fbpx

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Murowana Goślina

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Murowana Goślina jest jednym z miast, w którym fantastycznie sprawdzą się nasze pomysły. Z tego powodu Twój biznes z sukcesem rozwinie skrzydła. Zdecydowanie wzrośnie zainteresowanie produktami czy też usługami, świadczonymi przez twoją firmę.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Murowana Goślina?

Jesteś we właściwym miejscu, ponieważ jako Agencja Marketingowa 360° co dzień korzystamy ze swojej pomysłowości i bardzo dużego doświadczenia oferując naszym klientom najlepsze rozwiązania.
Reklama i marketing

Praktycznie każdy sukces firmy zależny jest od skutecznych działań marketingowych. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej utargu ona przynosi. Skupiamy się na tym, aby reklama, którą dla Twojego przedsiębiorstwa wykonamy przyniosła Ci jak największe korzyści. Korzyści dla Ciebie to korzyści dla nas.

Projektowanie graficzne

Nasi wieloletni graficy z bogatym portfolio pomogą Ci wcielić Twoje pomysły w życie. Nasza oferta składa się zarówno z projektów do wykorzystania w druku i poligrafii, jak również do użytku w internecie.

Systemy wystawiennicze

Prawidłowa demonstracja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do przykucia uwagi odbiorcy. W naszej ofercie znajdą Państwo materiały Point of Sale, systemy wystawiennicze, a także systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Trafna oraz rzetelna prezentacja Twojej firmy jest najważniejsza do zbudowania renomowanej pozycji na rynku. Nieważne, czy chcesz utworzyć nową markę lub ożywić istniejącą - jesteśmy fachowcami, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Z wykorzystaniem naszej drukarni możemy realizować projekty nie tylko w zakresie projektowania, ale również wykonywania druku. Oferujemy między innymi druk katalogów, plakatów, wizytówek, a nawet fototapet.

WWW i E-Commerce

Przygotujemy i wdrożymy każdą stronę internetową lub odrestaurujemy bieżącą. Możemy także wykonać dla Twojej firmy sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Gwarantujemy kompleksową i profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie.

Opinie Klientów

Więcej o Murowana Goślina

Populacja: 9989

Długość geograficzna: 17.009330

Szerokość geograficzna: 52.574630

Reklama i marketing

W czasach internetu reklama i marketing to jedne z najważniejszych podpór dobrze prosperującej firmy. Jest w stanie przyciągnąć nowych klientów oraz informować bieżących konsumentów o nowej ofercie i o rozwoju naszej firmy. Optymalny plan marketingowy może znacznie zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większego grona odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Murowana Goślina

Przez kompleksową obsługę reklamową mówimy o ogóle usług, które możemy zaoferować naszym klientom, dobieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Dlatego na początku za każdym razem przeprowadzamy wnikliwą rozmowę dotyczącą oczekiwań klienta podejmującego z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° możemy zaproponować całkowitą obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od koncepcji do przeprowadzenia wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w określonych przypadkach. Poniżej przedstawiamy niektóre przykłady ze współpracy z naszymi usługobiorcami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym na terenie województwa pomorskiego, a szczególnie na terenie Starogard Gdańskiego. Z firmą M3 Nieruchomości zaczęliśmy współpracę od 2013 roku i aż do teraz wykonywaliśmy dla naszego klienta bardzo dużo profesjonalnych i naprawdę różnorodnych realizacji.

Potrzeby biura nieruchomości jeśli chodzi o marketing zazwyczaj są bardzo różne, jednakże za pomocą naszego profesjonalnego podejścia i rozumieniu potrzeb zawsze możemy w stanie sprostać oczekiwaniom naszego klienta. Dziedzina wykonanych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od przygotowania projektu grafiki do wydrukowania. Dla M3 Nieruchomości wyprodukowaliśmy także flagi reklamowe i reklamę na samochody firmowe wraz z oklejeniem.

Strefa naszych usług sięga również na pole technologii informatycznych, gdyż dla M3 Nieruchomości stworzyliśmy również fachową i nowoczesną stronę www, gdzie zakres prac obejmował dogłębne opracowanie schematu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającej strony internetowej.

Cieszymy się, że możemy współpracować z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz wieloletni klient, który ceni nas i darzy zaufaniem, a my oferujemy mu szeroki zakres usług reklamowych. Poniżej prezentujemy galerię niektórych realizacji dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Murowana Goślina

Obecność w Mediach Społecznościowych została pewnego rodzaju standardem, ale nie wystarczy tylko założyć tam konta – taki profil należy także starannie prowadzić. Założenie profilu to z pozoru najprostsza z czynności, lecz nawet na tym etapie istnieją pewne niuanse, o których nie powinniśmy zapominać. Niemniej jednak brak postów na już istniejącym koncie to jedna z gorszych antyreklam, jakie można sobie stworzyć, nawet w przypadku firma jest rzetelna i ma coś ciekawego do zaoferowania. Nawet sami możemy zaobserwować, że szukając wiedzy o produkcie lub usłudze, czujemy zniechęcenie jeśli zobaczymy martwy profil w mediach społecznościowych. Refleksja z tego jest taka, że jeśli profil już założyliśmy to powinniśmy go systematycznie prowadzić, a jeżeli nie planujesz aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to może lepszym wyborem będzie zrezygnowanie z jego założenia. Na szczęście, za pośrednictwem naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasza znajomość branży pokazuje, że odpowiednio zaplanowana strategia i konsekwencja w prowadzeniu dobrze skonfigurowanego profilu naprawdę przynosi wymierne korzyści dla firmy. Przeszkoda polega na  tym, że nie każdy jest w stanie sobie na to pozwolić w związku z brakiem czasu, czy doświadczenia – i tutaj pojawiamy się my. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić konta w mediach społecznościowych to najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie kogoś do tego zadania i najlepszym wyborem będzie postawienie na kogoś, kto ma już duże doświadczenie w tym zakresie. Oczywiście ze śmiałością polecamy swoje usługi, bo jesteśmy przekonani, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Nasze usługi w temacie prowadzenia Social Mediów obejmują stworzenie i skonfigurowanie strony firmy, i na tym możemy zakończyć działanie jeśli klient chce faktycznie samodzielnie nadzorować swój firmowy profil społecznościowy. Nie mniej jednak w przypadku gdy nie ma czasu zajmować się kontem i chciałby powierzyć zadanie fachowcom, z chęcią poprowadzimy profil klienta w social mediach. Przed podjęciem współpracy przeprowadzimy wywiad na temat tego, w jaki sposób klient wyobraża sobie swoją firmową stronę w mediach społecznościowych oraz czy będzie w stanie dostarczyć odpowiednie materiały, między innymi zdjęcia czy grafiki. W końcu media społecznościowe mają na celu w szczególności przedstawić firmę od wewnątrz, więc do tego potrzebujemy materiały prezentujące przedsiębiorstwo klienta. 

W przypadku przystąpienia do współpracy z nami i w określonych sytuacjach możemy wykonać takie zdjęcia dzięki naszemu specjaliście lub poszukać zewnętrznego fotografa. Zwykle sporządzamy szablony graficzne zgodne z identyfikacją wizualną klienta, które będą wykorzystywane do publikowania postów w social mediach. Prowadząc profil wykorzystujemy dostarczone dane oraz informacje, które jesteśmy w stanie zebrać ze strony internetowej klienta, ponadto próbujemy uzyskiwać ciekawe informacje bezpośrednio od naszego usługobiorcy w drodze kontaktu. Staramy się także, aby strona firmy nie była tylko i wyłącznie ołtarzykiem do wychwalania biznesu klienta, przez wzgląd na to, iż chcemy pokazać, że za firmą stoją prawdziwi ludzie musimy pokazać ten aspekt nawiązując kontakt ze społecznością odbiorców, którzy firmę znają i szanują. Robimy to poprzez dostarczanie im cennych informacji związanych z branżą firmy i zachęcamy do interakcji poprzez udział w dyskusjach.

Nasza oferta przewiduje różnorodne progi abonamentowe uzależnione od liczby postów miesięcznie, a także od ich treściwości i zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Murowana Goślina

Optymalny kierunek w biznesie jest niezbędny do uzyskania sukcesu. Odnalezienie właściwego kierunku nie jest banalnym zadaniem, wobec tego dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonych ludzi, którzy zajmują się znajdowaniem właściwych kierunków marketingowo-biznesowych regularnie. Z wykorzystaniem informacji, które otrzymujemy od klienta na temat jego firmy lub marki, staramy się podpowiedzieć nurt, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze dyskusji z klientem o jego projektach, planach, które chce osiągnąć, czy krokach, które zostały już podjęte. Rozpatrujemy także dostępne możliwości w branży i wskazujemy co można wykonać.

Udzielając rad naszym klientom posługujemy się bogatym doświadczeniem ze współpracy z naszymi poprzednimi klientami, którzy z naszą pomocą osiągnęli liczne sukcesy w branży. Na dodatek rozpatrujemy jakim sposobem możemy pomóc klientowi naszą działalnością, czyli jakie usługi reklamowe możemy zaproponować, aby biznes mógł dalej rosnąć. Niezmiennie przychodzimy z pomocą stałym klientom i cały czas szukamy kolejnych sprawdzonych metod na rozwinięcie ich firmy. Wytwarzamy też własne metody, które monitorujemy na naszych własnych przedsięwzięciach i jeśli okazują się efektywne to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki doświadczeniu, które zbieramy przez styczność z dużą ilością branż możemy opracować rozwiązania indywidualnie skonfigurowane do każdej firmy, czy też marki. Czasami mogą to w ogóle nie być rewolucyjne rzeczy, ale w takiej sytuacji klient potrzebuje potwierdzenia w przekonaniu lub przedstawienia mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł o nich nie wiedzieć. My jako Agencja Reklamowa 360 stopni pragniemy, aby marki naszych klientów rosły i dlatego poszukujemy na to sposobów, a jeśli coś działa to zapisujemy tę metodę do naszego zbioru sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Murowana Goślina

Ocena działań wykonywanych przez konkurencje jest pierwszoplanowym działaniem, przy pomocy którego jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie biznesu w swojej branży. Rynek to taki swoisty żywy organizm, gdzie reakcja na postępowanie konkurentów jest już niezbędnością, a nie tylko jedną z opcji. Dzięki profesjonalnej analizie rynku i konkurencji, którą się zajmujemy, możemy zweryfikować, czy dotychczasowo stosowane strategie i metody działają w zestawieniu z planem działania konkurencji, a także na podstawie zebranych danych proponujemy dalszy plan działania.

Każdy jeden biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje słabości jak i mocne strony, nie ma rozwiązania idealnego. Rolls Royce ma w ofercie samochody luksusowe jakiegokolwiek kompromisu, nie mają żadnego segmentu wejściowego, a marka Dacia robi samochody przystępne cenowo i powszechnie dostępne, firma nie posiada jakiegokolwiek samochodu w segmencie D i wyżej. Obie firmy funkcjonują i mają się dobrze, pomimo iż prezentują dwa skrajnie różne strategie. Jak to możliwe? Eksponują swoje zalety, maskując równocześnie wady i trafiają do odpowiedniego odbiorcy – dzięki przeanalizowaniu ich strategii jesteśmy w stanie poznać ich metody. W identyczny sposób jesteśmy w stanie zrobić na przykładzie innych branż oraz opierając się na danych, które zebraliśmy, przygotować odpowiednią ścieżkę działania. Zebrane informacje i opracowane nowe rozwiązania strategiczne przysłużą się wzrostom i większym zyskom.

