fbpx

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Puck

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Puck jest jednym z miast, w którym bezkonkurencyjnie sprawdzą się nasze narzędzia. Wobec tego Twoja marka osiągnie sukces. Zdecydowanie powiększymy zainteresowanie ofertą twojej firmy.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Puck?

Trafiłeś w najlepsze miejsce, ponieważ jako Agencja Marketingowa 360° regularnie korzystamy ze swojej kreatywności oraz dużego doświadczenia dostarczając naszym usługobiorcą idealne rozwiązania.
Reklama i marketing

Praktycznie każdy sukces marki zależny jest od skutecznych działań marketingowych. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej dochodów ona przynosi. Najważniejsze jest dla nas, aby reklama, którą dla Ciebie wykonamy przyniosła jak największe korzyści. Naszym priorytetem jest twój sukces.

Projektowanie graficzne

Nasi wieloletni graficy z bogatym portfolio pomogą Ci wcielić Twoje pomysły w życie. Nasza oferta składa się zarówno z projektów do wykorzystania w druku i poligrafii, jak również do użytku w internecie.

Systemy wystawiennicze

Odpowiednia demonstracja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do przykucia uwagi odbiorcy. W naszej ofercie znajdziecie materiały Point of Sale, systemy wystawiennicze, a także systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Odpowiednia i fachowa ekspozycja Twojego biznesu jest najważniejszą metodą do zbudowania solidnej pozycji na rynku. Wszystko jedno, czy chcesz ukształtować nową markę lub uaktualnić istniejącą - jesteśmy profesjonalistami z bogatym doświadczeniem, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Z wykorzystaniem własnej drukarni jesteśmy w stanie wykonać zlecenia nie tylko w zakresie projektowym, ale także wykonawczym. Oferujemy między innymi drukowanie katalogów, plakatów, wizytówek, a nawet fototapet.

WWW i E-Commerce

Zbudujemy i wdrożymy każdą stronę www lub odrestaurujemy istniejącą. Możemy także wykonać dla Ciebie sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Gwarantujemy kompleksową i profesjonalną obsługę.

Opinie Klientów

Więcej o Puck

Populacja: 11415

Długość geograficzna: 18.408410

Szerokość geograficzna: 54.717900

Reklama i marketing

W XXI wieku reklama i marketing to jedne z najważniejszych podpór dobrze prosperującej firmy. Jest w stanie przyciągnąć nowych klientów oraz informować bieżących konsumentów o nowej ofercie i o rozwoju naszej firmy. Profesjonalny marketing jest w stanie znacząco zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większego grona odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Puck

Poprzez kompleksową obsługę reklamową mówimy o ogóle usług, które możemy zaproponować naszym klientom, dobieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Przez to na początku za każdym razem prowadzimy wnikliwą rozmowę dotyczącą tego czego klient oczekuje podejmując z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° możemy zaproponować pełną obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od planu działania do urzeczywistnienia wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w określonych przypadkach. Poniżej przedstawiamy niektóre przykłady ze współpracy z naszymi klientami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym na terenie województwa pomorskiego, a najczęściej w obszarze Starogardu Gdańskiego. Z firmą M3 Nieruchomości zaczęliśmy współpracę od 2013 roku i od tamtego czasu mieliśmy przyjemność wykonać dla naszego klienta bardzo dużo profesjonalnych i naprawdę różnych realizacji.

Wymagania biura nieruchomości jeśli chodzi o marketing mogą być bardzo zróżnicowane, jednakże dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i badaniu potrzeb zawsze możemy w stanie sprostać oczekiwaniom naszego klienta. Dziedzina zrobionych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od przygotowania projektu grafiki do wydrukowania. Dla M3 Nieruchomości stworzyliśmy również flagi reklamowe i reklamę na samochody firmowe wraz z oklejeniem.

Płaszczyzna naszej oferty sięga również technologii informatycznych, wszak dla M3 Nieruchomości zrobiliśmy również profesjonalną i nowoczesną stronę www, gdzie usługa obejmowała szczegółowe opracowanie schematu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającej strony internetowej.

Cieszymy się, ze współpracy z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz wieloletni klient, który ceni nas i darzy zaufaniem, a my oferujemy mu pełny zakres obsługi reklamowej. Poniżej prezentujemy galerię niektórych rozwiązań dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Puck

Aktualnie obecność w Mediach Społecznościowych stała się pewnego rodzaju szablonem, ale nie wystarczy tylko utworzyć tam firmowego konta – taki profil musimy także skrupulatnie prowadzić. Założenie profilu to złudnie najłatwiejszy etap, jednakże nawet na tym etapie są pewne niuanse, o których nie powinniśmy zapominać. Niemniej jednak brak postów na już istniejącym koncie to jedna z najgorszych antyreklam, jakie istnieją, nawet jeśli firma ma dobrą opinię i ma coś ciekawego do zaoferowania. Nawet prywatnie łapiemy się na tym, że kiedy szukamy informacji o produkcie lub usłudze, czujemy zniechęcenie jeśli trafimy na martwy profil w mediach społecznościowych. Konkluzja z tego jest taka, że jeśli profil już został założony to powinniśmy go prowadzić, a jeżeli nie masz czasu aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to prawdopodobnie lepszą decyzją będzie zrezygnowanie z jego założenia. Na szczęście, dzięki naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasza znajomość branży pokazuje, że odpowiednio zaplanowana strategia i konsekwencja w prowadzeniu dobrze zorganizowanego profilu naprawdę przynosi zauważalne korzyści biznesowe. Mankament w tym, że nie każdy jest w stanie sobie na to pozwolić ze względu na brak czasu, czy doświadczenia – dlatego my jesteśmy rozwiązaniem. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie kogoś do tego zadania i najlepiej będzie postawienie na kogoś, kto ma już spore doświadczenie w tym zakresie. Naturalnie polecamy swoje usługi, bo jesteśmy pewni, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Oferujemy zrobienie i skonfigurowanie strony biznesowej, i na tym możemy poprzestać jeśli klient planuje faktycznie samemu nadzorować swój firmowy profil społecznościowy. Lecz jeżeli nie ma na to czasu i chce powierzyć to zadanie ekspertom, z chęcią zajmiemy się prowadzeniem profilu w mediach społecznościowych. Przed podjęciem współpracy porozmawiamy o tym, w jaki sposób klient wyobraża sobie swoją stronę w social mediach i czy będzie w stanie dostarczyć odpowiednie materiały. W końcu media społecznościowe mają za zadanie w szczególności zaprezentować przedsiębiorstwo od środka, na skutek tego potrzebujemy materiały prezentujące przedsiębiorstwo klienta. 

W razie przystąpienia do współpracy z nami i w określonych innych przypadkach możemy zlecić wykonanie takich zdjęć naszemu specjaliście lub poszukać zewnętrznego fotografa. Powszechnie robimy szablony graficzne zgodne z identyfikacją wizualną klienta, które będą wykorzystywane do publikowania postów w social mediach. Prowadząc konto wykorzystujemy dostarczone dane oraz informacje, które możemy w stanie pozyskać ze strony internetowej klienta, dodatkowo próbujemy uzyskać interesujące informacje bezpośrednio od naszego usługobiorcy w drodze kontaktu. Staramy się także, aby strona firmy nie była tylko miejscem do wychwalania usług klienta, przez wzgląd na to, iż chcemy pokazać, że za firmą stoją ludzie musimy również pokazać ten aspekt nawiązując kontakt ze społecznością odbiorców, którzy firmę znają i lubią. Robimy to za pomocą dostarczania im interesujących informacji związanych z daną branżą i zachęcamy do aktywności poprzez udział w dyskusjach.

Nasz zespół przewiduje różne progi abonamentowe zależne od liczby postów miesięcznie, a także od długości treści i zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Puck

Stosowny kierunek w biznesie jest obowiązkowy do uzyskania sukcesu. Odnalezienie właściwego kierunku często nie jest banalnym zadaniem, z tej przyczyny powinno się skorzystać z doświadczenia ludzi, którzy zajmują się znajdowaniem trafnych kierunków biznesowo-marketingowych profesjonalnie. Na podstawie informacji, które otrzymujemy od klienta na temat jego firmy lub marki, staramy się podpowiedzieć nurt, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze wywiadu z klientem o jego przedsięwzięciu, celach, które chce zdobyć, lub o krokach, które zostały już podjęte. Wypatrujemy także dostępne możliwości w branży i sugerujemy co można wykonać.

Doradzając naszym klientom wspomagamy się na doświadczeniu zebranym ze współpracy z naszymi poprzednimi klientami, którzy dzięki naszej pomocy osiągnęli liczne sukcesy w danej branży. Prócz tego badamy jakim sposobem możemy wspomóc klienta naszą działalnością, czyli jakie metody reklamowe możemy zaproponować, aby firma klienta mogła dalej się rozwijać i rosnąć. Systematycznie udzielamy pomocy stałym klientom i nieprzerwanie poszukujemy kolejnych sprawdzonych sposobów na rozwój ich firmy. Wytwarzamy też autorskie metody, które monitorujemy na własnych przedsięwzięciach i jeśli są efektywne to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki doświadczeniu, które zbieramy przez współpracę z dużą ilością branż możemy opracować metody indywidualnie opracowane do każdej firmy, lub też marki. Niekiedy mogą to nie być odkrywcze rzeczy, ale w takiej sytuacji klient potrzebuje potwierdzenia w przekonaniu lub wskazania mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł o nich nie wiedzieć. My jako Agencja Reklamowa 360° pragniemy, aby marki naszych klientów rozwijały się i dlatego poszukujemy na to sposobów, a jeśli coś działa to zapisujemy tę metodę do naszej bazy sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Puck

Badanie działań wykonywanych przez konkurencje jest priorytetowym zabiegiem, przy pomocy którego jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie biznesu w swojej własnej branży. Rynek przypomina swoisty żywy organizm, gdzie reakcja na poczynania konkurencji jest już niezbędnością, a nie tylko jedną z opcji. Przy pomocy profesjonalnej analizie rynku i konkurencji, którą się zajmujemy, możemy sprawdzić, czy dotychczasowo stosowane metody są skuteczne w porównaniu z planem działania konkurentów, a ponadto w oparciu o uzyskane dane proponujemy dalszy plan działania.

Wszelki biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje słabe i mocne strony, nie ma rozwiązania idealnego. Rolls Royce ma w ofercie tylko samochody z najwyższej półki bez żadnych kompromisów, ani jednego segmentu wejściowego, a na przykład marka Dacia wytwarza samochody niedrogie i powszechnie dostępne, marka nie posiada ani jednego przedstawiciela klasy D i wyższej. Obie firmy istnieją i mają się dobrze, mimo iż prezentują dwa skrajnie różne strategie. W jaki sposób to możliwe? Eksponują swoje zalety, maskując wady i trafiają do odpowiedniego odbiorcy – za pomocą przeanalizowania ich strategii poznajemy ich metodologię. Bliźniaczo jesteśmy w stanie zrobić na przykładzie innych branż i opierając się na uzyskanych danych przygotować odpowiedni plan działania. Zebrane informacje oraz opracowane nowe rozwiązania strategiczne skutecznie przysłużą się wzrostom i większym zyskom.

