufaniem, a my gwarantujemy mu szeroki zakres obsługi reklamowej. Poniżej prezentujemy galerię wybranych realizacji dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Barlinek

W dzisiejszych czasach obecność w Mediach Społecznościowych została pewnego rodzaju szablonem, ale nie wystarczy tylko zarejestrować tam firmowego konta – taki profil warto także odpowiedzialnie prowadzić. Założenie konta to pozornie najprostszy etap, lecz nawet na tym etapie są pewne niuanse, o których powinniśmy pamiętać. Niemniej jednak brak aktywności na już istniejącym koncie to jedna z najgorszych antyreklam, jakie można sobie stworzyć, nawet w przypadku firma jest rzetelna i posiada interesującą ofertę. Nawet sami możemy zaobserwować, że kiedy szukamy informacji o produkcie lub usłudze, czujemy zniechęcenie jeśli zobaczymy martwy profil w mediach społecznościowych. Wniosek z tego taki, że jeśli profil już istnieje to należy go sumiennie prowadzić, a jeżeli nie masz czasu aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to może lepszą decyzją będzie zrezygnowanie z założenia konta. Na szczęście, za pośrednictwem naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasze doświadczenie pokazuje, że prawidłowo zaplanowana strategia i konsekwentne prowadzenie dobrze zorganizowanego profilu przynosi zauważalne korzyści dla firmy. Kłopot polega na  tym, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić ze względu na brak czasu, czy doświadczenia – dlatego my jesteśmy rozwiązaniem. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić konta w mediach społecznościowych to jednym ze skuteczniejszych rozwiązań będzie zatrudnienie kogoś innego do tego celu i najlepszym wyborem będzie postawić na kogoś, kto posiada już niemałe doświadczenie w tym zakresie. Oczywiście ze śmiałością zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, bo jesteśmy przekonani, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Nasza oferta w temacie prowadzenia Social Mediów obejmuje założenie i skonfigurowanie strony firmy, i na tym możemy zakończyć działanie jeśli klient chce faktycznie samodzielnie nadzorować swoje firmowe konto społecznościowe. Lecz jeżeli nie ma czasu zajmować się kontem i chciałby powierzyć zadanie fachowcom, z chęcią zajmiemy się prowadzeniem profilu klienta w social mediach. Na wstępie współpracy porozmawiamy o tym, w jaki sposób klient widzi swoją stronę w mediach społecznościowych oraz czy będzie mógł dostarczać odpowiednie materiały. Ponieważ social media mają na celu między innymi zaprezentować przedsiębiorstwo od środka, z tego powodu potrzebujemy materiały prezentujące przedsiębiorstwo klienta. 

W razie zaczęcia współpracy z nami i w określonych przypadkach możemy zlecić wykonanie takich zdjęć naszemu specjaliście lub znaleźć zewnętrznego fotografa. Powszechnie robimy szablony graficzne zgodne z wizją klienta, które będą wykorzystywane do zamieszczania postów w mediach społecznościowych. Prowadząc konto korzystamy z dostarczonych danych oraz z informacji, które możemy w stanie pozyskać ze strony internetowej klienta, a także staramy się uzyskać ciekawe informacje bezpośrednio ze źródła – od naszego klienta. Staramy się także, aby strona firmowa nie była tylko i wyłącznie ołtarzykiem do wychwalania i promocji oferty klienta, bo biorąc pod uwagę, iż chcemy uwidocznić, że za firmą stoją prawdziwi ludzie musimy również pokazać ten aspekt nawiązując kontakt z odbiorcami, którzy firmę znają i wspierają. Robimy to poprzez dostarczanie im intrygujących informacji związanych z daną branżą i zachęcamy do interakcji poprzez udział w dyskusjach.

Nasza firma przewiduje różne progi abonamentowe zależne od ilości postów miesięcznie, a także od ich treściwości i wymaganego zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Barlinek

Optymalny kierunek w biznesie jest konieczny do zrealizowania sukcesu. Wybór właściwego kierunku często nie jest łatwym zadaniem, wobec tego powinniśmy skorzystać z doświadczenia ludzi, którzy zajmują się szukaniem właściwych kierunków marketingowo-biznesowych profesjonalnie. W oparciu o informacje, które otrzymujemy o klienta firmie lub marce, staramy się doradzić tor, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze wywiadu z klientem o jego przedsięwzięciu, planach, jakie chce osiągnąć, lub o krokach, które już podjął. Wypatrujemy także dostępne możliwości w branży i sugerujemy jakie następne kroki można wykonać.

Radząc naszym klientom opieramy się na doświadczeniu zebranym ze współpracy z poprzednimi klientami, którzy dzięki naszej pomocy zdobyli wiele sukcesów w swojej branży. Ponadto analizujemy i sprawdzamy jakim sposobem możemy pomóc klientowi naszą działalnością, czyli jakie rozwiązania reklamowe jesteśmy w stanie zaproponować, aby firma klienta mogła dalej się rozwijać i rosnąć. Systematycznie pomagamy naszym stałym klientom oraz ciągle szukamy kolejnych sprawdzonych sposobów na rozwój ich firmy. Projektujemy też autorskie rozwiązania, które oceniamy na własnych inicjatywach i jeśli okazują się efektywne to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki doświadczeniu, które zbieramy przez styczność z wieloma branżami jesteśmy w stanie opracować metody indywidualnie opracowane do każdej firmy, czy też marki. Czasami mogą to w ogóle nie być rewolucyjne rzeczy, ale w takim przypadku klient potrzebuje potwierdzenia w przekonaniu lub pokazania mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł o nich nie wiedzieć. My jako Agencja Reklamowa 360 stopni chcemy, aby marki naszych klientów rozwijały się i dlatego poszukujemy na to rozwiązań, a jeśli coś działa to zapisujemy ten sposób do naszego zbioru sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Barlinek

Analiza działań wykonywanych przez konkurencje jest kluczowym zabiegiem, dzięki któremu jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie biznesu w swojej branży. Rynek jest jak swoisty żywy organizm, w którym reagowanie na posunięcia konkurentów jest już musem, a nie tylko jedną z opcji. Dzięki profesjonalnej analizie rynku i konkurencji, którą przeprowadzamy, możemy sprawdzić, czy dotychczas stosowane metody są opłacalne w zestawieniu ze strategią działania konkurentów, w dodatku z wykorzystaniem zebranych danych możemy także zaproponować dalszy plan działania.

Każdy jeden biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje słabe i mocne strony, nie ma rozwiązania idealnego. Rolls Royce ma w ofercie samochody ultraluksusowe jakiegokolwiek kompromisu, ani jednego segmentu wejściowego, a marka Dacia zajmuje się samochodami przystępnymi cenowo i powszechnie dostępnymi, marka nie posiada jakiegokolwiek przedstawiciela w segmencie D i wyżej. Obie firmy funkcjonują i mają się bardzo dobrze, chociaż mają dwa skrajnie inne strategie. Jak to możliwe? Eksponują swoje zalety, maskując równocześnie wady wskutek tego trafiają do odpowiedniego klienta – za pomocą przeanalizowania ich działań poznajemy ich metody. Jednakowo jesteśmy w stanie zrobić na przykładzie różnych branż i na gruncie danych, które zebraliśmy, przygotować odpowiednią ścieżkę działania. Zebrane badania oraz opracowane nowe strategie skutecznie pomogą zwiększyć zysk i rozwinąć firmę.

Analizując działanie rynku jesteśmy w stanie zapoznać się ze skutecznymi sposobami i strategiami skutecznego działania w danej dziedzinie, a także wystrzec się błędów, które mogłyby z kolei przynieść niemałe straty. Wnikając w konkurencyjne strategie zwracamy uwagę również na dane, które pokazują nam powtarzające się trendy i schematy, które też mogą zostać wykorzystane do planu długofalowych strategii, które pomogą ograniczyć lub całkowicie wyeliminować różne niepowodzenia, a jednocześnie przyniosą wymierne zyski. Posiadając znajomość różnych dziedzin naszych klientów umiemy doradzić, które działania można zrealizować w odpowiedzi do aktualnych działań rynku, możemy dodatkowo podpowiedzieć strategie biznesową na podstawie wcześniejszych analiz bez wykonywania świeżych, ale zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Dorobek naszego działu graficznego można oglądać w największych firmach w Polsce oraz za granicą. Prace tworzone są poprzez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu myślą o każdym szczególe. Twojego planu. Projekty można zamawiać indywidualnie albo mogą być one zalecane poprzez naszych fachowców od kampanii reklamowych, drukarni lub systemów wystawienniczych, dzięki temu jesteś w stanie zaoszczędzić własny czas osiągając przy tym najlepsze rezultaty.

1. ldentyfikacja wizualna Barlinek

Aby osiągnąć sukces na rynku, firma i jej marki powinny się stosownie wiązać ze sobą, również muszą w prawidłowy sposób docierać do swoich odbiorców. Do wykonania rzeczonego obowiązku potrzebna jest przeanalizowana identyfikacja wizualna, która natchnie w konsumentach trafne emocje jak i również odbiorcy zapamiętają ją. Usługa przygotowania identyfikacji wizualnej jest złożonym procesem, w którym analizujemy założenia firmy, a wówczas tworzymy całą strategię wizualnej komunikacji, która będzie wykonywać swoje zadanie w taki sposób, aby spełnić określone plany. W procesie kreujemy takie rzeczy jak nazwa, logo, a także księga znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, w której opisujemy, w jaki sposób należy zastosować system identyfikacji wizualnej i która mieści w sobie też wszystkie niezbędne schematy materiałów reklamowych jak na przykład wizytówki, papier firmowy, czy katalogi.

Zaczęcie procedury stwarzania identyfikacji wizualnej to zawsze rozmowa z konsumentem i przemyślana obserwacja branży, w której funkcjonuje lub chce działać, a zatem po pierwsze powinniśmy w całości wybadać terytorium, na którym będzie działać i konkurować nowa lub istniejąca marka, lub firma. Bez tego rozpoczęcie takiego procesu jest niewykonalne, ponieważ brak jest informacji wpływających na rozpoznanie profilu identyfikacji wizualnej. Opierając się na zebranych przez nas informacji przystępujemy do procesu tworzenia identyfikacji wizualnej, której kolejnym elementem jest zaprojektowanie nazwy firmy, produktu, a jeśli ta już istnieje to konfrontujemy obecną nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne modyfikacje. Niepodważalnie zmiany w przypadku znanej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszym pomysłem, dlatego w tego typu sytuacjach zazwyczaj nie zmieniamy nazwy. Następnie zaczynamy proces projektowania logo, w którym formujemy różne propozycje i warianty graficzne. Propozycje logo sporządzane są na podstawie informacji uzyskanych z rozmowy z usługobiorcą, a ponadto z tych pozyskanych z przeglądu rynku, dzięki czemu możemy dopasować logo i tożsamość marki do rynkowych realiów, a także do oczekiwań klienta. Z motywów, które pokazujemy klient wybiera jedną wariację, która w późniejszym procesie jest doszlifowywana w celu dopięcia gotowego loga. Gotowe logo staje się podstawą do powstania innych aspektów identyfikacji wizualnej, które nie powstałyby bez wcześniejszego opracowania logo.