Badając działania konkurencji możemy zapoznać się ze skutecznymi sposobami i strategiami skutecznego działania na danym rynku, a także możemy ustrzec się błędów, które mogą przynieść spore straty. Badając konkurencyjne strategie zapisujemy też dane, które pokazują nam powtarzające się trendy i schematy, które także zostaną wykorzystane do planowania długofalowych programów, które pomogą uniknąć różnych niepowodzeń, a dodatkowo przyniosą obserwowalne zyski. Posiadając znajomość różnych branż naszych klientów wiemy, które działania można wykonać w odpowiedzi do obecnych działań rynku, możemy dodatkowo doradzić strategie biznesową na podstawie wcześniejszych analiz bez wykonywania świeżych, ale zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Prace przygotowane przez nasz dział graficzny można doglądać w największych korporacjach w Polsce jak również za granicą. Prace wytwarzane są przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu pamiętają o każdym szczególe. Twojego projektu. Projekty można powierzać samodzielnie lub mogą być one zalecane przez naszych specjalistów od kampanii reklamowych, drukarni czy nawet systemów wystawienniczych, z tej przyczyny jesteś w stanie zaoszczędzić swój własny czas robiąc przy tym obiecujące wyniki.

1. ldentyfikacja wizualna Murowana Goślina

By osiągnąć sukces na rynku, firma i jej marki powinny się adekwatnie wiązać ze sobą i muszą w prawidłowy sposób docierać do swoich odbiorców. Do wykonania tego celu potrzebna jest przemyślana identyfikacja wizualna, która pobudzi w konsumentach stosowne uczucia oraz odbiorcy zapamiętają ją. Usługa przygotowania identyfikacji wizualnej jest niełatwym procesem, w którym analizujemy założenia marki, a następnie tworzymy całą strategię wizualnej komunikacji, która będzie funkcjonować w taki sposób, aby zrealizować określone plany. W procesie kreujemy takie rzeczy jak nazwa, logo, a także księga znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, opisującą, w jaki sposób korzystać z systemu identyfikacji wizualnej i która posiada też wszystkie niezbędne schematy materiałów użytkowych jak na przykład katalogi, wizytówki, czy papier firmowy.

Rozpoczęcie przebiegu budowania identyfikacji wizualnej to za każdym razem rekonesans z usługobiorcą i skrupulatne badanie rynku, na którym pracuje lub chce pracować, a zatem przede wszystkim powinniśmy dogłębnie zbadać terytorium, na którym będzie działać i konkurować nowa lub istniejąca marka. Bez tego rozpoczęcie procesu jest wykluczone, dlatego że brak jest ważnych informacji, które mają wpływ na zdefiniowanie planu identyfikacji wizualnej. Na podstawie analizy zgromadzonych przez nas danych przystępujemy do procesu projektowania identyfikacji wizualnej, której kolejną częścią jest stworzenie nazwy marki, produktu, a jeśli ta już istnieje to zestawiamy istniejącą nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne modyfikacje. Oczywiście zmiana powszechnie znanej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszym pomysłem, dlatego w tego typu sytuacjach zazwyczaj nic nie zmieniamy. Następnie wykonujemy proces projektowania logo, w którym opracowujemy różne propozycje i warianty graficzne. Sugestie logo formowane są na podstawie informacji uzyskanych z rozmowy z konsumentem, jak też z tych pozyskanych z rynku, co pozwala nam dopasować logo oraz tożsamość marki do rynku, jak również do oczekiwań, które przedstawia nam nasz usługobiorca. Z projektów, które prezentujemy usługobiorca wybiera jedną opcję, która jest ulepszana celem dopięcia finalnego loga. Skończone logo staje się podstawą do wykonania pozostałych elementów identyfikacji wizualnej, które nie mogłyby powstać bez opracowania logo.

Z zaprojektowanym logo możliwe staje się przygotowywanie pozostałych części identyfikacji wizualnej, jednak nie oznacza to, że następne etapy identyfikacji wizualnej są łatwiejsze. Faktycznie opracowanie logo jest najdłuższym etapem, dlatego iż jest to główny element, który potrzebuje opracowania i przemyślenia każdego aspektu, który będzie oddziaływać na konsumenta. Mimo to w procesie opracowywania pozostałych elementów wcale nie wyłączamy analizowania z procesu, z uwagi na fakt, iż powstające elementy muszą być spójne ze zrobionym logo, muszą z nim prawidłowo współgrać i komponować się, aby razem stworzyć zgodny wizerunek marki. Dopasować należy odpowiedni krój pisma, współgrające ze sobą zestawy kolorów, a także metody ich łączenia i ekspozycji. Nie można również zaniedbać podstawowych materiałów użytkowych takich jak papier firmowy, kubki, ulotki, koperty, wizytówki, a także teczki wraz z reklamowymi przykładami ich zastosowania. Ilość potrzebnych gadżetów użytkowych może być ustalany indywidualnie, dlatego że na przykład podczas brandingu produktowego potrzebna jest ulotka, ale niekoniecznie papier firmowy.

Wszelkie te wskazania wraz z instrukcją i schematem użycia zapisywane są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to dokument dla usługobiorcy, swoista instrukcja użytkowania i postępowania z logiem, a także całością przygotowanej identyfikacji wizualnej. Dokument jest również bardzo przydatny w sytuacji współpracy z innymi studiami grafiki i reklamy, z uwagi na fakt, iż dzięki temu schematowi posiadają wskazówki odnośnie designu, w którym powinny być przygotowane wszystkie materiały reklamowe. Przy użyciu tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowuje swój zgrany design przez cały czas, zakładając postępowanie zgodne z poradami mieszczącymi się w brand booku.

Przygotowanie naprawdę dobrego systemu identyfikacji wizualnej wymaga żmudnego procesu, w którym zostaną wzięte pod lupę wszystkie dane mające wpływ na jej wygląd i charakter – są to między innymi analiza rynku i konkurencji, również potencjalnych klientów wraz z oczekiwaniami i celami, które ma spełnić projekt dla klienta zlecającego.

2. Projektowanie logo Murowana Goślina

Poprawne logo przykuwa wzrok i budzi stosowne uczucia z daną marką lub firmą. Stworzenie znaku graficznego w ten sposób, aby wzniecał w klientach właściwe skojarzenia nie jest prostym problemem nawet jeśli docelowy efekt jest schludny i nieskomplikowany. Proces kryjący się za dowolnie wybranym, właściwie przygotowanym logo jest bardziej skomplikowany i długi niż mogłoby się wydawać. Początkowym etapem dowolnego projektu logo jest sumienna rozmowa z klientem na temat tego, jakie cele ma spełniać logo i do jakich ludzi ma trafiać. W tej intencji powinniśmy poznać w szczególności, w jakiej branży działa nasz konsument, kto jest jego konkurentem, kim są interesanci jego produktu lub usługi, a także jakie oddziaływanie ma mieć na nich znak graficzny marki. Zmagazynowanie i przeanalizowanie tych danych pozwoli nam podjąć się wstępnej kreacji koncepcji logo.

Okres pracy nad początkową koncepcją to osobliwa dyskusja, z której kreujemy koncepcje, po czym są przebierane, a najlepsze przedstawiamy klientowi. Projektowane koncepty najlepiej naszkicować, aby przedstawić ogólny zarys i ideę, które jeśli pokrywają się z celami danego projektu później przeobrażane są w końcową propozycję projektu. Zazwyczaj prezentujemy klientowi więcej niż jedną opcję i mogą to być też propozycje, które będą z różnych wstępnych koncepcji. Jednak, na tym etapie konsument dostaje już propozycje logo, z których wskaże jedno do ostatniego dopracowania.

Finiszowa część, podczas której dopracowujemy stworzony znak graficzny to dopieszczanie szczegółów. Testujemy jak logo wyglądać będzie w różnych wariantach kolorów, badamy jego układ i projektujemy kilka wariacji, z których też będzie wybrana ostateczna opcja. Zatwierdzony projekt jest zapisywany do formatów wektorowych i rastrowych. Wskazane jest również, aby wykonać przynajmniej podstawową księgę znaku, która prezentuje, w jaki sposób używać przygotowane logo.

3. Grafiki reklamowe Murowana Goślina

Informacje wizualne są zawsze pierwszymi, które przechwytujemy i pojmujemy, wobec tego zadbanie o doskonałe projekty graficzne ma ogromne znaczenie dla wszelkiego biznesu. Tak więc nie dajemy niczego przypadkowi i precyzyjnie zgłębiamy zamysł, jaki ma spełniać grafika w środowisku – rynku – na którym będzie działać.

Konstruujemy dla najpopularniejszych firm w swojej branży i pilnujemy, aby ich wygląd przedstawiał się jak najlepiej, dzięki naszej pracy. Dobra grafika reklamowa nie tylko ładnie wygląda, lecz realizuje prócz tego wybrane zadania i wzbudza właściwe emocje. Na skutek współpracy z różnymi markami i zrealizowaniu tysięcy projektów dobrze wiemy, w jaki sposób skonstruować najlepszą grafikę, która spełni plany biznesowe i zadba o najlepszy, i przemyślany wygląd firmy. Nasze prace graficzne cechuje wysoka jakość i profesjonalizm. Dbając o szczegóły tworzymy każdy element projektu tak, aby spełniał swoją szczegółową funkcję oraz aby tworzył z pozostałymi elementami funkcjonalną i komponującą się całość przekazującą konkretny komunikat do odbiorcy.

Jesteśmy w stanie stworzyć szeroki zakres projektów graficznych do druku mało- i wielkoformatowego, a także do umieszczenia w internecie. Posługując się przykładem, jesteśmy w stanie przygotować projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów, a także projekty grafik do wykorzystania w sklepach internetowych e-commerce lub do użytku w mediach społecznościowych. 

Nasze studio grafiki zajmuje się również tworzeniem rozpoznawalnych wizerunków firm i kreowaniem nowych marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Możemy zaproponować kompleksowe usługi graficzne.

4. Abonament graficzny Murowana Goślina

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężko jest znaleźć właściwego grafika, dlatego zaprojektowaliśmy specjalną ofertę, przy użyciu której możliwe staje się zaangażowanie całego zespołu graficznego w cenie jednego grafika. Dzięki temu Twój zespół nie traci czasu na poszukiwanie pracownika, który może zmienić pracę, a otrzymuje najwyższej jakości projekty graficzne od profesjonalnego zespołu z wieloletnim doświadczeniem znającego Twoją branżę, preferencje i aktualnie panującą modę. Konstruowane przez nas kreacje graficzne są zawsze w pełni profesjonalne i przemyślane pod kątem celu, jakiego mają spełniać. 

W czasie naszego ponad 15-letniego doświadczenia mieliśmy przyjemność współpracować z dużą ilością znanych marek, które dzięki naszej pracy wypracowały kolejny szczebel na drabinie sukcesu.

Nasze kompetencje obejmują między innymi:

 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy
 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje

To wszystko możesz zdobyć w jednej składce. Finałowy zakres usług w abonamencie ustalany jest oddzielnie.

Korzyści, jakie zyskujesz to w szczególności zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i gwarancja bezpieczeństwa – najmujesz pełen personel graficzny, który pracuje na legalnym oprogramowaniu oraz zgodnie z planem kończy złożone projekty. Bez konieczności pozyskania sprzętu komputerowego, oprogramowania i szukania pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to szerokie pojęcie, które warto by sprostować, bowiem będzie to integralny rodzaj planów marketingowych w Twojej firmie. Pod spodem znajdują się najpopularniejsze i najciekawsze rodzaje kampanii wraz z opisem, czym się zajmują.

