fbpx

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Radlin

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Radlin jest jednym z miast, w którym fenomenalnie sprawdzą się nasze metody. Dzięki czemu Twój biznes z sukcesem osiągnie sukces. Zdecydowanie powiększymy zainteresowanie ofertą twojej firmy.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Radlin?

Jesteś w najlepszym miejscu, dlatego, że jako Agencja Marketingowa 360° codziennie korzystamy ze swojej kreatywności i bogatego doświadczenia oferując naszym konsumentom skuteczne rozwiązania.
Reklama i marketing

Funkcjonowanie praktycznie każdej marki zależne jest od skutecznego planu marketingowego. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej profitów ona przynosi. Liczą się dla nas efekty, aby reklama, którą dla Ciebie wykonamy przyniosła jak największe rezultaty. Naszym priorytetem jest twój sukces.

Projektowanie graficzne

Nasi wieloletni graficy z bogatym portfolio pomogą Ci zrealizować Twoje pomysły. Nasza oferta składa się zarówno z projektów na potrzeby druku i poligrafii, a także do użytku w sieci.

Systemy wystawiennicze

Prawidłowa ekspozycja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do jej zauważenia. Oferujemy systemy wystawiennicze, materiały Point of Sale, a także systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Poprawna i profesjonalna ekspozycja Twojej firmy jest najlepszą metodą do zbudowania solidnej pozycji na rynku. Niezależnie od tego, czy chcesz wznieść nową markę lub odświeżyć istniejącą - jesteśmy ekspertami, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Przy użyciu własnej drukarni jesteśmy w stanie wykonywać usługi nie tylko w zakresie projektowania, ale także wykonywania druku. Możemy wydrukować dla Ciebie między innymi wizytówki, katalogi, plakaty, a nawet fototapety.

WWW i E-Commerce

Przygotujemy i wdrożymy każdą stronę internetową lub odświeżymy bieżącą. Możemy także wykonać dla Ciebie sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Gwarantujemy kompleksową i profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie.

Opinie Klientów

Więcej o Radlin

Populacja: 17479

Długość geograficzna: 18.476260

Szerokość geograficzna: 50.050200

Reklama i marketing

W aktualnych czasach reklama i marketing to jedne z najważniejszych punktów dobrze prosperującej firmy. Pozwala ona przyciągnąć nowych klientów oraz informować bieżących konsumentów o nowościach i o rozwoju naszej firmy. Optymalny plan marketingowy może znacznie zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większego grona odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Radlin

Przez kompleksową obsługę reklamową mamy na myśli ogół usług, które możemy zaproponować naszym klientom, dobieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Przez to na wstępie za każdym razem prowadzimy wnikliwą rozmowę dotyczącą oczekiwań klienta podejmującego z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° możemy zaproponować całkowitą obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od wizji marketingu do wcielenia w życie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w określonych przypadkach. Poniżej przedstawiamy niektóre przykłady ze współpracy z naszymi usługobiorcami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym w województwie pomorskim, a szczególnie na terenie Starogard Gdańskiego. Z firmą M3 Nieruchomości zaczęliśmy współpracę od 2013 roku i od tamtego czasu mieliśmy przyjemność wykonać dla naszego klienta bardzo dużo profesjonalnych i naprawdę różnych realizacji.

Potrzeby biura nieruchomości jeśli chodzi o reklamę zazwyczaj są bardzo zróżnicowane, jednakże dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i analizie potrzeb zawsze możemy zagwarantować sprostanie oczekiwaniom klienta. Dziedzina przygotowanych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od przygotowania projektu grafiki do wydrukowania. Dla M3 Nieruchomości utworzyliśmy również flagi reklamowe i profesjonalną reklamę na samochody firmowe wraz z oklejeniem.

Zakres naszej oferty sięga również projektowania i wdrażania stron internetowych, wszak dla M3 Nieruchomości stworzyliśmy również profesjonalną i nowoczesną stronę internetową, gdzie usługa obejmowała skrupulatne opracowanie schematu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającej strony internetowej.

Cieszymy się, ze współpracowania z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz wieloletni klient, który zaufaniem, a my oferujemy mu szeroki zakres usług reklamowych. Poniżej prezentujemy galerię przykładowych realizacji dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Radlin

W dobie internetu obecność w Mediach Społecznościowych stała się pewnego rodzaju szablonem, ale nie wystarczy tylko zarejestrować tam firmowego konta – taki profil warto również rzetelnie prowadzić. Założenie konta to z pozoru najprostszy etap, gdzie nawet na tym etapie są pewne niuanse, o których nie powinniśmy zapominać. Niemniej jednak brak postów istniejącym profilu to jedna z najgorszych antyreklam, jakie istnieją, nawet kiedy firma ma dobrą opinię i ma coś interesującego do zaoferowania. Nawet sami możemy zauważyć, że szukając informacji o produkcie lub usłudze, czujemy zniechęcenie jeśli trafimy na martwy profil w mediach społecznościowych. Wniosek z tego taki, że jeśli profil już istnieje to powinniśmy go prowadzić, a jeżeli nie masz czasu aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to możliwe, że lepszą decyzją będzie zrezygnowanie z jego założenia. Na szczęście, dzięki naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasze doświadczenie pokazuje, że odpowiednio zaplanowana strategia i konsekwencja w prowadzeniu dobrze skonfigurowanego profilu przynosi wymierne korzyści biznesowe. Problem polega na  tym, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić ze względu na brak czasu, lub doświadczenia – i tutaj pojawia się nasza rola. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić konta w mediach społecznościowych to jednym ze skutecznych rozwiązań będzie zatrudnienie kogoś innego do tego zadania i najlepszym wyborem będzie postawienie na kogoś, kto ma już spore doświadczenie w tym zakresie. Naturalnie zachęcamy do skorzystania z naszych usług, dlatego że jesteśmy przekonani, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Nasza firma oferuje założenie i skonfigurowanie firmowej strony, i na tym możemy zakończyć współpracę jeśli klient planuje samemu prowadzić swoje firmowe konto społecznościowe. Jednakże w przypadku gdy nie ma czasu zajmować się kontem i chce powierzyć zadanie profesjonalistom, z chęcią zajmiemy się prowadzeniem profilu klienta w mediach społecznościowych. Przed podjęciem współpracy omówimy, w jaki sposób klient widzi swoją stronę w mediach społecznościowych i czy będzie w stanie dostarczyć odpowiednie materiały. Ponieważ social media mają za zadanie w szczególności pokazać przedsiębiorstwo od środka, z tego powodu potrzebujemy materiały prezentujące przedsiębiorstwo klienta. 

W przypadku zaczęcia współpracy z nami i w określonych innych przypadkach jesteśmy w stanie wykonać takie zdjęcia dzięki naszemu specjaliście lub znaleźć zewnętrznego fotografa. Standardowo robimy szablony graficzne zgodne z identyfikacją wizualną klienta, które będą wykorzystywane do publikowania postów w mediach społecznościowych. Prowadząc konto wykorzystujemy dostarczone dane i informacje, które jesteśmy w stanie pozyskać ze strony internetowej klienta, ponadto próbujemy uzyskiwać interesujące informacje bezpośrednio od naszego klienta w drodze kontaktu. Dokładamy starań, aby strona firmowa nie była tylko ołtarzykiem do wychwalania i promocji usług klienta, bo biorąc pod uwagę, iż chcemy pokazać, że za firmą stoją realni ludzie musimy również pokazać ten aspekt nawiązując relację z odbiorcami, którzy firmę znają i szanują. Robimy to poprzez dostarczanie im interesujących informacji związanych z branżą firmy i zachęcamy do interakcji poprzez udział w dyskusjach.

Nasza oferta przewiduje różne progi abonamentowe uzależnione od ilości postów miesięcznie, a także od długości treści i zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Radlin

Prawidłowy kierunek w biznesie jest niezbędny do uzyskania sukcesu. Wybór właściwego kierunku nie zawsze jest łatwym zadaniem, z tego względu warto skorzystać z doświadczenia ludzi, którzy zajmują się znajdowaniem właściwych kierunków biznesowo-marketingowych regularnie. W oparciu o informacje, które otrzymujemy o klienta firmie lub marce, staramy się doradzić nurt, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze dyskusji z klientem o jego projektach, celach, jakie chce zdobyć, czy krokach, które zostały już podjęte. Eksplorujemy także dostępne możliwości w danej branży i sugerujemy co można wykonać.

Doradzając naszym klientom posługujemy się szerokim doświadczeniem ze współpracy z wcześniejszymi klientami, którzy z naszą pomocą osiągnęli liczne sukcesy w branży. Sprawdzamy i analizujemy też w jaki, sposób możemy pomóc klientowi naszą własną działalnością, czyli jakie rozwiązania reklamowe możemy zaproponować, aby firma klienta mogła dalej się rozwijać i rosnąć. Na bieżąco udzielamy pomocy naszym stałym klientom i nieprzerwanie szukamy kolejnych sprawdzonych rozwiązań na rozwój ich firmy. Wymyślamy też swoje własne rozwiązania, które weryfikujemy na naszych własnych pomysłach i jeśli okazują się efektywne to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu, które zbieramy przez styczność z wieloma branżami jesteśmy w stanie opracować plany indywidualnie skonfigurowane do każdej firmy, czy też marki. Czasami mogą to nie być rewolucyjne rzeczy, ale w takim przypadku klient potrzebuje potwierdzenia w przekonaniu lub przedstawienia mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł ich nie brać pod uwagę. My jako Agencja Reklamowa 360° chcemy, aby marki naszych klientów rosły i dlatego poszukujemy na to rozwiązań, a jeśli coś działa to zapisujemy ten sposób do naszej bazy sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Radlin

Badanie działań wykonywanych przez konkurencje jest niezmiernie ważnym działaniem, dzięki któremu możliwe staje się poprawienie funkcjonowania biznesu w swojej branży. Rynek przypomina swoisty żywy organ, gdzie reagowanie na działanie konkurencji jest już wymogiem, a nie tylko jedną z opcji. Za pomocą profesjonalnej analizy rynku i konkurencji, którą przeprowadzamy, jesteśmy w stanie sprawdzić, czy wcześniej stosowane strategie i rozwiązania są opłacalne w porównaniu z planem strategicznym konkurencji, a także w oparciu o zebrane dane jesteśmy w stanie zaproponować dalszy plan działania.

Każdy jeden biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje cechy pozytywne i negatywne, nie istnieje rozwiązanie idealne. Rolls Royce posiada w ofercie tylko samochody ultraluksusowe jakiegokolwiek kompromisu, ani jednego segmentu wejściowego, a między innymi marka Dacia zajmuje się samochodami przystępnymi cenowo i powszechnie dostępnymi, firma nie posiada żadnego samochodu w segmencie D i wyżej. Obie firmy funkcjonują i mają się świetnie, mimo iż mają dwa skrajnie odmienne podejścia. Jak to możliwe? Eksponują swoje zalety, maskując równocześnie wady przez to trafiają do odpowiedniego klienta – za pomocą przeanalizowania ich strategii jesteśmy w stanie poznać ich metodologię. Analogicznie możemy zrobić na przykładzie różnych innych branż oraz opierając się na zebranych danych przygotować odpowiednią ścieżkę działania. Zebrane badania oraz opracowane nowe strategie skutecznie przysłużą się wzrostom i większym zyskom.

