fbpx

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Wolbrom

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Wolbrom jest jednym z miast, w którym bardzo dobrze sprawdzą się nasze rozwiązania. Z tego powodu Twój biznes z sukcesem osiągnie sukces. Zdecydowanie zwiększymy zainteresowanie ofertą twojej firmy.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Wolbrom?

Jesteś w idealnym miejscu, ponieważ jako Agencja Marketingowa 360° co dzień korzystamy ze swojej pomysłowości i dużej znajomości branży dostarczając naszym interesantom idealne rozwiązania.
Reklama i marketing

Od skutecznych działań marketingowych zależny jest rozwój praktycznie każdej firmy. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej dochodów ona przynosi. Skupiamy się na tym, aby reklama, którą dla Twojego przedsiębiorstwa wykonamy przyniosła jak największe rezultaty. Twój sukces to nasz sukces.

Projektowanie graficzne

Nasz profesjonalny dział graficzny pomoże Ci wcielić Twoje pomysły w życie. Tworzymy projekty do wykorzystania w druku i poligrafii, a także do użytku w sieci.

Systemy wystawiennicze

Profesjonalna ekspozycja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do jej zauważenia. Oferujemy materiały Point of Sale, systemy wystawiennicze, a także systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Celna oraz rzetelna ekspozycja Twojego biznesu jest najważniejszą metodą do zbudowania solidnej pozycji na rynku. Wszystko jedno, czy chcesz wznieść nową markę lub odświeżyć istniejącą - jesteśmy specjalistami, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Za sprawą własnej drukarni możemy realizować zlecenia nie tylko w zakresie projektowania, ale także wykonywania druku. W naszej ofercie posiadamy między innymi druk katalogów, plakatów, wizytówek, a nawet fototapet.

WWW i E-Commerce

Przygotujemy i wdrożymy każdą stronę www lub odświeżymy bieżącą. Możemy także stworzyć dla Twojej firmy sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Wszystko kompleksowo i profesjonalnie.

Opinie Klientów

Więcej o Wolbrom

Populacja: 9146

Długość geograficzna: 19.758310

Szerokość geograficzna: 50.379570

Reklama i marketing

W XXI wieku reklama i marketing to jedne z najważniejszych podpór dobrze prosperującej firmy. Jest w stanie przyciągnąć nowych klientów oraz informować bieżących konsumentów o nowej ofercie i o rozwoju naszej firmy. Profesjonalny plan marketingowy może znacząco zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większego grona odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Wolbrom

Przez kompleksową obsługę reklamową mówimy o ogóle usług, które jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom, wybieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Dlatego na wstępie zawsze przeprowadzamy wnikliwą rozmowę na temat tego czego klient oczekuje podejmując z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° możemy zaproponować pełną obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od koncepcji do realizacji wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w określonych przypadkach. Pod spodem prezentujemy kilka przykładów współpracy z naszymi usługobiorcami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym na terenie województwa pomorskiego, a najczęściej na terenie miasta Starogard Gdański. Z firmą M3 Nieruchomości zaczęliśmy współpracę od 2013 roku i aż do teraz wykonywaliśmy dla naszego klienta mnóstwo profesjonalnych i naprawdę różnorodnych realizacji.

Wymagania biura nieruchomości jeśli chodzi o reklamę mogą być bardzo zróżnicowane, jednakże dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i rozumieniu potrzeb zawsze możemy zagwarantować sprostanie oczekiwaniom klienta. Zakres wykonanych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od projektu grafiki do wydruku. Dla M3 Nieruchomości wyprodukowaliśmy także flagi reklamowe i reklamę na samochody firmowe wraz z oklejeniem.

Strefa naszej oferty sięga również na pole projektowania i wdrażania stron internetowych, wszak dla M3 Nieruchomości stworzyliśmy także profesjonalną i nowoczesną stronę www, gdzie usługa obejmowała kompleksowe opracowanie projektu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającej strony internetowej.

Cieszymy się, ze współpracy z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz wieloletni klient, który zaufaniem, a my oferujemy mu szeroki zakres obsługi reklamowej. Poniżej prezentujemy galerię niektórych realizacji dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Wolbrom

W dzisiejszym świecie obecność w Mediach Społecznościowych stała się pewnego rodzaju normą, ale nie wystarczy tylko utworzyć tam firmowego konta – taki profil warto także odpowiedzialnie prowadzić. Założenie konta to złudnie najłatwiejsza z czynności, aczkolwiek nawet na tym etapie są pewne niuanse, o których należy pamiętać. Niemniej jednak brak postów istniejącym koncie to jedna z najgorszych antyreklam, jakie można sobie stworzyć, nawet jeśli firma jest rzetelna i ma coś interesującego do zaoferowania. Nawet sami możemy zauważyć, że kiedy szukamy wiedzy o produkcie lub usłudze, czujemy zniechęcenie jeśli zobaczymy martwy profil w mediach społecznościowych. Konkluzja z tego jest taka, że jeśli profil już istnieje to powinniśmy go systematycznie prowadzić, a jeśli nie masz czasu aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to możliwe, że lepszą decyzją będzie rezygnacja z założenia konta. Na szczęście, za pośrednictwem naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasze doświadczenie pokazuje, że przemyślanie zaplanowana strategia i konsekwencja w prowadzeniu dobrze zorganizowanego profilu przynosi zauważalne korzyści biznesowe. Problem w tym, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić z powodu braku czasu, czy doświadczenia – i tutaj pojawiamy się my. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to jednym z najlepszych rozwiązań będzie zatrudnienie kogoś innego do tego zadania i najlepszym wyborem będzie postawienie na kogoś, kto ma już duże doświadczenie w tym zakresie. Rzecz jasna zachęcamy do skorzystania z naszych usług, dlatego że jesteśmy przekonani, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Oferujemy założenie i ustawienie strony firmy, i na tym możemy poprzestać jeśli klient chce faktycznie samemu kierować swój firmowy profil społecznościowy. Nie mniej jednak w przypadku gdy nie ma na to czasu i chciałby powierzyć zadanie profesjonalistom, z chęcią poprowadzimy profil klienta w mediach społecznościowych. Na wstępie współpracy przeprowadzimy wywiad na temat tego, w jaki sposób klient widzi swoją firmową stronę w mediach społecznościowych oraz czy będzie w stanie dostarczyć odpowiednie materiały i zdjęcia. W końcu social media mają na celu w szczególności pokazać firmę od środka, z tego powodu potrzebujemy materiały prezentujące przedsiębiorstwo klienta. 

W razie przystąpienia do współpracy z nami i w określonych przypadkach możemy zlecić wykonanie takich zdjęć naszemu specjaliście lub poszukać zewnętrznego fotografa. Zwykle robimy szablony graficzne zgodne z identyfikacją wizualną klienta, które będą wykorzystywane do zamieszczania postów w social mediach. Prowadząc konto wykorzystujemy dostarczone dane oraz informacje, które możemy w stanie zebrać ze strony internetowej klienta, a także staramy się uzyskać ciekawe informacje bezpośrednio ze źródła – od naszego klienta. Staramy się także, aby strona firmy nie była tylko ołtarzem do promocji oferty klienta, przez wzgląd na to, iż chcemy wykazać, że za firmą stoją prawdziwi ludzie musimy też pokazać ten aspekt nawiązując więź z odbiorcami, którzy firmę znają i wspierają. Robimy to poprzez dostarczanie im cennych informacji związanych z daną branżą i zachęcamy do aktywności poprzez udział w dyskusjach.

Nasz zespół przewiduje różne progi abonamentowe uzależnione od ilości postów miesięcznie, a także od długości treści i zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Wolbrom

Trafny kierunek w biznesie jest konieczny do zrealizowania prawdziwego sukcesu. Wybór właściwego kierunku nie jest banalnym zadaniem, wobec tego powinniśmy skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, którzy zajmują się znajdowaniem trafnych kierunków marketingowo-biznesowych codziennie. Na podstawie informacji, które otrzymujemy od klienta odnośnie jego firmy lub marki, staramy się wskazać tor, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze rozmowy z klientem o jego projektach, celach, które chce zdobyć, lub o krokach, które już podjął. Wypatrujemy także dostępne możliwości w branży i omawiamy jakie następne kroki można wykonać.

