fbpx

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Katowice

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Katowice jest jednym z miast, w którym bezkonkurencyjnie sprawdzą się nasze rozwiązania. Z tego powodu Twój biznes osiągnie sukces. Istotnie zwiększymy zainteresowanie ofertą twojej firmy.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Katowice?

Trafiłeś w najlepsze miejsce, jako Agencja Marketingowa 360° regularnie korzystamy ze swojej pomysłowości jak i ponadprzeciętnej znajomości branży dostarczając naszym konsumentom idealne rozwiązania.
Reklama i marketing

Rozwój praktycznie każdej firmy zależne jest od skutecznych działań marketingowych. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej korzyści ona przynosi. Liczą się dla nas efekty, aby reklama, którą dla Twojego przedsiębiorstwa wykonamy przyniosła jak największe efekty. Twój sukces to nasz sukces.

Projektowanie graficzne

Nasi wieloletni graficy z bogatym portfolio pomogą Ci zrealizować Twoje pomysły. Realizujemy projekty na potrzeby druku i poligrafii, jak również do wykorzystania na stronie internetowej.

Systemy wystawiennicze

Profesjonalna ekspozycja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do jej zauważenia. W naszej ofercie znajdziecie materiały Point of Sale, systemy wystawiennicze, a także systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Celna oraz wysokiej klasy ekspozycja Twojej firmy jest najlepszą metodą do zbudowania renomowanej pozycji na rynku. Nieważne, czy chcesz rozkręcić nową markę lub uaktualnić istniejącą - jesteśmy profesjonalistami, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Za pomocą własnej drukarni jesteśmy w stanie zrealizować projekty nie tylko w zakresie projektowania, ale również wykonywania druku. Możemy wydrukować dla Ciebie wizytówki, katalogi, plakaty, a nawet fototapety.

WWW i E-Commerce

Opracujemy i wdrożymy każdą stronę internetową lub uaktualnimy bieżącą. Możemy również wykonać dla Ciebie sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Wszystko kompleksowo i profesjonalnie.

Opinie Klientów

Więcej o Katowice

Populacja: 317316

Długość geograficzna: 19.027540

Szerokość geograficzna: 50.258410

Reklama i marketing

W dzisiejszym świecie reklama i marketing to jedne z najważniejszych podłoży dobrze prosperującej firmy. Jest w stanie przyciągnąć nowych klientów oraz powiadamiać bieżących konsumentów o nowej ofercie i o rozwoju naszej firmy. Odpowiedni plan marketingowy może znacząco zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większej grupy odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Katowice

Przez kompleksową obsługę reklamową mamy na myśli ogół usług, które możemy zaproponować naszym klientom, wybieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Przez to na początku za każdym razem prowadzimy szczegółową rozmowę na temat oczekiwań klienta podejmującego z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° jesteśmy w stanie zaoferować całkowitą obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od projektu do wykonania wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w określonych przypadkach. Niżej prezentujemy niektóre przykłady ze współpracy z naszymi klientami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym na terenie województwa pomorskiego, a najczęściej w obszarze Starogardu Gdańskiego. Z firmą M3 Nieruchomości zaczęliśmy współpracę od 2013 roku i przez ten czas mieliśmy przyjemność wykonać dla naszego klienta bardzo dużo profesjonalnych i naprawdę różnorodnych realizacji.

Wymagania biura nieruchomości jeśli chodzi o marketing mogą być bardzo różne, jednakże za pomocą naszego profesjonalnego podejścia i badaniu potrzeb zawsze jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klienta. Zakres przygotowanych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od projektu grafiki do wydruku. Dla M3 Nieruchomości opracowaliśm także flagi reklamowe oraz reklamę na firmowe auta wraz z oklejeniem.

Strefa naszych usług sięga również na pole technologii informatycznych, gdyż dla M3 Nieruchomości stworzyliśmy także fachową i nowoczesną stronę www, gdzie zakres działania obejmował staranne opracowanie projektu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającej strony internetowej.

Cieszymy się, ze współpracy z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz stały wieloletni klient, który ceni nas i darzy zaufaniem, a my gwarantujemy mu pełny zakres obsługi reklamowej. Poniżej prezentujemy galerię przykładowych realizacji dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Katowice

W dzisiejszych czasach obecność w Mediach Społecznościowych została pewnego rodzaju normą, ale nie wystarczy tylko utworzyć tam firmowego konta – taki profil warto także starannie prowadzić. Założenie profilu to złudnie najprostszy etap, gdzie nawet na tym etapie istnieją pewne niuanse, o których powinniśmy pamiętać. Niemniej jednak brak aktywności istniejącym profilu to jedna z gorszych antyreklam, jakie można sobie stworzyć, nawet jeśli firma ma dobrą opinię i posiada coś ciekawego do zaoferowania. Nawet prywatnie łapiemy się na tym, że kiedy szukamy wiedzy o produkcie lub usłudze, czujemy zniechęcenie jeśli zobaczymy martwy profil w mediach społecznościowych. Wniosek z tego taki, że jeśli profil już został założony to należy go systematycznie prowadzić, a jeśli nie masz czasu aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to możliwe, że lepszym wyborem będzie zrezygnowanie z założenia konta. Na szczęście, dzięki naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasze doświadczenie pokazuje, że prawidłowo zaplanowana strategia i konsekwentne prowadzenie dobrze skonfigurowanego profilu przynosi wymierne korzyści biznesowe. Kłopot polega na  tym, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić w związku z brakiem czasu, lub doświadczenia – i tutaj pojawiamy się my. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić konta w mediach społecznościowych to jednym ze skuteczniejszych rozwiązań będzie zatrudnienie kogoś innego do tego celu i najlepszym wyborem będzie postawienie na kogoś, kto posiada już niemałe doświadczenie w tym zakresie. zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, z racji tego, że jesteśmy pewni, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Nasza oferta dotycząca prowadzenia Social Mediów obejmuje założenie i skonfigurowanie firmowej strony, i na tym możemy zakończyć współpracę jeśli klient chce faktycznie samemu prowadzić swoje firmowe konto społecznościowe. Jednak jeśli nie ma na to czasu i chciałby powierzyć to zadanie fachowcom, z chęcią poprowadzimy profil w mediach społecznościowych. Przed podjęciem współpracy przeprowadzimy wywiad na temat tego, w jaki sposób klient wyobraża sobie swoją firmową stronę w social mediach i czy będzie w stanie dostarczyć odpowiednie materiały. Ponieważ social media mają za zadanie między innymi pokazać firmę od środka, dlatego też potrzebujemy materiały prezentujące firmę klienta. 

W razie podjęcia współpracy z nami i w określonych przypadkach możemy zlecić wykonanie takich zdjęć naszemu specjaliście lub poszukać zewnętrznego fotografa. Standardowo wykonujemy szablony graficzne zgodne z identyfikacją wizualną klienta, które będą wykorzystywane do publikowania postów w mediach społecznościowych. Prowadząc konto wykorzystujemy dostarczone dane i informacje, które możemy w stanie znaleźć na stronie internetowej klienta, także staramy się uzyskiwać ciekawe informacje bezpośrednio ze źródła – od naszego klienta. Dokładamy starań, aby strona firmowa nie była tylko i wyłącznie miejscem do wychwalania i promocji oferty klienta, bo biorąc pod uwagę, iż chcemy wykazać, że za firmą stoją realni ludzie musimy pokazać to nawiązując więź z odbiorcami, którzy firmę znają i wspierają. Robimy to za pomocą dostarczania im ciekawych informacji związanych z branżą firmy i zachęcamy do interakcji poprzez udział w dyskusjach.

Nasz zespół przewiduje różnorodne progi abonamentowe uzależnione od liczby postów miesięcznie, a także od długości treści i wymaganego zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Katowice

Stosowny kierunek w biznesie jest obowiązkowy do zrealizowania prawdziwego sukcesu. Znalezienie właściwego kierunku często nie jest prostym zadaniem, z tej przyczyny warto skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, którzy zajmują się znajdowaniem właściwych kierunków marketingowo-biznesowych regularnie. Z wykorzystaniem informacji, które otrzymujemy o klienta firmie lub marce, staramy się wskazać kierunek, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze rozmowy z klientem o jego przedsięwzięciu, planach, które chce zdobyć, lub o krokach, które już podjął. Uwzględniamy także dostępne możliwości w branży i wskazujemy co można wykonać.

Radząc naszym klientom opieramy się na doświadczeniu zebranym ze współpracy z poprzednimi klientami, którzy dzięki nam osiągnęli wiele sukcesów w branży. Sprawdzamy i analizujemy też w jaki, sposób możemy wesprzeć klienta naszą własną działalnością, czyli jakie metody reklamowe jesteśmy w stanie zaproponować, aby firma klienta mogła dalej się rozwijać i rosnąć. Na bieżąco pomagamy naszym stałym klientom i cały czas szukamy kolejnych sprawdzonych sposobów na rozwój ich firmy. Kreujemy też własne rozwiązania, które sprawdzamy na naszych własnych inicjatywach i jeśli przynoszą zamierzone efekty to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki bogatemu doświadczeniu, które zbieramy przez współpracę z wieloma branżami jesteśmy w stanie opracować schematy indywidualnie wybrane do każdej firmy, lub też marki. Niekiedy mogą to nie być odkrywcze rzeczy, ale w takim przypadku klient potrzebuje utwierdzenia w przekonaniu lub przedstawienia mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł ich nie brać pod uwagę. My jako Agencja Reklamowa 360 stopni pragniemy, aby marki naszych klientów rosły i dlatego poszukujemy na to rozwiązań, a jeśli coś działa to zapisujemy tę metodę do naszego zbioru sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Katowice

Obserwacja działań wykonywanych przez konkurencje jest niezmiernie ważnym zabiegiem, dzięki któremu jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie biznesu w swojej branży. Rynek przypomina swoisty żywy organizm, gdzie reagowanie na poczynania konkurentów jest już niezbędnością, a nie tylko jedną z opcji. Za pomocą profesjonalnej analizy konkurencji, którą się zajmujemy, jesteśmy w stanie zweryfikować, czy wcześniej stosowane rozwiązania działają w zestawieniu z planem strategicznym konkurencji, a dodatkowo z wykorzystaniem zebranych danych możemy także zaproponować dalszy plan działania.

Każdy jeden biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje wady i zalety, nie ma rozwiązania idealnego. Rolls Royce posiada w ofercie tylko samochody ultraluksusowe jakiegokolwiek kompromisu, ani jednego segmentu wejściowego, a między innymi marka Dacia robi samochody tanie i powszechnie dostępne, firma nie posiada żadnego modelu w klasie D i wyższej. Obie firmy istnieją i mają się dobrze, mimo iż mają dwa skrajnie odmienne podejścia. Jak to możliwe? Eksponują swoje zalety, maskując równocześnie słabe strony wskutek tego trafiają do odpowiedniego klienta – dzięki przeanalizowaniu ich działań poznajemy ich metody. Identycznie jesteśmy w stanie zrobić na przykładzie różnych branż i na podstawie danych, które zebraliśmy, przygotować odpowiedni schemat działania. Zebrane materiały oraz opracowane nowe metody strategiczne przysłużą się wzrostom i większym zyskom.

