fbpx

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Rakszawa

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Rakszawa jest jednym z miast, w którym świetnie sprawdzą się nasze narzędzia. Z tego powodu Twoje przedsiębiorstwo z sukcesem rozwinie skrzydła. Zauważalnie powiększymy zainteresowanie ofertą twojej firmy.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Rakszawa?

Trafiłeś w najlepsze miejsce, jako Agencja Marketingowa 360° regularnie korzystamy ze swojej kreatywności oraz dużej znajomości branży dostarczając naszym klientom idealne rozwiązania.
Reklama i marketing

Praktycznie każdy sukces marki zależny jest od skutecznych działań marketingowych. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej dochodów ona przynosi. Liczą się dla nas efekty, aby reklama, którą dla Ciebie wykonamy przyniosła Ci jak największe korzyści. Korzyści dla Ciebie to korzyści dla nas.

Projektowanie graficzne

Nasi wieloletni graficy z bogatym portfolio pomogą Ci zrealizować Twoje pomysły. Tworzymy projekty do wykorzystania w druku i poligrafii, jak również do użytku na stronie internetowej.

Systemy wystawiennicze

Właściwa ekspozycja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do jej zauważenia. Oferujemy systemy wystawiennicze, materiały Point of Sale, a także systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Przemyślana oraz fachowa ekspozycja Twojej marki jest najlepszą metodą do zbudowania solidnej pozycji na rynku. Obojętnie, czy chcesz stworzyć nową markę lub odświeżyć istniejącą - jesteśmy ekspertami, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Za pośrednictwem naszej drukarni jesteśmy w stanie wykonywać projekty nie tylko w zakresie projektowym, ale także wykonawczym. Oferujemy między innymi drukowanie katalogów, plakatów, wizytówek, a nawet fototapet.

WWW i E-Commerce

Wykreujemy i wdrożymy każdą stronę internetową lub uaktualnimy bieżącą. Możemy również postawić dla Ciebie sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Wszystko wykonujemy kompleksowo i profesjonalnie.

Opinie Klientów

Więcej o Rakszawa

Populacja: 6894

Długość geograficzna: 22.239070

Szerokość geograficzna: 50.160510

Reklama i marketing

W dzisiejszym świecie reklama i marketing to jedne z najważniejszych filarów dobrze prosperującej firmy. Jest w stanie przyciągnąć nowych klientów oraz powiadamiać bieżących konsumentów o nowościach i o rozwoju naszej firmy. Umiejętny plan marketingowy jest w stanie znacząco zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większego grona odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Rakszawa

Poprzez kompleksową obsługę reklamową mówimy o ogóle usług, które jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom, dobieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. W związku z tym na wstępie zawsze prowadzimy szczegółową rozmowę dotyczącą oczekiwań klienta podejmującego z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° jesteśmy w stanie zaproponować pełną obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od taktyki działania do wcielenia w życie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażach reklamy w określonych przypadkach. Pod spodem prezentujemy kilka przykładów współpracy z naszymi konsumentami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym na terenie województwa pomorskiego, a szczególnie w obszarze miasta Starogard Gdański. Z firmą M3 Nieruchomości współpracujemy już od 2013 roku i aż do teraz mieliśmy przyjemność wykonać dla naszego klienta mnóstwo ciekawych i naprawdę różnorodnych realizacji.

Potrzeby biura nieruchomości jeśli chodzi o reklamę często są bardzo różne, jednakże za pomocą naszego profesjonalnego podejścia i rozumieniu potrzeb zawsze jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klienta. Krąg przygotowanych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od projektu do wydruku. Dla M3 Nieruchomości opracowaliśm również flagi reklamowe oraz profesjonalną reklamę na samochody firmowe wraz z oklejeniem.

Płaszczyzna naszej oferty sięga też technologii informatycznych, gdyż dla M3 Nieruchomości stworzyliśmy także profesjonalną i nowoczesną stronę internetową, gdzie usługa obejmowała staranne opracowanie schematu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającego rozwiązania.

Cieszymy się, ze współpracowania z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz wieloletni klient, który zaufaniem, a my oferujemy mu pełny zakres usług reklamowych. Poniżej prezentujemy galerię wybranych rozwiązań dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Rakszawa

Obecność w Mediach Społecznościowych została pewnego rodzaju normą, ale nie wystarczy tylko założyć tam konta – taki profil należy także odpowiedzialnie prowadzić. Założenie profilu to złudnie najprostsza z czynności, tymczasem nawet na tym etapie są pewne niuanse, o których powinniśmy pamiętać. Niemniej jednak brak aktywności na już istniejącym koncie to jedna z gorszych antyreklam, jakie można sobie stworzyć, nawet jeśli firma jest rzetelna i ma ciekawą ofertę. Nawet sami możemy zauważyć, że kiedy szukamy wiedzy o produkcie lub usłudze, czujemy zniechęcenie jeśli zauważymy martwy profil w mediach społecznościowych. Konkluzja z tego jest taka, że jeśli profil już istnieje to powinniśmy go systematycznie prowadzić, a jeśli nie masz czasu aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to może lepszą decyzją będzie zrezygnowanie z założenia konta. Na szczęście, za pośrednictwem naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasza znajomość branży pokazuje, że odpowiednio zaplanowana strategia i konsekwencja w prowadzeniu dobrze zorganizowanego profilu przynosi duże korzyści dla firmy. Kłopot w tym, że nie każdy jest w stanie sobie na to pozwolić w związku z brakiem czasu, lub doświadczenia – i tutaj pojawiamy się my. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić konta w mediach społecznościowych to jednym ze skuteczniejszych rozwiązań będzie zatrudnienie kogoś do tego zadania i najlepiej będzie postawić na kogoś, kto ma już spore doświadczenie w tym zakresie. Rzecz jasna zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, bo jesteśmy pewni, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Oferujemy stworzenie i skonfigurowanie strony biznesowej, i na tym możemy zakończyć współpracę jeśli klient planuje faktycznie samemu kierować swój firmowy profil społecznościowy. Jednakże jeżeli nie ma czasu zajmować się kontem i chciałby powierzyć to zadanie profesjonalistom, z chęcią zajmiemy się prowadzeniem profilu klienta w mediach społecznościowych. Na wstępie współpracy porozmawiamy o tym, w jaki sposób klient wyobraża sobie swoją stronę w social mediach i czy będzie w stanie dostarczyć odpowiednie materiały. Ponieważ social media mają za zadanie między innymi zaprezentować firmę od wewnątrz, więc do tego potrzebujemy materiały prezentujące firmę klienta. 

W przypadku podjęcia współpracy z nami i w określonych innych przypadkach możemy zlecić wykonanie takich zdjęć naszemu specjaliście lub znaleźć zewnętrznego fotografa. Zwyczajowo robimy szablony graficzne zgodne z wizją klienta, które będą wykorzystywane do publikowania postów w social mediach. Prowadząc konto wykorzystujemy dostarczone dane oraz informacje, które jesteśmy w stanie zebrać ze strony internetowej klienta, także staramy się uzyskiwać ciekawe informacje bezpośrednio ze źródła – od naszego klienta. Staramy się także, aby strona firmy nie była tylko miejscem do promocji oferty klienta, przez wzgląd na to, iż chcemy pokazać, że za firmą stoją prawdziwi ludzie musimy też pokazać to nawiązując relację z odbiorcami, którzy firmę znają i szanują. Robimy to przy pomocy dostarczania im cennych informacji związanych z daną branżą i zachęcamy do interakcji poprzez udział w dyskusjach.

Nasza oferta przewiduje różne progi abonamentowe uzależnione od ilości postów miesięcznie, a także od długości treści i wymaganego zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Rakszawa

Właściwy kierunek w biznesie jest konieczny do zdobycia prawdziwego sukcesu. Wybór właściwego kierunku często nie jest łatwym zadaniem, wobec tego powinniśmy skorzystać z doświadczenia ludzi, którzy zajmują się znajdowaniem właściwych kierunków biznesowo-marketingowych profesjonalnie. W oparciu o wiedzę, jaką otrzymujemy od klienta na temat jego firmy lub marki, staramy się wskazać nurt, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze wywiadu z klientem o jego projektach, planach, jakie chce zdobyć, lub o krokach, które zostały już podjęte. Wypatrujemy także dostępne możliwości w branży i wskazujemy jakie następne kroki można wykonać.

Udzielając rad naszym klientom wspomagamy się na doświadczeniu zebranym ze współpracy z poprzednimi klientami, którzy z naszą pomocą osiągnęli liczne sukcesy w branży. Analizujemy i sprawdzamy też w jaki, sposób możemy pomóc klientowi naszą działalnością, czyli jakie usługi reklamowe możemy zaproponować, aby firma klienta mogła dalej się rozwijać i rosnąć. Regularnie przychodzimy z pomocą naszym stałym klientom oraz cały czas poszukujemy następnych sprawdzonych metod na rozwinięcie ich firmy. Wytwarzamy też swoje własne rozwiązania, które analizujemy na własnych inicjatywach i jeśli przynoszą zamierzone efekty to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu, które zbieramy przez styczność z dużą ilością branż jesteśmy w stanie opracować rozwiązania indywidualnie wybrane do każdej firmy, czy też marki. Niekiedy mogą to w ogóle nie być rewolucyjne rzeczy, ale w takim przypadku klient potrzebuje utwierdzenia w przekonaniu lub przedstawienia mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł ich nie brać pod uwagę. My jako Agencja Reklamowa 360° chcemy, aby firmy naszych klientów rozwijały się i dlatego poszukujemy na to rozwiązań, a jeśli coś działa to zapisujemy tę metodę do naszego zbioru sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Rakszawa

Obserwacja działań wykonywanych przez konkurencje jest podstawowym narzędziem, dzięki któremu jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie biznesu w swojej własnej branży. Rynek to taki swoisty żywy organ, gdzie reakcja na działanie konkurencji jest już koniecznością, a nie tylko jedną z opcji. Za sprawą profesjonalnej analizy rynku i konkurencji, którą się zajmujemy, możemy sprawdzić, czy wcześniej stosowane strategie i metody przynoszą oczekiwane skutki w zestawieniu ze strategią działania konkurencji, a także w oparciu o uzyskane dane jesteśmy w stanie zaproponować dalszy plan działania.

Dowolny biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje wady i zalety, nie istnieje rozwiązanie idealne. Rolls Royce posiada w ofercie samochody najwyższej klasy bez żadnych kompromisów, nie mają żadnego segmentu wejściowego, a marka Dacia zajmuje się samochodami tanimi i powszechnie dostępnymi, bez ani jednego samochodu w klasie D i wyższej. Obie firmy istnieją i mają się bardzo dobrze, jednak prezentują dwa skrajnie różne strategie. Jak to możliwe? Obie marki uwidaczniają swoje zalety, maskując równocześnie defekty i trafiają do odpowiedniego klienta – dzięki przeanalizowaniu ich działań poznajemy ich metody. Bliźniaczo możemy zrobić na przykładzie innych branż oraz na gruncie danych, które zebraliśmy, przygotować odpowiednią drogę działania. Zebrane dane i opracowane nowe metody strategiczne przysłużą się wzrostom i większym zyskom.