Doradzając naszym klientom wspomagamy się na doświadczeniu zebranym ze współpracy z naszymi poprzednimi klientami, którzy dzięki nam zdobyli liczne sukcesy w branży. Sprawdzamy też w jaki, sposób możemy wesprzeć klienta naszą własną działalnością, czyli jakie usługi reklamowe możemy zaproponować, aby biznes mógł dalej rosnąć. Systematycznie pomagamy stałym klientom i nieprzerwanie szukamy następnych sprawdzonych rozwiązań na rozwinięcie ich firmy. Kreujemy też własne metody, które sprawdzamy na własnych pomysłach i jeśli okazują się efektywne to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki bogatemu doświadczeniu, które zbieramy przez współpracę z wieloma branżami jesteśmy w stanie opracować plany indywidualnie wybrane do każdej firmy, lub też marki. Czasami mogą to w ogóle nie być rewolucyjne rzeczy, ale w takim przypadku klient potrzebuje potwierdzenia w przekonaniu lub pokazania mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł ich nie brać pod uwagę. My jako Agencja Reklamowa 360° pragniemy, aby firmy naszych klientów rozwijały się i dlatego poszukujemy na to sposobów, a jeśli coś działa to zapisujemy tę metodę do naszego zbioru sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Wolbrom

Wyjaśnienie działań wykonywanych przez konkurencje jest elementarnym zabiegiem, przy pomocy którego jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie biznesu w swojej branży. Rynek jest jak swoisty żywy organizm, w którym reakcja na posunięcia konkurencji jest już wymogiem, a nie tylko jedną z opcji. Dzięki profesjonalnej analizie konkurencji, którą się zajmujemy, możemy zweryfikować, czy dotychczas stosowane rozwiązania przynoszą oczekiwane skutki porównując z planem strategicznym konkurencji, oprócz tego w oparciu o zebrane dane proponujemy dalszy plan działania.

Każdy biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje cechy pozytywne i negatywne, nie ma rozwiązania idealnego. Rolls Royce ma w ofercie samochody najwyższej klasy jakiegokolwiek kompromisu, ani jednego segmentu wejściowego, a dla przykładu marka Dacia zajmuje się samochodami tanimi i powszechnie dostępnymi, bez żadnego przedstawiciela w segmencie D i wyżej. Obie firmy funkcjonują i mają się świetnie, pomimo że prezentują dwa skrajne strategie. Jak to możliwe? Obie marki podkreślają swoje zalety, maskując równocześnie wady z tej przyczyny trafiają do odpowiedniego klienta – za pomocą przeanalizowania ich strategii możemy poznać ich metodologię. Bliźniaczo możemy zrobić na przykładzie różnych branż oraz opierając się na danych, które zebraliśmy, przygotować odpowiednią drogę działania. Zebrane materiały i opracowane nowe metody skutecznie przysłużą się wzrostom i większym zyskom.

Badając działanie rynku jesteśmy w stanie zapoznać się ze skutecznymi sposobami i strategiami działania na danym rynku, a także uniknąć błędów, które mogłyby przynieść niemałe straty. Pogłębiając konkurencyjne strategie zapisujemy również dane, dzięki którym widzimy powtarzające się trendy i schematy, które również będą przydatne do planowania długofalowych programów, które pomogą uniknąć różnych niepowodzeń, a równocześnie przyniosą wymierne zyski. Mając doświadczenie z różnymi branżami naszych klientów umiemy rozpoznać, które działania najlepiej zrealizować w odpowiedzi do teraźniejszych działań rynku, możemy również zaproponować strategie biznesową przyglądając się wcześniejszym analizom bez wykonywania świeżych, lecz zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Dorobek naszego działu graficznego można znaleźć w największych firmach w Polsce oraz za granicą. Prace realizowane są poprzez fachowców z szerokim doświadczeniem, dzięki czemu pamiętają o każdym detalu. Twojego projektu. Projekty można zlecać indywidualnie bądź mogą być one zlecane przez naszych speców od kampanii reklamowych, drukarni czy nawet systemów wystawienniczych, dzięki temu możesz zaoszczędzić własny czas osiągając przy tym najlepsze efekty.

1. ldentyfikacja wizualna Wolbrom

Aby zdobyć sukces w biznesie, firma i jej marki muszą się odpowiednio wiązać ze sobą i powinny w prawidłowy sposób docierać do swoich odbiorców. Do realizacji rzeczonego obowiązku potrzebujemy odpowiedniej identyfikacji wizualnej, która wznieci w adresatach trafne emocje i odbiorcy zapamiętają ją. Przygotowanie identyfikacji wizualnej stanowi długi proces, w którym identyfikujemy założenia danej marki, a dalej opracowujemy wszelką strategię wizualnej komunikacji, która będzie wykonywać swoje zadanie w taki sposób, aby wykonać określone plany. W procesie kreujemy takie rzeczy jak nazwa, logo, a także księga znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, w której opisujemy, w jaki sposób należy zastosować system identyfikacji wizualnej i która posiada też wszelkie użyteczne schematy materiałów reklamowych jak na przykład wizytówki, papier firmowy, czy katalogi.

Początek przebiegu układania identyfikacji wizualnej to za każdym razem rozmowa z usługobiorcą i przemyślane omówienie branży, w której funkcjonuje lub chce pracować, w związku z tym przede wszystkim musimy w całości wybadać teren, na którym będzie działać i konkurować nowa lub istniejąca firma. Bez tego rozpoczęcie takiego procesu jest wykluczone, dlatego że brak jest potrzebnych informacji, które mają wpływ na zdefiniowanie charakteru identyfikacji wizualnej. Na gruncie analizy zmagazynowanych przez nas informacji przystępujemy do procesu tworzenia identyfikacji wizualnej, której kolejną częścią jest sformułowanie nazwy marki, produktu, a jeśli ta już istnieje to zestawiamy istniejącą nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne modyfikacje. Oczywiście zmiana utwierdzonej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszym pomysłem, dlatego w tego typu sytuacjach zazwyczaj nic nie zmieniamy. Mając już opracowaną nazwę zaczynamy proces projektowania logo, podczas którego wykonujemy różne propozycje i warianty. Sugestie logo kreowane są z wykorzystaniem informacji z wywiadu z konsumentem, a ponadto z tych pozyskanych z przeglądu rynku, co pozwoli nam podporządkować logo oraz tożsamość marki do odpowiedniego rynku, jak też do wymagań, które przedstawia nam klient. Z motywów, które prezentujemy usługobiorca wybiera jedną wariację, która później jest ulepszana celem otrzymania końcowej wersji. Odpowiednie logo staje się gruntem do przygotowania pozostałych elementów identyfikacji wizualnej, które nie mogłyby powstać bez wcześniejszego opracowania logo.

Ze skończonym logo możliwe staje się opracowanie kolejnych elementów identyfikacji wizualnej, mimo to nie jest tak, że następne etapy identyfikacji wizualnej są mniej skomplikowane. Prawdą jest, iż zaprojektowanie logo zajmuje najwięcej czasu, ponieważ jest to główny element wymagający zbadania i obmyślenia każdego aspektu, który będzie oddziaływać na konsumenta. Pomimo to na etapie opracowywania pozostałych elementów wcale nie wyłączamy analizowania z procesu, dlatego że każdy z elementów musi być dobrze zgrany logo, muszą z nim prawidłowo współgrać i komponować się, aby harmonijnie wypracować zgodny wizerunek marki. Dobrać musimy adekwatny krój pisma, pasujące kolory, jak i zasady skutecznego ich łączenia i prezentacji. Nie można również zaniedbać podstawowych materiałów użytkowych takich jak wizytówki, ulotki, papier firmowy, koperty, a także teczki wraz z praktycznymi przykładami ich zastosowania. Przedział potrzebnych gadżetów użytkowych jest ustalany indywidualnie, dlatego że przykładowo przy brandingu produktowym potrzebna może być pismo reklamowe, jednakże niekoniecznie papier firmowy.

Wszelkie te wskazania wraz z instrukcjami i przykładowym użyciem zapisywane są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to dokument dla klienta, swoisty przepis użytkowania i postępowania z logiem, jak i również całą identyfikacją wizualną. Dokument będzie też przydatny w sytuacji współpracowania z innymi studiami reklamy i grafiki, z uwagi na fakt, iż dzięki temu schematowi posiadają wytyczne odnośnie stylu, w którym powinny być zrealizowane wszystkie materiały marketingowe. Za pośrednictwem tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowa swój zgrany design przez cały czas, pod warunkiem postępowania zgodnie z regułami mieszczącymi się w brand booku.

Sporządzenie właściwego systemu identyfikacji wizualnej wymaga długiego procesu, podczas którego zostaną wzięte pod lupę wszelkie zmienne mające wpływ na jej kształt i charakter – są to w szczególności analiza rynku i konkurencji, a także potencjalnych odbiorców wraz z oczekiwaniami i planem, który ma spełnić identyfikacja dla klienta zlecającego.

2. Projektowanie logo Wolbrom

Ładne logo przykuwa wzrok i budzi stosowne uczucia z daną marką lub firmą. Sformułowanie znaku graficznego w ten sposób, żeby wytwarzał w konsumentach odpowiednie skojarzenia nie jest prostym zadaniem nawet jeśli docelowy efekt jest schludny i prosty. Przebieg tworzenia kryjący się za każdym właściwie zrobionym logo jest bardziej skomplikowany i czasochłonny niż może nam się wydawać. Początkowym etapem dowolnego projektu logo jest sumienny wywiad z klientem o tym, jakie ma spełniać logo i do jakich ludzi ma trafiać. W tym celu potrzebujemy zbadać w szczególności, w jakiej branży działa nasz usługobiorca, kto jest jego konkurencją, kim są nabywcy jego produktu lub usługi oraz jakie oddziaływanie ma mieć na nich logo. Zmagazynowanie i analiza tych danych pozwoli nam przystąpić do wstępnej kreacji koncepcji logo.