Wnikając w działanie rynku możemy poznać skuteczne sposoby i strategie postępowania w danej branży, a także wystrzec się błędów, które mogą z kolei przynieść spore straty. Pogłębiając konkurencyjne strategie zapisujemy też dane, wskazujące nam powtarzające się trendy i schematy, które również będą przydatne do planowania długofalowych programów, które ograniczą lub całkowicie unikną różnym niepowodzeniom, a dodatkowo przyniosą obserwowalne zyski. Mając znajomość różnych branż naszych klientów wiemy, które działania można zrealizować w odpowiedzi do obecnych działań konkurentów, możemy również zaproponować strategie biznesową przyglądając się wcześniejszym analizom bez robienia nowych, lecz zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Twórczość wykonaną przez nasz dział graficzny można zobaczyć w największych firmach w Polsce oraz za granicą. Dzieła wytwarzane są przez specjalistów z długim doświadczeniem, dzięki czemu dbają o każdy szczegół. Twojego planu. Projekty można powierzać samodzielnie bądź mogą być one zalecane poprzez naszych specjalistów od kampanii reklamowych, drukarni lub systemów wystawienniczych, dzięki czemu jesteś w stanie przyoszczędzić własny czas uzyskując przy tym obiecujące wyniki.

1. ldentyfikacja wizualna Katowice

Żeby osiągnąć sukces na rynku, przedsiębiorstwo i jego marki muszą się adekwatnie kojarzyć, dodatkowo powinny docierać do zainteresowanych odbiorców. Do zrobienia rzeczonego obowiązku potrzebna jest przeanalizowana identyfikacja wizualna, która wzbudzi w konsumentach właściwe uczucia a dodatkowo zapadnie w ich pamięci. Usługa przygotowania identyfikacji wizualnej jest niełatwym procesem, w którym przyglądamy się założeniom danej firmy, a wówczas pracujemy nad całą strategią wizualnej komunikacji, która będzie wykonywać swoje zadanie w taki sposób, aby wykonać określone założenia. W przebiegu tego procesu tworzymy nazwę, logo, a także księgę znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, w której opisujemy, w jaki sposób należy wykorzystywać system identyfikacji wizualnej i która mieści w sobie też wszelkie pożyteczne plany materiałów reklamowych jak wizytówki, katalogi, czy papier firmowy.

Start przebiegu stwarzania identyfikacji wizualnej to każdorazowo rekonesans z konsumentem i wnikliwe omówienie branży, w której pracuje lub chce działać, a zatem najpierw powinniśmy solidnie wybadać terytorium, na którym będzie działać i konkurować nowa lub istniejąca marka, lub firma. Bez tego rozpoczęcie procesu jest niewykonalne, ponieważ brak jest informacji, które mają wpływ na określenie cech identyfikacji wizualnej. Z wykorzystaniem analizy zgromadzonych przez nas informacji zaczynamy proces tworzenia identyfikacji wizualnej, której kolejnym elementem jest wykreowanie nazwy marki, produktu, a jeśli ta już istnieje to zestawiamy istniejącą nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne modyfikacje. Oczywiście zmiana znanej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszą decyzją, dlatego w takich sytuacjach najczęściej nie zmieniamy nazwy. W kolejnym etapie wykonujemy proces projektowania logo, w którym opracowujemy różne propozycje i warianty graficzne. Sugestie logo formowane są na podstawie informacji uzyskanych z rozmowy z usługobiorcą, jak też z tych pozyskanych z rynku, co pozwoli nam dopasować logo i tożsamość marki do odpowiedniego rynku, jak też do oczekiwań klienta. Z projektów, które przedstawiamy klientowi zostaje przez niego wybrana jedna opcja, która jest dopracowywana w celu uzyskania finalnej wersji. Skończone logo staje się gruntem do wykonania pozostałych aspektów identyfikacji wizualnej, które nie powstałyby bez wcześniejszego opracowania logo.

Z przygotowanym logo możemy zacząć projektowanie innych elementów identyfikacji wizualnej, jednak nie oznacza to, że następne etapy identyfikacji wizualnej są prostsze. Faktycznie utworzenie designu logo jest najbardziej czasochłonne, dlatego iż jest to najistotniejszy element wymagający analizy i przemyślenia każdego elementu, który będzie oddziaływać na konsumenta. Lecz na etapie opracowywania kolejnych elementów wcale nie wyłączamy analizowania z procesu, dlatego że każdy z elementów musi być dobrze skomponowany z wykonanym logo, powinny z nim prawidłowo współgrać i rezonować, aby razem sformować oryginalny wizerunek marki. Zgrać należy odpowiedni krój czcionki, współgrające ze sobą zestawy kolorów, jak i zasady ich łączenia i ekspozycji. Nie można również zapomnieć o przygotowaniu podstawowych materiałów użytkowych takich jak ulotki, papier firmowy, koperty, wizytówki, a także teczki wraz z reklamowymi przykładami ich zastosowania. Ilość potrzebnych gadżetów użytkowych może być ustalany indywidualnie, z uwagi na fakt, iż przykładowo podczas brandingu produktowego potrzebna może być ulotka, natomiast niekoniecznie papier firmowy.

Wszelkie te porady wraz z instrukcjami i wzorami użycia umieszczane są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to plik dla usługobiorcy, swoisty przepis użytkowania i postępowania z logiem, jak i również całą stworzoną identyfikacją wizualną. Dokument będzie też przydatny w wypadku współpracy z innymi studiami grafiki i reklamy, dlatego że dzięki niemu posiadają porady o stylu, w którym powinny być zrealizowane wszystkie materiały reklamowe. Za pośrednictwem tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowa spójność nieprzerwanie, pod warunkiem projektowania zgodnie z regułami mieszczącymi się w brand booku.

Opracowanie dobrego systemu identyfikacji wizualnej wymaga czasochłonnego procesu, podczas którego weźmie się pod uwagę wszystkie dane mające wpływ na jej kształt i charakter – są to dla przykładu analiza rynku i konkurencji, a także potencjalnych klientów wraz z oczekiwaniami i planem, który ma spełnić identyfikacja dla zleceniodawcy.

2. Projektowanie logo Katowice

Logo przykuwa wzrok i budzi stosowne emocje z daną marką lub firmą. Zaprojektowanie znaku graficznego w ten sposób, żeby wzbudzał w adresatach odpowiednie skojarzenia jest rozwlekłym zadaniem nawet jeśli ostateczny efekt jest schludny i nieskomplikowany. Przebieg tworzenia kryjący się za dowolnie wybranym, dobrze przygotowanym logo jest bardziej skomplikowany i długi niż mogłoby się wydawać. Fazą wstępną dowolnego projektu logo jest szczegółowy wywiad z klientem na temat tego, jakie cele ma realizować logo i do jakich ludzi ma trafiać. W tym celu wypada dowiedzieć się w szczególności, w jakiej branży działa nasz klient, kto jest jego konkurencją, kim są interesanci jego produktu lub usługi i jak logo ma na nich oddziaływać. Zgromadzenie i badanie tych informacji pozwoli nam przystąpić do wstępnej kreacji koncepcji logo.

Element pracy nad pierwotną koncepcją to twórcza dyskusja, z której wyłaniamy szkice, po czym są selekcjonowane, a z wyselekcjonowanych tworzymy propozycje dla klienta. Projektowane koncepcje najlepiej naszkicować, aby pokazać ogólny zarys i ideę, które jeśli są zgodne z planami danego projektu następnie przeobrażane są w finalną propozycję projektu. Zazwyczaj prezentujemy klientowi więcej niż jedną propozycję i mogą to być też propozycje wywodzące się z różnych wstępnych koncepcji. Jednak, na tym etapie klient dostaje już propozycje logo, z których wybierze pojedyncze do stuprocentowego doszlifowania.

Finiszowy etap, podczas którego doszlifujemy stworzony znak graficzny to dopieszczanie szczegółów. Testujemy jak logo sprawdza się w różnych wariantach odcieni, analizujemy jego układ i opracowujemy kilka wariacji, z których także będzie wybrana ostateczna opcja. Zatwierdzony projekt jest na końcu zapisywany do formatów wektorowych i rastrowych. Zalecane jest również, aby opracować przynajmniej elementarną księgę znaku, która mówi o tym, w jaki sposób korzystać z przygotowanego logo.

3. Grafiki reklamowe Katowice

Informacje wizualne są prawie zawsze pierwszymi, które przechwytujemy i przetwarzamy, wobec tego zatroszczenie się o doskonałe projekty graficzne ma potężne znaczenie dla wszystkich biznesów
wszystkich firm. Dlatego też nie dajemy niczego przypadkowi i precyzyjnie badamy zamysł, jaki ma dokonywać grafika w konfrontacji ze środowiskiem – rynkiem – na którym przyjdzie jej działać.

Tworzymy dla największych przedstawicieli swoich branż i troszczymy się o to, aby ich wygląd przedstawiał się jak najlepiej, dzięki naszej pracy. Atrakcyjna grafika reklamowa nie tylko ładnie prezentuje się, ale realizuje dodatkowo wybrane zadania i wzbudza właściwe emocje dla marki. Wskutek współpracy z największymi markami i stworzeniu wielu tysięcy projektów dobrze wiemy, w jaki sposób zrobić najlepszą grafikę, która zadba o cele biznesowe i zadba o świetny, i przemyślany wizerunek firmy. Nasze projekty graficzne cechuje wysoka jakość i profesjonalizm. Precyzyjnie wykonujemy każdy, jeden element grafiki tak, aby mógł spełniać swoją szczegółową funkcję i aby współtworzył z pozostałymi elementami funkcjonalną i harmonijną całość wysyłającą konkretny komunikat do konsumenta.

Możemy przygotować duży zakres projektów graficznych do druku mało- i wielkoformatowego, a także do użytkowania na stronie www. Posługując się przykładem, możemy przygotować projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów, a także projekty grafik do użytku w sklepach internetowych e-commerce lub do użytku w mediach społecznościowych. 

Nasz dział grafiki zajmuje się również tworzeniem wyjątkowych wizerunków firm i kreowaniem nowych marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Możemy zaoferować szeroki zakres usług graficznych.

4. Abonament graficzny Katowice

Wiemy, jak trudno jest wyszukać profesjonalnego grafika, z tego powodu stworzyliśmy unikatową ofertę, za pomocą której możliwe staje się zaangażowanie całego działu graficznego w cenie jednego grafika. Dzięki temu Twoje przedsiębiorstwo nie marnuje czasu na poszukiwanie pracownika, który może zmienić pracę, a otrzymuje bardzo wysokiej klasy prace graficzne od profesjonalnego zespołu z wieloletnim stażem, który zna Twoją branżę, preferencje i aktualnie panującą modę. Produkowane przez nas grafiki są zawsze w pełni profesjonalne i przemyślane pod kątem celu, jakiego mają spełniać. 

Podczas naszego ponad 15-letniego doświadczenia współpracowaliśmy z dużą ilością znanych marek, które dzięki naszej pracy zdobyły kolejny szczebel na drabinie sukcesu.

Zakres naszych prac obejmuje między innymi:

 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty
 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy
 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX

To wszystko możesz mieć nawet w jednym abonamencie. Ostateczny zakres usług w abonamencie ustalany jest indywidualnie.

Profity, jakie zyskujesz to w szczególności zaoszczędzenie czasu, funduszy i pewność bezpieczeństwa – werbujesz pełny personel graficzny, który korzysta z legalnego oprogramowania i zgodnie z rozkładem dostarcza zlecone projekty. Dzięki nam nie musisz kupować sprzętu komputerowego, oprogramowania ani szukać pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to bardzo rozrośnięte pojęcie, które warto by sprostować, ponieważ będzie to ważny rodzaj akcji marketingowych w Twojej firmie. Pod spodem znajdują się najczęściej spotykane i najbardziej dochodowe rodzaje kampanii wraz z opisem, w jaki sposób działają.