Analizując działania konkurencji można zapoznać się ze skutecznymi sposobami i strategiami skutecznego postępowania w danym sektorze, a także uniknąć błędów, które mogą przynieść duże straty. Badając konkurencyjne metody zbieramy też dane, wskazujące nam powtarzające się trendy i schematy, które także zostaną wykorzystane do planowania długofalowych strategii, które pomogą ograniczyć lub całkowicie unikną różnych niepowodzeń, a równocześnie przyniosą wymierne zyski. Posiadając doświadczenie z różnymi branżami naszych klientów umiemy doradzić, jakie działania można zrealizować w odpowiedzi do teraźniejszych działań konkurencji, możemy również podpowiedzieć strategie biznesową na podstawie wcześniejszych analiz bez robienia świeżych, lecz zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Prace zrealizowane przez nasz dział graficzny można znaleźć w największych spółkach w Polsce jak również za granicą. Dzieła wykonywane są przez specjalistów z dużym doświadczeniem, dzięki czemu dbają o każdy szczegół. Twojego projektu. Projekty można osobiście lub mogą być one zlecane przez naszych ekspertów od kampanii reklamowych, drukarni lub systemów wystawienniczych, dzięki czemu możesz zaoszczędzić swój czas osiągając przy tym obiecujące efekty.

1. ldentyfikacja wizualna Rakszawa

Aby osiągnąć sukces na rynku, przedsiębiorstwo i jego marki powinny się adekwatnie kojarzyć, dodatkowo muszą w prawidłowy sposób docierać do swoich odbiorców. Do realizacji niniejszego obowiązku potrzebujemy prawidłowej identyfikacji wizualnej, która spowoduje w odbiorcach odpowiednie uczucia oraz zapadnie w ich pamięci. Przygotowanie identyfikacji wizualnej stanowi niełatwy proces, w którym przyglądamy się założeniom danej marki, a następnie planujemy całą strategię wizualnej komunikacji, która będzie funkcjonować w taki sposób, aby wykonać określone założenia. W tej procedurze tworzymy nazwę, logo, a także księgę znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, opisującą, w jaki sposób zastosować system identyfikacji wizualnej i która ma w sobie też wszelkie pożyteczne schematy materiałów marketingowych jak na przykład papier firmowy, wizytówki czy katalogi.

Początkowy etap procedury układania identyfikacji wizualnej to każdorazowo rozmowa z usługobiorcą i wnikliwa ocena branży, w której pracuje lub chce funkcjonować, czyli po pierwsze musimy w całości zbadać terytorium, na którym przyjdzie działać i konkurować nowej lub istniejącej marce. Bez tego powstanie takiego procesu jest niewykonalne, ponieważ nie mamy ważnych informacji, które mają wpływ na zdefiniowanie profilu identyfikacji wizualnej. Opierając się na zgromadzonych przez nas danych przystępujemy do procesu tworzenia identyfikacji wizualnej, której kolejnym krokiem jest sformułowanie nazwy marki, produktu, a jeśli ta już istnieje to porównujemy obecną nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne zmiany. Niepodważalnie zmiany w przypadku utwierdzonej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszą decyzją, z tego powodu w takich sytuacjach zazwyczaj nie zmieniamy nazwy. Po stworzeniu nazwy rozpoczynamy proces projektowania logo, podczas którego sporządzamy różne propozycje i warianty. Koncepty logo sporządzane są z wykorzystaniem informacji z wywiadu z konsumentem, a także tych pozyskanych z audytu rynku, dzięki czemu możemy dostosować logo i tożsamość marki do rynkowych realiów, jak również do wymagań klienta. Z projektów, które pokazujemy konsumentowi zostaje przez niego wybrana jedna opcja, która później jest dopracowywana w celu uzyskania końcowej wersji. Gotowe logo staje się podstawą do powstania pozostałych aspektów identyfikacji wizualnej, które nie mogłyby powstać bez wcześniejszego opracowania logo.

Ze zrealizowanym logo możliwe staje się przygotowanie następnych części identyfikacji wizualnej, jednak nie oznacza to, że następne etapy identyfikacji wizualnej są łatwiejsze. Rzeczywiście zaprojektowanie designu logo jest najdłuższym etapem, z uwagi na fakt, iż jest to podstawowy element, który potrzebuje zbadania i przemyślenia każdego aspektu, który będzie mieć wpływ na klienta. Pomimo to w procesie tworzenia kolejnych elementów wcale nie wyłączamy analizowania z procesu, dlatego że każdy z elementów musi być spójny ze zrobionym logo, muszą z nim właściwie współgrać i komponować się, aby harmonijnie wypracować jednolity wizerunek marki. Dobrać powinno się odpowiedni krój czcionki, współgrające ze sobą kolory, jak i zasady skutecznego ich łączenia i ekspozycji. Prócz tego nie możemy zaniedbać podstawowych materiałów użytkowych takich jak papier firmowy, kubki, ulotki, koperty, wizytówki, a także teczki wraz z funkcjonalnymi przykładami ich zastosowania. Ilość potrzebnych gadżetów użytkowych jest ustalany indywidualnie, z uwagi na fakt, iż na przykład przy brandingu produktowym potrzebna może być pismo reklamowe, ale niekoniecznie papier firmowy.

Wszystkie te informacje wraz z instrukcją i wzorami użycia umieszczane są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to katalog dla usługobiorcy, swoisty przepis użytkowania i postępowania z logiem, a także całością przygotowanej identyfikacji wizualnej. Dokument będzie również przydatny w wypadku współpracowania z różnymi studiami grafiki i reklamy, z uwagi na fakt, iż dzięki temu plikowi będą posiadać porady odnośnie designu, w którym powinny być zaprojektowane wszystkie materiały marketingowe. Z wykorzystaniem tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowuje swoją kompozycję przez cały czas, zakładając tworzenie zgodne z regułami mieszczącymi się w brand booku.

Stworzenie właściwego systemu identyfikacji wizualnej wymaga czasochłonnego procesu, w którym weźmie się pod uwagę wszelkie dane, które mają wpływ na jej kształt i charakter – są to w szczególności analiza rynku i konkurencji, a ponadto potencjalnych klientów wraz z oczekiwaniami i planem, który ma spełnić identyfikacja dla konsumenta zlecającego.

2. Projektowanie logo Rakszawa

Poprawne logo przyciąga wzrok i budzi odpowiednie emocje z daną firmą. Zaprojektowanie znaku graficznego w ten sposób, aby wywoływał w konsumentach właściwe skojarzenia jest rozwlekłym zadaniem nawet jeśli końcowy efekt jest schludny i nieskomplikowany. Przebieg tworzenia kryjący się za każdym starannie przygotowanym logo jest bardziej szczegółowy i czasochłonny niż może nam się wydawać. Rozpoczęciem wszystkich projektów logo jest szczegółowa rozmowa z klientem o tym, jakie cele ma zrealizować logo i do jakich klientów ma trafiać. W tym celu potrzebujemy przegadać między innymi, w jakiej branży działa nasz klient, kto jest jego konkurentem, kim są odbiorcy jego produktu lub usługi, a także jak znak graficzny marki ma na nich oddziaływać. Dzięki zebraniu oraz analizie tych informacji będziemy mogli przystąpić do zaczęcia tworzenia koncepcji logo.

Element pracy nad pierwszym konceptem to kreatywna burza mózgów, z której kreujemy koncepty, po czym są selekcjonowane, a wyselekcjonowane przedstawiamy klientowi. Projektowane koncepcje najlepiej narysować, aby zaprezentować ogólny ogólną ideę i zarys, które jeśli są zgodne z celami danego projektu później przekuwane są w końcową propozycję projektu. Zazwyczaj prezentujemy klientowi więcej niż jedną opcję i mogą to być też propozycje, które są z różnych wstępnych koncepcji. Niemniej jednak, na tym etapie klient dostaje już propozycje logo, z których zostanie wytypowane jedno do stuprocentowego doszlifowania.

Ostateczna część, podczas której dopracowujemy stworzony znak graficzny to dopieszczanie szczegółów. Testujemy jak logo wyglądać będzie w różnych wariantach odcieni, sprawdzamy jego układ i opracowujemy kilka odmian, z których też będzie wybrana ostateczna opcja. Zatwierdzony projekt jest zapisywany do wersji wektorowych i rastrowych. Zalecane jest również, aby wykonać przynajmniej prostą księgę znaku, która przedstawia, w jaki sposób z przygotowanego logo.

3. Grafiki reklamowe Rakszawa

Informacje wizualne są często pierwszymi, które przyjmujemy i interpretujemy, tak więc zadbanie o doskonałe projekty graficzne ma duże znaczenie dla wszystkich biznesów
wszystkich firm. Tak więc nie pozostawiamy niczego przypadkowi i precyzyjnie obmyślamy cel, jaki ma dokonywać grafika w konfrontacji ze środowiskiem – rynkiem – na którym przyjdzie jej działać.

Tworzymy dla największych przedstawicieli swoich branż i troszczymy się o to, aby ich wygląd pokazywał się jak najlepiej, przy naszej pomocy. Znakomita grafika reklamowa nie tylko ładnie prezentuje się, lecz realizuje dodatkowo określone zadania i wzbudza odpowiednie emocje dla marki. Wskutek współpracy z różnymi markami i zrobieniu tysięcy projektów wiemy dokładnie, w jaki najlepszy sposób zrobić idealną grafikę, która zrealizuje cele biznesowe i zadba o świetny, i spójny wizerunek firmy. Nasze projekty graficzne cechowane są znakomitą jakością i profesjonalnym wykonaniem. Dokładnie tworzymy każdy element zadania w taki sposób, aby spełniał swoją szczególną funkcję i aby współtworzył z pozostałymi elementami praktyczną i harmonijną całość przekazującą wybrany komunikat do odbiorcy.

Jesteśmy w stanie stworzyć szeroki zakres grafik przygotowanego do druku mało- i wielkoformatowego, a także do umieszczenia w sieci. Posługując się przykładem, wykonamy projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów oraz projekty grafik do umieszczenia w sklepach internetowych e-commerce lub do umieszczenia w social mediach. 

Nasze studio grafiki zajmuje się również tworzeniem unikatowych wizerunków firmy i kreowaniem marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Możemy zaoferować szeroki zakres usług graficznych.

4. Abonament graficzny Rakszawa

Wiemy, jak ciężko jest wyszukać profesjonalnego grafika, dlatego zrobiliśmy specjalną ofertę, za sprawą której możliwe staje się zatrudnienie całego zespołu graficznego w cenie jednego grafika. Dzięki temu Twój zespół nie traci czasu na poszukiwanie pracownika, który może zmienić zdanie, a otrzymuje najwyższej klasy projekty graficzne od zawodowego zespołu z wieloletnim doświadczeniem znającego Twoją branżę, preferencje i aktualnie panujące trendy. Produkowane przez nas dzieła graficzne są za każdym razem w całości profesjonalne i przemyślane pod kątem zadania, jakiego mają pełnić. 

Podczas naszego ponad 15-letniego doświadczenia mieliśmy przyjemność współpracować z dużą ilością szeroko znanych marek, które dzięki naszej pracy osiągnęły kolejny szczebel na drabinie sukcesu.

Zakres naszych prac obejmuje między innymi:

 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy
 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje
 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty

To wszystko możesz pozyskać nawet w jednej składce. Każdorazowy zakres wykonywanego serwisu w ramach abonamentu ustalany jest z osobna.

Mocne punkty tego rozwiązania to w szczególności zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i gwarancja bezpieczeństwa – zatrudniasz obszerny personel graficzny, który pracuje na legalnym oprogramowaniu i punktualnie finalizuje złożone projekty. Z nami nie ma konieczności zakupu sprzętu komputerowego, specjalistycznego oprogramowania i szukania pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to bardzo rozrośnięte pojęcie, które warto by rozgryźć, bo będzie to jeden z najważniejszych rodzajów planów marketingowych w Twojej firmie. Pod spodem znajdują się najczęściej spotykane i najbardziej dochodowe rodzaje kampanii wraz z opisami, czym się zajmują.

