fbpx

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Kórnik

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Kórnik jest jednym z miast, w którym bardzo dobrze sprawdzą się nasze rozwiązania. Z racji tego Twoja firma z sukcesem rozwinie skrzydła. Dostrzegalnie powiększy się zainteresowanie produktami czy też usługami, świadczonymi przez twoją firmę.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Kórnik?

Trafiłeś w idealne miejsce, jako Agencja Marketingowa 360° na co dzień korzystamy ze swojej pomysłowości jak i ogromnego doświadczenia dostarczając naszym konsumentom najwyższej klasy rozwiązania.
Reklama i marketing

Funkcjonowanie praktycznie każdej firmy zależy od skutecznego planu marketingowego. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej pożytku ona przynosi. Liczą się dla nas efekty, aby reklama, którą dla Twojej firmy wykonamy przyniosła Ci jak największe korzyści. Naszym priorytetem jest twój sukces.

Projektowanie graficzne

Dział graficzny w naszej firmie pomoże Ci zrealizować Twoje pomysły. Nasza oferta składa się zarówno z projektów na potrzeby druku i poligrafii, a także do użytku w sieci.

Systemy wystawiennicze

Profesjonalna demonstracja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do jej zauważenia. W naszej ofercie znajdziecie materiały Point of Sale, systemy wystawiennicze, jak również systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Przemyślana oraz fachowa ekspozycja Twojej marki jest najważniejszą metodą do zbudowania renomowanej pozycji na rynku. Wszystko jedno, czy chcesz ukształtować nową markę lub odrestaurować istniejącą - jesteśmy ekspertami z wieloletnim doświadczeniem, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Dzięki własnej drukarni możemy wykonać projekty nie tylko w zakresie projektowym, ale również wykonawczym. Możemy wydrukować dla Ciebie wizytówki, katalogi, plakaty, a nawet fototapety.

WWW i E-Commerce

Sporządzimy i wdrożymy każdą stronę www lub odświeżymy bieżącą. Możemy także stworzyć dla Ciebie sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Gwarantujemy kompleksową i profesjonalną obsługę.

Opinie Klientów

Więcej o Kórnik

Populacja: 7206

Długość geograficzna: 17.089490

Szerokość geograficzna: 52.247720

Reklama i marketing

W dzisiejszym świecie reklama i marketing to jedne z najważniejszych punktów dobrze prosperującej firmy. Pozwala ona przyciągnąć nowych klientów oraz powiadamiać bieżących konsumentów o nowościach i o rozwoju naszej firmy. Odpowiedni marketing może znacznie zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większej grupy odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Kórnik

Poprzez kompleksową obsługę reklamową mamy na myśli ogół usług, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom, dobieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Z tego powodu na początku zawsze przeprowadzamy wnikliwą rozmowę na temat oczekiwań klienta podejmującego z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° możemy zaproponować całkowitą obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od taktyki działania do wcielenia w życie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w określonych przypadkach. Poniżej prezentujemy niektóre przykłady ze współpracy z naszymi konsumentami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym w województwie pomorskim, a szczególnie na terenie Starogard Gdańskiego. Z firmą M3 Nieruchomości zaczęliśmy współpracę od 2013 roku i przez ten czas wykonywaliśmy dla naszego klienta wiele profesjonalnych i naprawdę różnorodnych realizacji.

Wymagania biura nieruchomości jeśli chodzi o reklamę zazwyczaj są bardzo zróżnicowane, jednakże dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i rozumieniu potrzeb zawsze jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom naszego klienta. Krąg przygotowanych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od przygotowania projektu do wydruku. Dla M3 Nieruchomości wyprodukowaliśmy również flagi reklamowe i profesjonalną reklamę na samochody firmowe wraz z oklejeniem.

Płaszczyzna naszych usług sięga również na pole technologii informatycznych, wszak dla M3 Nieruchomości wykonaliśmy również profesjonalną i nowoczesną stronę internetową, gdzie zakres prac obejmował kompleksowe opracowanie planu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającego rozwiązania.

Cieszymy się, ze współpracowania z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz wieloletni klient, który ceni nas i darzy zaufaniem, a my oferujemy mu szeroki zakres usług reklamowych. Poniżej prezentujemy galerię niektórych realizacji dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Kórnik

Obecność w Mediach Społecznościowych została pewnego rodzaju standardem, ale nie wystarczy tylko założyć tam konta – taki profil należy także odpowiedzialnie prowadzić. Założenie profilu to złudnie najłatwiejszy etap, ale nawet na tym etapie są pewne niuanse, o których nie możemy zapomnieć. Niemniej jednak brak postów na już istniejącym koncie to jedna z gorszych antyreklam, jakie istnieją, nawet kiedy firma jest rzetelna i ma interesującą ofertę. Nawet sami możemy zaobserwować po sobie, że kiedy szukamy informacji o produkcie lub usłudze, czujemy zniechęcenie jeśli zauważymy martwy profil w mediach społecznościowych. Wniosek z tego taki, że jeśli profil już założyliśmy to należy go prowadzić, a jeżeli nie planujesz aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to może lepszą decyzją będzie zrezygnowanie z założenia konta. Na szczęście, dzięki naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasze doświadczenie pokazuje, że odpowiednio zaplanowana strategia i konsekwencja w prowadzeniu dobrze skonfigurowanego profilu naprawdę przynosi duże korzyści biznesowe. Problem polega na  tym, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić z powodu braku czasu, czy doświadczenia – i tutaj pojawia się nasza rola. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić konta w mediach społecznościowych to jednym ze skutecznych rozwiązań będzie zatrudnienie kogoś innego do tego celu i najlepiej będzie postawienie na kogoś, kto ma już duże doświadczenie w tym zakresie. Oczywiście ze śmiałością zachęcamy do skorzystania z naszych usług, z racji tego, że jesteśmy przekonani, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Nasza firma oferuje zarejestrowanie i skonfigurowanie strony biznesowej, i na tym możemy poprzestać jeśli klient planuje samodzielnie nadzorować swoje firmowe konto społecznościowe. Jednak jeżeli nie ma czasu zajmować się kontem i chciałby powierzyć to zadanie profesjonalistom, z chęcią poprowadzimy profil klienta w mediach społecznościowych. Na wstępie współpracy porozmawiamy o tym, w jaki sposób klient widzi swoją stronę w social mediach oraz czy będzie w stanie dostarczyć odpowiednie materiały, między innymi zdjęcia czy grafiki. Ponieważ media społecznościowe mają na celu między innymi ukazać firmę od środka, więc do tego potrzebujemy materiały prezentujące firmę klienta. 

W razie podjęcia współpracy z nami i w określonych innych sytuacjach jesteśmy w stanie wykonać takie zdjęcia dzięki naszemu specjaliście lub znaleźć zewnętrznego fotografa. Zwykle sporządzamy szablony graficzne zgodne z wizją klienta, które będą wykorzystywane do publikacji postów w mediach społecznościowych. Prowadząc konto korzystamy z dostarczonych danych oraz z informacji, które jesteśmy w stanie znaleźć na stronie internetowej klienta, także staramy się uzyskiwać interesujące informacje bezpośrednio od naszego klienta w drodze kontaktu. Dokładamy starań, aby strona firmy nie była tylko miejscem do wychwalania oferty klienta, bo biorąc pod uwagę, iż chcemy wykazać, że za firmą stoją prawdziwi ludzie musimy pokazać ten aspekt nawiązując kontakt z odbiorcami, którzy firmę znają i lubią. Robimy to poprzez dostarczanie im ciekawych informacji związanych z branżą firmy i zachęcamy do interakcji poprzez udział w dyskusjach.

Nasz zespół przewiduje różne progi abonamentowe uzależnione od ilości postów miesięcznie, a także od ich treściwości i zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Kórnik

Prawidłowy kierunek w biznesie jest obowiązkowy do zdobycia sukcesu. Wybór właściwego kierunku nie jest łatwym zadaniem, wobec tego dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonych ludzi, którzy zajmują się znajdowaniem optymalnych kierunków biznesowo-marketingowych profesjonalnie. Opierając się na wiedzy, jaką otrzymujemy o klienta firmie lub marce, staramy się wskazać kierunek, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze rozmowy z klientem o jego przedsięwzięciu, celach, jakie chce zdobyć, czy krokach, które zostały już podjęte. Uwzględniamy również dostępne możliwości w danej branży i omawiamy co można wykonać.

Udzielając rad naszym klientom posiłkujemy się szerokim doświadczeniem ze współpracy z naszymi poprzednimi klientami, którzy z naszym doradztwem osiągnęli liczne sukcesy w swojej branży. Zastanawiamy się również w jaki, sposób możemy wspomóc klienta naszą działalnością, czyli jakie rozwiązania reklamowe możemy zaproponować, aby firma klienta mogła dalej się rozwijać i rosnąć. Niezmiennie pomagamy naszym stałym klientom oraz ciągle poszukujemy kolejnych sprawdzonych rozwiązań na rozwinięcie ich firmy. Wymyślamy też autorskie rozwiązania, które analizujemy na własnych inicjatywach i jeśli przynoszą zamierzone efekty to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki bogatemu doświadczeniu, które zbieramy przez styczność z dużą ilością branż jesteśmy w stanie opracować metody indywidualnie skonfigurowane do każdej firmy, lub też marki. Czasem mogą to w ogóle nie być odkrywcze rzeczy, ale w takim przypadku klient potrzebuje utwierdzenia w przekonaniu lub pokazania mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł o nich nie słyszeć. My jako Agencja Reklamowa 360 stopni chcemy, aby marki naszych klientów rosły i dlatego poszukujemy na to sposobów, a jeśli coś działa to zapisujemy ten sposób do naszej bazy sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Kórnik

Badanie działań wykonywanych przez konkurencje jest pierwszorzędnym działaniem, przy pomocy którego jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie biznesu w swojej własnej branży. Rynek przypomina swoisty żywy organ, w którym reakcja na zachowanie konkurentów jest już koniecznością, a nie tylko jedną z opcji. Dzięki profesjonalnej analizie konkurencji, którą się zajmujemy, jesteśmy w stanie zweryfikować, czy wcześniej stosowane strategie i rozwiązania są opłacalne w zestawieniu z planem strategicznym działania konkurentów, w dodatku w oparciu o uzyskane dane proponujemy dalszy plan działania.

Każdy jeden biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje wady jak i zalety, nie istnieje rozwiązanie idealne. Rolls Royce posiada w ofercie samochody luksusowe bez żadnych kompromisów, ani jednego segmentu wejściowego, a między innymi marka Dacia zajmuje się samochodami przystępnymi cenowo i powszechnie dostępnymi, marka nie posiada jakiegokolwiek samochodu w segmencie D i wyżej. Obie firmy istnieją i mają się dobrze, jednak zajmują dwa skrajnie inne podejścia. Jak to możliwe? Obie marki wyróżniają swoje zalety, maskując równocześnie słabości przez to trafiają do odpowiedniego odbiorcy – za pomocą przeanalizowania ich strategii poznajemy ich metody. W identyczny sposób możemy zrobić na przykładzie różnych branż oraz na podstawie danych, które zebraliśmy, przygotować odpowiednią drogę działania. Zebrane informacje oraz opracowane nowe rozwiązania strategiczne skutecznie pomogą zwiększyć zysk i rozwinąć firmę.