1. Kampanie Google Ads Katowice

Kompleksowa obsługa reklamowa to całość świadczeń, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom, które dopasowujemy zwracając uwagę na potrzeby i oczekiwania naszych usługobiorców. Z tej przyczyny na starcie zawsze dokonujemy skrupulatną rozmowę na temat tego czego klient oczekuje zaczynając z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360 stopni mamy możliwość zaoferować szeroką obsługę reklamową od A do Z, startując od projektu przez realizowanie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w szczególnych przypadkach. Poniżej pokazujemy niektóre z współpracy z naszymi usługobiorcami w dużym zakresie działania.

Dysponujemy statusem partnera Google!

Status partnera Google Ads poręcza, że nasza agencja w wysokowydajny sposób prowadzi kampanie swoich klientów, prowadzi ich postęp za pomocą zarządzania ich kampaniami, a także posiada certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w dyscyplinie Google Ads.

Google AdWords, bo tak kiedyś nazywały się kampanie reklamowe Google Ads, są sposobem pozwalającym na dotarcie z własną ofertą do większej ilości interesantów w niedługim czasie, a za sprawą narzędzi analitycznych powinniśmy tak udogodnić kampanię, żeby dostać maksymalne benefity przy niedużym nakładzie pieniężnym. Z pomocą Google Ads możemy zrealizować konkretne zadania, między innymi powiększenie liczby osób odwiedzających nasze strony, lub powiększenie liczby klientów, a zadania te możemy wykonać za pomocą wielu kampanii takich jak np. tradycyjne kampanie w wyszukiwarce i dużo bardziej zaawansowane displayowe czy też nawet kreatywne kampanie zakupowe.

Przewagą reklam Google Ads nad zwykłą formą promocji jest jej rozległa możliwość personalizowania oraz możliwość dokładnego sprawdzenia efektów. W przypadku starodawnych sposobów jak ulotki, czy prasa lub telewizja mamyjedynie ubogi zbiór danych statystycznych na temat ich skuteczności. Możliwości skonfigurowania takiej zwykłej kampanii i wycelowania w grupę interesantów również nie są oszałamiające. 

Z drugiej strony w kampaniach Google Ads możemy podjąć decyzję do kogo dokładnie chcemy skierować nasze reklamy, a także jesteśmy w stanie ustalić, o których godzinach mają się wyświetlać. Możemy dla przykładu kierować reklamę do kierowników małych i średnich firm transportowych znajdujących się w konkretnym regionie, którzy wydają wybraną kwotę środków na eksploatację swoich maszyn i pokazać im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy akurat mają czas na przeglądanie sieci internetowej. Ani jedna forma tradycyjnej promocji nie oferuje takiej dogłębnej możliwości definiowania grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Katowice

Kampanie produktowe są specjalną kampanią reklamową dostosowaną typowo na sprzedaż produktów na stronach internetowych. Przedstawiają one standardowe dane produktu takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą bezpośrednio na sklepową stronę zakupu, gdzie można zakupić produkt.

Mamy do czynienia z bez przerwy powiększającym się wpływem rynku e-commerce w zakupach konsumenckich, a także w zakupy B2B. Nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała ulec zmianie, o ile zwykłe markety prawdopodobnie będą dalej z nami to bezapelacyjnie znaczną większością rynku będą zakupy internetowe. Już mamy kontakt z naprawdę dużą ilością transakcji zawieranych przez sieć, lecz żeby mogło dojść do transakcji to kupujący i sprzedawca muszą w jakiś sposób nawiązać kontakt na wirtualnym rynku. Istnieją na to różnorakie sposoby,  a jednym z są właśnie kampanie zakupowe Google. Charakteryzują się one wysoką produktywnością, jak też niedużym kosztem pozyskania klienta. Co więcej, przy pomocy kampanii produktowych trafiamy do grona ludzi zainteresowanych kupnem danych produktów.

Po zaczęciu kampanii zakupowej Google, promowane produkty lub usługi pokażą się na pierwszym miejscu listy wyszukiwania nad wynikami organicznymi. Produkty są celnie dopasowane do zapytania klienta, w formie przykładu, jeżeli odbiorca wyszukuje kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeśli masz taki produkt w swojej ofercie i włączymy dla Twojego serwisu internetowego taką kampanię, to Twój produkt pojawi się na liście wyszukiwania konsumenta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po kliknięciu w Twój produkt trafia bezpośrednio do Twojego sklepu, gdzie może zakupić produkt. Oczywista i niezwykle efektywna reklama.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to rodzaj marketingu, który szczególnie zalecamy wszelkim sklepom online i biznesom e-commerce bez względu na branżę. Współpracujemy ze sklepami e-commerce z najróżniejszym asortymentem. Mogą to być elektronika, ubrania, czy nawet systemy ogrzewania – w przypadku gdy są położone w sklepie e-commerce to przez kampanię zakupowe jesteśmy w stanie skutecznie napędzić sprzedaż każdego asortymentu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Katowice

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Social media codziennie zajmują mnóstwo ludzkiej uwagi, a najpopularniejszym wzorem będzie z pewnością Facebook. Obszar, który udziela internautom moment oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako miarodajne narzędzie reklamowe.

Uczestniczenie najprzeróżniejszych firm w social mediach nie jest przypadkiem. Dzięki temu biznes może zyskuje na wiarygodności oraz ma szansę zainteresować odbiorców w interakcję z własną marką, co często przekłada się na polepszenie wyników firmy. Jednak byt w social mediach to jedno, a kampania to drugie. Dzięki kampaniom reklamowym w social mediach potrafimy zdobyć szerokie grono odbiorców oraz co jest na równi ważne możemy również wprowadzić bardzo precyzyjny wybór do kogo chcemy skierować kampanię marketingową. Chciałbyś pokazać reklamę swojego produktu koneserowi wegańskiej, bio organicznej żywności, którego ulubionym kolorem jest niebieski? Nie ma żadnego problemu. Oto właśnie jest olbrzymia moc kampanii reklamowych w social mediach. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Motywy, jakie mogą wykonywać reklamy w mediach społecznościowych są zróżnicowane i nie muszą ograniczać się tylko do samej reklamy asortymentu sklepu. Możemy również rozszerzać świadomość marki i zasięgi generowanych treści, by więcej użytkowników wiedziało o Twojej marce. W konsekwencji tego społeczność zgromadzona wokół Twojego biznesu wzrośnie, a konwersje przyjdą same, dlatego, bo konsumenci ze świadomością istnienia Twojej firmy mogą również zacząć się z nią utożsamiać i samoczynnie skorzystają z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być po pewnym czasie idealnym dopełnieniem pokazującym większy zakres oferty niż na początku można przedstawić.

Możliwości, jakie dają social media jest naprawdę dużo. Z naszego doświadczenia wiemy, że firmy, które wykorzystują te sposoby rosną bardziej niż te, które z nich nie korzystają. Warto zaciekawić się tym tematem – z przyjemnością w tym pomożemy.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Katowice

Kampania zewnętrzna, outdoorowa, out-of-home to klasyczna forma reklamy, którą widzi praktycznie każdy. Możemy zauważyć te metody reklamy w drodze do pracy, na zakupach czy, nawet podczas wyjścia na spacer. Do tego typu reklamy zaliczają się banery, szyldy reklamowe, billboardy i wszystko w plenerze, co w jakiś sposób przekazuje nam komunikat reklamowy.

Metoda reklamowa jest stara, ale niepodważalnie nadal wydajna, tego nie da się ukryć. Wyjdź z domu, na pewno dostrzeżesz jakąś tablice z reklamą czy też baner – szczególnie w dużych miastach. Z reklamą outdoorową przeplatają się praktycznie wszyscy i tak naprawdę na co dzień, jest ona tak powszechna, że nawet o tym nie myślimy. Czy to znak, że taka forma reklamy będzie mniej efektywna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, powinniśmy zatroszczyć się o jej ciągłą aktualizację, aby się nie opatrzyła i nie wtopiła w tło. Fakt, że styczność z marketingiem outdoorowym to niejako codzienność sprawia, że wielorakie modyfikacje i aktualizacje wprowadzają powiew świeżości i z zainteresowaniem obserwujemy takie zmiany. Mijanie bez ustanku tej samej reklamy po prostu przejada się, ale jeśli na jej miejscu pojawia się coś nowego to z pewnością każdy przyłapał się na odnotowaniu tego faktu. Nawet jeżeli ktoś nie jest zainteresowany ofertą z billboardu to i tak zauważył fakt jej renowacji, a to również ma znaczenie!

Jak każda metoda reklamy i ta zewnętrzna ma również swoją specyfikę, do której powinniśmy dostosować przekaz. W szczególności obserwator ma niedużo czasu na zapoznanie się z treścią reklamy w związku z tym musi być ona krótka, treściwa i przedstawiać prostą, zrozumiałą wiadomość. Dobrze jest też zaznaczyć w tej reklamie swoją, obecność w obszarze wirtualnym i powoli reklama przeradza się w pewną formę hybrydową. Możliwości jak to często bywa- jest wiele, lecz wymagane jest duże doświadczenie, aby je całkowicie wykorzystać, a jednocześnie udźwignąć spójność w każdej części kampanii outdoor, dlatego najbezpieczniej odezwać się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Katowice

Kampanie wideo to ciekawa metoda prezentacji odbiorcom oferty swojej firmy – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to film jest warty co najmniej trzy razy tyle. Na domiar tego wideo marketingowe daje unikalne możliwości niemożliwe do uzyskania dla zdjęć, czy grafik i z jednej sesji zdjęciowej można zrobić aż kilka materiałów promocyjnych.

A co z rozpowszechnieniem reklamy? Kiedy mamy już skończony materiał, możemy zainicjować reklamę na wielu kanałach promocyjnych. Jeżeli gdzieś można wyświetlić film, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby takową możliwość wykorzystać. Kampanie wideo można efektywnie uruchomić na Facebooku, czy YouTube, jak również na zyskującym rozgłos TikToku. Możemy wyprodukowany materiał filmowy zastosować go także jako ogólny film promujący przedsiębiorstwo i odtwarzany tylko na stronie www firmy. Opcji jest bardzo dużo, a dużą zaletą kampanii wideo jest fakt, że w ramach jednego planu zdjęciowego możemy uzyskać wiele materiałów, które jesteśmy w stanie wykorzystać na każdym ze wspomnianych kanałów promocji.

Kampanie wideo, w taki sam sposób jak w przypadku zwykłych reklam w przestrzeni internetowej, mamy możliwość kierowania ich do wybranej grupy konsumentów. Zatem przygotowując materiał promocyjny, można go także pokazać konkretnej grupie osób, co dodatkowo potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo potrafi osiągnąć. Taka metoda reklamy może okazać się też w wyższym stopniu angażująca, dlatego że nawet krótkim materiałem wideo możemy nierzadko przedstawić dużo więcej niż szczegółową infografiką. Nie powoduje to jednak, że z pozostałych form reklamy należy zrezygnować, nie o to nam chodzi. Po prostu należy mieć na uwadze unikalne możliwości każdej z nich, gdzie mogą one się także doskonale uzupełniać. Niezależnie od wybranych kierunków marketingu, z naszą pomocą efekt na sto procent będzie satysfakcjonujący.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

W dobie dzisiejszego rozwoju technologii internetowych nie powinniśmy zapominać o mądrym działaniu swojej firmy w sieci. Ważne jest, aby każda firma zadbała, jak najmocniej się tylko da o swój profil w internecie.

1. Strony internetowe Katowice

Bez posiadania strony internetowej idzie działać, ale nasze doświadczenie i wszystkie dostępne informacje, pokazują, iż konsumenci poszukują w internecie informacji na temat przedsiębiorstw lub marek i produktów, którymi się interesują. Brak takowej strony niekoniecznie musi oznaczać utratę ufności interesanta, lecz często  jest dużym minusem dla prezencji firmy. Należałoby na to spojrzeć z perspektywy interesanta – jeżeli nie uzyska informacji o produkcie od bliskich, to otworzy przeglądarkę i zajrzy w internet, bo to będzie najprostsze. Kiedy nic nie znajdzie, to istnieje duża szansa, że po prostu odpuści sobie.