1. Kampanie Google Ads Rakszawa

Poprzez kompleksową obsługę reklamową mamy na myśli ogół usług, które możemy zaproponować naszym klientom, które wybieramy na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych usługobiorców. Tak więc na pierwszym etapie zawsze dokonujemy szczegółowy wywiad dotyczący tego czego klient oczekuje zaczynając z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360 stopni możemy zaoferować rozległą obsługę reklamową od początku do końca, startując od projektu przez realizowanie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażach reklamy w określonych przypadkach. Poniżej przedstawiamy niektóre z współpracy z naszymi klientami w szerokim zakresie działania.

Posiadamy status partnera Google!

Status partnera Google Ads zaświadcza, że nasza agencja w efektywny sposób prowadzi kampanie swoich kontrahentów, stymuluje ich rozwój dzięki zarządzaniu ich kampaniami, a także posiada certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w dyscyplinie Google Ads.

Google AdWords, bo tak wcześniej nazywały się kampanie reklamowe Google Ads, są narzędziem pozwalającym na dotarcie ze swoją ofertą do większej ilości klientów w szybkim czasie, a za sprawą narzędzi analitycznych jesteśmy w stanie tak udogodnić kampanię, aby dawała jak największe benefity przy małej inwestycji finansowej. Na podstawie Google Ads jesteśmy w stanie osiągnąć pewne zadania, przykładowo zwiększenie liczby osób odwiedzających nasze strony, lub zwiększenie liczby klientów, a cele te możemy wykonać za pomocą wielu kampanii takich jak np. normalne kampanie w wyszukiwarce i zaawansowane displayowe lub nawet kreatywne kampanie zakupowe.

Przewagą reklam Google Ads nad klasyczną metodą promocji jest jej szeroka możliwość personalizowania oraz możliwość gruntownego sprawdzenia efektów. W przypadku zwykłych metod jak ulotki, czy prasa lub telewizja posiadamy nieduży pakiet danych statystycznych na temat ich wydajności. Opcję skonfigurowania takiej klasycznej kampanii oraz wycelowania w grupę konsumentów również nie są wyborne. 

Z innej strony w kampaniach Google Ads jesteśmy w stanie podjąć decyzję do kogo dokładnie chcemy kierować nasze reklamy, a dodatkowo jesteśmy w stanie ustalić, o których godzinach mają się ukazywać. Możemy na przykład kierować reklamę do właścicieli małych i średnich wielkości wysyłkowych znajdujących się w wybranym rejonie, którzy wydają określoną ilość środków na eksploatację swoich maszyn i zaprezentować im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy mają czas na przeglądanie sieci internetowej. Ani jedna forma tradycyjnej reklamy nie pozwala na tak rozległe definiowanie grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Rakszawa

Kampanie produktowe są specjalną kampanią reklamową zorientowaną w głównej mierze na sprzedaż produktów online. Wyświetlają one główne informacje o produkcie takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą prosto na firmową kartę kupna, gdzie odbiorca może zakupić produkt.

Mamy do czynienia z wiecznie powiększającym się udziałem rynku e-commerce w zakupach konsumenckich, a także w zakupy B2B. Nic nie wróży na to, aby ta tendencja miała ulec zmianie, o ile tradycyjne sklepy najprawdopodobniej zostaną z nami to bezapelacyjnie znacznie większy udział będą miały to konsument i przedsiębiorca muszą w jakimś sposobem napotkać się w wirtualnej przestrzeni. Istnieją na to różnorodne sposoby,  a jednym z są kampanie zakupowe Google. Sygnują się one wysoką skutecznością, a ponadto niedużym kosztem dotarcia do nabywcy. Co więcej, przy pomocy kampanii produktowych trafiamy do grona ludzi zainteresowanych kupnem danych produktów.

Po włączeniu kampanii zakupowej Google, promowane produkty lub usługi prezentować się na pierwszym miejscu listy wyszukiwania przed wynikami organicznymi. Reklamowane przedmioty są konkretnie dopasowane do zapytań klienta, w formie przykładu, jeśli klient wyszukuje kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeżeli dysponujesz takim produktem w swojej ofercie i włączymy dla Twojego sklepu taką kampanię, to Twój produkt pojawi się na liście wyszukiwania klienta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po kliknięciu w Twój produkt trafia bezpośrednio do Twojego sklepu, gdzie może kupić produkt. Oczywista i niezwykle efektywna reklama.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to metoda reklamy, którą szczególnie rekomendujemy wszelkim sklepom internetowym i biznesom e-commerce bez względu na branżę. Współpracujemy ze sklepami internetowymi z najróżniejszym asortymentem. Mogą to być elektronika, ubrania, czy nawet systemy ogrzewania – pod warunkiem że umiejscowione są w sklepie internetowym to dzięki kampaniom zakupowym możemy skutecznie napędzić sprzedaż dowolnie wybranego asortymentu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Rakszawa

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Social media codziennie przyciągają mnóstwo uwagi człowieka, a najczęściej podawanym wzorem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom czas oderwania od codzienności i relaks może również posłużyć jako efektywny środek reklamowy.

Występowanie różnorakich firm w mediach społecznościowych nie jest przypadkiem. Wskutek tego firma może zyskuje na wiarygodności oraz ma szansę zainteresować odbiorców w interakcję z własną marką, co może przełożyć się na polepszenie wyników firmy. Lecz obecność w mediach społecznościowych to jedno, a kampania to drugie. Za pośrednictwem kampanii reklamowych w social mediach potrafimy zdobyć szerokie grono odbiorców oraz co jest jednorako ważne możemy dokonać bardzo skutecznego wyboru do kogo chcemy skierować kampanię marketingową. Chciałbyś pokazać reklamę swojego produktu koneserowi bezglutenowych, bio organicznych produktów, którego ulubionym kolorem jest łososiowy? Nie ma żadnego problemu. Oto właśnie jest olbrzymia siła kampanii reklamowych w social mediach. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Cele, jakie mogą dokonywać reklamy w social mediach są zróżnicowane i nie muszą być ograniczane tylko do ciągłej reklamy asortymentu sklepu. Możemy także zwiększać świadomość marki i bazę odbiorców generowanej treści, żeby więcej użytkowników wiedziało o Twojej firmie. W konsekwencji tego grono zgromadzone wokół Twojego biznesu wzrośnie, a konwersje przyjdą same, dlatego, bo konsumenci ze świadomością istnienia Twojej firmy mogą też zacząć się z nią utożsamiać i samoczynnie będą chcieli skorzystać z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być wówczas najlepszym dopełnieniem pokazującym szerszy zakres oferty niż początkowo można odnaleźć.

Możliwości, jakie dają media społecznościowe jest bezsprzecznie wiele. Z doświadczenia mamy świadomość, że firmy wykorzystujące te możliwości rosną bardziej niż te, które z nich nie korzystają. Warto zaciekawić się tym tematem – z przyjemnością posłużymy pomocą.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Rakszawa

Kampania zewnętrzna, outdoorowa, out-of-home to klasyczna forma marketingu, którą widzi praktycznie każdy. Możemy zauważyć te metody reklamy w trakcie drogi do pracy, na zakupach czy, nawet na spacerze. Do tego typu reklamy zaliczają się szyldy reklamowe, billboardy, banery i wszystko, co widzimy w plenerze i w jakiś sposób przekazuje nam komunikat marketingowy.

Metoda reklamowa jest stara, ale niepodważalnie nadal jara, tego nie da się ukryć. Wyjdź na zewnątrz, na pewno zobaczysz jakąś tablice z reklamą czy też baner – szczególnie w dużych aglomeracjach. Z reklamą outdoorową przeplata się praktycznie każdy i tak naprawdę na co dzień, jest ona tak rozpowszechniona, że nawet o tym nie myślimy. Czy to znaczy, że taka forma reklamy będzie mniej produktywna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, powinniśmy zatroszczyć się o jej regularną aktualizację, aby się nie opatrzyła i nie wtopiła w tło. Fakt, że styczność z reklamą outdoorową to niejako codzienność sprawia, iż wszelkie zmiany i aktualizacje powodują powiew świeżości oraz z zaciekawieniem rozpoznajemy
zauważamy takie zmiany. Mijanie bez ustanku identycznej reklamy po prostu powszednieje, ale jeśli na jej miejscu pojawia się coś nowego to z pewnością każdy przyłapał się na przyjrzeniu się takiej reklamie. Nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany ofertą z reklamy to i tak odnotował fakt jej modernizacji, a to również ma znaczenie!

Jak wszelka metoda reklamy i ta zewnętrzna ma również swoją specyfikę, do której musimy dostosować przekaz. Najważniejsza cecha obserwator ma niewiele czasu na zapoznanie się z treścią reklamy w związku z tym musi być ona krótka, zwięzła i przedstawiać prosty, zrozumiały komunikat. Równie dobrze jest także przedstawić w tej reklamie swoją, obecność w obszarze wirtualnym i krok po kroku reklama przeradza się w formę hybrydową. Możliwości jak zwykle jest wiele, ale potrzeba dużego doświadczenia, aby je całkowicie wykorzystać i utrzymać spójność w każdej części kampanii zewnętrznej, dlatego najlepiej odezwać się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Rakszawa

Kampanie wideo to ciekawa opcja przedstawienia odbiorcom swojej oferty – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to obraz filmowy jest warty minimum dwa razy tyle. Ponadto wideo reklama posiada jedyne w swoim rodzaju możliwości, które są niemożliwe do uzyskania dla statycznych zdjęć, czy grafik i z jednej sesji filmowej można zrobić aż kilka materiałów promocyjnych.

A co z rozdystrybuowaniem reklamy? Posiadając już gotowy materiał, jesteśmy w stanie uruchomić reklamę w kilku kanałach promocyjnych. Jeżeli gdzieś można umieścić wideo, to nic nie przeszkadza, aby takową możliwość wykorzystać. Kampanie wideo możemy skutecznie uruchomić na Facebooku, czy YouTube, jak też na zyskującym rozgłos TikToku. Można też uzyskany materiał wideo wykorzystać także jako standardowy film promujący firmę oraz wyświetlający się tylko na stronie firmy. Możliwości jest naprawdę dużo, a ważnym atrybutem kampanii wideo jest fakt, że za pomocą jednego planu zdjęciowego można dostać wiele materiałów, które możemy rozpromować na każdym ze wspomnianych kanałów promocji.

Kampanie wideo, w taki sam sposób jak w przypadku innych reklam w przestrzeni internetowej, mamy możliwość kierowania ich do wybranej grupy użytkowników. Z tego powodu przygotowując konkretny materiał promocyjny, można go również pokazać wybranej grupie użytkowników, co ma pozytywny wpływ i potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo może osiągnąć. Taka metoda marketingu może okazać się też bardziej angażująca, dlatego nawet niedługim materiałem wideo możemy nierzadko pokazać dużo więcej niż szczegółową infografiką. Nie oznacza to jednak, że inne formy marketingu powinniśmy wykluczyć, nie o to nam chodzi. Musimy pamiętać o unikalnych możliwościach każdej z nich, gdzie mogą one się także doskonale uzupełniać. Niezależnie od wybranych kierunków reklamy, dzięki naszej pomocy efekt bez wątpienia będzie zadowalający.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

W dobie dzisiejszego rozwoju technologii internetowych nie możemy zapomnieć o efektywnym działaniu swojej firmy w sieci. Istotne jest, aby każde przedsiębiorstwo zadbało, jak najmocniej się tylko da o swój wizerunek w internecie.

1. Strony internetowe Rakszawa

Bez posiadania strony internetowej można jakoś pracować, ale nasze bogate doświadczenie i wszystkie dostępne informacje, wskazują na to, iż konsumenci poszukują w sieci wiedzy na temat przedsiębiorstw lub marek i produktów, którymi się interesują. Brak takowej strony niekoniecznie musi znaczyć utratę ufności interesanta, ale wiążę się z dużym minusem dla prezencji firmy. Trzeba na to spojrzeć z oczu interesanta – jeżeli nie dowie się żadnych wiadomości o produkcie od znajomych, to wyciągnie telefon i zajrzy w internet, bo to będzie najprostsze. Jeśli nic nie znajdzie, to jest duża szansa, że najzwyczajniej porzuci temat.