Badając działania konkurencji możemy zapoznać się ze skutecznymi sposobami i strategiami postępowania na danym rynku, a także ustrzec się błędów, które mogą z kolei przynieść niemałe straty. Wnikając w konkurencyjne metody zwracamy uwagę też na dane, dzięki którym zauważamy powtarzające się modne kierunki i schematy, które także mogą być przydatne do planu długofalowych programów, które pomogą ograniczyć lub całkowicie unikną różnych niepowodzeń, a również przyniosą obserwowalne zyski. Posiadając doświadczenie z różnymi branżami naszych klientów umiemy rozpoznać, które działania można zrealizować w odpowiedzi do obecnych działań rynku, możemy też przedstawić strategie biznesową przyglądając się wcześniejszym analizom bez robienia świeżych, jednak zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Dorobek naszego działu graficznego można zobaczyć w największych spółkach w Polsce oraz za granicą. Prace wykonywane są poprzez ekspertów z długim doświadczeniem, dzięki czemu pamiętają o każdym detalu. Twojego planu. Projekty można zlecać indywidualnie bądź mogą być one zalecane poprzez naszych speców od kampanii reklamowych, drukarni lub systemów wystawienniczych, z tej przyczyny możesz zaoszczędzić swój czas mając przy tym obiecujące wyniki.

1. ldentyfikacja wizualna Kórnik

By zdobyć sukces w biznesie, firma i jej marki powinny się należycie kojarzyć i muszą w prawidłowy sposób docierać do swoich odbiorców. Do zrobienia rzeczonego celu potrzebna jest przeanalizowana identyfikacja wizualna, która pobudzi w konsumentach stosowne uczucia a dodatkowo utkwi w ich myślach. Przygotowanie identyfikacji wizualnej stanowi złożony proces, w którym przyglądamy się założeniom danej firmy, a następnie opracowujemy całą strategię wizualnej komunikacji, która będzie działać w taki sposób, aby wykonywać określone plany. W procesie kreujemy nazwę, logo, a także księgę znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, opisującą, w jaki sposób wykorzystywać system identyfikacji wizualnej i która zawiera też wszelkie pożyteczne plany materiałów użytkowych jak na przykład katalogi, wizytówki, czy papier firmowy.

Faza wstępna procesu konstruowania identyfikacji wizualnej to niezmiennie rekonesans z konsumentem i rzetelna ocena branży, w której funkcjonuje lub chce działać, czyli przede wszystkim musimy w całości zbadać teren, na którym przyjdzie działać istniejącej firmie. Bez tego rozpoczęcie procesu jest niewykonalne, dlatego że nie mamy ważnych informacji, które mają wpływ na rozpoznanie planu identyfikacji wizualnej. Na bazie analizy zgromadzonych przez nas informacji zaczynamy proces projektowania identyfikacji wizualnej, której kolejną częścią jest zaprojektowanie nazwy marki, produktu, a jeśli ta już istnieje to porównujemy istniejącą nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne poprawki. Niepodważalnie zmiana utwierdzonej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszym pomysłem, dlatego w tego typu sytuacjach najczęściej nie zmieniamy nazwy. Mając już opracowaną nazwę wykonujemy proces projektowania logo, w którym wykonujemy różne warianty i propozycje. Propozycje logo tworzone są w oparciu o informację uzyskane z wywiadu z konsumentem, jak również tych pozyskanych z przeglądu rynku, co pozwoli nam przystosować logo i tożsamość marki do rynku, jak również do oczekiwań, które przedstawia nam nasz klient. Z motywów, które pokazujemy klientowi zostaje przez niego wybrana jedna wariacja, która później jest ulepszana w celu osiągnięcia końcowej wersji. Odpowiednie logo staje się podstawą do przygotowania pozostałych elementów identyfikacji wizualnej, które nie mogłyby powstać bez wcześniejszego opracowania logo.

Z gotowym logo możliwe staje się projektowanie pozostałych elementów identyfikacji wizualnej, co nie oznacza, że następne etapy identyfikacji wizualnej są łatwiejsze. Faktycznie utworzenie logo zajmuje najwięcej czasu, z uwagi na fakt, iż jest to fundamentalny element, który potrzebuje opracowania i obmyślenia każdego elementu, który będzie angażować interesanta. Pomimo to w procesie tworzenia następnych elementów wcale nie kończymy analizowania, gdyż powstające elementy muszą być dobrze skomponowane logo, muszą z nim właściwie współgrać i komponować się, aby harmonijnie stworzyć jednolity wizerunek marki. Dopasować powinno się adekwatny krój pisma, harmonijne zestawy kolorów, a także metody skutecznego ich łączenia i ekspozycji. Nie można też zapomnieć o przygotowaniu podstawowych materiałów użytkowych takich jak papier firmowy, kubki, ulotki, koperty, wizytówki, a także teczki wraz z praktycznymi przykładami ich zastosowania. Ilość potrzebnych rzeczy może być ustalany indywidualnie, gdyż na przykład przy brandingu produktowym potrzebna może być broszura reklamowa, jednak niekoniecznie papier firmowy.

Wszelkie te informacje wraz z instrukcją i przykładowym użyciem umieszczane są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to plik dla usługobiorcy, swoisty przepis użytkowania i postępowania z logiem, a także całością przygotowanej identyfikacji wizualnej. Dokument będzie też przydatny w przypadku współpracy z innymi projektantami reklamy i grafiki, z uwagi na fakt, iż dzięki tej książeczce posiadają porady o stylu, w jakim powinny być przygotowane wszystkie materiały marketingowe. Za pomocą tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowa swój zgrany design przez cały czas, zakładając projektowanie zgodne z zasadami mieszczącymi się w brand booku.

Zrealizowanie odpowiedniego systemu identyfikacji wizualnej wymaga wieloetapowego procesu, w którym zostaną wzięte pod lupę wszelkie dane, które mają wpływ na jej styl i charakter – są to dla przykładu analiza rynku i konkurencji, a ponadto potencjalnych interesantów wraz z oczekiwaniami i planem, który ma spełnić projekt dla usługobiorcy zlecającego.

2. Projektowanie logo Kórnik

Trafne logo przyciąga wzrok i budzi stosowne skojarzenia z daną marką lub firmą. Określenie znaku graficznego w taki sposób, żeby wzbudzał w odbiorcach właściwe skojarzenia jest niełatwym problemem nawet jeśli docelowy efekt jest schludny i prosty. Proces kryjący się za każdym starannie stworzonym logo jest bardziej skomplikowany i czasochłonny niż myślimy. Pierwszym momentem wszystkich projektów logo jest sumienna rozmowa z klientem na temat tego, jakie założenia ma realizować logo i do jakich ludzi ma trafiać. W tym celu musimy prześwietlić w szczególności, w jakiej branży działa nasz kontrahent, kto jest jego konkurencją, kim są odbiorcy jego produktu oraz jak logo ma na nich działać. Zebranie i przeanalizowanie tych danych pozwoli nam przystąpić do wstępnej kreacji koncepcji logo.

Element pracy nad wczesną koncepcją to twórcza narada, z której wyłaniamy pomysły, które następnie są przesiewane, a z najlepszych robimy propozycje dla klienta. Powstające koncepty najlepiej wykreślić na papierze, aby przedstawić ogólny ogólną ideę i zarys, które jeśli są zgodne z kierunkiem danego projektu później przekuwane są w faktyczną propozycję loga. Opcji, które prezentujemy klientowi zazwyczaj jest kilka i mogą to być też odmienne propozycje, które są z różnych wstępnych koncepcji. Chociaż, na tym etapie klient otrzymuje już propozycje logo, z których wskaże jedno do stuprocentowego doszlifowania.

Ostatni etap, podczas którego dopracowujemy stworzony znak graficzny to dopieszczanie szczegółów. Testujemy jak logo sprawdza się w różnych wariantach kolorystycznych, badamy jego układ i tworzymy kilka odmian, z których również będzie wybrana ostateczna opcja. Zatwierdzony projekt jest zapisywany do odpowiednich formatów wektorowych i rastrowych. Zalecane jest też, aby zlecić przynajmniej podstawową księgę znaku, która pokazuje, w jaki sposób skorzystać z przygotowanego logo.

3. Grafiki reklamowe Kórnik

Informacje wizualne są co do zasady pierwszymi, które przyjmujemy i interpretujemy, skutkiem tego zatroszczenie się o doskonałe projekty graficzne ma wysokie znaczenie dla wszelkiego biznesu. Tak więc nie oddajemy niczego przypadkowi i obszernie zgłębiamy cel, jaki ma dokonywać grafika w środowisku – rynku – na którym przyjdzie jej działać.

Tworzymy dla wybitnych przedstawicieli swoich branż i pilnujemy, aby ich wizerunek ukazywał się jak najlepiej, dzięki naszej pracy. Niezwykła grafika reklamowa nie tylko ładnie wygląda, ale realizuje ponadto wybrane cele i wzbudza właściwe emocje. Na skutek współpracy z różnymi markami i zrealizowaniu tysięcy projektów wiemy dokładnie, w jaki sposób zaprojektować idealną grafikę, która zrealizuje cele biznesowe i zadba o dobry, i logiczny wygląd firmy. Nasze prace graficzne charakteryzują się wysoką jakością i profesjonalnym wykonaniem. Dbając o szczegóły projektujemy każdy, jeden element projektu w ten sposób, aby mógł spełniać swoją szczególną funkcję i aby komponował z innymi elementami praktyczną i harmonijną całość przekazującą konkretny komunikat do konsumenta.

Jesteśmy w stanie zaprojektować duży zakres grafik do wydruku mało- i wielkoformatowego, jak również do użytku w sieci. Posługując się przykładem, wykonamy projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów, a także projekty grafik do umieszczenia w sklepach internetowych e-commerce lub do użytku w mediach społecznościowych. 

Nasze studio graficzne zajmuje się również tworzeniem unikatowych wizerunków firm i kreowaniem marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Jesteśmy w stanie zaoferować szeroki zakres usług graficznych.

4. Abonament graficzny Kórnik

Wiemy, jak ciężko jest znaleźć profesjonalnego grafika, z tej przyczyny wymyśliliśmy ofertę specjalną, dzięki której możliwe staje się zatrudnienie całego działu graficznego w cenie jednego grafika. Na skutek tego Twój zespół nie marnuje czasu na szukanie pracownika, który może zmienić pracę, a otrzymuje najwyższej jakości projekty graficzne od zawodowego zespołu z wieloletnim stażem, który zna Twoją dziedzinę, preferencje i aktualnie panujące trendy. Konstruowane przez nas grafiki są za każdym razem w pełni profesjonalne i przemyślane pod kątem zadania, jakiego mają wykonywać. 

W czasie naszego ponad 15-letniego doświadczenia współpracowaliśmy z wieloma popularnymi markami, które dzięki naszej pracy zdobyły kolejny szczebel na drabinie sukcesu.

Zakres naszych prac obejmuje między innymi:

 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty
 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje
 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy

To wszystko możesz posiąść w jednej składce. Wszelki zakres sporządzanego serwisu w ramach abonamentu ustalany jest indywidualnie.

Główne mocne punkty tego rozwiązania to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu, finansów i gwarancja bezpieczeństwa – werbujesz cały sztab graficzny, który pracuje na legalnym oprogramowaniu oraz w terminie oddaje zamówione projekty. Z nami nie ma konieczności kupna sprzętu komputerowego, oprogramowania i szukania pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to bardzo szerokie pojęcie, które warto by sobie naświetlić, ponieważ będzie to jeden z najważniejszych rodzajów działań marketingowych w Twojej firmie. Poniżej znajdują się najpopularniejsze i najciekawsze rodzaje kampanii wraz z opisem, czym się charakteryzują.

1. Kampanie Google Ads Kórnik

Kompleksowa obsługa reklamowa to suma świadczeń, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym interesantom, które dostosowujemy na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Tak więc na otwarcie za każdym razem organizujemy szczegółową rozmowę dotyczącą tego czego klient oczekuje zaczynając z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° jesteśmy w stanie zaoferować pełną obsługę reklamową od A do Z, startując od projektu przez realizowanie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażach reklamy w szczególnych przypadkach. Na dole prezentujemy kilka przykładów współpracy z naszymi usługobiorcami w dużym zakresie działania.