Element pracy nad roboczym konceptem to kreatywna wymiana zdań, z której wyłaniamy pomysły, które następnie są przesiewane, a wybrane pokazujemy klientowi. Projektowane koncepty najlepiej naszkicować, aby pokazać ogólny ogólną ideę i zarys, które jeśli utożsamiają się z planami danego projektu później przeobrażane są w końcową propozycję loga. Propozycji, które prezentujemy klientowi zazwyczaj jest więcej niż jedna i mogą to być też propozycje wywodzące się z różnych wstępnych koncepcji. Niemniej jednak, na tym etapie klient dostaje już propozycje logo, z których wybierze jedno do ostatniego doszlifowania.

Ostateczna część, podczas której doszlifujemy stworzony znak graficzny to dopieszczanie drobiazgów. Testujemy jak logo sprawdza się w różnych wariantach kolorów, badamy jego układ i tworzymy kilka odmian, z których także będzie wybrana jedna najlepsza. Finalnie zatwierdzony projekt jest na końcu zapisywany do obrazów wektorowych i rastrowych. Wskazane jest również, aby zlecić przynajmniej podstawową księgę znaku, która jest dokumentem mówiącym, w jaki sposób korzystać z przygotowanego logo.

3. Grafiki reklamowe Wolbrom

Informacje wizualne są zwykle pierwszymi, które przyjmujemy i pojmujemy, z tej przyczyny zadbanie o doskonałe projekty graficzne ma ogromne znaczenie dla wszystkich biznesów
wszystkich firm. W związku z tym nie pozostawiamy niczego przypadkowi i dokładnie badamy cel, jaki ma robić grafika w konfrontacji ze środowiskiem – rynkiem – na którym przyjdzie jej działać.

Konstruujemy dla najpopularniejszych przedstawicieli swoich branż i troszczymy się o to, aby ich wygląd ukazywał się jak najlepiej, przy naszej pomocy. Doskonała grafika reklamowa nie tylko ładnie wygląda, lecz realizuje prócz tego wybrane zadania i wywołuje właściwe emocje dla marki. Na skutek współpracy z najznamienitszymi markami i zrobieniu tysięcy projektów wiemy dokładnie, w jaki sposób stworzyć najlepszą grafikę, która spełni cele biznesowe i zadba o najlepszy, i przemyślany wizerunek firmy. Nasze projekty graficzne cechują się znakomitą jakością i profesjonalnym wykonaniem. Precyzyjnie wykonujemy każdy, jeden element projektu w taki sposób, aby spełniał swoją szczegółową funkcję oraz aby tworzył z pozostałymi elementami praktyczną i komponującą się całość wysyłającą konkretny komunikat do klienta.

Jesteśmy w stanie zaprojektować duży zakres grafik do wydruku mało- i wielkoformatowego, a także do umieszczenia na stronie www. Posługując się przykładem, stworzymy projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów, a także projekty grafik do użytku w sklepach internetowych e-commerce lub do użytku w mediach społecznościowych. 

Nasz dział grafiki komputerowej zajmuje się także tworzeniem wyjątkowych wizerunków firmy i kreowaniem nowych marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Możemy zaoferować szeroki zakres usług graficznych.

4. Abonament graficzny Wolbrom

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak niełatwo jest wyszukać dobrego grafika, z tej przyczyny stworzyliśmy unikatową ofertę, za pomocą której możliwe staje się zatrudnienie całego zespołu graficznego w cenie jednego grafika. Dzięki temu Twoja firma nie traci czasu na poszukiwanie pracownika, który może zmienić zdanie, a otrzymuje najwyższej klasy projekty graficzne od profesjonalnego zespołu znającego Twoją dziedzinę, preferencje i aktualnie panujące trendy. Tworzone przez nas kreacje graficzne są za każdym razem w całości profesjonalne i przemyślane pod kątem celu, jakiego mają wykonywać. 

W trakcie naszego ponad 15-letniego doświadczenia współpracowaliśmy z dużą ilością szeroko znanych marek, które dzięki naszej pracy zdobyły kolejny krok na drabinie sukcesu.

Zakres naszych kompetencji obejmuje między innymi:

 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty
 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje
 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy

To wszystko możesz zdobyć nawet w jednej subskrypcji. Finałowy zakres usług w abonamencie ustalany jest osobno.

Profity, jakie zyskujesz to przede wszystkim oszczędność czasu, funduszy i gwarancja bezpieczeństwa – najmujesz cały personel graficzny, który korzysta z legalnego oprogramowania oraz w terminie finalizuje zakontraktowane projekty. Z nami nie ma konieczności kupowania sprzętu komputerowego, oprogramowania i szukania wykwalifikowanych pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to bardzo obszerne pojęcie, które warto by zrozumieć, z uwagi na fakt iż będzie to ważny rodzaj planów marketingowych w Twojej firmie. Na dole znajdują się najczęściej spotykane i najciekawsze rodzaje kampanii wraz z opisem, w jaki sposób działają.

1. Kampanie Google Ads Wolbrom

Kompleksowa obsługa reklamowa to ogół usług, które możemy zaoferować naszym interesantom, które kompletujemy na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. W związku z tym na pierwszym etapie zawsze dokonujemy szczegółową rozmowę na temat tego czego klient oczekuje podejmując z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360 stopni możemy zaproponować pełną obsługę reklamową od początku do końca, rozpoczynając od projektu przez przygotowanie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w określonych przypadkach. Na dole prezentujemy niektóre z współpracy z naszymi usługobiorcami w szerokim zakresie działania.

Mamy status partnera Google!

Status partnera Google Ads zaświadcza, że nasza agencja w niezawodny sposób steruje kampaniami swoich kontrahentów, nakręca ich rozwój na wskutek zarządzania ich kampaniami, a także ma certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w dziedzinie Google Ads.

Google AdWords, bo tak wcześniej określało się kampanie reklamowe Google Ads, są narzędziem pozwalającym na trafienie z własną ofertą do większego grona interesantów w niedługim czasie, a dzięki narzędziom analitycznym powinniśmy tak udoskonalić kampanię, żeby otrzymać maksymalne korzyści przy małym wkładzie finansowym. Przy pomocy Google Ads możemy zrealizować pewne zadania, na przykład rozbudowanie odwiedzalności strony, lub zwiększenie liczby klientów, a cele te możemy zrealizować za pomocą różnego rodzaju kampanii takich jak np. sztampowe kampanie w wyszukiwarce i dużo bardziej rozbudowane displayowe lub nawet inteligentne kampanie zakupowe.

Wyższością reklam Google Ads nad zwykłą formą promocji jest jej zdumiewająca możliwość personalizowania, jak też możliwość dogłębnego sprawdzenia efektów. Podczas korzystania z nienowoczesnych form jak ulotki, czy prasa lub telewizja mamy niepełny zestaw danych statystycznych na temat ich skuteczności. Opcję skonfigurowania takiej zwykłej kampanii i wycelowania w docelową grupę odbiorców również nie są imponujące. 

Z innej strony w kampaniach Google Ads jesteśmy w stanie zadecydować do jakiego dokładnie typu odbiorcy chcemy kierować naszą reklamę, a nawet jesteśmy w stanie ustalić, o której godzinie powinny się prezentować. Jesteśmy w stanie dla przykładu kierować reklamę do posiadaczy małych i średnich wysyłkowych znajdujących się w wybranym rejonie, którzy wydają wybraną kwotę środków na utrzymywanie swojej floty i wyświetlić im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy mają czas na przeglądanie internetu. Ani jedna metoda tradycyjnej reklamy nie pozwala na tak rozległe definiowanie grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Wolbrom

Kampanie produktowe to specjalne kampanie reklamowe, które są nastawione głównie na sprzedaż produktów online. Prezentują one standardowe dane produktu takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą prosto na sklepową kartę kupna, gdzie można dokonać transakcji.

Rynek e-commerce nieustannie zwiększa swoje udziały w zakupy konsumenckie, a także w zakupy B2B. Nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał ulec zmianie, o ile tradycyjne sklepy prawdopodobnie będą dalej z nami to bezapelacyjnie znacznie większy udział będą miały to konsument i sprzedawca muszą w jakiś sposób nawiązać kontakt w wirtualnej przestrzeni. Istnieją na to różne sposoby,  a jednym z są kampanie zakupowe Google. Sygnują się one znaczną skutecznością, jak też niedużym kosztem dotarcia do konsumenta. Co więcej, przy pomocy kampanii produktowych trafiamy do szerokiego grona ludzi zainteresowanych zakupem danych produktów.

Po włączeniu kampanii zakupowej Google, promowane produkty będą znajdować się na samej górze listy wyszukiwania nad wynikami organicznymi. Produkty są rzetelnie dopasowane do zapytań klienta, w formie przykładu, jeśli odbiorca wyszukuje kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeśli posiadasz taki produkt w swojej ofercie i włączymy dla Twojego serwisu internetowego taką kampanię, to Twój produkt będzie u góry, w wynikach wyszukiwania konsumenta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po wciśnięciu w Twój produkt trafia bezpośrednio do Twojego sklepu, gdzie może kupić produkt. Oczywista i zadziwiająco efektywna metoda.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to metoda reklamy, którą szczególnie zalecamy wszystkim sklepom online i biznesom e-commerce niezależnie od branży. Współpracujemy ze sklepami online z różnym asortymentem. Mogą to być ubrania, elektronika, czy nawet systemy ogrzewania – w przypadku gdy są zamieszczone w sklepie e-commerce to dzięki kampaniom zakupowym możemy skutecznie napędzić sprzedaż dowolnego produktu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Wolbrom

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Media społecznościowe chłoną mnóstwo uwagi człowieka każdego dnia, a najczęściej podawanym wzorem z pewnością jest Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności oraz relaks może dodatkowo posłużyć jako skuteczny środek reklamowy.