Badając działania konkurencji jesteśmy w stanie poznać skuteczne sposoby i strategie działania na danym rynku, a także wystrzec się błędów, które mogłyby przynieść duże straty. Badając konkurencyjne metody zbieramy również dane, pokazujące nam powtarzające się trendy i schematy, które też będą przydatne do planu długofalowych strategii, które pomogą ograniczyć lub całkowicie unikną różnych niepowodzeń, a jednocześnie przyniosą zauważalne zyski. Mając znajomość różnych branż naszych klientów umiemy powiedzieć, jakie działania można wykonać w odpowiedzi do obecnych działań rynku, możemy również doradzić strategie przyglądając się wcześniejszym analizom bez wykonywania świeżych, lecz zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Dorobek naszego działu graficznego można spostrzec w największych spółkach w Polsce i za granicą. Prace wykonywane są przez ekspertów z dużym doświadczeniem, dzięki czemu myślą o każdym szczególe. Twojego planu. Projekty można samodzielnie lub mogą być one zlecane poprzez naszych specjalistów od kampanii reklamowych, drukarni albo systemów wystawienniczych, skutkiem tego jesteś w stanie przyoszczędzić swój czas uzyskując przy tym świetne wyniki.

1. ldentyfikacja wizualna Puck

Żeby zdobyć sukces w biznesie, firma i jej marki powinny się dobrze kojarzyć, dodatkowo powinny w prawidłowy sposób docierać do swoich odbiorców. Do zrobienia niniejszego obowiązku potrzebujemy prawidłowej identyfikacji wizualnej, która spowoduje w adresatach właściwe emocje jak i również zapadnie w ich myślach. Przygotowanie identyfikacji wizualnej stanowi długi proces, w którym obserwujemy założenia danej marki, a dalej pracujemy nad całą strategią wizualnej komunikacji, która będzie pracować w taki sposób, aby wykonać określone wzory. W przebiegu tego procesu kreujemy nazwę, logo, a także księgę znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, w której opisujemy, w jaki sposób korzystać z systemu identyfikacji wizualnej i która mieści w sobie też wszelkie niezbędne plany materiałów użytkowych takich jak katalogi, wizytówki, czy papier firmowy.

Faza wstępna procedury stwarzania identyfikacji wizualnej to każdorazowo ankieta z usługobiorcą i skrupulatna analiza rynku, na którym pracuje lub chce funkcjonować, czyli najpierw musimy dogłębnie wybadać terytorium, na którym będzie działać i konkurować nowa lub istniejąca marka. Bez tego powstanie takiego procesu jest niemożliwe, ponieważ brak jest informacji, które mają wpływ na ustalenie planu identyfikacji wizualnej. Opierając się na zebranych przez nas informacji przystępujemy do procesu przygotowywania identyfikacji wizualnej, której kolejnym elementem jest sformułowanie nazwy firmy, produktu, a jeśli ta już istnieje to zestawiamy obecną nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne zmiany. Bezspornie zmiana powszechnie znanej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszą opcją, dlatego w takich sytuacjach najczęściej nic nie zmieniamy. Po stworzeniu nazwy zaczynamy proces projektowania logo, w którym formujemy różne propozycje i warianty graficzne. Propozycje logo formowane są w oparciu o informację uzyskane z ankiety z konsumentem, jak też z tych pozyskanych z obserwacji rynku, dzięki czemu możemy dobrać logo oraz tożsamość marki do odpowiedniego rynku, a także do wymagań klienta. Z projektów, które prezentujemy klient wybiera jedną opcję, która jest dopracowywana w celu osiągnięcia końcowego loga. Odpowiednie logo staje się gruntem do utworzenia pozostałych elementów identyfikacji wizualnej, które nie mogłyby powstać bez wcześniejszego opracowania logo.

Z zaprojektowanym logo możliwe staje się opracowanie następnych części identyfikacji wizualnej, jednak nie oznacza to, że projekt jest łatwiejszy. Faktem jest, iż opracowanie logo jest najdłuższym etapem, z uwagi na fakt, iż jest to najistotniejszy element wymagający opracowania i przemyślenia każdego elementu, który będzie mieć wpływ na konsumenta. Mimo to w procesie tworzenia innych elementów wcale nie kończymy analizowania, z uwagi na fakt, iż powstające elementy muszą być dobrze skomponowane z wykonanym logo, powinny z nim prawidłowo współgrać i rezonować, aby harmonijnie stworzyć zgodny wizerunek marki. Dostosować warto adekwatny krój pisma, harmonijne zestawy kolorów, a także metody ich łączenia i prezentacji. Dodatkowo nie możemy zaniedbać podstawowych materiałów użytkowych takich jak wizytówki, ulotki, papier firmowy, koperty, a także teczki wraz z reklamowymi przykładami ich zastosowania. Zakres potrzebnych rzeczy może być ustalany indywidualnie, dlatego że przykładowo przy brandingu produktowym potrzebna może być pismo reklamowe, jednak niekoniecznie papier firmowy.

Wszelkie te wskazania razem z instrukcjami i wzorami użycia umieszczane są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to plik dla klienta, swoista instrukcja użytkowania i postępowania z logiem, a także całą stworzoną identyfikacją wizualną. Dokument jest też bardzo przydatny w wypadku współpracy z różnymi studiami grafiki i reklamy, gdyż dzięki temu plikowi posiadają porady odnośnie designu, w którym powinny być zrealizowane wszystkie materiały reklamowe. Przy użyciu tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowa spójność przez cały czas, pod warunkiem projektowania zgodnie ze wskazówkami mieszczącymi się w brand booku.

Opracowanie właściwego systemu identyfikacji wizualnej wymaga wielowątkowego procesu, w którym zostaną wzięte pod uwagę wszystkie zmienne mające wpływ na jej wygląd i charakter – są to dla przykładu analiza rynku i konkurencji, a także potencjalnych interesantów wraz z oczekiwaniami i planem, który ma spełnić identyfikacja dla konsumenta zlecającego.

2. Projektowanie logo Puck

Logo przyciąga spojrzenia i budzi właściwe emocje z daną marką lub firmą. Zaprojektowanie znaku graficznego w taki sposób, aby wzniecał w adresatach odpowiednie skojarzenia nie jest łatwym problemem nawet jeśli ostateczny efekt jest schludny i nieskomplikowany. Przebieg tworzenia, który kryje się za dowolnie wybranym, dobrze przygotowanym logo jest bardziej szczegółowy i czasochłonny niż mogłoby się wydawać. Pierwszym krokiem każdego projektu logo jest szczegółowa rozmowa z klientem o tym, jakie założenia ma zrealizować logo i do jakich klientów ma trafiać. W tej intencji powinniśmy poznać między innymi, w jakiej branży działa nasz konsument, kto jest jego konkurentem, kim są nabywcy jego produktu oraz jakie oddziaływanie ma mieć na nich logo. Uzbieranie i analiza tych danych pozwoli nam przystąpić do wstępnej kreacji koncepcji logo.

Etap pracy nad podstawowym konceptem to dynamiczna narada, z której kreujemy koncepcje, które później są przebierane, a najlepsze przedstawiamy klientowi. Projektowane koncepty najlepiej narysować, aby omówić ogólny zarys i ideę, które jeśli są zgodne z kierunkiem danego projektu później przeobrażane są w końcową propozycję loga. Propozycji, które prezentujemy klientowi zazwyczaj jest kilka i mogą to być też odmienne propozycje, które są z różnych wstępnych koncepcji. Choć, na tym etapie konsument otrzymuje już propozycje logo, z których wybierze pojedyncze do finalnego wykończenia.

Kończący etap, podczas którego dopracowujemy stworzony znak graficzny to dopieszczanie akcentów. Testujemy jak logo wyglądać będzie w różnych wariantach odcieni, sprawdzamy jego układ i tworzymy kilka odmian, z których też będzie wybrana jedna najlepsza. Finalnie zatwierdzony projekt jest zapisywany do formatów wektorowych i rastrowych. Zalecane jest też, aby opracować przynajmniej prostą księgę znaku, która pokazuje, w jaki sposób używać przygotowane logo.

3. Grafiki reklamowe Puck

Informacje wizualne są prawie zawsze pierwszymi, które odbieramy i przetwarzamy, z tej przyczyny zatroszczenie się o doskonałe projekty graficzne ma potężne znaczenie dla wszelkiego biznesu. Dlatego też nie oddajemy niczego przypadkowi i precyzyjnie analizujemy plan, jaki ma wykonywać grafika w konfrontacji ze środowiskiem – rynkiem – na którym przyjdzie jej działać.

Tworzymy dla wybitnych firm w swojej branży i troszczymy się o to, aby ich wygląd pokazywał się jak najlepiej, dzięki naszej pracy. Ponadprzeciętna grafika reklamowa nie tylko ładnie wygląda, ale realizuje prócz tego wybrane cele i wzbudza odpowiednie emocje. Z powodu współpracy z największymi markami i stworzeniu tysięcy projektów dobrze wiemy, w jaki sposób stworzyć najlepszą grafikę, która spełni cele biznesowe i zadba o świetny, i logiczny wygląd firmy. Nasze projekty graficzne cechuje wysoka jakość i profesjonalizm. Szczegółowo tworzymy każdy element projektu tak, aby mógł spełniać swoje szczegółowe zastosowanie i aby współtworzył z pozostałymi elementami praktyczną i komponującą się całość przekazującą konkretny komunikat do konsumenta.

Jesteśmy w stanie wykonać duży zakres grafik przygotowanego do wydruku mało- i wielkoformatowego, a także do użytku na stronie www. Posługując się przykładem, wykonamy projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów, a także projekty grafik do wykorzystania w sklepach internetowych e-commerce lub do skorzystania w social mediach. 

Nasz dział grafiki komputerowej zajmuje się również tworzeniem unikatowych wizerunków firmy i kreowaniem nowych marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Możemy zaoferować szeroki zakres usług graficznych.

4. Abonament graficzny Puck

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak niełatwo jest znaleźć odpowiedniego grafika, dlatego zrobiliśmy wyjątkową ofertę, z wykorzystaniem której możliwe staje się zwerbowanie całego zespołu graficznego w cenie jednego grafika. Na skutek tego Twój zespół nie traci czasu na poszukiwanie pracownika, który może zmienić pracę, a otrzymuje najwyższej jakości projekty graficzne od profesjonalnego zespołu z wieloletnim stażem znającego Twoją dziedzinę, preferencje i aktualnie panujące trendy. Konstruowane przez nas grafiki są za każdym razem w całości profesjonalne i przemyślane pod względem celu, którego mają pełnić. 

W trakcie naszego ponad 15-letniego doświadczenia mieliśmy przyjemność współpracować z dużą ilością szeroko znanych marek, które dzięki naszej pracy zdobyły kolejny krok na drabinie sukcesu.

Zakres naszych prac obejmuje między innymi:

 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy
 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty
 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje
 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX

To wszystko możesz pozyskać w jednym abonamencie. Każdy zakres wykonywanego serwisu w ramach abonamentu ustalany jest osobno.

Mocne punkty tego rozwiązania to przede wszystkim oszczędzanie czasu, pieniędzy i pewność bezpieczeństwa – zatrudniasz pełny sztab graficzny, który korzysta z legalnego oprogramowania i na czas przekazuje zakontraktowane projekty. Dzięki nam nie musisz kupować sprzętu komputerowego, oprogramowania ani szukać pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to bardzo rozrośnięte pojęcie, które warto by zrozumieć, ponieważ będzie to jeden z głównych rodzajów planów marketingowych w Twojej firmie. Na dole znajdują się najczęściej spotykane i najciekawsze rodzaje kampanii wraz z opisami, czym się zajmują.

1. Kampanie Google Ads Puck

Jako kompleksową obsługę reklamową mamy na myśli ogół świadczeń, które jesteśmy w stanie wykonać naszym klientom, które wybieramy podążając za potrzebami i oczekiwaniami naszych interesantów. Tak więc na wstępie zawsze dokonujemy szczegółowy wywiad odnośnie tego czego klient oczekuje zaczynając z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° mamy możliwość zaoferować pełną obsługę reklamową od A do Z, począwszy od projektu przez realizację wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w szczególnych przypadkach. Na dole pokazujemy przykładowe współpracę z naszymi klientami w szerokim zakresie działania.