Posiadamy status partnera Google!

Status partnera Google Ads poświadcza, że nasza agencja w skuteczny sposób prowadzi kampanie swoich usługobiorców, wzbudza ich rozwój za pomocą zarządzania ich kampaniami, a także ma certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w dyscyplinie Google Ads.

Google AdWords, bo tak wcześniej nazywały się kampanie reklamowe Google Ads, są technologią pozwalającą na dotarcie z własną ofertą do większego grona konsumentów w krótkim czasie, a za sprawą narzędzi analitycznych jesteśmy w stanie tak zoptymalizować kampanię, tak aby osiągnąć maksymalne korzyści przy niedużej inwestycji pieniężnej. Przy użyciu Google Ads możemy dopełnić pewne cele, takie jak powiększenie liczby osób odwiedzających nasze strony, lub zwiększenie liczby klientów, a zadania te możemy urealnić za pomocą wielu różnych kampanii takich jak np. sztampowe kampanie w wyszukiwarce i zaawansowane displayowe albo nawet inteligentne kampanie zakupowe.

Przewagą reklam Google Ads nad tradycyjną metodą promocji jest jej niemała możliwość personalizowania i możliwość dokładnego sprawdzenia efektów. Podczas korzystania z zwykłych sposobów jak ulotki, czy prasa lub telewizja mamy ograniczony zbiór danych statystycznych odnośnie ich wydajności. Opcję skonfigurowania takiej standardowej kampanii i trafienia w docelową grupę odbiorców również nie są pierwszorzędne. 

Z drugiej strony w kampaniach Google Ads jesteśmy w stanie zadeklarować do jakiego typu odbiorcy wprost chcemy skierować nasze reklamy, a dodatkowo możemy zdecydować, o których godzinach powinny się ukazywać. Jesteśmy w stanie przykładowo kierować działanie marketingowe do właścicieli małych i średnich wysyłkowych znajdujących się w wybranym regionie, którzy wydają określoną ilość środków na eksploatację swoich maszyn i wyświetlić im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy mają czas na przeglądanie sieci internetowej. Żadna forma tradycyjnej promocji nie pozwala na tak szczegółowe definiowanie grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Kórnik

Kampanie produktowe to specyficzne kampanie reklamowe zorientowane w głównej mierze na sprzedaż produktów online. Wyświetlają one najważniejsze dane produktu takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą bezpośrednio na firmową kartę kupna, gdzie odbiorca może zakupić produkt.

Mamy do czynienia z bez ustanku zwiększającym się wpływem rynku e-commerce w zakupach konsumenckich, a także w zakupy B2B. Nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała ulec wygaszeniu, o ile tradycyjne sklepy prawdopodobnie zostaną z nami to bezspornie większy udział będą miały to kupujący i sprzedawca muszą w jakiś sposób spotkać się na wirtualnym rynku. Istnieją na to wielorakie sposoby,  a jednym z najbardziej efektywnych są właśnie kampanie zakupowe Google. Wyróżniają się one niemałą skutecznością, jak też niedużym kosztem dotarcia do klienta. Co ważniejsze, przy pomocy kampanii produktowych trafiamy do dużego grona ludzi zainteresowanych zakupem danych produktów.

Po włączeniu kampanii zakupowej Google, polecane produkty lub usługi będą pokazywać się na samej górze listy wyszukiwania przed wynikami organicznymi. Wyroby są konkretnie dopasowane do zapytania klienta, na przykład, jeżeli interesant szuka kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeżeli posiadasz taki produkt w swojej ofercie i uruchomimy dla Twojego sklepu taką kampanię, to Twój produkt pojawi się na liście wyszukiwania klienta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po wciśnięciu w Twój produkt trafia prosto do Twojego sklepu, gdzie może zakupić produkt. Prosta i zadziwiająco efektywna reklama.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to metoda reklamy, którą szczególnie polecamy wszystkim sklepom internetowym i biznesom e-commerce niezależnie od branży. Współpracujemy ze sklepami internetowymi z rozmaitym asortymentem. Mogą to być ubrania, elektronika, czy nawet systemy ogrzewania – jeżeli są zamieszczone w sklepie internetowym to za pośrednictwem kampanii zakupowych mamy możliwość skutecznie napędzić sprzedaż dowolnego asortymentu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Kórnik

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Social media przyciągają mnóstwo ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej podawanym przykładem z pewnością będzie Facebook. Obszar, który udziela internautom chwilę oderwania od codzienności oraz odpoczynek może dodatkowo posłużyć jako miarodajny środek reklamowy.

Przebywanie najprzeróżniejszych firm w mediach społecznościowych nie jest przypadkiem. Wskutek tego firma może zyskuje na wiarygodności oraz ma szansę zainteresować konsumentów w interakcję ze swoją marką, co może przełożyć się na poprawę wyników firmy. Lecz obecność w social mediach to jedno, a kampania to drugie. Dzięki kampaniom reklamowym w social mediach jesteśmy w stanie zdobyć szerokie grono odbiorców oraz co jest tak samo istotne możemy również wprowadzić bardzo skuteczny wybór do kogo skierujemy reklamę. Chcesz pokazać reklamę swojego produktu koneserowi bezglutenowej, bio organicznej żywności, którego ulubionym kolorem jest fuksja? Żaden problem. To właśnie jest ogromna siła kampanii reklamowych w mediach społecznościowych. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Zadania, jakie mogą spełniać reklamy w mediach społecznościowych są zróżnicowane i nie muszą ograniczać się tylko do nachalnej reklamy produktów. Możemy dla przykładu zwiększać świadomość marki i bazę odbiorców generowanych treści, aby coraz więcej ludzi wiedziało o Twojej firmie. Wskutek tego grono zgromadzone wokoło Twojego biznesu urośnie, a konwersje przyjdą same, ponieważ konsumenci ze świadomością istnienia Twojej marki mogą również zacząć się z nią utożsamiać i sami z siebie będą chcieli skorzystać z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być wówczas świetnym dodatkiem pokazującym większy zakres oferty niż na początku można zauważyć.

Strategii, jakie dają social media jest bezsprzecznie dużo. Z doświadczenia mamy świadomość, że marki wykorzystujące te sposoby rosną szybciej niż te, które z nich nie korzystają. Warto zaciekawić się tym tematem – z przyjemnością w tym pomożemy.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Kórnik

Kampania zewnętrzna, outdoorowa, out-of-home to jedna z najstarszych form reklamy, którą widzi praktycznie każdy. Możemy zauważyć te metody reklamy w drodze do pracy, w trakcie zakupów czy, nawet na spacerze. To banery, szyldy reklamowe, billboardy i wszystko, co znajduje się w plenerze i w jakiś sposób przekazuje nam komunikat reklamowy.

Metoda reklamowa jest stara, ale bezsprzecznie nadal jara, tego nie da się ukryć. Kiedy wyjdziesz z mieszkania, z pewnością dostrzeżesz jakąś tablice z reklamą albo baner – szczególnie w większych miastach. Z reklamą outdoorową stykają się praktycznie wszyscy i właściwie codziennie, jest ona tak wszechobecna, że nawet się nad tym nie zastanawiamy. Czy to oznaka, że taka reklama będzie mniej skuteczna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, powinniśmy zadbać o jej ciągłą aktualizację, aby się nie znudziła i nie wtopiła w tło. Z tego powodu, że styczność z reklamą outdoorową to niejako codzienność powoduje, że różne zmiany i innowacje wprowadzają powiew świeżości i z zainteresowaniem rejestrujemy takie zmiany. Mijanie bez ustanku takiej samej reklamy po prostu nudzi się, ale jeśli na jej miejscu jest nowa to z pewnością każdy przyłapał się na odnotowaniu tego faktu. Nawet jeżeli ktoś nie jest zainteresowany ofertą z billboardu to i tak zauważył fakt jej odświeżenia, a to ma także znaczenie!

Jak wszystkie metody reklamy i ta zewnętrzna ma również swoją charakterystykę, do której należy dostosować przekaz. Najważniejsza cecha obserwator ma niewiele czasu na zapoznanie się z reklamą w konsekwencji tego musi być ona krótka, treściwa i przedstawiać prostą, zrozumiałą wiadomość. Dobrze jest też uwypuklić w tej reklamie swoją, obecność w przestrzeni wirtualnej i krok po kroku reklama ewoluuje w pewną formę hybrydową. Opcji jak to często bywa- jest wiele, ale wymagane jest duże doświadczenie, aby je wszystkie wykorzystać oraz udźwignąć spójność w każdej części kampanii outdoor, dlatego najlepiej odezwać się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Kórnik

Kampanie wideo to ciekawy sposób pokazania odbiorcom oferty swojej marki – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to obraz filmowy jest warty najmniej trzy razy tyle. Co więcej, wideo reklama ma wyjątkowe możliwości, które są niemożliwe do uzyskania dla standardowych zdjęć, czy grafik i z jednej sesji filmowej można stworzyć nawet kilka materiałów promocyjnych.

A co z rozpowszechnieniem reklamy? Posiadając już skończone wideo, możemy przygotować reklamę w kilku kanałach promocyjnych. Jeżeli gdzieś można umieścić wideo, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką możliwość wykorzystać. Kampanie wideo można efektywnie uruchomić na YouTube, czy Facebooku, a także na zyskującym rozgłos TikToku. Możemy stworzony materiał wideo wykorzystać także jako ogólnikowy film przedstawiający przedsiębiorstwo i odtwarzany tylko na stronie internetowej firmy. Możliwości jest naprawdę dużo, a dużą zaletą kampanii wideo jest fakt, że za pomocą jednego planu filmowego możemy otrzymać wiele materiałów, które jesteśmy w stanie opublikować na każdym ze wspomnianych kanałów promocji.

Kampanie wideo, podobnie jak w przypadku innych reklam w przestrzeni internetowej, możemy kierować je do określonej grupy odbiorczej. Dlatego też przygotowując materiał promocyjny, można go również wyświetlić konkretnej grupie osób, co ma pozytywny wpływ i potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo może osiągnąć. Taka metoda marketingu może okazać się też w wyższym stopniu angażująca, dlatego że nawet niedługim filmikiem można nierzadko zobrazować dużo więcej niż wielką infografiką. Nie znaczy to jednak, że z innych form reklamy należy zrezygnować, nie o to nam chodzi. Po prostu należy mieć na uwadze unikalne możliwości każdej z nich, gdzie mogą one się także doskonale łączyć. Bez względu na wybrane kierunki reklamy, dzięki naszej pomocy efekt końcowy niezaprzeczalnie będzie satysfakcjonujący.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

W trakcie dzisiejszego rozwoju technologii internetowych nie powinniśmy zapominać o aktywnym działaniu swojej firmy w sieci. Kluczowe jest, aby każda firma zadbała, jak najmocniej się tylko da o swój wygląd w internecie.

1. Strony internetowe Kórnik

Bez strony internetowej idzie działać, ale nasze doświadczenie i wszystkie inne znaki na niebie i ziemi, mówią, iż klienci poszukują w internecie informacji na temat przedsiębiorstw lub marek i produktów, którymi się interesują. Brak takiej strony niekoniecznie musi znaczyć utratę zaufania użytkownika, lecz często  jest dużym defektem dla prezencji firmy. Należy na to spojrzeć z widoku interesanta – jeżeli nie uzyska wiadomości o danym produkcie od bliskich, to otworzy przeglądarkę i zajrzy w internet, bo to będzie najszybsze. W przypadku gdy nie znajdzie żadnej wiedzy na dany temat, to istnieje spora szansa, że po prostu da sobie spokój.