Korzystniej jest, kiedy potencjalny klient obejrzy nawet prostą, podstawową stronę web niż żeby miał nie znaleźć jakichkolwiek informacji o produkcie, firmie, czy marce, która wzbudziła u niego zainteresowanie. Tutaj też pojawia się kwestia odpowiedniego dopasowania strony www do działalności, bowiem nie każde przedsięwzięcie potrzebuje wielkiego i rozbudowanego portalu internetowego i może się okazać, że wystarczy minimalistyczna strona wizytówka lub tzw. landing page. W obu tych przypadkach należy jednak zaprojektować jej estetykę i prawidłową prezencję. Wyszukanie firmowej strony w internecie to tylko połowa sukcesu, a  umiejętne przekazanie przez nią informacji to druga połowa. Jeśli okaże się, że konsument nie może wyszukać odpowiedzi na interesujące go pytania, bo strona zniechęca do siebie nieatrakcyjnym wizerunkiem i chaotyczną organizacją danych, to efekt będzie bardzo podobny do tego jakby tej strony internauta nie odnalazł.

Za pomocą profesjonalnej strony internetowej nie tylko przekonasz do siebie potencjalnych klientów lub kontrahentów, ale także zaoszczędzisz czas. Wszystko, ponieważ na stronie internetowej można zawrzeć bazę pytań i odpowiedzi na tematy, o jakie rutynowo pytają konsumenci. Możesz także opisać standardowe usługi, działania czy sytuacje. W konsekwencji konsument będzie mógł dowiedzieć się potrzebnych informacji, a osoba, która miałaby to tłumaczyć, zaoszczędzi mnóstwo czasu i wysiłku, nie musząc tego robić lub ostatecznie uzupełni tylko informacje na stronie, których nie było i odpowie na dokładniejsze pytania.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Projektowaniem stron internetowych możemy się zająć właściwie kompleksowo, od wykonania struktury i projektów po końcowe wdrożenie, uruchomienie i oddanie klientowi w pełni funkcjonującej, działającej strony. Możemy również zrobić pojedyncze, na przykład wdrożyć i postawić wcześniej zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia klientowi. Zajmujemy się  także wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem porzuconych projektów jeśli stwierdzimy, że to możliwe. Wszystko zależy od tego, czego sobie życzy nasz klient.

Jasne jest to, że projekt zaczynamy od ustalenia detali i rozmowy na temat tego jak powinna wyglądać przyszła strona internetowa albo jakie są oczekiwania odnośnie naprawy, czy modyfikacji starych stron internetowych. Po zakończeniu ustalania wszystkich części i po odbyciu wyczerpującego wywiadu zaczynamy pracę nad projektem. Prace projektowe nad stroną internetową prowadzone są w oparciu o informacje, które uzyskamy od zleceniodawcy i które oczywiście powiększamy opierając się o własne bogate doświadczenie. W przypadku braku informacji, czy wizji dotyczącej tego, jaki wizerunek ma mieć strona, będziemy sugerować autorskie propozycje, co do których będziemy musieli uzyskać akceptację, aby móc pracować dalej. W pierwszej kolejności przygotowujemy projekt graficzny, aby przedstawić prawdziwy kształt strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze całkiem swobodnie modyfikowany. Projekt graficzny jest pokazywany klientowi i z nim omawiany, a po wprowadzeniu wszystkich omówionych zmian i dopracowaniu detali przekazujemy końcową wersję do zaakceptowania przez klienta. Tylko po akceptacji od strony klienta strony przystępujemy do programowania i wdrażania. Zmiany w trakcie tego etapu prac mogą być już trudne do wprowadzenia nie licząc czystej kosmetyki.

Prace programistyczne nad witryną internetową zmieniają projekt graficzny na działający i funkcjonalny system. W tej części testujemy także wielorakie konieczne i pomocnicze funkcjonalności, ponadto wprowadzamy dostarczone treści – stworzenie treści możemy również zlecić lub stworzyć osobiście. Strona internetowa zaczyna realnie istnieć w internecie i mamy możliwość wysłać usługobiorcy tymczasowy adres URL do śledzenia postępów prac. Po dokończeniu prac programistycznych przekazujemy tak przygotowaną stronę internetową do ostatecznej akceptacji usługobiorcy. Na koniec zostaje już tylko ostateczne wdrożenie i uruchomienie strony internetowej pod adresem docelowym.

2. Sklepy internetowe Rakszawa

Sklepy internetowe, to mianowicie strony internetowe, na których możemy bezpośrednio dokonać zakupu towarów lub usług. Sklepy internetowe są zazwyczaj wiązane z platformami opartymi o koszyk zakupowy, dostarczającymi szerszy wybór produktów, lecz nawet taki przedstawiający jedynie sześć wariantów jednego produktu, tak samo można ogłosić sklepem internetowym. Tak samo platformy oferujące wykupienie usług cyklicznych poprzez stronę można by podłączyć pod pojęcie sklepów internetowych. Sklep internetowy najprościej rzecz ujmując jest serwis internetowy, który pozwala wypełnienie pełnego zakupu razem z zapłatą przez internet, bez kontaktu konsultanta i ręcznego przekazywania rachunku.

Sklep internetowy polecamy, usługobiorcą, którzy posiadają już dobrze prosperujący biznes offline, czyli takim, którzy np. posiadają salon stacjonarny. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć działalność od sklepu internetowego, gdyż taki biznes jest tańszy w porównaniu do wynajęcia lokalu i jego utrzymywania. Otwarcie sklepu internetowego to też bardzo dobry pomysł jeżeli kontrahent posiada już pewien kanał dystrybucji w internecie np. na popularnych serwisach aukcyjnych, ale chce powiększyć swoje zyski otwierając kolejny bardziej suwerenny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Otworzenie sklepu internetowego jest jednym z dominujących sposobów na trafienie do klienta detalicznego, czyli prościej mówiąc zwykłej osoby. Oczywiście są również rozwiązania dla konsumentów hurtowych B2B. Całokształt w takim wypadku trochę się różni, ale działa na takim samym wzorcu – klient może ułożyć swoje zamówienie hurtowe i wysłać je do realizacji całkowicie przez internet. W obu przypadkach rozwiązania takie oszczędzają dużą ilość czasu, albowiem klient, bez względu na to czy to będzie konsument, czy kontrahent biznesowy, w zasadzie obsłuży się sam. Widzieliśmy przypadki, gdzie biznes startował od zwyczajnego sklepu internetowego, a następnie powiększył się także na klasyczne metody sprzedaży poprzez punkty stacjonarne, więc można śmiało powiedzieć, że wdrożenie sklepu internetowego zalicza się do jednych z lepszych opcji na początek działalności.

Zakres oferowanych przez nas usług obejmuje też odświeżenie istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli ocenę, czy wszystko jest ze sklepem internetowym okej. Często obcowaliśmy ze sklepami internetowymi, których posiadacze nie byli szczęśliwi z ich wydajności, a po naszej interwencji sklepy zaczęły przynosić pożądane zyski. Odświeżanie sklepu, wiąże się z aranżacją nowej szaty graficznej do aktualnie używanego schematu lub wiążę się ze stworzeniem nowego schematu wraz z szatą wizualną. To trochę jakby konstruować nowy sklep z tą różnicą, że każdy produkt i każda strona jest dodana, a także działają już wszystkie obowiązkowe systemy. Sklep internetowy może również normalnie funkcjonować podczas aktualizacji wyglądu, dlatego że uprzednio pracujemy w środowisku testowym, a dopiero potem przekładamy to na oryginalny sklep internetowy. Tak jak w wypadku tworzenia stron internetowych, przed podjęciem się restaurowania wizerunku sklepu internetowego, musimy przeprowadzić rozmowę odnośnie oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wygląd. Następnie klasycznie wykonujemy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane do działania.

Stworzenie sklepu internetowego od zera także rozpoczyna się od analizy oczekiwań i potrzeb klienta i uzgodnienia ogólnego wizerunku całego projektu. Po ustaleniu szczegółów tak samo jak w przypadku tworzenia stron internetowych zaczynamy proces projektowy przechodzący przez segmenty opracowania koncepcji, przygotowania projektu graficznego, programowania, sprawdzania i końcowego wdrożenia po otrzymaniu akceptacji na koniec każdego z wymienionych etapów. Po sfinalizowaniu prac klient otrzymuje sklep internetowy zapięty na ostatni guzik, dyspozycyjny do natychmiastowego działania, a jeśli klient ma pierwszy raz styczność z takim systemem to zalecamy także usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Pracujemy na różnych systemach sklepowych, na przykład na: shoper, woocomerce, czy presta shop. Jednakowoż nie ma przeszkód, aby to klient samemu zaproponował system, na którym ma być oparty sklep internetowy jeśli jest już do jednego przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Rakszawa

Dzierżenie internetowej strony dla swojego przedsiębiorstwa, czy marki osobistej to współcześnie pewna oczywistość. Jednakoż, by ta mogła pracować musimy się nią dobrze zająć, czyli powinniśmy optymalnie zarządzać witryną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Sterowanie stronami internetowymi należy do tych prac, które zapewniają, że wszystko na pewno funkcjonuje tak jak należy. Sporo właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych ani trochę nie zajmuje się administracją, czy poprawnym dowodzeniem swoimi stronami, a to ogromny minus, który kosztuje wiele czasu i wysiłku, kiedy wystąpią niespodziewane komplikacje. Zadanie sterowania stroną opiera się również na tworzeniu jej treści i zmienianiu do ciągle postępujących trendów. Przykład z życia wzięty to aktualizacje przeglądarek internetowych, które czasem powodują, że strona nie wyświetla się tak jak powinna. Należy na to celnie zareagować i zmienić stronę, aby nie pomniejszyła swojego uznania w oczach algorytmów wyszukiwarek, lecz żeby było to wykonalne potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani ludzie i duża wiedza.

Nowatorska i rytmicznie modyfikowana strona internetowa pokazuje również, że biznes, który pokazuje jest działający i stoją za nim żywi ludzie. Przykładnie gospodarzona strona pomaga ponadto zadbać o ciągle wysoką liczbę odwiedzin, a co za tym idzie, pomaga utrzymać stały dopływ klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które dana firma oferuje. Żeby było to wykonalne powinniśmy zatroszczyć się nie tylko o dobre funkcjonowanie strony internetowej od strony funkcji, ale także o wstawienie na stronie internetowej rzetelnych treści o odpowiednio wysokiej jakości. Poprzez treści mamy tu na myśli aktualizacje wpisów na firmowym blogu lub zamieszczanie interesujących artykułów, a także pracę nad wysokiej jakości opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. Jeżeli chodzi o technologiczne cechy, mamy tu na myśli systematyczne modernizowanie systemu strony internetowej i bieżącą obsługę techniczną w tym na przykład dbanie o to, że strona internetowa wyświetla się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie poprawnego działania wtyczek dołączonych na stronie, które dostarczają różne dodatkowe funkcje.

Równie ważne jest również troska o bezpieczeństwo strony internetowej, którą zapewniają wyżej wywołane aktualizacje samego systemu i wtyczek, ale do tego należy też dołożyć dbanie o aktualność wszelkich certyfikatów bezpieczeństwa. Niedopilnowanie aspektu bezpieczeństwa strony internetowej może poskutkować pojawieniem się komunikatu mówiącym, iż witryna internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Może nawet dojść do tego, że strona internetowa będzie przejęta przez cyberprzestępców. Z uwagi na te fakty naprawdę powinno się oddać takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi wieloletnim profesjonalistom.