Zgłębiając działanie konkurencji jesteśmy w stanie zapoznać się ze skutecznymi sposobami i strategiami skutecznego postępowania na danym rynku, a także wystrzec się błędów, które mogą przynieść duże straty. Obserwując konkurencyjne strategie zwracamy uwagę też na dane, dzięki którym widzimy powtarzające się modne kierunki i schematy, które również mogą zostać wykorzystane do planu długofalowych strategii, które pomogą ograniczyć lub całkowicie unikną różnych niepowodzeń, a równocześnie przyniosą zauważalne zyski. Mając doświadczenie z różnymi dziedzinami naszych klientów wiemy, które działania można zrealizować w odpowiedzi do obecnych działań konkurentów, możemy dodatkowo zaproponować strategie na podstawie wcześniejszych analiz bez robienia nowych, lecz zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Dorobek naszego działu graficznego można obejrzeć w największych spółkach w Polsce jak również za granicą. Prace realizowane są przez ekspertów z szerokim doświadczeniem, dzięki czemu dbają o każdy detal. Twojego planu. Projekty można zlecać osobiście lub mogą być one zalecane poprzez naszych doradców od kampanii reklamowych, drukarni albo systemów wystawienniczych, z tej przyczyny możesz zaoszczędzić swój własny czas uzyskując przy tym obiecujące rezultaty.

1. ldentyfikacja wizualna Radlin

Żeby osiągnąć sukces w biznesie, firma i jej marki powinny się dobrze wiązać ze sobą, również powinny docierać do zainteresowanych odbiorców. Do wykonania niniejszego obowiązku potrzebna jest dobra identyfikacja wizualna, która natchnie w interesantach trafne emocje oraz zapadnie w ich myślach. Przygotowanie identyfikacji wizualnej jest kompleksowym procesem, w którym przyglądamy się założeniom marki, a wówczas pracujemy nad całą strategią wizualnej komunikacji, która będzie funkcjonować w taki sposób, aby wykonać określone plany. W przebiegu tego procesu powstaje nazwa, logo, a także księga znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, w której opisujemy, w jaki sposób korzystać z systemu identyfikacji wizualnej i która posiada też wszystkie niezastąpione projekty materiałów marketingowych jak wizytówki, papier firmowy, czy katalogi.

Pierwszy moment procesu budowania identyfikacji wizualnej to niezmiennie wywiad z klientem i dogłębna ocena branży, w której pracuje lub chce pracować, w związku z tym po pierwsze powinniśmy w całości wybadać teren, na którym będzie działać i konkurować nowa lub istniejąca marka. Bez tego otwarcie tego procesu jest wykluczone, dlatego że nie posiadamy informacji, które mają wpływ na określenie charakteru identyfikacji wizualnej. Opierając się na zapisanych przez nas informacji przystępujemy do procesu przygotowywania identyfikacji wizualnej, której kolejnym etapem jest sformułowanie nazwy firmy, produktu, a jeśli ta już istnieje to zestawiamy obecną nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne modyfikacje. Bezspornie zmiana utwierdzonej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszą decyzją, dlatego w tego typu sytuacjach najczęściej nic nie zmieniamy. Następnie rozpoczynamy proces projektowania logo, w którym opracowujemy różne propozycje i warianty graficzne. Propozycje logo przyrządzane są na podstawie informacji uzyskanych z wywiadu z klientem, a nawet tych pozyskanych z przeglądu rynku, co pozwala nam dopasować logo i tożsamość marki do rynku, jak i do oczekiwań, które przedstawia nam nasz usługobiorca. Z projektów, które przedstawiamy konsumentowi zostaje przez niego wybrana jedna opcja, która później jest doszlifowywana w celu zrealizowania finalnego loga. Skończone logo staje się filarem do stworzenia pozostałych elementów identyfikacji wizualnej, które nie powstałyby bez wcześniejszego opracowania logo.

Z zaprojektowanym logo możliwe staje się opracowanie następnych elementów identyfikacji wizualnej, co nie oznacza, że proces będzie mniej skomplikowany. Faktem jest, iż zaprojektowanie logo jest najbardziej czasochłonne, gdyż jest to główny element wymagający zbadania i przemyślenia każdego względu, który będzie mieć wpływ na interesanta. Lecz na etapie opracowywania pozostałych elementów wcale nie wyłączamy analizowania z procesu, gdyż powstające elementy muszą być dobrze skomponowane logo, powinny z nim prawidłowo współgrać i komponować się, aby w rezultacie wypracować jednolity wizerunek marki. Dostosować musimy adekwatny krój pisma, pasujące kolory, jak również metody skutecznego ich łączenia i ekspozycji. Ponadto nie możemy zaniedbać podstawowych materiałów użytkowych takich jak ulotki, papier firmowy, koperty, wizytówki, a także teczki wraz z reklamowymi przykładami ich zastosowania. Przedział potrzebnych materiałów jest ustalany indywidualnie, ponieważ na przykład przy brandingu produktowym potrzebna jest broszura reklamowa, natomiast niekoniecznie papier firmowy.

Wszelkie te wskazania wraz z instrukcją i przykładowym użyciem umieszczane są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to katalog dla usługobiorcy, swoista instrukcja użytkowania i postępowania z logiem, jak również z całością przygotowanej identyfikacji wizualnej. Dokument będzie też przydatny w momencie współpracowania z innymi projektantami reklamy i grafiki, ponieważ dzięki temu plikowi posiadają wytyczne odnośnie designu, w jakim powinny być projektowane wszystkie materiały reklamowe. Z wykorzystaniem tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowa spójność przez cały czas, zakładając projektowanie zgodne z radami zawartymi w brand booku.

Skomponowanie dobrego systemu identyfikacji wizualnej wymaga Wielozadaniowego procesu, w którym weźmie się pod uwagę wszystkie dane mające wpływ na jej wygląd i charakter – są to między innymi analiza rynku i konkurencji, jak również potencjalnych konsumentów wraz z oczekiwaniami i planem, który ma spełnić identyfikacja dla zleceniodawcy.

2. Projektowanie logo Radlin

Poprawne logo przyciąga wzrok i budzi stosowne uczucia z daną marką. Sformułowanie znaku graficznego w taki sposób, aby wzbudzał w adresatach odpowiednie skojarzenia nie jest prostym zadaniem nawet jeśli finalny efekt jest schludny i prosty. Proces, który kryje się za dowolnie wybranym, starannie zrobionym logo jest bardziej skomplikowany i czasochłonny niż myślimy. Zaczęciem dowolnego projektu logo jest rzetelna rozmowa z klientem na temat tego, jakie zadania ma realizować logo i do jakich ludzi ma trafiać. W tym celu musimy wgłębić się między innymi, w jakiej branży działa nasz konsument, kto jest jego konkurentem, kim są odbiorcy jego produktu oraz jaki wpływ ma mieć na nich znak graficzny marki. Zgromadzenie i przeanalizowanie tych informacji pozwala nam podjąć się wstępnej kreacji koncepcji logo.

Część pracy nad wczesną koncepcją to osobliwa polemika, z której wyłaniamy szkice, które następnie są przebierane, a z najlepszych tworzymy propozycje dla klienta. Powstające koncepcje najlepiej nakreślić na papierze, aby omówić ogólny ogólną ideę i zarys, które jeśli są zgodne z planami danego projektu później przeobrażane są w finalną propozycję projektu. Zazwyczaj prezentujemy klientowi więcej niż jedną opcję i mogą to być też odmienne propozycje wywodzące się z różnych wstępnych koncepcji. Niemniej jednak, na tym etapie konsument dostaje już propozycje logo, z których wybierze pojedyncze do stuprocentowego dopracowania.

Ostatnia część, podczas której dopracowujemy stworzony znak graficzny to dopieszczanie akcentów. Sprawdzamy jak logo wyglądać będzie w różnych wariantach barw, sprawdzamy jego układ i opracowujemy kilka wariacji, z których też zostanie wybrana jedna najlepsza. Potwierdzony projekt jest na końcu zapisywany do odpowiednich wersji wektorowych i rastrowych. Zalecane jest również, aby stworzyć przynajmniej elementarną księgę znaku, która przedstawia, w jaki sposób korzystać z przygotowanego logo.

3. Grafiki reklamowe Radlin

Informacje wizualne są zwykle pierwszymi, które przechwytujemy i przetwarzamy, dlatego też zadbanie o doskonałe projekty graficzne ma duże znaczenie dla wszystkich biznesów
wszystkich firm. Dlatego też nie pozostawiamy niczego przypadkowi i pracowicie analizujemy cel, jaki ma wypełniać grafika w konfrontacji ze środowiskiem – rynkiem – na którym będzie działać.

Pracujemy dla wybitnych przedstawicieli swoich branż oraz troszczymy się o to, aby ich wygląd prezentował się jak najlepiej, przy naszej pomocy. Atrakcyjna grafika reklamowa jest nie tylko ładna, lecz realizuje także wybrane zadania i wywołuje odpowiednie emocje. W wyniku współpracy z największymi markami i wykreowaniu wielu tysięcy projektów dobrze wiemy, w jaki sposób stworzyć najlepszą grafikę, która osiągnie plany biznesowe i zadba o najlepszy, i logiczny wizerunek firmy. Nasze prace graficzne cechowane są doskonałą jakością i fachowym wykonaniem. Dokładnie wykonujemy każdy element projektu w taki sposób, aby mógł spełniać swoje szczególne zastosowanie oraz aby tworzył z innymi elementami praktyczną i komponującą się całość przekazującą wybrany komunikat do konsumenta.

Możemy wykonać duży zakres projektów graficznych przystosowanego do druku mało- i wielkoformatowego, jak również do użytku na stronie www. Posługując się przykładem, stworzymy projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów, a także projekty grafik do użytku w sklepach internetowych e-commerce lub do skorzystania w mediach społecznościowych. 

Nasz dział grafiki zajmuje się także tworzeniem rozpoznawalnych wizerunków firm i kreowaniem marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Możemy zaoferować szeroki zakres usług graficznych.

4. Abonament graficzny Radlin

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest znaleźć właściwego grafika, więc przygotowaliśmy ofertę specjalną, za pomocą której możliwe staje się zatrudnienie całego zespołu graficznego w cenie jednego grafika. Wskutek tego Twój zespół nie traci czasu na poszukiwanie pracownika, który może zmienić pracę, a otrzymuje wysokiej jakości prace graficzne od zawodowego zespołu znającego Twoją dziedzinę, preferencje i aktualnie panujące trendy. Konstruowane przez nas kreacje graficzne są zawsze w całości profesjonalne i przemyślane pod względem celu, jakiego mają spełniać. 

Podczas naszego ponad 15-letniego doświadczenia współpracowaliśmy z wieloma szeroko znanymi markami, które dzięki naszej pracy wypracowały kolejny krok na drabinie sukcesu.

Nasze kompetencje obejmują między innymi:

 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy
 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje

To wszystko możesz nabyć nawet w jednej subskrypcji. Wszelki zakres sporządzanego serwisu w zakresie abonamentu ustalany jest osobno.

Korzyści, jakie zyskujesz to w szczególności oszczędności czasu, finansów i pewność bezpieczeństwa – werbujesz cały sztab graficzny, który pracuje na legalnym oprogramowaniu i planowo oddaje zakontraktowane projekty. Z nami nie ma konieczności kupowania sprzętu komputerowego, specjalistycznego oprogramowania i szukania wykwalifikowanych pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to bardzo rozbudowane pojęcie, które warto by rozwikłać, dlatego bo będzie to ważny rodzaj akcji marketingowych w Twojej firmie. Na dole znajdują się najbardziej znane i najciekawsze rodzaje kampanii wraz z opisem, czym się charakteryzują.