Z zaprojektowanym logo możliwe staje się przygotowanie następnych elementów identyfikacji wizualnej, co nie oznacza, że następne etapy identyfikacji wizualnej są łatwiejsze. Rzeczywiście utworzenie designu logo jest najbardziej czasochłonne, dlatego iż jest to główny element wymagający zbadania i przemyślenia każdego elementu, który będzie angażować konsumenta. Jednakże w procesie opracowywania następnych elementów wcale nie wyłączamy analizowania z procesu, z uwagi na fakt, iż wszystkie elementy muszą być dobrze skomponowane ze zrobionym logo, muszą z nim właściwie współgrać i rezonować, aby harmonijnie stworzyć oryginalny wizerunek marki. Dostosować musimy odpowiedni krój pisma, harmonijne kolory, a także zasady ich łączenia i ekspozycji. Nie można też zaniedbać podstawowych materiałów użytkowych takich jak ulotki, papier firmowy, koperty, wizytówki, a także teczki wraz z reklamowymi przykładami ich zastosowania. Przedział potrzebnych gadżetów użytkowych jest ustalany indywidualnie, dlatego że przykładowo przy brandingu produktowym potrzebna może być broszura reklamowa, ale niekoniecznie papier firmowy.

Wszystkie te porady wraz z instrukcjami i przykładami użycia zapisywane są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to katalog dla usługobiorcy, swoisty przepis użytkowania i postępowania z logiem, jak również z całością przygotowanej identyfikacji wizualnej. Dokument jest też przydatny w momencie współpracowania z innymi studiami reklamy i grafiki, dlatego że dzięki temu schematowi będą posiadać wytyczne odnośnie stylu, w którym powinny być przygotowane wszystkie materiały marketingowe. Przy użyciu tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowuje spójność nieprzerwanie, pod warunkiem postępowania zgodnie z regułami zawartymi w brand booku.

Zaprojektowanie naprawdę dobrego systemu identyfikacji wizualnej wymaga długiego procesu, w którym zostaną wzięte pod uwagę wszystkie zmienne, które mają wpływ na jej styl i charakter – są to w szczególności analiza rynku i konkurencji, a ponadto potencjalnych konsumentów wraz z oczekiwaniami i celami, które ma spełnić identyfikacja dla zleceniodawcy.

2. Projektowanie logo Barlinek

Logo przykuwa spojrzenia i budzi stosowne emocje z daną marką lub firmą. Stworzenie znaku graficznego w taki sposób, aby wzbudzał w klientach odpowiednie skojarzenia jest ciężkim trudnym zadaniem nawet jeśli ostateczny efekt jest schludny i prosty. Przebieg tworzenia kryjący się za dowolnie wybranym, starannie stworzonym logo jest bardziej szczegółowy i długi niż myślimy. Początkiem wszelkich projektów logo jest dogłębny wywiad z klientem na temat tego, jakie zadania ma realizować logo i do jakich klientów ma trafiać. W tej intencji potrzebujemy dowiedzieć się w szczególności, w jakiej branży działa nasz usługobiorca, kto jest jego konkurencją, kim są odbiorcy jego produktu i jaki wpływ ma mieć na nich znak graficzny marki. Zgromadzenie i analiza tych danych pozwoli nam przystąpić do wstępnej kreacji koncepcji logo.

Część pracy nad podstawowym konceptem to kreatywna dyskusja, z której wyłaniamy koncepcje, po czym są przesiewane, a z wyselekcjonowanych tworzymy propozycje dla klienta. Projektowane koncepty najlepiej naszkicować, aby przedstawić ogólny zarys i ideę, które jeśli pokrywają się z kierunkiem danego projektu w dalszym etapie przekuwane są w końcową propozycję loga. Opcji, które prezentujemy klientowi zazwyczaj jest więcej niż jedna i mogą to być też propozycje, które będą z różnych wstępnych koncepcji. Chociaż, na tym etapie usługobiorca otrzymuje już propozycje logo, z których zostanie wskazane pojedyncze do końcowego doszlifowania.

Finalna część, podczas której wykończymy stworzony znak graficzny to dopieszczanie drobiazgów. Sprawdzamy jak logo sprawdza się w różnych wariantach kolorystycznych, badamy jego układ i przygotowujemy kilka wariacji, z których również zostanie wybrana ostateczna opcja. Finalnie zatwierdzony projekt jest zapisywany do odpowiednich formatów wektorowych i rastrowych. Wskazane jest również, aby zlecić przynajmniej podstawową księgę znaku, która przedstawia, w jaki sposób używać przygotowane logo.

3. Grafiki reklamowe Barlinek

Informacje wizualne są zazwyczaj pierwszymi, które przyjmujemy i pojmujemy, dlatego zatroszczenie się o doskonałe projekty graficzne ma wielkie znaczenie dla wszelkiego biznesu. W związku z tym nie pozostawiamy niczego przypadkowi i szczegółowo analizujemy plan, jaki ma wypełniać grafika w konfrontacji ze środowiskiem – rynkiem – na którym będzie działać.

Projektujemy dla najpopularniejszych przedstawicieli swoich branż i troszczymy się o to, aby ich wizerunek pokazywał się jak najlepiej, przy naszej pomocy. Atrakcyjna grafika reklamowa nie tylko ładnie prezentuje się, lecz realizuje także określone cele i wzbudza właściwe emocje. Dzięki współpracy z największymi markami i zrobieniu tysięcy projektów wiemy dokładnie, w jaki sposób stworzyć idealną grafikę, która osiągnie cele biznesowe i zadba o najlepszy, i przemyślany wygląd firmy. Nasze prace graficzne cechują się doskonałą jakością i profesjonalnym wykonaniem. Dbając o szczegóły projektujemy każdy, jeden element grafiki w taki sposób, aby spełniał swoją szczegółową funkcję oraz aby współtworzył z pozostałymi elementami funkcjonalną i komponującą się całość przekazującą konkretny komunikat do klienta.

Możemy stworzyć duży zakres grafik przygotowanego do wydruku mało- i wielkoformatowego, jak również do użytku w sieci. Posługując się przykładem, jesteśmy w stanie przygotować projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów, a także projekty grafik do wykorzystania w sklepach internetowych e-commerce lub do skorzystania w mediach społecznościowych. 

Nasz dział grafiki komputerowej zajmuje się także tworzeniem unikatowych wizerunków firmy i kreowaniem nowych marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Możemy zaproponować kompleksowe usługi graficzne.

4. Abonament graficzny Barlinek

Wiemy, jak trudno jest znaleźć właściwego grafika, z tej przyczyny stworzyliśmy unikatową ofertę, z wykorzystaniem której możliwe staje się zwerbowanie całego działu graficznego w cenie jednego grafika. Wskutek tego Twój zespół nie marnuje czasu na szukanie pracownika, który może zmienić pracę, a otrzymuje bardzo wysokiej klasy projekty graficzne od profesjonalnego zespołu, który zna Twoją dziedzinę, preferencje i aktualnie panującą modę. Tworzone przez nas kreacje graficzne są zawsze w pełni profesjonalne i przemyślane pod kątem zadania, jakiego mają pełnić. 

W okresie naszego ponad 15-letniego doświadczenia współpracowaliśmy z dużą ilością szeroko znanych marek, które dzięki naszej pracy zdobyły kolejny krok na drabinie sukcesu.

Nasze kompetencje obejmują między innymi:

 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty
 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy
 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX

To wszystko możesz pozyskać w jednej opłacie. Każdy zakres przeprowadzanego serwisu w ramach abonamentu ustalany jest indywidualnie.

Profity, jakie zyskujesz to w szczególności oszczędności czasu, funduszy i gwarancja bezpieczeństwa – zatrudniasz pełen zespół graficzny, który pracuje na legalnym oprogramowaniu i terminowo kończy zlecone projekty. Dzięki nam nie musisz kupować sprzętu komputerowego, oprogramowania ani szukać wykwalifikowanych pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to bardzo szerokie pojęcie, które warto by rozgryźć, ponieważ będzie to ważny rodzaj akcji marketingowych w Twojej firmie. Poniżej znajdują się najbardziej znane i najbardziej dochodowe rodzaje kampanii wraz z opisami, w jaki sposób działają.

1. Kampanie Google Ads Barlinek

Mówiąc o kompleksowej obsłudze reklamowej mamy na myśli zbiór usług, które możemy zaoferować naszym interesantom, które dobieramy na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych usługobiorców. Tak więc na otwarcie za każdym razem przeprowadzamy rzetelną rozmowę na temat tego czego klient oczekuje zaczynając z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° jesteśmy w stanie zadeklarować pełną obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od projektu przez realizowanie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w szczególnych przypadkach. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów współpracy z naszymi usługobiorcami w szerokim zakresie działania.

Dysponujemy statusem partnera Google!

Status partnera Google Ads orzeka, że nasza agencja w niezawodny sposób prowadzi kampanie swoich usługobiorców, wzbudza ich postęp dzięki zarządzaniu ich kampaniami, a także posiada certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w dyscyplinie Google Ads.

Google AdWords, bo tak wcześniej nazywały się kampanie reklamowe Google Ads, są technologią pozwalającą na trafienie ze swoją ofertą do większej ilości klientów w krótkim czasie, a za sprawą narzędzi analitycznych jesteśmy w stanie tak udogodnić kampanię, aby dostać maksymalne korzyści przy małej inwestycji finansowej. Przy pomocy Google Ads jesteśmy w stanie dopełnić konkretne cele, między innymi zwiększenie liczby osób odwiedzających nasze strony, lub powiększenie liczby klientów, a zadania te możemy urealnić za pomocą wielu kampanii takich jak np. typowe kampanie w wyszukiwarce i zaawansowane displayowe lub nawet inteligentne kampanie zakupowe.

Wyższością reklam Google Ads nad tradycyjną metodą promocji jest jej niemała możliwość kształtowania, jak też możliwość dogłębnego sprawdzenia efektów. Podczas korzystania z zwykłych sposobów jak ulotki, czy prasa lub telewizja posiadamyjedynie nieduży zbiór danych statystycznych na temat ich wydajności. Opcję skonfigurowania takiej klasycznej kampanii i wycelowania w grupę interesantów również nie są pierwszorzędne. 

Z innej strony w kampaniach Google Ads jesteśmy w stanie zadecydować do jakiego dokładnie typu odbiorcy chcemy skierować nasze reklamy, a dodatkowo jesteśmy w stanie zadecydować, o której godzinie powinny się eksponować. Mamy możliwość tytułem przykładu skierować promocję do właścicieli małych i średnich wysyłkowych, które znajdują się w konkretnym regionie, którzy wydają określoną kwotę środków na eksploatację swoich maszyn i pokazać im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy akurat mają czas na przeglądanie sieci internetowej. Ani jedna forma tradycyjnej reklamy nie oferuje takiej rozległej możliwości definiowania grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Barlinek

Kampanie produktowe to specyficzne kampanie reklamowe dopasowane typowo na sprzedaż produktów na stronach internetowych. Pokazują one główne dane produktu takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą bezpośrednio na sklepową kartę zakupu, gdzie można dokonać transakcji.