1. Kampanie Google Ads Murowana Goślina

Kompleksowa obsługa reklamowa to suma usług, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym kontrahentom, które kompletujemy na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych interesantów. Dlatego też na początku za każdym razem organizujemy skrupulatną rozmowę dotyczącą tego czego klient oczekuje podejmując z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° możemy zadeklarować szeroką obsługę reklamową od początku do końca, rozpoczynając od projektu przez realizację wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w określonych przypadkach. Na dole przedstawiamy kilka przykładów współpracy z naszymi usługobiorcami w dużym zakresie działania.

Posiadamy status partnera Google!

Status partnera Google Ads potwierdza, że nasza agencja w umiejętny sposób zarządza kampaniami swoich klientów, stymuluje ich rozwój na wskutek zarządzania ich kampaniami, a także ma certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w sferze Google Ads.

Google AdWords, bo tak kiedyś określało się kampanie reklamowe Google Ads, są technologią pozwalającą na dojście ze swoją ofertą do większej ilości interesantów w niedługim czasie, a za pomocą narzędzi analitycznych powinniśmy tak ulepszyć kampanię, aby osiągnąć największe benefity przy niedużym nakładzie pieniężnym. Za pośrednictwem Google Ads jesteśmy w stanie zrealizować pewne cele, takie jak powiększenie odwiedzalności strony, lub powiększenie liczby klientów, a cele te możemy urealnić za pomocą różnego rodzaju kampanii takich jak np. niepozorne kampanie w wyszukiwarce i dużo bardziej zaawansowane displayowe albo nawet kreatywne kampanie zakupowe.

Wyższością reklam Google Ads nad standardową formą promocji jest jej szeroka możliwość kształtowania i możliwość dogłębnego sprawdzenia efektów. W przypadku nienowoczesnych metod jak ulotki, czy prasa lub telewizja posiadamyjedynie niepełny zbiór danych statystycznych na temat ich konwersji. Opcję skonfigurowania takiej tradycyjnej kampanii i trafienia w docelową grupę interesantów również nie są imponujące. 

Z innej strony w kampaniach Google Ads możemy podjąć decyzję do jakiego typu odbiorcy wprost chcemy kierować naszą reklamę, a nawet możemy zadecydować, o których godzinach mają się ukazywać. Mamy możliwość tytułem przykładu kierować reklamę do dyrektorów małych i średnich wielkości wysyłkowych, które znajdują się w wybranym regionie, którzy wydają określoną kwotę środków na eksploatację swoich maszyn i zaprezentować im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy akurat mają czas na przeglądanie sieci internetowej. Żadna metoda tradycyjnej promocji nie oferuje takiej szczegółowej możliwości definiowania grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Murowana Goślina

Kampanie produktowe to specjalne kampanie reklamowe nastawione w głównej mierze na sprzedaż produktów online. Wyświetlają one standardowe cechy produktu takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą prosto na firmową kartę kupna, gdzie można zakupić produkt.

Rynek e-commerce nieprzerwanie zwiększa swój udział w zakupy konsumenckie, a także w zakupy B2B. Nic nie wróży na to, aby ten nurt miał ulec zmianie, o ile klasyczne zakupy prawdopodobnie będą dalej z nami to bezspornie większy udział będą miały to kupujący i przedsiębiorca muszą w jakimś sposobem napotkać się na wirtualnym rynku. Istnieją na to rozmaite sposoby,  a jednym z nich są właśnie kampanie zakupowe Google. Sygnują się one niemałą produktywnością, jak również niedużym kosztem pozyskania konsumenta. Co ważniejsze, przy pomocy kampanii produktowych trafiamy do dużego grona ludzi zainteresowanych zakupem danych produktów.

Po uruchomieniu kampanii zakupowej Google, reklamowane produkty pojawiają się na samej górze listy wyszukiwania przed wynikami organicznymi. Wyroby są konkretnie dopasowane do zapytania klienta, w formie przykładu, jeśli odbiorca wyszukuje kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeżeli masz taki produkt w swojej ofercie i uruchomimy dla Twojego sklepu taką kampanię, to Twój produkt pojawi się na liście wyszukiwania konsumenta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po kliknięciu w Twój produkt trafia bezpośrednio do Twojego sklepu, gdzie może zakupić produkt. Oczywista i bardzo efektywna reklama.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to rodzaj reklamy, który szczególnie polecamy wszelkim sklepom online i biznesom e-commerce niezależnie od branży. Mamy przyjemność pracować ze sklepami online z różnym asortymentem. Mogą to być elektronika, ubrania, czy nawet systemy ogrzewania – pod warunkiem że są zamieszczone w sklepie e-commerce to przez kampanię zakupowe jesteśmy w stanie skutecznie napędzić sprzedaż dowolnego produktu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Murowana Goślina

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Media społecznościowe przykuwają kawał uwagi ludzi każdego dnia, a najchętniej podawanym przykładem zapewne jest Facebook. Obszar, który dostarcza internautom moment oderwania od codzienności oraz relaks może także posłużyć jako efektywne narzędzie reklamowe.

Uczestnictwo różnorodnych przedsiębiorstw w social mediach nie jest przypadkowa. Dzięki temu biznes może zyskać na wiarygodności i ma szansę zaangażować odbiorców w interakcję z własną marką, co może przełożyć się na poprawę wyników firmy. Jednakże uczestnictwo w social mediach to jedno, a kampania to drugie. Dzięki kampaniom reklamowym w social mediach potrafimy dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców i co jest jednorako istotne możemy wykonać bardzo skuteczny wybór do kogo chcemy skierować kampanię marketingową. Chcesz zaprezentować reklamę swojego produktu koneserowi bezglutenowych, bio organicznych produktów, którego ulubionym kolorem jest fiolet? Żaden problem. Oto właśnie jest wielka siła kampanii reklamowych w mediach społecznościowych. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Plany, jakie mogą wypełniać reklamy w mediach społecznościowych są najróżniejsze i nie muszą ograniczać się tylko do nachalnej reklamy produktu. Jesteśmy w stanie rozszerzać świadomość marki i bazę odbiorców generowanych treści, żeby coraz więcej ludzi wiedziało o Twojej marce. W konsekwencji tego grono zgromadzone wokoło Twojego biznesu wzrośnie, a konwersje przyjdą same, dlatego, bo klienci ze świadomością istnienia Twojej firmy mogą też zacząć się z nią utożsamiać i własnowolnie będą chcieli skorzystać z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być wówczas idealnym wypełnieniem przedstawiającym większy zakres oferty niż początkowo można przedstawić.

Możliwości, jakie dają media społecznościowe jest naprawdę wiele. Z doświadczenia wiemy, że firmy wykorzystujące te możliwości rosną szybciej niż te, które z nich nie korzystają. Warto zainteresować się tym tematem – jesteśmy tutaj, aby w tym pomóc.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Murowana Goślina

Kampania zewnętrzna, outdoorowa, out-of-home to jedna z najstarszych form marketingu, którą widzimy wszyscy. Widzimy te metody reklamy w podczas podróży do pracy, na zakupach czy, nawet podczas wyjścia na spacer. Do tego typu reklamy zaliczają się billboardy, banery, szyldy reklamowe i wszystko, co znajduje się w plenerze i w jakiś sposób przekazuje nam komunikat reklamowy.

Metoda reklamowa jest stara, ale niepodważalnie nadal wydajna, tego nie da się ukryć. Kiedy wyjdziesz z domu, niewątpliwie dostrzeżesz jakąś tablice z reklamą albo baner – szczególnie w dużych aglomeracjach. Z reklamą outdoorową stykają się praktycznie wszyscy i właściwie dzień w dzień, jest ona tak powszechna, że nawet o tym nie myślimy. Czy to oznaka, że taka forma reklamy będzie mniej efektywna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, należy zatroszczyć się o jej systematyczną aktualizację, aby się nie znudziła i nie wtopiła w tło. Z tego powodu, że styczność z reklamą outdoorową to niejako codzienność powoduje, iż wielorakie zmiany i modernizację wprowadzają powiew świeżości i z zaciekawieniem dostrzegamy takie zmiany. Mijanie non stop niezmienionej reklamy po prostu nudzi się, ale jeśli na jej miejscu jest nowa to z pewnością każdy przyłapał się na przyjrzeniu się takiej reklamie. Nawet jeżeli odbiorca nie jest zainteresowany ofertą z reklamy to i tak zobaczył fakt jej renowacji, a to ma także znaczenie!

Jak wszelka forma reklamy i ta outdoorowa ma również swoją specyfikę, do której warto dostosować przekaz. Na ogół obserwator ma niewiele czasu na zapoznanie się z reklamą z tej przyczyny musi być ona krótka, treściwa i przedstawiać jasną, zrozumiałą wiadomość. Równie dobrze jest też zaznaczyć w tej reklamie swoją, obecność w obszarze wirtualnym i krok po kroku reklama ewoluuje w pewną formę hybrydową. Możliwości jak zwykle jest wiele, lecz trzeba dużego doświadczenia, aby je sprawnie wykorzystać, a jednocześnie podtrzymać spójność na każdym etapie kampanii zewnętrznej, z tego względu najlepiej skontaktować się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Murowana Goślina

Kampanie wideo to ciekawa opcja prezentacji odbiorcom oferty swojej firmy – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to obraz filmowy jest warty co najmniej trzy razy tyle. Na domiar tego wideo marketingowe ma unikatowe możliwości nieosiągalne dla zwykłych zdjęć, czy grafik i z jednej sesji filmowej można zrobić nawet kilka materiałów marketingowych.

A co z rozsyłaniem reklamy? Kiedy mamy już gotowy materiał, możemy zainicjować reklamę w kilku kanałach promocyjnych. O ile można gdzieś pokazać wideo, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką możliwość wykorzystać. Kampanie wideo można z powodzeniem uruchomić na Facebooku, czy YouTube, jak też na zyskującym rozgłos TikToku. Można też uzyskany materiał filmowy zastosować go także jako ogólny film przedstawiający firmę oraz wyświetlający się tylko na stronie www firmy. Możliwości jest bardzo dużo, a dużym aspektem kampanii wideo jest fakt, że w ramach jednego planu filmowego można uzyskać wiele materiałów, które jesteśmy w stanie rozpromować nawet na wszystkich wspomnianych kanałach promocji.

Kampanie wideo, w taki sam sposób jak w przypadku pozostałych reklam w przestrzeni cyfrowej, możemy kierować je do określonej grupy odbiorczej. Z tego powodu przygotowując konkretny materiał promocyjny, możemy go również przedstawić wybranej grupie konsumentów, co dodatkowo potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo jest w stanie osiągnąć. Taka metoda marketingu może okazać się też w znacznym stopniu bardziej angażująca, gdyż nawet niedługim filmikiem można nierzadko pokazać znacznie więcej niż wielką infografiką. Nie oznacza to jednak, że z innych form marketingu należy zrezygnować, nie o to nam chodzi. Powinniśmy jedynie mieć na uwadze unikalne możliwości każdej z nich, gdzie mogą one się także doskonale uzupełniać. Bez względu na wybrane kierunki reklamy, dzięki naszej pomocy rezultat końcowy z pewnością będzie zadowalający.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

W dobie internetu nie możemy zapominać o efektywnym działaniu swojej firmy w sieci. Ważne jest, aby każda firma zadbała, jak najlepiej się tylko da o swój wygląd w internecie.

1. Strony internetowe Murowana Goślina

Bez posiadania strony internetowej idzie funkcjonować, ale nasze wieloletnie doświadczenie i wszystkie dostępne informacje, mówią, iż konsumenci poszukują w sieci wiedzy na temat firm lub marek i produktów, którymi się interesują. Brak takiej strony niekoniecznie musi oznaczać utratę zaufania interesanta, lecz wiążę się z dużym minusem dla prezencji firmy. Należałoby o tym pomyśleć z widoku interesanta – jeżeli nie dowie się żadnych wiadomości o danym produkcie od bliskich, to wyciągnie telefon i zajrzy w internet, bo to będzie najłatwiejsze. Jeśli nie znajdzie żadnej wiedzy na dany temat, to jest duża szansa, że po prostu porzuci temat.