Występowanie różnych korporacji w mediach społecznościowych nie jest przypadkiem. Wskutek tego biznes może zyskać na wiarygodności i ma szansę wciągnąć odbiorców w interakcję ze swoją marką, co może przełożyć się na wzrost wyników firmy. Jednakże obecność w social mediach to jedno, a kampania to drugie. Za pośrednictwem kampanii reklamowych w mediach społecznościowych potrafimy dotrzeć do bardzo szerokiego grona interesantów oraz co jest równie ważne możemy również wprowadzić bardzo celny wybór do kogo skierujemy reklamę. Chcesz pokazać reklamę swojego produktu miłośnikowi wegetariańskiej, bio organicznej żywności, którego ulubionym kolorem jest fiolet? Nie ma żadnego problemu. Oto właśnie jest olbrzymia moc kampanii reklamowych w mediach społecznościowych. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Plany, jakie mogą wykonać reklamy w mediach społecznościowych są zróżnicowane i nie muszą być ograniczane tylko do nachalnej reklamy asortymentu sklepu. Możemy rozszerzać świadomość marki i zasięgi generowanej treści, aby więcej użytkowników wiedziało o Twojej firmie. W taki sposób społeczność zgromadzona dookoła Twojego biznesu wzrośnie, a konwersja przyjdzie sama, gdyż klienci ze świadomością istnienia Twojej marki mogą również zacząć się z nią utożsamiać i samoczynnie skorzystają z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być po pewnym czasie najlepszym dodatkiem pokazującym szerszy zakres oferty niż na początku można zauważyć.

Perspektyw, jakie dają social media jest naprawdę wiele. Z naszego doświadczenia wiemy, że marki wykorzystujące te sposoby rosną szybciej niż te, które ich nie używają. Warto zaciekawić się tym tematem – jesteśmy tutaj, aby w tym pomóc.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Wolbrom

Kampania zewnętrzna, outdoorowa, out-of-home to jedna z najstarszych form marketingu, którą widzi praktycznie każdy. Widzimy te formy reklamy w drodze do pracy, na zakupach czy, nawet podczas wyjścia na spacer. Do tego typu reklamy zaliczają się billboardy, banery, szyldy reklamowe i wszystko, co widzimy w plenerze i w jakiś sposób przedstawia nam komunikat reklamowy.

Metoda reklamowa jest stara, ale niezaprzeczalnie nadal jara, tego nie da się ukryć. Kiedy wyjdziesz na zewnątrz, na pewno dostrzeżesz jakąś tablice z reklamą albo baner – szczególnie w większych aglomeracjach. Reklama outdoorowa to coś, z czym styka się praktycznie każdy i właściwie dzień w dzień, jest ona tak wszechobecna, że nawet się nad tym nie zastanawiamy. Czy to znak, że taka reklama będzie mniej produktywna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, warto zatroszczyć się o jej ciągłą aktualizację, aby się nie opatrzyła i nie wtopiła w tło. Z tego powodu, że styczność z reklamą outdoorową to niejako codzienność powoduje, iż różne zmiany i aktualizacje wprowadzają powiew świeżości oraz z zaciekawieniem rejestrujemy takie zmiany. Mijanie ciągle takiej samej reklamy po prostu obojętnieje, ale jeśli na jej miejscu jest nowa to z pewnością każdy przyłapał się na odnotowaniu tego faktu. Nawet jeśli odbiorca nie jest zainteresowany ofertą z reklamy to i tak odnotował fakt jej modernizacji, a to również ma znaczenie!

Jak wszystkie metody reklamy i ta outdoorowa ma również swoją specyfikę, do której powinniśmy dostosować przekaz. Przede wszystkim oglądający ma mało czasu na zapoznanie się z treścią reklamy dlatego musi być ona krótka, treściwa i przedstawiać prostą, zrozumiałą wiadomość. Warto jest również zaznaczyć w tej reklamie swoją, obecność w obszarze wirtualnym i powoli reklama przeradza się w pewną formę hybrydową. Opcji jak to często bywa- jest wiele, ale wymagane jest duże doświadczenie, aby je prawidłowo wykorzystać i utrzymać spójność w każdej części kampanii zewnętrznej, dlatego też najlepiej skontaktować się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Wolbrom

Kampanie wideo to ciekawa konwencja przedstawienia odbiorcom swojej oferty – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to film jest warty najmniej trzy razy tyle. Ponadto wideo reklama ma unikalne możliwości, które są niedostępne dla standardowych zdjęć, czy grafik i z jednej sesji zdjęciowej można zrobić nawet kilka materiałów marketingowych.

A co z rozsyłaniem reklamy? Mając w posiadaniu już skończony materiał, jesteśmy w stanie uruchomić reklamę w wielu kanałach promocyjnych. Jeżeli gdzieś można pokazać wideo, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby z takiej możliwości skorzystać. Kampanie wideo możemy z powodzeniem uruchomić na Facebooku, czy YouTube, jak również na zyskującym sławę TikToku. Można też uzyskany materiał filmowy zastosować go także jako standardowy film przedstawiający firmę i odtwarzany tylko na stronie www firmy. Możliwości jest bardzo dużo, a ważnym aspektem kampanii wideo jest fakt, że za pomocą jednego planu zdjęciowego możemy otrzymać wiele materiałów, które można rozpromować nawet na wszystkich wspomnianych kanałach promocji.

Kampanie wideo, podobnie jak w przypadku pozostałych reklam w przestrzeni internetowej, jesteśmy w stanie kierować do wybranej grupy konsumentów. Dlatego też przygotowując materiał promocyjny, można go również pokazać konkretnej grupie użytkowników, co dodatkowo potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo potrafi osiągnąć. Takowa forma marketingu może okazać się też bardziej angażująca, dlatego że nawet krótkim filmem można niekiedy ukazać znacznie więcej niż wielką infografiką. Nie oznacza to jednak, że inne formy reklamy należałoby wykluczyć, nie o to nam chodzi. Musimy pamiętać o unikalnych możliwościach każdej z nich, wszystkie metody reklamowe powinny się także doskonale łączyć. Bez względu na wybrane kierunki reklamy, z naszą pomocą efekt końcowy z pewnością będzie satysfakcjonujący.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

W trakcie dzisiejszego rozwoju internetu nie można zapominać o mądrym działaniu swojej firmy w sieci. Ważne jest, aby każda firma zadbała, jak najmocniej się tylko da o swój profil w internecie.

1. Strony internetowe Wolbrom

Bez strony internetowej idzie jakoś funkcjonować, ale nasze długie doświadczenie i wszystkie znaki na niebie i ziemi, mówią, iż konsumenci poszukują w sieci wiadomości na temat przedsiębiorstw lub marek i produktów, którymi są zainteresowani. Brak takowej strony niekoniecznie musi oznaczać utratę ufności interesanta, lecz często  jest dużym minusem dla prezencji firmy. Należałoby o tym pomyśleć z perspektywy interesanta – jeżeli nie dowie się żadnych wiadomości o danym produkcie od bliskich, to otworzy przeglądarkę i zajrzy w internet, bo to będzie najszybsze. Jeżeli nie znajdzie żadnej wiedzy na dany temat, to istnieje bardzo duża szansa, że po prostu porzuci temat.

Korzystniej jest, jeżeli interesant zobaczy nawet prostą, minimalistyczną stronę www niż żeby nie spotkał ani jednej wiadomości o produkcie, firmie, czy marce, która go zainteresowała. Tu też pojawia się kwestia dopasowania strony www do działalności, dlatego że nie każde przedsięwzięcie potrzebuje wielkiego i rozbudowanego portalu i może wystarczyć minimalistyczna strona wizytówka lub tzw. landing page. Niezależnie od stopnia skomplikowania strony, powinniśmy zadbać o jej estetyczną i prawidłową prezencję. Odnalezienie firmowej strony w sieci to tylko połowa sukcesu, a  właściwe przekazanie przez nią informacji to druga połowa. Jeżeli okaże się, że internauta nie jest w stanie znaleźć odpowiedzi na interesujące go pytania, bo strona odpędza niedzisiejszym wizerunkiem i chaotyczną organizacją danych, to wynik końcowy będzie bardzo podobny do tego jakby tej strony internauta w ogóle nie znalazł.