1. Kampanie Google Ads Radlin

Kompleksowa obsługa reklamowa to ogół świadczeń, które możemy wykonać naszym klientom, które dobieramy zważając na potrzeby i oczekiwania naszych interesantów. Dlatego na wstępie zawsze dokonujemy rzetelny wywiad dotyczący tego czego klient oczekuje zaczynając z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° jesteśmy w stanie zadeklarować całkowitą obsługę reklamową od początku do końca, zaczynając od projektu przez przygotowanie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażach reklamy w szczególnych przypadkach. Poniżej przedstawiamy niektóre z współpracy z naszymi usługobiorcami w dużym zakresie działania.

Posiadamy status partnera Google!

Status partnera Google Ads zatwierdza, że nasza agencja w umiejętny sposób prowadzi kampanie swoich usługobiorców, wzmacnia ich rozrost dzięki zarządzaniu ich kampaniami, a także posiada certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w dyscyplinie Google Ads.

Google AdWords, bo tak wcześniej nazywały się kampanie reklamowe Google Ads, są sposobem pozwalającym na dotarcie ze swoją ofertą do większej ilości konsumentów w krótkim czasie, a za sprawą narzędzi analitycznych możemy tak zoptymalizować kampanię, by osiągnąć maksymalne benefity przy niedużej inwestycji pieniężnej. Z wykorzystaniem Google Ads możemy dopełnić pewne zadania, między innymi powiększenie odwiedzalności strony, lub powiększenie liczby klientów, a zadania te możemy zrealizować za pomocą wielu kampanii takich jak np. sztampowe kampanie w wyszukiwarce i dużo bardziej fachowe displayowe czy też nawet inteligentne kampanie zakupowe.

Wyższością reklam Google Ads nad tradycyjną koncepcją promocji jest jej szeroka możliwość kształtowania, a także możliwość szczegółowego sprawdzenia efektów. W przypadku starodawnych sposobów jak ulotki, czy prasa lub telewizja posiadamyjedynie ograniczony zestaw danych statystycznych odnośnie ich konwersji. Opcję skonfigurowania takiej zwykłej kampanii i wycelowania w grupę interesantów również nie są imponujące. 

Z innej strony w kampaniach Google Ads możemy zadecydować do jakiego typu odbiorcy wprost chcemy kierować nasze reklamy, a dodatkowo możemy orzec, o jakiej godzinie powinny się ukazywać. Mamy możliwość na przykład skierować działanie marketingowe do dyrektorów małych i średnich wielkości wysyłkowych znajdujących się w wybranym regionie, którzy wydają wybraną ilość środków na utrzymywanie swojej floty i pokazać im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy akurat mają czas na przeglądanie internetu. Żadna forma tradycyjnej reklamy nie oferuje takiej szczegółowej możliwości definiowania grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Radlin

Kampanie produktowe to charakterystyczne kampanie reklamowe, które są zorientowane typowo na sprzedaż produktów online. Prezentują one główne cechy produktu takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą prosto na sklepową stronę zakupu, gdzie odbiorca może zakupić produkt.

Mamy do czynienia z niezmiennie zwiększającym się wpływem rynku e-commerce w zakupach konsumenckich, a także w zakupy B2B. Nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała ulec wygaszeniu, o ile tradycyjne zakupy prawdopodobnie zostaną z nami to bezspornie większy udział będą miały to kupujący i sprzedawca muszą w jakimś sposobem napotkać się na wirtualnym rynku. Istnieją na to różne sposoby,  a jednym z nich są właśnie kampanie zakupowe Google. Wyróżniają się one niemałą produktywnością, jak też małym kosztem pozyskania nabywcy. Co więcej, przy pomocy kampanii produktowych trafiamy do dużego grona ludzi zainteresowanych kupnem danych produktów lub usług.

Po włączeniu kampanii zakupowej Google, reklamowane produkty lub usługi pojawiają się na pierwszym wierszu listy wyszukiwania przed wynikami organicznymi. Produkty są celnie dopasowane do zapytań klienta, w formie przykładu, jeżeli interesant wyszukuje kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeżeli dysponujesz takim produktem w swojej ofercie i włączymy dla Twojego serwisu internetowego taką kampanię, to Twój produkt będzie u góry, na liście wyszukiwania konsumenta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po wciśnięciu w Twój produkt trafia prosto do Twojego sklepu, gdzie może dokonać kupna. Łatwa i niezwykle efektywna metoda.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to rodzaj reklamy, który szczególnie rekomendujemy wszystkim sklepom online i biznesom e-commerce bez względu na branżę. Mamy przyjemność współpracować ze sklepami internetowymi z różnym asortymentem. Mogą to być ubrania, elektronika, czy nawet systemy ogrzewania – o ile umiejscowione są w sklepie internetowym to za sprawą kampanii zakupowych mamy możliwość skutecznie napędzić sprzedaż każdego asortymentu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Radlin

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Social media pochłaniają dużo uwagi człowieka każdego dnia, a najczęściej podawanym wzorem z pewnością jest Facebook. Przestrzeń, która daje internautom czas oderwania od codzienności oraz relaks może także posłużyć jako wydajne narzędzie reklamowe.

Przebywanie rozmaitych korporacji w social mediach nie jest przypadkowa. W wyniku tego firma może zyskuje na wiarygodności i ma szansę wciągnąć użytkowników w interakcję ze swoją marką, co często przekłada się na zwiększenie wyników firmy. Niemniej jednak uczestnictwo w mediach społecznościowych to jedno, a kampania to drugie. Dzięki kampaniom reklamowym w mediach społecznościowych możemy dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców i co jest równie istotne możemy także wykonać bardzo precyzyjny wybór do kogo chcemy skierować reklamę. Chcesz zaprezentować reklamę swojego produktu entuzjaście bezglutenowej, bio organicznej żywności, którego ulubionym kolorem jest niebieski? Żaden problem. To właśnie jest olbrzymia moc kampanii reklamowych w mediach społecznościowych. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Zadania, jakie mogą wprowadzać w życie reklamy w mediach społecznościowych są zróżnicowane i nie muszą być ograniczane tylko do samej reklamy asortymentu sklepu. Możemy zwiększać świadomość marki i bazę odbiorców generowanych treści, żeby coraz więcej użytkowników wiedziało o Twojej firmie. W konsekwencji tego grono zgromadzone dookoła Twojego biznesu urośnie, a konwersja przyjdzie sama, gdyż odbiorcy ze świadomością istnienia Twojej firmy mogą także zacząć się z nią utożsamiać i własnowolnie skorzystają z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być później fantastycznym wypełnieniem przedstawiającym większy zakres oferty niż początkowo można zauważyć.

Możliwości, jakie dają media społecznościowe jest bezsprzecznie dużo. Z doświadczenia mamy świadomość, że firmy, które wykorzystują te sposoby rosną bardziej niż te, które z nich nie korzystają. Warto zainteresować się tym tematem – jesteśmy tutaj, aby w tym pomóc.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Radlin

Kampania zewnętrzna, outdoorowa, out-of-home to od dawna znana forma marketingu, którą widzimy wszyscy. Widzimy te formy reklamy w trakcie drogi do pracy, na zakupach czy, nawet na spacerze. Do tego typu reklamy zaliczają się szyldy reklamowe, billboardy, banery i wszystko w plenerze, co w jakiś sposób przedstawia nam komunikat marketingowy.

Ta metoda reklamowa jest stara, ale niewątpliwie nadal wydajna, tego nie da się ukryć. Kiedy wyjdziesz z domu, niewątpliwie zobaczysz jakąś tablice z reklamą czy też baner – szczególnie w większych miastach. Reklama outdoorowa to coś, z czym poznaje się praktycznie każdy i właściwie codziennie, jest ona tak częsta, że nawet się nad tym nie zastanawiamy. Czy to znak, że taka reklama będzie mniej skuteczna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, powinniśmy zadbać o jej częstą aktualizację, aby się nie znudziła i nie wtopiła w tło. Fakt, że styczność z marketingiem outdoorowym to niejako codzienność powoduje, że różnorodne modyfikacje i modernizację wprowadzają powiew świeżości i z zaciekawieniem postrzegamy takie zmiany. Mijanie bez ustanku tej samej reklamy po prostu powszednieje, ale jeśli na jej miejscu jest nowa to z pewnością każdy przyłapał się na przyjrzeniu się takiej reklamie. Nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany ofertą z billboardu to i tak odnotował fakt jej modernizacji, a to również ma znaczenie!

Jak wszelka forma reklamy i ta outdoorowa ma również swoją charakterystykę, do której trzeba dostosować przekaz. Najważniejsza cecha oglądający ma niewiele czasu na zapoznanie się z reklamą dlatego musi być ona krótka, zwięzła i przedstawiać jasny, zrozumiały komunikat. Warto jest także zaznaczyć w tej reklamie swoją, obecność w przestrzeni wirtualnej i powoli reklama ewoluuje w formę hybrydową. Opcji jak zwykle jest wiele, lecz wymagane jest duże doświadczenie, aby je całkowicie wykorzystać, a jednocześnie utrzymać spójność na każdym etapie kampanii outdoor, z tego względu najlepiej odezwać się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Radlin

Kampanie wideo to ciekawa opcja przedstawienia odbiorcom oferty swojej firmy – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to wideo jest warty co najmniej dwa razy tyle. Na dodatek wideo marketingowe posiada wyjątkowe możliwości, które są niemożliwe do uzyskania dla zdjęć, czy grafik i z jednej sesji filmowej można stworzyć aż kilka materiałów marketingowych.

A co z dystrybucją reklamy? Posiadając już gotowe wideo, można przygotować reklamę na wielu kanałach promocyjnych. Jeśli gdzieś można wyświetlić film, to nic nie przeszkadza, aby z takowej możliwości skorzystać. Kampanie wideo można efektywnie uruchomić na Facebooku, lub YouTube, jak również na zyskującym rozgłos TikToku. Można wyprodukowany materiał wideo zastosować go także jako ogólnikowy film przedstawiający przedsiębiorstwo oraz odtwarzany tylko na stronie www firmy. Opcji jest dużo, a ważną zaletą kampanii wideo jest fakt, że za pomocą jednego planu zdjęciowego możemy pozyskać wiele materiałów, które można wykorzystać na każdym ze wspomnianych kanałów promocji.

Kampanie wideo, podobnie jak w przypadku zwykłych reklam w przestrzeni cyfrowej, jesteśmy w stanie kierować do wybranej grupy użytkowników. Dlatego też przygotowując konkretny materiał promocyjny, można go również pokazać konkretnej grupie odbiorczej, co dodatkowo potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo jest w stanie osiągnąć. Taka metoda marketingu może okazać się też w znacznym stopniu bardziej angażująca, dlatego nawet niedługim filmikiem możemy czasem ukazać dużo więcej niż wielką infografiką. Nie znaczy to jednak, że z pozostałych form reklamy należy zrezygnować, nie o to nam chodzi. Musimy mieć na uwadze unikalne możliwości każdej z nich, wszystkie metody reklamowe powinny się także doskonale łączyć. Bez względu na wybrane kierunki marketingu, przy naszej pomocy efekt końcowy bez wątpienia będzie dobry.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

W dobie internetu nie powinniśmy zapominać o efektywnym działaniu swojej firmy w sieci. Ważne jest, aby każde przedsiębiorstwo zadbało, jak najmocniej się tylko da o swój wizerunek w internecie.

1. Strony internetowe Radlin

Bez strony internetowej można jakoś pracować, ale nasze bogate doświadczenie i wszystkie dostępne informacje, pokazują, iż konsumenci poszukują w sieci informacji na temat firm lub marek i produktów, którymi są zainteresowani. Brak takiej strony nie zawsze musi oznaczać utratę zaufania użytkownika, lecz często  jest dużym defektem dla wizerunku firmy. Należy o tym pomyśleć z oczu interesanta – jeżeli nie uzyska wiadomości o danym produkcie od bliskich, to otworzy przeglądarkę i zajrzy w internet, bo to będzie najprostsze. W przypadku gdy nie znajdzie żadnej wiedzy na dany temat, to jest bardzo duża szansa, że najzwyczajniej porzuci temat.