Administracja WWW

Nasza firma jest w stanie zagwarantować całkowitą obsługę w kwestii administrowania i zarządzania stronami internetowymi. W tym dla przykładu:

 • Doskonalenie, wdrażanie nowych treści na stronę WWW.
 • Aktualizacje systemów administrowania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami zapewniającymi nowe funkcjonalności, a także dbanie o ich poprawne działanie.
 • Dokonywanie systematycznych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek konieczności przywrócenia strony internetowej w przypadku wystąpienia problemu.
 • Zabezpieczenie strony internetowej przed wirusami i włamaniami.
 • Tworzenie projektów graficznych na potrzeby stron internetowych.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe korygowanie treści, tzw. Content Marketing.
 • Korygowanie istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.

Usług, które możemy wykonać jest oczywiście więcej, lecz wykaz jest długi, gdyż całkowita oferta nie kończy się tylko na patrzeniu w panel administracyjny. Nakłaniamy do skontaktowania się z nami i przedstawienia, których usług Państwo potrzebują, a my przygotujemy coś na miarę tych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Rakszawa

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony to coś, co powszechnie jest bagatelizowane, a to doprowadza do tego, że strona lub sklep internetowy stają się niepraktyczne w użytkowaniu dla gości. Technicznie w branży nazywa się to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma właśnie ogólnie pojęta użyteczność strony, na którą składają się różne elementy i nawet małe niuanse. Może się nam wydawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko dobrze, natomiast dopiero jak zbada to profesjonalista, to zaczynają ujawniać się defekty. To nie tak, że one się pojawiają- one pokazują się – to ważne, bo od początku tam były i nie pojawiły się w efekcie spojrzenia eksperckiego oka. User Experience ma obszerny wpływ na to, jakie są odczucia internauty związane ze stroną i czy stronie uda się np. dokonać konwersji klienta.

Nieprzyjemny UX może mieć wielki wpływ na to, że witryny albo sklepy nie przynoszą takich obrotów, jakich powinny i są po prostu bezowocne. Fakt – kiepska strona lub sklep może działać, odbiorcy się w końcu przyzwyczają zwłaszcza jeśli są zdeterminowani, ale co by się stało, gdyby UX został udoskonalony? Z własnego doświadczenia śmiało stwierdzamy, że po pomocy naszych pracowników efekty są dużo większe, a po definitywnych zmianach, które również możemy wykonać, nawet martwe strony zaczynają przynosić efekty.

To naprawdę niewiarygodne jak bardzo małe detale mogą mieć wpływ na kondycję każdej witryny internetowej lub sklepu i jak sporą ilość czasu mogą zaoszczędzić jeżeli są opracowane w prawidłowy sposób. Coś, co może się wydawać oczywiste dla zarządcy strony lub sklepu internetowego niekoniecznie musi takie być dla kupujących. Co krok widzieliśmy sytuację, w których powierzchownie położona na samym wierzchu opcja nie była dostrzegana przez odwiedzających stronę internetową. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym rozmieszczeniem, nieprawidłową wielkością lub nawet niekorzystnym kolorem, który w przypadku danej funkcjonalności może być przez obserwatora ignorowany ze względu na przyzwyczajenia z korzystania z innych, lepiej zoptymalizowanych stron internetowych. Między innymi takimi drobiazgami zajmują się nasi eksperci od UX.

Rozpoczynając pracę nad jakością User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy po pierwsze przeprowadzić wywiad z naszym kontrahentem, do którego dana strona internetowa należy. Koniecznie musimy dowiedzieć się jakie plany powinno spełniać dana strona, abyśmy mogli zaprojektować UX danej strony internetowej pod względem określonego profilu użyteczności. Inne potrzeby posiada użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne zaś potrzeby będzie odczuwał użytkownik będący biznesmenem, czyli firmą, klientem typu B2B. Mimo tego, że różnice pomiędzy tymi dwoma typami użytkowników są dość drobne to jest nieco różnic całkiem ważnych, które należy uwzględnić podczas projektowania UX – jesteśmy w stanie również wykonać osobno UX dla obu z tych konsumentów i będzie on wybierany na podstawie np. opcji, którą klient wybrał przy rejestracji użytkownika.

Wszakże nie jest to dla wszystkich tak oczywiste jak dla fachowców to wypada wiedzieć, że UX nie jest nie ogranicza się tylko do danej strony internetowej i również nie jest tylko tożsamy z UI (User Interface). Owszem, to tutaj użytkownik spędza większość swojego czasu podczas interakcji z marką lub produktem, lecz ta podróż ma początek już w wynikach wyszukiwania Google, a także w korespondencji e-mailowej, którą dany odbiorca otrzymuje od firmy – mają w tym również swój udział wyświetlane reklamy. Musimy pamiętać, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika podczas korzystania z danego produktu lub usługi – można się nawet pokusić o rozciągnięcie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, gdyż i tam użytkownik styka się z daną firmą, produktem lub usługą i wytwarza swoją opinię na podstawie przeżyć, których doznał. Jesteśmy w stanie nawet wysunąć odważne zdanie, że zmechanizowane boty na dziale informacji telefonicznej są jednym z najgorszych istniejących doświadczeń klienta.

Jak widzimy, sektor, jakim jest UX jest dość szeroki, można by powiedzieć, że nawet wielodziedzinowy, więc żeby dobrze zaprojektować odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też przebadać, czy wszystko jest w porządku, trzeba mieć rzetelne umiejętności oraz długą praktykę – taką jak nasi fachowcy od UX, którzy co ważniejsze dysponują odpowiednimi narzędziami analitycznymi, które wspomagają nasze działania audytorskie. Działaniem tych działań jest rozwinięta użyteczność i poprawienie odbioru interakcji z produktem, co prosto przekłada się na wzrost konwersji i przychodów.

5. Rozwiązywanie problemów Rakszawa

Trudności z różnymi systemami informatycznymi mogą być prawdziwą męką. System informatyczny brzmi dość tajemniczo, jednak to również zwyczajna strona internetowa, czy aplikacja, a także programy, które mamy na komputerach i z nich korzystamy. Świadczymy działania, które obejmują strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treścią i rzeczy z podobnego zakresu opierające się o sieć internetową, dlatego z wykorzystaniem naszego wieloletniego doświadczenia pomożemy sprostować problemy związane z tym właśnie zakresem działalności. Czasem można oczywiście powiedzieć, że już są od tego ludzie. Przykładowo pomoc techniczna, która opiekuje się konkretnym rozwiązaniem|pilnuje konkretnego systemu – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna oferowana przez producenta systemu. Pomimo to należy tu wspomnieć, że nasz kontakt z pomocą techniczną może być inna niż kontakt klienta, który nie zna branży informatycznej sklepu internetowego – nam może być po prostu łatwiej dojść do porozumienia z obsługą techniczną, a w rezultacie zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy cenny czas naszego usługobiorcy nie tylko z tego powodu, że łatwiej będzie nam się porozumieć z ludźmi z dziedziny informatycznej, ale także, ponieważ nasz usługobiorca nie będzie zmuszony tracić czasu na infolinii lub czacie na odpowiedź konsultanta, gdyż zrobimy to sami. Podobnych analogii można użyć w wielu innych sytuacjach.

Łatwiejsza dostępność i prostota obsługi systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, iż prawie każdy z pewną elementarną wiedzą lub samouczkiem wyszukanym w internecie jest w stanie włączyć sobie takie rozwiązanie. Jednak w wypadku wystąpienia przeszkód, tych banalnych i tych szczegółowych, tutaj już niezbędne jest doświadczenie zawodowe w sprawie tego jak musimy wtedy sobie poradzić. Wielokrotnie występują sytuacje, że niedoświadczony używca – może nie wiedzieć, w jaki sposób porozmawiać z obsługą techniczną albo w jaki sposób szukać odpowiedzi w internecie, ponieważ po prostu nie posiada w tej materii cennej praktyki, a jej zdobywanie wiąże się z niemałym wydatkiem czasu i nie zawsze wieńczy się sukcesem. Wynalezienie w internecie rozwiązania komplikacji technicznej ze sklepem lub stroną internetową to jedno, jednakże jego realizacja to drugie.

W razie gdy naprawa problemu jest związana z pracami programistycznymi to dużo ludzi może już czuć się dość zrezygnowana i skapitulować w przedbiegach. Nawet gdyby udało się zainstalować opisywaną zmianę  to może ona nie działać i wtedy już potrzebna jest bardziej dogłębna analiza problemu z użyciem fachowych narzędzi. To jest oczywiście tylko jeden z możliwych problemów, które możemy napotkać i które są często bardziej zagmatwane niż wyglądają.

Oferujemy kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w dziedzinie, w której sami pracujemy. Nasz zakres obejmuje między innymi:

 • ogólne rozwiązywanie komplikacji z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, edukacja z użytkowania
 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w obszarze stron internetowych i sklepów internetowych
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail

To tylko niektóre przykłady. Można to oczywiście bardziej rozbić, w formie przykładu: obszar pomocy przy sklepie internetowym może obejmować uporanie się z problemami technicznymi, zweryfikowanie problemów z produktami, albo systemem obsługi zamówień. Całość jest zależna od każdego przypadku z osobna i tego, z czym klient naprawdę ma kłopot, tym samym stawiamy na solidną rozmowę, żeby ustalić, gdzie leży kłopot.

Naszą ofertę pomocy rozwiązywania komplikacji ze sklepami i stronami internetowymi można również zakupić w formie abonamentowej – w tym celu zachęcamy, zapytać nas o kompletną wycenę takiego modelu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz doświadczonego wsparcia informatycznego dla Twojego projektu? Idealnie trafiłeś, gdyż nasi informatycy nie mają sobie równych! Są w stanie pomóc Ci w każdym problemie i zakodują praktycznie każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

W przypadku gdy umieścimy już treści w internecie, to powinno zadbać, by dotarły one do jak największej ilości osób. Rodzaj tego typu działań określamy pozycjonowaniem. Jest to działanie długoterminowe, które potrzebuje sporo wysiłku i pracy, ale jego owoce są na tyle zadowalające, że powinniśmy o to zadbać.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Rakszawa

Dysponując sklepem internetowym powinniśmy zatroszczyć się o jego czytelną budowę oraz jak najprostszą obsługę, jednakże to nie wszystko!

Trzeba także zadbać o asortyment? Tak, racja, ale to w dalszym ciągu nie wszystko. Naukowcy zbadali, że konsumenci wykorzystują wyszukiwarki internetowe do wynalezienia interesującego ich towaru, aż 60% klika w pierwszą wyświetlaną pozycję – co także ważne, część użytkowników ogląda tylko dwie początkowe strony wyników wyszukiwania. Te informacje realnie wykazują, gdzie sklep internetowy powinien poszukiwać swoich klientów.

Wiesz już, że aby sklep online przebił się, musi on być przede wszystkim widoczny. Bezkonkurencyjna witryna sklepu internetowego nie przyniesie efektów, kiedy nikt jej nie wyświetli! Dlatego też właśnie tak decydująca jest jak najlepsza pozycja sklepu internetowego w organicznych wynikach wyszukiwania – jest to jedna z najważniejszych miar powodzenia sklepów internetowych. Z tej samej przyczyny pozycjonowanie organiczne jest jedną z najbardziej miarodajnych metod marketingu w internecie, wszak im więcej użytkowników kliknie w Twój sklep internetowy na pierwotnej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść oraz więcej klientów zapozna się właśnie z Twoją ofertą.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na wysoką pozycję organiczną w wyszukiwarce wpływa wiele różnych czynników, jednym z takich czynników jest także tempo ładowania się strony internetowej. Badania wykazały, że prawie 50% interesantów rezygnuje z odwiedzenia sklepu internetowego, jeżeli czas wczytywania trwa dłużej niż 5 sekund? W trakcie pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy analizie wiele aspektów jego funkcjonowania w tym też czas ładowania. Frazy kluczowe są ważne w pozycjonowaniu organicznym, mimo wszystko, bez sprawnie działającego i dobrze dopracowanego sklepu nie przyniosą docelowych efektów, tak samo jak przepiękny sklep nie wystarczy jeśli go nikt nie zobaczy.