Dzięki profesjonalnej stronie internetowej nie tylko przedstawisz się potencjalnym klientom lub kontrahentom, ale również zaoszczędzisz czas. To wszystko, ponieważ na stronie internetowej można zawrzeć bazę pytań i odpowiedzi na tematy, o jakie rutynowo pytają konsumenci. Możesz także zawrzeć opisy standardowych usług, działań czy sytuacji. W konsekwencji odbiorca będzie mógł dowiedzieć się potrzebnych informacji, a osoba, która miałaby to wyjaśniać, zaoszczędzi mnóstwo czasu i wysiłku, nie musząc tego robić lub ewentualnie dopisze tylko informacje na stronie, których brakowało i rozwieje wątpliwości.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Projektowaniem stron www możemy się zająć od A do Z, od wykonania pomysłów i projektów po ostateczne wdrożenie, uruchomienie i oddanie usługobiorcy w pełni funkcjonującej, działającej strony. Możemy ponadto wykonać usługi jednostkowe, czyli wdrożyć i postawić już zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia usługobiorcy. Możemy zająć się  również wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem porzuconych projektów jeśli stwierdzimy, że to możliwe. Wszystko warunkowane jest tym, czego sobie życzy nasz klient.

Za każdym razem projekt zaczynamy od ustalenia drobiazgów i rozmowy o tym jak ma prezentować się przyszła strona internetowa lub jakie są oczekiwania odnośnie poprawy, czy modyfikacji starych stron www. Po ustaleniu wszystkich części i po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu zaczynamy pracę nad projektem. Prace projektowe nad stroną internetową prowadzone są w oparciu o informacje, które uzyskamy od zleceniodawcy i które rzecz jasna uzupełniamy o własne szerokie doświadczenie. W wypadku braku informacji, czy wizji dotyczącej tego, jaki wizerunek ma mieć strona, będziemy sugerować własne propozycje, co do których będziemy musieli otrzymać akceptację, aby móc pracować dalej. Na początku tworzymy projekt wizualny, aby odzwierciedlić realny kształt strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze całkiem swobodnie modyfikowany. Projekt graficzny jest przedstawiany usługobiorcy i z nim konsultowany, a po zrobieniu wszystkich omówionych zmian i dopracowaniu detali przekazujemy finalną wersję do zaakceptowania przez klienta. Dopiero po akceptacji od strony klienta w kwestii graficznego projektu strony przystępujemy do programowania funkcjonalności i wdrażania. Zmiany w trakcie tego etapu projektu mogą być już bardzo ciężkie do stworzenia nie licząc prostej kosmetyki.

Prace programistyczne nad witryną internetową przemieniają szkic graficzny na w pełni działający i funkcjonalny system. Na tym etapie testujemy także wszelkie konieczne i pomocnicze funkcjonalności, ponadto wprowadzamy otrzymane od klienta treści – opracowanie materiałów na stronę możemy także zlecić lub wykonać samemu. Strona internetowa zaczyna namacalnie istnieć w internecie i jesteśmy w stanie przekazać usługobiorcy projektowy adres do nadzoru nad postępami projektu. Po sfinalizowaniu prac programistycznych wręczamy tak stworzoną stronę internetową do ostatecznej akceptacji usługobiorcy. W ostatecznym etapie zostaje już tylko ostateczne wdrożenie i uruchomienie strony internetowej pod adresem firmy.

2. Sklepy internetowe Wolbrom

Sklepy internetowe, czyli takie strony WWW, gdzie możemy bezpośrednio dokonać zakupu produktów lub usług. Sklepy internetowe są zazwyczaj kojarzone z platformami opartymi o koszyk zakupowy, oferującymi większy wybór asortymentu, jednak nawet taki przedstawiający tylko pięć wariantów dwóch produktów, również można scharakteryzować jako sklep internetowy. Poza tym serwisy oferujące kupno usług abonamentowych przez stronę możemy podłączyć pod definicję sklepów internetowych. Sklep internetowy najłatwiej rzecz ujmując jest serwis internetowy, który zapewnia wypełnienie pełnego zakupu razem z opłatą właśnie przez internet, bez uprzedniej konieczności kontaktu konsultanta i ręcznego wypisywania rachunku lub faktury.

Sklep internetowy doradzamy, klientom, którzy posiadają już dochodowo prosperujący biznes offline, czyli takim, którzy na przykład posiadają sklep stacjonarny. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać się za działalność od sklepu internetowego, gdyż taka inicjatywa jest mniej kosztowna w porównaniu do wynajmowania lokalu i jego zatowarowania. Start sklepu internetowego to też świetny pomysł jeżeli klient posiada już jakiś kanał sprzedaży w internecie np. na popularnych serwisach aukcyjnych i chce podwyższyć swój dochód formując następny bardziej suwerenny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Zainicjowanie sklepu internetowego jest jedną z najlepszych ścieżek na dotarcie do klienta detalicznego, czyli prościej mówiąc standardowego człowieka. Oczywiście są także przewidziane rozwiązania dla konsumentów hurtowych B2B. System w takim wypadku trochę się różni, ale działa na tym samym wzorcu – interesant może ułożyć swoje zamówienie hurtowe i wysłać je do realizacji całkowicie przez internet. W obu przypadkach rozwiązania takie zaoszczędzają sporo czasu, ponieważ klient, czy to będzie pojedynczy konsument, czy kontrahent biznesowy, w zasadzie obsłuży się w pełni samodzielnie. Byliśmy świadkami przypadków, kiedy biznes startował od prostego sklepu online, a w przyszłości wypłynął także na klasyczne sposoby sprzedaży przez sklepy stacjonarne, więc można śmiało powiedzieć, że postawienie sklepu internetowego zalicza się do jednych z lepszych opcji na początek działalności.

Dziedzina oferowanych przez nas usług obejmuje też modernizację istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli ocenę, czy wszystko jest ze sklepem internetowym okej. Często mieliśmy do czynienia ze sklepami internetowymi, których posiadacze nie byli zadowoleni z ich funkcjonowania, a po naszej wsparciu sklepy zaczęły przynosić dobre przychody. Odświeżanie sklepu, wiąże się z projektowaniem nowej szaty graficznej do aktualnie używanego planu strony lub wiążę się ze stworzeniem nowego schematu wraz z szatą graficzną. To trochę jakby konstruować nowy sklep z taką różnicą, że każdy produkt i każda strona jest dodana, a także pracują już wszystkie niezbędne systemy. Sklep internetowy może również normalnie pracować podczas aktualizacji wyglądu, ponieważ najpierw tworzymy projekt w środowisku wstępnym, a następnie przekładamy to na czynny sklep internetowy. Tak jak podczas projektowania strony internetowej, przed podjęciem się modernizacji wyglądu sklepu internetowego, musimy przeprowadzić rozmowę w sprawie oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wizerunek. Następnie standardowo robimy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane na stronę.

Stworzenie sklepu internetowego od podstaw również rozpoczyna się od badania oczekiwań i potrzeb klienta i uzgodnienia uogólnionego wyglądu całego projektu. Po ustaleniu szczegółów tak samo jak w trakcie tworzenia stron internetowych zaczynamy proces projektowy przechodzący przez części opracowania koncepcji, przygotowania projektu graficznego, programowania, sprawdzania i ostatecznego wdrożenia po otrzymaniu akceptacji na koniec wszystkich wymienionych części. Po sfinalizowaniu prac klient otrzymuje sklep internetowy przygotowany pod klucz, gotowy do natychmiastowego działania, a jeśli klient będzie pracować pierwszy raz z takim systemem to rekomendujemy także naszą usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Tworzymy na różnorodnych systemach sklepowych, między innymi na: shoper, woocomerce, czy presta shop. Jednakże nie ma przeszkód, aby to klient samemu zaproponował system, na którym oparty będzie sklep internetowy w przypadku gdy jest już do wybranego przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Wolbrom

Posiadanie internetowej strony dla swojej firmy, czy marki własnej to aktualnie pewna oczywistość. Jednakoż, by ta mogła pracować poprawnie należy się nią także dobrze zająć, czyli musimy rozsądnie zarządzać witryną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Zarządzanie stronami internetowymi jest jedną z tych czynności, które zapewniają, że wszystko z pewnością funkcjonuje tak jak powinna. Wielu właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych w żaden sposób nie zajmuje się administracją, czy należytym zarządzaniem swoimi stronami, a to minus, który kosztuje wiele czasu i wysiłku jeśli wystąpią różne komplikacje. Zadanie kierowania stroną opiera się także na tworzeniu jej treści i aktualizowaniu do ciągle postępujących trendów. Przykładem z życia mogą być aktualizacje przeglądarek internetowych, które mogą sprawić, że strona przestaje się wyświetlać prawidłowo. Musimy na to trafnie zareagować i zaktualizować stronę, aby nie pomniejszyła swojej pozycji w oczach algorytmów wyszukiwarek, lecz żeby mogło być to do zrobienia potrzebni są odpowiednio doświadczeni ludzie i wiedza.