Korzystniej jest, jeżeli potencjalny klient zobaczy nawet prostą, minimalistyczną stronę internetową niż żeby nie odnalazł jakichkolwiek informacji o produkcie, firmie, czy marce, która wzbudziła u niego zainteresowanie. Tu też pojawia się problem dopasowania strony www do biznesu, dlatego że nie każde przedsięwzięcie potrzebuje skomplikowanego i rozbudowanego portalu internetowego i może wystarczyć krótka strona wizytówka lub tzw. landing page. Niezależnie od stopnia skomplikowania strony, musimy zaprojektować jej estetyczną i prawidłową prezencję. Znalezienie firmowej strony w sieci to jedno, a poprawne prezentowanie przez tę stronę informacji to drugie. Jeśli okaże się, że nie jest w stanie wyszukać odpowiedzi na interesujące go pytania, bo strona straszy brzydkim wizerunkiem i chaotycznym ułożeniem informacji, to końcowy skutek będzie identyczny do tego jakby tej strony internauta nie odnalazł.

Za pomocą profesjonalnej strony internetowej nie tylko pokażesz się potencjalnym klientom lub kontrahentom, ale także zaoszczędzisz czas. To wszystko, ponieważ na stronie internetowej można zawrzeć informacje, o które zazwyczaj pytają klienci. Można także opisać standardowe usługi, działania albo sytuacje. W konsekwencji kupiec będzie mógł dowiedzieć się potrzebnych informacji, a osoba, która miałaby to wyjaśniać, zaoszczędzi mnóstwo czasu i wysiłku, nie musząc tego robić lub ewentualnie doda tylko informacje na stronie, których brakowało i odpowie na dokładniejsze pytania.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Sporządzaniem stron www możemy się zająć kompletnie, od wykonania struktury i projektów po wieńczące pracę wdrożenie, uruchomienie i oddanie klientowi w pełni funkcjonującej, działającej strony. Możemy ponadto sporządzić pojedyncze, czyli wdrożyć i uruchomić już zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia usługobiorcy. Zajmujemy się  także wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem porzuconych projektów jeśli stwierdzimy, że jest taka możliwość. Wszystko warunkowane jest tym, jakie oczekiwania ma nasz usługobiorca.

Oczywiście każdy projekt zaczynamy od ustalenia drobiazgów i rozmowy o tym jak powinna prezentować się przyszła strona internetowa lub jakie są oczekiwania odnośnie modernizacji, czy modyfikacji starych stron internetowych. Po zakończeniu ustalania detali i po wykonaniu fachowego wywiadu zaczynamy pracę nad projektem. Prace projektowe nad stroną internetową przeprowadzamy w oparciu o informacje, które uzyskamy od kontrahenta i które oczywiście wzbogacamy o własne doświadczenie. Gdy nie mamy od klienta informacji, czy wizji dotyczącej tego, jak ma wyglądać strona, będziemy podsuwać autorskie propozycje, co do których będziemy musieli uzyskać akceptację, aby móc pracować dalej. W pierwszej części kreujemy projekt wizualny, aby zaprezentować realny wygląd strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze dość swobodnie modyfikowany. Następnie projekt graficzny jest pokazywany usługobiorcy i z nim omawiany, a po zrobieniu wszystkich omówionych zmian i dopracowaniu przekazujemy finalną wersję do zaakceptowania przez klienta. Dopiero po akceptacji od strony klienta strony przystępujemy do programowania funkcjonalności i wdrażania. Zmiany na tym etapie prac mogą być już bardzo ciężkie do wykonania nie licząc samej kosmetyki.

Prace programistyczne nad stroną internetową przenoszą graficzną wizję na działający i funkcjonalny system. Na tym etapie testujemy także wszystkie konieczne i dodatkowe funkcje, jak również dostarczone treści – stworzenie materiałów na stronę możemy też innej firmie lub przygotować samemu. Strona internetowa zaczyna faktycznie istnieć w internecie i jesteśmy w stanie wysłać usługobiorcy projektowy adres do śledzenia postępów prac. Po dokończeniu prac programistycznych przekazujemy tak stworzoną stronę internetową do finalnej akceptacji usługobiorcy. Końcowo zostaje już tylko ostateczne wdrożenie i włączenie strony internetowej pod adresem docelowym.

2. Sklepy internetowe Radlin

Sklepy internetowe, to mianowicie strony WWW, gdzie możemy zakupić asortyment lub usługi. Sklepy internetowe są raczej ujednolicane z platformami opartymi o koszyk zakupowy, dostarczającymi duży wybór asortymentu, lecz nawet taki przedstawiający tylko pięć wariantów paru produktów, także możemy określić jako sklep internetowy. Prócz tego serwisy oferujące kupno abonamentu poprzez stronę można by doczepić pod definicję sklepów internetowych. Sklep internetowy najłatwiej rzecz ujmując jest serwis internetowy, który zezwala na realizację pełnej transakcji razem z zapłatą przez internet, bez kontaktu pracownika i ręcznego przekazywania rachunku lub faktury.

Sklep internetowy polecamy, kontrahentom, którzy posiadają już dobrze działający biznes offline, czyli takim, którzy dla przykładu posiadają market stacjonarny. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć działalność od sklepu internetowego, dlatego że taki koncept jest mniej kosztowny w zestawieniu do wynajęcia lokalu i jego zatowarowania. Start sklepu internetowego to też świetny pomysł nawet jeśli kontrahent posiada już pewien kanał dystrybucji w internecie np. na dużych stronach aukcyjnych, ale chce zmaksymalizować swoje zyski otwierając następny bardziej niezależny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Zainicjowanie sklepu internetowego jest jedną z lepszych dróg na dotarcie do klienta detalicznego, czyli do standardowej osoby. Oczywiście są także rozwiązania dla odbiorców hurtowych B2B. Budowa w takim wypadku trochę się różni, ale działa na takiej samej metodzie – kontrahent może skompletować swoje zamówienie hurtowe i zaakceptować je do realizacji całkowicie przez internet. W obu przypadkach takie systemy zaoszczędzają dużą ilość czasu, albowiem klient, czy to będzie konsument, czy kontrahent biznesowy, w zasadzie obsłuży się w pełni samodzielnie. Znamy przypadki, gdzie biznes rozpoczął się od prostego sklepu internetowego, a potem wypłynął również na klasyczne metody sprzedaży poprzez punkty stacjonarne, więc można śmiało powiedzieć, że stworzenie sklepu internetowego jest także jedną z lepszych opcji na start działalności.

Zakres naszych usług obejmuje też renowację istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli analizę, czy wszystko jest ze sklepem internetowym w porządku. Wiele razy obcowaliśmy ze sklepami internetowymi, których kierownicy nie byli zadowoleni z ich wydajności, a po naszej wsparciu sklepy zaczęły przynosić pożądane zyski. Odświeżenie sklepu, wiąże się z projektem nowej szaty wizualnej do aktualnie używanego planu strony lub wiążę się ze stworzeniem nowego szablonu wraz z szatą wizualną. To przypomina tworzenie nowego sklepu z tą różnicą, że wszystkie produkty i strony są dodane i również działają już wszystkie potrzebne systemy. Sklep internetowy może również normalnie działać podczas renowacji wyglądu, ponieważ w pierwszej kolejności konstruujemy projekt w środowisku wstępnym, a dopiero potem wprowadzamy to na czynny sklep internetowy. Tak samo jak w wypadku tworzenia strony internetowej, zanim w ogóle podejmiemy się restaurowania wizerunku sklepu internetowego, musimy wykonać rozmowę co do oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wizerunek. Po tym standardowo wykonujemy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane na stronę.

Opracowanie sklepu internetowego od podstaw również zaczyna się od badania oczekiwań usługobiorcy oraz od ustalenia ogólnego wyglądu całego projektu. Po ustaleniu wszystkich detali tak samo jak w przypadku tworzenia stron internetowych zaczynamy proces projektowy, który przechodzi przez części opracowania koncepcji, przygotowania projektu wizerunku, programowania, testowania i ostatecznego wdrożenia po otrzymaniu akceptacji na koniec każdego z wymienionych części. Po ukończeniu prac usługobiorca dostaje sklep internetowy zapięty na ostatni guzik, gotów do natychmiastowego działania, a jeśli zaś klient ma pierwszy raz styczność z takim systemem to zalecamy także usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Pracujemy na różnorodnych systemach sklepowych, w tym: shoper, woocomerce, czy presta shop. Jednakowoż nie ma żadnych przeszkód, aby to klient samemu zaproponował system, na którym oparty będzie sklep internetowy jeśli jest już do jakiegoś przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Radlin

Posiadanie internetowej strony dla swojej firmy, czy marki własnej to już w dzisiejszych czasach pewna oczywistość. Jednakoż, by ta mogła pracować prawidłowo powinniśmy się nią także dobrze zająć, więc wypada optymalnie zarządzać witryną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Zarządzanie stronami internetowymi jest jedną z tych czynności, które zapewniają, że wszystko z pewnością działa tak jak należy. Szereg właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych ani trochę nie zajmuje się administracją, czy poprawnym zarządzaniem swoimi stronami, a to duży minus, który kosztuje wiele wysiłku w przypadku, gdy wystąpią niespodziewane problemy. Plan zarządzania stroną opiera się także na prowadzeniu jej treści i zmienianiu do ciągle postępujących trendów. Jako przykład możemy podać aktualizacje przeglądarek internetowych, które czasem powodują, że strona nie wyświetla się prawidłowo. Powinniśmy na to prawidłowo zareagować i zmodernizować stronę, aby nie zmniejszyła swojej pozycji w oczach algorytmów wyszukiwarek, ale żeby było to możliwe potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani ludzie i wiedza.

Aktywna i regularnie doskonalona strona internetowa pokazuje też, że biznes, który uwidacznia jest aktywny, oraz że stoją za nim ludzie z krwi i kości. Fachowo gospodarzona strona pomaga ponadto zadbać o ciągle dużą ilość odwiedzin, dzięki czemu pomaga utrzymanie stałego przypływu klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które marka oferuje. Żeby było to wykonalne należy zatroszczyć się nie tylko o poprawne funkcjonowanie strony internetowej od strony funkcji, ale także o dostarczenie na stronę internetową właściwych treści o odpowiednio wysokiej jakości. Przez treści mamy tu na myśli aktualizacje wpisów na firmowego bloga lub dodawanie ciekawych publikacji, a także pracę nad wysokiej klasy opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. Jeśli chodzi o technologiczne aspekty, mamy tu na myśli cykliczne aktualizacje systemu strony internetowej i terminową obsługę techniczną w tym między innymi dbanie o to, że strona internetowa wyświetla się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie dobrego działania wtyczek dołączonych na stronie, które zapewniają różne opcjonalne funkcje.

Bardzo ważne jest także nadzór nad bezpieczeństwem strony internetowej, którą zapewniają uprzednio wspomniane aktualizacje samego systemu i wtyczek, jednak do tego należy też dodać troskę o aktualność wszelkich certyfikatów bezpieczeństwa. Zlekceważenie aspektu bezpieczeństwa strony internetowej może poskutkować pojawieniem się komunikatu mówiącym, iż dana strona internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Jest nawet szansa, że strona internetowa zostanie przywłaszczona przez cyberprzestępców. Z tej przyczyny powinno się oddać takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi wieloletnim profesjonalistom.