Korzystniej jest, jeśli konsument obejrzy nawet prostą, minimalistyczną stronę web niż żeby nie odnalazł jakichkolwiek wiadomości o produkcie, firmie, czy marce, która wzbudziła u niego zainteresowanie. Tutaj też pojawia się problem odpowiedniego dopasowania strony internetowej do biznesu, jako że nie każde przedsięwzięcie potrzebuje szczegółowego i rozbudowanego portalu i może zupełnie wystarczyć krótka strona wizytówka lub tzw. landing page. Niezależnie od stopnia skomplikowania strony, powinniśmy zadbać o jej estetykę i prawidłową prezencję. Wyszukanie firmowej strony w internecie to jedno, a umiejętne prezentowanie przez tę stronę wiadomości to drugie. Jeśli okaże się, że konsument nie może odnaleźć interesujących jego informacji, bo strona odpędza nieestetycznym wyglądem i chaotycznym ułożeniem danych, to efekt będzie bardzo podobny do tego jakby tej strony internauta nie znalazł.

Dzięki profesjonalnej stronie internetowej nie tylko zaprezentujesz się potencjalnym klientom lub kontrahentom, ale również zaoszczędzisz czas. Wszystko, ponieważ na stronie internetowej możesz zawrzeć bazę pytań i odpowiedzi na tematy, o jakie rutynowo pytają konsumenci. Można również opisać standardowe usługi, działania lub sytuacje. Dzięki temu konsument będzie mógł dowiedzieć się potrzebnych informacji, a pracownik, który miałby to wyjaśniać, zaoszczędzi mnóstwo czasu, nie musząc tego robić lub ewentualnie dopisze tylko informacje na stronie, których brakowało i rozwieje wątpliwości.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Projektowaniem stron www umiemy się zająć kompletnie, od wykonania koncepcji i projektów po ostateczne wdrożenie, uruchomienie i oddanie do użytku działającej witryny. Możemy również sporządzić usługi jednostkowe, na przykład wdrożyć i postawić wcześniej zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia klientowi. Zajmujemy się  także wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem porzuconych projektów jeśli stwierdzimy, że to możliwe. Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania ma nasz klient.

Rzecz jasna, każdy projekt zaczynamy od ustalenia szczegółów i wywiadu na temat tego jak ma prezentować się nowa strona internetowa lub jakie są oczekiwania odnośnie naprawy, czy rekonstrukcji starych stron www. Po zakończeniu ustalania detali i po przeprowadzeniu fachowego wywiadu zaczynamy pracę nad projektem. Prace projektowe nad stroną internetową prowadzimy opierając się o informacje, które uzyskamy od zleceniodawcy i które oczywiście powiększamy opierając się o własne szerokie doświadczenie. W wypadku braku informacji, czy wizji dotyczącej tego, jak ma wyglądać strona, będziemy podsuwać własne wizje, co do których będziemy musieli otrzymać akceptację, aby móc pracować dalej. Na początku przygotowujemy projekt wizualny, aby zaprezentować rzeczywisty kształt przyszłej strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze dość łatwo i swobodnie modyfikowany. Projekt graficzny jest pokazywany usługobiorcy i z nim konsultowany, a po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych zmian i dopracowaniu przekazujemy końcową wersję do akceptacji klienta. Tylko po akceptacji od strony klienta strony www możemy przystąpić do programowania funkcjonalności i wdrożenia. Zmiany na tym etapie prac mogą być już trudne do wykonania nie licząc prostej kosmetyki.

Prace programistyczne nad witryną internetową zmieniają schemat graficzny na funkcjonalny system. W tej części badamy również wszystkie konieczne i uzupełniające funkcje, poza tym umieszczamy dostarczone treści – utworzenie materiałów na stronę możemy też zlecić lub przygotować samemu. Strona internetowa zaczyna namacalnie istnieć w sieci i mamy możliwość powierzyć klientowi przygotowawczy adres URL do śledzenia postępów prac. Po sfinalizowaniu prac programistycznych oddajemy tak stworzoną stronę www do końcowej akceptacji klienta. Końcowo zostaje już tylko ostateczne wdrożenie i wystartowanie strony internetowej pod adresem docelowym.

2. Sklepy internetowe Murowana Goślina

Sklepy internetowe, to mianowicie strony WWW, na których można zakupić produkty lub usługi. Sklepy internetowe są raczej kojarzone ze stronami opartymi o koszyk zakupowy, dostarczającymi szerszy wybór asortymentu, ale nawet taki przedstawiający tylko pięć wariantów paru produktów, również można opisać jako sklep internetowy. Tak samo serwisy oferujące wykupienie usług abonamentowych przez stronę można by doczepić pod pojęcie sklepów internetowych. Sklep internetowy najprościej rzecz ujmując jest serwis internetowy, który umożliwia dokonanie pełnego zakupu wraz z opłatą właśnie przez internet, bez wcześniejszej konieczności kontaktu pracownika i ręcznego wypisywania poleceń zapłaty.

Sklep internetowy proponujemy, usługobiorcą, którzy posiadają już efektywnie działający biznes offline, czyli takim, którzy dla przykładu posiadają market stacjonarny. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć się za działalność od sklepu internetowego, wszak taka idea jest tańsza w porównaniu do wynajmowania lokalu i jego utrzymywania. Start sklepu internetowego to też świetna inicjatywa nawet jeśli klient posiada już inny kanał dystrybucji w internecie np. na dużych portalach aukcyjnych, ale chce zwiększyć swój dochód otwierając kolejny bardziej autonomiczny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Wprowadzenie sklepu internetowego jest jednym z lepszych sposobów na dotarcie do konsumenta detalicznego, czyli do zwykłego człowieka. Oczywiście są także rozwiązania dla konsumentów hurtowych B2B. Struktura w takim wypadku wygląda trochę inaczej, ale działa na takiej samej metodzie – interesant może ułożyć swoje zamówienie hurtowe i wysłać je do realizacji całkowicie przez internet. W obu przypadkach takie struktury zaoszczędzają dużą ilość czasu, albowiem klient, czy to będzie pojedynczy konsument, czy kontrahent biznesowy, zazwyczaj obsłuży się sam. Byliśmy świadkami przypadków, kiedy biznes rozpoczął się od prostego sklepu online, a następnie rozwinął się również na tradycyjne metody sprzedaży przez punkty stacjonarne, więc możemy śmiało powiedzieć, że stworzenie sklepu internetowego zalicza się do jednych z lepszych opcji na początek działalności.

Zakres oferowanych przez nas usług obejmuje też modernizację istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli badanie, czy aby na pewno wszystko jest ze sklepem internetowym okej. Niejednokrotnie obcowaliśmy ze sklepami internetowymi, których posiadacze nie byli zadowoleni z ich wydajności, a po naszej pomocy sklepy zaczęły przynosić upragnione zyski. Modernizacja sklepu, wiąże się z robieniem nowej szaty wizualnej do aktualnie używanego planu strony lub wiążę się ze stworzeniem nowego planu wraz z szatą wizualną. To przypomina tworzenie nowego sklepu z tą różnicą, że każdy produkt i każda strona jest dodana, a także są czynne już wszystkie niezbędne systemy. Sklep internetowy może także normalnie pracować podczas renowacji wyglądu, dlatego że w pierwszej kolejności tworzymy projekt w środowisku próbnym, a następnie przekładamy to na działający sklep internetowy. Tak jak podczas projektowania strony internetowej, przed podjęciem się renowacji wizerunku sklepu internetowego, powinniśmy wykonać wywiad odnośnie oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wizerunek. Potem tradycyjnie kreujemy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane na stronę.

Wykonanie sklepu internetowego od zera też rozpoczyna się od analizy oczekiwań usługobiorcy i rozplanowania uogólnionego wyglądu całego przedsięwzięcia. Po ustaleniu wszystkich detali tak jak w przypadku tworzenia stron internetowych zaczyna się proces projektowy, który przechodzi przez etapy opracowania koncepcji, przygotowania projektu graficznego, programowania, badania i końcowego wdrożenia po akceptacji na koniec wszystkich wymienionych elementów. Po sfinalizowaniu prac klient otrzymuje sklep internetowy zapięty na ostatni guzik, gotów do natychmiastowego działania, a jeśli klient będzie pracować pierwszy raz z takim systemem to oferujemy także usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Tworzymy na różnorodnych systemach sklepowych, na przykład na: shoper, woocomerce, czy presta shop. Nie mniej jednak nie ma żadnych barier, aby klient samemu zaproponował system, na którym oparty będzie sklep internetowy jeśli jest już do wybranego przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Murowana Goślina

Posiadanie internetowej strony dla swojej firmy, czy marki własnej to dzisiaj pewna oczywistość. Jednakoż, żeby ta mogła funkcjonować poprawnie trzeba się nią dobrze zająć, więc wypada optymalnie zarządzać stroną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Zarządzanie stronami internetowymi jest jedną z tych prac, które zapewniają, że wszystko z pewnością działa tak jak należy. Sporo właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych w żaden sposób nie zajmuje się administracją, czy należytym dowodzeniem swoimi stronami, a tospory błąd, który kosztuje wiele czasu w przypadku, gdy wystąpią jakieś problemy. Plan zarządzania stroną opiera się także na tworzeniu jej treści i modernizowaniu do ciągle nowych trendów. Jako przykład możemy podać aktualizacje przeglądarek internetowych, które mogą sprawić, że strona przestaje się wyświetlać prawidłowo. Należy na to prawidłowo odpowiedzieć i zmodernizować stronę, aby nie straciła swojej pozycji w oczach algorytmów wyszukiwarek, ale aby było to wykonalne potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani ludzie i duża wiedza.

Rzetelna i systematycznie modernizowana strona internetowa pokazuje także, że biznes, który prezentuje jest czynny i stoją za nim żywi ludzie. Rzeczowo menadżerowana strona pomaga też upilnować sporą ilość odwiedzin, a co za tym idzie, pomaga utrzymać stały dopływ klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które dana marka oferuje. Aby było to wykonalne potrzeba zatroszczyć się nie tylko o dobre funkcjonowanie strony internetowej od strony funkcji, ale również o dostarczenie na stronę internetową właściwych treści o odpowiednio wysokiej jakości. Przez treści mamy tu na myśli zmiany wpisów na firmowego bloga lub dodawanie wartościowych publikacji, a także pracę nad wysokiej klasy opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. Jeśli chodzi o technologiczne części, mamy tu na myśli cykliczne usprawnianie systemu strony internetowej i bieżącą obsługę techniczną słowem przykładu dbanie o to, że strona internetowa pokazuje się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie dobrego działania wtyczek podpiętych na stronie, które dostarczają różnorodne dodatkowe funkcje.

Równie ważne jest także nadzór nad bezpieczeństwem strony internetowej, którą zapewniają uprzednio wywołane aktualizacje całego systemu i wtyczek, jednak do tego należy także dołożyć dbanie o aktualność wszelakich certyfikatów bezpieczeństwa. Zlekceważenie aspektu bezpieczeństwa strony internetowej może być powodem pokazania się komunikatu mówiącego, że dana strona internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Może nawet dojść do tego, że strona internetowa zostanie przywłaszczona przez cyberprzestępców. Z uwagi na te wszystkie powody powinno się przyznać takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi prawdziwym profesjonalistom.