Nowatorska i cyklicznie ulepszana strona internetowa pokazuje również, że biznes, który uwidacznia jest czynny i stoją za nim ludzie z krwi i kości. Rzeczowo gospodarzona strona pomaga ponadto zadbać o ciągle dużą ilość odwiedzin, a co za tym idzie, pomaga utrzymać stały napływ klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które marka oferuje. Żeby było to możliwe powinniśmy zatroszczyć się nie tylko o poprawne funkcjonowanie strony internetowej od strony funkcji, ale także o dostarczenie na stronę internetową rzetelnych treści o wysokiej jakości. Mówiąc o treści mamy tu na myśli aktualizacje wpisów na firmowym blogu lub zamieszczanie wartościowych artykułów, a także pracę nad wysokiej klasy opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. W przypadku, gdy chodzi o technologiczne części, mamy tu na myśli regularne odświeżanie systemu strony internetowej i bieżącą obsługę techniczną słowem przykładu dbanie o to, że strona internetowa wyświetla się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie dobrego działania wtyczek dołączonych na stronie, które zapewniają różne opcjonalne funkcje.

Istotne jest również dbanie o bezpieczeństwo strony internetowej, którą zapewniają wcześniej wspomniane aktualizacje samego systemu i wtyczek, jednak do tego należy też doliczyć troskę o aktualność każdego z certyfikatów bezpieczeństwa. Bezczynność w aspekcie bezpieczeństwa strony internetowej może poskutkować pojawieniem się komunikatu mówiącym, iż witryna internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Jest nawet szansa, że strona internetowa będzie przejęta przez cyberprzestępców. Z uwagi na te wszystkie powody powinno się oddać takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi doświadczonym profesjonalistom.

Administracja WWW

Z nami możesz otrzymać całkowitą obsługę w kwestii kierowania i zarządzania stronami internetowymi. W tym przykładowo:

 • Aktualizowanie, wprowadzanie nowych treści na stronę internetową.
 • Aktualizacje systemów zarządzania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami, które gwarantują dodatkowe funkcje, a także troska o ich prawidłową pracę.
 • Dokonywanie regularnych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek konieczności przywrócenia strony internetowej w przypadku wystąpienia awarii.
 • Zabezpieczenie strony internetowej przed wirusami i włamaniami.
 • Projektowanie graficzne na potrzeby stron internetowych.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe redagowanie treści, tzw. Content Marketing.
 • Redagowanie istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.

Usług, które możemy zaoferować jest oczywiście jeszcze więcej, jednakże spis jest długi, ponieważ całkowita oferta nie kończy się tylko zarządzaniu w panelu administracyjnym. Zachęcamy do kontaktu z nami i przedstawienia, których usług Państwo potrzebują, a my przygotujemy coś na miarę tych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Wolbrom

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony są powszechnie lekceważone, a to prowadzi do tego, że strona lub sklep internetowy będą odpychające w użytkowaniu dla gości. Technicznie nazywamy tę właściwość mianem User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma ogólnie pojęta użyteczność strony, na którą składają się różne elementy i nawet małe niuanse. Może się nam zdawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko dobrze, natomiast dopiero jak zbada to fachowiec, to zaczynają ujawniać się błędy. To nie tak, że one się pojawiają- one pokazują się – to istotne, bo ciągle tam były i nie wytworzyły się w rezultacie przebadania eksperckiego oka. User Experience ma wielki wpływ na to, jakie są uczucia klienta związane ze stroną i czy stronie uda się np. skłonić klienta do zakupu.

Nieatrakcyjny UX może mieć wielkie znaczenie na to, że strony lub sklepy nie przynoszą takich obrotów, jakich powinny i są po prostu bezowocne. Fakt – słaba strona lub sklep może działać, internauci po czasie przyzwyczają się, tym bardziej jeśli będą zdeterminowani, lecz co mogłoby się wydarzyć, gdyby UX został podrasowany? Z naszego doświadczenia wiemy, że po interwencji naszych ekspertów efekty są nieporównywalnie większe, a po definitywnych zmianach, które także możemy wprowadzić, nawet puste witryny zaczynają kwitnąć.

To naprawdę niesamowite jak bardzo małe składniki mogą wpłynąć na kondycję każdej strony internetowej lub sklepu i jak mnóstwo czasu mogą oszczędzić w przypadku gdy są wykonane w racjonalny sposób. Coś, co mogłoby się wydawać logiczne i proste dla właściciela strony lub sklepu internetowego nie musi takie być dla internautów. Bezustannie byliśmy świadkami sytuacji, w których powierzchownie położona na samej górze opcja nie była zauważana przez odwiedzających stronę internetową. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym umiejscowieniem, błędną wielkością lub nawet błędnym kolorem, który w przypadku danej opcji może być przez nasz wzrok ignorowany z powodu przyzwyczajenia z obcowania z innymi, lepiej zoptymalizowanymi stronami internetowymi. Między innymi nad takimi szczegółami pracują nasi doświadczeni pracownicy od UX.

Kiedy zaczynamy pracę nad atrybutami User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy najpierw wykonać wywiad z naszym kontrahentem, do którego dana strona internetowa należy. Koniecznie musimy poznać jakie plany ma spełniać dana strona, tak żebyśmy byli w stanie stworzyć UX danej strony internetowej pod względem specyficznego profilu użyteczności. Różniące się potrzeby ma użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne zaś potrzeby będzie miał użytkownik będący przedsiębiorcą, czyli firmą, klientem typu B2B. Mimo tego, że niezgodności między tymi dwoma rodzajami użytkowników są dość dyskretne to jest parę różnic dość istotnych, które musimy poznać przy planowaniu UX – można również wykonać osobno UX dla każdego z tych klientów i będzie on wtedy wydzielany z wykorzystaniem np. statusu użytkownika z odpowiednim tagiem.

Wprawdzie nie jest to dla wszystkich tak jasne jak dla nas to wypada wiedzieć, że UX nie jest zamknięty wyłącznie w obrębie danej strony internetowej i również nie jest tylko i wyłącznie tożsamy z UI (User Interface). Wprawdzie, to tutaj użytkownik spędza znaczną część swojego czasu podczas interakcji z marką lub produktem, ale ta podróż startuje już w wynikach wyszukiwania Google, jak również w poczcie e-mailowej, którą dany klient dostaje od firmy – mają w tym również swój udział prezentowane reklamy. Powinniśmy pamiętać, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika w korzystaniu z danego produktu lub usługi – można się nawet pokusić o rozciągnięcie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, bo i tam klient styka się z daną firmą, produktem lub usługą i wytwarza swoje doświadczenie na podstawie przeżyć, których doznał. Jesteśmy w stanie nawet wysunąć odważne twierdzenie, że zmechanizowane boty na infoliniach są jednym z najgorszych istniejących doświadczeń użytkownika.

Jak możemy zauważyć, obszar, jakim jest UX jest dość obszerny, można by powiedzieć, że nawet różnokierunkowy, więc żeby prawidłowo zbudować odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też zbadać, czy wszystko jest w porządku, powinno się posiadać pewną wiedzę i długą praktykę – taką jak nasi eksperci od UX, którzy dodatkowo dysponują odpowiednimi narzędziami badawczymi, które wspomagają nasze działania audytorskie. Rezultatem tych działań jest podniesiona użyteczność oraz poprawa odbioru interakcji z produktem, co prosto przekłada się na zwiększoną konwersję i przychody.

5. Rozwiązywanie problemów Wolbrom

Problemy z różnymi systemami informatycznymi mogą być prawdziwym utrapieniem. System informatyczny brzmi dość zagadkowo, ale do tego zalicza się także zwykła strona internetowa, czy aplikacja, a także programy komputerowe, których używamy na co dzień. Świadczymy działania, które obejmują strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treściami i rzeczy z podobnych dziedzin opierające się o sieć internetową, dlatego z wykorzystaniem naszego długiego doświadczenia jesteśmy w stanie pomóc sprostować problemy występujące w tym właśnie zakresie działania. Czasem można oczywiście powiedzieć, że już są od tego ludzie. Dla przykładu pomoc serwisowa, która opiekuje się konkretnym systemem|pilnuje konkretnego systemu – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna gwarantowana przez producenta systemu. Należy tu powiedzieć, że nasz kontakt z pomocą techniczną może różnić się od kontaktu bezpośrednio posiadacza sklepu, który nie zna się na oprogramowaniu sklepu internetowego – nam może być po prostu łatwiej porozumieć się z pomocą techniczną, a w rezultacie zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy czas naszego klienta nie tylko z tego powodu, że łatwiej będzie nam się zrozumieć z ludźmi z dziedziny informatycznej, ale też, ponieważ nasz klient nie będzie musiał oczekiwać na infolinii lub czacie na odpowiedź, ponieważ zrobimy to sami. Podobne analogie można użyć w różnych innych sytuacjach.

Łatwiejsza dostępność i większa prostota użytkowania systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, iż prawie każdy z pewną podstawową wiedzą lub samouczkiem odnalezionym w internecie może uruchomić sobie takie rozwiązanie. Pomimo to w przypadku wystąpienia komplikacji, tych banalnych i tych szczegółowych, tutaj już konieczne jest wyćwiczenie odnośnie tego jak w takiej sytuacji postępować. Często zdarzają się sytuacje, że żółtodziób – nowy używca – może po prostu nie mieć pojęcia, w jaki sposób porozmawiać z obsługą techniczną lub w jak znaleźć rozwiązania w różnych źródłach, bo zwyczajnie nie posiada w tej materii niezbędnej praktyki, a jej zdobycie wiąże się z niemałym wydatkiem czasu i nie za każdym razem wieńczy się sukcesem. Znalezienie w internecie rozwiązania przeszkody technicznej ze sklepem lub stroną internetową to jedno, natomiast jego realizacja to drugie.