Znacznie lepiej jest, kiedy konsument zobaczy nawet prostą, podstawową stronę internetową niż żeby miał nie znaleźć jakichkolwiek informacji o produkcie, firmie, czy marce, która wzbudziła u niego zainteresowanie. Tutaj też pojawia się kwestia odpowiedniego dostosowania strony internetowej do przedsiębiorstwa, dlatego że nie każde przedsięwzięcie potrzebuje szczegółowego i rozbudowanego portalu i może być wystarczająca krótka strona wizytówka lub tzw. landing page. Niezależnie od stopnia skomplikowania strony, musimy zaprojektować jej estetyczną i prawidłową prezentację. Odnalezienie firmowej strony w internecie to jedno, a umiejętne prezentowanie przez tę stronę wiadomości to drugie. W wypadku gdy okaże się, że internauta nie może wyszukać interesujących jego informacji, bo strona odpędza nieestetycznym wyglądem i chaotyczną organizacją informacji, to wynik końcowy będzie identyczny do tego jakby tej strony internauta w ogóle nie odnalazł.

Za pomocą profesjonalnej strony internetowej nie tylko pokażesz się potencjalnym klientom lub kontrahentom, ale również zaoszczędzisz czas. To wszystko, dlatego że na stronie internetowej możesz zawrzeć informacje, o jakie rutynowo pytają klienci. Można także zawrzeć opisy standardowych usług, działań albo sytuacji. Dzięki temu klient będzie mógł zebrać potrzebne mu informacje, a pracownik, który miałby to wyjaśniać, zaoszczędzi mnóstwo czasu i wysiłku, nie musząc tego robić lub ewentualnie dopisze tylko informacje na stronie, których brakowało i odpowie na dokładniejsze pytania.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Projektowaniem stron www możemy się zająć od A do Z, od wykonania koncepcji i projektów po końcowe wdrożenie, uruchomienie i oddanie do użytku działającej strony. Możemy ponadto wykonać pojedyncze, przykładowo wdrożyć i uruchomić wcześniej zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia klientowi. Możemy zająć się  także wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem przerwanych projektów jeśli stwierdzimy, że to możliwe. Wszystko warunkowane jest tym, jakie oczekiwania ma nasz klient.

Każdorazowy projekt zaczynamy od ustalenia drobiazgów i wywiadu na temat tego jak powinna prezentować się przyszła strona internetowa albo jakie są oczekiwania odnośnie modernizacji, czy rekonstrukcji aktualnych stron internetowych. Po ustaleniu szczegółów i po odbyciu rzetelnego wywiadu możemy przystąpić do pracy. Prace projektowe nad stroną internetową prowadzimy w oparciu o informacje, które uzyskamy od zleceniodawcy i które oczywiście powiększamy opierając się o własne wieloletnie doświadczenie. Gdy nie mamy od klienta informacji, czy wizji dotyczącej tego, jak ma wyglądać strona, będziemy podsuwać własne wizje, co do których będziemy musieli uzyskać akceptację, żebyśmy mogli pracować dalej. Na start budujemy projekt graficzny, aby pokazać realny kształt przyszłej strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze dość łatwo i swobodnie modyfikowany. Projekt graficzny jest pokazywany klientowi i z nim konsultowany, a po zrobieniu wszystkich omówionych zmian i dopracowaniu przekazujemy ostateczną wersję do zaakceptowania przez klienta. Tylko po akceptacji ze strony klienta strony web możemy przystąpić do programowania i wdrożenia. Zmiany w trakcie tego etapu projektu mogą być już bardzo ciężkie do wprowadzenia nie licząc samej kosmetyki.

Prace programistyczne nad stroną internetową przemieniają projekt graficzny na funkcjonalny system. W tej części testujemy także różne obowiązkowe i dodatkowe funkcjonalności, a także układamy dostarczone treści – utworzenie materiałów na stronę możemy też innej firmie lub stworzyć samodzielnie. Strona internetowa zaczyna fizycznie istnieć w internecie i mamy możliwość udostępnić usługobiorcy projektowy adres do wglądu nad postępami projektu. Po zakończeniu prac programistycznych oddajemy tak przygotowaną stronę web do finalnej akceptacji klienta. Końcowo zostaje już tylko ostateczne wdrożenie i wystartowanie strony internetowej pod adresem finalnym.

2. Sklepy internetowe Kórnik

Sklepy internetowe, to mianowicie strony internetowe, gdzie możemy bezpośrednio zakupić produkty lub usługi. Sklepy internetowe są nierzadko wiązane z platformami opartymi o koszyk zakupowy, oferującymi duży wybór towarów, ale nawet taki oferujący tylko sześć wariantów paru produktów, również możemy ogłosić sklepem internetowym. Prócz tego strony oferujące zakup abonamentu przez stronę możemy podłączyć pod definicję sklepów internetowych. Sklep internetowy najprościej rzecz ujmując jest witryną internetową, która zezwala na dokonanie pełnego zakupu razem z opłatą przez internet, bez uprzedniej konieczności kontaktu konsultanta i ręcznego wystawiania poleceń zapłaty.

Sklep internetowy proponujemy, klientom, którzy posiadają już dochodowo działający biznes offline, czyli takim, którzy na przykład posiadają punkt sprzedaży stacjonarny. Bez wątpliwości nic nie jest przeszkodą, by zabrać się za działalność od sklepu internetowego, albowiem takie przedsięwzięcie jest mniej kosztowne w zestawieniu do wynajmowania lokalu i jego zatowarowania. Wprowadzenie sklepu internetowego to też świetny pomysł nawet jeśli klient ma już jakiś kanał sprzedaży w internecie np. na popularnych portalach aukcyjnych i chce zmaksymalizować swoje obroty otwierając kolejny bardziej suwerenny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Zainicjowanie sklepu internetowego jest jednym z łatwiejszych sposobów na dotarcie do konsumenta detalicznego, czyli prościej mówiąc standardowego człowieka. Oczywiście są także rozwiązania dla konsumentów hurtowych B2B. Organizacja wówczas trochę się różni, ale działa na tym samym wzorcu – klient może ułożyć swoje zamówienie hurtowe i zaakceptować je do realizacji, wszystko automatycznie przez internet. W obu przypadkach rozwiązania takie oszczędzają sporo czasu, dlatego że klient, czy to będzie pojedynczy konsument, czy kontrahent biznesowy, z reguły obsłuży się sam. Widzieliśmy przypadki, gdzie biznes zaczynał się od prostego sklepu internetowego, a po jakimś czasie rozwinął się także na tradycyjne sposoby sprzedaży przez punkty stacjonarne, więc możemy śmiało powiedzieć, że założenie sklepu internetowego zalicza się do jednych z lepszych opcji na początek działalności.

Zakres oferowanych przez nas usług obejmuje też odświeżenie istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli badanie, czy wszystko jest ze sklepem internetowym okej. Często obcowaliśmy ze sklepami internetowymi, których kierownicy nie byli ukontentowani z ich funkcjonowania, a po naszej pomocy sklepy zaczęły przynosić pożądane obroty. Renowacja sklepu, wiąże się z projektowaniem nowej szaty graficznej do obecnie używanego planu strony lub wiążę się ze stworzeniem nowego szablonu wraz z szatą graficzną. To trochę jakby konstruować nowy sklep z taką różnicą, że wszystkie produkty i strony są dodane, a także są czynne już wszystkie potrzebne systemy. Sklep internetowy może normalnie pracować podczas renowacji wyglądu, dlatego że uprzednio konstruujemy projekt w środowisku próbnym, a następnie wprowadzamy to na oryginalny sklep internetowy. Tak jak w wypadku kreowania stron internetowych, przed podjęciem się renowacji kompozycji sklepu internetowego, powinniśmy przeprowadzić rozmowę co do oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wygląd. Potem klasycznie przygotowujemy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane do działania.

Przygotowanie sklepu internetowego od podstaw też zaczyna się od badania oczekiwań i potrzeb usługobiorcy oraz od ustalenia ogólnego wyglądu całego projektu. Po ustaleniu wszystkich segmentów tak samo jak w przypadku tworzenia stron internetowych zaczynamy proces projektowy, który przechodzi przez etapy opracowania koncepcji, przygotowania projektu wyglądu, programowania, badania i końcowego wdrożenia po otrzymaniu akceptacji na koniec każdego z wymienionych elementów. Po ukończeniu wdrożenia klient otrzymuje sklep internetowy zapięty na ostatni guzik, gotowy do natychmiastowego zaczęcia pracy, a jeśli zaś klient będzie pracować pierwszy raz z takim systemem to oferujemy także naszą usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Tworzymy na różnych systemach sklepowych, między innymi na: shoper, woocomerce, czy presta shop. Jednakże nie ma żadnych barier, aby to klient samemu zaproponował system, na którym ma być oparty sklep internetowy jeżeli jest już do któregoś przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Kórnik

Bycie właścicielem internetowej strony dla swojej firmy, czy marki własnej to obecnie pewna oczywistość. Lecz, by ta mogła pracować należy się nią również dobrze zająć, czyli powinniśmy rozsądnie zarządzać stroną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Sterowanie stronami internetowymi należy do tych prac, które sprawiają, że całość na pewno funkcjonuje tak jak należy. Wielu właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych wcale nie zajmuje się administracją, czy należytym zarządzaniem swoimi stronami, a tospory minus, który kosztuje wiele czasu i wysiłku jeśli wystąpią niespodziewane problemy. Plan kierowania stroną polega również na tworzeniu jej treści i modernizowaniu do ciągle biegnących trendów. Przykładem z życia mogą być aktualizacje przeglądarek internetowych, które mogą sprawić, że strona przestaje się wyświetlać tak jak powinna. Należy na to celnie zareagować i zaktualizować stronę, aby nie pomniejszyła swojej wartości w oczach algorytmów wyszukiwarek, lecz aby mogło być to wykonalne potrzebni są odpowiednio doświadczeni ludzie i duża wiedza.

Rzetelna i rytmicznie aktualizowana strona internetowa pokazuje ponadto, że biznes, który prezentuje jest czynny, oraz że stoją za nim prawdziwi ludzie. Rzeczowo menadżerowana strona pomaga też upilnować sporą liczbę odwiedzin, dzięki czemu pomaga utrzymać stały dopływ klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które marka oferuje. Żeby było to możliwe potrzeba zatroszczyć się nie tylko o poprawne funkcjonowanie strony internetowej od strony sprawności, ale także o pokazanie na stronie internetowej rzetelnych treści o wysokiej jakości. Przez treści mamy tu na myśli aktualizacje wpisów na firmowym blogu lub udostępnianie interesujących publikacji, a także pracę nad wysokiej jakości opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. W przypadku, gdy chodzi o techniczne cechy, mamy tu na myśli systematyczne odświeżanie systemu strony internetowej i bieżącą obsługę techniczną w tym między innymi dbanie o to, że strona internetowa wyświetla się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie dobrego działania wtyczek dołączonych na stronie, które zapewniają różnorodne dodatkowe funkcje.

Równie ważne jest też opieka nad bezpieczeństwem strony internetowej, którą zapewniają wyżej wspomniane aktualizacje samego systemu i wtyczek, ale do tego należy także dołożyć troskę o aktualność każdego z certyfikatów bezpieczeństwa. Bezczynność w aspekcie bezpieczeństwa strony internetowej może poskutkować pojawieniem się komunikatu mówiącym, iż strona internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Jest nawet szansa, że strona internetowa będzie przywłaszczona przez hakerów. Z tych wszystkich powodów naprawdę warto oddać takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi prawdziwym profesjonalistom.

