Warning: Undefined array key "margin_tablet" in /home/platne/serwer127181/public_html/dev1.scharmach.pl/wp-content/plugins/elementor/core/files/css/base.php on line 783

Warning: Undefined array key "margin_mobile" in /home/platne/serwer127181/public_html/dev1.scharmach.pl/wp-content/plugins/elementor/core/files/css/base.php on line 783

Warning: Undefined array key "padding_tablet" in /home/platne/serwer127181/public_html/dev1.scharmach.pl/wp-content/plugins/elementor/core/files/css/base.php on line 783

Warning: Undefined array key "padding_mobile" in /home/platne/serwer127181/public_html/dev1.scharmach.pl/wp-content/plugins/elementor/core/files/css/base.php on line 783
Agencja Reklamowa - Puck - Scharmach.pl

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Puck

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Puck jest jednym z miast, w którym świetnie sprawdzą się nasze metody. Dzięki czemu Twoje przedsiębiorstwo z sukcesem osiągnie sukces. Znacznie wzrośnie zainteresowanie produktami czy też usługami, oferowanymi przez twoją firmę.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Puck?

Trafiłeś w najlepsze miejsce, ponieważ jako Agencja Marketingowa 360° codziennie korzystamy ze swojej pomysłowości i ogromnej znajomości branży oferując naszym klientom najwyższej klasy rozwiązania.
Reklama i marketing

Rozwój praktycznie każdej firmy zależy od skutecznych działań marketingowych. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej utargu ona przynosi. Liczą się dla nas efekty, aby reklama, którą dla Twojego przedsiębiorstwa wykonamy przyniosła jak największe korzyści. Naszym priorytetem jest twój sukces.

Projektowanie graficzne

Dział graficzny w naszej firmie pomoże Ci wcielić Twoje pomysły w życie. Nasza oferta składa się zarówno z projektów na potrzeby druku i poligrafii, a także do użytku w internecie.

Systemy wystawiennicze

Prawidłowa ekspozycja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do przykucia uwagi odbiorcy. W naszej ofercie znajdą Państwo materiały Point of Sale, systemy wystawiennicze, a także systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Trafna i profesjonalna ekspozycja Twojej firmy jest najlepszą metodą do zbudowania renomowanej pozycji na rynku. Wszystko jedno, czy chcesz stworzyć nową markę lub orzeźwić istniejącą - jesteśmy profesjonalistami, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Z wykorzystaniem naszej drukarni jesteśmy w stanie wykonać projekty nie tylko w zakresie projektowania, ale także wykonywania druku. Wydrukujemy dla Ciebie wizytówki, katalogi, plakaty, a nawet fototapety.

WWW i E-Commerce

Sporządzimy i wdrożymy każdą stronę internetową lub odświeżymy istniejącą. Możemy także stworzyć dla Ciebie sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Wszystko wykonujemy kompleksowo i profesjonalnie.

Opinie Klientów

Więcej o Puck

Populacja: 11415

Długość geograficzna: 18.408410

Szerokość geograficzna: 54.717900

Reklama i marketing

W dzisiejszych czasach reklama i marketing to jedne z najważniejszych podłoży dobrej strategii firmy. Jest w stanie przyciągnąć nowych klientów oraz powiadamiać bieżących konsumentów o nowościach i o rozwoju naszej firmy. Odpowiedni marketing jest w stanie znacznie zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większej grupy odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Puck

Przez kompleksową obsługę reklamową mówimy o ogóle usług, które jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom, dobieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Przez to na początku za każdym razem prowadzimy szczegółową rozmowę na temat oczekiwań klienta podejmującego z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° jesteśmy w stanie zaproponować pełną obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od konceptu do przeprowadzenia wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w określonych przypadkach. Niżej prezentujemy kilka przykładów współpracy z naszymi konsumentami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym w województwie pomorskim, a najczęściej na terenie miasta Starogard Gdański. Z firmą M3 Nieruchomości zaczęliśmy współpracę od 2013 roku i od tamtego czasu wykonywaliśmy dla naszego klienta mnóstwo ciekawych i naprawdę różnych realizacji.

Wymagania biura nieruchomości jeśli chodzi o reklamę często są bardzo różne, jednakże dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i badaniu potrzeb zawsze możemy zagwarantować sprostanie oczekiwaniom klienta. Zakres wykonanych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od projektu grafiki do wydrukowania. Dla M3 Nieruchomości stworzyliśmy również flagi reklamowe oraz profesjonalną reklamę na samochody firmowe wraz z oklejeniem.

Teren naszych usług sięga również na pole technologii informatycznych, wszak dla M3 Nieruchomości zrobiliśmy także fachową i nowoczesną stronę internetową, gdzie usługa obejmowała staranne opracowanie planu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającego rozwiązania.

Cieszymy się, że możemy współpracować z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz wieloletni klient, który zaufaniem, a my gwarantujemy mu pełny zakres usług marketingowych. Poniżej prezentujemy galerię przykładowych rozwiązań dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Puck

Obecność w Mediach Społecznościowych została pewnego rodzaju standardem, ale nie wystarczy tylko założyć tam firmowego konta – taki profil warto także sumiennie prowadzić. Założenie konta to złudnie najłatwiejsza z czynności, lecz nawet na tym etapie są pewne niuanse, o których nie powinniśmy zapominać. Niemniej jednak brak postów na już istniejącym koncie to jedna z gorszych antyreklam, jakie można sobie stworzyć, nawet kiedy firma jest rzetelna i ma coś interesującego do zaoferowania. Nawet prywatnie możemy zauważyć, że kiedy szukamy wiedzy o produkcie lub usłudze, czujemy się zniechęceni jeśli trafimy na martwy profil w mediach społecznościowych. Konkluzja z tego jest taka, że jeśli profil już istnieje to należy go systematycznie prowadzić, a jeśli nie planujesz aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to może lepszym wyborem będzie zrezygnowanie z jego założenia. Na szczęście, dzięki naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasza znajomość branży pokazuje, że przemyślanie zaplanowana strategia i konsekwentne prowadzenie dobrze skonfigurowanego profilu naprawdę przynosi zauważalne korzyści dla firmy. Mankament polega na  tym, że nie każdy może sobie na to pozwolić w związku z brakiem czasu, czy doświadczenia – dlatego nasza usługa jest rozwiązaniem. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić konta w mediach społecznościowych to jednym ze skuteczniejszych rozwiązań będzie zatrudnienie kogoś innego do tego zadania i najlepiej będzie postawienie na kogoś, kto posiada już duże doświadczenie w tym zakresie. Oczywiście ze śmiałością polecamy swoje usługi, dlatego że jesteśmy pewni, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Oferujemy założenie i ustawienie strony biznesowej, i na tym możemy zakończyć współpracę jeśli klient zamierza faktycznie samodzielnie kierować swój firmowy profil społecznościowy. Lecz jeśli nie ma na to czasu i chce powierzyć zadanie profesjonalistom, z chęcią poprowadzimy profil klienta w mediach społecznościowych. Na wstępie współpracy będziemy omawiać, w jaki sposób klient wyobraża sobie swoją firmową stronę w social mediach i czy będzie w stanie dostarczyć odpowiednie materiały, między innymi zdjęcia czy grafiki. W końcu social media mają za zadanie między innymi zaprezentować firmę od wewnątrz, więc do tego potrzebujemy materiały prezentujące przedsiębiorstwo klienta. 

W razie zaczęcia współpracy z nami i w określonych innych sytuacjach jesteśmy w stanie wykonać takie zdjęcia dzięki naszemu specjaliście lub znaleźć zewnętrznego fotografa. Zwyczajowo wykonujemy szablony graficzne zgodne z identyfikacją wizualną klienta, które będą wykorzystywane do publikacji postów w social mediach. Prowadząc konto wykorzystujemy dostarczone dane oraz informacje, które możemy w stanie znaleźć na stronie internetowej klienta, dodatkowo staramy się uzyskiwać ciekawe informacje bezpośrednio ze źródła – od naszego klienta. Staramy się także, aby strona firmowa nie była tylko ołtarzykiem do wychwalania biznesu klienta, przez wzgląd na to, iż chcemy uwidocznić, że za firmą stoją ludzie musimy też pokazać ten aspekt nawiązując relację z odbiorcami, którzy firmę znają i wspierają. Robimy to poprzez dostarczanie im intrygujących informacji związanych z branżą firmy i zachęcamy do aktywności poprzez udział w dyskusjach.

Nasz zespół przewiduje różne progi abonamentowe zależne od liczby postów miesięcznie, a także od ich treściwości i zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Puck

Prawidłowy kierunek w biznesie jest niezbędny do uzyskania sukcesu. Znalezienie właściwego kierunku nie jest banalnym zadaniem, dlatego dobrze jest skorzystać z doświadczenia ludzi, którzy zajmują się znajdowaniem trafnych kierunków biznesowo-marketingowych codziennie. Z wykorzystaniem informacji, które otrzymujemy o klienta firmie lub marce, staramy się doradzić tor, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze rozmowy z klientem o jego przedsięwzięciu, planach, jakie chce osiągnąć, lub o krokach, które zostały już podjęte. Wypatrujemy także dostępne możliwości w branży i omawiamy co można wykonać.

Radząc naszym klientom posiłkujemy się szerokim doświadczeniem ze współpracy z poprzednimi klientami, którzy z naszym doradztwem osiągnęli liczne sukcesy w branży. Zastanawiamy się również w jaki, sposób możemy pomóc klientowi naszą działalnością, czyli jakie rozwiązania reklamowe możemy zaproponować, aby biznes mógł dalej rosnąć. Na bieżąco przychodzimy z pomocą stałym klientom oraz nieprzerwanie szukamy następnych sprawdzonych metod na rozwinięcie ich firmy. Wytwarzamy też swoje własne rozwiązania, które oceniamy na naszych wewnętrznych inicjatywach i jeśli przynoszą zamierzone efekty to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu, które zbieramy przez współpracę z wieloma branżami jesteśmy w stanie opracować plany indywidualnie dostosowane do każdej firmy, czy też marki. Czasami mogą to nie być odkrywcze rzeczy, ale w takim przypadku klient potrzebuje potwierdzenia w przekonaniu lub przedstawienia mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł ich nie brać pod uwagę. My jako Agencja Reklamowa 360° chcemy, aby marki naszych klientów rozwijały się i dlatego poszukujemy na to rozwiązań, a jeśli coś działa to zapisujemy ten sposób do naszej bazy sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Puck

Analiza działań wykonywanych przez konkurencje jest pierwszorzędnym narzędziem, dzięki któremu jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie biznesu w swojej własnej branży. Rynek jest jak swoisty żywy organ, gdzie reagowanie na posunięcia konkurentów jest już koniecznością, a nie tylko jedną z opcji. Dzięki profesjonalnej analizie konkurencji, którą wykonujemy, możemy zweryfikować, czy dotychczasowo stosowane strategie i metody przynoszą oczekiwane skutki w zestawieniu z planem strategicznym konkurencji, a ponadto w oparciu o uzyskane dane proponujemy dalszy plan działania.

Każdy biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje słabości i mocne strony, nie istnieje rozwiązanie idealne. Rolls Royce ma w ofercie tylko samochody z najwyższej półki bez żadnych kompromisów, ani jednego segmentu wejściowego, a na przykład marka Dacia robi samochody niedrogie i powszechnie dostępne, bez żadnego modelu w segmencie D i wyżej. Obie firmy funkcjonują i mają się bardzo dobrze, jednak prezentują dwa skrajnie różne strategie. Jak to możliwe? Obie marki nakreślają swoje zalety, maskując słabości przez to trafiają do odpowiedniego klienta – dzięki przeanalizowaniu ich strategii możemy poznać ich metody. Bliźniaczo jesteśmy w stanie zrobić na przykładzie różnych innych branż i na podstawie danych, które zebraliśmy, przygotować odpowiedni schemat działania. Zebrane analizy i opracowane nowe strategie przysłużą się wzrostom i większym zyskom.