Rynek e-commerce wiecznie zwiększa swój udział w zakupy konsumenckie, a także w zakupy B2B. Nic nie wróży na to, aby ta tendencja miała ulec zmianie, o ile klasyczne markety prawdopodobnie będą dalej z nami to bezspornie większością rynku będą zakupy online. Już w tej chwili mamy do czynienia z naprawdę sporą ilością transakcji zawieranych przez sieć internetową, ale żeby transakcja została przeprowadzona to kupujący i sprzedawca muszą w jakimś sposobem nawiązać kontakt w wirtualnej przestrzeni. Istnieją na to wielorakie sposoby,  a jednym z najlepszych są właśnie kampanie zakupowe Google. Sygnują się one znaczną produktywnością, a także niedużym kosztem dotarcia do konsumenta. Na dodatek dzięki kampaniom zakupowym konkretnie trafiamy do grona ludzi zainteresowanych kupnem danych produktów.

Zaraz po włączeniu kampanii zakupowej Google, nagłaśniane produkty lub usługi prezentować się na pierwszym wierszu listy wyszukiwania tuż nad wynikami organicznymi. Reklamowane przedmioty są konkretnie dopasowane do zapytań klienta, dla przykładu, jeżeli konsument wyszukuje kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeśli posiadasz taki produkt w swojej ofercie i uruchomimy dla Twojego sklepu taką kampanię, to Twój produkt będzie u góry, na liście wyszukiwania konsumenta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po wciśnięciu w Twój produkt trafia bezpośrednio do Twojego sklepu, gdzie może kupić produkt. Łatwa i niezwykle efektywna metoda.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to rodzaj marketingu, który szczególnie zalecamy wszystkim sklepom internetowym i biznesom e-commerce bez względu na branżę. Współpracujemy ze sklepami online z wielorakim asortymentem. Mogą to być ubrania, elektronika, czy nawet systemy ogrzewania – pod warunkiem że są położone w sklepie online to dzięki kampaniom zakupowym mamy możliwość skutecznie napędzić sprzedaż dowolnie wybranego asortymentu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Barlinek

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Media społecznościowe zajmują mnóstwo ludzkiej uwagi każdego dnia, a najpopularniejszym wzorem z pewnością będzie Facebook. Obszar, który daje internautom czas oderwania od codzienności i relaks może dodatkowo posłużyć jako miarodajny środek reklamowy.

Egzystencja różnorakich firm w mediach społecznościowych nie jest przypadkowa. Wskutek tego biznes może zyskuje na wiarygodności oraz ma szansę wciągnąć użytkowników w interakcję ze swoją marką, co często przekłada się na polepszenie wyników firmy. Jednak obecność w mediach społecznościowych to jedno, a kampania to drugie. Dzięki kampaniom reklamowym w social mediach możemy zdobyć szerokie grono odbiorców i co jest na równi ważne możemy także dokonać bardzo precyzyjnego wyboru do kogo skierujemy reklamę. Chciałbyś pokazać reklamę swojego produktu miłośnikowi bezglutenowych, bio organicznych produktów, którego ulubionym kolorem jest fuksja? Nie ma problemu. To właśnie jest wielka siła kampanii reklamowych w mediach społecznościowych. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Cele, jakie mogą wprowadzać w życie reklamy w social mediach są zróżnicowane i nie muszą być ograniczane tylko do ciągłej reklamy asortymentu sklepu. Możemy dla przykładu rozszerzać świadomość marki i bazę odbiorców generowanej treści, żeby więcej ludzi wiedziało o Twojej marce. W konsekwencji tego grono zgromadzone dookoła Twojego biznesu wzrośnie, a konwersje przyjdą same, dlatego, bo odbiorcy ze świadomością istnienia Twojej marki mogą także zacząć się z nią utożsamiać i sami z siebie będą chcieli skorzystać z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być wówczas świetnym wypełnieniem pokazującym większy zakres oferty niż początkowo można przedstawić.

Perspektyw, jakie dają social media jest bezsprzecznie dużo. Z naszego doświadczenia mamy świadomość, że biznesy wykorzystujące te sposoby rosną szybciej niż te, które z nich nie korzystają. Warto zainteresować się tym tematem – jesteśmy tutaj, aby w tym pomóc.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Barlinek

Kampania zewnętrzna, outdoorowa, out-of-home to jedna z najstarszych form marketingu, którą widzimy praktycznie na co dzień. Możemy zobaczyć te metody reklamy w trakcie drogi do pracy, na zakupach czy, nawet podczas wyjścia na spacer. Do tego typu reklamy zaliczają się billboardy, banery, szyldy reklamowe i wszystko w plenerze, co w jakiś sposób przekazuje nam komunikat reklamowy.

Metoda reklamowa jest stara, ale z całą pewnością nadal skuteczna, tego nie da się ukryć. Kiedy wyjdziesz z domu, na pewno zauważysz jakąś tablice z reklamą albo baner – szczególnie w dużych miastach. Z reklamą outdoorową styka się praktycznie każdy i właściwie na co dzień, jest ona tak powszechna, że nawet się nad tym nie zastanawiamy. Czy to znaczy, że taka reklama będzie mniej skuteczna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, należy zatroszczyć się o jej systematyczną aktualizację, aby się nie opatrzyła i nie wtopiła w tło. Z tego powodu, że styczność z reklamą outdoorową to niejako codzienność sprawia, iż różne modyfikacje i modernizację powodują powiew świeżości i z zaciekawieniem rejestrujemy takie zmiany. Mijanie ciągle takiej samej reklamy po prostu przejada się, ale jeśli na jej miejscu pojawia się coś nowego to z pewnością każdy przyłapał się na przyjrzeniu się takiej reklamie. Nawet jeżeli ktoś nie jest zainteresowany ofertą z reklamy to i tak zobaczył fakt jej renowacji, a to również ma znaczenie!

Jak wszystkie formy reklamy i ta zewnętrzna ma również swoją specyfikę, do której musimy dostosować przekaz. Na ogół obserwator ma niewiele czasu na zapoznanie się z reklamą dlatego też musi być ona krótka, treściwa i przekazywać prostą, zrozumiałą wiadomość. Równie dobrze jest także zaznaczyć w tej reklamie swoją, obecność w obszarze wirtualnym i krok po kroku reklama ewoluuje w pewną formę hybrydową. Opcji jak zwykle jest wiele, ale wymagane jest duże doświadczenie, aby je prawidłowo wykorzystać oraz udźwignąć spójność w każdej części kampanii zewnętrznej, z tego względu najlepiej skontaktować się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Barlinek

Kampanie wideo to ciekawy sposób zaprezentowania odbiorcom swojej oferty – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to film jest warty minimum dwa razy tyle. Na dodatek wideo reklama ma jedyne w swoim rodzaju możliwości niedostępne dla zwykłych zdjęć, czy grafik i z jednej sesji filmowej można stworzyć nawet kilka materiałów marketingowych.

A co z rozsyłaniem reklamy? Mając w posiadaniu już gotowy materiał, można rozkręcić reklamę na wielu kanałach promocyjnych. O ile można gdzieś wyświetlić film, to nic nie przeszkadza, aby z takowej możliwości skorzystać. Kampanie wideo jesteśmy w stanie efektywnie uruchomić na YouTube, czy Facebooku, jak też na zyskującym rozgłos TikToku. Można stworzony materiał wideo wykorzystać także jako ogólnikowy film promujący firmę oraz odtwarzany tylko na stronie firmy. Możliwości jest bardzo dużo, a dużym aspektem kampanii wideo jest fakt, że w ramach jednego planu filmowego możemy otrzymać wiele materiałów, które możemy rozpromować na każdym ze wspomnianych kanałów promocji.

Kampanie wideo, tak jak w przypadku zwykłych reklam w przestrzeni cyfrowej, możemy kierować je do wybranej grupy odbiorczej. Dlatego też przygotowując materiał promocyjny, możemy go również pokazać konkretnej grupie użytkowników, co dodatkowo potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo potrafi osiągnąć. Ta metoda marketingu może okazać się też w wyższym stopniu angażująca, dlatego nawet niedługim filmem możemy niekiedy ukazać znacznie więcej niż obszerną infografiką. Nie znaczy to jednak, że z innych form reklamy powinniśmy zrezygnować, nie o to nam chodzi. Po prostu należy pamiętać o unikalnych możliwościach każdej z nich, gdzie mogą one się także doskonale uzupełniać. Niezależnie od wybranych kierunków marketingu, z naszą pomocą rezultat na sto procent będzie satysfakcjonujący.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

W dobie dzisiejszego rozwoju technologii internetowych nie powinniśmy zapomnieć o prawidłowym działaniu swojej firmy w sieci. Ważne jest, aby każda firma zadbała, jak najlepiej się tylko da o swój profil w internecie.

1. Strony internetowe Barlinek

Bez strony internetowej nadal da się działać, ale nasze bogate doświadczenie i wszystkie dostępne informacje, pokazują, iż ludzie poszukują w internecie wiadomości na temat przedsiębiorstw lub marek i produktów, którymi się interesują. Brak takiej strony nie zawsze musi oznaczać utratę zaufania konsumenta, lecz wiążę się z dużym minusem dla wizerunku firmy. Należałoby o tym pomyśleć z oczu konsumenta – jeżeli nie uzyska informacji o produkcie od znajomych, to otworzy przeglądarkę i zajrzy w internet, bo to będzie najszybsze. W przypadku gdy nic nie znajdzie, to istnieje bardzo duża szansa, że po prostu da sobie spokój.

Korzystniej jest, jeśli potencjalny klient obejrzy nawet prostą, podstawową stronę www niż żeby nie zobaczył jakichkolwiek informacji o produkcie, firmie, czy marce, która wzbudziła u niego zainteresowanie. Tu też pojawia się kwestia dopasowania strony internetowej do przedsiębiorstwa, dlatego, bo nie każde przedsięwzięcie potrzebuje szczegółowego i rozbudowanego portalu internetowego i może zupełnie wystarczyć prosta strona wizytówka lub tzw. landing page. Niezależnie od stopnia skomplikowania strony, należy zadbać o jej estetykę i prawidłową prezentację. Odnalezienie firmowej strony w internecie to tylko połowa sukcesu, a  właściwe przekazanie przez nią wiadomości to druga połowa. Jeżeli okaże się, że konsument nie umie znaleźć odpowiedzi na interesujące go pytania, bo strona zraża niedzisiejszym wizerunkiem i chaotycznym ułożeniem informacji, to końcowy skutek będzie bardzo podobny do tego jakby tej strony internauta nie odnalazł.

Za sprawą profesjonalnej strony internetowej nie tylko nakłonisz do siebie potencjalnych klientów lub kontrahentów, ale również zaoszczędzisz czas. To wszystko, z tego powodu, że na stronie internetowej można zawrzeć bazę informacji, o jakie rutynowo pytają klienci. Możesz również zawrzeć opisy standardowych usług, działań czy sytuacji. To sprawi, że kupiec będzie mógł dowiedzieć się potrzebnych informacji, a pracownik, który miałby to tłumaczyć, zaoszczędzi mnóstwo czasu i wysiłku, nie musząc tego robić lub ostatecznie dopisze tylko informacje na stronie, których nie było i odpowie na dokładniejsze pytania.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Sporządzaniem stron internetowych możemy się zająć kompletnie, od wykonania pomysłów i projektów po końcowe wdrożenie, uruchomienie i oddanie usługobiorcy w pełni funkcjonującej, działającej strony. Możemy także sporządzić usługi jednostkowe, przykładowo wdrożyć i uruchomić wcześniej zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia we własnym zakresie. Zajmujemy się  również wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem przerwanych projektów jeśli stwierdzimy, że jest taka możliwość. Wszystko warunkowane jest tym, jakie oczekiwania ma nasz usługobiorca.