Mamy status partnera Google!

Status partnera Google Ads zaświadcza, że nasza agencja w skuteczny sposób prowadzi kampanie swoich kontrahentów, nakręca ich postęp wskutek zarządzania ich kampaniami, a także posiada certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w dziedzinie Google Ads.

Google AdWords, bo tak kiedyś zwały się kampanie reklamowe Google Ads, są sposobem pozwalającym na trafienie ze swoją ofertą do większej ilości konsumentów w niedługim czasie, a dzięki narzędziom analitycznym powinniśmy tak uefektywnić kampanię, aby osiągnąć największe korzyści przy niedużym wkładzie finansowym. Dzięki Google Ads jesteśmy w stanie zrealizować pewne zadania, między innymi rozbudowanie liczby osób odwiedzających nasze strony, czy zwiększenie liczby klientów, a zadania te możemy zrealizować za pomocą wielu różnych kampanii takich jak np. zwykłe kampanie w wyszukiwarce i zaawansowane displayowe lub nawet kreatywne kampanie zakupowe.

Wyższością reklam Google Ads nad standardową koncepcją promocji jest jej rozległa możliwość konfiguracji, a także możliwość wnikliwego sprawdzenia efektów. W przypadku starodawnych technik jak ulotki, czy prasa lub telewizja mamy do dyspozycjijedynie ubogi zestaw danych statystycznych odnośnie ich wydajności. Możliwości skonfigurowania takiej klasycznej kampanii i trafienia w docelową grupę odbiorców również nie są imponujące. 

Z innej strony w kampaniach Google Ads możemy podjąć decyzję do jakiego dokładnie typu odbiorcy chcemy skierować nasze reklamy, a nawet możemy ustalić, o jakiej godzinie mają się ukazywać. Jesteśmy w stanie przykładowo skierować działanie marketingowe do posiadaczy małych i średnich firm transportowych, które znajdują się w wybranym regionie, którzy wydają wybraną kwotę środków na utrzymywanie swojej floty i pokazać im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy akurat mają czas na przeglądanie internetu. Ani jedna forma tradycyjnej reklamy nie oferuje takiej rozległej możliwości definiowania grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Puck

Kampanie produktowe to specjalne kampanie reklamowe dopasowane w głównej mierze na sprzedaż produktów w sklepach internetowych. Przedstawiają one podstawowe dane o produkcie takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą prosto na firmową stronę zakupu, gdzie odbiorca może zakupić produkt.

Rynek e-commerce wiecznie zwiększa swój udział w zakupy konsumenckie, a także w zakupy B2B. Nic nie wróży na to, aby ta tendencja miała ulec zmianie, o ile tradycyjne zakupy najprawdopodobniej zostaną z nami to bez wątpienia większy udział będą miały to kupujący i sprzedawca muszą w jakimś sposobem nawiązać kontakt na wirtualnym rynku. Istnieją na to różnorodne sposoby,  a jednym z najbardziej efektywnych są kampanie zakupowe Google. Sygnują się one znaczną produktywnością, a także małym kosztem dotarcia do klienta. Co ważniejsze, przy pomocy kampanii produktowych trafiamy do grona ludzi zainteresowanych zakupem danych produktów lub usług.

Zaraz po uruchomieniu kampanii zakupowej Google, reklamowane produkty pojawiają się na samej górze listy wyszukiwania przed wynikami organicznymi. Produkty są konkretnie dopasowane do zapytania klienta, na przykład, jeśli odbiorca szuka kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeżeli masz taki produkt w swojej ofercie i uruchomimy dla Twojego serwisu internetowego taką kampanię, to Twój produkt pojawi się na liście wyszukiwania konsumenta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po kliknięciu w Twój produkt trafia prosto do Twojego sklepu, gdzie może dokonać zakupu. Prosta i niezwykle efektywna metoda.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to metoda marketingu, którą szczególnie rekomendujemy wszystkim sklepom internetowym i biznesom e-commerce bez względu na branżę. Mamy przyjemność współpracować ze sklepami internetowymi z najróżniejszym asortymentem. Mogą to być ubrania, elektronika, czy nawet systemy ogrzewania – pod warunkiem że umiejscowione są w sklepie online to dzięki kampaniom zakupowym jesteśmy w stanie skutecznie napędzić sprzedaż każdego asortymentu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Puck

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Media społecznościowe chłoną masę uwagi ludzi każdego dnia, a najchętniej podawanym wzorem jest z pewnością Facebook. Obszar, który oferuje internautom czas oderwania od codzienności oraz relaks może równie dobrze posłużyć jako miarodajny środek reklamowy.

Uczestniczenie różnorakich korporacji w mediach społecznościowych nie jest przypadkiem. Dzięki temu biznes może zyskuje na wiarygodności oraz ma szansę zaangażować użytkowników w interakcję ze swoją marką, co może przełożyć się na zwiększenie wyników firmy. Lecz uczestnictwo w mediach społecznościowych to jedno, a kampania to drugie. Przy użyciu kampanii reklamowych w social mediach jesteśmy w stanie dotrzeć do bardzo szerokiego grona interesantów i co jest jednakowo ważne możemy wprowadzić bardzo skuteczny wybór do kogo chcemy skierować kampanię marketingową. Chciałbyś zaprezentować reklamę swojego produktu miłośnikowi wegańskiej, bio organicznej żywności, którego ulubionym kolorem jest łososiowy? Nie ma żadnego problemu. To właśnie jest wielka siła kampanii reklamowych w mediach społecznościowych. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Zadania, jakie mogą dokonywać reklamy w social mediach są przeróżne i nie muszą ograniczać się tylko do ciągłej reklamy produktów. Możemy rozszerzać świadomość marki i zasięgi generowanych treści, by więcej użytkowników wiedziało o Twojej firmie. Wskutek tego grono zgromadzone dookoła Twojego biznesu wzrośnie, a konwersje przyjdą same, gdyż odbiorcy ze świadomością istnienia Twojej marki mogą także zacząć się z nią utożsamiać i własnowolnie skorzystają z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być potem najlepszym wypełnieniem przedstawiającym szerszy zakres oferty niż na początku można odnaleźć.

Możliwości, jakie dają social media jest naprawdę sporo. Z naszego doświadczenia mamy świadomość, że firmy, które wykorzystują te możliwości rosną bardziej niż te, które ich nie używają. Warto zaciekawić się tym tematem – jesteśmy tutaj, aby w tym pomóc.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Puck

Kampania zewnętrzna, outdoorowa, out-of-home to jedna z najstarszych form reklamy, którą widzi praktycznie każdy. Widzimy te formy reklamy w trakcie drogi do pracy, na zakupach czy, nawet kiedy wyjdziemy na spacer. To banery, szyldy reklamowe, billboardy i wszystko, co znajduje się w plenerze i w jakiś sposób przekazuje nam komunikat marketingowy.

Ta metoda reklamowa jest stara, ale niepodważalnie nadal skuteczna, tego nie da się ukryć. Kiedy wyjdziesz z domu, z pewnością zauważysz jakąś tablice z reklamą albo baner – szczególnie w większych aglomeracjach. Reklama outdoorowa to coś, z czym przeplata się praktycznie każdy i właściwie codziennie, jest ona tak powszechna, że nawet o tym nie myślimy. Czy to znak, że taka forma reklamy będzie mniej produktywna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, musimy zatroszczyć się o jej regularną aktualizację, aby się nie znudziła i nie wtopiła w tło. Z tego powodu, że styczność z marketingiem outdoorowym to niejako codzienność sprawia, iż wszelkie modyfikacje i aktualizacje wprowadzają powiew świeżości i z zaciekawieniem obserwujemy takie zmiany. Mijanie non stop tej samej reklamy po prostu przejada się, ale jeśli na jej miejscu pojawia się coś nowego to z pewnością każdy przyłapał się na odnotowaniu tego faktu. Nawet jeśli odbiorca nie jest zainteresowany ofertą z billboardu to i tak zauważył fakt jej modernizacji, a to również ma znaczenie!

Jak każda metoda reklamy i ta outdoorowa ma również swoją charakterystykę, do której należy dostosować przekaz. W szczególności oglądający ma niewiele czasu na zapoznanie się z treścią reklamy więc musi być ona krótka, treściwa i przekazywać jasną, zrozumiałą wiadomość. Warto jest także oznajmić w tej reklamie swoją, obecność w obszarze wirtualnym i powoli reklama przeradza się w pewną formę hybrydową. Opcji jak zwykle jest wiele, lecz potrzeba dużego doświadczenia, aby je prawidłowo wykorzystać i podtrzymać spójność w każdej części kampanii zewnętrznej, z tego względu najlepiej skontaktować się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Puck

Kampanie wideo to ciekawa konwencja pokazania odbiorcom oferty swojej firmy – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to ruchomy obraz jest warty minimum trzy razy tyle. Na dodatek wideo marketingowe posiada jedyne w swoim rodzaju możliwości nieosiągalne dla zdjęć, czy grafik i z jednej sesji zdjęciowej można stworzyć nawet kilka materiałów marketingowych.

A co z rozpowszechnieniem reklamy? Kiedy mamy już skończone wideo, można zainicjować reklamę na wielu kanałach promocyjnych. W przypadku gdy można gdzieś umieścić film, to nic nie przeszkadza, aby taką możliwość wykorzystać. Kampanie wideo można efektywnie uruchomić na YouTube, czy Facebooku, a także na zyskującym popularność TikToku. Możemy uzyskany materiał filmowy zastosować go także jako standardowy film przedstawiający przedsiębiorstwo i wyświetlający się tylko na stronie firmy. Możliwości jest bardzo dużo, a sporym aspektem kampanii wideo jest fakt, że w ramach jednego planu zdjęciowego możemy dostać wiele materiałów, które można opublikować nawet na wszystkich wspomnianych kanałach promocji.

Kampanie wideo, podobnie jak w przypadku zwykłych reklam w przestrzeni cyfrowej, jesteśmy w stanie kierować do określonej grupy osób. Dlatego przygotowując konkretny materiał promocyjny, można go również wyświetlić wybranej grupie osób, co dodatkowo potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo jest w stanie osiągnąć. Takowa metoda marketingu może okazać się też w wyższym stopniu angażująca, ponieważ nawet niedługim materiałem wideo można niekiedy zobrazować dużo więcej niż wielką infografiką. Nie oznacza to jednak, że z pozostałych form marketingu należałoby zrezygnować, nie o to nam chodzi. Powinniśmy jedynie pamiętać o unikalnych możliwościach każdej z nich, gdzie mogą one się także doskonale uzupełniać. Bez względu na wybrane kierunki reklamy, przy naszej pomocy efekt końcowy na pewno będzie satysfakcjonujący.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

Podczas aktualnego rozwoju technologii internetowych nie można zapominać o prawidłowym działaniu swojej firmy w sieci. Kluczowe jest, aby każda firma zadbała, jak najlepiej się tylko da o swój profil w internecie.

1. Strony internetowe Puck

Bez strony internetowej idzie jakoś działać, ale nasze wieloletnie doświadczenie i wszystkie dostępne informacje, mówią, iż konsumenci poszukują w sieci informacji na temat przedsiębiorstw lub marek i produktów, którymi się interesują. Nie posiadanie takiej strony niekoniecznie musi znaczyć utratę zaufania interesanta, lecz może być dużym defektem dla prezencji firmy. Trzeba o tym pomyśleć z widoku interesanta – jeżeli nie dowie się żadnych wiadomości o danym produkcie od bliskich, to otworzy przeglądarkę i zajrzy w internet, bo to będzie najprostsze. Jeżeli nie znajdzie żadnej wiedzy na dany temat, to jest bardzo duża szansa, że najzwyczajniej porzuci temat.