Zgłębiając działanie konkurencji można poznać skuteczne sposoby i strategie postępowania w danym sektorze, a także uniknąć błędów, które mogą przynieść spore straty. Wnikając w konkurencyjne strategie zapisujemy również dane, pokazujące nam powtarzające się modne kierunki i schematy, które też będą przydatne do planowania długofalowych programów, które ograniczą lub całkowicie unikną różnym niepowodzeniom, a dodatkowo przyniosą obserwowalne zyski. Mając doświadczenie z różnymi dziedzinami naszych klientów wiemy, jakie działania warto wykonać w odpowiedzi do aktualnych działań konkurentów, możemy również przedstawić strategie biznesową na podstawie wcześniejszych analiz bez wykonywania świeżych, ale zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Dorobek naszego działu graficznego można znaleźć w największych firmach w Polsce jak również za granicą. Prace wykonywane są przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu pamiętają o każdym detalu. Twojego projektu. Projekty można zamawiać osobiście albo mogą być one polecane przez naszych speców od kampanii reklamowych, drukarni czy nawet systemów wystawienniczych, dzięki temu jesteś w stanie przyoszczędzić swój własny czas osiągając przy tym obiecujące wyniki.

1. ldentyfikacja wizualna Puck

Aby odnieść sukces na rynku, firma i jej marki muszą się stosownie wiązać ze sobą i muszą docierać do odpowiednich odbiorców. Do wykonania niniejszego planu potrzebna jest przeanalizowana identyfikacja wizualna, która natchnie w odbiorcach odpowiednie emocje i utkwi w ich pamięci. Przygotowanie identyfikacji wizualnej stanowi trudny proces, w którym przyglądamy się założeniom marki, a następnie pracujemy nad całą strategią wizualnej komunikacji, która będzie działać w taki sposób, aby wykonać określone plany. W tej procedurze tworzona jest nazwa, logo, a także księga znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, opisującą, w jaki sposób należy zastosować system identyfikacji wizualnej i która posiada też wszystkie niezastąpione plany materiałów reklamowych takich jak wizytówki, katalogi, czy papier firmowy.

Pierwszy krok procesu konstruowania identyfikacji wizualnej to zawsze wywiad z klientem i dogłębne omówienie rynku, na którym pracuje lub chce funkcjonować, dlatego przede wszystkim powinniśmy dokładnie zbadać terytorium, na którym będzie działać i konkurować nowa lub istniejąca firma. Bez tego otwarcie tego procesu jest niedozwolone, dlatego że brak jest informacji, które mają wpływ na rozpoznanie planu identyfikacji wizualnej. Opierając się na zebranych przez nas danych przystępujemy do procesu tworzenia identyfikacji wizualnej, której kolejnym krokiem jest stworzenie nazwy marki, produktu, a jeśli ta już istnieje to porównujemy obecną nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne zmiany. Bezspornie zmiany w przypadku utwierdzonej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszą decyzją, z tego powodu w takich sytuacjach zazwyczaj nie zmieniamy nazwy. Następnie wykonujemy proces projektowania logo, podczas którego tworzymy różne warianty i propozycje. Sugestie logo powstają z wykorzystaniem informacji z rozmowy z konsumentem, a także tych pozyskanych z obserwacji rynku, co pozwala nam podporządkować logo oraz tożsamość marki do odpowiedniego rynku, jak i do wymagań, które przedstawia nam usługobiorca. Z propozycji, które pokazujemy klient wybiera jedną wariację, która w późniejszym procesie jest dopracowywana celem osiągnięcia końcowej wersji. Gotowe logo staje się filarem do opracowania pozostałych elementów identyfikacji wizualnej, które nie powstałyby bez opracowania logo.

Ze skończonym logo możliwe staje się przygotowanie następnych elementów identyfikacji wizualnej, jednak nie oznacza to, że następne etapy identyfikacji wizualnej są łatwiejsze. Rzeczywiście utworzenie logo jest najdłuższym etapem, gdyż jest to podstawowy element, który potrzebuje zbadania i obmyślenia każdego aspektu, który będzie oddziaływać na klienta. Mimo to w procesie opracowywania pozostałych elementów wcale nie kończymy analizowania, z uwagi na fakt, iż każdy z elementów musi być dobrze skomponowany z wykonanym logo, powinny z nim właściwie współgrać i komponować się, aby w połączeniu sformować zgodny wizerunek marki lub firmy. Dostosować musimy adekwatny krój czcionki, współgrające ze sobą kolory, a także zasady skutecznego ich łączenia i demonstracji. Nie można też zapomnieć o przygotowaniu podstawowych materiałów użytkowych takich jak papier firmowy, kubki, ulotki, koperty, wizytówki, a także teczki wraz z marketingowymi przykładami ich zastosowania. Przedział potrzebnych materiałów jest ustalany indywidualnie, z uwagi na fakt, iż na przykład przy brandingu produktowym potrzebna jest ulotka, jednak niekoniecznie papier firmowy.

Wszelkie te porady razem z instrukcją i przykładami użycia umieszczamy są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to katalog dla usługobiorcy, swoisty przepis użytkowania i postępowania z logiem, jak i również całą stworzoną identyfikacją wizualną. Dokument będzie również bardzo przydatny w sytuacji współpracy z innymi projektantami grafiki i reklamy, gdyż dzięki temu plikowi będą posiadać porady o stylu, w jakim powinny być projektowane wszystkie materiały reklamowe. Za pośrednictwem tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowuje spójną kompozycję przez cały czas, pod warunkiem postępowania zgodnie z poradami zawartymi w brand booku.

Przygotowanie właściwego systemu identyfikacji wizualnej wymaga długiego procesu, w którym weźmie się pod uwagę wszystkie zmienne mające wpływ na jej styl i charakter – są to na przykład analiza rynku i konkurencji, a także potencjalnych konsumentów wraz z oczekiwaniami i celami, które ma spełnić identyfikacja dla klienta zlecającego.

2. Projektowanie logo Puck

Poprawne logo przykuwa spojrzenia i budzi odpowiednie uczucia z daną marką. Stworzenie znaku graficznego w ten sposób, aby rozbudzał w odbiorcach właściwe skojarzenia jest niełatwym zadaniem nawet jeśli ostateczny efekt jest schludny i minimalistyczny. Proces, który kryje się za dowolnie wybranym, właściwie przygotowanym logo jest bardziej szczegółowy i długi niż może nam się wydawać. Otwarciem wszelkich projektów logo jest dogłębna rozmowa z klientem o tym, jakie ma spełniać logo i do kogo ma trafiać. W tej intencji potrzebujemy przegadać w szczególności, w jakiej branży działa nasz konsument, kto jest jego konkurentem, kim są odbiorcy jego produktu lub usługi oraz jak logo ma na nich działać. Zmagazynowanie i rozpatrzenie tych informacji pozwala nam podjąć się wstępnej kreacji koncepcji logo.

Etap pracy nad początkowym konceptem to dynamiczna polemika, z której kreujemy pomysły, po czym są przebierane, a z wybranych robimy propozycje dla klienta. Powstające koncepcje najlepiej naszkicować, aby pokazać ogólny ogólną ideę i zarys, które jeśli utożsamiają się z kierunkiem danego projektu później przekuwane są w faktyczną propozycję loga. Opcji, które prezentujemy klientowi zazwyczaj jest kilka i mogą to być też propozycje, które będą z różnych wstępnych koncepcji. Mimo to, na tym etapie konsument dostaje już propozycje logo, z których zostanie wytypowane pojedyncze do końcowego doszlifowania.

Finalny etap, podczas którego wykończymy stworzony znak graficzny to dopieszczanie drobiazgów. Sprawdzamy jak logo sprawdzi się w różnych wariantach barw, analizujemy jego układ i projektujemy kilka opcji, z których również zostanie wybrana ostateczna opcja. Finalnie zatwierdzony projekt jest na końcu zapisywany do wersji wektorowych i rastrowych. Wskazane jest również, aby zlecić przynajmniej elementarną księgę znaku, która jest dokumentem mówiącym, w jaki sposób skorzystać z przygotowanego logo.

3. Grafiki reklamowe Puck

Informacje wizualne są stale pierwszymi, które odbieramy i pojmujemy, w związku z tym zatroszczenie się o doskonałe projekty graficzne ma wysokie znaczenie dla wszelkiego biznesu. Skutkiem tego nie dajemy niczego przypadkowi i dokładnie obmyślamy zadanie, jakie ma wykonywać grafika w środowisku – rynku – na którym przyjdzie jej działać.

Projektujemy dla najpopularniejszych przedstawicieli swoich branż i zajmujemy się tym, aby ich wygląd ukazywał się jak najlepiej, przy naszej pomocy. Niezwykła grafika reklamowa nie tylko ładnie prezentuje się, lecz realizuje ponadto wybrane cele i wzbudza właściwe emocje. Dzięki współpracy z różnymi markami i wykreowaniu wielu tysięcy projektów dobrze wiemy, w jaki sposób skonstruować idealną grafikę, która zrealizuje plany biznesowe i zadba o najlepszy, i logiczny wygląd firmy. Nasze prace graficzne cechują się doskonałą jakością i wysokiej klasy wykonaniem. Precyzyjnie tworzymy każdy element projektu w taki sposób, aby spełniał swoje szczegółowe zastosowanie i aby tworzył z pozostałymi elementami funkcjonalną i komponującą się całość wysyłającą konkretny komunikat do klienta.

Jesteśmy w stanie zaprojektować szeroki zakres grafik do wydruku mało- i wielkoformatowego, a także do użytku na stronie www. Posługując się przykładem, możemy przygotować projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów oraz projekty grafik do użytku w sklepach internetowych e-commerce lub do wykorzystania w social mediach. 

Nasze studio graficzne zajmuje się także tworzeniem unikatowych wizerunków firm i kreowaniem marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Jesteśmy w stanie zaproponować szeroki zakres usług graficznych.

4. Abonament graficzny Puck

Wiemy, jak trudno jest wyszukać odpowiedniego grafika, dlatego wymyśliliśmy ofertę specjalną, za pośrednictwem której możliwe staje się zaangażowanie całego działu graficznego w cenie jednego grafika. Dzięki temu Twoje przedsiębiorstwo nie marnuje czasu na szukanie pracownika, który może zmienić pracę, a otrzymuje bardzo wysokiej jakości prace graficzne od zawodowego zespołu z wieloletnim stażem, który zna Twoją branżę, preferencje i aktualnie panującą modę. Wytwarzane przez nas dzieła graficzne są za każdym razem w pełni profesjonalne i przemyślane pod względem celu, którego mają wykonywać. 

Podczas naszego ponad 15-letniego doświadczenia mieliśmy przyjemność współpracować z wieloma popularnymi markami, które dzięki naszej pracy wypracowały kolejny krok na drabinie sukcesu.

Zakres naszych kompetencji obejmuje między innymi:

 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy
 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje
 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty

To wszystko możesz mieć w jednej opłacie. Ostateczny zakres ustalany jest indywidualnie.

Główne walory tego rozwiązania to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu, finansów i pewność bezpieczeństwa – werbujesz kompletny sztab graficzny, który korzysta z legalnego oprogramowania i w terminie dostarcza zlecone projekty. Bez konieczności kupna sprzętu komputerowego, oprogramowania i szukania wykwalifikowanych pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to bardzo obszerne pojęcie, które warto by rozwikłać, gdyż będzie to jeden z najbardziej znaczących rodzajów akcji marketingowych w Twojej firmie. Poniżej znajdują się najbardziej znane i najciekawsze rodzaje kampanii wraz z opisami, w jaki sposób działają.