2. Pozycjonowanie stron WWW Rakszawa

Nawet 97% użytkowników internetu wykorzystuje wyszukiwarkę Google do znalezienia interesujących ich informacji, produktów, czy usług. Duży odsetek z tych internautów nie zwraca uwagi na linki znajdujące się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Wskazuje to na to, że rozporządzając nieudoskonaloną w odniesieniu do SEO stronę, na której publikujesz cenne informacje lub sprzedajesz swoje produkty, lub usługi, nie masz możliwości, aby zostać zauważonym przez szersze grono użytkowników, albowiem Twoja strona pojawia się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Przeważnie zgłębianą stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad 50% użytkowników klika w tylko 5 pierwszych zaprezentowanych linków. Nie przejmując się o jak najwyższą pozycję wyszukiwania organicznego i wypadając z TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie zostaje znacznie zmniejszony, a zalety wynikające z dużego ruchu też zostają znacznie zmniejszone.

Warto inwestować w efektywne pozycjonowanie organiczne, wszak jest to inwestycja, która przynosi efekt długofalowy, kiedy jest profesjonalnie zrobiona. Przeciwnie niż w kampaniach Google Ads efekt pozycjonowania organicznego utrzymuje się dużo dłużej, ale jednocześnie nie jest on nagły. Google Ads może okazać się prostszym rozwiązaniem, lecz jego wielkim minusem jest fakt, że kiedy wyłączymy Google Ads, linki sponsorowane po prostu przestaną się wyświetlać. Oprócz tego należy zauważyć, że kampanie Google Ads też będą działać znacznie lepiej jeśli strona, do której są odnośnikami jest prawidłowo wypozycjonowana i zmodyfikowana pod kątem SEO. Pozycjonowanie organiczne aktywizuje świadomość i zaufanie do danej strony, a użytkownicy chętniej klikają linki sponsorowane z witryn, które już znają. Patrząc z jakiejkolwiek strony, inwestycja w dobre pozycjonowanie organiczne jest za każdym razem opłacalna!

3. Audyty SEO Rakszawa

Search Engine Optimization w skrócie SEO, czyli proces optymalizacji witryny internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, jest też działem kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO dostarczy kompleksowe informacje o jakości strony internetowej i jej przystosowaniu do pozycjonowania w wyszukiwarkach.

SEO jest najważniejszą częścią procesu pozycjonowania, bez którego pozostałe czynności pozycjonujące mogą nie odnieść należytego efektu. W zasadzie pozycjonowanie powinno wszcząć się właśnie od optymalizacji strony dotyczącej wyszukiwania lub właśnie przeanalizowania wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została dokonana. Audyt SEO pozwala zbadać błędy i komplikacje ukazujące się na stronie internetowej, a tym samym wskazuje części, które wymagają poprawy. W naszym badaniu bierzemy pod uwagę między innymi czynniki zewnętrzne i wewnętrzne oraz aspekty techniczne strony.

Aspekty techniczne to rozplanowanie samej strony internetowej i jej dostosowanie do indeksowania przez roboty Google. Rozpatrujemy sam kod strony jak również tagi na niej zamieszczone, a także stosowną implementację modułów analitycznych, czy obciążenie zasobami. Wprawdzie to nie wszystko, lecz pozwala to zrobić sobie ocenę na tą część analizy. Przykładowo, jeżeli strona posiada wpięty panel Google Analytics, a informacje w panelu zaczęły wyświetlać się w dziwaczny sposób to prawdopodobnie wystąpił problem z integracją. Analogicznie jest jeżeli strona dziwnie spowalnia i długo się ładuje, co również ma duży wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Przeanalizowanie czynników wewnętrznych bazuje na przeglądzie treści publikowanych na witrynie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest prawidłowa pod kątem technicznym i czy jest związana merytorycznie z dziedziną strony, a poza tym czy występuje wystarczająco wysokie nasączenie strony internetowej wysokiego gatunku treścią skojarzoną z profilem działalności. Przez czynniki zewnętrzne mówimy przykładowo o weryfikacji puli linków odsyłających do strony, tego czy w ogóle są aktywne i jaka jest ich jakość. To również przyjrzenie się treściom odnoszącym się do witryny, jak też poziom widoczności na tle konkurencji.

Finałowy zakres analizy SEO możemy zdefiniować indywidualnie w trakcie konsultacji z naszymi specjalistami. Mamy świadomość, że nie każdy serwis może potrzebować audytu kompleksowego, a np. tylko przebadania wyszczególnionych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic trudnego! Nasz sektor zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w sieci to jedni z najlepszych ekspertów od działania teraźniejszych wyszukiwarek w sieci. Mnóstwo rozwiązań klientów trafia na pierwsze wyniki wyszukiwania dzięki naszym efektywnym metodom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Rakszawa

Content Marketing, czyli inaczej mówiąc Marketing Treści. Jest to swojego rodzaju model marketingu, gdzie stawiamy na dostarczanie użytkownikom wysokiej klasy i interesujących treści, dzięki którym kształtujemy relację, a potem zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i regularnym konsumentem. Jest to idea długoletnia, przynosząca zniewalające rezultaty pod warunkiem prawidłowego jej zastosowania.

Zarys Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym ze względu na to, iż kreowanie treści nie ogranicza się tylko do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być tylko tekst, nie musi to być jedynie nagranie, nie musi to być tylko tutorial – może to być wszystko w jednym lub stworzone pojedynczo. W marketingu treści ważna jest również częstotliwość dlatego warto takie zadanie przekazać dedykowanym specjalistom. Materiały można oczywiście|Oczywiście treści można produkować samodzielnie, jednak jest to zajęcie czasochłonne, a strategia jest długookresowa, w konsekwencji tego bardziej opłaca się przekazać to do ekspertów.

Sporo firm zaznajomiła się już z jakąś metodą marketingu treści i być może nieświadomie sama go kreuje. Mówimy tutaj o firmowym blogu, który jest świetnym przykładem jeśli mówimy o content marketing. Firmowy blog to już podwalina dużej ilości firmowych stron, jednakże sam blog to nie wszystko, trzeba go jeszcze wypełnić wysokiej klasy treścią, a z tym jest trudniej, z uwagi na fakt iż większa część firmowych blogów zostaje zaniedbana i zostawiona tylko z kilkoma pierwszymi wpisami. Niestety content marketing w takiej realizacji na ogół nie działa lub działa bardzo miernie. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest ofiarowanie marketingu treści w nasze ręce.

Company blog

Dobre strony takiego rozwiązania to nie tylko częstotliwość jeśli chodzi o konstruowanie i zamieszczanie treści, lecz również nasza znajomość popularnych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można tworzyć, a te nie ograniczają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Rakszawa

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

Gdy artykuł sponsorowany nie intryguje treścią, a czas spędzony przez internautę na jego czytaniu jest zbyt mały to wartość takiego artykułu jest nijaka – można nawet powiedzieć, że psuje wizerunek zleceniodawcy. Z tej przyczyny trzeba selektywnie dobierać ludzi, którzy takie artykuły kreują i równie uważnie należy wybierać portale, na których zostaną one opublikowane, gdyż jest to także część działań SEO. Przyzwyczailiśmy się prychać z niezadowoleniem na dźwięk słów artykuł sponsorowany, bo odnosimy wrażenie, że takowa treść nie wniesie niczego wartościowego i fakt, możemy spotkać takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte naszej uwagi i czasu. Sęk w tym, że prawidłowy artykuł sponsorowany oferuje przede wszystkim wartościową treść i wiedzę, a dopiero potem przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie są plusy dla zleceniodawcy skoro reklama wydaje się być na drugim miejscu? Sęk w tym, że interesująca i praktyczna treść sama absorbuje duże grono czytelników, a oni siłą rzeczy rozpatrzą zamieszczoną w artykule reklamę jeśli koresponduje ona z tematyką artykułu. W formie przykładu artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju wraz z samouczkiem jego wymiany może mieć zamieszczoną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to dobre połączenie, które dostarcza praktycznej wiedzy na dany temat wraz z informacjami, gdzie można zakupić przydatne materiały eksploatacyjne. Prawidłowo utworzone artykuły sponsorowane dostarczają internautom przydatnych informacji, a zleceniodawcy przynoszą długofalowe korzyści.

3. Blog firmowy Rakszawa

Blog firmowy jest aparatem pozwalającym na tworzenie profilu eksperta w swoim fachu. Dzięki dostarczaniu interesantom wartościowych treści powiększasz swoje zasięgi w internecie, a równocześnie możesz pozyskać nowych oddanych i stałych konsumentów.

Kreowanie cennego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, jednak także opłacalnym. Nie we wszystkich dziedzinach można tworzyć regularnie aktualizowanego bloga, bo czasem zwyczajnie wszystkie tematy zostaną wyczerpane. Jednakowoż zawsze warto firmowego bloga posiadać i zapełnić go wartościową treścią, dlatego że przeważnie w przypadku dużego procentu biznesów całkiem możliwe jest zaprezentowanie klientom i czytelnikom ciekawych informacji i poradników, które mogą czytających do skorzystania z oferty danej firmy.

Niekiedy niemożliwe jest cykliczne aktualizowanie bloga ze względu na wyczerpanie danego tematu, ale w takim przypadku najlepszą opcją jest skomponowanie bloga na wzór przydatnego kompendium wiedzy związanej z daną tematyką. Wówczas robimy nieustannie świeżą i wartościową treść niezależną od dynamiki danej branży. W ten sposób odpowiadamy na regularnie występujące pytania odbiorców i ściągamy bezcenny ruch na swoją witrynę internetową. Tym samym możliwe staje się również pokazanie swojego biznesu szerszemu gronu odbiorców, w którym mogą znaleźć się nowi klienci.

Przed rozpoczęciem tworzeniem firmowego bloga, najlepiej będzie zastanowić się nad jego formą, gdyż mamy kilka opcji. W każdej z nich dostarczamy ciekawą treść, lecz jak już wspomnieliśmy, czasami lepiej jest stworzyć kompendium wiedzy, a czasami – jeśli charakter biznesu pozwala – można pisać bloga bardziej dynamicznie. Ważne jest, aby nie pisać bloga z przymusu i bez potrzebnej wiedzy, bo można otrzymać efekt odwrotny. W takiej sytuacji najlepiej jest powierzyć to zadanie sprawdzonym fachowcom.

4. Poradniki Rakszawa

Poradniki są następnym wcieleniem marketingu treści. Mogą sprawnie istnieć jako element firmowego bloga, lecz poradniki można też zaaranżować w swoistą encyklopedię wiedzy. Dzięki poradnikom możliwe staje się dokształcanie interesantów i nowych kontrahentów w zakresie ich interesującym lub w zakresie stricte połączonym z naszą działalnością.

Poradnik uchyla odbiorcy rąbka tajemnicy z wiedzy eksperckiej z danej branży. Można oczywiście również poruszyć cały temat w większej serii poradników. Czy to niekiedy nie sprawi, że ewentualny klient zrobi wszystko sam? Jest taka możliwość, jednakże należy pamiętać o istotnych czynnikach, jakimi są czas i praktyka, a także odpowiednie narzędzia. Można stworzyć poradnik o tym jak utworzyć np. unikatowe perfumy. Zawarte tam informacje dotrą do hobbystów, którzy wygenerują cenny ruch, a wskutek tego dotrzesz także do zainteresowanych personalizowanymi kompozycjami, ale bez potrzebnego czasu i doświadczenia, żeby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny konsument. Scenariusze są różnorodne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby unaocznić, że naprawdę ją posiadamy. 