Znacznie korzystniej jest, jeżeli interesant obejrzy nawet prostą, minimalistyczną stronę www niż żeby nie spotkał jakichkolwiek wiadomości o produkcie, firmie, czy marce, która go zainteresowała. Tu też pojawia się problem dopasowania strony www do przedsiębiorstwa, dlatego, bo nie wszystkie branże potrzebują wielkiego i rozbudowanego portalu internetowego i może być wystarczająca prosta strona wizytówka lub tzw. landing page. Niezależnie od stopnia skomplikowania strony, powinniśmy zadbać o jej estetyczną i prawidłową prezencję. Odnalezienie firmowej strony w internecie to tylko połowa sukcesu, a  właściwe przekazanie przez nią wiadomości to druga połowa. Jeżeli okaże się, że potencjalny klient nie jest w stanie sprawdzić interesujących jego informacji, bo strona zniechęca do siebie nieatrakcyjnym wizerunkiem i chaotycznym ułożeniem informacji, to efekt będzie bardzo podobny do tego jakby tej strony internauta nie odnalazł.

Dzięki profesjonalnej stronie internetowej nie tylko przedstawisz się potencjalnym klientom lub kontrahentom, ale także zaoszczędzisz czas. Wszystko, ponieważ na stronie internetowej możesz zawrzeć bazę pytań i odpowiedzi na tematy, o które rutynowo pytają konsumenci. Możesz również zawrzeć opisy standardowych usług, działań lub sytuacji. W konsekwencji konsument będzie mógł zdobyć potrzebne mu informacje, a pracownik, który miałby to tłumaczyć, zaoszczędzi mnóstwo czasu i wysiłku, nie musząc tego robić lub ostatecznie doda tylko informacje na stronie, których nie było i odpowie na dokładniejsze pytania.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Sporządzaniem stron www umiemy się zająć kompleksowo, od wykonania pomysłów i projektów po wieńczące pracę wdrożenie, uruchomienie i oddanie do użytku w pełni gotowej, działającej witryny. Możemy również zrobić usługi jednostkowe, przykładowo wdrożyć i postawić już zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia klientowi. Zajmujemy się  również wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem porzuconych projektów jeśli stwierdzimy, że to możliwe. Wszystko warunkowane jest tym, czego sobie życzy nasz zleceniodawca.

Nie ulega wątpliwości, że każdy projekt zaczynamy od ustalenia wszystkich części oraz rozmowy o tym jak powinna wyglądać nowa strona internetowa albo jakie są oczekiwania odnośnie naprawy, czy modyfikacji bieżących stron www. Po ustaleniu wszystkich części i po przeprowadzeniu wyczerpującego wywiadu możemy przystąpić do pracy. Prace projektowe nad stroną internetową prowadzone są opierając się o informacje, które uzyskamy od klienta i które rzecz jasna powiększamy o własne wieloletnie doświadczenie. W wypadku braku informacji, czy wizji dotyczącej tego, jak ma prezentować się strona, będziemy podsuwać własne propozycje, co do których będziemy musieli otrzymać akceptację, żebyśmy mogli pracować dalej. Na start tworzymy projekt wizualny, aby ukazać rzeczywisty wygląd strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze całkiem swobodnie modyfikowany. W drugiej kolejności projekt graficzny jest pokazywany usługobiorcy i z nim konsultowany, a po wykonaniu wszystkich omówionych zmian i dopracowaniu przekazujemy ostateczną wersję do akceptacji klienta. Tylko po akceptacji ze strony klienta w kwestii graficznego projektu strony jesteśmy w stanie przystąpić do programowania funkcjonalności i wdrożenia. Zmiany w trakcie tego etapu projektu mogą być już bardzo ciężkie do wprowadzenia nie licząc prostej kosmetyki.

Prace programistyczne nad witryną internetową przemieniają schemat graficzny na funkcjonalny system. Na tym etapie badamy również wszystkie konieczne i dodatkowe funkcjonalności, jak również układamy dostarczone treści – opracowanie materiałów na stronę możemy również innej firmie lub stworzyć osobiście. Strona internetowa zaczyna faktycznie istnieć w sieci i możemy udostępnić usługobiorcy roboczy adres do wglądu nad postępami prac. Po sfinalizowaniu prac programistycznych przekazujemy tak stworzoną stronę web do ostatecznej akceptacji klienta. W ostatecznym etapie zostaje już tylko wdrożenie i włączenie strony internetowej pod adresem firmy.

2. Sklepy internetowe Katowice

Sklepy internetowe, to mianowicie strony internetowe, na których możemy dokonać zakupu produktów lub usług. Sklepy internetowe są raczej kojarzone ze stronami opartymi o koszyk zakupowy, oferującymi szeroki wybór towarów, jednak nawet taki oferujący jedynie pięć wariantów paru produktów, również można scharakteryzować jako sklep internetowy. Dodatkowo strony oferujące zakup usług cyklicznych przez stronę można by podpiąć pod pojęcie sklepów internetowych. Sklep internetowy najprościej rzecz ujmując jest serwis internetowy, który pozwala realizację pełnej transakcji razem z płatnością przez internet, bez uprzedniej konieczności kontaktu pracownika i manualnego sporządzania rachunku.

Sklep internetowy zalecamy, usługobiorcą, którzy mają już efektywnie prosperujący biznes offline, czyli takim, którzy np. posiadają sklep stacjonarny. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać się za działalność od sklepu internetowego, wszak takie przedsięwzięcie jest tańsze porównując do najmu lokalu i jego utrzymywania. Start sklepu internetowego to też bardzo dobra inicjatywa gdy usługobiorca ma już jakiś kanał dystrybucji w internecie np. na dużych serwisach aukcyjnych i chce podwyższyć swój zysk formując następny bardziej niezależny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Otworzenie sklepu internetowego jest jedną z najkorzystniejszych dróg na dotarcie do klienta detalicznego, czyli prościej mówiąc standardowej osoby. Oczywiście są także rozwiązania dla konsumentów hurtowych B2B. Organizacja wówczas wygląda trochę inaczej, ale działa na tym samym wzorze – klient może skompletować swoje zamówienie hurtowe i wysłać je do realizacji całkowicie przez internet. W obu przypadkach takie systemy oszczędzają dużą ilość czasu, albowiem klient, bez względu na to czy to będzie konsument, czy kontrahent biznesowy, z reguły obsłuży się sam. Znamy przypadki, kiedy biznes startował od zwyczajnego sklepu online, a później wypłynął także na tradycyjne sposoby sprzedaży poprzez sklepy stacjonarne, więc można śmiało powiedzieć, że postawienie sklepu internetowego zalicza się do jednych z lepszych opcji na początek działalności.

Zakres oferowanych przez nas usług obejmuje też odświeżenie istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli ogląd, czy wszystko jest ze sklepem internetowym dobrze. Często obcowaliśmy ze sklepami internetowymi, których kierownicy nie byli szczęśliwi z ich efektywności, a po naszej wsparciu sklepy zaczęły przynosić upragnione obroty. Odświeżenie sklepu, wiąże się z projektem nowej szaty graficznej do obecnie używanego schematu lub wiążę się ze stworzeniem nowego planu wraz z szatą wizualną. To przypomina konstruowanie nowego sklepu z taką różnicą, że wszystkie produkty i strony są dodane, a także są czynne już wszystkie potrzebne systemy. Sklep internetowy może normalnie pracować podczas aktualizacji wyglądu, z uwagi na fakt, iż najpierw pracujemy w środowisku próbnym, a potem przenosimy to na oryginalny sklep internetowy. Tak samo jak w przypadku tworzenia strony internetowej, przed podjęciem się modernizacji kompozycji sklepu internetowego, powinniśmy wykonać rozmowę odnośnie oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wygląd. Później standardowo kreujemy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane na stronę.

Stworzenie sklepu internetowego od początku także zaczyna się od zbadania oczekiwań i potrzeb klienta i ustalenia ogólnego wyglądu całego projektu. Po ustaleniu szczegółów tak jak w przypadku tworzenia stron internetowych rozpoczynamy proces projektowy, który przechodzi przez segmenty opracowania koncepcji, przygotowania projektu wyglądu, programowania, badania i ostatecznego wdrożenia po otrzymaniu akceptacji na koniec każdego z wymienionych elementów. Po sfinalizowaniu prac klient dostaje sklep internetowy przygotowany pod klucz, dyspozycyjny do natychmiastowego zaczęcia pracy, a jeśli klient ma pierwszy raz styczność z takim systemem to zalecamy także usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Tworzymy na różnorodnych systemach sklepowych, na przykład na: shoper, woocomerce, czy presta shop. Nie mniej jednak nie ma żadnych barier, aby to klient samemu zaproponował system, na którym oparty będzie sklep internetowy jeżeli jest już do jednego przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Katowice

Posiadanie internetowej strony dla swojej firmy, czy marki osobistej to współcześnie pewna oczywistość. Nie mnie jednak, aby ta mogła pracować efektywnie wypada się nią dobrze zająć, więc musimy rozsądnie zarządzać stroną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Administrowanie stronami internetowymi należy do tych prac, które sprawiają, że całość na pewno działa tak jak należy. Wielu właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych wcale nie zajmuje się administracją, czy kompetentnym sterowaniem swoimi stronami, a to duży błąd, który kosztuje sporo wysiłku, kiedy nadejdą różne problemy. Plan zarządzania stroną opiera się również na tworzeniu jej treści i modernizowaniu do ciągle nowych trendów. Jako przykład możemy podać aktualizacje przeglądarek internetowych, które mogą sprawić, że strona przestaje się wyświetlać prawidłowo. Powinniśmy na to adekwatnie zareagować i naprawić stronę, aby nie zmniejszyła swojej wartości w oczach algorytmów wyszukiwarek, jednak aby mogło być to możliwe potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani ludzie i duża wiedza.

Rzetelna i systematycznie modernizowana strona internetowa pokazuje także, że biznes, który prezentuje jest czynny, oraz że stoją za nim realni ludzie. Prawidłowo zarządzana strona pomaga też zadbać o ciągle wysoką liczbę odwiedzin, a co za tym idzie, pomaga utrzymać stały dopływ klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które firma oferuje. Żeby było to możliwe potrzeba zatroszczyć się nie tylko o prawidłowe funkcjonowanie strony internetowej od strony funkcji, ale także o dostarczenie na stronę internetową właściwych treści o wysokiej jakości. Przez treści mamy tu na myśli zmiany wpisów na firmowym blogu lub umieszczanie ciekawych publikacji, a także pracę nad wysokiej jakości opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. Jeżeli chodzi o technologiczne cechy, mamy tu na myśli cykliczne aktualizacje systemu strony internetowej i bieżącą obsługę techniczną w tym między innymi dbanie o to, że strona internetowa wyświetla się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie dobrego działania wtyczek podpiętych na stronie, które zapewniają różnorakie opcjonalne funkcje.

Bardzo ważne jest też zadbanie o bezpieczeństwo strony internetowej, którą zapewniają wyżej wywołane aktualizacje samego systemu i wtyczek, ale do tego należy też dodać troskę o aktualność każdego z certyfikatów bezpieczeństwa. Zlekceważenie aspektu bezpieczeństwa strony internetowej może poskutkować pojawieniem się komunikatu mówiącym, że witryna internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Jest nawet szansa, że strona zostanie przywłaszczona przez hakerów. Z tej przyczyny powinno się powierzyć takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi prawdziwym profesjonalistom.