1. Kampanie Google Ads Puck

Przez kompleksową obsługę reklamową mamy na myśli ogół usług, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym usługobiorcą, które dostosowujemy podążając za potrzebami i oczekiwaniami naszych klientów. Dlatego na wstępie każdorazowo przeprowadzamy skrupulatną rozmowę na temat tego czego klient oczekuje podejmując z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° możemy zadeklarować szeroką obsługę reklamową od A do Z, startując od projektu przez stworzenie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażach reklamy w określonych przypadkach. Poniżej pokazujemy przykładowe współpracę z naszymi kontrahentami w dużym zakresie działania.

Posiadamy status partnera Google!

Status partnera Google Ads poręcza, że nasza agencja w wysokowydajny sposób zarządza kampaniami swoich usługobiorców, uaktywnia ich rozrost w wyniku zarządzaniu ich kampaniami, jak również, że ma certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w płaszczyźnie Google Ads.

Google AdWords, bo tak wcześniej zwały się kampanie reklamowe Google Ads, są technologią pozwalającą na dotarcie z własną ofertą do większego grona klientów w szybkim czasie, a za sprawą narzędzi analitycznych możemy tak znowelizować kampanię, żeby dawała maksymalne korzyści przy niedużym nakładzie pieniężnym. Na podstawie Google Ads jesteśmy w stanie dopełnić pewne cele, przykładowo powiększenie odwiedzalności strony, czy zwiększenie liczby klientów, a zadania te możemy zrealizować za pomocą wielu różnych kampanii takich jak np. sztampowe kampanie w wyszukiwarce i dużo bardziej zaawansowane displayowe czy też nawet inteligentne kampanie zakupowe.

Przewagą reklam Google Ads nad zwykłą koncepcją promocji jest jej rozległa możliwość personalizowania, a także możliwość precyzyjnego sprawdzenia efektów. W przypadku zwykłych form jak ulotki, czy prasa lub telewizja mamy ograniczony pakiet danych statystycznych o ich wydajności. Możliwości skonfigurowania takiej standardowej kampanii oraz wycelowania w docelową grupę konsumentów również nie są doskonałe. 

Z drugiej strony w kampaniach Google Ads jesteśmy w stanie zdecydować do jakiego dokładnie typu odbiorcy chcemy skierować naszą reklamę, a nawet jesteśmy w stanie zdecydować, o których godzinach mają się wyświetlać. Możemy dla przykładu kierować działanie marketingowe do posiadaczy małych i średnich wysyłkowych, które znajdują się w konkretnym regionie, którzy wydają określoną kwotę środków na eksploatację swoich maszyn i pokazać im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy akurat mają czas na przeglądanie internetu. Ani jedna forma tradycyjnej promocji nie oferuje takiej szczegółowej możliwości definiowania grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Puck

Kampanie produktowe są szczególną kampanią reklamową nastawioną głównie na sprzedaż produktów online. Prezentują one główne dane produktu takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą prosto na firmową kartę zakupu, gdzie odbiorca może dokonać transakcji.

Rynek e-commerce nieustannie powiększa swoje udziały w zakupy konsumenckie, a także w zakupy B2B. Nie wygląda na to, aby ta tendencja miała ulec wygaszeniu, o ile tradycyjne markety najprawdopodobniej zostaną z nami to zdecydowanie znaczną większością rynku będą zakupy w internecie. Już w tej chwili mamy styczność z naprawdę dużą ilością transakcji zawieranych przez sieć internetową, ale żeby mogło dojść do transakcji to kupujący i sprzedawca muszą w jakimś sposobem nawiązać kontakt w wirtualnej przestrzeni. Istnieją na to wielorakie sposoby,  a jednym z są właśnie kampanie zakupowe Google. Wyróżniają się one dużą produktywnością, jak też niskim kosztem dotarcia do klienta. Oprócz tego dzięki kampaniom zakupowym konkretnie trafiamy do dużego grona ludzi zainteresowanych zakupem danych produktów.

Zaraz po uruchomieniu kampanii zakupowej Google, polecane produkty będą znajdować się na pierwszym wierszu listy wyszukiwania nad wynikami organicznymi. Wyroby są rzetelnie dopasowane do zapytania klienta, na przykład, jeżeli odbiorca wyszukuje kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeżeli posiadasz taki produkt w swojej ofercie i uruchomimy dla Twojego sklepu taką kampanię, to Twój produkt będzie u góry, w wynikach wyszukiwania konsumenta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po kliknięciu w Twój produkt trafia prosto do Twojego sklepu, gdzie może dokonać zakupu. Łatwa i zadziwiająco efektywna metoda.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to metoda reklamy, którą szczególnie zalecamy wszelkim sklepom online i biznesom e-commerce bez względu na branżę. Współpracujemy ze sklepami e-commerce ze zróżnicowanym asortymentem. Mogą to być elektronika, ubrania, czy nawet systemy ogrzewania – jeśli są położone w sklepie online to przez kampanię zakupowe mamy możliwość skutecznie napędzić sprzedaż dowolnego produktu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Puck

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Media społecznościowe codziennie przykuwają dużo uwagi ludzi, a najpopularniejszym przykładem jest z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom czas oderwania od codzienności oraz relaks może też posłużyć jako miarodajne narzędzie reklamowe.

Udział różnorakich firm w social mediach nie jest przypadkiem. Wskutek tego biznes może zyskuje na wiarygodności i ma szansę wciągnąć użytkowników w interakcję ze swoją marką, co często przekłada się na polepszenie wyników firmy. Lecz uczestniczenie w social mediach to jedno, a kampania to drugie. Dzięki kampaniom reklamowym w social mediach możemy zdobyć szerokie grono odbiorców oraz co jest jednakowo istotne możemy także wykonać bardzo precyzyjny wybór do kogo kierujemy reklamę. Chciałbyś wyświetlić swoją reklamę miłośnikowi bezglutenowych, bio organicznych produktów, którego ulubionym kolorem jest purpurowy? Żaden problem. Taka właśnie jest olbrzymia moc kampanii reklamowych w mediach społecznościowych. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Plany, jakie mogą dokonywać reklamy w mediach społecznościowych są różne i nie muszą być ograniczane tylko do nachalnej reklamy produktu. Jesteśmy w stanie rozszerzać świadomość marki i bazę odbiorców generowanej treści, aby coraz więcej użytkowników wiedziało o Twojej marce. Wskutek tego grono zgromadzone wokoło Twojego biznesu urośnie, a konwersja przyjdzie sama, ponieważ konsumenci ze świadomością istnienia Twojej marki mogą również zacząć się z nią utożsamiać i własnowolnie skorzystają z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być wtedy fantastycznym dopełnieniem pokazującym szerszy zakres oferty niż początkowo można zauważyć.

Strategii, jakie dają social media jest bezsprzecznie dużo. Z doświadczenia wiemy, że firmy, które wykorzystują te sposoby rosną bardziej niż te, które ich nie używają. Warto zaciekawić się tym tematem – jesteśmy tutaj, aby w tym pomóc.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Puck

Kampania zewnętrzna, outdoorowa, out-of-home to jedna z najstarszych form marketingu, którą widzi praktycznie każdy. Możemy zauważyć te formy reklamy w drodze do pracy, na zakupach czy, nawet na spacerze. To szyldy reklamowe, billboardy, banery i wszystko w plenerze, co w jakiś sposób przekazuje nam komunikat marketingowy.

Metoda reklamowa jest stara, ale z całą pewnością nadal wydajna, tego nie da się ukryć. Wyjdź z mieszkania, z całą pewnością zauważysz jakąś tablice z reklamą lub baner – szczególnie w większych aglomeracjach. Z reklamą outdoorową przeplatają się praktycznie wszyscy i tak naprawdę codziennie, jest ona tak powszechna, że nawet o tym nie myślimy. Czy to oznaka, że taka forma reklamy będzie mniej skuteczna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, musimy zatroszczyć się o jej systematyczną aktualizację, aby się nie opatrzyła i nie wtopiła w tło. Z tego powodu, że styczność z marketingiem outdoorowym to niejako codzienność sprawia, iż wszystkie modyfikacje i modernizację powodują powiew świeżości oraz z zainteresowaniem dostrzegamy takie zmiany. Mijanie ciągle identycznej reklamy po prostu nudzi się, ale jeśli na jej miejscu pojawia się coś nowego to z pewnością każdy przyłapał się na odnotowaniu tego faktu. Nawet jeśli odbiorca nie jest zainteresowany ofertą z billboardu to i tak zobaczył fakt jej modernizacji, a to również ma znaczenie!

Jak wszystkie formy reklamy i ta outdoorowa ma również swoją specyfikę, do której powinniśmy dostosować przekaz. W szczególności obserwator ma niewiele czasu na zapoznanie się z reklamą w konsekwencji tego musi być ona krótka, treściwa i przekazywać jasny, zrozumiały komunikat. Dobrze jest też zaznaczyć w tej reklamie swoją, obecność w przestrzeni wirtualnej i powoli reklama przeradza się w pewną formę hybrydową. Możliwości jak zwykle jest wiele, ale potrzeba dużego doświadczenia, aby je wszystkie wykorzystać i utrzymać spójność na każdym etapie kampanii zewnętrznej, z tego względu najbezpieczniej odezwać się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Puck

Kampanie wideo to ciekawy sposób pokazania odbiorcom oferty swojej marki – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to obraz filmowy jest warty minimum dwa razy tyle. Dodatkowo wideo marketingowe posiada unikalne możliwości, które są niedostępne dla standardowych zdjęć, czy grafik i z jednej sesji filmowej można stworzyć aż kilka materiałów promocyjnych.

A co z rozsyłaniem reklamy? Posiadając już gotowy materiał, można przygotować reklamę na kilku kanałach promocyjnych. W przypadku gdy można gdzieś umieścić film, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby takową możliwość wykorzystać. Kampanie wideo można z powodzeniem uruchomić na YouTube, czy Facebooku, jak też na zyskującym sławę TikToku. Można też uzyskany materiał filmowy zastosować go także jako standardowy film promujący firmę oraz odtwarzany tylko na stronie internetowej firmy. Opcji jest dużo, a ważną zaletą kampanii wideo jest fakt, że za pomocą jednego planu filmowego możemy pozyskać wiele materiałów, które możemy opublikować na każdym ze wspomnianych kanałów promocji.

Kampanie wideo, podobnie jak w przypadku innych reklam w przestrzeni internetowej, możemy kierować je do wybranej grupy użytkowników. Zatem przygotowując materiał promocyjny, możemy go również pokazać konkretnej grupie odbiorczej, co dodatkowo potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo potrafi osiągnąć. Taka forma reklamy może okazać się też w wyższym stopniu angażująca, ponieważ nawet niedługim materiałem wideo można czasem pokazać znacznie więcej niż obszerną infografiką. Nie znaczy to jednak, że pozostałe formy marketingu należałoby wykluczyć, nie o to nam chodzi. Musimy mieć na uwadze unikalne możliwości każdej z nich, wszystkie metody reklamowe powinny się także doskonale łączyć. Bez względu na wybrane kierunki reklamy, wraz z naszą pomocą rezultat końcowy na pewno będzie dobry.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

W trakcie dzisiejszego rozwoju technologii internetowych nie można zapomnieć o efektywnym działaniu swojej firmy w sieci. Kluczowe jest, aby każde przedsiębiorstwo zadbało, jak najmocniej się tylko da o swój wygląd w internecie.