W razie gdy naprawa trudności wiąże się z pracami programistycznymi to spora większość użytkowników może już czuć się dość zrezygnowana i odpaść na wstępie. Nawet zakładając, że uda się zainstalować przykładową zmianę  to może ona nie działać i wtedy już potrzebna jest bardziej dogłębna analiza problemu z użyciem odpowiedniego akcesorium. To jest oczywiście tylko jeden z licznych problemów, które możemy napotkać i które są często bardziej zagmatwane niż mogłoby się wydawać.

Nasza firma oferuje kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w zakresie, w którym sami działamy. Nasz zakres obejmuje między innymi:

 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w dziedzinie stron internetowych i sklepów internetowych
 • ogólne rozwiązywanie problemów z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, edukacja z użytkowania

To tylko niektóre przykłady. Możemy to oczywiście dalej porozbijać, dla przykładu obszar pomocy przy sklepie internetowym może obejmować diagnostykę i naprawę problemów technicznych, weryfikowanie kłopotów z produktami, lub systemem obsługi zamówień. Całość jest zależna od konkretnego przypadku i tego, z czym usługobiorca naprawdę ma problem, tym samym stawiamy na merytoryczną rozmowę w celu odnalezienia, gdzie leży kłopot.

Naszą ofertę pomocy rozwiązywania problemów ze sklepami i stronami internetowymi można też zakupić w formie abonamentowej – w tym celu najłatwiej zapytać nas o kompletną wycenę takiego trybu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz wykwalifikowanej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Prawidłowo trafiłeś, bo nasi informatycy to najlepsi z najlepszych! Są w stanie pomóc Ci w każdym problemie i zaprogramują niemal każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

Jeśli umieściliśmy już treści w internecie, to musimy zatroszczyć się, żeby zobaczyło je jak najwięcej ludzi. Tego typu działania określamy jako pozycjonowanie. Jest to działanie długofalowe i długoterminowe, które wymusza od nas sporo wysiłku i pracy, niemniej jednak jego rezultaty są tak zadowalające, że powinniśmy o to zadbać.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Wolbrom

Dysponując sklepem internetowym powinniśmy zadbać o jego przystępny układ i jak najbardziej intuicyjną obsługę, lecz to nie wszystko!

Trzeba też zająć się asortymentem? Fakt, ale to dalej nie wszystko. Badania wykazały, że użytkownicy wykorzystują wyszukiwarki internetowe do wynalezienia interesującego ich asortymentu, aż 60% klika w pierwszą wyświetlaną pozycję – co także ważne, zdecydowana większość użytkowników przegląda tylko dwie początkowe strony wyników wyszukiwania. Te badania wyraźnie wykazują w którym miejscu sklep internetowy powinien znajdować swoich klientów.

Masz już wiedzę, że aby biznes online się udał, musi on być w pierwszej kolejności widoczny. Wyborna strona sklepu internetowego nic nie wskóra gdy nikt jej nie wyświetli! Dlatego też właśnie tak priorytetowa jest dobra lokalizacja sklepu internetowego w podstawowych wynikach wyszukiwania – jest to jedna z głównych miar powodzenia sklepów internetowych. Z tego samego względu pozycjonowanie organiczne jest jedną z najbardziej efektywnych metod reklamy w internecie, gdyż im większa liczba odbiorców kliknie w Twój sklep internetowy na pierwszej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść i więcej kontrahentów zapozna się z Twoim sklepem.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na wysoką pozycję organiczną w wyszukiwarce wpływa dużo wielorakich czynników, jednym z takich czynników jest tempo ładowania się sklepu internetowego. Badania wykazały, że niecałe 50 procent konsumentów rezygnuje z obejrzenia sklepu internetowego, jak tylko czas wczytywania trwa dłużej niż 5 sekund? Podczas pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy analizie sporą ilość cech jego działania w tym również czas wczytywania. Frazy kluczowe są decydujące w pozycjonowaniu organicznym, pomimo tego bez prawidłowo działającego i efektywnie dopracowanego sklepu mogą nie wystarczyć, tak samo jak arcypiękny sklep nie wystarczy jeśli go nie widać w wyszukiwarce.

2. Pozycjonowanie stron WWW Wolbrom

Prawie 97% użytkowników internetu korzysta z wyszukiwarki Google do odnajdywania interesujących ich wiedzy, produktów, czy usług. Znaczna większość z tych internautów nie zwraca uwagi na odnośniki znajdujące się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Wskazuje to na to, że posiadając niezoptymalizowaną pod kątem SEO stronę, na której eksponujesz cenne informacje lub sprzedajesz swoje produkty, czy też usługi, nie masz szans na zauważenie przez większe grono użytkowników, dlatego że Twoja strona pojawia się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Przede wszystkim oglądaną stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad połowa ludzi przegląda tylko 5 pierwszych wyświetlonych linków. Nie przejmując się o jak najwyższą pozycję wyszukiwania organicznego i spadając poza TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie zostaje znacznie zmniejszony, a plusy wynikające z dużej aktywności na stronie również zostają znacznie zmniejszone.

Należy w prężne pozycjonowanie organiczne, albowiem jest to akcja, która przynosi efekt długofalowy pod warunkiem, że jest dobrze wykonana. W przeciwieństwie do kampanii Google Ads efekt pozycjonowania organicznego utrzymuje się dużo dłużej, ale jednocześnie nie jest on nagły. Google Ads może okazać się szybszym rozwiązaniem, ale jego sporym minusem jest fakt, że kiedy wyłączymy Google Ads, nasze linki sponsorowane zwyczajnie przestaną się wyświetlać. Na dodatek warto zauważyć, że kampanie Google Ads też prawdopodobnie będą działać zauważalnie lepiej jeśli strona, do której prowadzą jest prawidłowo wypozycjonowana i zmodyfikowana pod kątem SEO. Pozycjonowanie organiczne tworzy świadomość i zaufanie do danej strony, a użytkownicy chętniej klikają linki sponsorowane ze stron, które już widzieli. Patrząc z każdej strony tego aspektu, możemy stwierdzić, inwestycja w skuteczne pozycjonowanie organiczne jest za każdym razem opłacalna!

3. Audyty SEO Wolbrom

Search Engine Optimization w skrócie SEO, czyli proces optymalizacji witryny internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, jest też działem kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO dostarczy różnych informacji o jakości strony internetowej i jej przystosowaniu do pozycjonowania w wyszukiwarkach.

SEO jest ważnym ogniwem procesu pozycjonowania, bez którego pozostałe metody pozycjonujące mogą nie odnieść należytego efektu. W zasadzie pozycjonowanie powinno wszcząć się właśnie od optymalizacji strony pod względem wyszukiwania lub właśnie zbadania wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została wcześniej ukończona. Audyt SEO pozwala zbadać błędy i komplikacje wynurzające się na stronie internetowej, a tym samym wskazuje części, które wymagają poprawy. W naszej analizie patrzymy między innymi na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne oraz aspekty techniczne strony.

Aspekty techniczne to prościej mówiąc układ samej strony internetowej i jej wpasowanie do indeksacji przez roboty Google. Poddajemy analizie sam kod strony a ponadto tagi na niej zamieszczone, a także racjonalną implementację wtyczek analitycznych, czy obciążenie zasobami. Wprawdzie to nie wszystko, lecz pozwala to zrobić sobie ocenę na tą część analizy. Dla przykładu, jeżeli strona posiada podpięty panel Google Analytics, a dane w panelu zaczęły wyświetlać się w dziwaczny sposób to prawdopodobnie wystąpiła jakaś komplikacja z integracją. Porównywalnie jest jeśli strona dziwnie spowalnia i długo się ładuje, co również ma wielki wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Przeanalizowanie czynników wewnętrznych bazuje na ocenie treści prezentowanych na stronie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest bezusterkowa pod względem technicznym i czy jest związana merytorycznie z działalnością strony, a ponadto czy występuje korzystne, wysokie nasycenie strony internetowej wysokiej klasy treścią związaną z profilem działalności. Poprzez czynniki zewnętrzne mówimy między innymi o weryfikacji puli linków odnoszących się do strony, tego czy w ogóle są poprawne i jaka jest ich wartość. Oprócz tego to też przyjrzenie się treściom wysyłającym do witryny, jak też poziom widoczności na tle konkurencji.

Końcowe ramy analizy SEO można ustalić indywidualnie w rozmowie z naszymi specjalistami. Rozumiemy, że nie każdy serwis może potrzebować audytu ogólnego, a np. tylko zbadania wybranych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic trudnego! Nasz dział zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w internecie to jedni z najlepszych zawodowców od działania dzisiejszych wyszukiwarek w sieci. Masa rozwiązań klientów trafia na pierwsze strony wyszukiwania dzięki naszym unikatowym metodom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Wolbrom

Content Marketing, czyli inaczej mówiąc Marketing Treści. Jest to swojego rodzaju model marketingu, gdzie stawiamy na serwowanie użytkownikom wartościowych i ciekawych treści, dzięki którym budujemy relację, a dalej zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i stałym konsumentem. Jest to koncepcja długofalowa, przynosząca świetne rezultaty pod warunkiem poprawnego jej zastosowania.