Administracja WWW

Nasza firma jest w stanie zagwarantować kompleksową obsługę w kwestii kierowania i zarządzania stronami internetowymi. W tym dla przykładu:

 • Uaktualnianie, wdrażanie nowych treści na stronę WWW.
 • Ochrona strony internetowej przed wirusami i włamaniami.
 • Aktualizacje systemów administrowania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami, które zapewniają praktyczne funkcje, a także troska o ich poprawną pracę.
 • Dokonywanie cyklicznych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek konieczności przywrócenia starej wersji strony internetowej w przypadku wystąpienia usterki.
 • Projektowanie graficzne na potrzeby stron internetowych.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe korygowanie treści, tzw. Content Marketing.
 • Redagowanie istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.

Usług, jakich możemy wykonać jest oczywiście więcej, jednak lista jest długa, z racji że kompleksowa oferta nie kończy się tylko na patrzeniu w panel administracyjny. Zachęcamy do kontaktu z nami i przedstawienia, jakich usług Państwo potrzebują, a my przygotujemy coś na miarę indywidualnych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Kórnik

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony to coś, co często jest bagatelizowane, a to doprowadza do tego, że witryna lub sklep internetowy stają się nieprzyjemne w użytkowaniu dla użytkownika. Technicznie nazywamy tę właściwość mianem User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma ogólnie pojęta użyteczność strony, na którą składają się różne elementy i nawet małe niuanse. Mogłoby się zdawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko dobrze, ale dopiero jak przeanalizuje to znawca, to zaczynają wychodzić niedociągnięcia. One się nie pojawiają tylko wyłaniają się – to istotne, bo cały czas tam były i nie pojawiły się w efekcie obejrzenia eksperckiego oka. User Experience ma obszerne znaczenie na to, jakie są doświadczenia odbiorcy ze stroną i czy stronie uda się np. pobudzić klienta do zakupu.

Słaby UX może mieć kluczowe znaczenie na to, że strony albo sklepy nie dostarczają takich zysków, jakich powinny i są po prostu nieopłacalne. Owszem – słaba strona lub sklep może działać, klienci po czasie przyzwyczają się, zwłaszcza jeśli będą zdeterminowani, jednak co mogłoby się wydarzyć, gdyby UX został podrasowany? Z własnego doświadczenia śmiało stwierdzamy, że po działaniu naszych fachowców wyniki są nieporównywalnie lepsze, a po doszczętnych zmianach, które także możemy przeprowadzić, nawet martwe witryny zaczynają odrastać.

To niebywałe jak bardzo małe detale mogą wpłynąć na produktywność każdej strony internetowej lub sklepu i jak dużo czasu mogą oszczędzić, pod warunkiem że są zrobione w optymalny sposób. Coś, co może się wydawać najzupełniej w świecie proste dla zarządcy strony lub sklepu internetowego nie musi takie być dla jego użytkowników. Wielokrotnie widzieliśmy sytuację, w których niby położona na samym wierzchu opcja nie była dostrzegana przez odwiedzających stronę internetową. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym ułożeniem, niewłaściwym rozmiarem lub nawet błędnym odcieniem, który w przypadku danej funkcjonalności może być przez odbiorcę ignorowany ze względu na przyzwyczajenia z korzystania z innych, dokładniej zoptymalizowanych stron internetowych. Między innymi nad takimi detalami pracują nasi doświadczeni eksperci od UX.

Zaczynając pracę nad atrybutami User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy na początku przeprowadzić rozmowę z naszym kontrahentem, do którego dana strona internetowa należy. Musimy dowiedzieć się jakie cele ma wykonywać dane rozwiązanie, tak żebyśmy byli w stanie przeanalizować UX danej strony internetowej pod względem odpowiedniego profilu użyteczności. Odmienne potrzeby ma użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne potrzeby będzie odczuwał użytkownik będący przedsiębiorcą, czyli firmą, klientem typu B2B. Mimo tego, że różnice między tymi typami użytkowników są dość nieduże to jest kilka różnic całkiem istotnych, które powinniśmy uwzględnić podczas opracowywania UX – możemy też zrobić osobno UX dla obu z tych klientów i będzie on wybierany za pomocą np. statusu zarejestrowanego użytkownika z odpowiednim tagiem.

Jednak nie każdy wie, że UX nie jest wyłącznie w obrębie danej strony internetowej i także nie jest tylko tożsamy z UI (User Interface). Rzeczywiście, to tutaj użytkownik spędza znaczną część swojego czasu w trakcie zapoznawania się z marką lub produktem, jednak ta podróż startuje już w korzystania z wyszukiwarki Google, a także w korespondencji e-mailowej, którą dany klient otrzymuje od firmy – mają w tym również swój udział wyświetlane reklamy. Pamiętajmy, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika w związku z korzystaniem z danego produktu lub usługi – możemy się nawet pokusić o rozciągnięcie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, dlatego że i tam użytkownik styka się z danym produktem, marką lub usługą i kreuje swoją opinię na podstawie wrażeń, których doznał. Możemy nawet wysunąć takie zdanie, że zmechanizowane boty na infoliniach są jednym z najgorszych doświadczeń klienta.

Jak widać, sfera, jaką jest UX jest dość szeroka, można by powiedzieć, że nawet interdyscyplinarna, więc aby prawidłowo stworzyć odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też przeanalizować, czy wszystko jest w porządku, powinno się posiadać rzetelne umiejętności oraz wieloletnią praktykę – taką jak nasi fachowcy od UX, którzy co ważniejsze dysponują odpowiednimi narzędziami analitycznymi, które pomagają nam w działaniach audytorskich. Efektem tych działań jest wzmocniona użyteczność oraz poprawienie odbioru interakcji z produktem, co jednoznacznie przekłada się na wzrost konwersji i przychodów.

5. Rozwiązywanie problemów Kórnik

Kłopoty z różnorakimi systemami informatycznymi mogą być prawdziwą mordęgą. System informatyczny brzmi dość enigmatycznie, jednak do tego zalicza się także zwyczajna strona internetowa, lub aplikacja, a także programy komputerowe, których używamy na co dzień. Świadczymy działania, które obejmują strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treściami i rzeczy z podobnego zakresu opierające się o sieć internetową, z tego powodu z wykorzystaniem naszego doświadczenia jesteśmy w stanie pomóc naprawić problemy związane z tym właśnie zakresem działalności. Czasem można powiedzieć, że już są od tego ludzie. Wzorem przykładu: pomoc techniczna, która opiekuje się konkretnym systemem|pilnuje konkretnego rozwiązania – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna gwarantowana przez producenta rozwiązania. Pomimo to należy tu powiedzieć, że nasza rozmowa z pomocą techniczną może być inna niż kontakt klienta, który nie zna się na oprogramowaniu sklepu internetowego – nam może być po prostu łatwiej dojść do porozumienia z obsługą techniczną, a dzięki temu zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy czas naszego klienta nie tylko z tego powodu, że łatwiej będzie nam się zrozumieć z ludźmi z dziedziny informatycznej, lecz też, dlatego że nasz klient nie będzie zmuszony oczekiwać na infolinii lub czacie na odpowiedź konsultanta, ponieważ zrobimy to sami. Podobne analogie można zastosować w różnorakich innych sytuacjach.

Łatwiejsza dostępność i prostota użytkowania systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, iż prawie każdy z pewną kluczową wiedzą lub samouczkiem znalezionym w internecie jest w stanie uruchomić sobie takie rozwiązanie. Pomimo to w wypadku wystąpienia komplikacji, tych banalnych i tych szczegółowych, tutaj już niezbędne jest doświadczenie zawodowe w sprawie tego jak wtedy postępować. Notorycznie przydarzają się sytuacje, że żółtodziób – początkujący użytkownik – może po prostu nie wiedzieć, w jaki sposób porozumieć się z pomocą techniczną lub w jak szukać odpowiedzi w źródłach internetowych, jako iż po prostu nie posiada w tym niezbędnego doświadczenia, a jego zdobywanie wiąże się z niemałym wydatkiem czasu i nie za każdym razem kończy się sukcesem. Odnalezienie w internecie rozwiązania trudności technicznej ze sklepem lub stroną internetową to jedno, wszak jego realizacja to drugie.

Jeśli rozwiązanie przeszkód jest związane z pracami programistycznymi to spora większość ludzi może już czuć zrezygnowanie i skapitulować na początku. Nawet jeżeli uda się nanieść takową zmianę  to może ona nie działać i tutaj już wymagana jest bardziej szczegółowa analiza problemu z użyciem fachowych narzędzi. To jest oczywiście tylko jeden z licznych problemów, które możemy napotkać i które są często bardziej zagmatwane niż wyglądają.

Oferujemy kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w przedziale, w którym sami działamy. Nasz zakres obejmuje między innymi:

 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w dziedzinie stron internetowych i sklepów internetowych
 • ogólne rozwiązywanie problemów z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, edukacja z użytkowania

To tylko niektóre przykłady. Można to oczywiście bardziej rozdrobnić, np. obszar pomocy przy sklepie internetowym może obejmować naprawę problemów technicznych, weryfikację komplikacji z produktami, czy systemem obsługi zamówień. Wszystko zależy od każdego przypadku z osobna i tego, z czym interesant naprawdę ma kłopot, dlatego też stawiamy na rzetelny wywiad w celu odnalezienia, gdzie leży kłopot.

Naszą ofertę pomocy rozwiązywania trudności ze sklepami i stronami internetowymi można również zamówić w formie abonamentowej – w tym celu najłatwiej zapytać nas o kompletną wycenę takiego modelu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz dobrej pomocy informatycznej dla Twojego projektu? Idealnie trafiłeś, gdyż nasi informatycy to najlepsi z najlepszych! Pomogą Ci w każdym problemie i zaprogramują niemal każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

Gdy umieścimy już treści w internecie, to powinno zatroszczyć się, by dotarły one do jak największego grona osób. Rodzaj tego typu działań określamy jako pozycjonowanie. Jest to działanie dalekosiężne, które wymaga od nas włożenia sporego wysiłku i pracy, pomimo tego jego owoce są na tyle dobre, że powinniśmy o to się troszczyć.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Kórnik

Dysponując sklepem internetowym jesteśmy zobowiązani, by zadbać o jego przyjazną budowę i jak najprostszą obsługę, lecz to nie wszystko!

Trzeba także zająć się asortymentem? Fakt, ale to w dalszym ciągu nie wszystko. Badania pokazały, że użytkownicy korzystają z wyszukiwarek internetowych do znalezienia interesujących ich produktów, ponadto aż 60% klika w pierwszą wyświetlaną pozycję – dodatkowo duża większość użytkowników przeszukuje tylko dwie początkowe strony wyników wyszukiwania. Te dane realnie mówią, gdzie sklep internetowy powinien szukać swoich klientów.

Zdajesz już sobie sprawę, że aby sklep internetowy rozwinął się, musi on być priorytetowo widoczny. Wyborna witryna sklepu internetowego nie zadziała gdy nikt jej nie zobaczy! Z tej przyczyny tak istotna jest dobra pozycja sklepu internetowego w podstawowych wynikach wyszukiwania – jest to jedna z głównych miar powodzenia sklepów internetowych. Z tej samej przyczyny pozycjonowanie organiczne jest jedną z najlepszych metod reklamy w internecie, albowiem im więcej interesantów zauważy Twój sklep internetowy na pierwotnej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść oraz więcej potencjalnych kontrahentów zbada twój sklep.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na wysokie miejsce organiczne w wyszukiwarce ma wpływ masa wieloaspektowych czynników, jednym z takich czynników jest prędkość ładowania się witryny internetowej. Badania wykazały, że prawie 50 procent użytkowników rezygnuje z wejścia do sklepu internetowego, kiedy czas ładowania trwa więcej niż 5 sekund? W procesie pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy zbadaniu dużą ilość cech jego działania w tym także czas ładowania. Frazy kluczowe są ważne w pozycjonowaniu organicznym, jednakże bez prawidłowo działającego i dobrze usprawnionego sklepu nie będą wystarczające, tak samo jak piękny sklep nie będzie wystarczający jeśli go nie widać w wyszukiwarce.