Znacznie korzystniej jest, kiedy potencjalny klient obejrzy nawet prostą, zwyczajną stronę www niż żeby miał nie znaleźć ani jednej wiadomości o produkcie, firmie, czy marce, która go zainteresowała. Tutaj też pojawia się zagadnienie dopasowania strony internetowej do branży, z uwagi na fakt, iż nie każde przedsięwzięcie potrzebuje wielkiego i rozbudowanego portalu i może się okazać, że wystarczy prosta strona wizytówka lub tzw. landing page. Niezależnie od stopnia skomplikowania strony, powinniśmy zadbać o jej estetyczną i prawidłową prezencję. Odnalezienie firmowej strony w internecie to tylko połowa sukcesu, a  właściwe przekazanie przez nią wiadomości to druga połowa. W przypadku gdy okaże się, że potencjalny klient nie może znaleźć interesujących jego informacji, bo strona zraża nieestetycznym wyglądem i chaotyczną organizacją informacji, to wynik końcowy będzie identyczny do tego jakby tej strony internauta w ogóle nie odnalazł.

Za pośrednictwem profesjonalnej strony internetowej nie tylko pokażesz się potencjalnym klientom lub kontrahentom, ale również zaoszczędzisz czas. Wszystko, z tego powodu, że na stronie internetowej możesz zawrzeć bazę informacji, o jakie zazwyczaj pytają konsumenci. Można także zawrzeć opisy standardowych usług, działań lub sytuacji. Dzięki temu kupiec będzie mógł zebrać potrzebne mu informacje, a pracownik, który miałby to wyjaśniać, zaoszczędzi mnóstwo czasu i wysiłku, nie musząc tego robić lub ostatecznie uzupełni tylko informacje na stronie, których nie było i rozwieje wątpliwości.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Tworzeniem stron internetowych umiemy się zająć od A do Z, od wykonania koncepcji i projektów po finalne wdrożenie, uruchomienie i oddanie usługobiorcy działającej witryny. Możemy również utworzyć pojedyncze, czyli wdrożyć i uruchomić już zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia klientowi. Zajmujemy się  także wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem porzuconych projektów jeśli stwierdzimy, że jest taka możliwość. Wszystko zależne jest od tego, czego oczekuje nasz usługobiorca.

Rzecz jasna, każdy projekt zaczynamy od ustalenia szczegółów i rozmowy o tym jak ma prezentować się nowa strona internetowa lub jakie są oczekiwania odnośnie modernizacji, czy modyfikacji aktualnych stron www. Po zakończeniu ustalania detali i po przeprowadzeniu wyczerpującego wywiadu możemy przystąpić do pracy. Prace projektowe nad stroną internetową prowadzimy opierając się o informacje, które uzyskamy od usługobiorcy i które oczywiście uzupełniamy o własne doświadczenie. W przypadku braku informacji, czy wizji dotyczącej tego, jaki wizerunek ma mieć strona, będziemy proponować własne propozycje, co do których będziemy musieli otrzymać akceptację, żebyśmy mogli pracować dalej. Na początku budujemy projekt wizualny, aby ukazać prawdziwy wygląd przyszłej strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze dość swobodnie modyfikowany. W drugiej kolejności projekt graficzny jest pokazywany usługobiorcy i z nim omawiany, a po zrobieniu wszystkich niezbędnych zmian i dopracowaniu detali przekazujemy finalną wersję do akceptacji klienta. Dopiero po akceptacji ze strony klienta w kwestii graficznego projektu strony www możemy przystąpić do programowania i wdrażania. Zmiany na tym etapie prac mogą być już bardzo ciężkie do stworzenia nie licząc prostej kosmetyki.

Prace programistyczne nad witryną internetową zmieniają graficzną wizję na działający i funkcjonalny system. Na tym etapie testujemy także różne niezbędne i pomocnicze funkcjonalności, jak również wprowadzamy otrzymane treści – opracowanie materiałów na stronę możemy też zlecić lub wykonać samemu. Strona internetowa zaczyna faktycznie istnieć w sieci i mamy możliwość powierzyć klientowi roboczy adres do przeglądu postępów projektu. Po sfinalizowaniu prac programistycznych wręczamy tak przygotowaną stronę web do finalnej akceptacji usługobiorcy. Końcowo zostaje już tylko wdrożenie i uruchomienie strony internetowej pod adresem docelowym.

2. Sklepy internetowe Puck

Sklepy internetowe, to mianowicie strony WWW, na których możemy bezpośrednio zakupić towary lub usługi. Sklepy internetowe są nierzadko ujednolicane z witrynami opartymi o koszyk zakupowy, oferującymi szeroki wybór asortymentu, jednak nawet taki przedstawiający jedynie pięć wariantów paru produktów, tak samo możemy nazwać sklepem internetowym. Prócz tego platformy oferujące wykupienie usług cyklicznych przez stronę można by podpiąć pod definicję sklepów internetowych. Sklep internetowy najprościej rzecz ujmując jest stroną, która zezwala na wypełnienie pełnego zakupu razem z opłatą przez internet, bez kontaktu pracownika i ręcznego wypisywania rachunku lub faktury.

Sklep internetowy sugerujemy, kontrahentom, którzy mają już dochodowo prosperujący biznes offline, czyli takim, którzy na przykład posiadają market stacjonarny. Naturalnie nic nie jest przeszkodą, żeby wystartować działalność od sklepu internetowego, albowiem taka idea jest tańsza w zestawieniu do najmu lokalu i jego zatowarowania. Wprowadzenie sklepu internetowego to też bardzo dobra inicjatywa jeżeli usługobiorca ma już pewien kanał dystrybucji w internecie np. na dużych serwisach aukcyjnych, ale chce zwiększyć swój zysk formując kolejny bardziej samodzielny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Otwarcie sklepu internetowego jest jednym z dominujących sposobów na trafienie do klienta detalicznego, czyli prościej mówiąc zwykłej osoby. Oczywiście są także rozwiązania dla klientów hurtowych B2B. System w takim wypadku trochę się różni, ale działa na tej samej metodzie – klient może skompletować swoje zamówienie hurtowe i zaakceptować je do realizacji całkowicie przez internet. W obu przypadkach takie systemy oszczędzają dużą ilość czasu, albowiem klient, czy to będzie pojedynczy konsument, czy kontrahent biznesowy, w zasadzie obsłuży się sam. Byliśmy świadkami przypadków, gdzie biznes rozpoczął się od zwyczajnego sklepu internetowego, a po jakimś czasie rozwinął się również na standardowe metody sprzedaży przez punkty stacjonarne, więc można śmiało powiedzieć, że wdrożenie sklepu internetowego jest również jedną z lepszych opcji na start działalności.

Sektor naszych usług obejmuje też odrestaurowanie istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli badanie, czy aby na pewno wszystko jest ze sklepem internetowym dobrze. Niejednokrotnie obcowaliśmy ze sklepami internetowymi, których kierownicy nie byli usatysfakcjonowani z ich wydajności, a po naszej wsparciu sklepy zaczęły przynosić upragnione zyski. Odświeżenie sklepu, wiąże się z aranżacją nowej szaty graficznej do obecnie używanego szablonu lub wiążę się ze stworzeniem nowego schematu wraz z szatą wizualną. To trochę jakby tworzyć nowy sklep z tą różnicą, że wszystkie produkty i strony są dodane, a także działają już wszystkie niezbędne systemy. Sklep internetowy może normalnie działać podczas odświeżania wyglądu, ponieważ najpierw pracujemy w środowisku próbnym, a dopiero potem przekładamy to na oryginalny sklep internetowy. Tak jak podczas projektowania strony internetowej, zanim w ogóle podejmiemy się modernizacji wyglądu sklepu internetowego, musimy wykonać wywiad w sprawie oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wygląd. Następnie tradycyjnie kreujemy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane do działania.

Skomponowanie sklepu internetowego od zera też zaczyna się od zbadania oczekiwań klienta i uzgodnienia ogólnego wizerunku całego przedsięwzięcia. Po ustaleniu wszystkich detali tak jak w przypadku tworzenia stron internetowych rozpoczyna się proces projektowy, który przechodzi przez etapy opracowania koncepcji, przygotowania projektu wizerunku, programowania, sprawdzania i ostatecznego wdrożenia po otrzymaniu akceptacji na koniec wszystkich wymienionych elementów. Po ukończeniu prac usługobiorca otrzymuje sklep internetowy przygotowany pod klucz, dyspozycyjny do natychmiastowego zaczęcia pracy, a jeśli klient będzie pracować pierwszy raz z takim systemem to oferujemy także naszą usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Pracujemy na różnorodnych systemach sklepowych, między innymi na: shoper, woocomerce, czy presta shop. Jednakże nie ma żadnych przeszkód, aby to klient zaproponował system, na którym ma być oparty sklep internetowy jeżeli jest już do któregoś przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Puck

Dzierżenie internetowej strony dla swojego przedsiębiorstwa, czy marki własnej to już w dzisiejszych czasach pewna oczywistość. Mimo to, żeby ta mogła pracować wypada się nią dobrze zająć, czyli musimy rozsądnie zarządzać witryną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Kierowanie stronami internetowymi należy do tych czynności, które sprawiają, że całość z pewnością funkcjonuje tak jak należy. Dużo właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych ani trochę nie zajmuje się administracją, czy poprawnym kierowaniem swoimi stronami, a tospory minus, który kosztuje sporo wysiłku, gdy wystąpią niespodziewane problemy. Zadanie kierowania stroną opiera się także na tworzeniu jej treści i zmienianiu do ciągle nowych trendów. Nadal aktualny przykład z życia wzięty to aktualizacje przeglądarek internetowych, które czasem powodują, że strona przestaje się wyświetlać tak jak powinna. Powinniśmy na to prawidłowo odpowiedzieć i dostosować stronę, aby nie pomniejszyła swojej pozycji w oczach algorytmów wyszukiwarek, ale żeby mogło być to do zrobienia potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani ludzie i duża wiedza.

Rzetelna i regularnie aktualizowana strona internetowa pokazuje też, że biznes, który uwidacznia jest żywy, oraz że stoją za nim ludzie z krwi i kości. Przykładnie gospodarzona strona pomaga ponadto zadbać o ciągle wysoką ilość odwiedzin, a co za tym idzie, pomaga utrzymać stały napływ klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które marka posiada w swojej ofercie. Aby było to możliwe musimy zatroszczyć się nie tylko o dobre funkcjonowanie strony internetowej od strony technicznej, ale także o umieszczenie na stronie internetowej rzetelnych treści o odpowiednio wysokiej jakości. Przez treści mamy tu na myśli zmiany wpisów na firmowego bloga lub zamieszczanie ciekawych publikacji, a także pracę nad wysokiej jakości opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. Jeżeli chodzi o techniczne części, mamy tu na myśli systematyczne modernizowanie systemu strony internetowej i terminową obsługę techniczną w tym na przykład dbanie o to, że strona internetowa wyświetla się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie poprawnego działania wtyczek zainstalowanych na stronie, które zapewniają różnorodne opcjonalne funkcjonalności.

Istotne jest również opieka nad bezpieczeństwem strony internetowej, którą zapewniają wyżej wywołane aktualizacje całego systemu i wtyczek, ale do tego należy też doliczyć dbanie o aktualność wszelakich certyfikatów bezpieczeństwa. Bezczynność w aspekcie bezpieczeństwa strony internetowej może poskutkować pojawieniem się komunikatu mówiącym, iż strona internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Możliwe jest nawet, że strona internetowa będzie przejęta przez cyberprzestępców. Z tych wszystkich powodów powinno się powierzyć takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi prawdziwym profesjonalistom.