Administracja WWW

Jesteśmy w stanie zagwarantować całkowitą obsługę w kwestii administrowania i zarządzania stronami internetowymi. W tym między innymi:

 • Doskonalenie, wprowadzanie nowych treści na stronę WWW.
 • Konserwacja strony internetowej przed wirusami i włamaniami.
 • Aktualizacje systemów zarządzania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami zapewniającymi opcjonalne funkcjonalności, a także troska o ich prawidłowe działanie.
 • Dokonywanie systematycznych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek potrzeby przywrócenia starej wersji strony internetowej w przypadku wystąpienia usterki.
 • Tworzenie projektów graficznych na potrzeby stron internetowych.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe publikowanie treści, tzw. Content Marketing.
 • Korygowanie istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.

Świadczeń, które możemy zaoferować jest oczywiście więcej, jednakże spis jest długi, gdyż całościowa oferta nie kończy się tylko zarządzaniu w panelu administracyjnym. Nakłaniamy do skontaktowania się z nami i przedstawienia, których usług Państwo potrzebują, a my skroimy coś na miarę indywidualnych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Murowana Goślina

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony to coś, co często jest zaniedbywane, a to w przyszłości sprawia, że strona lub sklep internetowy stają się nieprzyjemne w użytkowaniu dla użytkownika. Technicznie nazywa się to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma ogólnie pojęta użyteczność strony, która składa się z różnych elementów i małych detali. Mogłoby się zdawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko w porządku, natomiast dopiero jak przeanalizuje to profesjonalista, to zaczynamy dostrzegać defekty. One się nie pojawiają tylko ujawniają się – to ważne, bo cały czas tam były i nie wytworzyły się w rezultacie obejrzenia fachowego oka. User Experience ma duże znaczenie na to, jakie są doznania klienta związane ze stroną i czy stronie uda się np. dokonać konwersji klienta.

Słaby UX może mieć kolosalny wpływ na to, że strony albo sklepy nie dostarczają takich dochodów, jakich powinny i są po prostu bezowocne. Owszem – kiepska strona lub sklep może działać, odbiorcy się w końcu przyzwyczają tym bardziej jeśli będą zdeterminowani, jednak co, gdyby UX został udoskonalony? Z naszego doświadczenia śmiało stwierdzamy, że po działaniu naszych profesjonalistów wyniki są znacznie lepsze, a po gruntownych zmianach, które także możemy zrobić, nawet najmniej efektywne witryny zaczynają cieszyć się powodzeniem.

To naprawdę niesłychane jak bardzo małe składniki mogą wpłynąć na kondycję każdej strony internetowej lub sklepu i jak sporą ilość czasu mogą zaoszczędzić jeżeli są opracowane w racjonalny sposób. Coś, co mogłoby się wydawać bardzo oczywiste dla zarządcy strony lub sklepu internetowego niekoniecznie musi takie być dla odbiorców. Co krok obserwowaliśmy sytuację, w których niby prezentowana na samym wierzchu opcja nie była dostrzegana przez internautów. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym umiejscowieniem, niewłaściwą wielkością lub nawet nieodpowiednim kolorem, który w przypadku danej funkcjonalności może być przez obserwatora ignorowany z powodu przyzwyczajenia z korzystania z innych, lepiej zoptymalizowanych stron internetowych. Między innymi nad takimi szczegółami pracują nasi wieloletni eksperci od UX.

Rozpoczynając pracę nad jakością User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy najpierw przeprowadzić rozmowę z naszym klientem, do którego dana strona internetowa należy. Koniecznie musimy poznać jakie zadania powinno realizować dana witryna, tak żebyśmy mogli przeanalizować UX danej strony internetowej pod względem specyficznego profilu użyteczności. Inne potrzeby posiada użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne potrzeby będzie miał użytkownik będący przedsiębiorcą, czyli firmą, klientem typu B2B. Mimo tego, że różnice między tymi rodzajami użytkowników są dość subtelne to jest nieco różnic dość ważnych, które należy poznać podczas opracowywania UX – możemy też zrobić osobno UX dla obu z tych konsumentów i będzie on przydzielany przy użyciu np. statusu zarejestrowanego użytkownika z odpowiednim tagiem.

Aczkolwiek nie każdy wie, że UX nie jest zamknięty tylko i wyłącznie w obrębie danej strony internetowej i także nie jest tylko i wyłącznie tożsamy z UI (User Interface). Rzeczywiście, to tutaj użytkownik spędza większość swojego czasu podczas zapoznawania się z marką lub produktem, natomiast ta podróż ma początek już w wynikach wyszukiwania Google, a także w korespondencji e-mailowej, którą dany interesant dostaje od firmy – mają w tym również swój udział prezentowane reklamy. Musimy pamiętać, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika w korzystaniu z danego produktu lub usługi – można się nawet pokusić o rozszerzenie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, bowiem i tam interesant styka się z daną marką, produktem lub usługą i kreuje swoją opinię na podstawie wrażeń, których doznał. Możemy nawet wysunąć odważne stwierdzenie, że zmechanizowane boty na dziale informacji telefonicznej są jednym z najgorszych istniejących doświadczeń klienta.

Jak widać, obszar, jakim jest UX jest dość duży, można by powiedzieć, że nawet interdyscyplinarny, więc aby optymalnie zbudować odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też zbadać, czy wszystko jest dobrze, należy mieć rzetelną wiedzę i wieloletnią praktykę – taką jak nasi specjaliści od UX, którzy prócz tego dysponują specjalistycznymi narzędziami analitycznymi, które wspomagają nasze działania audytorskie. Efektem tych działań jest zwiększona użyteczność oraz poprawa odbioru interakcji z produktem, co prosto przekłada się na wzrost konwersji i przychodów.

5. Rozwiązywanie problemów Murowana Goślina

Trudności z różnorakimi systemami informatycznymi mogą być prawdziwym utrapieniem. System informatyczny brzmi dość zagadkowo, jednakże do tego zalicza się także zwyczajna strona internetowa, czy aplikacja, a także programy komputerowe, których używamy na co dzień. Nasze usługi obejmują strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treścią i rzeczy z podobnego zakresu opierające się o sieć internetową, dlatego korzystając z naszego doświadczenia umiemy pomóc sprostować problemy związane z tym właśnie zakresem działalności. Czasem można oczywiście powiedzieć, że już są od tego ludzie. Na przykład pomoc techniczna, która opiekuje się konkretnym rozwiązaniem|pilnuje konkretnego rozwiązania – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna gwarantowana przez producenta rozwiązania. Niemniej należy tu powiedzieć, że nasz kontakt z pomocą techniczną może odróżniać się od kontaktu bezpośrednio posiadacza sklepu, który nie zna się na oprogramowaniu sklepu internetowego – nam może być po prostu łatwiej dojść do porozumienia z obsługą techniczną, a dzięki temu zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy cenny czas naszego klienta nie tylko z tego powodu, że łatwiej będzie nam się porozumieć z ludźmi z dziedziny informatycznej, lecz także, ponieważ nasz usługobiorca nie będzie zmuszony wyczekiwać na infolinii lub czacie na odpowiedź konsultanta, ponieważ zrobimy to za niego. Podobne analogie można użyć w różnych innych sytuacjach.

Ogólnodostępność i większa prostota obsługi systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, że prawie każdy z pewną elementarną wiedzą lub opracowaniem odnalezionym w internecie jest w stanie włączyć sobie takie rozwiązanie. Pomimo to w wypadku wystąpienia trudności, tych banalnych i tych skomplikowanych, tutaj już potrzebne jest wytrenowanie odnośnie tego jak w takiej sytuacji postępować. Notorycznie dzieją się sytuacje, że niedoświadczony używca – może po prostu nie wiedzieć, w jaki sposób porozmawiać z pomocą techniczną lub w jak wyszukać odpowiedzi w różnych źródłach, bo zwyczajnie nie ma w tej materii cennej praktyki, a jej zdobycie wiąże się z dużym poświęceniem czasu i nie zawsze wieńczy się sukcesem. Znalezienie w internecie rozwiązania problemu technicznego ze sklepem lub stroną internetową to jedno, jednak jego realizacja to drugie.

Jeśli tylko naprawa problemu jest związana z pracami programistycznymi to większa część ludzi może już czuć zrezygnowanie i odpaść w przedbiegach. Nawet jeśli uda się przeprowadzić takową zmianę  to może ona nie działać i tutaj już konieczna jest bardziej dogłębne zbadanie problemu z użyciem specjalnych narzędzi. To jest oczywiście tylko jeden z możliwych problemów, które możemy napotkać i które są często bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać.

Oferujemy kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w przedziale, w którym sami działamy. Nasz zakres obejmuje między innymi:

 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail
 • ogólne rozwiązywanie problemów z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, edukacja z użytkowania
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w dziedzinie stron internetowych i sklepów internetowych

To tylko niektóre przykłady. Możemy to oczywiście dalej rozbić, w formie przykładu: obszar pomocy przy sklepie internetowym ma w sobie naprawę problemów technicznych, weryfikację komplikacji z produktami, czy systemem obsługi zamówień. Wszystko zależy od konkretnego przypadku i tego, z czym interesant naprawdę ma kłopot, tym samym stawiamy na skrupulatny wywiad, aby ustalić, gdzie leży kłopot.

Naszą usługę pomocy rozwiązywania trudności ze sklepami i stronami internetowymi można też wynająć w formie abonamentowej – w tym celu najłatwiej spytać nas o szczegółową wycenę takiego trybu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz wykwalifikowanej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Idealnie trafiłeś, bo nasi informatycy nie mają sobie równych! Z chęcią pomogą Ci w każdym problemie i zaprogramują praktycznie każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

Jeżeli mamy już treści w internecie, to należy zatroszczyć się, aby dotarły one do jak największej ilości ludzi. Tego typu działania określamy jako pozycjonowanie. Jest to działanie długookresowe, które potrzebuje od nas włożenia sporego wysiłku i pracy, nie mniej jego wyniki są tak dobre, że powinniśmy o to się troszczyć.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Murowana Goślina

Posiadając sklep internetowy powinniśmy zadbać o jego przyjazny układ oraz jak najbardziej intuicyjną obsługę, lecz to nie wszystko!

Trzeba też zadbać o asortyment? Prawda, ale to dalej nie wszystko. Naukowcy zbadali, że użytkownicy wykorzystują wyszukiwarki internetowe do odnalezienia interesującego ich towaru, aż 60% klika w pierwszy wynik – co więcej większość użytkowników ogląda maksymalnie dwie początkowe strony wyników wyszukiwania. Te badania wyraźnie mówią w jakim miejscu sklep internetowy musi szukać swoich klientów.

Masz już wiedzę, że aby biznes online przebił się, musi on być przede wszystkim widoczny. Wyborna strona sklepu internetowego nie zadziała jeśli nikt jej nie wyświetli! Z tego względu tak ważna jest jak najlepsza pozycja sklepu internetowego w organicznych wynikach wyszukiwania – jest to jedna z głównych miar powodzenia sklepów internetowych. Z tego samego względu pozycjonowanie organiczne jest jedną z najbardziej efektywnych metod reklamy w internecie, dlatego, bo im większa ilość odbiorców kliknie w Twój sklep internetowy na pierwszej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść i więcej potencjalnych kontrahentów zapozna się z Twoim sklepem.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na wysokie miejsce organiczne w wyszukiwarce ma wpływ dużo różnych czynników, jednym z takich czynników jest także tempo ładowania się sklepu internetowego. Czy wiedziałeś, że prawie 50% kupców rezygnuje z wejścia do sklepu internetowego, jak tylko czas wczytywania trwa więcej niż 5 sekund? Podczas pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy badaniu dużą ilość cech jego działania w tym także czas wczytywania. Frazy kluczowe są istotne w pozycjonowaniu organicznym, niemniej jednak, bez prawidłowo działającego i dobrze udoskonalonego sklepu nie będą wystarczające, tak jak również przepiękny sklep nie wystarczy jeśli go nikt nie zobaczy.