Administracja WWW

Nasza firma może zagwarantować pełną obsługę w kwestii prowadzenia i zarządzania stronami internetowymi. W tym przykładowo:

 • Przeprowadzanie cyklicznych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek konieczności przywrócenia starej wersji strony internetowej w przypadku wystąpienia usterki.
 • Ochrona strony internetowej przed wirusami i włamaniami.
 • Tworzenie projektów graficznych na potrzeby stron internetowych.
 • Doskonalenie, publikowanie nowych treści na stronę internetową.
 • Aktualizacje systemów administrowania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami, które gwarantują opcjonalne funkcjonalności, a także troska o ich poprawne działanie.
 • Redagowanie istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe korygowanie treści, tzw. Content Marketing.

Świadczeń, które możemy wykonać jest oczywiście więcej, jednak spis jest długi, z racji że całkowita oferta nie kończy się tylko na patrzeniu w panel administracyjny. Zachęcamy do skontaktowania się z nami i przedstawienia, jakich usług Państwo potrzebują, a my skroimy coś na miarę indywidualnych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Katowice

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony to coś, co zwykle jest zaniedbywane, a to doprowadza do tego, że witryna lub sklep internetowy będą nieprzyjazne w użytkowaniu dla użytkownika. Technicznie nazywana ta właściwość jest mianem User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma właśnie ogólnie pojęta użyteczność strony, która składa się z różnych elementów i małych detali. Mogłoby się zdawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko w porządku, lecz dopiero jak zbada to ekspert, to zaczynamy dostrzegać wady. One się nie pojawiają tylko ujawniają się – to ważne, bo od zawsze tam były i nie pojawiły się w efekcie spojrzenia eksperckiego oka. User Experience ma duży wpływ na to, jakie są doznania internauty związane ze stroną i czy stronie uda się np. skłonić klienta do zakupu.

Kiepski UX może mieć duże znaczenie na to, że witryny lub sklepy nie przynoszą takich zysków, jakich powinny i są po prostu nieefektywne. Fakt – mizerna strona lub sklep może działać, internauci po czasie przyzwyczają się, tym bardziej jeśli są zdeterminowani, natomiast co by się stało, gdyby UX został poprawiony? Z doświadczenia śmiało stwierdzamy, że po interwencji naszych pracowników efekty są dużo wyższe, a po radykalnych zmianach, które również możemy zrobić, nawet martwe strony zaczynają kwitnąć.

To naprawdę niesłychane jak bardzo małe fragmenty mogą mieć wpływ na produktywność każdej witryny internetowej lub sklepu i jak ogromną ilość czasu mogą oszczędzić jeśli są opracowane w profesjonalny sposób. Coś, co mogłoby się wydawać proste dla zarządcy strony lub sklepu internetowego niekoniecznie musi takie być dla jego użytkowników. Co krok spotykaliśmy się z sytuacjami, w których pozornie zauważalna na samym wierzchu opcja nie była dostrzegana przez odbiorców. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym ułożeniem, nieprawidłową wielkością lub nawet błędnym kolorem, który w przypadku danej funkcji może być przez nas ignorowany z powodu przyzwyczajenia z przeglądania innych, bardziej zoptymalizowanych stron internetowych. Między innymi takimi niuansami zajmują się nasi wieloletni pracownicy od UX.

Kiedy zaczynamy pracę nad rolą User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy najpierw przeprowadzić rozmowę z naszym kontrahentem, do którego dana strona internetowa należy. Koniecznie musimy dowiedzieć się jakie plany ma realizować dana strona, tak żebyśmy byli w stanie zrobić UX danej strony pod kątem odpowiedniego profilu użyteczności. Różniące się potrzeby wykazuje użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne zaś potrzeby będzie miał użytkownik będący przedsiębiorcą, czyli firmą, klientem typu B2B. Pomimo że różnice pomiędzy tymi dwoma typami użytkowników są dość delikatne to jest parę różnic całkiem ważnych, które musimy uwzględnić przy opracowywaniu UX – można również wykonać osobno UX dla obu z tych klientów i będzie on wybierany na podstawie np. opcji, którą klient wybrał przy rejestracji użytkownika.

Wprawdzie nie każdy wie, że UX nie jest tylko i wyłącznie w obrębie danej strony internetowej i nie, też nie jest tylko tożsamy z UI (User Interface). Rzeczywiście, to tutaj użytkownik spędza przeważającą część swojego czasu w trakcie zapoznawania się z marką lub produktem, natomiast ta podróż zaczyna się już w korzystania z wyszukiwarki Google, a także w poczcie e-mailowej, którą dany klient dostaje od firmy – mają w tym swój udział prezentowane reklamy. Musimy pamiętać, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika w korzystaniu z danego produktu lub usługi – możemy się nawet pokusić o rozszerzenie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, ponieważ i tam konsument styka się z danym produktem, firmą lub usługą i wytwarza swoją opinię na podstawie wrażeń, których doznał. Jesteśmy w stanie nawet wysunąć odważne stwierdzenie, że maszynowe boty na dziale informacji telefonicznej są jednym z najgorszych istniejących doświadczeń użytkownika.

Jak możemy zauważyć, płaszczyzna, jaką jest UX jest dość obszerna, można by powiedzieć, że nawet wielodziedzinowa, więc aby dobrze zbudować odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, trzeba posiadać pewną wiedzę i wieloletnią praktykę – taką jak nasi specjaliści od UX, którzy na dodatek dysponują specjalistycznymi narzędziami analitycznymi, które wspomagają nasze działania audytorskie. Rezultatem tych działań jest rozwinięta użyteczność i polepszenie odbioru interakcji z produktem, co bezpośrednio przekłada się na powiększenie konwersji i przychodów.

5. Rozwiązywanie problemów Katowice

Komplikacje z różnorakimi systemami informatycznymi mogą być prawdziwą męką. System informatyczny brzmi dość zagadkowo, jednakże to także zwyczajna strona internetowa, czy aplikacja, a także programy, które mamy na komputerach i z nich korzystamy. Świadczymy działania, które obejmują strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treściami i rzeczy z podobnego zakresu funkcjonujące w oparciu o sieć internetową, więc korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia pomożemy rozwiązać problemy występujące w tym właśnie zakresie działania. W pewnych sytuacjach można oczywiście powiedzieć, że już są od tego ludzie. Dla przykładu pomoc techniczna, która opiekuje się konkretnym rozwiązaniem|pilnuje konkretnego systemu – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna gwarantowana przez producenta systemu. Należy tu wspomnieć, że nasza rozmowa z pomocą techniczną może odróżniać się od kontaktu bezpośrednio posiadacza sklepu, który nie zna się na oprogramowaniu sklepu internetowego – nam może być po prostu prościej porozumieć się z obsługą techniczną, a dzięki temu zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy czas naszego klienta nie tylko dlatego, że łatwiej będzie nam się porozumieć z ludźmi z naszej dziedziny, lecz też, ponieważ nasz usługobiorca nie będzie zmuszony wyczekiwać na infolinii lub czacie na odpowiedź konsultanta, ponieważ zrobimy to sami. Podobne analogie można użyć w różnych innych sytuacjach.

Łatwiejsza dostępność i prostota użytkowania systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, że prawie każdy z pewną elementarną wiedzą lub samouczkiem odnalezionym w internecie może włączyć sobie takie rozwiązanie. Jednak w wypadku wystąpienia błędów, tych banalnych i tych bardziej szczegółowych, tutaj już niezbędne jest wyćwiczenie w sprawie tego jak wtedy postępować. Wiecznie przydarzają się sytuacje, że żółtodziób – początkujący użytkownik – może nie wiedzieć, w jaki sposób skontaktować się z obsługą techniczną albo w jaki sposób szukać odpowiedzi w różnych źródłach, dlatego że po prostu nie ma w tej materii cennego doświadczenia, a jego zdobywanie wiąże się z niemałym poświęceniem czasu i nie za każdym razem kończy się sukcesem. Wynalezienie w internecie rozwiązania problemu technicznego ze sklepem lub stroną internetową to jedno, natomiast jego wdrożenie to drugie.

Jeśli tylko rozwiązanie trudności jest związane z pracami programistycznymi to większość użytkowników może już czuć się dość zrezygnowana i odpaść na starcie. Nawet gdyby udało się wprowadzić takowe rozwiązanie to może ono nie działać i wtedy już konieczna jest bardziej dogłębna analiza problemu z użyciem specjalnych narzędzi. To jest oczywiście tylko jeden z licznych problemów, które mogą nastąpić i które są wielokrotnie bardziej zagmatwane niż mogłoby się wydawać.

Oferujemy kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w zakresie, w którym sami pracujemy. Nasz zakres obejmuje między innymi:

 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail
 • ogólne rozwiązywanie problemów z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, edukacja z użytkowania
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w specjalności stron internetowych i sklepów internetowych

To tylko niektóre przykłady. Możemy to oczywiście dalej rozdrobnić, przykładowo obszar pomocy przy sklepie internetowym może obejmować naprawę problemów technicznych, weryfikowanie problemów z produktami, albo systemem obsługi zamówień. Wszystko zależy od konkretnego przypadku i tego, z czym usługobiorca naprawdę ma problem, w związku z tym stawiamy na skrupulatny wywiad, żeby określić, gdzie leży kłopot.

Naszą ofertę pomocy rozwiązywania komplikacji ze sklepami i stronami internetowymi można również zamówić w formie abonamentowej – w tym celu najlepiej zapytać nas o całościową wycenę takiego trybu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz wykwalifikowanego wsparcia informatycznego dla Twojego rozwiązania? Prawidłowo trafiłeś, bowiem nasi informatycy nie mają sobie równych! Pomogą Ci w każdym problemie i urzeczywistnią niemal każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

W przypadku gdy umieścimy już treści w internecie, to należy zatroszczyć się, żeby zobaczyło je jak największe grono osób. Tego typu działania nazywamy pozycjonowaniem. Jest to działanie długoterminowe, które wymusza włożenia sporego wysiłku i pracy, niemniej jednak jego owoce są na tyle dobre, że trzeba o to zadbać.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Katowice

Dysponując sklepem internetowym jesteśmy zobowiązani, by zatroszczyć się o jego czytelny wygląd oraz jak najbardziej intuicyjną obsługę, ale to nie wszystko!

Trzeba również zająć się asortymentem? Tak, racja, ale to nadal nie wszystko. Badania wykazały, że klienci korzystają z wyszukiwarek internetowych do poszukiwania interesującego ich asortymentu, aż 60% zaczyna od pierwszej wyświetlanej pozycji – co także ważne, zdecydowana część użytkowników sprawdza maksymalnie dwie pierwsze strony wyników wyszukiwania. Te informacje wyraźnie wskazują w którym miejscu sklep internetowy musi szukać swoich klientów.

Zdajesz już sobie sprawę, że aby biznes internetowy rozkręcił się, musi on być przede wszystkim widoczny. Wyborna strona sklepu internetowego nic nie wskóra jeżeli żaden klient jej nie zobaczy! Z tego względu właśnie tak decydująca jest wysoka lokalizacja sklepu internetowego w organicznych wynikach wyszukiwarki – jest to jedna z głównych miar sukcesu sklepów internetowych. Z tej samej przyczyny pozycjonowanie organiczne jest jedną z najlepszych metod reklamy w internecie, wszak im więcej użytkowników zauważy Twój sklep internetowy na pierwotnej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść oraz więcej potencjalnych klientów zapozna się właśnie z Twoją ofertą.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na wysoką pozycję organiczną w wyszukiwarce wpływa dużo wieloaspektowych czynników, jednym z takich czynników jest szybkość wczytywania się witryny internetowej. Badania wykazały, że niecałe 50% użytkowników rezygnuje z wejścia do sklepu internetowego, w przypadku, gdy czas wczytywania trwa więcej niż 5 sekund? Podczas pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy badaniu mnóstwo cech jego działania w tym też czas wczytywania. Frazy kluczowe są ważne w pozycjonowaniu organicznym, jednakże bez sprawnie działającego i efektywnie usprawnionego sklepu nie przyniosą docelowych efektów, tak jak również piękny sklep nie wystarczy jeśli go nikt nie zobaczy.