Administracja WWW

Nasza firma jest w stanie zapewnić pełną obsługę w kwestii kierowania i zarządzania stronami internetowymi. W tym między innymi:

 • Modernizowanie, wdrażanie nowych treści na stronę internetową.
 • Aktualizacje systemów administrowania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami, które gwarantują nowe funkcje, a także troska o ich efektywne działanie.
 • Dokonywanie cyklicznych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek konieczności przywrócenia starej wersji strony internetowej w przypadku wystąpienia awarii.
 • Ochrona strony internetowej przed wirusami i włamaniami.
 • Projektowanie graficzne na potrzeby stron internetowych.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe publikowanie treści, tzw. Content Marketing.
 • Edycja istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.

Usług, jakich możemy zaoferować jest oczywiście więcej, jednakże lista jest długa, gdyż kompleksowa oferta nie kończy się tylko na patrzeniu w panel administracyjny. Nakłaniamy do kontaktu z nami i przedstawienia, których usług Państwo potrzebują, a my przygotujemy coś na miarę tych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Puck

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony to coś, co powszechnie jest ignorowane, a to z kolei sprawia, że strona lub sklep internetowy stają się nieprzyjemne w użytkowaniu dla użytkownika. Technicznie nazywa się to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma ogólnie pojęta użyteczność strony, która składa się z różnych elementów i małych niuansów. Może się nam wydawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko w porządku, natomiast dopiero jak zbada to fachowiec, to zaczynają wychodzić defekty. To nie tak, że one się pojawiają- one wynurzają się – to istotne, bo od początku tam były i nie narodziły się w wyniku przebadania fachowego oka. User Experience ma ogromny wpływ na to, jakie są doświadczenia odbiorcy ze stroną i czy stronie uda się np. dokonać konwersji klienta.

Słaby UX może mieć ogromne znaczenie na to, że witryny i sklepy nie przynoszą takich zysków, jakich powinny i są po prostu niewydajne. Fakt – kiepska strona lub sklep może funkcjonować, internauci po czasie przyzwyczają się, szczególnie jeśli będą zdeterminowani, natomiast co by się stało, gdyby UX został udoskonalony? Z własnego doświadczenia umiemy stwierdzić, że po pomocy naszych ekspertów efekty są nieporównywalnie wyższe, a po całościowych zmianach, które także możemy wykonać, nawet najmniej efektywne witryny zaczynają przynosić efekty.

To naprawdę niesamowite jak bardzo małe drobiazgi mogą mieć wpływ na efektywność każdej witryny internetowej lub sklepu i jak wiele czasu mogą zaoszczędzić zakładając, że są opracowane w optymalny sposób. Coś, co mogłoby się wydawać bardzo oczywiste dla zarządcy strony lub sklepu internetowego niekoniecznie musi takie być dla kupujących. Niejednokrotnie widzieliśmy sytuację, w których z pozoru widoczna na samej górze opcja nie była zauważana przez odwiedzających stronę internetową. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym ułożeniem, niewłaściwą wielkością lub nawet niekorzystnym odcieniem, który w przypadku danej opcji może być przez obserwatora ignorowany ze względu na przyzwyczajenia z obcowania z innymi, lepiej zoptymalizowanymi stronami internetowymi. Między innymi nad takimi niuansami pracują nasi wieloletni eksperci od UX.

Rozpoczynając pracę nad atrybutami User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy na wstępie zrobić wywiad z naszym kontrahentem, do którego ów strona internetowa należy. Powinniśmy dowiedzieć się jakie zadania powinno realizować dane rozwiązanie, tak żebyśmy mogli zaprojektować UX danej strony pod względem określonego profilu użyteczności. Różne potrzeby posiada użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne zaś potrzeby będzie miał użytkownik będący biznesmenem, czyli firmą, klientem typu B2B. Pomimo że niezgodności pomiędzy tymi dwoma typami użytkowników są dość delikatne to jest kilka różnic dość dużych, które musimy uwzględnić podczas projektowania UX – jesteśmy w stanie także wykonać oddzielnie UX dla każdego z tych klientów i będzie on wtedy wybierany z wykorzystaniem np. statusu użytkownika z odpowiednim tagiem.

Mimo to, że nie każdy wie, że UX nie jest nie ogranicza się tylko do danej strony internetowej i również nie jest tylko tożsamy z UI (User Interface). Prawda, to tutaj użytkownik spędza przeważającą część swojego czasu w trakcie interakcji z marką lub produktem, lecz ta podróż ma początek już w korzystania z wyszukiwarki Google, a także w korespondencji e-mailowej, którą dany konsument dostaje od firmy – mają w tym swój udział wyświetlane reklamy. Musimy pamiętać, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika podczas korzystania z danego produktu lub usługi – możemy się nawet pokusić o rozszerzenie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, ponieważ i tam interesant styka się z daną firmą, produktem lub usługą i buduje swoje doświadczenie na podstawie przeżyć, których doznał. Możemy nawet wysunąć odważne zdanie, że automatyczne boty na dziale informacji telefonicznej są jednym z najgorszych istniejących doświadczeń klienta.

Jak widać, sektor, jakim jest UX jest dość szeroki, rzec by można, że nawet różnokierunkowy, więc żeby optymalnie zaprojektować odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też skontrolować, czy wszystko jest dobrze, trzeba posiadać rzetelne umiejętności oraz wieloletnią praktykę – taką jak nasi fachowcy od UX, którzy na dodatek dysponują odpowiednimi narzędziami analitycznymi, które pomagają nam w działaniach audytorskich. Wypadkową tych działań jest wzmocniona użyteczność oraz poprawienie odbioru interakcji z produktem, co bezpośrednio przekłada się na większą konwersję i przychody.

5. Rozwiązywanie problemów Puck

Kłopoty z wielorakimi systemami informatycznymi mogą być prawdziwym strapieniem. System informatyczny brzmi dość tajemnie, jednak to również zwykła strona internetowa, lub aplikacja, a także programy komputerowe, których używamy na co dzień. Nasza oferta działania obejmuje strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treściami i rzeczy z podobnego zakresu opierające się o sieć internetową, z tego powodu korzystając z naszego doświadczenia jesteśmy w stanie pomóc sprostować problemy występujące w tym właśnie zakresie działania. Niekiedy można oczywiście powiedzieć, że już są od tego ludzie. Wzorem przykładu: pomoc techniczna, która opiekuje się konkretnym rozwiązaniem|pilnuje konkretnego rozwiązania – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna oferowana przez producenta rozwiązania. Niemniej należy tu wspomnieć, że nasza rozmowa z pomocą techniczną może być inna niż kontakt klienta, który nie zna branży informatycznej sklepu internetowego – nam może być po prostu łatwiej dojść do porozumienia z pomocą techniczną, a w rezultacie zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy czas naszego usługobiorcy nie tylko dlatego, że prościej będzie nam się zrozumieć z ludźmi z naszej dziedziny, ale też, dlatego że nasz klient nie będzie zmuszony oczekiwać na infolinii lub czacie na odpowiedź konsultanta, gdyż zrobimy to sami. Podobnych analogii można użyć w różnych innych sytuacjach.

Ogólnodostępność i prostota użytkowania systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, że prawie każdy z pewną elementarną wiedzą lub opracowaniem znalezionym w internecie jest w stanie uruchomić sobie takie rozwiązanie. Natomiast w wypadku wystąpienia problemów, tych banalnych i tych bardziej skomplikowanych, tutaj już niezbędne jest doświadczenie zawodowe co do tego jak wtedy sobie poradzić. Wielokrotnie występują sytuacje, że świeżak – początkujący użytkownik – może nie wiedzieć, w jaki sposób porozmawiać z obsługą techniczną albo w jaki sposób znaleźć odpowiedzi w źródłach internetowych, jako iż zwyczajnie nie ma w tej materii niezbędnego doświadczenia, a jego zdobywanie wiąże się z dużym wydatkiem czasu i nie zawsze wieńczy się sukcesem. Wynalezienie w internecie rozwiązania problemu technicznego ze sklepem lub stroną internetową to jedno, wszak jego wdrożenie to drugie.

Jeśli tylko naprawa trudności jest związana z pracami programistycznymi to duża liczba użytkowników może już czuć się dość zrezygnowana i odpaść w przedbiegach. Nawet gdy uda się nanieść przykładową zmianę  to może ona nie działać i tutaj już wymagana jest bardziej szczegółowe badanie problemu z użyciem odpowiedniego akcesorium. To jest oczywiście tylko jeden z możliwych problemów, które mogą powstać i które są zazwyczaj bardziej złożone niż mogłoby się wydawać.

Oferujemy kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w dziedzinie, w której sami pracujemy. Nasz zakres obejmuje między innymi:

 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • ogólne rozwiązywanie komplikacji z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, edukacja z użytkowania
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w specjalności stron internetowych i sklepów internetowych
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail

To tylko parę przykładów. Możemy to oczywiście jeszcze bardziej rozbić, przykładowo obszar pomocy przy sklepie internetowym ma w sobie uporanie się z problemami technicznymi, zweryfikowanie komplikacji z produktami, bądź systemem obsługi zamówień. Wszystko jest zależne od konkretnego przypadku i tego, z czym klient naprawdę ma problem, dlatego stawiamy na wyczerpującą rozmowę, żeby określić, gdzie leży kłopot.

Naszą usługę pomocy rozwiązywania trudności ze sklepami i stronami internetowymi można również wynająć w formie abonamentowej – w takim przypadku najłatwiej zapytać nas o szczegółową wycenę takiego modelu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz wykwalifikowanej pomocy informatycznej dla Twojego projektu? Prawidłowo trafiłeś, gdyż nasi informatycy nie mają sobie równych! Pomogą Ci w każdym problemie i urzeczywistnią praktycznie każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

Jeśli mamy już treści w internecie, to powinno zadbać, aby zobaczyło je jak największe grono ludzi. Rodzaj tego typu działań określamy jako pozycjonowanie. Jest to działanie długookresowe, które wymusza od nas włożenia sporego wysiłku i pracy, nie mniej jego efekty są tak dobre, że trzeba o to się troszczyć.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Puck

Posiadając sklep internetowy należy zatroszczyć się o jego przejrzystą budowę oraz jak najbardziej intuicyjną obsługę, ale to nie wszystko!

Trzeba również zająć się asortymentem? Prawda, ale to w dalszym ciągu nie wszystko. Badania pokazały, że klienci wykorzystują wyszukiwarki internetowe do poszukiwania interesującego ich asortymentu, aż 60% klika w pierwszy wynik – co także ważne, duża część użytkowników przeszukuje tylko dwie początkowe strony wyników wyszukiwania. Te badania wyraźnie mówią w którym miejscu sklep internetowy powinien szukać swoich klientów.

Widzisz już, że aby biznes online zaistniał, musi on być priorytetowo widoczny. Bezkonkurencyjna strona sklepu internetowego nic nie wskóra gdy żaden konsument jej nie zobaczy! Z tego względu właśnie tak ważna jest jak najwyższa lokalizacja sklepu internetowego w organicznych wynikach wyszukiwarki – jest to jedna z głównych miar sukcesu sklepów internetowych. Z tego samego względu pozycjonowanie organiczne jest jedną z najbardziej efektywnych metod marketingu w internecie, bowiem im większa ilość interesantów zobaczy Twój sklep internetowy na pierwszej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść i więcej kontrahentów zbada twoją ofertę.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na wysoką pozycję organiczną w wyszukiwarce ma wpływ dużo przeróżnych czynników, jednym z takich czynników jest tempo wczytywania się sklepu internetowego. Badania wykazały, że prawie 50% klientów rezygnuje z wejścia do sklepu internetowego, jeżeli czas ładowania trwa więcej niż 5 sekund? W procesie pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy badaniu dużą ilość aspektów jego funkcjonowania w tym też czas ładowania. Frazy kluczowe są decydujące w pozycjonowaniu organicznym, mimo tego bez dobrze działającego i efektywnie udoskonalonego sklepu mogą nie wystarczyć, tak samo jak arcypiękny sklep nie wystarczy jeśli go nie widać w wyszukiwarce.