2. Pozycjonowanie stron WWW Kórnik

Nawet 97% użytkowników internetu korzysta z wyszukiwarki Google do znajdowania interesujących ich informacji, usług, czy produktów. Większość z tych użytkowników nie zwraca uwagi na linki znajdujące się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Świadczy to o tym, że mając niezoptymalizowaną pod względem SEO stronę, na której dzielisz się wartościowymi informacjami lub prezentujesz swoje produkty, lub usługi, nie masz możliwości, aby zostać zauważonym przez większe grono ludzi, bo Twoja strona pojawia się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Głównie oglądaną stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad połowa użytkowników wchodzi w tylko 5 pierwszych zaprezentowanych wyszukiwań. Nie dbając o wyższą pozycję wyszukiwania organicznego i wychodząc z TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie zostaje znacznie się zmniejsza, a plusy wywodzące się z dużego ruchu też zostają znacznie zmniejszone.

Opłaca się zainwestować w prężne pozycjonowanie organiczne, gdyż jest to akcja, która przynosi efekt dalekosiężny jeżeli jest dobrze stworzona. W przeciwieństwie do kampanii Google Ads rezultat pozycjonowania organicznego utrzymuje się znacznie dłużej, lecz jednocześnie nie jest on szybki. Google Ads może okazać się łatwiejszym rozwiązaniem, ale jego ogromnym minusem jest fakt, że po wyłączeniu kampanii Google Ads, linki sponsorowane po prostu zaprzestaną się wyświetlać. Na dodatek powinniśmy wiedzieć, że kampanie Google Ads także będą działać zauważalnie lepiej jeśli strona, do której prowadzą jest efektywnie wypozycjonowana i zmodyfikowana pod kątem SEO. Pozycjonowanie organiczne kreuje świadomość i zaufanie do danej strony, a odbiorcy chętniej wchodzą w linki sponsorowane z witryn, które już znają. Patrząc z jakiejkolwiek strony, inwestycja w optymalne pozycjonowanie organiczne jest zawsze opłacalna!

3. Audyty SEO Kórnik

Search Engine Optimization w skrócie SEO, czyli proces optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, jest również fragmentem kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO dostarczy różne informacje o jakości strony internetowej i jej dostosowania do pokazywania w wyszukiwarkach.

SEO jest kluczową częścią procesu pozycjonowania, bez którego inne czynności pozycjonujące mogą nie odnieść pożądanego skutku. W zasadzie pozycjonowanie powinno wszcząć się właśnie od optymalizacji strony dotyczącej wyszukiwania lub właśnie zbadania wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została zrobiona. Audyt SEO pozwala zbadać błędy i utrapienia wynurzające się na stronie internetowej, a tym samym podkreśla części, które wymagają poprawy. W naszej analizie bierzemy pod uwagę między innymi aspekty techniczne strony, czynniki zewnętrzne i wewnętrzne.

Aspekty techniczne to konkretnie rozplanowanie samej strony internetowej i jej przystosowanie do indeksacji przez roboty Google. Badamy sam kod strony a ponadto tagi na niej zamieszczone, a także stosowną implementację wtyczek analitycznych, czy obciążenie zasobami. Wprawdzie to nie wszystko, ale pozwala to zrobić sobie ogląd na tą część analizy. Przykładowo, jeśli strona ma podpięty panel Google Analytics, a dane w panelu zaczęły prezentować się w dziwny sposób to prawdopodobnie wystąpił problem z integracją. Porównywalnie jest jeżeli strona dziwnie spowalnia i wolno się ładuje, co także ma wielki wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Przeanalizowanie czynników wewnętrznych polega na przeglądzie treści wyświetlanych na stronie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest bezusterkowa pod kątem technicznym, oraz czy jest związana rzeczowo z działalnością strony, a poza tym czy jest korzystne, duże napełnienie strony internetowej wysokiej klasy treścią skojarzoną z profilem działalności. Poprzez czynniki zewnętrzne mówimy tytułem przykładu o weryfikacji wszystkich linków wysyłających do witryny, tego czy w ogóle są działające i jaka jest ich wartość. To również przyjrzenie się treściom wysyłającym do witryny, jak też poziom widoczności na tle konkurencji.

Końcowy zakres analizy SEO możemy nakreślić indywidualnie w trakcie rozmowy z naszymi fachowcami. Mamy świadomość, że nie każdy serwis może potrzebować audytu ogólnego, a np. tylko sprawdzenia wybranych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic prostszego! Nasz dział zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w internecie to jedni z najlepszych fachowców od działania dzisiejszych wyszukiwarek w sieci. Masa rozwiązań klientów trafia na pierwsze strony wyszukiwania dzięki naszym unikatowym rozwiązaniom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Kórnik

Content Marketing, czyli inaczej mówiąc Marketing Treści. Jest to pewnego rodzaju strategia w marketingu, gdzie stawiamy na serwowanie użytkownikom wartościowych i angażujących treści, dzięki którym kształtujemy relację, a później zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i regularnym konsumentem. Jest to metoda długofalowa, owocująca w pokaźne rezultaty pod warunkiem prawidłowego jej zastosowania.

Zarys Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym przez wzgląd na to, iż kreowanie treści nie ogranicza się wyłącznie do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być jedynie tekst, nie musi to być wyłącznie nagranie, nie musi to być jedynie tutorial – może to być wszystko razem lub stworzone pojedynczo. W marketingu treści ważna jest też systematyczność dlatego opłaca się takie zadanie powierzyć odpowiednim specjalistom. Materiały można oczywiście|Oczywiście materiały można tworzyć samemu, lecz jest to zajęcie czasochłonne, a strategia jest długookresowa, z tego powodu korzystniej jest powierzyć to ekspertom.

Dziesiątki firm zaznajomiła się już z jakąś metodą marketingu treści i być może nieświadomie sama go kreuje. Mówimy tutaj o firmowym blogu, który jest idealnym przykładem jeśli chodzi o content marketing. Firmowy blog to już podstawa wielu firmowych stron, lecz sam blog to nie wszystko, trzeba go jeszcze naładować wysokiej klasy treścią, a z tym jest znacznie trudniej, bo znaczna część firmowych blogów zostaje zaniedbana i zostawiona tylko z kilkoma pierwszymi wpisami. Niestety content marketing w takowym wykonaniu zwykle nie działa lub działa bardzo niemiarodajnie. Z tego też powodu lepszym rozwiązaniem jest przekazanie marketingu treści naszym ekspertom.

Company blog

Pożytki z takiego rozwiązania to nie tylko systematyczność jeśli chodzi o tworzenie i zamieszczanie treści, lecz także nasze okiełznanie różnych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można kreować, a te nie sprowadzają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Kórnik

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

Jeżeli artykuł sponsorowany nie przyciąga treścią, a czas spędzony przez odbiorcę na jego czytaniu jest zbyt mały to wartość takiego artykułu jest mierna – można nawet powiedzieć, że szkodzi zleceniodawcy. W związku z tym powinno się uważnie dobierać ludzi, którzy takie artykuły wykonują i równie uważnie należy wybierać portale, na których zostaną one zaprezentowane, gdyż jest to też część działań SEO. Przyzwyczailiśmy się prychać z niezadowoleniem na dźwięk słów artykuł sponsorowany, gdyż odnosimy wrażenie, że taki artykuł nie wniesie niczego interesującego i oczywiście można zauważyć takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte naszej uwagi i czasu. Sęk w tym, że prawidłowy artykuł sponsorowany dostarcza przede wszystkim ciekawej treści i informacji, a dopiero później przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie istnieją plusy dla zleceniodawcy skoro reklama zdaje się być druga w kolejności? Chodzi o to, że ciekawa i przydatna treść sama przykuwa duże grono internautów, a ci siłą rzeczy zapoznają się z zamieszczoną w artykule reklamą jeżeli koresponduje ona z tematyką artykułu. Przykładowo artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju wraz z nauką jego wymiany może mieć umieszczoną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to odpowiednie połączenie, które dostarcza cennej wiedzy na dany temat wraz z informacjami, gdzie można zaopatrzyć się w potrzebne materiały eksploatacyjne. Dobrze stworzone artykuły sponsorowane dostarczają interesantom przydatnych informacji, a zleceniodawcy przynoszą długofalowe benefity.

3. Blog firmowy Kórnik

Blog firmowy jest środkiem pozwalającym na sporządzanie wizerunku eksperta w swojej dziedzinie. Wskutek publikowaniu internautom ciekawych treści powiększasz swój zasięg w internecie, a jednocześnie możesz zyskać nowych lojalnych i regularnych konsumentów.

Kreowanie pożytecznego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, jednak także opłacalnym. Nie we wszystkich dziedzinach da się tworzyć regularnie aktualizowanego bloga, ponieważ czasem zwyczajnie wszystkie tematy zostaną wyczerpane. Pomimo to zawsze warto firmowego bloga posiadać i wypełnić go interesującą treścią, dlatego że przeważnie w przypadku większej części biznesów zazwyczaj możliwe jest dostarczenie klientom i czytelnikom ciekawych informacji i poradników, które mogą przekonać czytelników do skorzystania z oferty danej firmy.

Czasami niemożliwe jest cykliczne aktualizowanie bloga ze względu na wyczerpanie danego tematu, lecz w takim przypadku najlepszą metodą jest skomponowanie bloga na podobieństwo cennego podręcznika wiedzy związanej z daną dziedziną. Wtedy wytwarzamy zawsze świeżą i wartościową treść niezależną od dynamiki danej branży. W ten sposób odpowiadamy na zawsze aktualne pytania odbiorców i wprowadzamy bezcenny ruch na swoją stronę internetową. W ten sposób możliwe staje się również zaprezentowanie swojego biznesu większemu gronu osób, w którym mogą znaleźć się nowi potencjalni konsumenci.

Zanim w ogóle zaczniemy prowadzić firmowego bloga, należy przemyśleć jego formę, gdyż jest kilka opcji. W każdej z nich przekazujemy wartościową treść, lecz jak już pisaliśmy, niekiedy łatwiej jest utworzyć kompendium wiedzy, a niekiedy – jeśli gatunek biznesu pozwala – można tworzyć bloga bardziej dynamicznie. Istotne jest, by nie tworzyć bloga z niechęcią i bez rzeczowej wiedzy, bo można uzyskać efekt odwrotny. W takiej sytuacji najkorzystniej będzie dać to zadanie wieloletnim specjalistom.

4. Poradniki Kórnik

Poradniki są kolejnym okazem marketingu treści. Mogą śmiało istnieć jako element firmowego bloga, jednak poradniki można także sformować w ciekawą encyklopedię wiedzy. Przy użyciu poradników możliwe jest dokształcanie interesantów i potencjalnych kontrahentów w obrębie ich interesującym lub w zakresie stricte powiązanym z naszą dziedziną.

Poradnik uchyla odbiorcy rąbka tajemnicy z profesjonalnej wiedzy z danego tematu. Można oczywiście też poruszyć cały temat w serii poradników. Czy to niekiedy nie sprawi, że ewentualny klient zrobi wszystko sam? Jest taka możliwość, ale powinno się pamiętać o ważnych czynnikach, jakimi są czas i praktyka, oraz wymagane narzędzia. Można skonstruować poradnik na temat tego jak skomponować np. własnoręczne perfumy. Zawarte tam informacje przyciągną hobbystów, którzy stworzą wartościowy ruch, a wskutek tego dotrzesz też do ludzi zainteresowanych personalizowanymi kompozycjami, ale bez potrzebnego czasu i doświadczenia, żeby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny konsument. Scenariusze są różnorodne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby pokazać, że naprawdę ją posiadamy. 