1. Strony internetowe Puck

Bez posiadania strony internetowej idzie jakoś pracować, ale nasze wieloletnie doświadczenie i wszystkie znaki na niebie i ziemi, wskazują na to, iż ludzie poszukują w internecie wiadomości na temat firm lub marek i produktów, którymi się interesują. Brak takowej strony nie zawsze musi znaczyć utratę ufności użytkownika, ale wiążę się z dużym defektem dla prezencji firmy. Należy na to spojrzeć z widoku konsumenta – jeżeli nie uzyska wiadomości o danym produkcie od bliskich, to wyciągnie telefon i zajrzy w internet, bo to będzie najszybsze. W przypadku gdy nie znajdzie żadnej wiedzy na dany temat, to istnieje bardzo duża szansa, że po prostu da sobie spokój.

Korzystniej jest, jeśli interesant zobaczy nawet prostą, minimalistyczną stronę www niż żeby nie zobaczył jakichkolwiek wiadomości o produkcie, firmie, czy marce, która go zainteresowała. Tutaj też pojawia się problem odpowiedniego dopasowania strony internetowej do branży, z uwagi na fakt, iż nie każde przedsięwzięcie potrzebuje wielkiego i rozbudowanego portalu i może się okazać, że wystarczy prosta strona wizytówka lub tzw. landing page. Niezależnie od stopnia skomplikowania strony, musimy zadbać o jej estetykę i prawidłową prezencję. Znalezienie firmowej strony w sieci to jedno, a poprawne prezentowanie przez tę stronę informacji to drugie. Kiedy okaże się, że konsument nie może odnaleźć interesujących jego informacji, bo strona odpędza nieestetycznym wizerunkiem i chaotycznym ułożeniem danych, to końcowy skutek będzie bardzo podobny do tego jakby tej strony internauta nie znalazł.

Za pośrednictwem profesjonalnej strony internetowej nie tylko przedstawisz się potencjalnym klientom lub kontrahentom, ale również zaoszczędzisz czas. To wszystko, dzięki temu, że na stronie internetowej możesz zawrzeć informacje, o jakie często pytają klienci. Można także zawrzeć opisy standardowych usług, działań albo sytuacji. Dzięki temu kupiec będzie mógł dowiedzieć się potrzebnych informacji, a osoba, która miałaby to wyjaśniać, zaoszczędzi mnóstwo czasu, nie musząc tego robić lub ewentualnie uzupełni tylko informacje na stronie, których nie było i odpowie na dokładniejsze pytania.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Tworzeniem stron www możemy się zająć kompletnie, od wykonania wstępnych wersji i projektów po wieńczące pracę wdrożenie, uruchomienie i oddanie klientowi działającej strony. Możemy ponadto utworzyć usługi jednostkowe, na przykład wdrożyć i postawić już zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia usługobiorcy. Zajmujemy się  także wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem porzuconych projektów jeśli stwierdzimy, że to możliwe. Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania ma nasz usługobiorca.

Każdy projekt zaczynamy od ustalenia szczegółów i wywiadu o tym jak ma wyglądać przyszła strona internetowa lub jakie są oczekiwania odnośnie poprawy, czy rekonstrukcji aktualnych stron internetowych. Po ustaleniu szczegółów i po przeprowadzeniu wyczerpującego wywiadu możemy przystąpić do pracy. Prace projektowe nad stroną internetową przeprowadzamy opierając się o informacje, które uzyskamy od usługobiorcy i które rzecz jasna wzbogacamy o własne bogate doświadczenie. W wypadku braku informacji, czy wizji dotyczącej tego, jaki wizerunek ma mieć strona, będziemy proponować własne wizje, co do których będziemy musieli uzyskać akceptację, aby móc pracować dalej. Na start projektujemy projekt wizualny, aby odzwierciedlić rzeczywisty wygląd strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze całkiem swobodnie modyfikowany. Projekt graficzny jest pokazywany klientowi i z nim omawiany, a po zrobieniu wszystkich omówionych zmian i dopracowaniu przekazujemy finalną wersję do zaakceptowania przez klienta. Dopiero po akceptacji od strony klienta w kwestii graficznego projektu strony web możemy przystąpić do programowania funkcjonalności i wdrażania. Zmiany w trakcie tego etapu prac mogą być już ciężkie do stworzenia nie licząc czystej kosmetyki.

Prace programistyczne nad stroną internetową przemieniają schemat graficzny na działający i funkcjonalny system. Na tym etapie analizujemy także wielorakie konieczne i uzupełniające funkcjonalności, poza tym dostarczone treści – utworzenie materiałów na stronę możemy także zlecić lub wykonać samodzielnie. Strona internetowa zaczyna faktycznie istnieć w sieci i możemy przekazać usługobiorcy projektowy adres URL do nadzoru nad postępami prac. Po ukończeniu prac programistycznych przekazujemy tak stworzoną stronę www do ostatecznej akceptacji klienta. Końcowo zostaje już tylko wdrożenie i uruchomienie strony internetowej pod adresem finalnym.

2. Sklepy internetowe Puck

Sklepy internetowe, czyli takie strony WWW, na których możemy dokonać zakupu produktów lub usług. Sklepy internetowe są zazwyczaj ujednolicane ze stronami opartymi o koszyk zakupowy, dostarczającymi duży wybór asortymentu, jednak nawet taki oferujący tylko sześć wariantów dwóch produktów, tak samo można ogłosić sklepem internetowym. Dodatkowo serwisy oferujące wykupienie usług cyklicznych poprzez stronę można by podpiąć pod pojęcie sklepów internetowych. Sklep internetowy najłatwiej rzecz ujmując jest serwis internetowy, który umożliwia dokonanie pełnego zakupu wraz z opłatą właśnie przez internet, bez wcześniejszej konieczności kontaktu pracownika i manualnego sporządzania poleceń zapłaty.

Sklep internetowy proponujemy, usługobiorcą, którzy mają już dobrze prosperujący biznes offline, czyli takim, którzy dla przykładu posiadają sklep stacjonarny. Naturalnie nic nie jest przeszkodą, by wystartować działalność od sklepu internetowego, dlatego że taki koncept jest mniej kosztowny porównując do wynajmowania lokalu i jego utrzymywania. Start sklepu internetowego to też świetna inicjatywa nawet jeśli usługobiorca posiada już jakiś kanał sprzedaży w internecie np. na popularnych portalach aukcyjnych, ale chce powiększyć swój przychód formując kolejny bardziej suwerenny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Otwarcie sklepu internetowego jest jedną z najlepszych dróg na trafienie do klienta detalicznego, czyli prościej mówiąc standardowej osoby. Oczywiście są także przewidziane rozwiązania dla klientów hurtowych B2B. Budowa wówczas trochę się różni, ale działa na takiej samej zasadzie – interesant może skompletować swoje zamówienie hurtowe i zaakceptować je do realizacji, wszystko automatycznie przez internet. W obu przypadkach rozwiązania takie oszczędzają mnóstwo czasu, dlatego że klient, bez względu na to czy to będzie pojedynczy konsument, czy kontrahent biznesowy, w zasadzie obsłuży się sam. Byliśmy świadkami przypadków, gdzie biznes zaczynał się od prostego sklepu internetowego, a później wypłynął również na klasyczne sposoby sprzedaży poprzez sklepy stacjonarne, więc można śmiało powiedzieć, że założenie sklepu internetowego jest także jedną z lepszych opcji na początek działalności.

Dziedzina oferowanych przez nas usług obejmuje też odświeżenie istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli ogląd, czy wszystko jest ze sklepem internetowym dobrze. Wielokrotnie mieliśmy do czynienia ze sklepami internetowymi, których kierownicy nie byli usatysfakcjonowani z ich efektywności, a po naszej wsparciu sklepy zaczęły przynosić dobre przychody. Odświeżanie sklepu, wiąże się z przygotowaniem nowej szaty graficznej do aktualnie używanego planu strony lub wiążę się z przygotowaniem nowego schematu wraz z szatą wizualną. To trochę jakby tworzyć nowy sklep z taką różnicą, że wszystkie produkty i strony są dodane i również działają już wszystkie niezbędne systemy. Sklep internetowy może także normalnie pracować podczas odświeżania wyglądu, ponieważ najpierw tworzymy projekt w środowisku wstępnym, a dopiero potem przenosimy to na oryginalny sklep internetowy. Tak jak podczas projektowania strony internetowej, przed podjęciem się odświeżania wizerunku sklepu internetowego, powinniśmy wykonać rozmowę w sprawie oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wizerunek. Następnie klasycznie kreujemy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane na stronę.

Skomponowanie sklepu internetowego od początku też rozpoczyna się od analizy oczekiwań klienta oraz od rozplanowania uogólnionego wyglądu całego przedsięwzięcia. Po ustaleniu szczegółów tak samo jak w trakcie tworzenia stron internetowych zaczyna się proces projektowy przechodzący przez segmenty opracowania koncepcji, przygotowania projektu graficznego, programowania, testowania i ostatecznego wdrożenia po akceptacji na koniec wszystkich wymienionych części. Po skończeniu prac klient dostaje sklep internetowy przygotowany pod klucz, dyspozycyjny do natychmiastowego zaczęcia pracy, a jeśli klient ma pierwszy raz styczność z takim systemem to oferujemy także naszą usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Pracujemy na różnych systemach sklepowych, między innymi na: shoper, woocomerce, czy presta shop. Jednakowoż nie ma żadnych barier, aby to klient zaproponował system, na którym ma być oparty sklep internetowy jeśli jest już do któregoś przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Puck

Bycie właścicielem internetowej strony dla swojego przedsiębiorstwa, czy marki osobistej to aktualnie pewna oczywistość. Nie mnie jednak, żeby ta mogła pracować poprawnie musimy się nią dobrze zająć, więc powinniśmy rozsądnie zarządzać stroną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Kierowanie stronami internetowymi jest jedną z tych czynności, które zapewniają, że wszystko z pewnością funkcjonuje tak jak powinna. Szereg właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych w żaden sposób nie zajmuje się administracją, czy kompetentnym sterowaniem swoimi stronami, a to minus, który kosztuje wiele czasu i wysiłku w przypadku, gdy nadejdą różne komplikacje. Cel zarządzania stroną polega także na prowadzeniu jej treści i zmienianiu do ciągle nowych trendów. Przykładem z życia mogą być aktualizacje przeglądarek internetowych, które niekiedy sprawiają, że strona nie wyświetla się tak jak powinna. Należy na to adekwatnie zareagować i naprawić stronę, aby nie zmniejszyła swojej pozycji w oczach algorytmów wyszukiwarek, ale aby było to wykonalne potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani ludzie i wiedza.

Nowatorska i systematycznie ulepszana strona internetowa pokazuje także, że biznes, który przedstawia jest czynny i stoją za nim prawdziwi ludzie. Prawidłowo menadżerowana strona pomaga dodatkowo zadbać o ciągle dużą ilość odwiedzin, a co za tym idzie, pomaga utrzymać stały przypływ klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które dana firma posiada w swojej ofercie. Aby było to możliwe należy zatroszczyć się nie tylko o prawidłowe funkcjonowanie strony internetowej od strony funkcji, ale również o pokazanie na stronie internetowej rzetelnych treści o wysokiej jakości. Poprzez treści mamy tu na myśli zmiany wpisów na firmowego bloga lub umieszczanie ciekawych artykułów, a także pracę nad wysokiej jakości opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. Jeśli chodzi o techniczne części, mamy tu na myśli regularne usprawnianie systemu strony internetowej i bieżącą obsługę techniczną w tym na przykład dbanie o to, że strona internetowa wyświetla się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie poprawnego działania wtyczek zainstalowanych na stronie, które zapewniają różne dodatkowe funkcje.