2. Pozycjonowanie stron WWW Puck

Nawet 97% użytkowników internetu wykorzystuje wyszukiwarkę Google do szukania interesujących ich informacji, produktów, czy usług. Duży odsetek z tych użytkowników nie dochodzi do wyników znajdujących się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Oznacza to, że mając nieprzygotowaną pod kątem SEO stronę, na której dzielisz się wartościowymi informacjami lub prezentujesz swoje produkty, lub usługi, nie masz szans, aby zostać zaobserwowanym przez dużą ilość ludzi, gdyż Twoja strona pojawia się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Szczególnie oglądaną stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad 50% internautów klika w tylko 5 pierwszych zaprezentowanych wyszukiwań. Nie przejmując się o wyższą pozycję wyszukiwania organicznego i wychodząc poza TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie znacznie maleje, a zalety pochodzące z dużego ruchu też zostają znacznie zmniejszone.

Należy zainwestować w skuteczne pozycjonowanie organiczne, wszak jest to akcja, która przynosi efekt długookresowy gdy jest prawidłowo zrobiona. Odwrotnie do rezultat pozycjonowania organicznego utrzymuje się dużo dłużej, ale jednocześnie nie jest on nagły. Google Ads może okazać się prostszym rozwiązaniem, lecz jego dużym minusem jest fakt, że po wyłączeniu kampanii Google Ads, nasze linki sponsorowane zwyczajnie skończą się wyświetlać. Dodatkowo należy wiedzieć, że kampanie Google Ads też prawdopodobnie będą działać zauważalnie lepiej jeśli strona, do której są odnośnikami jest dobrze wypozycjonowana i zmodyfikowana pod względem SEO. Pozycjonowanie organiczne tworzy świadomość i ufność do danej strony, a interesanci chętniej otwierają linki sponsorowane ze stron, które już widzieli. Patrząc z każdej strony tego aspektu, możemy stwierdzić, inwestycja w skuteczne pozycjonowanie organiczne jest zawsze opłacalna!

3. Audyty SEO Puck

Search Engine Optimization w skrócie SEO to proces optymalizacji strony internetowej pod względem wyszukiwarek internetowych, jest także częścią kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO dostarczy kompleksowych informacji o jakości strony internetowej i jej dostosowaniu do pokazywania w wyszukiwarkach.

SEO jest istotnym kawałkiem procesu pozycjonowania, bez którego pozostałe poczynania pozycjonujące mogą nie odnieść owocnego skutku. W zasadzie pozycjonowanie powinno wszcząć się właśnie od optymalizacji strony pod kątem wyszukiwania lub właśnie analizy wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została kiedyś zrobiona. Audyt SEO pozwala zauważyć błędy i trudności ukazujące się na stronie internetowej, a tym samym wykazuje fragmenty, które wymagają poprawy. W naszym badaniu zwracamy uwagę między innymi na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne oraz aspekty techniczne strony.

Aspekty techniczne to prościej mówiąc budowa samej strony internetowej i jej wpasowanie do indeksacji przez roboty Google. Sprawdzamy sam kod strony jak też tagi na niej zamieszczone, a także optymalną implementację modułów analitycznych, czy obciążenie zasobami. Wprawdzie to nie wszystko, lecz pozwala to zrobić sobie ocenę na tą część analizy. Dla przykładu, gdy strona posiada wpięty panel Google Analytics, a informacje w panelu zaczęły prezentować się w dziwaczny sposób to możliwe, że wystąpiła jakaś trudność z integracją. Analogicznie jest jeśli strona dziwnie spowalnia i długi czas się ładuje, co także ma znaczący wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Analizowanie czynników wewnętrznych opiera się na weryfikacji treści eksponowanych na stronie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest bezusterkowa pod względem technicznym, oraz czy jest związana merytorycznie z tematyką strony, a także czy występuje odpowiednio wysokie napełnienie strony internetowej wysokiej jakości treścią powiązaną z profilem działalności. Poprzez czynniki zewnętrzne mówimy tytułem przykładu o weryfikacji puli linków odnoszących się do strony, tego czy w ogóle są prawidłowe i jaka jest ich wartość. Oprócz tego to też przyjrzenie się treściom odsyłającym do witryny, a także poziom widoczności na tle konkurencji.

Końcowy zakres analizy SEO można określić indywidualnie w trakcie rozmowy z naszymi fachowcami. Mamy świadomość, że nie każdy serwis może potrzebować audytu całościowego, a np. tylko zbadania poszczególnych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic prostszego! Nasz dział zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w sieci to jedni z najlepszych specjalistów od działania teraźniejszych wyszukiwarek w sieci. Mnóstwo rozwiązań klientów trafia na pierwsze strony wyszukiwania dzięki naszym unikatowym metodom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Puck

Content Marketing, czyli inaczej mówiąc Marketing Treści. Jest to swojego rodzaju strategia w marketingu, gdzie stawiamy na przekazywanie użytkownikom wartościowych i angażujących treści, dzięki którym tworzymy relację, a następnie zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i stałym konsumentem. Jest to strategia długofalowa, przynosząca świetne efekty pod warunkiem dobrego jej zastosowania.

Definicja Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym uwzględniając to, iż kreowanie treści nie ogranicza się wyłącznie do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być jedynie tekst, nie musi to być tylko nagranie, nie musi to być wyłącznie poradnik – może to być wszystko w jednym lub osobno. W marketingu treści ważna jest także częstotliwość dlatego warto takie zadanie powierzyć odpowiednim ludziom. Treści można oczywiście|Oczywiście treści można tworzyć na własną rękę, jednakże jest to zajęcie czasochłonne, a sama strategia jest rozwlekła, dlatego też korzystniej jest przekazać to do ekspertów.

Dziesiątki firm poznała się już z pewną formą marketingu treści i być może nieświadomie sama go buduje. Mowa tutaj o firmowym blogu, który jest idealnym przykładem jeśli mówimy o content marketing. Firmowy blog to już kamień węgielny wielu firmowych stron, jednakże sam blog to nie całokształt, trzeba go jeszcze zapełnić wysokiej klasy treścią, a z tym jest gorzej, dlatego że spora część firmowych blogów zostaje wygaszona i pozostawiona tylko z kilkoma podstawowymi artykułami. Niestety content marketing w takiej realizacji najczęściej nie działa lub działa bardzo miernie. Przez wzgląd na to lepszym rozwiązaniem jest ofiarowanie marketingu treści naszym specjalistom.

Company blog

Dobre strony tego rozwiązania to nie tylko regularność jeśli chodzi o kreacje i publikację treści, lecz też nasze znawstwo dostępnych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można tworzyć, a te nie ograniczają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Puck

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

Kiedy artykuł sponsorowany nie intryguje treścią, a czas spędzony przez czytelnika na jego czytaniu jest zbyt mały to wartość takiego artykułu jest mierna – można nawet powiedzieć, że szkodzi zleceniodawcy. Dlatego też trzeba wybiórczo wybierać ludzi, którzy takie artykuły tworzą i równie uważnie powinno się dobierać portale, na których zostaną one zaprezentowane, gdyż jest to też część działań SEO. Przyzwyczailiśmy się prychać z kwaśną miną na słowa artykuł sponsorowany, ponieważ mamy wrażenie, że taki artykuł nie wniesie niczego wartościowego i fakt, można spotkać takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte uwagi. Szkopuł w tym, że wartościowy artykuł sponsorowany dostarcza przede wszystkim ciekawej treści i informacji, a dopiero później przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie są benefity dla zleceniodawcy skoro reklama zdaje się być na drugim miejscu? Sęk w tym, że interesująca i pomocna treść sama absorbuje dużą ilość czytelników, a ci siłą rzeczy zapoznają się z zamieszczoną w artykule reklamą jeśli koresponduje ona z tematem artykułu. Wzorem przykładu artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju i z nauką jego wymiany może mieć umieszczoną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to prawidłowe połączenie, które dostarcza praktycznych informacji na dany temat wraz z informacjami, gdzie można nabyć potrzebne materiały eksploatacyjne. Odpowiednio skomponowane artykuły sponsorowane dostarczają czytelnikom przydatnej wiedzy, a zleceniodawcy przynoszą dalekosiężne benefity.

3. Blog firmowy Puck

Blog firmowy jest narzędziem pozwalającym na konstruowanie profilu specjalisty w swojej dziedzinie. Za sprawą przekazywania odbiorcom wartościowych treści powiększasz swój zasięg w internecie, a jednocześnie możesz pozyskać nowych oddanych i stałych konsumentów.

Administrowanie pożytecznego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, jednak też opłacalnym. Nie we wszystkich dziedzinach da się tworzyć cyklicznie aktualizowanego bloga, gdyż niekiedy zwyczajnie wszystkie tematy zostaną wyczerpane. Pomimo to zawsze warto firmowego bloga posiadać i wypełnić go cenną wiedzą, dlatego że przeważnie w przypadku większości biznesów całkiem możliwe jest pokazanie klientom i czytelnikom ciekawych informacji i poradników, które mogą przekonać czytelników do skorzystania z oferty danej firmy.

Czasem niemożliwe jest systematyczne aktualizowanie bloga z powodu wyczerpania danego tematu, ale w takim wypadku najlepszą metodą jest zaprojektowanie bloga na podobieństwo przydatnego kompendium wiedzy związanej z daną tematyką. Wówczas kreujemy zawsze aktualną i cenną treść niezależną od postępu danej branży. W taki sposób odpowiadamy na zawsze aktualne pytania klientów i wprowadzamy cenny ruch na swoją stronę internetową. Dzięki temu możliwe staje się również zaprezentowanie swojego biznesu szerszemu gronu osób, w którym mogą znaleźć się nowi potencjalni klienci.

Przed rozpoczęciem budowania firmowego bloga, powinniśmy zastanowić się nad jego formą, bo jest kilka opcji. W każdej z nich udostępniamy ciekawą treść, ale jak już wspomnieliśmy, czasem optymalniej jest utworzyć kompendium wiedzy, a czasami – jeśli gatunek biznesu pozwala – można budować bloga bardziej dynamicznie. Istotne jest, by nie tworzyć bloga na siłę i bez potrzebnej wiedzy, ponieważ można otrzymać efekt odwrotny. W takim wypadku najkorzystniej jest powierzyć to zadanie sprawdzonym fachowcom.

4. Poradniki Puck

Poradniki są następnym modelem marketingu treści. Mogą sprawnie egzystować jako dział firmowego bloga, jednak poradniki można także zorganizować w firmową encyklopedię wiedzy. W wyniku użyciu poradników możliwe jest kształcenie czytelników i nowych kontrahentów w obrębie ich interesującym lub w zakresie stricte powiązanym z naszą dziedziną.

Poradnik pokazuje odbiorcy rąbek tajemnicy z wiedzy eksperckiej z danego tematu. Można oczywiście również poruszyć cały temat w serii poradników. Czy to niekiedy nie sprawi, że potencjalny klient zrobi wszystko sam? Być może, jednak należy pamiętać o szczególnie ważnych czynnikach, jakimi są czas i doświadczenie, a także obowiązkowe narzędzia. Można zrobić poradnik o tym jak stworzyć np. swoje perfumy. Zawarta tam wiedza przyciągnie hobbystów, którzy wytworzą wartościowy ruch, a wskutek tego dotrzesz także do odbiorców zainteresowanych personalizowanymi kompozycjami, lecz bez czasu i doświadczenia, aby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny kontrahent. Scenariusze są różnorodne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby pokazać, że naprawdę ją mamy. 