Jasne jest to, że projekt zaczynamy od ustalenia szczegółów i wywiadu o tym jak ma prezentować się nowa strona internetowa albo jakie są oczekiwania odnośnie poprawy, czy rekonstrukcji starych stron www. Po zakończeniu ustalania wszystkich części i po wykonaniu fachowego wywiadu możemy przystąpić do pracy. Prace projektowe nad stroną internetową przeprowadzamy opierając się o informacje, które uzyskamy od kontrahenta i które rzecz jasna wzbogacamy opierając się o własne wieloletnie doświadczenie. Gdy nie otrzymujemy od klienta informacji, czy wizji dotyczącej tego, jak ma wyglądać strona, będziemy podsuwać własne propozycje, co do których będziemy musieli otrzymać akceptację, aby móc pracować dalej. W pierwszej kolejności przygotowujemy projekt wizualny, aby zaprezentować rzeczywisty kształt przyszłej strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze całkiem łatwo i swobodnie modyfikowany. Projekt graficzny jest prezentowany usługobiorcy i z nim konsultowany, a po wykonaniu wszystkich niezbędnych zmian i dopracowaniu detali przekazujemy końcową wersję do akceptacji klienta. Dopiero po akceptacji ze strony klienta strony przystępujemy do programowania funkcjonalności i wdrażania. Zmiany na tym etapie projektu mogą być już bardzo trudne do zrobienia nie licząc prostej kosmetyki.

Prace programistyczne nad witryną internetową przemieniają schemat graficzny na działający i funkcjonalny system. Na tym etapie testujemy również wszystkie konieczne i pomocnicze funkcje, a także układamy otrzymane od klienta treści – przygotowanie materiałów na stronę możemy też innej firmie lub sporządzić samemu. Strona internetowa zaczyna rzeczywiście istnieć w sieci i możemy powierzyć usługobiorcy tymczasowy adres do przeglądu postępów projektu. Po zakończeniu prac programistycznych przekazujemy tak stworzoną stronę internetową do ostatecznej akceptacji klienta. Końcowo zostaje już tylko wdrożenie i wystartowanie strony internetowej pod adresem firmy.

2. Sklepy internetowe Barlinek

Sklepy internetowe, to strony WWW, na których można dokonać zakupu towarów lub usług. Sklepy internetowe są nierzadko wiązane z witrynami opartymi o koszyk zakupowy, dostarczającymi duży wybór asortymentu, lecz nawet taki oferujący około sześć wariantów dwóch produktów, tak samo możemy nazwać sklepem internetowym. Co więcej, strony oferujące zakup usług cyklicznych przez stronę można by podłączyć pod definicję sklepów internetowych. Sklep internetowy najprościej rzecz ujmując jest serwis internetowy, który zezwala na dokonanie pełnej transakcji razem z płatnością właśnie przez internet, bez uprzedniej konieczności kontaktu konsultanta i ręcznego wystawiania poleceń zapłaty.

Sklep internetowy sugerujemy, kontrahentom, którzy mają już dobrze prosperujący biznes offline, czyli takim, którzy np. posiadają sklep stacjonarny. Oczywiście nic nie jest przeszkodą, by zacząć działalność od sklepu internetowego, gdyż takie przedsięwzięcie jest tańsze porównując do najmu lokalu i jego utrzymywania. Start sklepu internetowego to też świetny pomysł nawet jeśli usługobiorca posiada już jakiś kanał dystrybucji w internecie np. na dużych serwisach aukcyjnych i chce zmaksymalizować swoje zyski otwierając kolejny bardziej autonomiczny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Zainicjowanie sklepu internetowego jest jedną z lepszych dróg na dotarcie do konsumenta detalicznego, czyli prościej mówiąc zwykłej osoby. Oczywiście są również przewidziane rozwiązania dla konsumentów hurtowych B2B. Budowa w takim wypadku wygląda trochę inaczej, ale działa na takim samym wzorcu – kontrahent może skompletować swoje zamówienie hurtowe i zaakceptować je do realizacji całkowicie przez internet. W obu przypadkach rozwiązania takie oszczędzają dużą ilość czasu, dlatego że klient, czy to będzie pojedynczy konsument, czy kontrahent biznesowy, z reguły obsłuży się sam. Byliśmy świadkami przypadków, kiedy biznes zaczynał się od zwyczajnego sklepu online, a potem rozwinął się również na standardowe sposoby sprzedaży poprzez sklepy stacjonarne, więc można śmiało powiedzieć, że założenie sklepu internetowego zalicza się do jednych z lepszych opcji na start działalności.

Obszar oferowanych przez nas usług obejmuje też renowację istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli ogląd, czy wszystko jest ze sklepem internetowym okej. Często obcowaliśmy ze sklepami internetowymi, których posiadacze nie byli usatysfakcjonowani z ich wydajności, a po naszej wsparciu sklepy zaczęły przynosić dobre obroty. Odświeżanie sklepu, wiąże się z robieniem nowej szaty wizualnej do obecnie używanego szablonu lub wiążę się z przygotowaniem nowego schematu wraz z szatą wizualną. To trochę jakby tworzyć nowy sklep z taką różnicą, że każdy produkt i każda strona jest dodana i również działają już wszystkie obowiązkowe systemy. Sklep internetowy może także normalnie pracować podczas modernizacji wyglądu, ponieważ w pierwszej kolejności konstruujemy projekt w środowisku wstępnym, a następnie przenosimy to na działający sklep internetowy. Tak samo jak w przypadku projektowania stron internetowych, przed podjęciem się restaurowania kompozycji sklepu internetowego, powinniśmy przeprowadzić rozmowę odnośnie oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wygląd. Po tym klasycznie kreujemy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane na stronę.

Stworzenie sklepu internetowego od podstaw również zaczyna się od badania oczekiwań i potrzeb usługobiorcy oraz od ustalenia ogólnego wizerunku całego przedsięwzięcia. Po ustaleniu szczegółów tak jak w wypadku tworzenia stron internetowych rozpoczynamy proces projektowy przechodzący przez części opracowania koncepcji, przygotowania projektu wyglądu, programowania, badania i ostatecznego wdrożenia po otrzymaniu akceptacji na koniec każdego z wymienionych części. Po zakończeniu prac klient dostaje sklep internetowy przygotowany pod klucz, dyspozycyjny do natychmiastowego działania, a jeśli zaś klient będzie pracować pierwszy raz z takim systemem to polecamy także usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Tworzymy na różnych systemach sklepowych, między innymi na: shoper, woocomerce, czy presta shop. Jednakże nie ma żadnych barier, aby klient samemu zaproponował system, na którym ma być oparty sklep internetowy w przypadku gdy jest już do jakiegoś przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Barlinek

Dzierżenie internetowej strony dla swojego przedsiębiorstwa, czy marki własnej to obecnie pewna oczywistość. Nie mnie jednak, by ta mogła funkcjonować efektywnie musimy się nią także dobrze zająć, czyli powinniśmy optymalnie zarządzać stroną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Sterowanie stronami internetowymi jest jedną z tych czynności, które zapewniają, że wszystko na pewno funkcjonuje tak jak należy. Dużo właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych w ogóle nie zajmuje się administracją, czy prawidłowym dowodzeniem swoimi stronami, a tospory błąd, który kosztuje sporo wysiłku jeśli nadejdą różne komplikacje. Cel sterowania stroną polega także na prowadzeniu jej treści i zmienianiu do ciągle nowych trendów. Jako przykład możemy podać aktualizacje przeglądarek internetowych, które niekiedy sprawiają, że strona nie wyświetla się prawidłowo. Musimy na to adekwatnie odpowiedzieć i zaktualizować stronę, aby nie pomniejszyła swojego uznania w oczach algorytmów wyszukiwarek, ale aby było to wykonalne potrzebni są odpowiednio doświadczeni ludzie i szeroka wiedza.

Nowatorska i systematycznie ulepszana strona internetowa pokazuje również, że biznes, który pokazuje jest czynny i stoją za nim ludzie z krwi i kości. Rzeczowo gospodarzona strona pomaga także zadbać o ciągle wysoką ilość odwiedzin, a co za tym idzie, pomaga utrzymać stały przypływ klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które marka posiada w ofercie. Żeby było to wykonalne należy zatroszczyć się nie tylko o dobre funkcjonowanie strony internetowej od strony technicznej, ale również o wstawienie na stronie internetowej właściwych treści o wysokiej jakości. Mówiąc o treści mamy tu na myśli aktualizacje wpisów na firmowego bloga lub umieszczanie interesujących artykułów, a także pracę nad wysokiej klasy opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. Jeżeli chodzi o techniczne aspekty, mamy tu na myśli regularne usprawnianie systemu strony internetowej i bieżącą obsługę techniczną w tym na przykład dbanie o to, że strona internetowa wyświetla się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie dobrego działania wtyczek zainstalowanych na stronie, które dostarczają różnorodne opcjonalne funkcjonalności.

Ważne jest również dbanie o bezpieczeństwo strony internetowej, którą zapewniają uprzednio wywołane aktualizacje samego systemu i wtyczek, jednak do tego należy także dołożyć troskę o aktualność wszelakich certyfikatów bezpieczeństwa. Zlekceważenie aspektu bezpieczeństwa strony internetowej może poskutkować pojawieniem się komunikatu mówiącym, iż witryna internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Może nawet dojść do tego, że strona internetowa będzie przejęta przez hakerów. Z uwagi na te wszystkie powody niewątpliwie opłaci się przydzielić takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi doświadczonym profesjonalistom.

Administracja WWW

Możemy zapewnić pełną obsługę w kwestii kierowania i zarządzania stronami internetowymi. W tym przykładowo:

 • Redagowanie istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.
 • Tworzenie projektów graficznych na potrzeby stron internetowych.
 • Przeprowadzanie regularnych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek konieczności przywrócenia starej wersji strony internetowej w przypadku wystąpienia usterki.
 • Uaktualnianie, sporządzanie nowych treści na stronę internetową.
 • Aktualizacje systemów administrowania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami zapewniającymi nowe funkcje, a także troska o ich prawidłową pracę.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe korygowanie treści, tzw. Content Marketing.
 • Zabezpieczenie strony internetowej przed wirusami i włamaniami.

Usług, jakich możemy zaoferować jest oczywiście więcej, jednak wykaz jest długi, gdyż kompleksowa oferta nie kończy się tylko na patrzeniu w panel administracyjny. Apelujemy do skontaktowania się z nami i przedstawienia, jakich usług Państwo potrzebują, a my przygotujemy coś na miarę tych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Barlinek

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony są powszechnie ignorowane, a to z kolei sprawia, że witryna lub sklep internetowy będą nieprzyjazne w użytkowaniu dla internauty. Technicznie nazywana ta właściwość jest mianem User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma ogólnie pojęta użyteczność strony, która składa się z różnych elementów i małych detali. Może się nam zdawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko okej, tymczasem dopiero jak przeanalizuje to profesjonalista, to zaczynamy dostrzegać błędy. To nie tak, że one się pojawiają- one wyłaniają się – to istotne, bo cały czas tam były i nie zrodziły się w wyniku spojrzenia fachowego oka. User Experience ma duże znaczenie na to, jakie są uczucia klienta związane ze stroną i czy stronie uda się np. dokonać konwersji klienta.