2. Pozycjonowanie stron WWW Murowana Goślina

Prawie 97% internautów wykorzystuje wyszukiwarkę Google do znalezienia interesujących ich informacji, produktów, czy usług. Większość z tych internautów nie zwraca uwagi na odnośniki, które znajdują się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Wskazuje to na to, że gospodarząc nieprzygotowaną pod względem SEO stronę, na której dzielisz się wartościowymi informacjami lub prezentujesz swoje produkty, lub usługi, nie masz szans na zauważenie przez większą ilość użytkowników, dlatego, bo Twoja strona wyświetla się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Przede wszystkim zgłębianą stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad połowa interesantów wchodzi w zaledwie 5 pierwszych wyświetlonych linków. Nie przejmując się o odpowiednio wysoką pozycję wyszukiwania organicznego i wychodząc poza TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie znacznie maleje, a zalety wynikające z dużej aktywności na stronie także zostają znacznie zmniejszone.

Warto w wydajne pozycjonowanie organiczne, wszak jest to akcja, która przynosi efekt dalekosiężny pod warunkiem, że jest dobrze zrobiona. Odwrotnie do wynik pozycjonowania organicznego utrzymuje się znacznie dłużej, ale jednocześnie nie jest on szybki. Google Ads może okazać się szybszym rozwiązaniem, ale jego wielką wadą jest fakt, że po wyłączeniu kampanii Google Ads, nasze linki sponsorowane zwyczajnie zaprzestaną się wyświetlać. Na dodatek powinniśmy zauważyć, że kampanie Google Ads również mogą działać dużo lepiej jeżeli strona, do której prowadzą jest prawidłowo wypozycjonowana i zmodyfikowana pod kątem SEO. Pozycjonowanie organiczne powiększa świadomość i zaufanie do danej strony, a ludzie chętniej wchodzą w linki sponsorowane ze stron, które już widzieli. Patrząc z każdej strony tego aspektu, możemy stwierdzić, inwestycja w dobre pozycjonowanie organiczne jest za każdym razem opłacalna!

3. Audyty SEO Murowana Goślina

Search Engine Optimization w skrócie SEO, czyli proces optymalizacji witryny internetowej pod względem wyszukiwarek internetowych, jest również działem kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO dostarczy szczegółowych informacji o jakości strony internetowej i jej przystosowaniu do pokazywania w wyszukiwarkach.

SEO jest istotnym segmentem procesu pozycjonowania, bez którego inne poczynania pozycjonujące mogą nie odnieść oczekiwanego skutku. W zasadzie pozycjonowanie powinno zacząć się właśnie od optymalizacji strony pod względem wyszukiwania lub właśnie badania wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została kiedyś dokonana. Audyt SEO pozwala zauważyć błędy i utrapienia pojawiające się na stronie internetowej, a tym samym wykazuje fragmenty, które wymagają poprawy. W naszej analizie bierzemy pod uwagę między innymi aspekty techniczne strony, czynniki zewnętrzne i wewnętrzne.

Aspekty techniczne to organizacja samej strony internetowej i jej przystosowanie do indeksowania przez roboty Google. Analizujemy sam kod strony a ponadto tagi na niej zamieszczone, a także prawidłową implementację modułów analitycznych, czy obciążenie zasobami. To oczywiście nie wszystko, ale pozwala to stworzyć sobie ogląd na tą część analizy. Na przykład, jeśli strona posiada wpięty panel Google Analytics, a dane w panelu zaczęły prezentować się w dziwny sposób to możliwe, że wystąpił problem z integracją. Podobnie jest jeśli strona nietypowo spowalnia i długi czas się ładuje, co także ma znaczący wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Przeanalizowanie czynników wewnętrznych bazuje na przeglądzie informacji wyświetlanych na stronie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest bezusterkowa pod kątem technicznym, oraz czy jest powiązana merytorycznie z dziedziną strony, a poza tym czy jest wystarczająco wysokie nasycenie strony internetowej wysokiej jakości treścią skojarzoną z profilem działalności. Przez czynniki zewnętrzne mówimy między innymi o weryfikacji puli linków odsyłających do witryny, tego czy w ogóle są działające i jaka jest ich jakość. To również przyjrzenie się treściom odnoszącym się do witryny, jak też porównanie widoczności na tle konkurencji.

Ostateczne ramy analizy SEO możemy nakreślić indywidualnie w trakcie konsultacji z naszymi fachowcami. Mamy świadomość, że nie każda strona może wymagać audytu całościowego, a np. tylko sprawdzenia poszczególnych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic prostszego! Nasz dział zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w internecie to jedni z najlepszych ekspertów od działania aktualnych wyszukiwarek w sieci. Masa rozwiązań klientów trafia na pierwsze wyniki wyszukiwania dzięki naszym efektywnym metodom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Murowana Goślina

Content Marketing, czyli Marketing Treści. Jest to pewnego rodzaju model marketingu, gdzie stawiamy na przekazywanie użytkownikom wartościowych i ciekawych treści, dzięki którym kreujemy relację, a potem zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i stałym konsumentem. Jest to strategia długodystansowa, przynosząca zniewalające efekty pod warunkiem prawidłowego jej zastosowania.

Pojęcie Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym uwzględniając to, iż projektowanie treści nie ogranicza się wyłącznie do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być wyłącznie tekst, nie musi to być jedynie nagranie, nie musi to być wyłącznie tutorial – może to być wszystko razem lub osobno. W marketingu treści ważna jest także systematyczność w związku z tym warto takie zadanie przekazać dedykowanym ekspertom. Treści można oczywiście|Oczywiście materiały można generować samemu, jednak jest to zajęcie czasochłonne, a strategia jest długofalowa, więc korzystniej jest przekazać to do ekspertów.

Dziesiątki firm zaznajomiła się już z pewną formą marketingu treści i być może nieświadomie sama go buduje. Mówimy tutaj o firmowym blogu, który jest świetnym przykładem jeśli mówimy o content marketing. Firmowy blog to już kamień węgielny dużej ilości firmowych stron, lecz sam blog to nie całość, trzeba go jeszcze napełnić wartościową treścią, a z tym jest znacznie trudniej, bo duża część firmowych blogów zostaje wygaszona i zostawiona tylko z paroma pierwszymi artykułami. Niestety content marketing w takowej realizacji zazwyczaj nie działa lub działa bardzo niemiarodajnie. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest przekazanie marketingu treści naszym ekspertom.

Company blog

Zalety tego rozwiązania to nie tylko cykliczność jeśli chodzi o projektowanie i umieszczanie treści, lecz także nasze znawstwo popularnych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można kreować, a te nie ograniczają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Murowana Goślina

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

Jeżeli artykuł sponsorowany nie przyciąga treścią, a czas spędzony przez czytelnika na jego czytaniu jest zbyt mały to wartość takiego artykułu jest nijaka – można nawet stwierdzić, że nie służy zleceniodawcy. Wobec tego należy selektywnie wybierać ludzi, którzy takie artykuły wykonują i równie uważnie należy wybierać portale, na których zostaną one opublikowane, gdyż jest to także część działań SEO. Zwykliśmy prychać z niezadowoleniem na dźwięk słów artykuł sponsorowany, ponieważ odnosimy wrażenie, że taki artykuł nie wniesie niczego interesującego i fakt, można zauważyć takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte uwagi. Sęk w tym, że efektywny artykuł sponsorowany dostarcza przede wszystkim ciekawej treści i wiedzy, a dopiero potem przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie są pożytki dla zleceniodawcy skoro reklama zdaje się być druga w kolejności? Sęk w tym, że wartościowa i pomocna treść sama absorbuje duże grono czytelników, a ci siłą rzeczy zapoznają się z zamieszczoną w artykule reklamą jeśli koresponduje ona z tematyką artykułu. Wzorem przykładu artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju wraz z poradnikiem jego wymiany może mieć zaprezentowaną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to bardzo dobre połączenie, które dostarcza praktycznych informacji na dany temat razem z informacjami, gdzie można zaopatrzyć się w przydatne materiały eksploatacyjne. Dobrze skomponowane artykuły sponsorowane dostarczają czytelnikom przydatnych informacji, a zleceniodawcy przynoszą długofalowe benefity.

3. Blog firmowy Murowana Goślina

Blog firmowy jest narzędziem pozwalającym na kreowanie profilu specjalisty w swoim fachu. W wyniku dostarczania internautom cennych treści wzmacniasz swój zasięg w internecie, a jednocześnie możesz zyskać nowych lojalnych i stałych klientów.

Administrowanie wartościowego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, jednak również opłacalnym. Nie we wszystkich dziedzinach da się administrować cyklicznie aktualizowanego bloga, ponieważ niekiedy zwyczajnie wszystkie tematy zostaną wyczerpane. Mimo to zawsze warto firmowego bloga mieć i wypełnić go ciekawą wiedzą, wszak z reguły w przypadku większości biznesów całkiem możliwe jest zaprezentowanie klientom i czytelnikom ciekawych informacji i poradników, które mogą przekonać czytających do skorzystania z oferty danej firmy.

Niekiedy niemożliwe jest ciągłe aktualizowanie bloga ze względu na wyczerpanie danej dziedziny, lecz w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie bloga na wzór praktycznego kompendium wiedzy związanej z daną tematyką. Wtedy tworzymy nieustannie aktualną i praktyczną treść niezależną od postępu danej branży. W taki sposób odpowiadamy na zawsze aktualne pytania klientów i wprowadzamy bezcenny ruch na swoją stronę internetową. W ten sposób możliwe staje się również pokazanie swojego biznesu większemu gronu osób, w którym mogą znaleźć się nowi konsumenci.

Zanim w ogóle zaczniemy tworzyć firmowego bloga, najlepiej będzie przemyśleć jego formę, dlatego iż jest kilka opcji. W każdej z nich dostarczamy interesującą treść, jednak jak już mówiliśmy, czasem optymalniej jest stworzyć kompendium wiedzy, a czasami – jeśli charakter biznesu pozwala – można pisać bloga bardziej dynamicznie. Ważne jest, aby nie konstruować bloga z przymusu i bez rzeczowej wiedzy, bo można uzyskać efekt odwrotny. W takowej sytuacji najlepiej jest dać to zadanie doświadczonym fachowcom.

4. Poradniki Murowana Goślina

Poradniki są następnym przykładem marketingu treści. Mogą sprawnie egzystować jako część firmowego bloga, ale poradniki można też zorganizować w swoistą encyklopedię wiedzy. W wyniku użyciu poradników możliwe jest kształcenie interesantów i potencjalnych konsumentów w zakresie ich interesującym lub w zakresie stricte powiązanym z naszą działalnością.

Poradnik uchyla czytelnikowi rąbka tajemnicy z profesjonalnej wiedzy z danej branży. Można oczywiście też poruszyć cały temat w serii poradników. Czy to czasem nie sprawi, że potencjalny klient zrobi wszystko sam? Być może, lecz powinno się pamiętać o szczególnie ważnych czynnikach, jakimi są czas i praktyka, jak również odpowiednie narzędzia. Można napisać poradnik na temat tego jak skomponować np. swoje perfumy. Zawarte tam informacje dotrą do hobbystów, którzy wygenerują wartościowy ruch, a wskutek tego dotrzesz także do zainteresowanych własnymi kompozycjami, lecz bez czasu i doświadczenia, aby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny konsument. Scenariusze są przeróżne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby udowodnić, że naprawdę ją posiadamy. 