Równie ważne jest również opieka nad bezpieczeństwem strony internetowej, którą zapewniają wyżej wywołane aktualizacje samego systemu i wtyczek, jednakże do tego należy także dodać dbanie o aktualność wszelakich certyfikatów bezpieczeństwa. Bezczynność w aspekcie bezpieczeństwa strony internetowej może poskutkować pojawieniem się komunikatu mówiącym, iż witryna internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Jest nawet szansa, że strona będzie przechwycona przez cyberprzestępców. Z tej przyczyny opłaca się przyznać takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi doświadczonym profesjonalistom.

Administracja WWW

Z nami możesz otrzymać całkowitą obsługę w kwestii kierowania i zarządzania stronami internetowymi. W tym dla przykładu:

 • Konserwacja strony internetowej przed wirusami i włamaniami.
 • Dokonywanie systematycznych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek potrzeby przywrócenia starej wersji strony internetowej w przypadku wystąpienia awarii.
 • Uaktualnianie, sporządzanie nowych treści na stronę WWW.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe publikowanie treści, tzw. Content Marketing.
 • Tworzenie projektów graficznych na potrzeby stron internetowych.
 • Aktualizacje systemów administrowania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami zapewniającymi praktyczne funkcje, a także dbanie o ich poprawną pracę.
 • Redagowanie istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.

Usług, które możemy zaoferować jest oczywiście jeszcze więcej, jednak spis jest długi, z racji iż całościowa oferta nie kończy się tylko zarządzaniu w panelu administracyjnym. Apelujemy do kontaktu z nami i przedstawienia, których usług Państwo potrzebują, a my skroimy coś na miarę tych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Puck

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony to coś, co powszechnie jest zaniedbywane, a to doprowadza do tego, że strona lub sklep internetowy będą odpychające w użytkowaniu dla internauty. Technicznie nazywa się to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma ogólnie pojęta użyteczność strony, na którą składają się różne elementy i nawet małe niuanse. Może się nam wydawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko w porządku, tymczasem dopiero jak spojrzy na to ekspert, to zaczynają wychodzić niedociągnięcia. One się nie pojawiają tylko ukazują się – to ważne, bo ciągle tam były i nie wytworzyły się w rezultacie przebadania eksperckiego oka. User Experience ma obszerny wpływ na to, jakie są uczucia klienta związane ze stroną i czy stronie uda się np. skłonić klienta do zakupu.

Nieprzyjemny UX może mieć kluczowe znaczenie na to, że witryny lub sklepy nie wnoszą takich dochodów, jakich powinny i są po prostu nieefektywne. Fakt – mizerna strona lub sklep może działać, ludzie po jakimś czasie przyzwyczają się, tym bardziej jeśli są zdeterminowani, natomiast co by się stało, gdyby UX został poprawiony? Z własnego doświadczenia śmiało stwierdzamy, że po działaniu naszych fachowców efekty są zdecydowanie większe, a po gruntownych zmianach, które również możemy wprowadzić, nawet puste strony zaczynają odrastać.

To niesłychane jak bardzo małe szczegóły mogą wpłynąć na efektywność każdej witryny internetowej lub sklepu i jak dużo czasu mogą oszczędzić w przypadku gdy są zrobione w prawidłowy sposób. Coś, co mogłoby się wydawać bardzo proste dla zarządcy strony lub sklepu internetowego niekoniecznie musi takie być dla jego użytkowników. Często byliśmy świadkami sytuacji, w których pozornie zauważalna na samej górze opcja nie była zauważana przez odwiedzających stronę internetową. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym rozlokowaniem, błędną wielkością lub nawet błędnym kolorem, który w przypadku danej opcji może być przez odbiorcę ignorowany ze względu na przyzwyczajenia z przeglądania innych, bardziej zoptymalizowanych stron internetowych. Między innymi nad takimi szczegółami pracują nasi doświadczeni pracownicy od UX.

Kiedy rozpoczynamy pracę nad rolą User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy na wstępie przeprowadzić rozmowę z naszym kontrahentem, do którego dana strona internetowa należy. Musimy poznać jakie cele musi wykonywać dana strona, abyśmy byli w stanie zrobić UX danej strony pod względem odpowiedniego profilu użyteczności. Odmienne potrzeby posiada użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne potrzeby będzie miał użytkownik będący przedsiębiorcą, czyli firmą, klientem typu B2B. Pomimo że niezgodności pomiędzy tymi dwoma rodzajami użytkowników są dość dyskretne to jest parę różnic dość dużych, które powinniśmy uwzględnić podczas projektowania UX – potrafimy również zrobić osobno UX dla każdego z tych konsumentów i będzie on wybierany na podstawie np. opcji, którą klient wybrał przy rejestracji użytkownika.

Chociaż nie każdy wie, że UX nie jest zamknięty tylko i wyłącznie w obrębie danej strony internetowej i także nie jest tylko tożsamy z UI (User Interface). Owszem, to tutaj użytkownik spędza przeważającą część swojego czasu w trakcie zapoznawania się z marką lub produktem, ale ta podróż startuje już w trakcie wyszukiwania w Google, a także w poczcie e-mailowej, którą dany konsument dostaje od firmy – mają w tym również swój udział dopasowane reklamy. Musimy pamiętać, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika w trakcie korzystania z danego produktu lub usługi – można się nawet pokusić o rozciągnięcie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, bowiem i tam użytkownik styka się z daną firmą, produktem lub usługą i wytwarza swoje doświadczenie na podstawie wrażeń, których doznał. Można nawet wysunąć odważne twierdzenie, że zmechanizowane boty na infoliniach są jednym z najgorszych doświadczeń użytkownika.

Jak możemy zauważyć, obszar, jakim jest UX jest dość szeroki, rzec by można, że nawet interdyscyplinarny, więc by dobrze zaprojektować odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też skontrolować, czy wszystko jest w porządku, należy mieć fachowe umiejętności oraz wieloletnią praktykę – taką jak nasi eksperci od UX, którzy dodatkowo dysponują odpowiednimi narzędziami analitycznymi, które wspomagają nasze działania audytorskie. Owocem tych działań jest wzmocniona użyteczność i poprawa odbioru interakcji z produktem, co prosto przekłada się na zwiększenie konwersji i przychodów.

5. Rozwiązywanie problemów Puck

Kłopoty z rozmaitymi systemami informatycznymi mogą być prawdziwym utrapieniem. System informatyczny brzmi dość tajemniczo, ale to także zwyczajna strona internetowa, czy aplikacja, a także programy komputerowe, których używamy na co dzień. Nasze usługi obejmują strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treściami i podobne rzeczy opierające się o sieć internetową, dlatego korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia pomożemy naprawić problemy związane z tym właśnie zakresem działalności. W pewnych sytuacjach można powiedzieć, że już są od tego ludzie. Dla przykładu pomoc serwisowa, która opiekuje się konkretnym systemem|pilnuje konkretnego systemu – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna oferowana przez producenta rozwiązania. Mimo wszystko należy tu powiedzieć, że nasz kontakt z pomocą techniczną może odróżniać się od kontaktu bezpośrednio klienta, który nie zna się na oprogramowaniu sklepu internetowego – nam może być po prostu prościej porozumieć się z obsługą techniczną, a w rezultacie zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy cenny czas naszego usługobiorcy nie tylko z tego powodu, że prościej będzie nam się zrozumieć z ludźmi z naszej dziedziny, lecz też, ponieważ nasz klient nie będzie musiał oczekiwać na infolinii lub czacie na odpowiedź, gdyż zrobimy to sami. Podobne analogie można zastosować w wielu innych sytuacjach.

Ogólnodostępność i prostota użytkowania systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, iż prawie każdy z pewną podstawową wiedzą lub opracowaniem odnalezionym w internecie jest w stanie uruchomić sobie takie rozwiązanie. Pomimo to w wypadku wystąpienia problemów, tych banalnych i tych szczegółowych, tutaj już konieczne jest wyćwiczenie odnośnie tego jak wtedy postępować. Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, że żółtodziób – niedoświadczony używca – może po prostu nie mieć pojęcia, w jaki sposób połączyć się z pomocą techniczną lub w jak wyszukać rozwiązania w dostępnych źródłach, jako że zwyczajnie nie ma w tym niezbędnego doświadczenia, a jego zdobywanie wiąże się z niemałym poświęceniem czasu i nie zawsze wieńczy się sukcesem. Odnalezienie w internecie rozwiązania problemu technicznego ze sklepem lub stroną internetową to jedno, jednak jego wdrożenie to drugie.

W wypadku gdy naprawa komplikacji jest związana z pracami programistycznymi to dużo ludzi może już czuć zrezygnowanie i skapitulować na początku. Nawet gdyby udało się przeprowadzić przykładowe rozwiązanie to może ono nie działać i wtedy już konieczna jest bardziej dogłębne badanie problemu z użyciem odpowiedniego akcesorium. To jest oczywiście tylko jeden z licznych problemów, które mogą nastąpić i które są zazwyczaj bardziej zagmatwane niż mogłoby się wydawać.

Oferujemy kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w przedziale, w którym sami działamy. Mamy tu na myśli między innymi:

 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • ogólne rozwiązywanie komplikacji z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, szkolenia z użytkowania
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w obszarze stron internetowych i sklepów internetowych
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail

To tylko kilka przykładów. Można to oczywiście bardziej porozbijać, w formie przykładu: obszar pomocy przy sklepie internetowym obejmuje uporanie się z problemami technicznymi, weryfikację problemów z produktami, lub systemem obsługi zamówień. Wszystko jest zależne od każdego przypadku z osobna i tego, z czym klient naprawdę ma problem, z tej racji stawiamy na solidny wywiad, aby ustalić, gdzie leży kłopot.

Naszą usługę pomocy rozwiązywania komplikacji ze sklepami i stronami internetowymi można też wynająć w formie abonamentowej – w tym celu najlepiej zapytać nas o dokładną wycenę takiego modelu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego projektu? Dobrze trafiłeś, albowiem nasi informatycy to najlepsi z najlepszych! Są w stanie pomóc Ci w każdym problemie i zakodują praktycznie każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

W przypadku gdy umieścimy już treści w internecie, to powinno zadbać, żeby zobaczyło je jak najwięcej ludzi. Rodzaj tego typu działań określamy jako pozycjonowanie. Jest to działanie dalekosiężne, które potrzebuje od nas włożenia sporego wysiłku i pracy, pomimo tego jego efekty są tak dobre, że powinniśmy o to dbać.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Puck

Będąc właścicielem sklepu internetowego powinniśmy zadbać o jego przejrzysty wygląd i jak najbardziej intuicyjną obsługę, ale to nie wszystko!

Trzeba też zająć się asortymentem? Prawda, ale to dalej nie wszystko. Badania wykazały, że konsumenci wykorzystują wyszukiwarki internetowe do odnalezienia interesującego ich asortymentu, aż 60% klika w pierwszą wyświetlaną pozycję – dodatkowo większość użytkowników przegląda maksymalnie dwie pierwsze strony wyników wyszukiwania. Te badania realnie wykazują w jakim miejscu sklep internetowy powinien szukać swoich klientów.

Widzisz już, że aby sklep internetowy przebił się, powinien on być w pierwszej kolejności widoczny. Nawet wyborna witryna sklepu internetowego nic nie wskóra jeżeli żaden interesant jej nie zobaczy! W tym celu tak ważna jest jak najlepsza lokalizacja sklepu internetowego w podstawowych wynikach wyszukiwania – jest to jedna z najbardziej rzetelnych miar sukcesu sklepów internetowych. Z tej samej przyczyny pozycjonowanie organiczne jest jedną z najlepszych metod marketingu w internecie, dlatego, bo im większa liczba interesantów zobaczy Twój sklep internetowy na pierwotnej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść oraz więcej potencjalnych klientów zbada twoją ofertę.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na dobre miejsce organiczne w wyszukiwarce ma wpływ masa różnolitych czynników, jednym z takich czynników jest prędkość ładowania się strony internetowej. Badania wykazały, że niecałe 50% konsumentów rezygnuje z wejścia do sklepu internetowego, jak tylko czas ładowania trwa dłużej niż 5 sekund? Podczas pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy przeanalizowaniu wiele aspektów jego działania w tym również czas wczytywania. Frazy kluczowe są istotne w pozycjonowaniu organicznym, natomiast bez prawidłowo działającego i dobrze zoptymalizowanego sklepu mogą nie wystarczyć, tak jak również piękny sklep nie będzie wystarczający jeśli go nikt nie widzi.