Niestaranny UX może mieć kolosalny wpływ na to, że witryny lub sklepy nie wnoszą takich dochodów, jakich powinny i są po prostu nieproduktywne. Owszem – mierna strona lub sklep może działać, klienci po czasie przyzwyczają się, szczególnie jeśli są zdeterminowani, natomiast co by się stało, gdyby UX został ulepszony? Z naszego doświadczenia wiemy, że po działaniu naszych ekspertów efekty są zdecydowanie lepsze, a po gruntownych zmianach, które również możemy wprowadzić, nawet puste strony zaczynają odrastać.

To niesamowite jak bardzo małe detale mogą mieć wpływ na produktywność każdej strony internetowej lub sklepu i jak dużo czasu mogą zaoszczędzić jeżeli są zrobione w racjonalny sposób. Coś, co mogłoby się wydawać logiczne i oczywiste dla właściciela strony lub sklepu internetowego nie musi takie być dla odbiorców. Często byliśmy świadkami sytuacji, w których z pozoru położona na samej górze opcja nie była zauważana przez odwiedzających stronę internetową. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym ułożeniem, niewłaściwym rozmiarem lub nawet nieodpowiednim kolorem, który w przypadku danej opcji może być przez nas ignorowany ze względu na przyzwyczajenia z obcowania z innymi, lepiej zoptymalizowanymi stronami internetowymi. Między innymi nad takimi niuansami pracują nasi doświadczeni pracownicy od UX.

Kiedy zaczynamy pracę nad aspektami User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy na początku przeprowadzić wywiad z naszym kontrahentem, do którego dana strona internetowa należy. Powinniśmy poznać jakie cele ma wykonywać dana witryna, tak żebyśmy byli w stanie zrobić UX danej strony internetowej pod kątem odpowiedniego profilu użyteczności. Różniące się potrzeby ma użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne potrzeby będzie miał użytkownik będący biznesmenem, czyli firmą, klientem typu B2B. Pomimo że niezgodności pomiędzy tymi dwoma rodzajami użytkowników są dość dyskretne to jest parę różnic dość ważnych, które musimy uwzględnić podczas planowania UX – jesteśmy w stanie także zrobić osobno UX dla każdego z tych klientów i będzie on wtedy wydzielany na podstawie np. opcji, którą klient wybrał przy rejestracji użytkownika.

Jednak nie każdy wie, że UX nie jest zamknięty tylko i wyłącznie w obrębie danej strony internetowej i również nie jest tylko tożsamy z UI (User Interface). Zgadza się, to tutaj użytkownik spędza większość swojego czasu podczas zapoznawania się z marką lub produktem, ale ta podróż startuje już w trakcie szukania w Google, także w korespondencji e-mailowej, którą dany konsument dostaje od firmy – mają w tymteż swój udział przygotowane reklamy. Należy pamiętać, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika w korzystaniu z danego produktu lub usługi – możemy się nawet pokusić o rozszerzenie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, gdyż i tam interesant styka się z daną marką, produktem lub usługą i buduje swoją opinię na podstawie wrażeń, których doznał. Możemy nawet wysunąć takie twierdzenie, że automatyczne boty na dziale informacji telefonicznej są jednym z najgorszych istniejących doświadczeń użytkownika.

Jak możemy zauważyć, sektor, jakim jest UX jest dość szeroki, rzec by można, że nawet wielodziedzinowy, więc żeby w dobry sposób zbudować odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też przebadać, czy wszystko jest w porządku, należy mieć pewną wiedzę i długą praktykę – taką jak nasi eksperci od UX, którzy prócz tego dysponują specjalistycznymi narzędziami analitycznymi, które wspomagają nasze działania audytorskie. Efektem tych działań jest wytężona użyteczność oraz poprawa odbioru interakcji z produktem, co jednoznacznie przekłada się na większą konwersję i przychody.

5. Rozwiązywanie problemów Barlinek

Trudności z różnorakimi systemami informatycznymi mogą być prawdziwą torturą. System informatyczny brzmi dość zagadkowo, jednakże do tego zalicza się także zwyczajna strona internetowa, lub aplikacja, a także programy komputerowe, których używamy na co dzień. Świadczymy działania, które obejmują strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treścią i rzeczy z podobnego zakresu funkcjonujące w oparciu o sieć internetową, z tego powodu z wykorzystaniem naszego wieloletniego doświadczenia pomożemy usunąć problemy występujące w tym właśnie zakresie działania. Niekiedy można powiedzieć, że już są od tego ludzie. Przykładowo pomoc serwisowa, która opiekuje się konkretnym systemem|pilnuje konkretnego systemu – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna gwarantowana przez producenta rozwiązania. Należy tu powiedzieć, że nasza rozmowa z pomocą techniczną może wyglądać inaczej niż kontakt klienta, który nie zna się na oprogramowaniu sklepu internetowego – nam może być po prostu prościej dojść do porozumienia z obsługą techniczną, a dzięki temu zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy cenny czas naszego klienta nie tylko z tego powodu, że łatwiej będzie nam się zrozumieć z ludźmi z naszej branży, ale też, dlatego że nasz klient nie będzie musiał wyczekiwać na infolinii lub czacie na odpowiedź, gdyż zrobimy to za niego. Podobnych analogii możemy użyć w wielu innych sytuacjach.

Łatwiejsza dostępność i większa prostota użytkowania systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, iż prawie każdy z pewną kluczową wiedzą lub samouczkiem znalezionym w internecie może uruchomić sobie takie rozwiązanie. Pomimo to w przypadku wystąpienia błędów, tych banalnych i tych bardziej złożonych, tutaj już potrzebne jest doświadczenie co do tego jak musimy w takiej sytuacji postępować. Wielokrotnie mają miejsce sytuacje, że nowy używca – może nie mieć pojęcia, w jaki sposób skontaktować się z obsługą techniczną albo w jaki sposób wyszukać rozwiązania w internecie, jako iż po prostu nie ma w tej materii niezbędnej praktyki, a jej zdobywanie wiąże się z niemałym wydatkiem czasu i nie za każdym razem kończy się sukcesem. Wynalezienie w internecie rozwiązania przeszkody technicznej ze sklepem lub stroną internetową to jedno, wszak jego wdrożenie to drugie.

Jeśli tylko rozwiązanie błędu wiąże się z pracami programistycznymi to dużo użytkowników może już czuć zrezygnowanie i skapitulować na starcie. Nawet gdyby udało się przeprowadzić przykładową zmianę  to może ona nie działać i wtedy już wymagana jest bardziej dogłębne badanie problemu z użyciem fachowych przyrządów. To jest oczywiście tylko jeden z licznych problemów, które mogą wystąpić i które są często bardziej skomplikowane niż wyglądają.

Nasza firma oferuje kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w zakresie, w którym sami działamy. Mamy tu na myśli między innymi:

 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w obszarze stron internetowych i sklepów internetowych
 • ogólne rozwiązywanie problemów z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, edukacja z użytkowania

To tylko niektóre przykłady. Możemy to oczywiście dalej rozbić, np. obszar pomocy przy sklepie internetowym ujmuje w sobie uporanie się z problemami technicznymi, zweryfikowanie problemów z produktami, czy systemem obsługi zamówień. Wszystko zależy od każdego przypadku z osobna i tego, z czym interesant naprawdę ma problem, w związku z tym stawiamy na rzetelny wywiad, aby ustalić, gdzie leży kłopot.

Naszą usługę pomocy rozwiązywania trudności ze sklepami i stronami internetowymi można także zakupić w formie abonamentowej – w tym celu zachęcamy, aby spytać nas o dokładną wycenę takiego trybu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz wykwalifikowanej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Idealnie trafiłeś, ponieważ nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pomóc Ci w każdym problemie i zaprogramują niemal każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

Jeżeli mamy już treści w internecie, to należy dopilnować, aby zobaczyło je jak najwięcej osób. Tego typu działania określamy jako pozycjonowanie. Jest to działanie długoterminowe, które wymusza sporo wysiłku i pracy, jednakże jego wyniki są tak dobre, że powinniśmy o to zadbać.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Barlinek

Dysponując sklepem internetowym musimy zatroszczyć się o jego czytelną budowę i jak najbardziej intuicyjną obsługę, lecz to nie wszystko!

Trzeba również zająć się asortymentem? Tak, racja, ale to dalej nie wszystko. Badania wykazały, że użytkownicy wykorzystują wyszukiwarki internetowe do znalezienia interesującego ich asortymentu, ponadto aż 60% klika w pierwszą wyświetlaną pozycję – ponadto duża część użytkowników przeszukuje maksymalnie dwie początkowe strony wyników wyszukiwania. Te badania realnie wykazują w którym miejscu sklep internetowy musi poszukiwać swoich klientów.

Zdajesz już sobie sprawę, że aby sklep internetowy zaistniał, musi on być w pierwszej kolejności widoczny. Wyborna strona sklepu internetowego nie zadziała jeżeli nikt jej nie zobaczy! Dlatego tak decydująca jest jak najlepsza pozycja sklepu internetowego w podstawowych wynikach wyszukiwarki – jest to jedna z głównych miar sukcesu sklepów internetowych. Z tej samej przyczyny pozycjonowanie organiczne jest jedną z najbardziej efektywnych metod marketingu w internecie, z uwagi na fakt, iż im więcej użytkowników kliknie w Twój sklep internetowy na pierwotnej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść oraz więcej potencjalnych kontrahentów zapozna się z Twoją ofertą.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na wysokie miejsce organiczne w wyszukiwarce ma wpływ dużo wieloaspektowych czynników, jednym z takich czynników jest także tempo wczytywania się sklepu internetowego. Badania wykazały, że niecałe 50 procent klientów rezygnuje z wejścia do sklepu internetowego, jeśli czas wczytywania trwa więcej niż 5 sekund? Podczas pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy analizie dużą ilość aspektów jego działania w tym również czas wczytywania. Frazy kluczowe są decydujące w pozycjonowaniu organicznym, mimo to bez sprawnie działającego i efektywnie dopracowanego sklepu nie będą wystarczające, tak jak również przepiękny sklep nie wystarczy jeśli go nikt nie widzi.

2. Pozycjonowanie stron WWW Barlinek

Prawie 97% ludzi w internecie korzysta z wyszukiwarki Google do znalezienia interesujących ich wiedzy, usług, czy produktów. Duży odsetek z tych internautów nie przegląda wyników znajdujących się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Wskazuje to na to, że rozporządzając niezoptymalizowaną w odniesieniu do SEO stronę, na której dzielisz się wartościowymi informacjami lub przedstawiasz swoje produkty, lub usługi, nie masz możliwości na zauważenie przez większą ilość użytkowników, ponieważ Twoja strona wyświetla się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Najczęściej zgłębianą stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad połowa interesantów klika w tylko 5 pierwszych znalezionych linków. Nie dbając o jak najwyższą pozycję wyszukiwania organicznego i wypadając poza TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie znacznie spada, a plusy wynikające z dużej aktywności na stronie też zostają znacznie zmniejszone.