Musimy pamiętać, że wiedzę ekspercką razem z praktyką pozyskuje się przez wiele lat. Sam też na pewno poszukiwałeś wiedzy w swojej branży i nie od razu stałeś się ekspertem, i właśnie w tym rzecz – pokazanie pewnej wiedzy żółtodziobom nie zrobi z nich fachowców, a jest w stanie pokazać, że znasz się na rzeczy i przekona odbiorców, iż opłaci się skorzystać z Twojej oferty.

Stworzenie poradnika to także najlepsza okazja, aby opublikować jeszcze więcej cennych treści dla swoich konsumentów, czy też po prostu użytkowników internetu, którzy są potencjalnymi klientami. Wartościowe treści ściągają na stronę zwiększony ruch i usprawniają SEO strony, zatem opłaca się nad nimi pracować na każdy jeden możliwy sposób. Wcześniej czy później, inwestycja w pożyteczne dla klientów wskazówki zaprocentuje powiększeniem zysków wszelkiego biznesu.

5. Opisy produktowe Puck

Opisy produktowe są niebywale istotne dla sektora e-commerce, czyli głównie sklepów internetowych. Prawidłowo opisany produkt potrafi przekonać klienta. W przypadku gdy klient nie odszuka interesujących go informacji w opisie produktu to szuka na innej stronie. 

Opis produktu pokazuje klientowi to, co powinien znać, przed dokonaniem transakcji. Jeśli opis jest nierzetelny i krótki to klient może się skierować do innego sklepu. Jest tak, dlatego że dobry opis również buduje zaufanie klienta. Opis produktu ma też wkład na wyniki pozycjonowania, jako że wszelki produkt i jego opis może być świetnym źródłem słów kluczowych i wartościowej treści. Jeżeli ograniczymy się tylko do danych technicznych to w niektórych przypadkach będzie to zadowalająca informacja, ale zawsze warto krótko, ale esencjonalnie opisać dany produkt – z jakich materiałów jest wykonany, jakie jest jego zastosowanie, komu się przyda. Są to proste rzeczy, ale zazwyczaj są wyjątkowo skuteczne. 

Przykładowo, sprzedając tradycyjne krzesła, możesz zrobić spis danych technicznych i na tym skończyć. Niewykluczone, że będą zainteresowani. Nie mniej jednak, jeśli poświęcisz więcej czasu i opiszesz dokładniej, z czego jest wykonane i w jaki sposób jest złożone to przedstawisz potencjalnym kupującym cenną wiedzę, choćby o trwałości swojego produktu. Jeśli opiszesz też propozycję zastosowania, że przykładowo sprawdzi się świetnie do biura lub szkoły to zobaczysz powiększenie zainteresowania wśród właśnie tych klientów. Dlaczego? Dlatego, że tacy konsumenci mogą wyszukiwać produkty wpisując w wyszukiwarkę konkretne hasła, np. ergonomiczne krzesło do pracy. Jeśli nie opiszesz takiego przykładu zastosowania to konsument zainteresowany kupnem krzesła do biura może nie trafić na twoją stronę.

6. Kanał YouTube Puck

Wykorzystanie YouTube w marketingu treści to bardzo interesujące narzędzie i nieco odmienne od treści pisanych. Jednak wymaga także większej ilości czasu, lecz odpowiednio wykorzystane jest w stanie wytworzyć silniejsze zaangażowanie niż treści pisane. Czy to znak, że z treści pisanych lepiej jest zrezygnować? Absolutnie nie. Najlepiej będzie połączyć obie metody.

Poprzez połączenie obu typów mamy tu na myśli równoczesne prowadzenie firmowego bloga i vloga. Profesjonalne wpisy, do których zamieścimy także materiał wideo osiągają większy poziom zaangażowania. W dodatku jeżeli materiał wideo traktuje o tym samym co treść wpisu blogowego to trafiamy do dwóch różnych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą zobaczyć filmik. Jest jeszcze część odbiorców, która wolałaby tylko słuchać i dla nich idealne są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danej chwili może zależeć od wielu czynników, więc warto wytwarzać treści poprzez wszystkie popularne media.

Kanał YouTube daje ciekawe możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, jednakże mogą i należy o tym pamiętać, gdyż jeśli w materiałach wideo przeholujemy z reklamą i stanie się ona uciążliwa to osiągniemy wynik przeciwny do zamierzonego. Celem jest danie odbiorcom cennych materiałów i pomocnych treści, które nie są przedstawiane na siłę, bo tak trzeba. Idealnie jest jeżeli w dzieleniu się cennymi treściami widoczna jest także fascynacja do swojego fachu – wtedy wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Trzeba pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjne środowisko i wchodząc tam musimy przedstawiać wysokiej klasy filmiki, a także zadbać o ich systematyczne publikowanie się. Dlatego też warto mieć stworzoną dobrą strategię i sukcesywnie ją realizować.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Mylisz się! Jeżeli zatroszczysz się o efektywny marketing treści to twoja witryna czy sklep, będzie pokazywała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co skutkuje zwiększeniem sprzedaży w okresie długofalowym bez żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne, jeżeli chcemy zaprezentować naszą markę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu uproszczenia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku zaistniała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Puck

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe wykorzystywane przede wszystkim na różnorodnego rodzaju konferencjach oraz targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, która może być stworzona na materiale tekstylnym bądź także na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, wszystkie te rozwiązania mają niewątpliwie swoje wady oraz zalety. Systemy ścianek reklamowych używane są przez bardzo różnorakie spółki, z równie różnych branż. Ściankę można ustawić w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, lub nawet na korytarzu urzędu miasta. Ciekawym rozwiązaniem jest również wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego zyskamy tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest pomocny w trakcie filmowania materiałów wideo, w których podczas późniejszej obróbki zielone tło jest zastępowane na inne przy pomocy programów komputerowych i jest tak samo przydatne podczas wykonywania zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak kluczową funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, czy także promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można zestawiać z trybunkami lub ladami promocyjnymi tworząc w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych zaczynają się już od jakiś 240 cm szerokości, więc decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można względnie małym kosztem zrobić profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe istnieją także w wariantach dwustronnych, zatem w konkretnych przypadkach można stworzyć podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe mogą też służyć jako ścianki prezentacyjne lub jako tło do robienia zdjęć. Spośród takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, czy uniwersytety w przypadku przygotowywania różnorodnego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom znakomitej jakości ścianki reklamowe oraz doradzamy, co świetnie sprawdzi się w określonym zadaniu. Czasem ścianka nie jest potrzebna, a czasem jest to najskuteczniejsze z możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek i posiadamy wielkie grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest doceniana ze względu na naszą kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość produktów oraz gwarancję, którą dajemy na nasze systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą liczyć na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie zrealizować projekt graficzny takiej ścianki, a potem stworzyć wydruk i dostarczyć pasującą konstrukcję, na jakiej zostanie zamontowany wykonany wydruk. Jeżeli takie jest życzenie naszego klienta to możemy też dać osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk i osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe także łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja zaadaptowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy również szeroki wybór jeśli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a jeszcze magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można zrobić dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe projekty graficzne. Należy spostrzec, że ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne przeznaczone do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki wykorzystania ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy ładnej pogodzie i na solidnej powierzchni można by taką ściankę ustawić, ale tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Puck

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, który jest całkiem niepozorny, ale ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji firmy. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub sporego masztu, który będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można zauważyć w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich i kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w kształcie najczęściej skrzydła albo pióra. Jest to dość tania i skuteczna forma reklamowa, jest też kompaktowa oraz mobilna, można ją umiejscowić wszędzie oraz szybko przemieścić. Z tego również powodu flagi reklamowe są ochoczo wybierane przez faktycznie wielką ilość naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo wszechstronnym oraz o wszechstronnym zastosowaniu, a to nie kończy się tylko na funkcjach reklamowych. Mamy tu na myśli to, iż o tym, jaką funkcję pełni decyduje to co zdecydujemy umieścić na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Gdy na fladze umieścimy informacje o promocjach, bądź jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Gdy na fladze umieścimy tylko nazwę marki to może to już być flaga firmowa. Jeżeli zaś umieścimy na fladze symbole narodowe czy też symbole miasta, albo gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak wspomnieliśmy, flagi mogą być umieszczane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder albo beach flag. Jednak oprócz masztów elastycznych występują jeszcze maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego typu flagi są już znacznie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na trwałe w pewnym miejscu. Ich wielką zaletą jest widoczność z dużej odległości. Takie maszty można spotkać często przed wielkimi firmami czy instytucjami, można je zobaczyć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, czy przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe oraz inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie zrobione są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty wytworzone z włókna szklanego, natomiast w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe albo kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie wykonujemy z doskonałej jakości materiału flagowego, często jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający odpowiednią wytrzymałość zawieszonej flagi. Wykorzystywana technologia wydruku flagi utrzymuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu końcowy produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, iż flaga i maszt to osobne elementy, które można wymieniać jeśli ulegną zniszczeniu albo jeżeli akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej opcji można również zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów oraz kilka zestawów flag, które będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy też dobrać odpowiednią podstawę w zależności od tego, w jakim otoczeniu i w jakich warunkach będzie stosowana flaga reklamowa. W przypadku klasycznych dużych masztów flagowych taki obowiązek nie występuje, gdyż one zazwyczaj stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe rodzaju winder z kolei mogą być stosowane zewnętrznie jak i wewnętrznie w zależności od potrzeby, w takim wypadku musimy wybrać podstawy do tych flag. Do użytku poza budynkiem używane są podstawy wbijane w ziemie lub obciążane piaskiem, czy też wodą, a także solidne podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego proponujemy podstawy stalowe a czasem też napełniane, lecz te wcześniejsze wyróżniają się ładniejszym wyglądem.

3. Stoiska na targi Puck

Na targach branżowych powinno się wyróżnić – to klucz do zauważenia i sukcesu. Aby to zrealizować, potrzebne będzie stoisko targowe, które jest trochę bardziej złożonym systemem reklamowym i może być po prostu połączeniem kilku oddzielnych systemów lub może być zrobione indywidualnie. By uformować proste stoisko, wystarczy w zasadzie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej zaawansowane projekty wymagają trochę innego podejścia, ale takie również są możliwe do przygotowania, a ostatecznie mogą okazać się bardziej efektywne, co oczywiście przełoży się na większą zauważalność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe jesteśmy w stanie zrealizować od A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie stworzyć projekty graficzne, wydruki, a także konstrukcje wraz z dostawą na docelowe miejsce. Stoisko możemy zbudować unikalnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najmniejsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w małym zestawie nasze stoiska targowe prezentują się atrakcyjnie i interesują odwiedzających, więc nie ma wymogu, aby od razu startować z ogromnym stoiskiem targowym, jeżeli nie ma się na to odpowiednich funduszy. Lepiej jest pojawić się na targach z niedużym, ale ładnym stoiskiem targowym w celu pokazania swojej obecności niż nie pojawić się na nich w ogóle. Z tej przyczyny warto przemyśleć niedużą inwestycję, ponieważ może się to przyczynić do dalszego powiększania stoisk targowych w kolejnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Puck

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również szeroką ofertą innych systemów reklamowych, które wspierają rozwijające się biznesy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo duży wybór systemów reklamowych, jak również akcesoriów do nich. Jednym z najpopularniejszych produktów reklamowych są potykacze reklamowe, w których zazwyczaj lokowane są płachty z treścią promocyjną. Takie potykacze regularnie zauważamy przed sklepami, jak również na samych salach sprzedażowych. Mamy także w naszej ofercie potykacze kredowe, które są często lubiane przez branżę gastronomiczną – restauracje, bary, kawiarnie. Takie potykacze mają powierzchnię przystosowaną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy także słupki i sznury odgradzające, które stylowo mogą zrobić wejście do lokalu lub wyznaczać miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które zastosowanie mają na zewnątrz, przed lokalem.