Administracja WWW

Z nami możesz otrzymać kompletną obsługę w kwestii kierowania i zarządzania stronami internetowymi. W tym dla przykładu:

 • Tworzenie projektów graficznych na potrzeby stron internetowych.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe korygowanie treści, tzw. Content Marketing.
 • Przeprowadzanie systematycznych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek konieczności przywrócenia starej wersji strony internetowej w przypadku wystąpienia problemu.
 • Aktualizacje systemów administrowania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami zapewniającymi opcjonalne funkcje, a także troska o ich poprawne działanie.
 • Uaktualnianie, wprowadzanie nowych treści na stronę internetową.
 • Zabezpieczenie strony internetowej przed wirusami i włamaniami.
 • Redagowanie istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.

Usług, które możemy wykonać jest oczywiście więcej, jednak spis jest długi, gdyż kompleksowa oferta nie kończy się tylko na patrzeniu w panel administracyjny. Apelujemy do skontaktowania się z nami i przedstawienia, których usług Państwo potrzebują, a my przygotujemy coś na miarę tych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Radlin

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony są powszechnie ignorowane, a to później sprawia, że witryna lub sklep internetowy stają się niepraktyczne w użytkowaniu dla internauty. Technicznie w branży nazywa się to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma ogólnie pojęta użyteczność strony, która składa się z różnych elementów i małych szczegółów. Mogłoby się wydawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko dobrze, tymczasem dopiero jak spojrzy na to fachowiec, to zaczynają wychodzić niedociągnięcia. One się nie pojawiają tylko wynurzają się – to istotne, bo od początku tam były i nie pojawiły się w rezultacie przebadania eksperckiego oka. User Experience ma spory wpływ na to, jakie są doświadczenia klienta ze stroną i czy stronie uda się np. skłonić klienta do zakupu.

Niestaranny UX może mieć ogromne znaczenie na to, że witryny albo sklepy nie dostarczają takich zysków, jakich powinny i są po prostu nieefektywne. Fakt – kiepska strona lub sklep może funkcjonować, internauci po jakimś czasie przyzwyczają się, zwłaszcza jeśli są zdeterminowani, jednak co mogłoby się wydarzyć, gdyby UX został podrasowany? Z naszego doświadczenia umiemy stwierdzić, że po pomocy naszych pracowników efekty są nieporównywalnie wyższe, a po definitywnych zmianach, które również możemy przeprowadzić, nawet puste strony zaczynają kwitnąć.

To niesłychane jak bardzo małe fragmenty mogą wpływać na efektywność każdej witryny internetowej lub sklepu i jak ogromną ilość czasu mogą zaoszczędzić zakładając, że są wykonane w profesjonalny sposób. Coś, co mogłoby się wydawać bardzo proste dla właściciela strony lub sklepu internetowego niekoniecznie musi takie być dla jego użytkowników. Niejednokrotnie obserwowaliśmy sytuację, w których pozornie zauważalna na samym wierzchu opcja nie była dostrzegana przez klientów. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym ułożeniem, nieprawidłowym rozmiarem lub nawet niekorzystnym kolorem, który w przypadku danej funkcji może być przez nas ignorowany ze względu na przyzwyczajenia z przeglądania innych, bardziej zoptymalizowanych stron internetowych. Między innymi takimi niuansami zajmują się nasi doświadczeni pracownicy od UX.

Kiedy rozpoczynamy pracę nad jakością User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy po pierwsze przeprowadzić rozmowę z naszym kontrahentem, do którego dana strona internetowa należy. Musimy poznać jakie zadania ma wykonywać dana witryna, tak żebyśmy byli w stanie zaprojektować UX danej strony internetowej pod względem określonego profilu użyteczności. Inne potrzeby ma użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne potrzeby będzie miał użytkownik będący przedsiębiorcą, czyli firmą, klientem typu B2B. Mimo tego, że różnice między tymi typami użytkowników są dość delikatne to jest parę różnic całkiem ważnych, które powinniśmy uwzględnić podczas opracowywania UX – możemy także zrobić osobno UX dla każdego z tych konsumentów i będzie on wtedy przydzielany przy użyciu np. opcji, którą klient wybrał przy rejestracji użytkownika.

Wprawdzie nie jest to dla wszystkich tak oczywiste jak dla fachowców to trzeba wiedzieć, że UX nie jest nie ogranicza się tylko do danej strony internetowej i nie, też nie jest tylko i wyłącznie tożsamy z UI (User Interface). Owszem, to tutaj użytkownik spędza znaczną część swojego czasu podczas zapoznawania się z marką lub produktem, lecz ta podróż startuje już w trakcie szukania w Google, a także w korespondencji e-mailowej, którą dany konsument nabywa od firmy – mają w tymteż swój udział wyświetlane reklamy. Musimy pamiętać, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika w trakcie korzystania z danego produktu lub usługi – można się nawet pokusić o rozciągnięcie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, ponieważ i tam konsument styka się z daną marką, produktem lub usługą i buduje swoją opinię na podstawie przeżyć, których doznał. Jesteśmy w stanie nawet wysunąć odważne twierdzenie, że maszynowe boty na infoliniach są jednym z najgorszych doświadczeń użytkownika.

Jak widzimy, obszar, jakim jest UX jest dość szeroki, można by powiedzieć, że nawet interdyscyplinarny, więc żeby dobrze zbudować odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też przeanalizować, czy wszystko jest w porządku, trzeba mieć fachową wiedzę oraz długą praktykę – taką jak nasi eksperci od UX, którzy co ważniejsze dysponują specjalistycznymi narzędziami analitycznymi, które wspomagają nasze działania audytorskie. Rezultatem tych działań jest wytężona użyteczność oraz poprawienie odbioru interakcji z produktem, co bezspornie przekłada się na powiększenie konwersji i przychodów.

5. Rozwiązywanie problemów Radlin

Problemy z różnymi systemami informatycznymi mogą być prawdziwym strapieniem. System informatyczny brzmi dość zagadkowo, jednakże to również zwykła strona internetowa, lub aplikacja, a także programy komputerowe, których używamy na co dzień. Nasze usługi obejmują strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treścią i podobne rzeczy opierające się o sieć internetową, dlatego korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia jesteśmy w stanie pomóc rozwiązać problemy związane z tym właśnie zakresem działalności. W pewnych sytuacjach można powiedzieć, że już są od tego ludzie. Dla przykładu pomoc techniczna, która opiekuje się konkretnym systemem|pilnuje konkretnego rozwiązania – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna oferowana przez producenta systemu. Należy tu powiedzieć, że nasz kontakt z pomocą techniczną może być inna niż kontakt klienta, który nie zna branży informatycznej sklepu internetowego – nam może być po prostu łatwiej porozumieć się z obsługą techniczną, a w rezultacie zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy cenny czas naszego usługobiorcy nie tylko dlatego, że łatwiej będzie nam się porozumieć z ludźmi z naszej branży, lecz też, ponieważ nasz usługobiorca nie będzie zmuszony wyczekiwać na infolinii lub czacie na odpowiedź, gdyż zrobimy to za niego. Podobnych analogii możemy użyć w wielu innych sytuacjach.

Ogólnodostępność i większa prostota obsługi systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, iż prawie każdy z pewną elementarną wiedzą lub samouczkiem wyszukanym w internecie może włączyć sobie takie rozwiązanie. Pomimo to w przypadku wystąpienia komplikacji, tych banalnych i tych złożonych, tutaj już konieczne jest doświadczenie na temat tego jak w takiej sytuacji sobie poradzić. Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, że żółtodziób – początkujący używca – może po prostu nie wiedzieć, w jaki sposób połączyć się z pomocą techniczną albo w jaki sposób wyszukać rozwiązania w źródłach internetowych, bo zwyczajnie nie posiada w tej materii cennej praktyki, a jej zdobywanie wiąże się z dużym poświęceniem czasu i nie za każdym razem kończy się sukcesem. Wynalezienie w internecie rozwiązania problemu technicznego ze sklepem lub stroną internetową to jedno, natomiast jego realizacja to drugie.

Jeśli tylko rozwiązanie problemu wiąże się z pracami programistycznymi to dużo ludzi może już odczuwać zrezygnowanie i odpaść w przedbiegach. Nawet gdyby udało się nanieść opisywane rozwiązanie to może ono nie działać i wtedy już potrzebna jest bardziej dogłębna analiza problemu z użyciem fachowych narzędzi. To jest oczywiście tylko jeden z licznych problemów, które mogą powstać i które są nierzadko bardziej zagmatwane niż mogłoby się wydawać.

Nasza firma oferuje kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w zakresie, w którym sami pracujemy. Nasz zakres obejmuje między innymi:

 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • ogólne rozwiązywanie komplikacji z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, szkolenia z użytkowania
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w specjalności stron internetowych i sklepów internetowych
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail

To tylko kilka przykładów. Możemy to oczywiście bardziej rozbić, przykładowo zakres pomocy przy sklepie internetowym może obejmować diagnostykę i naprawę problemów technicznych, weryfikację problemów z produktami, lub systemem obsługi zamówień. Wszystko zależy od konkretnego przypadku i tego, z czym interesant naprawdę ma kłopot, w związku z tym stawiamy na solidną rozmowę, aby ustalić, gdzie leży kłopot.

Naszą ofertę pomocy rozwiązywania trudności ze sklepami i stronami internetowymi można też zamówić w formie abonamentowej – w takim przypadku najlepiej spytać nas o całościową wycenę takiego modelu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz dobrej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Dobrze trafiłeś, bowiem nasi informatycy nie mają sobie równych! Są w stanie pomóc Ci w każdym problemie i zaprogramują praktycznie każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

Jeśli mamy już treści w internecie, to musimy zatroszczyć się, żeby dotarły one do jak najszerszego grona ludzi. Rodzaj tego typu działań określamy pozycjonowaniem. Jest to działanie długookresowe, które potrzebuje sporo wysiłku i pracy, pomimo tego jego wyniki są na tyle zadowalające, że powinniśmy o to się troszczyć.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Radlin

Będąc właścicielem sklepu internetowego powinniśmy zadbać o jego przystępną budowę oraz jak najbardziej intuicyjną obsługę, jednakże to nie wszystko!

Trzeba też zadbać o asortyment? Fakt, ale to dalej nie wszystko. Naukowcy zbadali, że konsumenci korzystają z wyszukiwarek internetowych do znalezienia interesujących ich produktów, a 60% klika w pierwszą wyświetlaną pozycję – co również ważne, zdecydowana część użytkowników przeszukuje maksymalnie dwie pierwsze strony wyników wyszukiwania. Te informacje realnie wskazują, gdzie sklep internetowy musi poszukiwać swoich klientów.

Wiesz już, że aby biznes internetowy rozwinął się, powinien on być w pierwszej kolejności widoczny. Piękna witryna sklepu internetowego nic nie wskóra jeżeli nikt jej nie zobaczy! W tym celu właśnie tak priorytetowa jest jak najwyższa pozycja sklepu internetowego w podstawowych wynikach wyszukiwarki – jest to jedna z głównych miar powodzenia sklepów internetowych. Z tego samego powodu pozycjonowanie organiczne jest jedną z najbardziej miarodajnych metod reklamy w internecie, bo im większa ilość odbiorców zauważy Twój sklep internetowy na pierwotnej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść i więcej potencjalnych kontrahentów zapozna się z Twoim sklepem.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na dobrą pozycję organiczną w wyszukiwarce ma wpływ mnóstwo rozmaitych czynników, jednym z takich czynników jest prędkość ładowania się sklepu internetowego. Czy wiesz, że niecałe 50% interesantów rezygnuje z odwiedzenia sklepu internetowego, jeżeli czas wczytywania trwa więcej niż 5 sekund? W procesie pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy przeanalizowaniu wiele cech jego funkcjonowania w tym również czas ładowania. Frazy kluczowe są cenne w pozycjonowaniu organicznym, mimo wszystko, bez sprawnie działającego i dobrze dopracowanego sklepu nie będą wystarczające, tak samo jak przepiękny sklep nie będzie wystarczający jeśli go nikt nie zobaczy.