Warto zainwestować w prężne pozycjonowanie organiczne, albowiem jest to akcja, która przynosi efekt długookresowy, kiedy jest dobrze zrobiona. W przeciwieństwie do kampanii Google Ads rezultat pozycjonowania organicznego utrzymuje się znacznie dłużej, ale jednocześnie nie jest on nagły. Google Ads może okazać się łatwiejszym rozwiązaniem, ale jego sporym minusem jest fakt, że po wyłączeniu kampanii Google Ads, linki sponsorowane po prostu zaprzestaną się wyświetlać. Oprócz tego należy wiedzieć, że kampanie Google Ads również będą działać znacznie lepiej jeżeli witryna, do której są odnośnikami jest efektywnie wypozycjonowana i zoptymalizowana pod względem SEO. Pozycjonowanie organiczne tworzy świadomość i zaufanie do danej strony, a interesanci chętniej wchodzą w linki sponsorowane od stron, które już widzieli. Patrząc z którejkolwiek strony, inwestycja w optymalne pozycjonowanie organiczne jest za każdym razem opłacalna!

3. Audyty SEO Barlinek

Search Engine Optimization w skrócie SEO to proces optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, jest też działem kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO dostarczy kompleksowych informacji o jakości strony internetowej i jej dostosowaniu do pokazywania w wyszukiwarkach.

SEO jest istotnym segmentem procesu pozycjonowania, bez którego pozostałe poczynania pozycjonujące mogą nie odnieść owocnego skutku. W zasadzie pozycjonowanie powinno rozpocząć się właśnie od optymalizacji strony pod kątem wyszukiwania lub właśnie przeanalizowania wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została zrobiona. Audyt SEO pozwala zauważyć błędy i utrapienia pojawiające się na stronie internetowej, a tym samym pokazuje części, które wymagają poprawy. W naszej analizie oceniamy między innymi aspekty techniczne strony, czynniki zewnętrzne i wewnętrzne.

Aspekty techniczne to konkretnie organizacja samej strony internetowej i jej dopasowanie do indeksowania przez roboty Google. Rozpatrujemy sam kod strony jak również tagi na niej zamieszczone, a także stosowną implementację wtyczek analitycznych, czy obciążenie zasobami. Wprawdzie to nie wszystko, lecz pozwala to zrobić sobie ogląd na tą część analizy. Na przykład, gdy strona posiada zainstalowany panel Google Analytics, a dane w panelu zaczęły wyświetlać się w dziwaczny sposób to możliwe, że wystąpiła jakaś trudność z integracją. Porównywalnie jest jeżeli strona nienaturalnie spowalnia i długi czas się ładuje, co także ma duży wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Analizowanie czynników wewnętrznych opiera się na przeglądzie informacji wyświetlanych na stronie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest prawidłowa pod kątem technicznym i czy jest powiązana merytorycznie z dziedziną strony, a także czy jest wystarczająco duże napełnienie strony internetowej wysokiej klasy treścią powiązaną z profilem działalności. Poprzez czynniki zewnętrzne mówimy przykładowo o weryfikacji puli linków wysyłających do strony, tego czy w ogóle są poprawne i jaka jest ich wartość. Oprócz tego to też przyjrzenie się treściom odnoszącym się do witryny, a także poziom widoczności na tle konkurencji.

Ostateczne ramy analizy SEO można nakreślić indywidualnie w trakcie rozmowy z naszymi specjalistami. Rozumiemy, że nie każdy serwis może wymagać audytu kompleksowego, a np. tylko przeanalizowania poszczególnych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic trudnego! Nasz dział zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w sieci to jedni z najlepszych specjalistów od działania aktualnych wyszukiwarek w sieci. Mnóstwo stron klientów trafia na pierwsze wyniki wyszukiwania dzięki naszym efektywnym rozwiązaniom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Barlinek

Content Marketing, czyli prościej mówiąc Marketing Treści. Jest to swojego rodzaju model marketingu, gdzie stawiamy na serwowanie użytkownikom wartościowych i interesujących treści, dzięki którym tworzymy relację, a potem zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i regularnym klientem. Jest to idea długotrwała, przynosząca wyśmienite rezultaty pod warunkiem prawidłowego jej zastosowania.

Koncepcja Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym ze względu na to, iż tworzenie treści nie ogranicza się tylko do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być jedynie tekst, nie musi to być tylko nagranie, nie musi to być wyłącznie poradnik – może to być wszystko razem lub stworzone pojedynczo. W marketingu treści ważna jest także cykliczność dlatego warto takie zadanie powierzyć dedykowanym ludziom. Treści można oczywiście|Oczywiście materiały można robić samemu, jednakże jest to żmudna praca, a sama strategia jest długookresowa, dlatego bardziej opłaca się przekazać to do ekspertów.

Sporo firm zetknęła się już z jakąś metodą marketingu treści i być może nieświadomie sama go buduje. Mówimy tutaj o firmowym blogu, który jest idealnym przykładem jeśli chodzi o content marketing. Firmowy blog to już podwalina mnóstwa firmowych stron, jednakże sam blog to nie całość, trzeba go jeszcze naładować ciekawą treścią, a z tym jest znacznie ciężej, dlatego że znaczna część firmowych blogów zostaje zaniedbana i pozostawiona tylko z paroma starymi artykułami. Niestety content marketing w takim wykonaniu zasadniczo nie działa lub działa bardzo miernie. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest powierzenie marketingu treści naszym specjalistom.

Company blog

Korzyści z takiego rozwiązania to nie tylko systematyczność jeśli chodzi o produkowanie i umieszczanie treści, ale także nasze okiełznanie popularnych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można wytwarzać, a te nie sprowadzają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Barlinek

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

Jeżeli artykuł sponsorowany nie intryguje treścią, a czas spędzony przez odbiorcę na jego czytaniu jest zbyt krótki to wartość takiego artykułu jest żadna – można nawet sformułować tezę, że szkodzi zleceniodawcy. Dlatego należy selektywnie dobierać ludzi, którzy takie artykuły tworzą i równie uważnie trzeba wybierać portale, na których zostaną one opublikowane, gdyż jest to także część działań SEO. Przyzwyczailiśmy się prychać z kwaśną miną na słowa artykuł sponsorowany, ponieważ mamy wrażenie, że takowa treść nie wniesie niczego wartościowego i faktycznie możemy natknąć się na takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte uwagi. Szkopuł w tym, że prawidłowo zrobiony artykuł sponsorowany oferuje przede wszystkim interesującą treść i wiedzę, a dopiero dalej przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie są plusy dla zleceniodawcy skoro reklama wydaje się być druga w kolejności? Chodzi o to, że interesująca i pomocna treść sama absorbuje dużą ilość interesantów, a oni siłą rzeczy rozpatrzą zamieszczoną w artykule reklamę jeśli koresponduje ona z tematem artykułu. Dla przykładu artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju i z poradnikiem jego wymiany może mieć umieszczoną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to bardzo dobre połączenie, które dostarcza wartościowej wiedzy na dany temat razem z informacjami, gdzie można nabyć potrzebne materiały eksploatacyjne. Odpowiednio stworzone artykuły sponsorowane dostarczają internautom przydatnej wiedzy, a zleceniodawcy przynoszą długookresowe benefity.

3. Blog firmowy Barlinek

Blog firmowy jest aparatem pozwalającym na stwarzanie image eksperta w swojej dziedzinie. Wskutek dostarczaniu czytelnikom interesujących treści zwiększasz swoje zasięgi w internecie, a równocześnie możesz zyskać nowych oddanych i regularnych konsumentów.

Tworzenie ciekawego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, lecz również opłacalnym. Nie we wszystkich firmach można administrować ciągle aktualizowanego bloga, ponieważ czasami po prostu wszystkie tematy zostaną wyczerpane. Jednak zawsze warto firmowego bloga posiadać i wypełnić go cenną treścią, ponieważ przeważnie w przypadku dużego odsetka biznesów zazwyczaj możliwe jest zaprezentowanie klientom i czytelnikom praktycznych informacji i poradników, które mogą przekonać czytających do skorzystania z oferty danej firmy.

​​Nie zawsze możliwe jest cykliczne aktualizowanie bloga ze względu na wyczerpanie danego tematu, lecz w takim przypadku najlepszą opcją jest skonstruowanie bloga na wzór praktycznego podręcznika wiedzy związanej z daną dziedziną. Wówczas kreujemy nieustannie świeżą i przydatną treść niezależną od postępu danej dziedziny. W taki sposób odpowiadamy na regularnie występujące zapytania odbiorców i wprowadzamy cenny ruch na swoją witrynę internetową. Tym samym możliwe staje się również zaprezentowanie swojego biznesu szerszemu gronu osób, w którym mogą znaleźć się nowi potencjalni konsumenci.

Zanim w ogóle zaczniemy prowadzić firmowego bloga, należy wybrać jego formę, dlatego iż jest kilka opcji. W każdej z nich publikujemy ciekawą treść, ale jak już mówiliśmy, czasem optymalniej jest utworzyć kompendium wiedzy, a niekiedy – jeśli charakterystyka biznesu pozwala – można tworzyć bloga bardziej dynamicznie. Istotne jest, aby nie pisać bloga na siłę i bez potrzebnej wiedzy, bo można otrzymać efekt odwrotny. W takim przypadku najkorzystniej będzie dać to zadanie sprawdzonym specjalistom.

4. Poradniki Barlinek

Poradniki są następnym przykładem marketingu treści. Mogą sprawnie funkcjonować jako element firmowego bloga, lecz poradniki można też zorganizować w swoistą encyklopedię wiedzy. Dzięki poradnikom możliwe staje się kształcenie czytelników i nowych konsumentów w obrębie ich interesującym lub w zakresie stricte połączonym z naszą dziedziną.

Poradnik uchyla odbiorcy rąbka tajemnicy z wiedzy eksperckiej z danej branży. Można oczywiście także poruszyć cały temat w większej serii poradników. Czy to niekiedy nie sprawi, że ewentualny klient zrobi całość samodzielnie? Jest taka możliwość, ale powinno się pamiętać o szczególnie ważnych czynnikach, jakimi są czas i praktyka, oraz wymagane narzędzia. Można napisać poradnik o tym jak stworzyć np. unikatowe perfumy. Zawarta tam wiedza dotrze do hobbystów, którzy wytworzą wartościowy ruch, a w efekcie dotrzesz także do odbiorców zainteresowanych własnymi kompozycjami, ale bez potrzebnego czasu i doświadczenia, aby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny klient. Scenariusze są różnorodne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby zaprezentować, że naprawdę ją mamy. 

Należy pamiętać, że wiedzę ekspercką wraz z kompetencjami pozyskuje się przez długie lata. Sam też kiedyś szukałeś informacji w swojej branży i nie od razu byłeś ekspertem, i właśnie w tym rzecz – przekazanie części wiedzy niedoświadczonym nie zrobi z nich fachowców, a pokaże, że ty jesteś zawodowcem i pokaże odbiorcom, iż opłaci się skorzystać z Twojej oferty.

Opracowanie poradnika to również perfekcyjna okazja, by opublikować jeszcze więcej interesujących treści dla swoich klientów, czy też po prostu zwykłych internautów, którzy mogą być przyszłymi klientami. Wartościowe treści ściągają na stronę większy ruch i wpływają na SEO strony, wskutek tego opłaca się nad nimi pracować na każdą możliwą metodą. Wcześniej czy później, inwestycja w użyteczne dla klientów informacje zaowocuje powiększeniem zysków wszelkiego biznesu.