2. Pozycjonowanie stron WWW Katowice

Prawie 97% ludzi w internecie wykorzystuje wyszukiwarkę Google do znajdowania interesujących ich informacji, usług, czy produktów. Duży odsetek z tych ludzi nie dochodzi do wyników znajdujących się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Mówi to o tym, że mając nieudoskonaloną pod względem SEO stronę, na której dzielisz się wartościowymi informacjami lub oferujesz swoje produkty, czy też usługi, nie masz szans, aby zostać zobaczonym przez większą ilość internautów, gdyż Twoja strona pojawia się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Szczególnie zgłębianą stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad połowa ludzi klika w tylko 5 pierwszych wyświetlonych linków. Nie starając się o wyższą pozycję wyszukiwania organicznego i wypadając z TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie znacznie spada, a plusy wynikające z dużego ruchu również zostają znacznie zmniejszone.

Wskazane jest inwestować w wydajne pozycjonowanie organiczne, ponieważ jest to inwestycja, która przynosi efekt długookresowy pod warunkiem, że jest efektywnie wykonana. Odwrotnie do efekt pozycjonowania organicznego utrzymuje się dużo dłużej, lecz jednocześnie nie jest on nagły. Google Ads może okazać się szybszym rozwiązaniem, ale jego dużą wadą jest fakt, że kiedy wyłączymy Google Ads, linki sponsorowane zwyczajnie zaprzestaną się wyświetlać. Dodatkowo powinniśmy zauważyć, że kampanie Google Ads również prawdopodobnie będą działać dużo lepiej jeżeli witryna, do której prowadzą jest efektywnie wypozycjonowana i zoptymalizowana pod względem SEO. Pozycjonowanie organiczne buduje świadomość i ufność do danej strony, a internauci chętniej wchodzą w linki sponsorowane od stron, które już widzieli. Patrząc z którejkolwiek strony, inwestycja w skuteczne pozycjonowanie organiczne jest za każdym razem opłacalna!

3. Audyty SEO Katowice

Search Engine Optimization w skrócie SEO to proces optymalizacji strony internetowej pod względem wyszukiwarek internetowych, jest również fragmentem kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO dostarczy różne informacje o jakości strony internetowej i jej przystosowaniu do pokazywania w wyszukiwarkach.

SEO jest ważną częścią procesu pozycjonowania, bez którego pozostałe metody pozycjonujące mogą nie odnieść należytego skutku. W zasadzie pozycjonowanie powinno wszcząć się właśnie od optymalizacji strony dotyczącej wyszukiwania lub właśnie przeanalizowania wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została dokonana. Audyt SEO pozwala zbadać błędy i komplikacje ukazujące się na stronie internetowej, a tym samym wykazuje części, które wymagają poprawy. W naszym badaniu zwracamy uwagę między innymi na aspekty techniczne strony, czynniki zewnętrzne i wewnętrzne.

Aspekty techniczne to prościej mówiąc organizacja samej strony internetowej i jej dopasowanie do indeksacji przez roboty Google. Sprawdzamy sam kod strony jak też tagi na niej umieszczone, a także efektywną implementację wtyczek analitycznych, czy obciążenie zasobami. Wprawdzie to nie wszystko, natomiast pozwala to wyrobić sobie ocenę na tą część analizy. Na przykład, gdy strona posiada wpięty panel Google Analytics, a informacje w panelu zaczęły wyświetlać się w dziwny sposób to możliwe, że wystąpił problem z integracją. Porównywalnie jest jeśli strona nietypowo spowalnia i długo się ładuje, co także ma duży wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Przeanalizowanie czynników wewnętrznych bazuje na badaniu informacji wyświetlanych na witrynie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest poprawna pod kątem technicznym, oraz czy jest powiązana rzeczowo z dziedziną strony, a ponadto czy występuje wystarczająco wysokie napełnienie strony internetowej wysokiej jakości treścią o temacie związanym z profilem działalności. Przez czynniki zewnętrzne mówimy między innymi o weryfikacji wszystkich linków odsyłających do witryny, tego czy w ogóle są aktywne i jaka jest ich jakość. Oprócz tego to też przyjrzenie się treściom odnoszącym się do witryny, jak również poziom widoczności na tle konkurencji.

Finałowy zakres analizy SEO możemy określić indywidualnie w trakcie rozmowy z naszymi specjalistami. Mamy świadomość, że nie każda strona może potrzebować audytu kompleksowego, a np. tylko przeanalizowania wyszczególnionych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic trudnego! Nasz sektor zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w sieci to jedni z najlepszych zawodowców od działania aktualnych wyszukiwarek w sieci. Dużo rozwiązań klientów trafia na pierwsze strony wyszukiwania dzięki naszym wyjątkowym rozwiązaniom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Katowice

Content Marketing, czyli Marketing Treści. Jest to wyjątkowego rodzaju strategia w marketingu, gdzie stawiamy na udostępnianie użytkownikom cennych i interesujących treści, dzięki którym tworzymy relację, a potem zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i regularnym klientem. Jest to droga długotrwała, owocująca w świetne rezultaty pod warunkiem umiejętnego jej zastosowania.

Definicja Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym ze względu na to, iż kreowanie treści nie ogranicza się tylko do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być wyłącznie tekst, nie musi to być wyłącznie nagranie, nie musi to być tylko tutorial – może to być wszystko w jednym lub stworzone pojedynczo. W marketingu treści ważna jest też systematyczność dlatego warto takie zadanie przekazać dedykowanym ekspertom. Treści można oczywiście|Oczywiście treści można generować samodzielnie, jednak jest to czasochłonna praca, a strategia jest długoterminowa, w konsekwencji tego bardziej opłaca się przekazać to do specjalistów.

Mnóstwo firm zetknęła się już z pewną metodą marketingu treści i być może nieświadomie sama go buduje. Mówimy tutaj o firmowym blogu, który jest dobrym przykładem jeśli mówimy o content marketing. Firmowy blog to już podstawa dużej ilości firmowych stron, ale sam blog to nie wszystko, trzeba go jeszcze zapełnić angażującą treścią, a z tym jest znacznie ciężej, dlatego że większa część firmowych blogów zostaje wygaszona i pozostawiona tylko z kilkoma pierwszymi artykułami. Niestety content marketing w takowej realizacji najczęściej nie działa lub działa bardzo mało efektywnie. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest powierzenie marketingu treści w nasze ręce.

Company blog

Walory takiego rozwiązania to nie tylko regularność jeśli chodzi o projektowanie i publikację treści, lecz także nasza znajomość różnych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można produkować, a te nie sprowadzają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Katowice

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

Jeżeli artykuł sponsorowany nie zaciekawia treścią, a czas spędzony przez internautę na jego czytaniu jest zbyt mały to wartość takiego artykułu jest nijaka – można nawet stwierdzić, że psuje wizerunek zleceniodawcy. W związku z tym trzeba selektywnie dobierać ludzi, którzy takie artykuły kreują i równie uważnie trzeba dobierać portale, na których zostaną one zaprezentowane, gdyż jest to również część działań SEO. Przyzwyczailiśmy się prychać z kwaśną miną na słowa artykuł sponsorowany, gdyż mamy wrażenie, że taki artykuł nie wniesie niczego wartościowego i faktycznie można natknąć się na takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte naszej uwagi i czasu. Szkopuł w tym, że wartościowy artykuł sponsorowany dostarcza przede wszystkim ciekawej treści i informacji, a dopiero dalej przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie istnieją plusy dla zleceniodawcy skoro reklama wydaje się być druga w kolejności? Sęk w tym, że ciekawa i praktyczna treść sama przykuwa dużą ilość interesantów, a ci siłą rzeczy rozpatrzą zamieszczoną w artykule reklamę jeżeli koresponduje ona z tematyką wpisu. Przykładowo artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju wraz z nauką jego wymiany może mieć zaprezentowaną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to odpowiednie połączenie, które dostarcza wartościowej wiedzy na dany temat wraz z informacjami, gdzie można zakupić potrzebne materiały eksploatacyjne. Prawidłowo stworzone artykuły sponsorowane dostarczają internautom przydatnej wiedzy, a zleceniodawcy przynoszą długoterminowe korzyści.

3. Blog firmowy Katowice

Blog firmowy jest narzędziem pozwalającym na sporządzanie profilu eksperta w swoim fachu. W wyniku przekazywania czytelnikom interesujących treści powiększasz swoje zasięgi w internecie, a równocześnie możesz zyskać nowych lojalnych i stałych klientów.

Prowadzenie ciekawego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, jednak także opłacalnym. Nie we wszystkich firmach można administrować systematycznie aktualizowanego bloga, gdyż czasem zwyczajnie wszystkie tematy zostaną wyczerpane. Mimo wszystko zawsze warto firmowego bloga mieć i zapełnić go cenną treścią, ponieważ z reguły w przypadku dużego procentu biznesów całkiem możliwe jest opublikowanie klientom i czytelnikom pomocnych informacji i poradników, które mogą zachęcić czytających do skorzystania z oferty danej firmy.

Czasami niemożliwe jest systematyczne aktualizowanie bloga z powodu wyczerpania danej dziedziny, ale w takim wypadku najlepszą opcją jest skomponowanie bloga na wzór cennego kompendium wiedzy związanej z daną tematyką. Wówczas wytwarzamy nieustannie świeżą i przydatną treść niezależną od postępu danej dziedziny. W ten sposób odpowiadamy na regularnie występujące pytania odbiorców i ściągamy cenny ruch na swoją witrynę internetową. W ten sposób możliwe staje się również pokazanie swojego biznesu szerszemu gronu osób, w którym mogą znaleźć się nowi potencjalni klienci.

Przed rozpoczęciem budowania firmowego bloga, należy wybrać jego formę, gdyż jest kilka opcji. W każdej z nich dostarczamy interesującą treść, ale jak już wspomnieliśmy, niekiedy lepiej jest stworzyć kompendium wiedzy, a czasem – jeśli charakterystyka biznesu pozwala – można pisać bloga bardziej dynamicznie. Ważne jest, aby nie pisać bloga na siłę i bez potrzebnej wiedzy, ponieważ można uzyskać efekt odwrotny. W takowej sytuacji najlepiej będzie powierzyć to zadanie doświadczonym fachowcom.

4. Poradniki Katowice

Poradniki są następnym elementem marketingu treści. Mogą sprawnie istnieć jako element firmowego bloga, jednakże poradniki można także zorganizować w swoistą encyklopedię wiedzy. Dzięki poradnikom możliwe jest kształcenie odbiorców i potencjalnych klientów w obrębie ich interesującym lub w zakresie stricte połączonym z naszą specjalizacją.

Poradnik przedstawia czytelnikowi rąbek tajemnicy z wiedzy eksperckiej z danego tematu. Można oczywiście też poruszyć cały temat w większej serii poradników. Czy to niekiedy nie sprawi, że ewentualny klient zrobi całość sam? Być może, lecz powinno się pamiętać o istotnych czynnikach, jakimi są czas i doświadczenie, oraz odpowiednie narzędzia. Można stworzyć poradnik o tym jak stworzyć np. własne perfumy. Zawarta tam wiedza dotrze do hobbystów, którzy wygenerują cenny ruch, a wskutek tego dotrzesz także do zainteresowanych personalizowanymi kompozycjami, lecz bez potrzebnego czasu i doświadczenia, aby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny kontrahent. Scenariusze są różnorodne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby unaocznić, że realnie ją mamy. 