W naszej dużej ofercie produktowej posiadamy też systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Posiadamy również ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko skrawek naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje tylko produkty reklamowe najwyższej jakości, więc jeśli Twoja firma potrzebuje wyposażyć się w sprzęt reklamowy to w całość może zaopatrzyć się u nas. Bez zbędnego szukania – u nas otrzymasz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki solwentowe, wielkoformatowe, offsetowe, cyfrowe, by w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów. Operujemy własnym, nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając taki zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Puck

1. Druk małoformatowy Puck

Pojęcie druku małoformatowego określamy wszelkie wydruki w małym rozmiarze – wydaje się to raczej oczywiste. Często wykorzystywanym przykładem druku małoformatowego są wizytówki i ulotki, z jakimi styczność miał praktycznie każdy, bo są one praktycznie w każdej branży, w tych niewielkich i tych wielkich.

Poza znanymi ulotkami oraz wizytówkami do druku małoformatowego zaliczamy broszury, katalogi, teczki, czy kalendarze. Produktów jest dużo więcej i ciężko je wszystkie wymienić, jednakże ich generalna cecha jest to, że tak właściwie jest to przenośny i mały format.

Nasza oferta obejmuje także kompleksowe usługi drukarskie spośród druku małoformatowego. Poprzez kompleksowe usługi drukarskie z tego kierunku mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu, czyli mówiąc prościej od przygotowania profesjonalnego projektu graficznego do stworzenia najwyższej jakości wydruków w potrzebnym nakładzie. Proces projektowy zaczynamy od zbadania potrzeb i oczekiwań nabywcy w celu stworzenia dokładnych wytycznych, które są potrzebne do przygotowania profesjonalnego projektu graficznego. Im więcej istotnych informacji uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania oraz szybciej będziemy mogli uruchomić proces produkcyjny.

Jeżeli klient posiada już własną przemyślaną wizję projektu, to wtedy ograniczamy się do zdefiniowania szczegółów i do opisania możliwych zmian opierających się o obecnie panujące trendy i nasze doświadczenie, które mogą zostać zaakceptowane i zaimplementowane, jednak nie muszą. Kluczem do porozumienia i osiągnięcia sukcesu w opracowaniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest właściwa komunikacja, w której nakładamy duży nacisk na jak najlepsze uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Wyraźnie nakreślając wytyczne, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie, ale i również naszym klientom redukując ryzyko wprowadzania ciągłych poprawek. To wszystko sprawia, że nasi kontrahenci są bardzo zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Tak jak wspomnieliśmy, oferta z działu druku małoformatowego obejmuje wydruki małe. Stanowią je wydruki, jakich format przeważnie nie przekracza rozmiaru 50 cm na większym boku, choć nie jest to granica rygorystyczna. Dla przykładu szerokość wydruku licząca 51 cm też można by zaliczyć do tej kategorii. Podział na druk małoformatowy oraz na wielkoformatowy powstał nie tylko z fizycznego rozmiaru samego wydruku, ale jeszcze maszyn, jakie są konieczne do wytworzenia takich wydruków. Dla ułatwienia sobie wyobrażenia sytuacji urządzeniem do druku małoformatowego można zdefiniować również powszechną domową drukarkę. Bierze ona mało miejsca i najczęściej obsługuje kartki A4. Jeżeli mowa o druku wielkoformatowym to samo urządzenie może zajmować 10 razy tyle przestrzeni, ile zwykła domowa drukarka, ponieważ takie aparatury często drukują np. billboardy, gdzie wymiary rozpoczynają się od 100 cm szerokości, a nawet więcej.

Można krótko wypunktować poszczególne produkty wchodzące w zakres druku małoformatowego? Jest tego dość sporo, natomiast dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określamy produkty:

Nie jest to wszystko, natomiast umożliwia to sobie uzmysłowić rzeczywisty wymiar druku małoformatowego, jaki jesteśmy w stanie wykonać dla naszych kontrahentów.

2. Druk wielkoformatowy Puck

Mianem druku wielkoformatowego określamy takie wydruki, które są większe niż takie, jakie można łatwo przenosić, choć nie zawsze! Najlepiej znanym przykładem są chyba banery oraz billboardy. Widzimy je przy drogach ekspresowych, ale również w miastach na elewacjach domów jak również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe niejednokrotnie znacząco przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku bilbordów oraz podobnych większych powierzchni potrzebny jest też ktoś do montażu, czy też wyklejenia takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to też wydruki do użytku z roll-upami, czy na ściankach reklamowych. Można by do tego zaliczyć także większe formaty plakatów. W skrócie w zasadzie wszystko, co przekracza 50 cm szerokości będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego typu wydruku należy podejść nieco odmiennie niż w przypadku druku małoformatowego. Już w trakcie rozmów z klientem należy zdecydować, czy realizowany będzie wydruk w dużym rozmiarze, ponieważ zlecenie druku wielkoformatowego z nieodpowiednim projektem może zakończyć się fatalnie. Tutaj jeszcze należy dodać, iż przy projektowaniu w toku projektowym także należy uwzględnić większe formaty wydruku, gdyż w tym wypadku do wykorzystania jest więcej miejsca, jednak nie w każdym wypadku jest to dobre – np. duży billboard może przekazać ograniczoną liczbę informacji, gdy jest on przy drodze szybkiego ruchu, więc lepiej jest jeżeli przekaz jest zwięzły i prosty. W przypadku banerów lub billboardów umieszczanych w miastach przy drogach, na których ruch jest często wolniejszy, a jeszcze w przypadku sporego natężenia ruchu pieszych oraz komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozbudowany, a także bardziej treściwy przekaz, ponieważ odbiorcy mają trochę więcej czasu na zaznajomienie się z billboardem lub banerem.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas sposobu, w jaki powinno się projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy także w stanie doradzić, czy w przypadku zlecania nam druku nadesłany projekt wykona zakładane zadanie i, czy w ogóle nadaje się do druku. Możemy także zrealizować zlecenie od projektu graficznego do wydruku, a na terenie Starogardu Gdańskiego możemy także wykonać montaż.

W przypadku druku wielkoformatowego mamy do czynienia z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, często jest to znacznie więcej – w końcu billboard potrafi mieć nawet 600 × 300 cm i takowy będzie trzeba wykleić grafiką rozdzieloną na mniejsze fragmenty. Takie postępowanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeżeli mamy wymienić konkretne produkty przedstawiające grupę produktów druku wielkoformatowego to będą to następujące wydruki:

Oczywiście tak jak w przypadku druku małoformatowego, taka lista nie pokazuje wszystkich oferowanych produktów, ale pokazuje pewien ich wachlarz. Tak samo określimy drukiem wielkoformatowym np. namioty reklamowe, gdyż materiał, na którym wykonuje się wydruki, wykracza poza możliwości standardowej drukarki – czyli nie jest to jedynie druk wielkoformatowy, ale niejako także specjalistyczny. Porównywalnie ma się sytuacja z każdego rodzaju wydrukami na duże przestrzenie reklamowe, a także takim specyficznym przypadkiem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszanym stelażem rozciągnięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne przygotowanie wydruków wielkoformatowych wymaga dobrego nastawienia projektowego, kiedy już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne jest, aby klient mógł wybrać współpracę z firmą, jaka jest doświadczona w swojej branży i może wykonać projekt i wydruk. Oczywiście u nas jest taka możliwość, a nasi klienci bardzo często decydują się na tę opcję, a jeżeli dysponują własnym projektem, to oferujemy wówczas możliwość zweryfikowania i dopasowania projektu do wymogów technicznych konkretnego systemu albo powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Puck

Gadżety reklamowe to stosunkowo niepozorne narzędzia promocji i sukcesu każdej liczącej się firmy. Nie rzucają się w oczy, ale klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej spółki będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może spowodować poszukiwania, a wtedy może się okazać, że jednak Twoja firma może im coś zaoferować. Gadżety funkcjonują jak tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich funkcjonowania, ale pomagają. Tego rodzaju produkty nie muszą być także prostym długopisem, czy kubkiem, mogą to być, chociażby słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, potrzebny jest tylko ciekawy pomysł. Dla naszych kontrahentów wykonaliśmy tysiące wspaniałych gadżetów, jakie wspomagają promować business w sposób pozytywny, ale niedostrzegalny na początkowy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek zajmując przestrzeń dookoła klienta, jaki potrafi objąć się użytecznymi drobiazgami z nadrukiem firmy, z jaką współpracuje. Gadżet reklamowy to zazwyczaj niewielki przedmiot z nadrukiem reklamowym mającym tekst bądź grafikę firmy, jaka jest zaciekawiona zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymś lekkim, ponieważ dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, ale również w tym wypadku jest szansa oznakowania produktu oraz wykorzystania go w formie gadżetu reklamowego. Naczelnym zadaniem gadżetów reklamowych jest promocja, rozpowszechnienie oraz reklama firmy. Należy zaznaczyć, że ważniejszą popularnością cieszą się gadżety reklamowe będące niedużym użytecznym drobiazgiem ze względu na niższy koszt oraz łatwość ze strony samego produktu.

Przy produkcji gadżetów reklamowych istotną kwestią jest też poprawne sporządzenie projektu oraz dobranie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie zmieści się dużo mniej aniżeli na kubku, dlatego także długopisy reklamowe są częstokroć oznaczane jedynie logo lub tekstem, a na kubkach z kolei można pokusić się o większą wyobraźnię.

Wybór gadżetów reklamowych korzystnych dla Twojego biznesu może być trudny, lecz nie dlatego, że jest to skomplikowane zajęcie jako takie, tylko dlatego, że mnogość produktów, jakie potrafią być gadżetem reklamowym jest dosyć duża i po prostu bardzo się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, bądź też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Lecz jest tegoż mnóstwo a poniżej prezentujemy krótką listę gadżetów reklamowych, jakie możemy wyprodukować dla naszych kontrahentów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, których jest sporo więcej. Wspominaliśmy, choćby o słuchawkach z nadrukiem, są także maskotki, albo choćby otwieracze do butelek i scyzoryki, więc wszystko zależy od tego, czego chce klient. Potrafimy wyprodukować drobiazgi z nadrukiem lub pójść dużo dalej i przyrządzić brandowane zestawy prezentowe. Mamy, choćby sposobność zorganizowania kawy reklamowej na zlecenie. Wszelkie te warianty spełnią swoje zadanie, jednakże niewątpliwie wywrą diametralnie różne wrażenia, gdyż długopis z nadrukiem wprawdzie każdy widział, lecz już nie każdy otrzymał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z naszego doświadczenia wynika, że warto stawiać na rozwiązania proste jeżeli chodzi o gadżety reklamowe, a w wypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby zbadać potrzeby konsumentów lub wybrać produkty neutralne, które nie przyniosą niezadowolenia. Naszym klientom służymy profesjonalną poradą, oraz również przygotowaniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, realizacji i dostawy.

Aby sprostać zapotrzebowaniu kontrahentów, rozszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej prezentujemy 2 katalogi produktowe z linii Blue Collection oraz Voyager. 

Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertą!

Zacznij z nami współpracę

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Puck to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Nasz zespół czeka, aby przenieść Twoją firmę na wyższy poziom. Nasza firma składa się z najbardziej doświadczonych i kreatywnych ludzi, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?