5. Opisy produktowe Barlinek

Opisy produktowe są wysoce istotne dla płaszczyzny e-commerce, czyli przeważnie sklepów internetowych. Dobrze scharakteryzowany produkt potrafi kupić klienta. Jeżeli kupujący nie znajdzie interesujących go informacji w opisie produktu to szuka dalej. 

Opis produktu mówi klientowi informacje, które powinien znać, zanim dokona transakcji. Jeśli opis jest nierzetelny i skąpy to klient może przejść do innego sklepu. Jest tak, ponieważ efektywny opis również budzi zaufanie kupca. Opis produktu ma również wpływ na wyniki pozycjonowania, ponieważ każdy produkt i jego opis może być dobrym źródłem słów kluczowych i cennej treści. Jeżeli ograniczymy się tylko do danych technicznych to w niektórych przypadkach będzie to dostateczna informacja, lecz zawsze opłaca się krótko, ale esencjonalnie opisać dany produkt – z jakich materiałów jest wytworzony, do czego służy, kto może z niego skorzystać. Są to proste rzeczy, jednak zazwyczaj są zadziwiająco efektywne. 

Modelowo, oferując klasyczne krzesła, możesz zrobić tablicę danych technicznych i na tym zakończyć. Pewnie będą klienci. Nie mniej jednak, jeżeli poświęcisz więcej czasu i opiszesz gruntownie, z jakich materiałów jest zrobione i w jaki sposób jest złożone to dasz potencjalnym kupującym wartościową wiedzę, chociażby o trwałości swojego produktu. Jeżeli przedstawisz również sugestię zastosowania, że przykładowo nadaje się w sam raz do biura lub szkoły to zobaczysz wzrost zainteresowania wśród właśnie tych kupujących. Czemu? Dlatego, że tacy klienci mogą szukać produkty wpisując w wyszukiwarkę konkretne hasła, np. tanie krzesło do biura. Jeśli nie opiszesz takiego przykładu zastosowania to konsument zainteresowany zakupem krzesła do biura może do Ciebie nie trafić.

6. Kanał YouTube Barlinek

Wykorzystanie YouTube do marketingu treści to bardzo ciekawe narzędzie oraz nieco różniące się od treści pisanych. Wymaga też większego nakładu pracy, ale fachowo wykorzystane jest w stanie wykreować silniejsze zaangażowanie niż treści pisane. Czy to znak, że z treści pisanych należy zrezygnować? Absolutnie nie. Dla najlepszych efektów należy połączyć obie metody.

Poprzez połączenie obu metod mówimy tu o równoczesnym prowadzeniu firmowego bloga i vloga. Wysokiej klasy wpisy, do których dodamy także materiał wideo osiągają inny poziom zaangażowania. Zresztą jeżeli film wideo opowiada o tym samym co tekst artykułu blogowego to trafiamy do dwóch różnych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą obejrzeć filmik. Jest jeszcze część odbiorców, która wolałaby tylko słuchać i dla nich idealne są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danej sytuacji może zależeć od wielu czynników, z tego powodu warto wytwarzać treści poprzez wszystkie dostępne media.

Kanał YouTube daje ciekawe możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, lecz mogą i powinniśmy o tym pamiętać, bo jeśli w materiałach wideo przegniemy z reklamą i stanie się ona męcząca to osiągniemy rezultat przeciwny do planowanego. Celem jest opublikowanie odbiorcom przydatnych materiałów i pomocnych treści, które nie są przedstawiane na siłę, bo tak należy. Świetnie jest jeśli w dzieleniu się ciekawymi treściami widoczna jest również miłość do swojego fachu – wówczas wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Warto pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjne środowisko i wchodząc tam warto prezentować wysokiej klasy materiały, jak również zadbać o ich cykliczne publikowanie się. Dlatego też opłaca się mieć stworzoną dobrą strategię i sukcesywnie ją realizować.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Mylisz się! Jeżeli zatroszczysz się o dobry marketing treści to twoja strona czy sklep, będzie pokazywała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co skutkuje zwiększeniem obrotów w okresie długofalowym nie ponosząc żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne w przypadku, gdy chcemy pokazać naszą firmę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu ułatwienia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku powstała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Barlinek

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe używane przede wszystkim na różnego rodzaju konferencjach i targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, jaka może być wydrukowana na materiale tekstylnym lub też na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, oba te rozwiązania mają niewątpliwie swoje wady oraz zalety. Systemy ścianek reklamowych stosowane są przez bardzo różne firmy, z równie rozmaitych branż. Ściankę można postawić w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, czy nawet na korytarzu urzędu miasta. Ciekawym rozwiązaniem jest również wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego dostaniemy tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest stosowany w momencie filmowania materiałów wideo, w których przy późniejszej obróbce zielone tło jest zmieniane na dowolne przy pomocy programów komputerowych i jest tak samo przydatne podczas wykonywania zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak istotną funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, czyli też promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można zestawiać z trybunkami lub ladami promocyjnymi robiąc w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych rozpoczynają się już od jakiś 240 cm szerokości, zatem decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można względnie niskim kosztem zorganizować profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe istnieją jeszcze w wariantach dwustronnych, więc w określonych przypadkach można stworzyć podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe mogą także służyć jako ścianki prezentacyjne albo jako tło do robienia zdjęć. Spośród takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, bądź uniwersytety w przypadku realizowania różnego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom doskonałej jakości ścianki reklamowe oraz doradzamy, co świetnie sprawdzi się w danym zadaniu. Czasem ścianka nie jest potrzebna, a czasem jest to najodpowiedniejsze spośród możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek oraz posiadamy szerokie grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest doceniana ze względu na naszą kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość towarów i gwarancję, jaką dajemy na nasze systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą liczyć na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie zrealizować projekt graficzny takiej ścianki, a następnie wykonać wydruk i dostarczyć pasującą konstrukcję, na jakiej zostanie umieszczony wykonany wydruk. Jeżeli takie jest życzenie naszego klienta to możemy również dać osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk oraz osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe też łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja przystosowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy również ogromny wybór jeżeli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a także magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można zrobić dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe projekty graficzne. Należy zauważyć, że ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne dedykowane do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki użycia ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy ładnej pogodzie i na stabilnej powierzchni można by taką ściankę ustawić, jednak tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i złymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Barlinek

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, jaki jest stosunkowo niepozorny, lecz ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji marki. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub wielkiego masztu, który będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można spostrzec w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich oraz kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w formacie najczęściej skrzydła lub pióra. Jest to stosunkowo tania i skuteczna forma reklamowa, jest także kompaktowa również mobilna, można ją ulokować wszędzie oraz łatwo przemieścić. Z tego również powodu flagi reklamowe są chętnie wybierane przez faktycznie dużą ilość naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo wszechstronnym i o wszechstronnym zastosowaniu, a to nie kończy się wyłącznie na funkcjach reklamowych. Mamy tutaj na myśli to, iż o tym, jaką funkcję pełni decyduje to co zdecydujemy umieścić na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Jeżeli na fladze umieścimy informacje o promocjach, czy jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Jeśli na fladze umieścimy tylko nazwę instytucji to może to już być flaga firmowa. Gdyby zaś umieścimy na fladze symbole narodowe albo też symbole miasta, albo gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak wspomnieliśmy, flagi mogą być umieszczane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder albo beach flag. Jednakże oprócz masztów elastycznych istnieją też maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego rodzaju flagi są już zdecydowanie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na trwałe w jakimś miejscu. Ich niewątpliwą zaletą jest widoczność z dużej odległości. Takie maszty można napotkać często przed wielkimi korporacjami lub instytucjami, można je zauważyć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, czy przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe oraz inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty wykonane z włókna szklanego, a w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe bądź kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie wykonujemy z doskonałej jakości materiału flagowego, zwykle jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający dobrą wytrzymałość zawieszonej flagi. Wykorzystywana technologia wydruku flagi utrzymuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu końcowy produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, iż flaga i maszt to osobne elementy, jakie można wymieniać jeżeli ulegną uszkodzeniu lub jeśli akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej opcji można również zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów i kilka zestawów flag, które będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy również dobrać odpowiednią podstawę w zależności od tego, w jakiej przestrzeni i w jakich warunkach będzie funkcjonowała flaga reklamowa. W przypadku tradycyjnych dużych masztów flagowych taka konieczność nie występuje, gdyż one za każdym razem stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe rodzaju winder z kolei mogą być użytkowane zewnętrznie jak i wewnętrznie w zależności od potrzeby, w takim wypadku konieczne jest dobranie podstawy do tych flag. Do użytku zewnętrznego stosowane są podstawy wbijane w ziemie lub wypełniane piaskiem, czy też wodą, a także ciężkie podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego proponujemy podstawy stalowe a czasem też napełniane, lecz te wcześniejsze charakteryzują się większą estetyką.

3. Stoiska na targi Barlinek

Na targach branżowych trzeba się wyróżnić – to klucz do zauważenia i sukcesu. Aby to osiągnąć, potrzebne jest stoisko targowe, które jest nieco większym systemem reklamowym i może być zwyczajnie zestawem kilku mniejszych systemów albo może być skonstruowane indywidualnie. Aby ułożyć nieskomplikowane stoisko, wystarczy w zasadzie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej zaawansowane projekty wymagają trochę innego podejścia, ale takie też są możliwe do zrealizowania, a ostatecznie mogą być bardziej efektywne, co oczywiście przełoży się na większą zauważalność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe możemy zbudować od A do Z. To znaczy, że możemy zrobić projekty graficzne, wydruki, a także konstrukcje wraz z dostawą na docelowe miejsce. Stoisko możemy wykonać indywidualnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najprostsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w małym zestawie nasze stoiska targowe prezentują się atrakcyjnie i interesują odwiedzających, więc nie ma konieczności, aby od razu startować z ogromnym stoiskiem targowym, jeśli nie ma się na to wystarczających funduszy. Lepiej jest ustawić się na targach z niedużym, ale estetycznym stoiskiem targowym w celu pokazania swojej obecności niż nie pojawić się na nich w ogóle. Z tej przyczyny warto rozważyć niedużą inwestycję, gdyż może się to przyczynić do dalszego powiększania stoisk targowych w następnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Barlinek

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również szeroką ofertą pozostałych systemów reklamowych, które wzmacniają rozwijające się biznesy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo duży wybór systemów reklamowych, jak również dodatków do nich. Jednym z najpopularniejszych produktów reklamowych są potykacze reklamowe, w których najczęściej lokowane są płachty z informacją promocyjną. Takie potykacze bardzo często zauważamy przed sklepami, jak również na samych salach sprzedażowych. Posiadamy również w swojej ofercie potykacze kredowe, które są wybierane przez branżę gastronomiczną – restauracje, kawiarnie, bary. Takie potykacze posiadają powierzchnię przystosowaną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy też słupki i sznury odgradzające, które stylowo mogą zrobić wejście do lokalu lub wyznaczać miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które użytek znajdują w plenerze przed lokalem.