Musimy pamiętać, że wiedzę ekspercką z biegłością buduje się przez wiele lat. Samemu też kiedyś szukałeś wiedzy w swojej dyscyplinie i nie od razu byłeś ekspertem, i właśnie o to chodzi – dostarczenie pewnej wiedzy niedoświadczonym nie zrobi z nich zawodowców, a pokaże, że znasz się na rzeczy i przekona odbiorców, że opłaca się wykorzystać Twoją ofertę.

Realizacja poradnika to oprócz tego perfekcyjna okazja, żeby opublikować jeszcze więcej interesujących treści dla swoich klientów, czy też po prostu zwykłych internautów, którzy są potencjalnymi klientami. Cenne treści ściągają na stronę zwiększony ruch i usprawniają SEO strony, a zatem opłaca się nad nimi pracować na każdy dostępny sposób. Prędzej czy później, inwestycja w przydatne dla konsumentów informacje zaowocuje zwiększeniem obrotów wszelkiego biznesu.

5. Opisy produktowe Rakszawa

Opisy produktowe są niebywale ważne dla płaszczyzny e-commerce, czyli w głównej mierze sklepów internetowych. Efektywnie scharakteryzowany produkt potrafi przekonać klienta. Jeśli konsument nie odszuka interesujących go informacji w opisie produktu to szuka innej strony. 

Opis produktu mówi klientowi informacje, które powinien znać, przed dokonaniem transakcji. Jeżeli opis jest niestaranny i skąpy to kontrahent może przejść do innego sklepu. Dzieje się tak, ponieważ dobry opis także budzi zaufanie klienta. Opis produktu ma także wpływ na wyniki pozycjonowania, gdyż dowolny produkt i jego opis może być świetnym źródłem słów kluczowych i cennej treści. Jeżeli ograniczymy się tylko do danych technicznych to w niektórych przypadkach będzie to wystarczająca informacja, lecz zawsze warto krótko, ale esencjonalnie opisać dany produkt – z jakich materiałów jest wyprodukowany, do czego służy, komu się przyda. Są to proste rzeczy, jednak często są zadziwiająco efektywne. 

Tytułem przykładu, sprzedając zwyczajne krzesła, możesz skonstruować listę danych technicznych i na tym zakończyć. Zapewne będą klienci. Jednakże jeśli poświęcisz więcej czasu i opiszesz szczegółowo, z jakich materiałów jest stworzone i w jaki sposób jest złożone to pokażesz potencjalnym kupującym wartościową wiedzę, choćby o trwałości swojego produktu. Dodatkowo jeśli omówisz także sugestię zastosowania, że na przykład nadaje się świetnie do biura lub szkoły to zauważysz powiększenie zainteresowania wśród właśnie tych konsumentów. Dlaczego? Dlatego, że tacy klienci mogą wyszukiwać produkty wpisując konkretne hasła, np. stabilne krzesło do biura. Jeżeli nie opiszesz takiego przykładu zastosowania to klient zainteresowany zakupem krzesła do biura może do Ciebie nie trafić.

6. Kanał YouTube Rakszawa

Wykorzystanie YouTube w marketingu treści to bardzo ciekawe narzędzie i nieco odmienne od treści pisanych. Wymaga również większej ilości pracy, lecz fachowo wykorzystane jest w stanie wywołać mocniejsze zaangażowanie niż treści pisane. Czy to oznacza, że z treści pisanych należy zrezygnować? Absolutnie nie. Najlepiej będzie połączyć obie metody.

Poprzez połączenie obu typów mówimy tu o jednoczesnym prowadzeniu firmowego bloga i vloga. Wysokiej klasy wpisy, do których dodamy jeszcze materiał wideo osiągają wyższy poziom zaangażowania. W dodatku jeżeli materiał wideo opowiada o tym samym co tekst wpisu blogowego to trafimy do dwóch innych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą obejrzeć filmik. Jest jeszcze część odbiorców, która preferuje tylko słuchać i dla nich świetne są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danej sytuacji może zależeć od wielu czynników, więc warto wytwarzać treści poprzez wszystkie popularne media.

Kanał YouTube daje interesujące możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, lecz mogą i musimy o tym pamiętać, gdyż jeżeli w materiałach wideo przegniemy z reklamą i stanie się ona natarczywa to osiągniemy rezultat przeciwny do planowanego. Celem jest opublikowanie odbiorcom cennych materiałów i pomocnych treści, które nie są przekazywane na siłę, bo tak trzeba. Perfekcyjnie jest jeżeli w dzieleniu się interesującymi treściami widoczna jest również fascynacja do swojego zajęcia – w takim przypadku wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Musimy pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjne środowisko i wchodząc tam warto przedstawiać wysokiej jakości materiały, a także zadbać o ich regularne pojawianie się. Dlatego też warto mieć zaplanowaną dobrą strategię i sukcesywnie ją spełniać.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Mylisz się! Jeśli zatroszczysz się o dobry marketing treści to twoja witryna czy sklep, będzie prezentowała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co skutkuje zwiększeniem przychodów w okresie długoterminowym bez żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne, jeżeli chcemy przedstawić naszą firmę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu ułatwienia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku powstała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Rakszawa

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe używane przede wszystkim na różnorodnego rodzaju konferencjach oraz targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, jaka może być stworzona na materiale tekstylnym lub też na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, oba te rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy. Systemy ścianek reklamowych używane są przez bardzo różne spółki, z równie różnych branż. Ściankę można ulokować w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, albo chociażby na korytarzu urzędu miasta. Ciekawym rozwiązaniem jest też wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego zyskamy tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest niezastąpiony w czasie filmowania materiałów wideo, w których przy późniejszej obróbce zielone tło jest wymieniane na dowolne przy pomocy programów komputerowych i jest tak samo przydatne podczas robienia zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak podstawową funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, czyli też promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można łączyć z trybunkami bądź ladami promocyjnymi wykonując w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych rozpoczynają się już od około 240 cm szerokości, więc decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można stosunkowo niedużym kosztem zrobić profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe istnieją też w wariantach dwustronnych, zatem w pewnych przypadkach można stworzyć podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe potrafią też służyć jako ścianki prezentacyjne bądź jako tło do robienia zdjęć. Z takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, lub uniwersytety w przypadku organizowania rozmaitego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom doskonałej jakości ścianki reklamowe i doradzamy, co najlepiej sprawdzi się w konkretnym zadaniu. Czasem ścianka nie jest konieczna, a czasem jest to najodpowiedniejsze z możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek oraz posiadamy ogromne grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest doceniana ze względu na swoją kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość produktów oraz gwarancję, którą dajemy na swoje systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą polegać na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, iż jesteśmy w stanie zrealizować projekt graficzny takiej ścianki, a następnie wykonać wydruk oraz dostarczyć pasującą konstrukcję, na jakiej zostanie zamontowany wykonany wydruk. Jeśli takie jest życzenie naszego klienta to możemy także zapewnić osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk oraz osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe też łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja dostosowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy także różnorodny wybór jeśli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a także magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można wykonać dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe konstrukcje graficzne. Należy zauważyć, że ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne przeznaczone do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki użycia ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy dobrej pogodzie i na stabilnej powierzchni można by taką ściankę ustawić, jednak tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i złymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Rakszawa

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, który jest stosunkowo niepozorny, ale ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji firmy. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub sporego masztu, jaki będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można zobaczyć w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich oraz kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w formacie najczęściej skrzydła lub pióra. Jest to dość tania i skuteczna forma reklamowa, jest także kompaktowa i mobilna, można ją postawić wszędzie i łatwo przemieścić. Z tego też powodu flagi reklamowe są chętnie wybierane przez naprawdę ogromną ilość naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i o różnorodnym zastosowaniu, a to nie kończy się jedynie na funkcjach reklamowych. Mamy tutaj na myśli to, że o tym, jaką rolę pełni decyduje to co postanowimy umiejscowić na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Jeśli na fladze umieścimy informacje o promocjach, lub jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Jeżeli na fladze umieścimy tylko nazwę firmy to może to już być flaga firmowa. Jeśli zaś umieścimy na fladze symbole narodowe czy też symbole miasta, albo gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak wspomnieliśmy, flagi mogą być umieszczane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder lub beach flag. Jednakże oprócz masztów elastycznych występują także maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego typu flagi są już znacznie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na trwałe w jakimś miejscu. Ich wielką zaletą jest widoczność ze znacznej odległości. Takie maszty można natrafić często przed dużymi korporacjami lub instytucjami, można je zauważyć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, czy przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe oraz inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie zrobione są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty wyprodukowane z włókna szklanego, zaś w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe bądź kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie tworzymy z doskonałej jakości materiału flagowego, przeważnie jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający odpowiednią wytrzymałość zawieszonej flagi. Wykorzystywana technika wydruku flagi utrzymuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu finalny produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, że flaga oraz maszt to osobne elementy, które można wymieniać gdy ulegną uszkodzeniu bądź jeżeli akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej możliwości można też zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów i kilka zestawów flag, które będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy również wybrać odpowiednią podstawę w zależności od tego, w jakiej przestrzeni i w jakich warunkach będzie użytkowana flaga reklamowa. W przypadku klasycznych dużych masztów flagowych taki obowiązek nie występuje, dlatego że one za każdym razem stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe typu winder z kolei mogą być stawiane zewnętrznie jak i wewnętrznie w zależności od potrzeby, w takim wypadku konieczne jest wybranie podstawy do tych flag. Do użytku zewnętrznego używane są podstawy wbijane w ziemie lub obciążane piaskiem, czy też wodą, a także ciężkie podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego zalecamy podstawy stalowe a czasem też napełniane, ale te wcześniejsze wyróżniają się ładniejszym wyglądem.

3. Stoiska na targi Rakszawa

Na targach branżowych trzeba się wyróżnić – to klucz do zauważenia i sukcesu. Żeby to zrealizować, potrzebne jest stoisko targowe, które jest nieco większym systemem reklamowym i może być po prostu zestawem paru mniejszych systemów albo może być zbudowane indywidualnie. Aby ułożyć proste stoisko, wystarczy jedynie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej zaawansowane projekty potrzebują nieco innego podejścia, ale takie też są możliwe do zbudowania, a ostatecznie mogą okazać się bardziej opłacalne, co oczywiście przełoży się na większą zauważalność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe możemy wyprodukować od A do Z. To znaczy, że możemy zrobić projekty graficzne, wydruki, a także konstrukcje wraz z dostawą bezpośrednio na docelowe miejsce. Stoisko możemy zbudować indywidualnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najprostsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w małym zestawie nasze stoiska targowe wyglądają atrakcyjnie i interesują odwiedzających, więc nie ma konieczności, aby od razu zaczynać z wielkim stoiskiem targowym, jeśli nie ma się na to wystarczających funduszy. Lepiej jest pokazać się na targach z niedużym, ale ładnym stoiskiem targowym w celu pokazania swojej obecności niż nie pojawić się na nich wcale. Z tej przyczyny warto przemyśleć niedużą inwestycję, gdyż może się to przyczynić do sukcesywnego powiększania stoisk targowych w kolejnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Rakszawa

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również dużą ofertą pozostałych systemów reklamowych, które wspomagają rozwijające się firmy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo szeroki wybór systemów reklamowych, a także dodatków do nich. Jednym z najczęściej kupowanych produktów marketingowych są potykacze reklamowe, w których zazwyczaj umieszczane są płachty z informacją promocyjną. Takie potykacze często obserwujemy przed sklepami, jak też na samych salach sprzedażowych. Posiadamy również w naszej ofercie potykacze kredowe, które są lubiane przez branżę gastronomiczną – restauracje, kawiarnie, bary. Takie potykacze mają powierzchnię dostosowaną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy również słupki i sznury odgradzające, które stylowo ozdobią wejście do lokalu, lub wyznaczą miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które wykorzystanie znajdują na zewnątrz, przed lokalem.