Trzeba pamiętać, że wiedzę ekspercką z praktyką pozyskuje się przez długie lata. Sam też kiedyś szukałeś wiedzy w swojej branży i nie od razu byłeś ekspertem, i właśnie o to chodzi – zaprezentowanie pewnej wiedzy żółtodziobom nie zrobi z nich zawodowców, a pokaże, że ty jesteś specjalistą i przekona odbiorców, iż opłaca się skorzystać z Twojej oferty.

Opracowanie poradnika to także idealna okazja, by opublikować jeszcze więcej wartościowych treści dla swoich klientów, czy też po prostu zwykłych internautów, którzy są potencjalnymi konsumentami. Ciekawe treści ściągają na stronę zwiększony ruch i wpływają na SEO strony, dlatego opłaca się nad nimi pracować na wszelką dostępną metodą. Prędzej czy później, inwestycja w pomocne dla kontrahentów informacje zaprocentuje zwiększeniem obrotów każdego biznesu.

5. Opisy produktowe Murowana Goślina

Opisy produktowe są bardzo istotne dla branży e-commerce, czyli głównie sklepów internetowych. Dobrze scharakteryzowany produkt potrafi kupić konsumenta. W przypadku gdy kupujący nie znajdzie interesujących go informacji w opisie produktu to szuka na innej stronie. 

Opis produktu mówi klientowi informacje, które powinien znać, przed dokonaniem transakcji. Jeśli opis jest nierzetelny i krótki to kontrahent może przejść do innego sklepu. Dzieje się tak, ponieważ efektywny opis również stwarza zaufanie kupca. Opis produktu ma także znaczenie na efekty pozycjonowania, albowiem dowolny produkt i jego opis może być niezłym źródłem słów kluczowych i wartościowej treści. Jeżeli ograniczymy się tylko do danych technicznych to czasami będzie to wystarczająca informacja, lecz zawsze warto krótko, ale esencjonalnie opisać dany produkt – z jakich materiałów jest zrobiony, do czego służy, dla kogo będzie przydatny. Są to łatwe zasady, ale często są niebywale efektywne. 

Tytułem przykładu, oferując tradycyjne krzesła, możesz stworzyć tabelę danych technicznych i na tym zakończyć. Najprawdopodobniej będą się sprzedawać. Natomiast jeżeli poświęcisz więcej czasu i opiszesz starannie, z czego jest stworzone i w jaki sposób jest złożone to pokażesz potencjalnym klientom wartościową wiedzę, choćby o trwałości swojego asortymentu. Co więcej, jeśli pokażesz też propozycję zastosowania, że przykładowo nadaje się w sam raz do biura lub szkoły to zobaczysz zwiększenie zainteresowania wśród właśnie tych kupujących. Dlaczego? Dlatego, że tacy konsumenci mogą wyszukiwać produkty wpisując w wyszukiwarkę konkretne frazy, np. wygodne krzesło do pracy. Jeżeli nie opiszesz takiego przykładu zastosowania to internauta zainteresowany zakupem krzesła do biura może nie trafić na twoją stronę.

6. Kanał YouTube Murowana Goślina

Wykorzystanie YouTube do marketingu treści to bardzo ciekawe narzędzie i nieco odmienne od treści pisanych. Wymaga także większego nakładu pracy, ale fachowo zastosowane jest w stanie wzbudzić mocniejsze zaangażowanie niż treści pisane. Czy to znaczy, że z treści pisanych należy zrezygnować? Absolutnie nie. Dla najlepszych efektów należy połączyć obie metody.

Przez połączenie obu metod mamy tu na myśli jednoczesne prowadzenie firmowego bloga i vloga. Wysokiej klasy wpisy, do których dołączymy także materiał wideo osiągają znacznie wyższy poziom zaangażowania. Zresztą jeżeli materiał wideo opowiada o tym samym co tekst artykułu blogowego to celujemy do dwóch różnych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą zobaczyć filmik. Jest jeszcze grupa odbiorców, która lubi tylko słuchać i dla nich przeznaczone są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danym dniu może zależeć od sytuacji, dlatego warto wytwarzać treści poprzez wszystkie popularne media.

Kanał YouTube daje interesujące możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, ale mogą i powinniśmy o tym pamiętać, gdyż jeżeli w materiałach wideo przesadzimy z reklamą i stanie się ona uciążliwa to osiągniemy wynik przeciwny do zamierzonego. Celem jest danie odbiorcom ciekawych materiałów i pomocnych treści, które nie są przekazywane na siłę, bo tak trzeba. Świetnie jest jeśli w dzieleniu się interesującymi treściami znajduje się również miłość do swojego zajęcia – wtedy wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Należy pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjna przestrzeń i wchodząc tam warto przedstawiać wysokiej klasy filmiki, jak również zadbać o ich systematyczne pojawianie się. Dlatego też warto mieć przygotowaną dobrą strategię i sukcesywnie ją dopełniać.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Jesteś w błędzie! Jeżeli zatroszczysz się o wydajny marketing treści to twoja witryna czy sklep, będzie wyświetlała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co skutkuje zwiększeniem sprzedaży w okresie długofalowym nie ponosząc żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne, jeżeli chcemy zaprezentować naszą firmę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu ułatwienia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku powstała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Murowana Goślina

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe używane przede wszystkim na rozmaitego rodzaju konferencjach i targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, która może być wydrukowana na materiale tekstylnym lub także na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, oba te rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy. Systemy ścianek reklamowych stosowane są przez bardzo różnorakie firmy, z równie rozmaitych branż. Ściankę można postawić w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, bądź chociażby na holu urzędu miasta. Ciekawym rozwiązaniem jest również wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego dostaniemy tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest przydatny w trakcie filmowania materiałów wideo, w których podczas późniejszej obróbki zielone tło jest zastępowane na dowolne przy pomocy programów komputerowych oraz jest tak samo przydatne podczas wykonywania zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak istotną funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, czy również promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można mieszać z trybunkami bądź ladami promocyjnymi tworząc w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych rozpoczynają się już od około 240 cm szerokości, zatem decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można stosunkowo niewielkim kosztem urządzić profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe występują jeszcze w wariantach dwustronnych, więc w konkretnych przypadkach można przygotować podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe potrafią również służyć jako ścianki prezentacyjne albo jako tło do wykonywania zdjęć. Spośród takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, czy uniwersytety w przypadku organizowania różnorodnego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom wysokiej jakości ścianki reklamowe oraz doradzamy, co świetnie sprawdzi się w określonym zadaniu. Czasem ścianka nie jest konieczna, a czasem jest to najwłaściwsze z możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek oraz posiadamy szerokie grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest ceniona ze względu na naszą kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość towarów i gwarancję, którą dajemy na swoje systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą liczyć na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, iż jesteśmy w stanie zrobić projekt graficzny takiej ścianki, a następnie stworzyć wydruk oraz dostarczyć pasującą konstrukcję, na jakiej zostanie umieszczony wykonany wydruk. Jeżeli takie jest wymaganie naszego klienta to możemy także dać osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk oraz osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe też łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja dostosowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy również różnorodny wybór jeśli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a jeszcze magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można wykonać dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe konstrukcje graficzne. Należy spostrzec, że ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne dedykowane do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki wykorzystania ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy pięknej pogodzie i na bezpiecznej powierzchni można by taką ściankę ustawić, ale tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i złymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Murowana Goślina

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, który jest stosunkowo niepozorny, ale ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji marki. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub wielkiego masztu, który będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można spostrzec w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich i kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w formacie najczęściej skrzydła bądź pióra. Jest to względnie tania i efektywna forma reklamowa, jest także kompaktowa i mobilna, można ją umieścić wszędzie oraz łatwo przemieścić. Z tego również powodu flagi reklamowe są ochoczo wybierane przez faktycznie ogromną ilość naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo wszechstronnym oraz o różnorodnym zastosowaniu, a to nie kończy się tylko na funkcjach reklamowych. Mamy tutaj na myśli to, że o tym, jaką funkcję pełni decyduje to co zdecydujemy umieścić na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Jeśli na fladze umieścimy informacje o promocjach, lub jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Gdy na fladze umieścimy tylko nazwę spółki to może to już być flaga firmowa. Gdy zaś umieścimy na fladze symbole narodowe bądź też symbole miasta, albo gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak już wspomnieliśmy, flagi mogą być montowane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder albo beach flag. Jednakże oprócz masztów elastycznych istnieją także maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego rodzaju flagi są już znacznie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na trwałe w pewnym miejscu. Ich wielką zaletą jest widoczność z dużej odległości. Takie maszty można natrafić często przed dużymi korporacjami bądź instytucjami, można je zobaczyć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, czy przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe oraz inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie zrobione są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty wytworzone z włókna szklanego, natomiast w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe albo kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie wytwarzamy z wysokiej jakości materiału flagowego, przeważnie jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający odpowiednią wytrzymałość zawieszonej flagi. Wykorzystywana technologia wydruku flagi zachowuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu finalny produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, że flaga i maszt to osobne elementy, które można wymieniać jeżeli ulegną uszkodzeniu bądź gdy akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej opcji można również zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów i kilka zestawów flag, które będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy także dobrać właściwą podstawę w zależności od tego, w jakiej przestrzeni i w jakich warunkach będzie stosowana flaga reklamowa. W przypadku tradycyjnych dużych masztów flagowych taki obowiązek nie występuje, dlatego że one za każdym razem stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe rodzaju winder z kolei mogą być stawiane zewnętrznie jak też wewnętrznie w zależności od potrzeb, w takim wypadku konieczne jest dobranie podstawy do tych flag. Do użytku zewnętrznego używane są podstawy wbijane w ziemie lub napełniane piaskiem, czy też wodą, a także ciężkie podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego zaleca się podstawy stalowe a czasem też napełniane, lecz te wcześniejsze wyróżniają się ładniejszym wyglądem.

3. Stoiska na targi Murowana Goślina

Na targach branżowych trzeba się wyróżnić – to klucz do zauważenia i sukcesu. Aby to urzeczywistnić, potrzebne jest stoisko targowe, które jest nieco bardziej złożonym systemem reklamowym i może być zwyczajnie połączeniem kilku oddzielnych systemów lub może być skonstruowane indywidualnie. Żeby skompletować proste stoisko, wystarczy w zasadzie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej skomplikowane projekty wymagają nieco innego podejścia, ale takie również są możliwe do stworzenia, a ostatecznie mogą być bardziej efektywne, co oczywiście przełoży się na większą zauważalność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe możemy stworzyć od A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie stworzyć projekty graficzne, wydruki, jak również konstrukcje wraz z dostawą bezpośrednio na docelowe miejsce. Stoisko możemy zbudować unikalnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najmniejsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w niedużym zestawie nasze stoiska targowe prezentują się atrakcyjnie i przyciągają odwiedzających, więc nie ma wymogu, aby od razu startować z wielkim stoiskiem targowym, jeśli nie ma się na to wystarczających funduszy. Lepiej jest pokazać się na targach z prostym, ale ładnym stoiskiem targowym w celu zaznaczenia swojej obecności niż nie pojawić się na nich wcale. Z tej przyczyny warto przemyśleć niewielką inwestycję, ponieważ może się to przyczynić do sukcesywnego powiększania stoisk targowych w kolejnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Murowana Goślina

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również szeroką ofertą pozostałych systemów reklamowych, które wspomagają rozwijające się firmy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo szeroki wybór systemów reklamowych, jak również akcesoriów do nich. Jednym z najpopularniejszych produktów marketingowych są potykacze reklamowe, w których najczęściej wsuwane są plakaty z informacją promocyjną. Takie potykacze zazwyczaj zauważamy przed sklepami, jak również na samych salach sprzedażowych. Mamy także w naszej ofercie potykacze kredowe, które są wybierane przez branżę gastronomiczną – restauracje, bary, kawiarnie. Takie potykacze posiadają powierzchnię dostosowaną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy też słupki i sznury odgradzające, które stylowo mogą zrobić wejście do lokalu lub wyznaczać miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które wykorzystanie znajdują na zewnątrz, przed lokalem.