2. Pozycjonowanie stron WWW Puck

Nawet 97% użytkowników internetu korzysta z wyszukiwarki Google do znajdowania interesujących ich informacji, produktów, czy usług. Znaczna część z tych internautów nie zwraca uwagi na odnośniki, które znajdują się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Wskazuje to na to, że rozporządzając niezoptymalizowaną pod względem SEO stronę, na której dzielisz się wartościowymi informacjami lub prezentujesz swoje produkty, lub usługi, nie masz możliwości na zauważenie przez większą ilość ludzi, albowiem Twoja strona wyświetla się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Przede wszystkim zgłębianą stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad 50% interesantów klika w zaledwie 5 pierwszych wyświetlonych linków. Nie przejmując się o wyższą pozycję wyszukiwania organicznego i wychodząc z TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie znacznie spada, a zalety pochodzące z dużej aktywności na stronie też zostają znacznie zmniejszone.

Powinno się zainwestować w skuteczne pozycjonowanie organiczne, dlatego że jest to inwestycja, która przynosi efekt długofalowy, kiedy jest efektywnie stworzona. W przeciwieństwie do kampanii Google Ads rezultat pozycjonowania organicznego utrzymuje się dużo dłużej, ale jednocześnie nie jest on natychmiastowy. Google Ads może okazać się łatwiejszym rozwiązaniem, lecz jego ogromnym minusem jest fakt, że kiedy wyłączymy Google Ads, linki sponsorowane po prostu przestaną się wyświetlać. Na dodatek warto zauważyć, że kampanie Google Ads także prawdopodobnie będą działać dużo lepiej jeżeli strona, do której są odnośnikami jest prawidłowo wypozycjonowana i zmodyfikowana pod kątem SEO. Pozycjonowanie organiczne aktywizuje świadomość i zaufanie do danej strony, a internauci chętniej otwierają linki sponsorowane z witryn, które już kiedyś widzieli. Patrząc z każdej strony tego aspektu, możemy stwierdzić, inwestycja w skuteczne pozycjonowanie organiczne jest zawsze opłacalna!

3. Audyty SEO Puck

Search Engine Optimization w skrócie SEO to proces optymalizacji strony internetowej pod względem wyszukiwarek internetowych, jest też częścią kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO dostarcza szczegółowych informacji o kondycji strony internetowej i jej dostosowaniu do wyświetlania w wyszukiwarkach.

SEO jest najważniejszym segmentem procesu pozycjonowania, bez którego inne czynności pozycjonujące mogą nie odnieść pożądanego skutku. W zasadzie pozycjonowanie powinno zacząć się właśnie od optymalizacji strony pod kątem wyszukiwania lub właśnie analizy wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została kiedyś ukończona. Audyt SEO pozwala zbadać błędy i komplikacje wynurzające się na stronie internetowej, a tym samym podkreśla miejsca, które wymagają poprawy. W naszej analizie patrzymy między innymi na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne oraz aspekty techniczne strony.

Aspekty techniczne to konkretnie wygląd samej strony internetowej i jej dostosowanie do indeksowania przez roboty Google. Analizujemy sam kod strony jak też tagi na niej umieszczone, a także prawidłową implementację wtyczek analitycznych, czy obciążenie zasobami. Wprawdzie to nie wszystko, jednak pozwala to zrobić sobie ocenę na tą część analizy. Na przykład, jeśli strona posiada zainstalowany panel Google Analytics, a dane w panelu zaczęły wyświetlać się w dziwny sposób to możliwe, że wystąpił problem z integracją. Analogicznie jest jeżeli strona nienaturalnie spowalnia i długi czas się ładuje, co również ma duży wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Analizowanie czynników wewnętrznych polega na ocenie treści wyświetlanych na stronie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest sensowna pod względem technicznym i czy jest związana rzeczowo z tematyką strony, a poza tym czy jest odpowiednio duże nasycenie strony internetowej wysokiej klasy treścią związaną z profilem działalności. Poprzez czynniki zewnętrzne mamy na myśli przykładowo weryfikację wszystkich linków odnoszących się do strony, tego czy w ogóle są prawidłowe i jaka jest ich wartość. Oprócz tego to też przyjrzenie się treściom odsyłającym do witryny, jak również poziom widoczności na tle konkurencji.

Finałowy zakres analizy SEO można nakreślić indywidualnie w trakcie rozmowy z naszymi fachowcami. Rozumiemy, że nie każdy serwis może wymagać audytu ogólnego, a np. tylko przebadania wyszczególnionych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic trudnego! Nasz sektor zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w sieci to jedni z najlepszych zawodowców od działania aktualnych wyszukiwarek w sieci. Masa stron klientów trafia na pierwsze wyniki wyszukiwania dzięki naszym wyjątkowym metodom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Puck

Content Marketing, czyli Marketing Treści. Jest to swojego rodzaju strategia w marketingu, gdzie stawiamy na serwowanie użytkownikom wartościowych i interesujących treści, dzięki którym tworzymy relację, a dalej zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i regularnym konsumentem. Jest to koncepcja długoterminowa, owocująca w doskonałe efekty pod warunkiem poprawnego jej zastosowania.

Definicja Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym przez wzgląd na to, iż projektowanie treści nie ogranicza się wyłącznie do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być tylko tekst, nie musi to być wyłącznie nagranie, nie musi to być wyłącznie tutorial – może to być wszystko razem lub osobno. W marketingu treści ważna jest również regularność w związku z tym opłaca się takie zadanie przekazać odpowiednim specjalistom. Treści można oczywiście|Oczywiście materiały można produkować samemu, jednakże jest to pochłaniająca czas praca, a sama strategia jest rozwlekła, więc bardziej opłaca się powierzyć to ekspertom.

Sporo firm zaznajomiła się już z pewną formą marketingu treści i być może nieświadomie sama go buduje. Mówimy tutaj o firmowym blogu, który jest idealnym przykładem jeśli chodzi o content marketing. Firmowy blog to już podwalina wielu firmowych stron, jednakże sam blog to nie całokształt, trzeba go jeszcze napełnić angażującą treścią, a z tym jest gorzej, dlatego że spora część firmowych blogów zostaje zaniedbana i zostawiona tylko z kilkoma starymi artykułami. Niestety content marketing w takiej realizacji przeważnie nie działa lub działa bardzo niemiarodajnie. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest powierzenie marketingu treści w nasze ręce.

Company blog

Walory takiego rozwiązania to nie tylko regularność jeśli chodzi o projektowanie i udostępnianie treści, ale także nasze okiełznanie różnych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można wygenerować, a te nie ograniczają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Puck

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

Jeżeli artykuł sponsorowany nie intryguje treścią, a czas spędzony przez czytelnika na jego czytaniu jest zbyt mały to wartość takiego artykułu jest nijaka – można nawet stwierdzić, że nie służy zleceniodawcy. Tak więc powinno się wybiórczo wybierać ludzi, którzy takie artykuły przygotowują i równie uważnie trzeba wybierać portale, na których zostaną one opublikowane, gdyż jest to także część działań SEO. Przyzwyczailiśmy się prychać z dezaprobatą na dźwięk słów artykuł sponsorowany, gdyż mamy wrażenie, że taki artykuł nie wniesie niczego wartościowego i oczywiście można natknąć się na takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte uwagi. Sęk w tym, że prawidłowy artykuł sponsorowany dostarcza przede wszystkim wartościowej treści i wiedzy, a dopiero później przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie istnieją zyski dla zleceniodawcy skoro reklama zdaje się być druga w kolejności? Sęk w tym, że wartościowa i praktyczna treść sama przykuwa duże grono czytelników, a oni siłą rzeczy zapoznają się z zamieszczoną w artykule reklamą jeżeli koresponduje ona z tematem wpisu. Przykładowo artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju wraz z samouczkiem jego wymiany może mieć umieszczoną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to odpowiednie połączenie, które dostarcza cennych informacji na dany temat wraz z informacjami, gdzie można zaopatrzyć się w przydatne materiały eksploatacyjne. Kompetentnie skomponowane artykuły sponsorowane dostarczają interesantom przydatnych informacji, a zleceniodawcy przynoszą długookresowe benefity.

3. Blog firmowy Puck

Blog firmowy jest aparatem pozwalającym na kreowanie profilu specjalisty w swojej dziedzinie. Wskutek publikowaniu interesantom ciekawych treści zwiększasz swoje zasięgi w internecie, a równocześnie możesz pozyskać nowych lojalnych i regularnych klientów.

Kreowanie wartościowego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, ale również opłacalnym. Nie we wszystkich firmach można prowadzić ciągle aktualizowanego bloga, bo czasami zwyczajnie wszystkie tematy zostaną wyczerpane. Pomimo to zawsze warto firmowego bloga posiadać i zapełnić go cenną wiedzą, ponieważ z reguły w przypadku dużego procentu biznesów całkiem możliwe jest pokazanie klientom i czytelnikom ciekawych informacji i poradników, które mogą czytających do skorzystania z oferty danej firmy.

Czasami niemożliwe jest regularne aktualizowanie bloga z powodu wyczerpania danej dziedziny, ale w takim wypadku najlepszą metodą jest skonstruowanie bloga na wzór cennego podręcznika wiedzy związanej z daną dziedziną. Wtedy robimy nieustannie świeżą i praktyczną treść niezależną od dynamiki danej dziedziny. W taki sposób odpowiadamy na regularnie występujące pytania klientów i wprowadzamy cenny ruch na swoją stronę internetową. W ten sposób możliwe staje się również pokazanie swojego biznesu większemu gronu osób, w którym mogą znaleźć się nowi konsumenci.

Przed rozpoczęciem pisania firmowego bloga, należy zastanowić się nad jego formą, bo mamy kilka opcji. W każdej z nich publikujemy interesującą treść, lecz jak już wspomnieliśmy, niekiedy lepiej jest utworzyć kompendium wiedzy, a czasem – jeśli charakter biznesu pozwala – można tworzyć bloga bardziej dynamicznie. Ważne jest, by nie tworzyć bloga z niechęcią i bez potrzebnej wiedzy, bo można uzyskać efekt odwrotny. W takim przypadku najkorzystniej będzie powierzyć to zadanie wieloletnim fachowcom.

4. Poradniki Puck

Poradniki są następnym przykładem marketingu treści. Mogą oczywiście funkcjonować jako część firmowego bloga, jednakże poradniki można też sporządzić w firmową encyklopedię wiedzy. Dzięki poradnikom możliwe staje się edukowanie interesantów i potencjalnych kontrahentów w obrębie ich interesującym lub w zakresie stricte skojarzonym z naszą specjalizacją.

Poradnik uchyla odbiorcy kawałek tajemnicy z profesjonalnej wiedzy z danej branży. Można oczywiście też poruszyć cały temat w serii poradników. Czy to niekiedy nie sprawi, że ewentualny klient zrobi wszystko samodzielnie? Jest taka możliwość, jednakże powinno się pamiętać o istotnych czynnikach, jakimi są czas i praktyka, oraz obowiązkowe narzędzia. Można zrobić poradnik na temat tego jak utworzyć np. własne perfumy. Zawarta tam wiedza dotrze do hobbystów, którzy wygenerują cenny ruch, a w efekcie dotrzesz też do odbiorców zainteresowanych własnymi kompozycjami, ale bez czasu i doświadczenia, aby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny klient. Scenariusze są bardzo różne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby udowodnić, że realnie ją mamy. 