Należy pamiętać, że wiedzę ekspercką łącznię z doświadczeniem zdobywa się przez długie lata. Sam też często szukałeś informacji w swojej specjalizacji i nie od razu stałeś się ekspertem, i właśnie o to chodzi – zaprezentowanie części wiedzy niedoświadczonym nie zrobi z nich specjalistów, a może pokazać, że ty jesteś ekspertem i zasugeruje odbiorcom, że opłaci się skorzystać z Twojej oferty.

Zbudowanie poradnika to oprócz tego perfekcyjna okazja, aby dostarczyć jeszcze więcej cennych treści dla swoich klientów, czy też po prostu zwykłych internautów, którzy są potencjalnymi konsumentami. Wartościowe treści ściągają na stronę większy ruch i usprawniają SEO strony, dlatego też opłaca się nad nimi pracować na każdą jedną możliwą metodą. Wcześniej czy później, inwestycja w użyteczne dla kontrahentów rady zaprocentuje powiększeniem dochodów każdego biznesu.

5. Opisy produktowe Kórnik

Opisy produktowe są nadzwyczaj istotne dla branży e-commerce, czyli w głównej mierze sklepów internetowych. Dobrze opisany produkt potrafi przekonać konsumenta. Jeśli kupujący nie znajduje interesujących go informacji w opisie produktu to szuka dalej. 

Opis produktu dostarcza klientowi to, co powinien znać, zanim dokona transakcji. Jeżeli opis jest nierzetelny i lakoniczny to kontrahent może przejść do innego sklepu. Dzieje się tak, ponieważ dobry opis także buduje zaufanie kupca. Opis produktu ma także wkład na wyniki pozycjonowania, wszak wszelki produkt i jego opis może być dobrym źródłem słów kluczowych i cennej treści. Jeżeli ograniczymy się tylko do danych technicznych to w niektórych przypadkach będzie to dostateczna informacja, lecz zawsze warto krótko, ale treściwie opisać dany produkt – z czego jest wyprodukowany, jakie jest jego zastosowanie, dla kogo będzie przydatny. Są to proste rzeczy, ale zazwyczaj są niebywale efektywne. 

Dla przykładu, oferując zwyczajne krzesła, możesz sporządzić listę danych technicznych i na tym skończyć. Najprawdopodobniej będą się sprzedawać. W każdym razie jeśli postarasz się bardziej i opiszesz starannie, z czego jest zbudowane i w jaki sposób jest złożone to pokażesz potencjalnym klientom cenne informacje, choćby o trwałości swojego asortymentu. Co więcej, jeżeli opiszesz też propozycję zastosowania, że na przykład sprawdzi się idealnie do biura lub szkoły to zauważysz wzrost zainteresowania wśród właśnie tych konsumentów. Czemu? Dlatego, że klienci mogą wyszukiwać produkty wpisując w wyszukiwarkę konkretne frazy, np. mocne krzesło do biura. Jeśli nie opiszesz takiego przykładu zastosowania to konsument zainteresowany kupnem krzesła do biura może nie trafić na twoją stronę.

6. Kanał YouTube Kórnik

Wykorzystanie YouTube do marketingu treści to bardzo interesujące narzędzie oraz nieco odmienne od treści pisanych. Jednak wymaga też większego nakładu pracy, ale odpowiednio wykorzystane jest w stanie wykreować większe zaangażowanie niż treści pisane. Czy to oznacza, że z treści pisanych powinniśmy zrezygnować? Absolutnie nie. Dla najlepszych efektów powinniśmy połączyć obie metody.

Poprzez połączenie obu typów mamy tu na myśli równoczesne prowadzenie firmowego bloga i vloga. Wysokiej klasy wpisy, do których zamieścimy także materiał wideo osiągają wyższy poziom zaangażowania. Nawet jeżeli materiał wideo traktuje o tym samym co tekst wpisu blogowego to trafiamy do dwóch innych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą zobaczyć filmik. Jest jeszcze grupa odbiorców, która wolałaby tylko słuchać i dla nich świetne są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danej chwili może zależeć od sytuacji, z tej przyczyny warto tworzyć treści poprzez wszystkie popularne media.

Kanał YouTube daje interesujące możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, jednakże mogą i musimy o tym pamiętać, ponieważ jeśli w materiałach wideo przeholujemy z reklamą i stanie się ona namolna to osiągniemy wynik przeciwny do planowanego. Ideą jest przekazanie odbiorcom przydatnych materiałów i pomocnych treści, które nie są przekazywane na siłę, bo tak należy. Perfekcyjnie jest jeśli w dzieleniu się interesującymi treściami znajduje się także pasja do swojego fachu – w takim przypadku wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Należy pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjne środowisko i wchodząc tam należy przedstawiać wysokiej jakości materiały, jak również zadbać o ich regularne publikowanie się. Dlatego też warto mieć stworzoną dobrą strategię i sukcesywnie ją spełniać.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Mylisz się! Jeżeli zatroszczysz się o porządny marketing treści to twoja strona czy sklep, będzie wyświetlała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co oznacza zwiększenie przychodów w okresie długofalowym nie ponosząc żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne, jeżeli chcemy pokazać naszą markę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu ułatwienia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku zaistniała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Kórnik

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe stosowane przede wszystkim na różnorodnego rodzaju konferencjach oraz targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, która może być wydrukowana na materiale tekstylnym bądź także na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, wszystkie te rozwiązania mają oczywiście swoje wady oraz zalety. Systemy ścianek reklamowych używane są przez bardzo różnorodne spółki, z równie różnych branż. Ściankę można ulokować w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, czy nawet na korytarzu urzędu miasta. Dobrym rozwiązaniem jest również wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego dostaniemy tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest pomocny w czasie filmowania materiałów wideo, w których podczas późniejszej obróbki zielone tło jest zmieniane na własne przy pomocy programów komputerowych i jest tak samo przydatne podczas wykonywania zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak najważniejszą funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, czy też promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można stosować z trybunkami lub ladami promocyjnymi tworząc w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych rozpoczynają się już od około 240 cm szerokości, więc decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można relatywnie małym kosztem uzyskać profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe występują jeszcze w wariantach dwustronnych, zatem w określonych przypadkach można zrobić podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe mogą także służyć jako ścianki prezentacyjne bądź jako tło do robienia zdjęć. Z takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, lub uniwersytety w przypadku realizowania różnorodnego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom doskonałej jakości ścianki reklamowe i doradzamy, co najlepiej sprawdzi się w określonym zadaniu. Czasem ścianka nie jest wskazana, a czasem jest to najwłaściwsze spośród możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek i posiadamy wielkie grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest doceniana ze względu na swoją kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość towarów i gwarancję, jaką dajemy na nasze systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą liczyć na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie zrobić projekt graficzny takiej ścianki, a potem zrobić wydruk oraz dostarczyć pasującą konstrukcję, na jakiej zostanie zamontowany wykonany wydruk. Jeśli takie jest życzenie naszego klienta to możemy także zapewnić osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk i osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe też łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja dostosowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy także różnorodny wybór jeżeli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a również magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można zrobić dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe konstrukcje graficzne. Należy spostrzec, iż ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne dedykowane do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki wykorzystania ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy ładnej pogodzie i na stabilnej powierzchni można by taką ściankę ustawić, jednak tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Kórnik

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, jaki jest dość niepozorny, lecz ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji firmy. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub dużego masztu, który będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można ujrzeć w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich oraz kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w formacie najczęściej skrzydła lub pióra. Jest to stosunkowo tania i efektywna forma reklamowa, jest również kompaktowa i mobilna, można ją umiejscowić wszędzie oraz szybko przemieścić. Z tego również powodu flagi reklamowe są ochoczo wybierane poprzez faktycznie wielką ilość naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo wszechstronnym i o szerokim zastosowaniu, a to nie kończy się tylko na funkcjach reklamowych. Mamy tutaj na myśli to, iż o tym, jaką funkcję pełni decyduje to co postanowimy umieścić na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Jeżeli na fladze umieścimy informacje o promocjach, bądź jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Jeśli na fladze umieścimy tylko nazwę instytucji to może to już być flaga firmowa. Gdyby zaś umieścimy na fladze symbole narodowe czy też symbole miasta, lub gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak wspomnieliśmy, flagi mogą być instalowane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder lub beach flag. Jednakże oprócz masztów elastycznych są także maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego gatunku flagi są już zdecydowanie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na stałe w pewnym miejscu. Ich niewątpliwą zaletą jest widoczność z dużej odległości. Takie maszty można natrafić często przed dużymi firmami czy instytucjami, można je zauważyć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, bądź przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe oraz inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie zrobione są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty wyprodukowane z włókna szklanego, natomiast w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe albo kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie wykonujemy z wysokiej jakości materiału flagowego, zazwyczaj jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający optymalną wytrzymałość zawieszonej flagi. Stosowana technika wydruku flagi zachowuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu skończony produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, iż flaga oraz maszt to osobne elementy, które można wymieniać jeśli ulegną uszkodzeniu bądź gdy akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej opcji można też zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów oraz kilka zestawów flag, jakie będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy także wybrać właściwą podstawę w zależności od tego, w jakiej przestrzeni i w jakich warunkach będzie użytkowana flaga reklamowa. W przypadku tradycyjnych dużych masztów flagowych taki obowiązek nie występuje, gdyż one zawsze stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe rodzaju winder z kolei mogą być użytkowane zewnętrznie jak też wewnętrznie w zależności od potrzeby, w takim wypadku konieczne jest wybranie podstawy do tych flag. Do użytku na zewnątrz przewidziane są podstawy wbijane w ziemie lub wypełniane piaskiem, czy też wodą, a także solidne podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego proponujemy podstawy stalowe i niekiedy też napełniane, ale te wcześniejsze charakteryzują się ładniejszym wyglądem.

3. Stoiska na targi Kórnik

Na targach branżowych trzeba wyróżnić się z tłumu – to klucz do zauważenia i sukcesu. Żeby to urzeczywistnić, potrzebne będzie stoisko targowe, które jest nieco bardziej złożonym systemem reklamowym i może być po prostu połączeniem paru mniejszych systemów albo może być zbudowane indywidualnie. By ułożyć proste stoisko, wystarczy jedynie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej zaawansowane projekty wymagają trochę innego podejścia, ale takie również są możliwe do zbudowania, a ostatecznie mogą okazać się bardziej opłacalne, co oczywiście przełoży się na większą zauważalność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe możemy zrealizować od A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie wykonać projekty graficzne, wydruki, jak również konstrukcje wraz z dostarczeniem na docelowe miejsce. Stoisko możemy stworzyć indywidualnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najmniejsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w prostym zestawie nasze stoiska targowe prezentują się atrakcyjnie i interesują odwiedzających, więc nie ma wymogu, aby od razu zaczynać z ogromnym stoiskiem targowym, jeżeli nie ma się na to wystarczających funduszy. Lepiej jest pojawić się na targach z niedużym, ale estetycznym stoiskiem targowym w celu zaznaczenia swojej obecności niż nie pojawić się na nich wcale. Z tego też powodu warto przemyśleć niedużą inwestycję, gdyż może się to przyczynić do sukcesywnego powiększania stoisk targowych w kolejnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Kórnik

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również szeroką ofertą pozostałych systemów reklamowych, które wspomagają rozwijające się biznesy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo duży wybór systemów reklamowych, a także akcesoriów do nich. Jednym z najczęściej kupowanych produktów marketingowych są potykacze reklamowe, w których często umieszczane są płachty z informacją promocyjną. Takie potykacze regularnie obserwujemy przed sklepami, a także na samych salach sprzedażowych. Posiadamy także w naszej ofercie potykacze kredowe, które są lubiane przez branżę gastronomiczną – restauracje, kawiarnie, bary. Takie potykacze mają powierzchnię przystosowaną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy także słupki i sznury odgradzające, które stylowo ozdobią wejście do lokalu, lub wyznaczą miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które użytek znajdują na zewnątrz, przed lokalem.