W naszej szerokiej ofercie produktowej znajdują się też systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Posiadamy dodatkowo ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko kropla naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje tylko produkty reklamowe najwyższej jakości, dlatego jeżeli Twoja firma musi zaopatrzyć się w sprzęt reklamowy to w zasadzie w całość może zaopatrzyć się u nas. Bez zbędnego szukania – u nas dostaniesz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki solwentowe, offsetowe, wielkoformatowe, cyfrowe, by w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagającego Klienta. Operujemy własnym oraz nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając konkretny i sprecyzowany zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Barlinek

1. Druk małoformatowy Barlinek

Drukiem małoformatowym określamy wszystkie wydruki w niedużym rozmiarze – to dosyć oczywiste. Najbardziej znanym wszystkim przykładem druku małoformatowego są ulotki i wizytówki, z jakimi styczność miał właściwie każdy, dlatego że są one właściwie we wszystkich firmach, w tych małych i tych sporych.

Nie licząc ulotek czy wizytówek do druku małoformatowego możemy zaliczyć teczki, broszury, katalogi, czy kalendarze. Produktów jest dużo więcej, że niełatwo wymienić każdy z nich, jednakże ich generalna cecha jest to, że tak właściwie jest to stosunkowo przenośny i mały format.

Oferta naszej firmy obejmuje też wszechstronne usługi drukarskie spośród druku małoformatowego. Poprzez wszechstronne usługi drukarskie z tego kierunku mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu, czyli prościej rzecz ujmując od wykonania profesjonalnego projektu graficznego do zrobienia najdoskonalszej jakości wydruków w potrzebnym nakładzie. Proces projektowy rozpoczyna się od zbadania potrzeb, a także oczekiwań klienta w celu przygotowania dokładnych wytycznych, jakie są niezbędne do opracowania profesjonalnego projektu graficznego. Im dokładniejsze wytyczne uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania oraz szybciej będziemy mogli uruchomić proces samego druku.

Oczywiście, gdy klient posiada już swoją przemyślaną wizję projektu, to wtedy zawężamy się do zdefiniowania szczegółów i do podania możliwych zmian opierających się o nasze doświadczenie i obecnie panujące trendy, które mogą zostać zatwierdzone i zaimplementowane, ale nie muszą. Sposobem do zrozumienia się i osiągnięcia sukcesu w tworzeniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest właściwa komunikacja, w której nakładamy spory nacisk na jak najlepsze uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Wyraźnie nakreślając wytyczne, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie oraz naszym klientom redukując ryzyko wprowadzania ciągłych poprawek. To wszystko sprawia, iż nasi kontrahenci są bardzo zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Tak jak wspomnieliśmy, oferta z działu druku małoformatowego obejmuje niewielkie wydruki. Stanowią je wydruki, których format przeważnie nie przekracza rozmiaru 50 cm na większym boku, choć nie jest to rygorystyczna granica. Przykładowo, szerokość wydruku licząca 51 cm także można by zakwalifikować do tej kategorii. Podział na druk małoformatowy i wielkoformatowy wynika nie tylko z fizycznego rozmiaru konkretnego wydruku, ale jeszcze maszyn, które są potrzebne do wyprodukowania takich wydruków. Dla ułatwienia sobie wyobrażenia sytuacji urządzeniem do druku małoformatowego można zdefiniować także powszechną domową drukarkę. Zabiera ona niedużo miejsca oraz przeważnie obsługuje maksymalnie kartki A4. Jeżeli mowa o druku wielkoformatowym to samo urządzenie potrafi być 10 razy większe niż domowa drukarka, ponieważ takie aparatury często drukują przykładowo bilbordy, gdzie wymiary zaczynają się od 100 cm szerokości i więcej.

Można zwięźle wymienić konkretne produkty przedstawiające zakres druku małoformatowego? Jest tego dość dużo, lecz dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określamy te produkty:

Jest to tylko część z nich, jednak umożliwia to sobie unaocznić rzeczywisty wymiar druku małoformatowego, który jesteśmy w stanie wykonać dla naszych klientów.

2. Druk wielkoformatowy Barlinek

Mianem druku wielkoformatowego nazywamy takie wydruki, jakie są większe niż takie, które można łatwo przenosić, jednak nie zawsze! Doskonale znanym przykładem są billboardy i banery. Spostrzec je można przy drogach ekspresowych i także w miastach na elewacjach domów jak i również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe zazwyczaj wielokrotnie przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku billboardów oraz podobnych większych powierzchni potrzebny jest też osoba do montażu, czy też wyklejenia takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to również wydruki do użytku z roll-upami, czy na ściankach reklamowych. Można do nich zaliczyć także większe wymiarowo plakaty. W skrócie w zasadzie wszystko, co przekracza 50 cm szerokości będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego typu wydruku należy podejść nieco odmiennie niż w przypadku druku małoformatowego. Już w trakcie rozmów z klientem należy stwierdzić, czy robiony będzie wydruk w dużym formacie, gdyż zamówienie druku wielkoformatowego z nieprawidłowo dopasowanym projektem może zakończyć się fatalnie. I tu również należy nadmienić, iż przy realizacji w procesie projektowym również należy uwzględnić większe wymiary wydruku, bo w tym wypadku do wykorzystania jest więcej miejsca, jednak nie w każdym wypadku jest to polecane – np. duży billboard może dostarczyć ograniczoną liczbę informacji, jeżeli jest on przy drodze szybkiego ruchu, więc dobrze jest jeżeli przekaz jest zwięzły i prosty. W przypadku banerów lub billboardów umieszczanych w miastach przy ulicy, na której ruch jest często wolniejszy, a jeszcze w wypadku dużego natężenia ruchu pieszych, a także komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozszerzony oraz dużo bardziej treściwy przekaz, ponieważ odbiorcy mają więcej czasu na zaznajomienie się z billboardem lub banerem.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas sposobu, w jaki powinno się projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy też w stanie doradzić, czy w przypadku zlecania nam druku nadesłany projekt osiągnie zakładany cel oraz, czy w ogóle nadaje się do druku. Możemy zrealizować zlecenie od projektu graficznego do wydruku oraz na terenie Starogardu Gdańskiego możemy także wykonać montaż.

W przypadku druku wielkoformatowego do czynienia mamy z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, a często jest to znacznie więcej – w końcu billboard potrafi być nawet rozmiarów 600 × 300 cm i takowy będzie trzeba wypełnić grafiką rozdzieloną na mniejsze fragmenty. Takie postępowanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeżeli mamy wyszczególnić konkretne produkty przedstawiające grupę produktów druku wielkoformatowego to będą to następujące wydruki:

Tak jak w wypadku druku małoformatowego, taka lista nie wyczerpuje pełni oferowanych produktów, ale pokazuje pewien wachlarz. Tak samo określimy drukiem wielkoformatowym np. namioty reklamowe, gdyż materiał, na którym wykonuje się wydruki, wykracza poza możliwości konwencjonalnych drukarek – zatem nie jest to tylko druk wielkoformatowy, ale niejako też specjalistyczny. Porównywalnie wygląda sytuacja z wszelkiego rodzaju wydrukami na większe przestrzenie reklamowe i takim niestandardowym przypadkiem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszanym stelażem naciągnięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne wykonanie wydruków wielkoformatowych wymaga dobrego podejścia projektowego Gdy już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne, aby klient mógł dobrać współpracę z firmą, która ma na tym polu duże doświadczenie i może zrealizować projekt oraz wydruk. Oczywiście u nas jest taka możliwość i nasi klienci bardzo regularnie decydują się na tę opcję, jeżeli mają oni własny projekt, to oferujemy wówczas możliwość zweryfikowania i dostosowania projektu do wymogów technicznych konkretnego systemu albo powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Barlinek

Gadżety reklamowe to całkiem niepozorne narzędzia reklamy i sukcesu każdej liczącej się firmy. Nie rzucają się w oczy, ale klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej firmy będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może wzbudzić poszukiwania, a wtedy może się okazać, że jednak Twoja spółka może im coś zaoferować. Gadżety funkcjonują jako tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich funkcjonowania, ale działają. Tego pokroju artykuły nie muszą być także prostym długopisem, czy kubkiem, mogą to być nawet słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, nieodzowny jest jedynie ciekawy pomysł. Dla własnych klientów wykonaliśmy tysiące wspaniałych gadżetów, jakie pomagają promować biznes w sposób dobry, ale niedostrzegalny na początkowy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek zajmując przestrzeń dookoła klienta, jaki potrafi objąć się użytecznymi drobiazgami z nadrukiem spółki, z którą współpracuje. Gadżet reklamowy wtedy zwykle drobny przedmiot z nadrukiem reklamowym zawierającym napis lub grafikę firmy, która jest zaciekawiona zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymś małym, ponieważ dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, ale także w tym wypadku występuje szansa oznakowania towaru oraz wykorzystania go w postaci gadżetu reklamowego. Naczelnym zadaniem gadżetów reklamowych jest reklama, rozpowszechnienie i promocja marki. Należy podkreślić, że większą popularnością cieszą się gadżety reklamowe będące niedużym użytecznym drobiazgiem ze względu na mniejszy koszt oraz bezproblemowość ze strony samego produktu.

Przy produkcji gadżetów reklamowych istotną sprawą jest jeszcze odpowiednie stworzenie projektu oraz wyselekcjonowanie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie pomieści się dużo mniej aniżeli na kubku, stąd także długopisy reklamowe są częstokroć oznaczane tylko logo lub tekstem, natomiast na kubkach z kolei można pokusić się o większą kreatywność.

Wybór gadżetów reklamowych adekwatnych dla Twojego biznesu może być kłopotliwy, jednak nie dlatego, że jest to niełatwe zajęcie jako takie, a dlatego, iż mnogość produktów, jakie potrafią być gadżetem reklamowym jest dość spora i po prostu ciężko się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, czy też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Lecz jest tego wiele a poniżej przedstawiamy krótką listę gadżetów reklamowych, jakie możemy wykonać dla naszych klientów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, jakich jest wiele więcej. Wspominaliśmy, nawet o słuchawkach z nadrukiem, są również maskotki, albo chociażby otwieracze do butelek oraz scyzoryki, więc wszystko zależy od tego, czego pragnie klient. Potrafimy stworzyć drobiazgi z nadrukiem lub pójść dużo dalej i przygotować brandowane zestawy prezentowe. Mamy, choćby opcję zorganizowania kawy reklamowej na zamówienie. Wszelkie te warianty spełnią swoje zadanie, jednak niewątpliwie wywrą diametralnie różne uczucia, gdyż długopis z nadrukiem w istocie każdy widział, jednak już nie każdy otrzymał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z naszego doświadczenia wynika, że warto stawiać na rozwiązania proste jeżeli chodzi o gadżety reklamowe, oraz w przypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby zbadać potrzeby odbiorców lub wybrać towary neutralne, jakie nie przyniosą niezadowolenia. Własnym klientom służymy profesjonalną radą, oraz też utworzeniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, realizacji oraz dostawy.

Aby sprostać zapotrzebowaniu kontrahentów, rozszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej prezentujemy 2 katalogi produktowe z serii Blue Collection i Voyager. 

Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą!

Nawiąż z nami współpracę

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Barlinek to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby przenieść Twoją firmę na wyższy etap. Mamy kreatywnych ludzi i najlepsze narzędzia, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?