Musimy pamiętać, że wiedzę ekspercką łącznię z biegłością buduje się przez długie lata. Samemu też kiedyś szukałeś wiedzy w swojej branży i nie od razu byłeś ekspertem, i właśnie o to chodzi – udostępnienie części wiedzy początkującym nie zrobi z nich ekspertów, a może pokazać, że ty jesteś ekspertem i przekona odbiorców, iż warto skorzystać z Twojej oferty.

Realizacja poradnika to również doskonała okazja, by opublikować jeszcze więcej wartościowych treści dla swoich konsumentów, czy też po prostu zwykłych internautów, którzy mogą być przyszłymi konsumentami. Wartościowe treści ściągają na stronę zwiększony ruch i wpływają na SEO strony, wskutek tego warto nad nimi pracować na wszelaki możliwy sposób. Prędzej czy później, inwestycja w skuteczne dla klientów informacje zaowocuje zwiększeniem obrotów wszelkiego biznesu.

5. Opisy produktowe Puck

Opisy produktowe są niebywale ważne dla domeny e-commerce, czyli w głównej mierze sklepów internetowych. Optymalnie scharakteryzowany produkt potrafi zdobyć klienta. W przypadku gdy klient nie znajduje interesujących go informacji w opisie produktu to szuka dalej. 

Opis produktu pokazuje klientowi to, co powinien znać, zanim dokona transakcji. Jeśli opis jest nierzetelny i krótki to kontrahent może się skierować do innego sklepu. Dzieje się tak, ponieważ dobry opis także buduje zaufanie interesanta. Opis produktu ma również wkład na rezultaty pozycjonowania, dlatego, bo każdy produkt i jego opis może być niezłym źródłem słów kluczowych i cennej treści. Jeśli ograniczymy się tylko do danych technicznych to czasami będzie to wystarczająca informacja, jednak zawsze opłaca się krótko, ale wyraziście opisać dany produkt – z czego jest wyprodukowany, do czego służy, komu się przyda. Są to łatwe zasady, ale zazwyczaj są wyjątkowo efektywne. 

Przykładowo, sprzedając zwyczajne krzesła, możesz zrobić spis danych technicznych i na tym skończyć. Zapewne będą klienci. Jednakowoż jeśli postarasz się bardziej i opiszesz starannie, z jakich materiałów jest zrobione i w jaki sposób jest złożone to przekażesz potencjalnym kupującym wartościową wiedzę, choćby o trwałości swojego produktu. Jeżeli przedstawisz także sugestię zastosowania, że na przykład sprawdzi się w sam raz do biura lub szkoły to zauważysz wzmocnienie zainteresowania wśród właśnie tych klientów. Dlaczego? Dlatego, że klienci mogą szukać produkty wpisując konkretne frazy, np. wygodne krzesło do pracy. Jeżeli nie opiszesz takiego przykładu wykorzystania to klient zainteresowany kupnem krzesła do biura może nie trafić na twoją stronę.

6. Kanał YouTube Puck

Wykorzystanie YouTube do marketingu treści to bardzo ciekawe narzędzie oraz nieco inne od treści pisanych. Wymaga też większego nakładu pracy, ale fachowo zastosowane jest w stanie wytworzyć większe zaangażowanie niż treści pisane. Czy to oznacza, że z treści pisanych powinniśmy zrezygnować? Absolutnie nie. Najlepiej będzie połączyć obie metody.

Przez połączenie obu typów mamy tu na myśli równoczesne prowadzenie firmowego bloga i vloga. Wysokiej klasy wpisy, do których dołączymy też materiał wideo osiągają znacznie wyższy poziom zaangażowania. Zresztą jeżeli materiał wideo traktuje o tym samym co treść artykułu blogowego to trafimy do dwóch innych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą obejrzeć filmik. Jest jeszcze grupa odbiorców, która wolałaby tylko słuchać i dla nich idealne są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danym dniu może zależeć od wielu czynników, z tego powodu warto produkować treści poprzez wszystkie popularne media.

Kanał YouTube daje interesujące możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, ale mogą i należy o tym pamiętać, gdyż jeżeli w materiałach wideo przeholujemy z reklamą i stanie się ona nachalna to osiągniemy wynik przeciwny do planowanego. Celem jest dostarczenie odbiorcom przydatnych materiałów i pomocnych treści, które nie są przekazywane na siłę, bo tak trzeba. Idealnie jest jeżeli w dzieleniu się wartościowymi treściami znajduje się także pasja do swojego zajęcia – wtedy wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Należy pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjna przestrzeń i wchodząc tam należy przedstawiać wysokiej klasy materiały, jak również zadbać o ich regularne publikowanie się. Dlatego też opłaca się mieć zaplanowaną dobrą strategię i sukcesywnie ją spełniać.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Jesteś w błędzie! Jeśli zatroszczysz się o optymalny marketing treści to twoja strona czy sklep, będzie pokazywała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co oznacza zwiększenie obrotów w okresie długofalowym bez żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne, jeżeli chcemy pokazać naszą markę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu ułatwienia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku powstała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Puck

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe używane przede wszystkim na różnego rodzaju konferencjach i targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, która może być wydrukowana na materiale tekstylnym lub również na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, wszystkie te rozwiązania mają niewątpliwie swoje plusy i minusy. Systemy ścianek reklamowych używane są przez bardzo różnorodne spółki, z równie różnych branż. Ściankę można ulokować w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, bądź nawet na korytarzu urzędu miasta. Dobrym rozwiązaniem jest również wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego otrzymamy tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest przydatny w trakcie filmowania materiałów wideo, w których podczas późniejszej obróbki zielone tło jest zmieniane na inne przy pomocy programów komputerowych oraz jest tak samo przydatne podczas robienia zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak kluczową funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, bądź także promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można łączyć z trybunkami lub ladami promocyjnymi robiąc w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych zaczynają się już od około 240 cm szerokości, więc decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można względnie niskim kosztem urządzić profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe istnieją też w wariantach dwustronnych, zatem w określonych przypadkach można zrobić podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe potrafią też służyć jako ścianki prezentacyjne bądź jako tło do wykonywania zdjęć. Z takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, lub uniwersytety w przypadku organizowania różnego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom doskonałej jakości ścianki reklamowe oraz doradzamy, co najlepiej sprawdzi się w konkretnym zadaniu. Czasem ścianka nie jest potrzebna, a czasem jest to najskuteczniejsze z możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek i posiadamy ogromne grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest doceniana ze względu na swoją kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość towarów oraz gwarancję, jaką dajemy na nasze systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą polegać na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, iż jesteśmy w stanie wykonać projekt graficzny takiej ścianki, a potem wykonać wydruk oraz dostarczyć pasującą konstrukcję, na której zostanie umieszczony wykonany wydruk. Jeżeli takie jest wymaganie naszego klienta to możemy także zapewnić osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk oraz osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe również łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja dopasowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy także ogromny wybór jeżeli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a również magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można stworzyć dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe projekty graficzne. Należy zauważyć, że ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne dedykowane do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki wykorzystania ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy ładnej pogodzie i na bezpiecznej powierzchni można by taką ściankę ustawić, ale tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i złymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Puck

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, jaki jest dosyć niepozorny, ale ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji marki. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub sporego masztu, jaki będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można spostrzec w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich i kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w formacie najczęściej skrzydła albo pióra. Jest to stosunkowo tania oraz efektywna forma reklamowa, jest też kompaktowa i mobilna, można ją umiejscowić wszędzie oraz łatwo przemieścić. Z tego też powodu flagi reklamowe są chętnie wybierane poprzez naprawdę dużą ilość naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo wszechstronnym i o szerokim zastosowaniu, a to nie kończy się jedynie na funkcjach reklamowych. Mamy tutaj na myśli to, że o tym, jaką funkcję pełni decyduje to co zdecydujemy umiejscowić na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Jeżeli na fladze umieścimy informacje o promocjach, lub jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Gdy na fladze umieścimy tylko nazwę spółki to może to już być flaga firmowa. Jeżeli zaś umieścimy na fladze symbole narodowe albo też symbole miasta, bądź gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak już wspomnieliśmy, flagi mogą być montowane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder albo beach flag. Jednak oprócz masztów elastycznych występują również maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego rodzaju flagi są już znacznie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na stałe w jednym miejscu. Ich wielką zaletą jest widoczność ze znacznej odległości. Takie maszty można natrafić często przed wielkimi korporacjami czy instytucjami, można je zobaczyć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, czy przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe oraz inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie zrobione są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty wytworzone z włókna szklanego, natomiast w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe albo kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie wytwarzamy z doskonałej jakości materiału flagowego, zazwyczaj jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający odpowiednią wytrzymałość zawieszonej flagi. Stosowana technologia wydruku flagi zachowuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu gotowy produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, iż flaga oraz maszt to osobne elementy, jakie można wymieniać gdy ulegną zepsuciu albo gdy akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej możliwości można także zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów i kilka zestawów flag, które będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy również dobrać właściwą podstawę w zależności od tego, w jakim obszarze i w jakich warunkach będzie stosowana flaga reklamowa. W przypadku tradycyjnych dużych masztów flagowych taka konieczność nie występuje, ponieważ one zazwyczaj stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe typu winder z kolei mogą być stosowane zewnętrznie jak i wewnętrznie w zależności od potrzeby, w takim wypadku konieczne jest dobranie podstawy do tych flag. Do użytku poza budynkiem stosowane są podstawy wbijane w ziemie lub obciążane piaskiem, czy też wodą, a także solidne podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego zalecamy podstawy stalowe i niekiedy też napełniane, ale te wcześniejsze wyróżniają się większą estetyką.

3. Stoiska na targi Puck

Na targach branżowych powinno wyróżnić się z tłumu – to klucz do zauważenia i sukcesu. Aby to urzeczywistnić, potrzebne jest stoisko targowe, które jest trochę większym systemem reklamowym i może być zwyczajnie zestawem paru oddzielnych systemów lub może być skonstruowane indywidualnie. Żeby skompletować nieskomplikowane stoisko, wystarczy jedynie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej skomplikowane projekty potrzebują trochę innego podejścia, ale takie też są możliwe do stworzenia, a ostatecznie mogą być bardziej opłacalne, co oczywiście przełoży się na większą widoczność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe możemy skonstruować od A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie zrobić projekty graficzne, wydruki, a także konstrukcje wraz z dostarczeniem na docelowe miejsce. Stoisko możemy zbudować unikalnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najprostsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w małym zestawie nasze stoiska targowe prezentują się atrakcyjnie i przyciągają odwiedzających, więc nie ma wymogu, aby od razu zaczynać z ogromnym stoiskiem targowym, jeżeli nie ma się na to odpowiednich funduszy. Lepiej jest pojawić się na targach z prostym, ale ładnym stoiskiem targowym w celu zaznaczenia swojej obecności niż nie pojawić się na nich wcale. Z tego też powodu warto rozważyć niedużą inwestycję, gdyż może się to przyczynić do dalszego powiększania stoisk targowych w kolejnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Puck

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również szeroką ofertą innych systemów reklamowych, które wspomagają rozwijające się biznesy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo szeroki wybór systemów reklamowych, a także dodatków do nich. Jednym z najpopularniejszych produktów marketingowych są potykacze reklamowe, w których najczęściej umieszczane są plakaty z informacją promocyjną. Takie potykacze bardzo często widzimy przed sklepami, jak również na samych salach sprzedażowych. Posiadamy także w swojej ofercie potykacze kredowe, które są wybierane przez branżę gastronomiczną – restauracje, kawiarnie, bary. Takie potykacze posiadają powierzchnię dostosowaną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy również słupki i sznury odgradzające, które stylowo ozdobią wejście do lokalu, lub wyznaczą miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które zastosowanie mają na zewnątrz, przed lokalem.