2. Pozycjonowanie stron WWW Radlin

Nawet 97% ludzi w internecie korzysta z wyszukiwarki Google do szukania interesujących ich informacji, usług, czy produktów. Duży odsetek z tych użytkowników nie zwraca uwagi na linki, które znajdują się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Oznacza to, że dysponując nieprzygotowaną pod kątem SEO stronę, na której eksponujesz przydatne informacje lub oferujesz swoje produkty, lub usługi, nie masz możliwości, aby zostać zauważonym przez większą ilość użytkowników, gdyż Twoja strona pojawia się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Szczególnie zgłębianą stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad 50% użytkowników przegląda tylko 5 pierwszych znalezionych linków. Nie przejmując się o wyższą pozycję wyszukiwania organicznego i spadając poza TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie znacznie maleje, a zalety wywodzące się z dużej aktywności na stronie również zostają znacznie zmniejszone.

Należy w efektywne pozycjonowanie organiczne, albowiem jest to inwestycja, która przynosi efekt długofalowy gdy jest efektywnie wykonana. W przeciwieństwie do kampanii Google Ads wynik pozycjonowania organicznego utrzymuje się znacznie dłużej, lecz jednocześnie nie jest on natychmiastowy. Google Ads może okazać się prostszym rozwiązaniem, ale jego wielką wadą jest fakt, że kiedy wyłączymy Google Ads, linki sponsorowane zwyczajnie przestają się wyświetlać. Oprócz tego warto wiedzieć, że kampanie Google Ads także będą działać zauważalnie lepiej jeżeli strona, do której prowadzą jest efektywnie wypozycjonowana i zmodyfikowana pod względem SEO. Pozycjonowanie organiczne tworzy świadomość i ufność do danej strony, a interesanci chętniej otwierają linki sponsorowane od stron, które już widzieli. Patrząc z którejkolwiek strony, inwestycja w optymalne pozycjonowanie organiczne jest za każdym razem opłacalna!

3. Audyty SEO Radlin

Search Engine Optimization w skrócie SEO, czyli proces optymalizacji witryny internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, jest też częścią kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO przyniesie różne informacje o stanie strony internetowej i jej przystosowaniu do pokazywania w wyszukiwarkach.

SEO jest ważną częścią procesu pozycjonowania, bez którego inne metody pozycjonujące mogą nie odnieść oczekiwanego skutku. W zasadzie pozycjonowanie powinno wszcząć się właśnie od optymalizacji strony pod względem wyszukiwania lub właśnie zbadania wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została dokonana. Audyt SEO pozwala nakreślić błędy i komplikacje wynurzające się na stronie internetowej, a tym samym wykazuje części, które wymagają poprawy. W naszej analizie uwzględniamy między innymi aspekty techniczne strony, czynniki zewnętrzne i wewnętrzne.

Aspekty techniczne to prościej mówiąc wygląd samej strony internetowej i jej wpasowanie do indeksacji przez roboty Google. Sprawdzamy sam kod strony jak również tagi na niej umieszczone, a także stosowną implementację modułów analitycznych, czy obciążenie zasobami. Wprawdzie to nie wszystko, lecz pozwala to wyrobić sobie ogląd na tą część analizy. Dla przykładu, gdy strona ma włączony panel Google Analytics, a informacje w panelu zaczęły prezentować się w dziwaczny sposób to prawdopodobnie wystąpiła jakaś komplikacja z integracją. Analogicznie jest jeżeli strona dziwnie spowalnia i wolno się ładuje, co również ma wielki wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Analizowanie czynników wewnętrznych opiera się na przeglądzie treści eksponowanych na stronie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest poprawna pod względem technicznym, oraz czy jest powiązana rzeczowo z działalnością strony, a ponadto czy występuje korzystne, wysokie nasączenie strony internetowej wysokiej klasy treścią powiązaną z profilem działalności. Poprzez czynniki zewnętrzne mamy na myśli tytułem przykładu weryfikację wszystkich linków odsyłających do strony, tego czy w ogóle są poprawne i jaka jest ich wartość. Oprócz tego to też przyjrzenie się treściom odsyłającym do witryny, jak również poziom widoczności na tle konkurencji.

Końcowy zakres analizy SEO można nakreślić indywidualnie w trakcie konsultacji z naszymi fachowcami. Rozumiemy, że nie każdy serwis może wymagać audytu kompleksowego, a np. tylko przebadania wybranych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic prostszego! Nasz dział zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w sieci to jedni z najlepszych zawodowców od działania aktualnych wyszukiwarek w sieci. Masa rozwiązań klientów trafia na pierwsze strony wyszukiwania dzięki naszym wyjątkowym rozwiązaniom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Radlin

Content Marketing, czyli Marketing Treści. Jest to swojego rodzaju model marketingu, gdzie stawiamy na przekazywanie użytkownikom wysokiej klasy i ciekawych treści, dzięki którym kształtujemy relację, a później zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i regularnym konsumentem. Jest to idea długotrwała, owocująca w świetne efekty pod warunkiem dobrego jej zastosowania.

Definicja Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym ze względu na to, iż projektowanie treści nie ogranicza się tylko do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być wyłącznie tekst, nie musi to być wyłącznie nagranie, nie musi to być tylko tutorial – może to być wszystko razem lub osobno. W marketingu treści ważna jest również częstotliwość wobec tego warto takie zadanie powierzyć dedykowanym specjalistom. Treści można oczywiście|Oczywiście materiały można robić samodzielnie, jednakże jest to zajęcie pracochłonne, a sama strategia jest długoterminowa, dlatego korzystniej jest powierzyć to ekspertom.

Większość firm poznała się już z jakąś metodą marketingu treści i być może nieświadomie sama go tworzy. Mowa tutaj o firmowym blogu, który jest dobrym przykładem jeśli mówimy o content marketing. Firmowy blog to już korzeń mnóstwa firmowych stron, jednak sam blog to nie całość, trzeba go jeszcze wypełnić wysokiej klasy treścią, a z tym jest gorzej, ponieważ duża część firmowych blogów zostaje opuszczona i zostawiona tylko z paroma pierwszymi artykułami. Niestety content marketing w takiej realizacji zazwyczaj nie działa lub działa bardzo słabo. Przez wzgląd na to lepszym rozwiązaniem jest ofiarowanie marketingu treści naszym ekspertom.

Company blog

Pożytki z tego rozwiązania to nie tylko częstotliwość jeśli chodzi o produkowanie i umieszczanie treści, ale również nasze znawstwo używanych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można wytwarzać, a te nie sprowadzają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Radlin

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

W przypadku gdy artykuł sponsorowany nie zaciekawia treścią, a czas spędzony przez internautę na jego czytaniu jest zbyt mały to wartość takiego artykułu jest żadna – można nawet powiedzieć, że nie służy zleceniodawcy. Tak więc trzeba selektywnie dobierać ludzi, którzy takie artykuły wykonują i równie uważnie powinno się wybierać portale, na których zostaną one zaprezentowane, gdyż jest to też część działań SEO. Zwykliśmy prychać z dezaprobatą na dźwięk słów artykuł sponsorowany, ponieważ odnosimy wrażenie, że takowa treść nie wniesie niczego wartościowego i fakt, można spotkać takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte uwagi. Szkopuł w tym, że efektywnie zrobiony artykuł sponsorowany oferuje przede wszystkim ciekawą treść i informacje, a dopiero później przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie są korzyści dla zleceniodawcy skoro reklama zdaje się być druga w kolejności? Sęk w tym, że ciekawa i przydatna treść sama przyciąga dużą ilość interesantów, a ci siłą rzeczy rozpatrzą zamieszczoną w artykule reklamę jeżeli koresponduje ona z tematem artykułu. Dla przykładu artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju i z nauką jego wymiany może mieć umieszczoną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to odpowiednie połączenie, które dostarcza cennych informacji na dany temat wraz z informacjami, gdzie można zakupić potrzebne materiały eksploatacyjne. Dobrze utworzone artykuły sponsorowane dostarczają odbiorcom przydatnej wiedzy, a zleceniodawcy przynoszą długofalowe benefity.

3. Blog firmowy Radlin

Blog firmowy jest aparatem pozwalającym na kreowanie wizerunku eksperta w swojej dziedzinie. Za sprawą dostarczania odbiorcom cennych treści zwiększasz swoje zasięgi w internecie, a równocześnie możesz zyskać nowych oddanych i stałych klientów.

Tworzenie wartościowego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, ale również opłacalnym. Nie we wszystkich dziedzinach można tworzyć regularnie aktualizowanego bloga, ponieważ niekiedy zwyczajnie wszystkie tematy zostaną wyczerpane. Wszakże zawsze warto firmowego bloga posiadać i zapełnić go interesującą wiedzą, ponieważ z reguły w przypadku większej części biznesów całkiem możliwe jest dostarczenie klientom i czytelnikom pomocnych informacji i poradników, które mogą zachęcić czytelników do skorzystania z oferty danej firmy.

​​Nie zawsze możliwe jest systematyczne aktualizowanie bloga ze względu na wyczerpanie danego tematu, lecz w takim wypadku najlepszą metodą jest zaprojektowanie bloga na wzór cennego kompendium wiedzy związanej z daną tematyką. Wówczas tworzymy nieustannie świeżą i przydatną treść niezależną od postępu danej dziedziny. W taki sposób odpowiadamy na regularnie występujące zapytania odbiorców i wprowadzamy bezcenny ruch na swoją witrynę internetową. W ten sposób możliwe staje się też zaprezentowanie swojego biznesu szerszemu gronu osób, w którym mogą znaleźć się nowi konsumenci.

Zanim w ogóle zaczniemy budować firmowego bloga, powinniśmy zastanowić się nad jego formą, bo mamy kilka opcji. W każdej z nich udostępniamy ciekawą treść, jednakże jak już mówiliśmy, niekiedy łatwiej jest utworzyć kompendium wiedzy, a czasem – jeśli gatunek biznesu pozwala – można tworzyć bloga bardziej dynamicznie. Istotne jest, aby nie tworzyć bloga na siłę i bez odpowiedniej wiedzy, ponieważ można otrzymać efekt odwrotny. W takim wypadku najkorzystniej będzie dać to zadanie sprawdzonym fachowcom.

4. Poradniki Radlin

Poradniki są następnym elementem marketingu treści. Mogą śmiało egzystować jako część firmowego bloga, ale poradniki można też zorganizować w swoistą encyklopedię wiedzy. Wskutek poradników możliwe staje się dokształcanie czytelników i nowych konsumentów w zakresie ich interesującym lub w zakresie stricte skojarzonym z naszą dziedziną.

Poradnik pokazuje czytelnikowi kawałek tajemnicy z wiedzy eksperckiej z danej branży. Można oczywiście również poruszyć cały temat w większej serii poradników. Czy to niekiedy nie sprawi, że potencjalny klient zrobi całość sam? Jest taka możliwość, jednakże powinno się pamiętać o istotnych czynnikach, jakimi są czas i praktyka, a także odpowiednie narzędzia. Można zrobić poradnik o tym jak skomponować np. swoje perfumy. Zawarte tam informacje dotrą do hobbystów, którzy wytworzą cenny ruch, a w efekcie dotrzesz także do odbiorców zainteresowanych personalizowanymi kompozycjami, lecz bez potrzebnego czasu i doświadczenia, żeby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny konsument. Scenariusze są przeróżne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby udowodnić, że naprawdę ją posiadamy. 