Musimy pamiętać, że wiedzę ekspercką razem z kompetencjami zdobywa się przez wiele lat. Sam też często poszukiwałeś wiedzy w swojej specjalizacji i nie od razu stałeś się ekspertem, i właśnie o to chodzi – pokazanie pewnej wiedzy laikom nie zrobi z nich ekspertów, a może pokazać, że ty jesteś zawodowcem i przekona odbiorców, że warto wykorzystać Twoją ofertę.

Wytworzenie poradnika to też idealna okazja, żeby dostarczyć jeszcze więcej ciekawych treści dla swoich klientów, czy też po prostu użytkowników internetu, którzy mogą być przyszłymi klientami. Interesujące treści ściągają na stronę większy ruch i poprawiają SEO strony, a zatem warto nad nimi pracować na każdą dostępną metodą. Prędzej czy później, inwestycja w skuteczne dla klientów wskazówki zaowocuje zwiększeniem zysków każdego biznesu.

5. Opisy produktowe Katowice

Opisy produktowe są wysoce istotne dla branży e-commerce, czyli głównie sklepów internetowych. Efektywnie opisany produkt potrafi kupić konsumenta. W przypadku gdy kupujący nie znajduje interesujących go informacji w opisie produktu to szuka innej strony. 

Opis produktu mówi kupującemu to, co powinien znać, przed dokonaniem transakcji. Jeżeli opis jest niestaranny i skąpy to interesant może się skierować do innego sklepu. Dzieje się tak, ponieważ prawidłowy opis także stwarza zaufanie konsumenta. Opis produktu ma też wkład na wyniki pozycjonowania, dlatego, że wszelki produkt i jego opis może być dobrym źródłem słów kluczowych i wartościowej treści. Jeżeli ograniczymy się tylko do danych technicznych to w niektórych przypadkach będzie to zadowalająca informacja, lecz zawsze warto krótko, ale wyraziście opisać dany produkt – z czego jest zrobiony, do czego służy, kto może z niego skorzystać. Są to łatwe zasady, ale zazwyczaj są niebywale efektywne. 

Na przykład, sprzedając klasyczne krzesła, możesz skonstruować katalog danych technicznych i na tym zakończyć. Zapewne będą się sprzedawać. Natomiast jeśli poświęcisz więcej czasu i opiszesz starannie, z jakich materiałów jest zrobione i w jaki sposób jest złożone to przekażesz potencjalnym kupującym cenną wiedzę, chociażby o trwałości swojego asortymentu. Jeśli opiszesz również propozycję zastosowania, że na przykład nadaje się w sam raz do biura lub szkoły to zaobserwujesz wzmocnienie zainteresowania wśród właśnie tych klientów. Dlaczego? Dlatego, że tacy klienci mogą wyszukiwać produkty wpisując w wyszukiwarkę konkretne hasła, np. mocne krzesło do biura. Jeżeli nie opiszesz takiego przykładu wykorzystania to internauta zainteresowany zakupem krzesła do biura może nie trafić na twoją stronę.

6. Kanał YouTube Katowice

Wykorzystanie YouTube do marketingu treści to bardzo interesujące narzędzie oraz nieco różniące się od treści pisanych. Jednak wymaga też większego nakładu pracy, lecz dobrze wykorzystane jest w stanie wytworzyć większe zaangażowanie niż treści pisane. Czy to znaczy, że z treści pisanych należy zrezygnować? Absolutnie nie. Dla najlepszych efektów należy połączyć oba typy treści.

Przez połączenie obu typów mamy tu na myśli równoczesne prowadzenie firmowego bloga i vloga. Profesjonalne wpisy, do których dodamy jeszcze materiał wideo osiągają większy poziom zaangażowania. Zresztą jeżeli materiał wideo opowiada o tym samym co tekst artykułu blogowego to trafiamy do dwóch różnych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą obejrzeć filmik. Jest jeszcze grupa odbiorców, która wolałaby tylko słuchać i dla nich przeznaczone są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danym dniu może zależeć od wielu czynników, dlatego warto budować treści poprzez wszystkie popularne media.

Kanał YouTube daje wyjątkowe możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, jednak mogą i musimy o tym pamiętać, bo jeżeli w materiałach wideo przesadzimy z reklamą i stanie się ona męcząca to osiągniemy efekt przeciwny do planowanego. Celem jest danie odbiorcom cennych materiałów i pomocnych treści, które nie są przekazywane na siłę, bo tak trzeba. Najlepiej jest jeżeli w dzieleniu się cennymi treściami znajduje się także fascynacja do swojego fachu – wówczas wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Musimy pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjna płaszczyzna i wchodząc tam trzeba prezentować wysokiej jakości wideo, a także zadbać o ich cykliczne publikowanie się. Dlatego też warto mieć zaplanowaną dobrą strategię i sukcesywnie ją urealniać.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Mylisz się! Jeżeli zatroszczysz się o wydajny marketing treści to twoja witryna czy sklep, będzie pokazywała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co oznacza zwiększenie przychodów w okresie długofalowym bez żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne, jeżeli chcemy zaprezentować naszą markę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu uproszczenia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku powstała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Katowice

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe stosowane przede wszystkim na rozmaitego rodzaju konferencjach oraz targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, która może być wydrukowana na materiale tekstylnym lub również na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, oba te rozwiązania mają oczywiście swoje atrybuty i wady. Systemy ścianek reklamowych stosowane są przez bardzo różnorakie spółki, z równie rozmaitych branż. Ściankę można ulokować w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, czy chociażby na korytarzu urzędu miasta. Ciekawym rozwiązaniem jest również wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego będzie tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest pomocny w czasie filmowania materiałów wideo, w których przy późniejszej obróbce zielone tło jest zamieniane na dowolne przy pomocy programów komputerowych i jest tak samo przydatne podczas wykonywania zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak istotną funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, czyli także promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można zestawiać z trybunkami lub ladami promocyjnymi wykonując w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych rozpoczynają się już od blisko 240 cm szerokości, więc decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można relatywnie niedużym kosztem urządzić profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe występują również w wariantach dwustronnych, zatem w pewnych przypadkach można przygotować podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe potrafią również służyć jako ścianki prezentacyjne bądź jako tło do robienia zdjęć. Spośród takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, czy uniwersytety w przypadku przygotowywania rozmaitego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom znakomitej jakości ścianki reklamowe i doradzamy, co doskonale sprawdzi się w danym zadaniu. Czasem ścianka nie jest potrzebna, a czasem jest to najodpowiedniejsze z możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek i posiadamy ogromne grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest ceniona ze względu na naszą kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość produktów oraz gwarancję, którą dajemy na swoje systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą polegać na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, iż jesteśmy w stanie wykonać projekt graficzny takiej ścianki, a następnie wykonać wydruk i dostarczyć pasującą konstrukcję, na jakiej zostanie zamontowany wykonany wydruk. Jeśli takie jest oczekiwanie naszego klienta to możemy też zapewnić osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk i osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe też łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja dopasowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy także szeroki wybór jeżeli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a jeszcze magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można zrobić dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe konstrukcje graficzne. Należy spostrzec, iż ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne dedykowane do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki użycia ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy dobrej pogodzie i na stabilnej powierzchni można by taką ściankę ustawić, ale tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Katowice

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, jaki jest dosyć niepozorny, lecz ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji marki. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub sporego masztu, jaki będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można zaobserwować w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich oraz kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w formacie najczęściej skrzydła albo pióra. Jest to stosunkowo tania oraz efektywna forma reklamowa, jest też kompaktowa oraz mobilna, można ją postawić wszędzie i szybko przemieścić. Z tego też powodu flagi reklamowe są ochoczo wybierane poprzez faktycznie znaczną ilość naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo wszechstronnym i o różnorodnym zastosowaniu, a to nie kończy się tylko na funkcjach reklamowych. Mamy tu na myśli to, że o tym, jaką funkcję pełni decyduje to co zdecydujemy umieścić na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Jeśli na fladze umieścimy informacje o promocjach, czy jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Gdy na fladze umieścimy tylko nazwę instytucji to może to już być flaga firmowa. Jeżeli zaś umieścimy na fladze symbole narodowe albo też symbole miasta, bądź gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak już wspomnieliśmy, flagi mogą być umieszczane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder albo beach flag. Jednakże oprócz masztów elastycznych istnieją również maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego typu flagi są już znacznie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na stałe w jakimś miejscu. Ich dużą zaletą jest widoczność z dużej odległości. Takie maszty można spotkać często przed wielkimi firmami lub instytucjami, można je zauważyć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, bądź przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe oraz inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty wyprodukowane z włókna szklanego, zaś w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe albo kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie produkujemy z doskonałej jakości materiału flagowego, zwykle jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający optymalną wytrzymałość zawieszonej flagi. Wykorzystywana technologia wydruku flagi zachowuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu końcowy produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, że flaga i maszt to osobne elementy, które można wymieniać jeśli ulegną zniszczeniu lub jeżeli akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej możliwości można również zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów oraz kilka zestawów flag, które będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy też wybrać właściwą podstawę w zależności od tego, w jakim otoczeniu i w jakich warunkach będzie funkcjonowała flaga reklamowa. W przypadku klasycznych dużych masztów flagowych taki obowiązek nie występuje, gdyż one zazwyczaj stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe rodzaju winder z kolei mogą być użytkowane zewnętrznie jak i wewnętrznie w zależności od potrzeby, w takim wypadku musimy dobrać podstawy do tych flag. Do użytku zewnętrznego używane są podstawy wbijane w ziemie lub wypełniane piaskiem, czy też wodą, a także solidne podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego zalecamy podstawy stalowe a czasem też napełniane, ale te wcześniejsze wyróżniają się większą estetyką.

3. Stoiska na targi Katowice

Na targach branżowych powinno się wyróżnić – to klucz do zauważenia i sukcesu. Żeby to zrealizować, potrzebne będzie stoisko targowe, które jest trochę bardziej złożonym systemem reklamowym i może być zwyczajnie połączeniem kilku mniejszych systemów lub może być zbudowane indywidualnie. Aby stworzyć proste stoisko, wystarczy w zasadzie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej pokaźne projekty potrzebują trochę innego podejścia, ale takie również są możliwe do zrealizowania, a ostatecznie mogą okazać się bardziej efektywne, co oczywiście przełoży się na większą zauważalność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe możemy skonstruować od A do Z. To znaczy, że możemy wykonać projekty graficzne, wydruki, jak również konstrukcje wraz z dostarczeniem bezpośrednio na docelowe miejsce. Stoisko możemy zbudować indywidualnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najprostsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w klasycznym zestawie nasze stoiska targowe prezentują się atrakcyjnie i przyciągają odwiedzających, więc nie ma wymogu, aby od razu startować z bogatym stoiskiem targowym, jeżeli nie ma się na to wystarczających funduszy. Lepiej jest pokazać się na targach z prostym, ale estetycznym stoiskiem targowym w celu zaznaczenia swojej obecności niż nie pojawić się na nich wcale. Z tego też powodu warto przemyśleć niewielką inwestycję, gdyż może się to przyczynić do dalszego powiększania stoisk targowych w kolejnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Katowice

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również dużą ofertą pozostałych systemów reklamowych, które wspomagają rozwijające się biznesy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo szeroki wybór systemów reklamowych, a także dodatków do nich. Jednym z najpopularniejszych produktów marketingowych są potykacze reklamowe, w których często wsuwane są plakaty z treścią promocyjną. Takie potykacze często widzimy przed sklepami, a także na samych salach sprzedażowych. Posiadamy również w naszej ofercie potykacze kredowe, które są lubiane przez branżę gastronomiczną – restauracje, bary, kawiarnie. Takie potykacze mają powierzchnię dostosowaną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy także słupki i sznury odgradzające, które stylowo ozdobią wejście do lokalu, lub wyznaczą miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które wykorzystanie znajdują w plenerze przed lokalem.