W naszej bogatej ofercie produktowej posiadamy też systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Posiadamy dodatkowo ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko część naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje tylko produkty reklamowe najwyższej jakości, więc jeśli Twoja firma potrzebuje wyposażyć się w sprzęt reklamowy to w zasadzie w całość może zaopatrzyć się u nas. Bez czasochłonnego szukania – u nas zdobędziesz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki offsetowe, solwentowe, wielkoformatowe, cyfrowe, by w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów. Operujemy własnym, nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając konkretny i sprecyzowany zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Puck

1. Druk małoformatowy Puck

Drukiem małoformatowym określamy wszystkie wydruki w niewielkim formacie – to dosyć oczywiste. Często wykorzystywanym przykładem druku małoformatowego są ulotki i wizytówki, z jakimi każdy ma styczność niemal codziennie, dlatego że są praktycznie w każdej firmie, w tych małych i tych ogromnych.

Poza oczywistymi ulotkami oraz wizytówkami do druku małoformatowego zaliczamy katalogi, broszury, teczki, czy kalendarze. Produktów jest bardzo dużo, że aż ciężko wymienić wszystkie z nich, ale ich generalna cecha jest to, że tak właściwie jest to stosunkowo przenośny i mały format.

Oferta naszej marki także obejmuje kompleksowe usługi drukarskie z zakresu druku małoformatowego. Poprzez kompleksowe usługi drukarskie spośród tego kierunku mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu, czyli mówiąc prościej od przygotowania profesjonalnego projektu graficznego do wykonania najwyższej jakości wydruków w potrzebnym nakładzie. Proces projektowy rozpoczyna się od sprawdzenia potrzeb oraz oczekiwań nabywcy w celu opracowania szczegółowych wytycznych, jakie są potrzebne do wykonania profesjonalnego projektu graficznego. Im więcej wytycznych uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania oraz szybciej będziemy mogli zacząć proces produkcji.

Oczywiście, gdy klient posiada już swoją własną i przemyślaną koncepcję projektu, to wtedy ograniczamy się do sprecyzowania szczegółów oraz do pokazania ewentualnych propozycji zmian opierających się o aktualnie panujące trendy, oraz nasze doświadczenie, które mogą zostać zatwierdzone i wdrożone, ale nie muszą. Środkiem do zrozumienia się i osiągnięcia sukcesu w stworzeniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest odpowiednia komunikacja, w której nakładamy spory nacisk na jak największe uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Dokładnie określanie wytycznych, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie, a także naszym klientom ograniczając ryzyko wprowadzania dużej ilości zmian. To wszystko sprawia, iż nasi klienci są bardzo zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Tak jak wspomnieliśmy, oferta z zakresu druku małoformatowego obejmuje małe wydruki. Stanowią je wydruki, których format zazwyczaj nie przekracza rozmiaru 50 cm na większym boku, aczkolwiek nie jest to granica sztywna. Dla przykładu szerokość wydruku licząca 51 cm również można by zakwalifikować do owej kategorii. Podział na druk małoformatowy oraz na wielkoformatowy powstał nie tylko z fizycznego rozmiaru konkretnego wydruku, ale i maszyn, jakie są niezbędne do stworzenia takich wydruków. Aby to sobie wyobrazić to, urządzeniem do druku małoformatowego można określić także zwykłą domową drukarkę. Bierze ona mało powierzchni oraz zazwyczaj obsługuje maksymalnie kartki A4. Jeżeli mowa o druku wielkoformatowym to samo urządzenie może zajmować 10 razy tyle miejsca, ile zwykła domowa drukarka, gdyż takie maszyny nieraz drukują np. banery, gdzie wymiary zaczynają się od 100 cm długości, a nawet więcej.

Można krótko wyliczyć określone produkty przedstawiające zakres druku małoformatowego? Istnieje tego całkiem sporo, natomiast dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określimy niżej wymienione produkty:

Jest to tylko część z nich, ale pozwala sobie unaocznić rzeczywisty wymiar druku małoformatowego, który jesteśmy w stanie wykonać dla naszych kontrahentów.

2. Druk wielkoformatowy Puck

Mianem druku wielkoformatowego określamy takie wydruki, jakie są większe niż takie, które można łatwo przenosić, jednak nie zawsze! Świetnie znanym przykładem są chyba banery oraz bilbordy. Spotkać je można przy drogach szybkiego ruchu oraz w miastach na fasadach budynków jak również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe często wielokrotnie przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku billboardów oraz podobnych większych powierzchni potrzebny jest również ktoś do montażu, czy też wyklejania takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to też wydruki do użytku z roll-upami, czy na ściankach reklamowych. Można by do nich zaliczyć także większe wymiarowo plakaty. W skrócie w zasadzie wszystko, co wychodzi poza zakres druku małoformatowego, czyli jest większe niż 50 cm będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego rodzaju wydruku należy podejść nieco odmiennie niż w przypadku druku małoformatowego. Już w trakcie konwersacji z klientem należy stwierdzić, czy realizowany będzie wydruk w dużym rozmiarze, gdyż zlecenie druku wielkoformatowego z błędnym projektem może zakończyć się fatalnie. I tu także należy wspomnieć, że przy projektowaniu w procesie projektowym także należy uwzględnić większe formaty wydruku, gdyż w owym wypadku do zagospodarowania jest więcej miejsca, jednak nie w każdym wypadku jest to zalecane – np. duży billboard może dostarczyć ograniczoną ilość informacji, gdy jest on przy drodze ekspresowej, więc wspaniale jest gdy przekaz jest prosty i zwięzły. W przypadku banerów lub billboardów umieszczanych w miastach przy drogach, na których ruch jest często wolniejszy, a także w wypadku dużego natężenia ruchu pieszych, a także komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozszerzony oraz bardziej treściwy przekaz, ponieważ odbiorcy mają nieco więcej czasu na zaznajomienie się z billboardem lub banerem.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas sposobu, w jaki powinno się projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy też w stanie doradzić, czy w przypadku zlecania nam druku nadesłany projekt wykona zakładane zadanie i, czy w ogóle nadaje się do druku. Możemy też wykonać zlecenie od projektu graficznego do wydruku oraz na terenie Starogardu Gdańskiego możemy również wykonać montaż.

W wypadku druku wielkoformatowego mamy do czynienia z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, a często jest to dużo więcej – w końcu billboard potrafi być nawet rozmiarów 600 × 300 cm i takowy będzie trzeba wypełnić grafiką podzieloną na mniejsze fragmenty. Takie postępowanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeśli mamy wymienić konkretne produkty przedstawiające grupę produktów druku wielkoformatowego to będą to następujące wydruki:

Tak jak w wypadku druku małoformatowego, taka lista nie pokazuje wszystkich oferowanych produktów, ale obrazuje pewien wachlarz. Tak samo określimy drukiem wielkoformatowym np. namioty reklamowe, ponieważ materiał, na którym wykonywany jest wydruk, wykracza poza możliwości konwencjonalnych drukarek – czyli nie jest to jedynie druk wielkoformatowy, ale niejako również specjalistyczny. Podobnie ma się sytuacja z każdego rodzaju wydrukami na większe przestrzenie reklamowe i takim niestandardowym przykładem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszanym stelażem napięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne wykonanie wydruków wielkoformatowych wymaga właściwego podejścia projektowego, gdy już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne jest, aby klient mógł dobrać współpracę z firmą, jaka jest doświadczona w swojej branży i może wykonać projekt i wydruk. Oczywiście u nas jest taka możliwość i nasi kontrahenci zazwyczaj decydują się na tę opcję, gdy mają oni własny projekt, to oferujemy wówczas możliwość zweryfikowania i dostosowania projektu do wymogów technicznych konkretnego systemu albo powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Puck

Gadżety reklamowe to dosyć niepozorne narzędzia reklamy oraz sukcesu każdej liczącej się firmy. Nie rzucają się w oczy, ale klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej marki będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może spowodować poszukiwania, a potem może się okazać, że jednak Twoja marka może im coś zaoferować. Gadżety działają jako tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia, ale działają. Tego gatunku wyroby nie muszą być także prostym długopisem, czy kubkiem, mogą to być nawet słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, niezbędny jest tylko dobry pomysł. Dla własnych klientów wykonaliśmy tysiące dobrych gadżetów, które wspomagają promować business w sposób dobry, ale niedostrzegalny na pierwszy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek zajmując przestrzeń dookoła klienta, który potrafi objąć się użytecznymi drobiazgami z nadrukiem marki, z jaką współpracuje. Gadżet reklamowy to przeważnie mały przedmiot z nadrukiem reklamowym zawierającym tekst bądź grafikę firmy, która jest zaciekawiona zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymś niewielkim, bo dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, ale jeszcze w tym przypadku jest szansa oznaczenia towaru i używania go w postaci gadżetu reklamowego. Podstawowym zadaniem gadżetów reklamowych jest promocja, rozpowszechnienie oraz reklama firmy. Należy podkreślić, iż większą powszechnością cieszą się gadżety reklamowe będące niedużym użytecznym drobiazgiem ze względu na niższy wydatek i łatwość ze strony samego produktu.

Przy realizacji gadżetów reklamowych znaczącą sprawą jest jeszcze odpowiednie przygotowanie projektu i dobranie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie zmieści się znacznie mniej aniżeli na kubku, stąd też długopisy reklamowe są częstokroć oznaczane jedynie logo lub tekstem, a na kubkach z kolei można pokusić się o większą kreatywność.

Wybór gadżetów reklamowych idealnych dla Twojego biznesu może być skomplikowany, jednak nie dlatego, że jest to ciężkie zadanie jako takie, a dlatego, że różnorodność produktów, jakie mogą być gadżetem reklamowym jest dosyć spora i po prostu ciężko się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, czy też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Jednakże jest tego więcej także poniżej prezentujemy krótką listę gadżetów reklamowych, jakie możemy przygotować dla naszych kontrahentów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, których jest sporo więcej. Wspominaliśmy, chociażby o słuchawkach z nadrukiem, są też maskotki, czy choćby otwieracze do butelek oraz scyzoryki, więc wszystko zależy od tego, czego wymaga klient. Możemy wykonać drobiazgi z nadrukiem lub pójść dużo dalej i zorganizować brandowane zestawy prezentowe. Mamy, nawet sposobność zorganizowania kawy reklamowej na zlecenie. Wszelkie te warianty spełnią swoje zadanie, jednak oczywiście wywrą diametralnie różne wrażenia, gdyż długopis z nadrukiem w istocie każdy widział, lecz już nie każdy otrzymał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z własnego doświadczenia wynika, że warto stawiać na rozwiązania proste jeśli chodzi o gadżety reklamowe, oraz w wypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby zrozumieć potrzeby klientów lub wybrać towary neutralne, jakie nie przyniosą niezadowolenia. Własnym kontrahentom służymy profesjonalną radą, a też utworzeniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, produkcji oraz dostawy.

By sprostać zapotrzebowaniu klientów, poszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej przedstawiamy 2 katalogi produktowe z serii Blue Collection i Voyager. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Zacznij z nami współpracę

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Puck to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby przenieść Twoją firmę na wyższy poziom. Nasza agencja składa się z najbardziej doświadczonych i kreatywnych ludzi, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?