W naszej dużej ofercie produktowej posiadamy też systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Posiadamy również ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko kropla naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje wyłącznie produkty reklamowe najwyższej jakości, dlatego jeżeli Twoja firma potrzebuje zaopatrzyć się w sprzęt reklamowy to w zasadzie w całość może zaopatrzyć się u nas. Bez czasochłonnego szukania – u nas dostaniesz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki solwentowe, offsetowe, wielkoformatowe, cyfrowe, by w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów. Operujemy własnym, nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając konkretny i sprecyzowany zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Murowana Goślina

1. Druk małoformatowy Murowana Goślina

Drukiem małoformatowym określamy wszystkie wydruki w małym rozmiarze – wydaje się to dość oczywiste. Najczęściej wykorzystywanym przykładem druku małoformatowego są ulotki i wizytówki, z jakimi każdy ma styczność niemal codziennie, dlatego że są one właściwie w każdej branży, w tych ogromnych i tych małych.

Nie licząc ulotek czy wizytówek do druku małoformatowego możemy zaliczyć broszury, teczki, kalendarze, czy katalogi. Produktów istnieje sporo, że aż ciężko wymienić każdy z nich, ale ich generalna cecha jest to, że tak właściwie jest to stosunkowo przenośny i mały format.

Oferta naszej firmy obejmuje również kompleksowe usługi drukarskie z działu druku małoformatowego. Przez kompleksowe usługi drukarskie spośród tego kierunku mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu, mówiąc prościej od wykonania profesjonalnego projektu graficznego do stworzenia najdoskonalszej jakości wydruków w należytym nakładzie. Proces projektowy zaczynamy od badania potrzeb oraz oczekiwań klienta w celu stworzenia szczegółowych wytycznych, które są konieczne do opracowania profesjonalnego projektu graficznego. Im więcej istotnych informacji uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania i szybciej będziemy mogli zacząć proces samego druku.

Jeżeli klient posiada już swoją własną i przemyślaną wizję projektu, to wówczas zawężamy się do zdefiniowania szczegółów oraz do pokazania możliwych zmian opierających się o panujące trendy i nasze doświadczenie, które mogą zostać zatwierdzone i wdrożone, ale nie muszą. Kluczem do zrozumienia się i osiągnięcia sukcesu w stworzeniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest dobra komunikacja, w której kładziemy duży nacisk na jak najlepsze uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Wyraźnie nakreślając wytyczne, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie oraz naszym klientom minimalizując zagrożenie wprowadzania ciągłych poprawek. To wszystko sprawia, iż nasi klienci są bardzo zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Tak jak wspomnieliśmy, oferta z zakresu druku małoformatowego obejmuje niewielkie wydruki. Są to wydruki, jakich format zwykle nie wykracza poza 50 cm na większym boku, aczkolwiek nie jest to granica stała. Dla przykładu szerokość wydruku licząca 51 cm także można zaliczyć do owej kategorii. Podział na druk małoformatowy i wielkoformatowy występuje nie tylko z fizycznego rozmiaru konkretnego wydruku, ale i maszyn, które są potrzebne do zrobienia takich wydruków. Dla ułatwienia sobie wyobrażenia sytuacji urządzeniem do druku małoformatowego można zdefiniować także powszechną domową drukarkę. Zajmuje ona niedużo miejsca oraz zazwyczaj obsługuje maksymalnie kartki A4. Jeżeli mowa o druku wielkoformatowym to samo urządzenie może zajmować 10 razy tyle miejsca, ile zwykła domowa drukarka, gdyż takie maszyny nieraz drukują np. bilbordy, gdzie wymiary rozpoczynają się od 100 cm szerokości i więcej.

Jak można krótko wypunktować poszczególne produkty wchodzące w zakres druku małoformatowego? Istnieje ich całkiem sporo, natomiast dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określamy produkty:

Jest to tylko część z nich, ale umożliwia to sobie unaocznić realny wymiar druku małoformatowego, który jesteśmy w stanie wykonać dla naszych kontrahentów.

2. Druk wielkoformatowy Murowana Goślina

Mianem druku wielkoformatowego nazywamy takie wydruki, które są większe niż takie, jakie można swobodnie przenosić, jednak nie zawsze! Najlepiej znanym przykładem są billboardy oraz banery. Widzimy je przy drogach szybkiego ruchu i także w miastach na fasadach budynków jak również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe często znacząco przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku bilbordów i podobnych dużych powierzchni potrzebny jest też ktoś do montażu, czy też wyklejenia takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to też wydruki do ścianek reklamowych, czy też do użytku z roll-upami. Można by do nich zaliczyć również większe formaty plakatów. W skrócie w zasadzie wszystko, co wykracza poza 50 cm szerokości będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego rodzaju wydruku należy podejść nieco inaczej niż do druku małoformatowego. Już w trakcie rozmów z klientem należy ustalić, czy przygotowywany będzie wydruk w większym rozmiarze, ponieważ zamówienie druku wielkoformatowego z okropnym projektem może zakończyć się fatalnie. I tu również należy nadmienić, iż przy projektowaniu w przebiegu projektowym także należy uwzględnić większe wymiary wydruku, gdyż w tym przypadku do wykorzystania jest więcej miejsca, jednak nie w każdym wypadku jest to zalecane – np. duży billboard może przekazać niewielką ilość informacji, jeżeli stoi przy drodze ekspresowej, zatem dobrze jest gdy przekaz jest prosty i zwięzły. W przypadku bilbordów lub banerów umieszczanych w miastach przy drogach, na których ruch samochodowy jest często wolniejszy, a także w wypadku dużego natężenia ruchu pieszych i komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozbudowany, a także bardziej treściwy przekaz, ponieważ odbiorcy mają nieco więcej czasu na obejrzenie billboardu lub baneru.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas sposobu, w jaki powinno się projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy też w stanie doradzić, czy w przypadku zlecania nam druku nadesłany projekt osiągnie zakładany cel oraz, czy w ogóle nadaje się do druku. Realizujemy również zlecenie od projektu graficznego do wydruku, zaś na terenie Starogardu Gdańskiego możemy również wykonać montaż.

W przypadku druku wielkoformatowego do czynienia mamy z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, często jest to dużo więcej – w końcu billboard potrafi sobie liczyć nawet 600 × 300 cm i takowy trzeba będzie wypełnić grafiką podzieloną na mniejsze fragmenty. Takie postępowanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeśli mamy wymienić konkretne produkty z grupy produktów druku wielkoformatowego to będą to następujące wydruki:

Tak jak w wypadku druku małoformatowego, taka lista nie pokazuje wszystkich oferowanych produktów, ale pokazuje pewien wachlarz. Drukiem wielkoformatowym określić można też np. namioty reklamowe, ponieważ materiał, na którym wykonuje się wydruki, wykracza poza możliwości standardowej drukarki – zatem nie jest to tylko druk wielkoformatowy, ale niejako także specjalistyczny. Porównywalnie ma się sytuacja z wszelkiego rodzaju wydrukami na większe przestrzenie reklamowe, również takim nietypowym przypadkiem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszanym stelażem naciągnięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne wykonanie wydruków wielkoformatowych wymaga właściwego nastawienia projektowego. Jak już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne jest, aby klient mógł wybrać współpracę z firmą, która jest doświadczona w swojej branży i może zrealizować projekt, ale również sam wydruk. U nas oczywiście jest taka możliwość, a nasi klienci zazwyczaj decydują się na tę opcję, a jeżeli dysponują własnym projektem, to oferujemy wówczas możliwość zweryfikowania i dostosowania projektu do wymogów technicznych danego systemu, czy też powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Murowana Goślina

Gadżety reklamowe to stosunkowo niepozorne narzędzia promocji i sukcesu każdej liczącej się firmy. Nie rzucają się w oczy, a klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej firmy będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może spowodować poszukiwania, a potem może się okazać, że jednak Twoja spółka może im coś zaoferować. Gadżety funkcjonują jako tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia, ale pomagają. Tego typu artykuły nie muszą być też prostym długopisem, czy kubkiem, mogą to być, choćby słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, niezastąpiony jest jedynie dobry pomysł. Dla naszych kontrahentów wykonaliśmy tysiące wspaniałych gadżetów, jakie pomagają promować biznes w sposób skuteczny, ale niedostrzegalny na początkowy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek wypełniając przestrzeń dookoła klienta, jaki potrafi otoczyć się użytecznymi drobiazgami z nadrukiem marki, z którą współpracuje. Gadżet reklamowy wtedy zwykle mały przedmiot z nadrukiem reklamowym mającym napis bądź grafikę firmy, która jest zainteresowana zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymkolwiek niewielkim, bo dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, a też w tym wypadku jest możliwość oznakowania produktu oraz użycia go w formie gadżetu reklamowego. Fundamentalnym zadaniem gadżetów reklamowych jest promocja, rozpowszechnienie i reklama firmy. Należy zaznaczyć, iż większą powszechnością cieszą się gadżety reklamowe będące niedużym użytecznym drobiazgiem ze względu na niższy wkład i bezproblemowość ze strony samego produktu.

Przy realizacji gadżetów reklamowych istotną sprawą jest także odpowiednie przygotowanie projektu i dobranie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie pomieści się znacznie mniej niż na kubku, stąd też długopisy reklamowe są często oznaczane tylko logo lub tekstem, natomiast na kubkach z kolei można pokusić się o większą pomysłowość.

Wybór gadżetów reklamowych dobrych dla Twojego biznesu może być ważny, ale nie dlatego, iż jest to ciężkie zadanie jako takie, tylko dlatego, że mnogość produktów, które mogą być gadżetem reklamowym jest dość duża oraz po prostu trudno się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, czy też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Lecz jest tegoż sporo a poniżej prezentujemy krótką listę gadżetów reklamowych, jakie możemy wyprodukować dla naszych klientów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, których jest znacznie więcej. Wspominaliśmy, nawet o słuchawkach z nadrukiem, są też maskotki, lub chociażby otwieracze do butelek i scyzoryki, więc wszystko zależy od tego, czego pragnie klient. Potrafimy wyprodukować drobiazgi z nadrukiem lub pójść dużo dalej i przyrządzić brandowane zestawy prezentowe. Mamy, chociażby sposobność stworzenia kawy reklamowej na zlecenie. Wszystkie te warianty spełnią swoje zadanie, ale niewątpliwie wywrą diametralnie różne uczucia, gdyż długopis z nadrukiem wprawdzie każdy widział, ale już nie każdy dostał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z naszego doświadczenia wynika, że warto stawiać na rozwiązania proste jeśli chodzi o gadżety reklamowe, a w wypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby sprawdzić potrzeby klientów lub wybrać towary neutralne, które nie przyniosą niezadowolenia. Naszym klientom służymy fachową radą, a jeszcze przygotowaniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, realizacji i dostawy.

By sprostać zapotrzebowaniu klientów, poszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej przedstawiamy 2 katalogi produktowe z serii Blue Collection oraz Voyager. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Rozpocznij swoją przygodę już teraz

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Murowana Goślina to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Czekamy, aby przenieść Twój biznes na kolejny etap. Mamy kreatywnych ludzi i najlepsze narzędzia, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?