W naszej bogatej ofercie produktowej znajdują się także systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Mamy dodatkowo ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko część naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje wyłącznie produkty reklamowe najwyższej jakości, więc jeśli Twoja firma potrzebuje wyposażyć się w sprzęt reklamowy to w zasadzie w całość może wyposażyć się u nas. Bez zbędnego szukania – u nas dostaniesz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki solwentowe, wielkoformatowe, offsetowe, cyfrowe, by w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów. Operujemy własnym oraz nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając konkretny i sprecyzowany zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Kórnik

1. Druk małoformatowy Kórnik

Drukiem małoformatowym określamy wszystkie wydruki w niewielkim formacie – wydaje się to dosyć oczywiste. Najbardziej znanym wszystkim przykładem druku małoformatowego są wizytówki i ulotki, z jakimi mamy styczność niemal codziennie, dlatego że są właściwie w każdej firmie, w tych dużych i tych małych.

Poza znanymi wizytówkami oraz ulotkami do druku małoformatowego zaliczamy broszury, teczki, kalendarze, czy katalogi. Produktów istnieje wiele i niełatwo wymienić wszystkie z nich, jednakże ich generalna cecha jest to, że tak właściwie jest to przenośny i mały format.

Oferta naszej marki także obejmuje kompleksowe usługi drukarskie z zakresu druku małoformatowego. Przez kompleksowe usługi drukarskie spośród tego zakresu mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu od A do Z, czyli mówiąc prościej od stworzenia profesjonalnego projektu graficznego do zrobienia najwyższej jakości wydruków w potrzebnym nakładzie. Proces projektowy rozpoczynamy od zrozumienia potrzeb i wymagań klienta w celu przygotowania dokładnych wytycznych, które są nieodzowne do stworzenia profesjonalnego projektu graficznego. Im więcej istotnych informacji uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania, a zarazem szybciej będziemy mogli uruchomić proces produkcyjny.

Oczywiście, jeżeli klient posiada ma już swoją własną i przemyślaną koncepcję projektu, to wtedy zawężamy się do uściślenia szczegółów oraz do pokazania możliwych zmian opierających się o nasze doświadczenie i aktualnie panujące trendy, jakie mogą zostać zaakceptowane i zaimplementowane, jednak nie muszą. Sposobem do ustaleń i osiągnięcia sukcesu w tworzeniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest odpowiednia komunikacja, w której kładziemy duży nacisk na jak najlepsze uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Odpowiednie określanie wytycznych, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie oraz naszym klientom ograniczając zagrożenie wprowadzania ciągłych poprawek. To wszystko sprawia, że nasi klienci są niezwykle zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Tak jak wspomnieliśmy, oferta z działu druku małoformatowego obejmuje niewielkie wydruki. Są to wydruki, jakich format zazwyczaj nie wykracza poza 50 cm na większym boku, jednak nie jest to granica stała. Dla przykładu szerokość wydruku licząca 51 cm też można zaliczyć do owej kategorii. Podział na druk małoformatowy i wielkoformatowy występuje nie tylko z fizycznego rozmiaru konkretnego wydruku, ale jeszcze maszyn, jakie są konieczne do wytworzenia takich wydruków. Dla ułatwienia sobie wyobrażenia sytuacji urządzeniem do druku małoformatowego można określić także powszechną domową drukarkę. Bierze ona niedużo miejsca oraz zazwyczaj obsługuje maksymalnie kartki A4. Jeżeli mowa o druku wielkoformatowym to samo urządzenie potrafi zajmować 10 razy tyle przestrzeni, ile zwykła domowa drukarka, gdyż takie maszyny nieraz drukują np. billboardy, gdzie wymiary zaczynają się od 100 cm szerokości i więcej.

Jak można krótko wypunktować pojedyńcze produkty wchodzące w zakres druku małoformatowego? Jest ich dosyć sporo, natomiast dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określamy niżej wymienione produkty:

Jest to tylko część z nich, jednak pozwala sobie uświadomić realny wymiar druku małoformatowego, który jesteśmy w stanie wykonać dla naszych klientów.

2. Druk wielkoformatowy Kórnik

Mianem druku wielkoformatowego nazywamy takie wydruki, jakie są większe niż takie, jakie można łatwo przenieść, aczkolwiek nie zawsze! Najlepiej znanym przykładem są chyba billboardy oraz banery. Widzimy je przy drogach szybkiego ruchu i w miastach na elewacjach domów jak i również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe zazwyczaj znacząco przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku bilbordów oraz podobnych dużych powierzchni potrzebny jest też osoba do montażu, czy też wyklejenia takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to także wydruki do użytku z roll-upami, czy na ściankach reklamowych. Można do nich zaliczyć także większe rozmiarowo plakaty. W skrócie w zasadzie wszystko, co wychodzi poza zakres druku małoformatowego, czyli jest większe niż 50 cm będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego typu wydruku należy podejść nieco odmiennie niż do druku małoformatowego. Już w trakcie rozmów z klientem należy ustalić, czy robiony będzie wydruk w większym rozmiarze, ponieważ zlecenie druku wielkoformatowego z kiepskim projektem może skończyć się fatalnie. Tutaj także należy nadmienić, że przy projektowaniu w przebiegu projektowym również należy uwzględnić większe wymiary wydruku, bo w tym wypadku do wykorzystania jest więcej miejsca, jednak nie w każdym wypadku jest to zalecane – np. duży billboard może dostarczyć niewielką liczbę informacji, jeżeli jest on przy drodze ekspresowej, więc wspaniale jest gdy przekaz jest zwięzły i prosty. W wypadku banerów lub billboardów umieszczanych w miastach przy drogach, na których ruch samochodowy jest często wolniejszy, a także w wypadku dużego natężenia ruchu pieszych oraz komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozbudowany, a także dużo bardziej treściwy przekaz, gdyż odbiorcy mają nieco więcej czasu na zaznajomienie się z billboardem lub banerem.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas sposobu, w jaki powinno się projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy również w stanie doradzić, czy w wypadku zlecania nam druku nadesłany projekt spełni zakładane zadanie i, czy w ogóle nadaje się do druku. Możemy też wykonać zlecenie od projektu graficznego do wydruku, a na terenie Starogardu Gdańskiego możemy również wykonać montaż.

W wypadku druku wielkoformatowego do czynienia mamy z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, a często jest to znacznie więcej – w końcu billboard potrafi być nawet rozmiarów 600 × 300 cm i takowy trzeba będzie wykleić grafiką rozdzieloną na mniejsze fragmenty. Takie postępowanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeżeli mamy wyszczególnić konkretne produkty przedstawiające grupę produktów druku wielkoformatowego to będą to następujące wydruki:

Oczywiście tak jak w przypadku druku małoformatowego, taka lista nie pokazuje wszystkich oferowanych produktów, ale pokazuje pewien wachlarz. Drukiem wielkoformatowym określić można też np. namioty reklamowe, ponieważ materiał, na którym wykonywany jest wydruk, wykracza poza możliwości standardowych drukarek – czyli nie jest to tylko druk wielkoformatowy, ale niejako także specjalistyczny. Porównywalnie wygląda sytuacja z każdego typu wydrukami na większe powierzchnie reklamowe oraz takim niestandardowym przypadkiem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszanym stelażem rozciągnięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne wykonanie wydruków wielkoformatowych wymaga właściwego nastawienia projektowego Kiedy już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne, aby klient mógł wybrać współpracę z firmą, która ma na tym polu duże doświadczenie i może wykonać projekt, ale również wydruk. U nas oczywiście jest taka możliwość, a nasi kontrahenci bardzo regularnie decydują się na tę opcję, a jeżeli dysponują własnym projektem, to świadczymy wówczas możliwość sprawdzenia i dostosowania projektu do wymogów technicznych danego systemu lub powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Kórnik

Gadżety reklamowe to dosyć niepozorne narzędzia reklamy i efektu każdej szacującej się firmy. Nie rzucają się w oczy, ale klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej firmy będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może spowodować poszukiwania, a następnie może się okazać, że jednak Twoja spółka może im coś zaoferować. Gadżety służą jak tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich funkcjonowania, jednak działają. Tego gatunku artykuły nie muszą być też podstawowym długopisem, czy kubkiem, mogą to być nawet słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, potrzebny jest tylko dobry pomysł. Dla własnych klientów wykonaliśmy tysiące świetnych gadżetów, które pomagają promować business w sposób dobry, ale niewidoczny na początkowy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek wypełniając przestrzeń dookoła klienta, jaki umie otoczyć się użytecznymi detalami z nadrukiem firmy, z którą współpracuje. Gadżet reklamowy to przeważnie drobny przedmiot z nadrukiem reklamowym mającym tekst bądź grafikę firmy, jaka jest zainteresowana zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymś małym, gdyż dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, a również w tym przypadku występuje szansa oznaczenia produktu i wykorzystania go w formie gadżetu reklamowego. Podstawowym zadaniem gadżetów reklamowych jest promocja, rozpowszechnienie i promocja firmy. Należy zaznaczyć, iż ważniejszą powszechnością cieszą się gadżety reklamowe będące niedużym użytecznym drobiazgiem ze względu na mniejszy koszt i łatwość ze strony samego produktu.

Przy produkcji gadżetów reklamowych ważną sprawą jest jeszcze dobre przygotowanie projektu oraz wyselekcjonowanie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie zmieści się dużo mniej niż na kubku, stąd również długopisy reklamowe są często oznaczane tylko logo lub tekstem, natomiast na kubkach z kolei można pokusić się o większą kreatywność.

Wybór gadżetów reklamowych adekwatnych dla Twojego biznesu może być skomplikowany, lecz nie dlatego, że jest to trudne zadanie jako takie, tylko dlatego, że różnorodność produktów, jakie mogą być gadżetem reklamowym jest całkiem wielka oraz po prostu bardzo się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, czy też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Lecz jest tego więcej i poniżej prezentujemy krótką listę gadżetów reklamowych, które możemy przygotować dla naszych kontrahentów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, jakich jest dużo więcej. Wspominaliśmy, choćby o słuchawkach z nadrukiem, są także maskotki, lub choćby otwieracze do butelek oraz scyzoryki, więc wszystko zależy od tego, czego wymaga klient. Możemy przygotować drobiazgi z nadrukiem lub pójść znacznie dalej i wyprodukować brandowane zestawy prezentowe. Mamy, nawet sposobność zorganizowania kawy reklamowej na zamówienie. Wszelkie te warianty spełnią swoje zadanie, jednak oczywiście wywrą diametralnie różne uczucia, gdyż długopis z nadrukiem w zasadzie każdy widział, jednak już nie każdy dostał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z własnego doświadczenia wynika, iż warto stawiać na rozwiązania proste gdy chodzi o gadżety reklamowe, oraz w przypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby zrozumieć potrzeby konsumentów lub wybrać produkty neutralne, jakie nie przyniosą niezadowolenia. Własnym klientom służymy fachową radą, oraz też utworzeniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, realizacji i dostawy.

Aby sprostać zapotrzebowaniu klientów, rozszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej przedstawiamy 2 katalogi produktowe z grupy Blue Collection oraz Voyager. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Zacznij z nami współpracę

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Kórnik to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Czekamy, aby przenieść Twój biznes na wyższy poziom. Mamy kreatywnych ludzi i najlepsze narzędzia, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?