Powinno się pamiętać, że wiedzę ekspercką łącznię z biegłością zdobywa się przez wiele lat. Sam też z pewnością poszukiwałeś informacji w swojej branży i nie od razu stałeś się ekspertem, i właśnie o to chodzi – pokazanie części wiedzy początkującym nie zrobi z nich specjalistów, a pokaże, że znasz się na rzeczy i zasugeruje odbiorcom, iż warto skorzystać z Twojej oferty.

Stworzenie poradnika to na dodatek doskonała okazja, żeby opublikować jeszcze więcej interesujących treści dla swoich konsumentów, czy też po prostu zwykłych internautów, którzy mogą być przyszłymi klientami. Ciekawe treści ściągają na stronę zwiększony ruch i usprawniają SEO strony, dlatego opłaca się nad nimi pracować na każdą dostępną metodą. Prędzej czy później, inwestycja w pożyteczne dla klientów informacje zaowocuje zwiększeniem obrotów wszelkiego biznesu.

5. Opisy produktowe Radlin

Opisy produktowe są nadzwyczaj istotne dla sektora e-commerce, czyli przeważnie sklepów internetowych. Stosownie scharakteryzowany produkt potrafi kupić klienta. Jeżeli klient nie zobaczy interesujących go informacji w opisie produktu to szuka dalej. 

Opis produktu mówi klientowi to, co powinien znać, przed dokonaniem transakcji. Jeżeli opis jest nierzetelny i lakoniczny to konsument może przejść do innego sklepu. Jest tak, ponieważ dobry opis także kreuje zaufanie konsumenta. Opis produktu ma też wkład na efekty pozycjonowania, albowiem każdy produkt i jego opis może być dobrym źródłem słów kluczowych i wartościowej treści. Jeśli ograniczymy się tylko do danych technicznych to czasami będzie to zadowalająca informacja, ale zawsze warto krótko, ale treściwie opisać dany produkt – z jakich materiałów jest zrobiony, do czego służy, kto może z niego skorzystać. Są to łatwe zasady, ale często są nadzwyczaj efektywne. 

W formie przykładu, sprzedając klasyczne krzesła, możesz skonstruować spis danych technicznych i na tym zakończyć. Zapewne będą zainteresowani. W każdym razie jeżeli postarasz się bardziej i opiszesz gruntownie, z czego jest skonstruowane oraz w jaki sposób jest złożone to przedstawisz potencjalnym kupującym wartościową wiedzę, chociażby o trwałości swojego produktu. Dodatkowo jeśli omówisz także sugestię zastosowania, że przykładowo sprawdzi się w sam raz do biura lub szkoły to zaobserwujesz wzrost zainteresowania wśród właśnie tych kupujących. Czemu? Dlatego, że konsumenci mogą szukać produkty wpisując w wyszukiwarkę konkretne frazy, np. stabilne krzesło do pracy. Jeśli nie opiszesz takiego przykładu zastosowania to internauta zainteresowany kupnem krzesła do biura może do Ciebie nie trafić.

6. Kanał YouTube Radlin

Zastosowanie YouTube do marketingu treści to bardzo interesujące narzędzie oraz nieco inne od treści pisanych. Jednak wymaga również większego nakładu pracy, lecz fachowo wykorzystane jest w stanie wywołać mocniejsze zaangażowanie niż treści pisane. Czy to znaczy, że z treści pisanych lepiej jest zrezygnować? Absolutnie nie. Dla najlepszych efektów powinniśmy połączyć oba typy treści.

Przez połączenie obu typów mamy tu na myśli jednoczesne prowadzenie firmowego bloga i vloga. Wysokiej klasy wpisy, do których zamieścimy też materiał wideo osiągają wyższy poziom zaangażowania. W dodatku jeżeli film wideo traktuje o tym samym co treść wpisu blogowego to trafiamy do dwóch różnych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą obejrzeć filmik. Jest jeszcze grupa odbiorców, która lubi tylko słuchać i dla nich świetne są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danym dniu może zależeć od wielu czynników, więc warto produkować treści poprzez wszystkie dostępne media.

Kanał YouTube daje szczególne możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, ale mogą i powinniśmy o tym pamiętać, gdyż jeśli w materiałach wideo przeholujemy z reklamą i stanie się ona męcząca to osiągniemy rezultat odwrotny do planowanego. Ideą jest dostarczenie odbiorcom ciekawych materiałów i pomocnych treści, które nie są przekazywane na siłę, bo tak trzeba. Świetnie jest jeśli w dzieleniu się ciekawymi treściami znajduje się również fascynacja do swojego fachu – wówczas wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Trzeba pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjne środowisko i wchodząc tam powinniśmy prezentować wysokiej klasy filmiki, a także zadbać o ich systematyczne pojawianie się. Dlatego też warto mieć stworzoną dobrą strategię i sukcesywnie ją wypełniać.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Mylisz się! Jeżeli zadbasz o porządny marketing treści to twoja witryna czy sklep, będzie pokazywała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co skutkuje zwiększeniem sprzedaży w okresie długofalowym bez żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne w przypadku, gdy chcemy pokazać naszą markę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu ułatwienia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku powstała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Radlin

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe wykorzystywane przede wszystkim na różnorodnego rodzaju konferencjach oraz targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, jaka może być wydrukowana na materiale tekstylnym lub również na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, wszystkie te rozwiązania mają oczywiście swoje wady oraz zalety. Systemy ścianek reklamowych wykorzystywane są przez bardzo różnorakie firmy, z równie rozmaitych branż. Ściankę można postawić w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, bądź chociażby na korytarzu urzędu miasta. Dobrym rozwiązaniem jest też wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego otrzymamy tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest pomocny w czasie filmowania materiałów wideo, w których przy późniejszej obróbce zielone tło jest zmieniane na inne przy pomocy programów komputerowych oraz jest tak samo przydatne podczas robienia zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak istotną funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, bądź również promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można mieszać z trybunkami bądź ladami promocyjnymi budując w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych zaczynają się już od jakiś 240 cm szerokości, więc decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można relatywnie małym kosztem zorganizować profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe występują dodatkowo w wariantach dwustronnych, więc w konkretnych przypadkach można zrobić podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe mogą również służyć jako ścianki prezentacyjne albo jako tło do wykonywania zdjęć. Z takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, czy uniwersytety w przypadku przygotowywania różnorodnego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom doskonałej jakości ścianki reklamowe i doradzamy, co najlepiej sprawdzi się w danym zadaniu. Czasem ścianka nie jest potrzebna, a czasem jest to najodpowiedniejsze z możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek oraz posiadamy szerokie grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest doceniana ze względu na naszą kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość towarów i gwarancję, jaką dajemy na swoje systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą liczyć na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie wykonać projekt graficzny takiej ścianki, a następnie wykonać wydruk i dostarczyć pasującą konstrukcję, na jakiej zostanie umieszczony wykonany wydruk. Jeżeli takie jest wymaganie naszego klienta to możemy również zapewnić osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk oraz osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe również łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja zaadaptowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy także szeroki wybór jeżeli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a również magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można stworzyć dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe projekty graficzne. Należy zauważyć, że ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne przeznaczone do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki wykorzystania ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy ładnej pogodzie i na bezpiecznej powierzchni można by taką ściankę ustawić, jednak tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Radlin

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, który jest dość niepozorny, lecz ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji firmy. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub dużego masztu, jaki będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można dostrzec w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich oraz kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w formacie najczęściej skrzydła bądź pióra. Jest to dość tania oraz efektywna forma reklamowa, jest również kompaktowa oraz mobilna, można ją ulokować wszędzie oraz łatwo przemieścić. Z tego też powodu flagi reklamowe są chętnie wybierane przez faktycznie wielką liczbę naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo uniwersalnym oraz o szerokim zastosowaniu, a to nie kończy się wyłącznie na funkcjach reklamowych. Mamy tutaj na myśli to, że o tym, jaką rolę pełni decyduje to co postanowimy zamontować na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Jeśli na fladze umieścimy informacje o promocjach, lub jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Jeśli na fladze umieścimy tylko nazwę spółki to może to już być flaga firmowa. Gdy zaś umieścimy na fladze symbole narodowe albo też symbole miasta, lub gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak już wspomnieliśmy, flagi mogą być montowane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder albo beach flag. Jednak oprócz masztów elastycznych są również maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego typu flagi są już znacznie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na stałe w jakimś miejscu. Ich wielką zaletą jest widoczność ze znacznej odległości. Takie maszty można spotkać często przed wielkimi firmami albo instytucjami, można je ujrzeć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, czy przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe i inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie zrobione są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty wyprodukowane z włókna szklanego, zaś w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe bądź kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie wykonujemy z wysokiej jakości materiału flagowego, często jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający odpowiednią wytrzymałość zawieszonej flagi. Wykorzystywana technika wydruku flagi utrzymuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu skończony produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, iż flaga oraz maszt to osobne elementy, jakie można wymieniać gdy ulegną zepsuciu bądź gdy akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej możliwości można także zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów oraz kilka zestawów flag, jakie będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy także wybrać odpowiednią podstawę w zależności od tego, w jakiej przestrzeni i w jakich warunkach będzie stosowana flaga reklamowa. W przypadku klasycznych dużych masztów flagowych taka konieczność nie występuje, dlatego że one zazwyczaj stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe rodzaju winder z kolei mogą być stosowane zewnętrznie jak też wewnętrznie w zależności od wymagań, w takim wypadku konieczne jest dobranie podstawy do tych flag. Do użytku na zewnątrz stosowane są podstawy wbijane w ziemie lub dociążane piaskiem, czy też wodą, a także ciężkie podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego polecamy podstawy stalowe a czasem też napełniane, ale te wcześniejsze charakteryzują się większą estetyką.

3. Stoiska na targi Radlin

Na targach branżowych należy się wyróżnić – to klucz do zauważenia i sukcesu. Żeby to urzeczywistnić, potrzebne jest stoisko targowe, które jest nieco większym systemem reklamowym i może być po prostu połączeniem paru mniejszych systemów albo może być zbudowane indywidualnie. By skonstruować nieduże stoisko, wystarczy w zasadzie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej pokaźne projekty wymagają nieco innego podejścia, ale takie też są możliwe do stworzenia, a ostatecznie mogą okazać się bardziej opłacalne, co oczywiście przełoży się na większą widoczność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe możemy zbudować od A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie wykonać projekty graficzne, wydruki, jak również konstrukcje wraz z dostarczeniem bezpośrednio na docelowe miejsce. Stoisko możemy wykonać indywidualnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najmniejsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w standardowym zestawie nasze stoiska targowe prezentują się atrakcyjnie i przyciągają odwiedzających, więc nie ma wymogu, aby od razu zaczynać z bogatym stoiskiem targowym, jeżeli nie ma się na to wystarczających funduszy. Lepiej jest pojawić się na targach z niedużym, ale ładnym stoiskiem targowym w celu pokazania swojej obecności niż nie pojawić się na nich w ogóle. Z tego też powodu warto rozważyć niedużą inwestycję, gdyż może się to przyczynić do sukcesywnego powiększania stoisk targowych w kolejnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Radlin

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również szeroką ofertą innych systemów reklamowych, które wspomagają rozwijające się firmy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo szeroki wybór systemów reklamowych, jak również dodatków do nich. Jednym z bardziej popularnych produktów marketingowych są potykacze reklamowe, w których najczęściej umieszczane są płachty z treścią promocyjną. Takie potykacze regularnie zauważamy przed sklepami, jak również na samych salach sprzedażowych. Mamy także w swojej ofercie potykacze kredowe, które są preferowane przez branżę gastronomiczną – restauracje, kawiarnie, bary. Takie potykacze posiadają powierzchnię przystosowaną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy także słupki i sznury odgradzające, które stylowo ozdobią wejście do lokalu, lub wyznaczą miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które wykorzystanie mają na zewnątrz, przed lokalem.