W naszej bogatej ofercie produktowej znajdują się także systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Mamy dodatkowo ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko skrawek naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje tylko produkty reklamowe najwyższej jakości, dlatego jeżeli Twoja firma potrzebuje zaopatrzyć się w sprzęt reklamowy to kompleksowo może zaopatrzyć się u nas. Bez czasochłonnego szukania – u nas otrzymasz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki offsetowe, solwentowe, wielkoformatowe, cyfrowe, by w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagającego Klienta. Operujemy własnym oraz nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając taki zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Katowice

1. Druk małoformatowy Katowice

Pojęciem druku małoformatowego określamy wszystkie wydruki w niewielkim formacie – to dość oczywiste. Najbardziej znanym wszystkim przykładem druku małoformatowego są ulotki i wizytówki, z jakimi każdy ma styczność niemal codziennie, ponieważ goszczą praktycznie we wszystkich firmach, w tych niewielkich i tych dużych.

Nie licząc ulotek czy wizytówek do druku małoformatowego zaliczamy broszury, katalogi, teczki, czy kalendarze. Produktów jest bardzo dużo, że ciężko je wszystkie wymienić, jednakże ich wzajemną cechą jest to, że tak właściwie jest to przenośny i mały format.

Oferujemy także wszechstronne usługi drukarskie spośród druku małoformatowego. Przez wszechstronne usługi drukarskie z tego zakresu mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu, czyli mówiąc prościej od stworzenia profesjonalnego projektu graficznego do wykonania najwyższej jakości wydruków w należytym nakładzie. Proces projektowy rozpoczynamy od sprawdzenia potrzeb i wymagań klienta w celu przygotowania szczegółowych wytycznych, które są konieczne do stworzenia profesjonalnego projektu graficznego. Im więcej istotnych informacji uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania i szybciej będziemy mogli uruchomić proces produkcyjny.

Jeżeli klient posiada już swoją przemyślaną koncepcję projektu, to wtedy sprowadzamy się do ustalenia szczegółów i do przedstawienia możliwych zmian opierających się o nasze doświadczenie i obecnie panujące trendy, które mogą zostać zatwierdzone i zaimplementowane, jednak nie muszą. Środkiem do ustaleń oraz osiągnięcia sukcesu w opracowaniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest dobra komunikacja, w której kładziemy spory nacisk na jak najlepsze uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Wyraźnie nakreślając wytyczne, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie oraz naszym klientom ograniczając zagrożenie wprowadzania ciągłych poprawek. To wszystko sprawia, że nasi klienci są bardzo zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Oferta z zakresu druku małoformatowego obejmuje małe wydruki. Stanowią je wydruki, jakich format zwykle nie przekracza rozmiaru 50 cm na większym boku, jednak nie jest to sztywna granica. Przykładowo, szerokość wydruku licząca 51 cm również można by zaliczyć do owej kategorii. Podział na druk małoformatowy oraz na wielkoformatowy wynika nie tylko z fizycznego rozmiaru danego wydruku, ale też maszyn, jakie są potrzebne do wyprodukowania takich wydruków. Aby to sobie wyobrazić to, urządzeniem do druku małoformatowego można nazwać również typową domową drukarkę. Bierze ona mało powierzchni i zazwyczaj obsługuje maksymalnie kartki A4. W przypadku druku wielkoformatowego samo urządzenie potrafi być 10 razy większe niż zwykła domowa drukarka, gdyż takie maszyny często drukują przykładowo bilbordy, gdzie wymiary rozpoczynają się od 100 cm długości, a nawet więcej.

Można zwięźle wyszczególnić konkretne produkty wchodzące w zakres druku małoformatowego? Jest ich dosyć sporo, jednak dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określamy następujące produkty:

Nie jest to wszystko, natomiast pozwala sobie unaocznić rzeczywisty wymiar druku małoformatowego, jaki jesteśmy w stanie wykonać dla naszych kontrahentów.

2. Druk wielkoformatowy Katowice

Mianem druku wielkoformatowego opisujemy takie wydruki, które są większe niż takie, jakie można prosto przenieść, aczkolwiek nie zawsze! Najlepiej znanym przykładem są chyba billboardy i banery. Znaleźć je można przy drogach ekspresowych, a także w miastach na fasadach budynków jak i również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe często znacząco przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku bilbordów i podobnych większych powierzchni potrzebny jest też ktoś do montażu, czy też wyklejenia takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to też wydruki do użytku z roll-upami, czy na ściankach reklamowych. Można by do nich zaliczyć także większe wymiarowo plakaty. W skrócie w zasadzie wszystko, co wychodzi poza zakres druku małoformatowego, czyli jest większe niż 50 cm będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego typu wydruku należy podejść nieco odmiennie niż w przypadku druku małoformatowego. Już podczas konwersacji z klientem należy określić, czy przygotowywany będzie wydruk w wielkim formacie, bo zlecenie druku wielkoformatowego z nieodpowiednim projektem może zakończyć się fatalnie. Tu jeszcze należy nadmienić, iż przy projektowaniu w przebiegu projektowym również należy uwzględnić większe rozmiary wydruku, ponieważ w tym wypadku do wykorzystania jest więcej miejsca, ale nie w każdym wypadku jest to dobre – np. duży billboard może przekazać małą liczbę informacji, gdy stoi przy drodze ekspresowej, więc dobrze jest jeżeli przekaz jest zwięzły i prosty. W wypadku bilbordów lub banerów umieszczanych w miastach przy drogach, na których ruch jest często wolniejszy, a także w przypadku dużego natężenia ruchu pieszych, a także komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozbudowany i dużo bardziej treściwy przekaz, ponieważ odbiorcy mają trochę więcej czasu na obejrzenie billboardu lub baneru.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas sposobu, w jaki powinno się projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy również w stanie doradzić, czy w wypadku zlecania nam druku nadesłany projekt wykona zakładane zadanie i, czy w ogóle nadaje się do druku. Możemy też zrealizować zlecenie od projektu graficznego do wydruku, a na terenie Starogardu Gdańskiego możemy dodatkowo wykonać montaż.

W wypadku druku wielkoformatowego do czynienia mamy z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, często jest to dużo więcej – w końcu billboard potrafi być nawet rozmiarów 600 × 300 cm i takowy będzie trzeba wykleić grafiką podzieloną na mniejsze fragmenty. Takie działanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeżeli mamy wymienić konkretne produkty z grupy produktów druku wielkoformatowego to będą to następujące wydruki:

Oczywiście tak jak w przypadku druku małoformatowego, taka lista nie pokazuje wszystkich oferowanych produktów, ale pokazuje pewien wachlarz. Drukiem wielkoformatowym określić można też np. namioty reklamowe, bo materiał, na którym wykonuje się wydruki, wykracza poza możliwości standardowej drukarki – zatem nie jest to wyłącznie druk wielkoformatowy, ale niejako też specjalistyczny. Podobnie wygląda sytuacja z każdego typu wydrukami na większe powierzchnie reklamowe, również takim specyficznym przypadkiem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszonym pod sufitem stelażem rozciągnięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne przygotowanie wydruków wielkoformatowych wymaga dobrego nastawienia projektowego, tak jak już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne jest, aby klient mógł dobrać współpracę z firmą, która ma na tym polu duże doświadczenie i może zrealizować projekt oraz wydruk. Oczywiście u nas jest taka możliwość i nasi kontrahenci zazwyczaj decydują się na tę opcję, gdy posiadają własny projekt, to świadczymy wówczas możliwość sprawdzenia i dostosowania projektu do wymogów technicznych konkretnego systemu, czy też powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Katowice

Gadżety reklamowe to stosunkowo niepozorne narzędzia reklam i sukcesu każdej szacującej się firmy. Nie rzucają się w oczy, ale klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej spółki będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może wzbudzić poszukiwania, a wówczas może się okazać, że jednak Twoja firma może im coś zaoferować. Gadżety służą jak tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich funkcjonowania, a działają. Tego gatunku wyroby nie muszą być też typowym długopisem, czy kubkiem, mogą to być, choćby słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, nieodzowny jest tylko ciekawy pomysł. Dla własnych klientów wykonaliśmy tysiące wspaniałych gadżetów, które wspomagają promować biznes w sposób dobry, ale niedostrzegalny na początkowy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek zajmując powierzchnię wokół klienta, który umie otoczyć się użytecznymi drobiazgami z nadrukiem firmy, z którą współpracuje. Gadżet reklamowy to zazwyczaj drobny przedmiot z nadrukiem reklamowym mającym tekst lub grafikę firmy, jaka jest zainteresowana zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymkolwiek małym, gdyż dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, a także w tym wypadku istnieje szansa oznaczenia produktu i użycia go w formie gadżetu reklamowego. Zasadniczym zadaniem gadżetów reklamowych jest promocja, rozpowszechnienie oraz promocja marki. Należy podkreślić, że większą popularnością cieszą się gadżety reklamowe będące niedużym użytecznym drobiazgiem ze względu na mniejszy wydatek oraz bezproblemowość ze strony samego produktu.

Przy produkcji gadżetów reklamowych ważną sprawą jest także dobre stworzenie projektu oraz wyselekcjonowanie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie zmieści się sporo mniej niż na kubku, stąd także długopisy reklamowe są częstokroć oznaczane tylko logo lub tekstem, a na kubkach z kolei można pokusić się o większą fantazję.

Wybór gadżetów reklamowych właściwych dla Twojego biznesu może być trudny, ale nie dlatego, iż jest to ciężkie zadanie jako takie, ale dlatego, że mnogość produktów, które mogą być gadżetem reklamowym jest dosyć potężna oraz po prostu bardzo się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, czy też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Lecz jest tegoż więcej także poniżej prezentujemy krótką listę gadżetów reklamowych, które możemy zrobić dla naszych klientów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, których jest sporo więcej. Wspominaliśmy, choćby o słuchawkach z nadrukiem, są też maskotki, czy choćby otwieracze do butelek i scyzoryki, więc wszystko zależy od tego, czego pożąda klient. Możemy przygotować drobiazgi z nadrukiem lub pójść znacznie dalej i wyprodukować brandowane zestawy prezentowe. Mamy, nawet sposobność zorganizowania kawy reklamowej na zlecenie. Wszelkie te warianty spełnią swoje zadanie, jednak naturalnie wywrą diametralnie różne uczucia, gdyż długopis z nadrukiem w zasadzie każdy widział, jednak już nie każdy dostał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z naszego doświadczenia wynika, iż warto stawiać na rozwiązania proste gdy chodzi o gadżety reklamowe, oraz w przypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby sprawdzić potrzeby klientów lub wybrać towary neutralne, jakie nie przyniosą niezadowolenia. Własnym klientom służymy profesjonalną poradą, a również przygotowaniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, produkcji oraz dostawy.

Aby sprostać zapotrzebowaniu kontrahentów, rozszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej prezentujemy 2 katalogi produktowe z grupy Blue Collection i Voyager. 

Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą!

Zacznij z nami współpracę

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Katowice to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Czekamy, aby przenieść Twoją firmę na wyższy poziom. Nasza agencja full service składa się z najbardziej kreatywnych i doświadczonych ludzi, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?