W naszej bogatej ofercie produktowej posiadamy także systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Mamy również ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko część naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje tylko produkty reklamowe najwyższej jakości, więc jeśli Twoja firma musi wyposażyć się w sprzęt reklamowy to w całość może wyposażyć się u nas. Bez niepotrzebnego szukania – u nas dostaniesz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki offsetowe, solwentowe, cyfrowe, wielkoformatowe, by w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów. Operujemy własnym oraz nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając taki zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Rakszawa

1. Druk małoformatowy Rakszawa

Drukiem małoformatowym określamy każde wydruki w niedużym formacie – to raczej oczywiste. Najbardziej widocznym wszystkim przykładem druku małoformatowego są ulotki i wizytówki, z którymi styczność ma właściwie każdy, ponieważ są właściwie we wszystkich firmach, w tych małych i tych dużych.

Poza zwykłymi wizytówkami i ulotkami, jako druk małoformatowy możemy jeszcze zaliczyć broszury, teczki, kalendarze, czy katalogi. Produktów jest sporo, że aż trudno je wszystkie wymienić, jednakże ich generalna cecha jest to, że tak właściwie jest to stosunkowo mały i przenośny format.

Oferta naszej marki również obejmuje wszechstronne usługi drukarskie z zakresu druku małoformatowego. Poprzez wszechstronne usługi drukarskie spośród tego kierunku mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu od A do Z, czyli mówiąc prościej od wykonania profesjonalnego projektu graficznego do wykonania najwyższej jakości wydruków w należytym nakładzie. Proces projektowy zaczynamy od zrozumienia potrzeb oraz wymagań klienta w celu przygotowania dokładnych wytycznych, jakie są nieodzowne do stworzenia profesjonalnego projektu graficznego. Im dokładniejsze wytyczne uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania i szybciej będziemy mogli uruchomić proces produkcji.

Oczywiście, jeżeli klient posiada ma swoją własną i przemyślaną wizję projektu, to ograniczamy się do zdefiniowania szczegółów i do podania możliwych zmian opierających się o nasze doświadczenie i aktualnie panujące trendy, które mogą zostać zatwierdzone i zaimplementowane, jednak nie muszą. Sposobem do porozumienia oraz osiągnięcia sukcesu w przygotowaniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest odpowiednia komunikacja, w której kładziemy duży nacisk na jak najlepsze uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Szczegółowe określanie wytycznych, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie oraz naszym klientom redukując ryzyko wprowadzania dużej ilości poprawek. To wszystko sprawia, iż nasi klienci są bardzo zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Tak jak wspomnieliśmy, oferta z zakresu druku małoformatowego obejmuje wydruki małe. Stanowią je wydruki, jakich format przeważnie nie przekracza rozmiaru 50 cm na dłuższym boku, lecz nie jest to granica rygorystyczna. Dla przykładu szerokość wydruku licząca 51 cm też można by zakwalifikować do tej kategorii. Podział na druk małoformatowy i wielkoformatowy występuje nie tylko z fizycznego rozmiaru danego wydruku, ale też maszyn, które są konieczne do stworzenia takich wydruków. Dla ułatwienia sobie wyobrażenia sytuacji urządzeniem do druku małoformatowego można określić również typową domową drukarkę. Bierze ona mało miejsca oraz przeważnie obsługuje maksymalnie kartki A4. Jeżeli mowa o druku wielkoformatowym to samo urządzenie może zajmować 10 razy tyle przestrzeni, ile zwykła domowa drukarka, ponieważ takie aparatury nieraz drukują przykładowo banery, gdzie wymiary rozpoczynają się od 100 cm długości i więcej.

Jak można krótko wymienić pojedyńcze produkty przedstawiające zakres druku małoformatowego? Jest tego dość sporo, lecz dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określamy te produkty:

Jest to tylko część z nich, lecz pozwala sobie unaocznić realny wymiar druku małoformatowego, który jesteśmy w stanie wykonać dla naszych klientów.

2. Druk wielkoformatowy Rakszawa

Mianem druku wielkoformatowego nazywamy takie wydruki, jakie są większe niż takie, które można prosto przenieść, aczkolwiek nie zawsze! Najlepiej znanym przykładem są chyba billboardy i banery. Widzimy je przy drogach szybkiego ruchu oraz w miastach na elewacjach budynków jak i również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe zazwyczaj wielokrotnie przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku billboardów i podobnych dużych powierzchni potrzebny jest także ktoś do montażu, czy też wyklejania takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to także wydruki do użytku z roll-upami, czy na ściankach reklamowych. Można by do tego zaliczyć również większe formaty plakatów. W skrócie w zasadzie wszystko, co przekracza 50 cm szerokości będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego typu wydruku należy podejść nieco inaczej niż do druku małoformatowego. Już w trakcie rozmów z klientem należy ustalić, czy robiony będzie wydruk w dużym rozmiarze, ponieważ zamówienie druku wielkoformatowego z nieprawidłowo dopasowanym projektem może skończyć się fatalnie. Tu także należy wspomnieć, iż przy projektowaniu w toku projektowym także należy uwzględnić większe formaty wydruku, ponieważ w owym wypadku do zagospodarowania jest więcej miejsca, jednak nie w każdym wypadku jest to dobre – np. duży billboard może dostarczyć ograniczoną ilość informacji, gdy stoi przy drodze szybkiego ruchu, dlatego lepiej jest gdy przekaz jest prosty i zwięzły. W przypadku banerów lub bilbordów umieszczanych w miastach przy ulicy, na której ruch jest często wolniejszy, a jeszcze w przypadku sporego natężenia ruchu pieszych, a także komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozszerzony oraz dużo bardziej treściwy przekaz, ponieważ odbiorcy mają więcej czasu na zaznajomienie się z billboardem lub banerem.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas sposobu, w jaki powinno się projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy również w stanie doradzić, czy w przypadku zlecania nam druku nadesłany projekt osiągnie zakładany cel oraz, czy w ogóle nadaje się do druku. Możemy także zrealizować zlecenie od projektu graficznego do wydruku, zaś na terenie Starogardu Gdańskiego możemy dodatkowo wykonać montaż.

W przypadku druku wielkoformatowego mamy do czynienia z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, często jest to dużo więcej – w końcu billboard potrafi być nawet rozmiarów 600 × 300 cm i takowy trzeba będzie wykleić grafiką podzieloną na mniejsze fragmenty. Takie postępowanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeśli mamy wyszczególnić konkretne produkty przedstawiające grupę produktów druku wielkoformatowego to będą to następujące wydruki:

Oczywiście jak w wypadku druku małoformatowego, taka lista nie wyczerpuje pełni oferowanych produktów, ale pokazuje pewien wachlarz. Drukiem wielkoformatowym określić można też np. namioty reklamowe, gdyż materiał, na którym wykonywany jest wydruk, wykracza poza możliwości konwencjonalnej drukarki – zatem nie jest to tylko druk wielkoformatowy, ale niejako również specjalistyczny. Porównywalnie ma się sytuacja z każdego rodzaju wydrukami na większe przestrzenie reklamowe i takim specyficznym przypadkiem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszonym pod sufitem stelażem rozciągnięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne wykonanie wydruków wielkoformatowych wymaga odpowiedniego nastawienia projektowego Gdy już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne, aby klient mógł dobrać współpracę z firmą, jaka ma na tym polu duże doświadczenie i może wykonać projekt i wydruk. U nas oczywiście jest taka możliwość, a nasi kontrahenci zazwyczaj decydują się na tę opcję, jeżeli posiadają własny projekt, to świadczymy wówczas możliwość zweryfikowania i dopasowania projektu do wymogów technicznych konkretnego systemu albo powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Rakszawa

Gadżety reklamowe to stosunkowo niepozorne narzędzia promocji oraz sukcesu każdej liczącej się firmy. Nie rzucają się w oczy, a klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej marki będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może wywołać poszukiwania, a następnie może się okazać, że jednak Twoja marka może im coś zaoferować. Gadżety służą jako tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich funkcjonowania, ale działają. Tego rodzaju artykuły nie muszą być też zwykłym długopisem, czy kubkiem, mogą to być nawet słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, potrzebny jest właśnie dobry pomysł. Dla naszych kontrahentów wykonaliśmy tysiące wspaniałych gadżetów, które wspomagają promować business w sposób dobry, ale niedostrzegalny na początkowy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek zajmując przestrzeń wokół klienta, jaki potrafi objąć się użytecznymi detalami z nadrukiem firmy, z jaką współpracuje. Gadżet reklamowy wtedy zwykle mały przedmiot z nadrukiem reklamowym mającym napis bądź grafikę firmy, jaka jest zainteresowana zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymś lekkim, ponieważ dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, ale także w tym wypadku jest szansa oznaczenia produktu i użycia go w postaci gadżetu reklamowego. Istotnym zadaniem gadżetów reklamowych jest reklama, rozpowszechnienie oraz reklama firmy. Należy podkreślić, że ważniejszą popularnością cieszą się gadżety reklamowe będące niedużym użytecznym drobiazgiem ze względu na niższy wydatek i bezproblemowość ze strony samego produktu.

Przy produkcji gadżetów reklamowych znaczącą kwestią jest również odpowiednie sporządzenie projektu i dobranie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie pomieści się znacznie mniej niż na kubku, stąd także długopisy reklamowe są często oznaczane tylko logo lub tekstem, natomiast na kubkach z kolei można pokusić się o większą fantazję.

Wybór gadżetów reklamowych odpowiednich dla Twojego biznesu może być skomplikowany, lecz nie dlatego, iż jest to skomplikowane zadanie jako takie, ale dlatego, że mnogość produktów, jakie mogą być gadżetem reklamowym jest całkiem duża i po prostu trudno się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, czy też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Jednak jest tego sporo i poniżej przedstawiamy krótką listę gadżetów reklamowych, jakie możemy wykonać dla naszych kontrahentów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, jakich jest sporo więcej. Wspominaliśmy, nawet o słuchawkach z nadrukiem, są także maskotki, albo nawet otwieracze do butelek i scyzoryki, zatem wszystko zależy od tego, czego chce klient. Możemy wykonać drobiazgi z nadrukiem lub pójść znacznie dalej i przygotować brandowane zestawy prezentowe. Mamy, chociażby sposobność stworzenia kawy reklamowej na zamówienie. Wszelkie te warianty spełnią swoje zadanie, jednakże naturalnie wywrą diametralnie różne wrażenia, gdyż długopis z nadrukiem wprawdzie każdy widział, ale już nie każdy dostał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z naszego doświadczenia wynika, iż warto stawiać na rozwiązania proste jeżeli chodzi o gadżety reklamowe, a w wypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby poznać potrzeby konsumentów lub wybrać produkty neutralne, jakie nie przyniosą niezadowolenia. Naszym klientom służymy profesjonalną poradą, a też przygotowaniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, produkcji oraz dostawy.

Aby sprostać zapotrzebowaniu klientów, poszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej prezentujemy 2 katalogi produktowe z grupy Blue Collection oraz Voyager. 

Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą!

Nawiąż z nami współpracę

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Rakszawa to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby przenieść Twoją firmę na wyższy poziom. Nasza agencja marketingowa składa się z najbardziej doświadczonych i kreatywnych ludzi, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?