W naszej bogatej ofercie produktowej posiadamy też systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Mamy dodatkowo ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko część naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje wyłącznie produkty reklamowe najwyższej jakości, dlatego jeśli Twoja firma musi zaopatrzyć się w sprzęt reklamowy to kompleksowo może wyposażyć się u nas. Bez zbędnego szukania – u nas zdobędziesz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki offsetowe, solwentowe, wielkoformatowe, cyfrowe, by w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagającego Klienta. Operujemy własnym, nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając taki zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Radlin

1. Druk małoformatowy Radlin

Pojęcie druku małoformatowego określamy wszystkie wydruki w niewielkim formacie – to dość oczywiste. Najbardziej widocznym wszystkim przykładem druku małoformatowego są wizytówki i ulotki, z jakimi styczność ma praktycznie każdy, dlatego że są właściwie w każdej branży, w tych niewielkich i tych ogromnych.

Poza znanymi ulotkami i wizytówkami, jako druk małoformatowy możemy też zaliczyć broszury, katalogi, teczki, czy kalendarze. Produktów jest bardzo dużo, że niełatwo wymienić wszystkie z nich, jednakże ich wzajemną cechą jest to, że tak właściwie jest to stosunkowo przenośny i mały format.

Nasza oferta również obejmuje wszechstronne usługi drukarskie z zakresu druku małoformatowego. Przez wszechstronne usługi drukarskie z tego zakresu mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu od A do Z, czyli prościej rzecz ujmując od przygotowania profesjonalnego projektu graficznego do wykonania najwyższej jakości wydruków w potrzebnym nakładzie. Proces projektowy zaczynamy od zrozumienia potrzeb oraz oczekiwań nabywcy w celu opracowania dokładnych wytycznych, jakie są konieczne do opracowania profesjonalnego projektu graficznego. Im więcej wytycznych uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania oraz szybciej będziemy mogli uruchomić proces produkcyjny.

Jeżeli klient posiada ma już własną przemyślaną wizję projektu, to wówczas ograniczamy się do uściślenia szczegółów, a także do przedstawienia ewentualnych propozycji zmian opierających się o nasze doświadczenie i obecnie panujące trendy, jakie mogą zostać zaakceptowane i dodane, jednak nie muszą. Sposobem do porozumienia i osiągnięcia sukcesu w stworzeniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest odpowiednia komunikacja, w której kładziemy spory nacisk na jak najdokładniejsze uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Wyraźnie nakreślając wytyczne, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie oraz naszym klientom ograniczając ryzyko wprowadzania ciągłych zmian. To wszystko sprawia, iż nasi kontrahenci są bardzo zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Tak jak wspomnieliśmy, oferta z działu druku małoformatowego obejmuje wydruki małe. Stanowią je wydruki, których format przeważnie nie wykracza poza 50 cm na większym boku, jednak nie jest to granica stała. Dla przykładu szerokość wydruku licząca 51 cm też można zaliczyć do tej kategorii. Podział na druk małoformatowy i wielkoformatowy powstał nie tylko z fizycznego rozmiaru samego wydruku, ale i maszyn, które są niezbędne do wykonania takich wydruków. Aby to sobie wyobrazić to, urządzeniem do druku małoformatowego można nazwać także zwykłą domową drukarkę. Zajmuje ona mało powierzchni oraz najczęściej obsługuje maksymalnie kartki A4. W przypadku druku wielkoformatowego samo urządzenie może zajmować 10 razy tyle przestrzeni, ile zwykła domowa drukarka, gdyż takie maszyny nieraz drukują np. billboardy, gdzie wymiary zaczynają się od 100 cm szerokości i więcej.

Można krótko wyszczególnić pojedyńcze produkty przedstawiające zakres druku małoformatowego? Jest tego dosyć dużo, natomiast dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określamy następujące produkty:

Nie jest to wszystko, ale umożliwia to sobie unaocznić realny wymiar druku małoformatowego, jaki jesteśmy w stanie wykonać dla naszych klientów.

2. Druk wielkoformatowy Radlin

Mianem druku wielkoformatowego określamy takie wydruki, które są większe niż takie, które można prosto przenosić, choć nie zawsze! Świetnie znanym przykładem są banery oraz bilbordy. Widzimy je przy drogach ekspresowych oraz w miastach na fasadach budynków jak również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe niejednokrotnie wielokrotnie przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku billboardów oraz podobnych większych powierzchni potrzebny jest również ktoś do montażu, czy też wyklejenia takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to także wydruki do użytku z roll-upami, czy na ściankach reklamowych. Można by do tego zaliczyć jeszcze większe formaty plakatów. W skrócie w zasadzie wszystko, co przekracza 50 cm szerokości będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego typu wydruku należy podejść nieco inaczej niż w przypadku druku małoformatowego. Już w trakcie konwersacji z klientem należy ustalić, czy robiony będzie wydruk w większym formacie, ponieważ zamówienie druku wielkoformatowego z nieodpowiednim projektem może skończyć się fatalnie. I tu również należy wspomnieć, że przy projektowaniu w przebiegu projektowym także należy uwzględnić większe rozmiary wydruku, ponieważ w tym przypadku do zagospodarowania jest więcej miejsca, ale nie w każdym przypadku jest to dobre – np. duży billboard może przekazać małą ilość informacji, jeśli jest on przy drodze szybkiego ruchu, dlatego wspaniale jest gdy przekaz jest prosty i zwięzły. W wypadku billboardów lub banerów umieszczanych w miastach przy ulicy, na której ruch samochodowy jest często wolniejszy, a jeszcze w przypadku sporego natężenia ruchu pieszych i komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozbudowany oraz bardziej treściwy przekaz, ponieważ odbiorcy mają więcej czasu na zapoznanie się z billboardem lub banerem.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, w jaki sposób projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy także w stanie doradzić, czy w wypadku zlecania nam druku nadesłany projekt osiągnie zakładany cel oraz, czy w ogóle nadaje się do druku. Realizujemy również zlecenie od projektu graficznego do wydruku, a na terenie Starogardu Gdańskiego możemy także wykonać montaż.

W wypadku druku wielkoformatowego do czynienia mamy z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, a często jest to dużo więcej – w końcu billboard potrafi być nawet rozmiarów 600 × 300 cm i takowy będzie trzeba wykleić grafiką rozdzieloną na mniejsze fragmenty. Takie postępowanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeżeli mamy wymienić konkretne produkty przedstawiające grupę produktów druku wielkoformatowego to będą to:

Oczywiście tak jak w wypadku druku małoformatowego, taka lista nie pokazuje wszystkich oferowanych produktów, ale pokazuje pewien ich wachlarz. Drukiem wielkoformatowym określić można też np. namioty reklamowe, bo materiał, na którym wykonuje się wydruki, wykracza poza możliwości konwencjonalnych drukarek – czyli nie jest to jedynie druk wielkoformatowy, ale niejako również specjalistyczny. Porównywalnie ma się sytuacja z wszelkiego typu wydrukami na większe przestrzenie reklamowe, również takim nietypowym przypadkiem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszanym stelażem napięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne przygotowanie wydruków wielkoformatowych wymaga dobrego podejścia projektowego, kiedy już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne jest, aby klient mógł wybrać współpracę z firmą, jaka jest doświadczona w swojej branży i może wykonać projekt, ale również wydruk. Oczywiście u nas jest taka możliwość i nasi kontrahenci zazwyczaj decydują się na tę opcję, gdy mają własny projekt, to świadczymy wówczas możliwość sprawdzenia i dostosowania projektu do wymogów technicznych danego systemu, czy też powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Radlin

Gadżety reklamowe to dosyć niepozorne narzędzia promocji i sukcesu każdej liczącej się firmy. Nie rzucają się w oczy, ale klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej spółki będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może wywołać poszukiwania, a wtedy może się okazać, że jednak Twoja spółka może im coś zaoferować. Gadżety działają jak tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia, jednak działają. Tego typu artykuły nie muszą być również podstawowym długopisem, czy kubkiem, mogą to być, chociażby słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, nieodzowny jest jedynie dobry pomysł. Dla własnych kontrahentów wykonaliśmy tysiące dobrych gadżetów, jakie wspomagają promować business w sposób dobry, ale niewidoczny na początkowy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek wypełniając przestrzeń dookoła klienta, który może otoczyć się użytecznymi detalami z nadrukiem firmy, z jaką współpracuje. Gadżet reklamowy wtedy przeważnie mały przedmiot z nadrukiem reklamowym mającym tekst lub grafikę firmy, jaka jest zaciekawiona zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymkolwiek małym, bo dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, a jeszcze w tym wypadku występuje szansa oznaczenia produktu oraz używania go w postaci gadżetu reklamowego. Istotnym zadaniem gadżetów reklamowych jest reklama, rozpowszechnienie oraz reklama firmy. Należy podkreślić, że większą powszechnością cieszą się gadżety reklamowe będące małym użytecznym drobiazgiem ze względu na niższy wydatek i bezproblemowość ze strony samego produktu.

Przy realizacji gadżetów reklamowych ważną sprawą jest również poprawne stworzenie projektu i wybranie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie pomieści się sporo mniej niż na kubku, dlatego również długopisy reklamowe są częstokroć oznaczane tylko logo lub tekstem, natomiast na kubkach z kolei można pokusić się o większą pomysłowość.

Wybór gadżetów reklamowych idealnych dla Twojego biznesu może być skomplikowany, lecz nie dlatego, iż jest to ciężkie zadanie jako takie, tylko dlatego, iż różnorodność produktów, jakie potrafią być gadżetem reklamowym jest dość duża i po prostu trudno się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, czy też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Jednak jest tego sporo także poniżej prezentujemy krótką listę gadżetów reklamowych, które możemy przygotować dla naszych klientów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, jakich jest znacznie więcej. Wspominaliśmy, choćby o słuchawkach z nadrukiem, są także maskotki, albo chociażby otwieracze do butelek oraz scyzoryki, zatem wszystko zależy od tego, czego wymaga klient. Możemy wyprodukować drobiazgi z nadrukiem lub pójść dużo dalej i przygotować brandowane zestawy prezentowe. Mamy, chociażby sposobność stworzenia kawy reklamowej na zlecenie. Wszelkie te warianty spełnią swoje zadanie, ale zapewne wywrą diametralnie różne uczucia, gdyż długopis z nadrukiem w zasadzie każdy widział, lecz już nie każdy otrzymał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z własnego doświadczenia wynika, iż warto stawiać na rozwiązania proste jeżeli chodzi o gadżety reklamowe, a w przypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby zrozumieć potrzeby klientów lub wybrać towary neutralne, które nie przyniosą niezadowolenia. Naszym klientom służymy profesjonalną poradą, oraz jeszcze utworzeniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, realizacji i dostawy.

Aby sprostać zapotrzebowaniu kontrahentów, poszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej prezentujemy 2 katalogi produktowe z linii Blue Collection oraz Voyager. 

Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą!

Rozpocznij swoją przygodę już teraz

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Radlin to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby przenieść Twoją firmę na kolejny poziom. Mamy kreatywnych ludzi i najlepsze narzędzia, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?