Pojęcie Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym ze względu na to, iż kreowanie treści nie ogranicza się wyłącznie do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być tylko tekst, nie musi to być tylko nagranie, nie musi to być tylko tutorial – może to być wszystko razem lub stworzone pojedynczo. W marketingu treści ważna jest również częstotliwość dlatego warto takie zadanie powierzyć odpowiednim specjalistom. Materiały można oczywiście|Oczywiście materiały można produkować samemu, jednak jest to czasochłonna praca, a sama strategia jest długofalowa, więc bardziej opłaca się powierzyć to specjalistom.

Dziesiątki firm zaznajomiła się już z pewną formą marketingu treści i być może nieświadomie sama go kreuje. Mowa tutaj o firmowym blogu, który jest idealnym przykładem jeśli chodzi o content marketing. Firmowy blog to już korzeń wielu firmowych stron, ale sam blog to nie wszystko, trzeba go jeszcze naładować angażującą treścią, a z tym jest znacznie ciężej, wszak spora część firmowych blogów zostaje wygaszona i zostawiona tylko z paroma podstawowymi wpisami. Niestety content marketing w takim wykonaniu z reguły nie działa lub działa bardzo niemiarodajnie. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest przekazanie marketingu treści naszym fachowcom.

Company blog

Walory takiego rozwiązania to nie tylko cykliczność jeśli chodzi o kreacje i publikację treści, lecz także nasze okiełznanie dostępnych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można kreować, a te nie sprowadzają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Wolbrom

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

W przypadku gdy artykuł sponsorowany nie intryguje treścią, a czas spędzony przez odbiorcę na jego czytaniu jest zbyt mały to wartość takiego artykułu jest mierna – można nawet powiedzieć, że szkodzi zleceniodawcy. W związku z tym powinno się selektywnie wybierać ludzi, którzy takie artykuły tworzą i równie uważnie należy dobierać portale, na których zostaną one opublikowane, gdyż jest to też część działań SEO. Przyzwyczailiśmy się prychać z dezaprobatą na dźwięk słów artykuł sponsorowany, bo odnosimy wrażenie, że takowa treść nie wniesie niczego wartościowego i fakt, możemy spotkać takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte naszej uwagi i czasu. Sęk w tym, że dobrze zrobiony artykuł sponsorowany oferuje przede wszystkim ciekawą treść i informacje, a dopiero potem przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie istnieją pożytki dla zleceniodawcy skoro reklama zdaje się być druga w kolejności? Sęk w tym, że interesująca i przydatna treść sama przyciąga dużą ilość interesantów, a ci siłą rzeczy rozpatrzą zamieszczoną w artykule reklamę jeżeli koresponduje ona z tematyką wpisu. Dla przykładu artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju wraz z poradnikiem jego wymiany może mieć zaprezentowaną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to bardzo dobre połączenie, które dostarcza wartościowej wiedzy na dany temat razem z informacjami, gdzie można nabyć potrzebne materiały eksploatacyjne. Dobrze skomponowane artykuły sponsorowane dostarczają internautom przydatnych informacji, a zleceniodawcy przynoszą długoterminowe korzyści.

3. Blog firmowy Wolbrom

Blog firmowy jest mechanizmem pozwalającym na konstruowanie profilu specjalisty w swoim zawodzie. W wyniku dostarczania interesantom ciekawych treści wzmacniasz swoje zasięgi w internecie, a jednocześnie możesz pozyskać nowych oddanych i regularnych klientów.

Prowadzenie przydatnego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, ale także opłacalnym. Nie we wszystkich firmach da się tworzyć systematycznie aktualizowanego bloga, gdyż czasem po prostu wszystkie tematy zostaną wyczerpane. W każdym razie zawsze warto firmowego bloga mieć i zapełnić go wartościową treścią, ponieważ z reguły w przypadku większej części biznesów całkiem możliwe jest dostarczenie klientom i czytelnikom ciekawych informacji i poradników, które mogą przekonać czytelników do skorzystania z oferty danej firmy.

​​Nie zawsze możliwe jest ciągłe aktualizowanie bloga z powodu wyczerpania danego tematu, lecz w takim wypadku najlepszą metodą jest zaprojektowanie bloga na wzór przydatnego kompendium wiedzy związanej z daną dziedziną. Wówczas robimy nieustannie aktualną i wartościową treść niezależną od dynamiki danej branży. W ten sposób odpowiadamy na zawsze aktualne zapytania odbiorców i wprowadzamy bezcenny ruch na swoją witrynę internetową. W ten sposób możliwe staje się również zaprezentowanie swojego biznesu większemu gronu osób, w którym mogą znaleźć się nowi klienci.

Zanim w ogóle zaczniemy budować firmowego bloga, powinniśmy przemyśleć jego formę, bo mamy kilka opcji. W każdej z nich udostępniamy interesującą treść, jednakże jak już wspomnieliśmy, czasem lepiej jest stworzyć kompendium wiedzy, a czasami – jeśli charakter biznesu pozwala – można prowadzić bloga bardziej dynamicznie. Ważne jest, by nie budować bloga z niechęcią i bez odpowiedniej wiedzy, bo można otrzymać efekt odwrotny. W takiej sytuacji najkorzystniej jest powierzyć to zadanie wieloletnim fachowcom.

4. Poradniki Wolbrom

Poradniki są kolejnym okazem marketingu treści. Mogą efektywnie istnieć jako część firmowego bloga, jednak poradniki można też zaprojektować w ciekawą encyklopedię wiedzy. Dzięki poradnikom możliwe staje się edukowanie czytelników i nowych klientów w obrębie ich interesującym lub w zakresie stricte połączonym z naszą specjalizacją.

Poradnik uchyla odbiorcy rąbka tajemnicy z profesjonalnej wiedzy z danego tematu. Można oczywiście również poruszyć cały temat w większej serii poradników. Czy to niekiedy nie sprawi, że potencjalny klient zrobi całość sam? Jest taka możliwość, ale powinno się pamiętać o szczególnie ważnych czynnikach, jakimi są czas i doświadczenie, jak również obowiązkowe narzędzia. Można napisać poradnik na temat tego jak skomponować np. własnoręczne perfumy. Zawarta tam wiedza przyciągnie hobbystów, którzy stworzą cenny ruch, a w efekcie dotrzesz też do odbiorców zainteresowanych własnymi kompozycjami, lecz bez czasu i doświadczenia, aby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny klient. Scenariusze są różnorodne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby pokazać, że naprawdę ją posiadamy. 

Musimy pamiętać, że wiedzę ekspercką wraz z kompetencjami zdobywa się przez wiele lat. Sam też z pewnością poszukiwałeś wiedzy w swojej branży i nie od razu byłeś ekspertem, i właśnie o to chodzi – przekazanie części wiedzy początkującym nie zrobi z nich fachowców, a pokaże, że ty jesteś specjalistą i przekona odbiorców, że opłaca się wykorzystać Twoją ofertę.

Opracowanie poradnika to też świetna okazja, aby opublikować jeszcze więcej interesujących treści dla swoich klientów, czy też po prostu zwykłych internautów, którzy mogą być przyszłymi konsumentami. Ciekawe treści ściągają na stronę zwiększony ruch i wpływają na SEO strony, w związku z tym opłaca się nad nimi pracować na każdy możliwy sposób. Prędzej czy później, inwestycja w pomocne dla konsumentów informacje zaprocentuje powiększeniem obrotów wszelkiego biznesu.

5. Opisy produktowe Wolbrom

Opisy produktowe są wysoce ważne dla domeny e-commerce, czyli przeważnie sklepów internetowych. Dobrze opisany produkt potrafi kupić klienta. Jeżeli klient nie odszuka interesujących go informacji w opisie produktu to szuka innej strony. 

Opis produktu prezentuje klientowi informacje, które powinien znać, przed dokonaniem zakupu. Jeśli opis jest niestaranny i lakoniczny to interesant może się skierować do innego sklepu. Jest tak, ponieważ prawidłowy opis także budzi zaufanie konsumenta. Opis produktu ma także wpływ na wyniki pozycjonowania, bowiem dowolny produkt i jego opis może być świetnym źródłem słów kluczowych i cennej treści. Jeżeli ograniczymy się tylko do danych technicznych to czasami będzie to wystarczająca informacja, jednak zawsze opłaca się krótko, ale wyraziście opisać dany produkt – z czego jest wyprodukowany, jakie jest jego zastosowanie, komu się przyda. Są to proste rzeczy, ale zazwyczaj są nadzwyczaj efektywne. 

W formie przykładu, sprzedając zwykłe krzesła, możesz stworzyć listę danych technicznych i na tym skończyć. Niewykluczone, że będą się sprzedawać. Jednakże jeśli poświęcisz więcej czasu i opiszesz gruntownie, z czego jest stworzone oraz w jaki sposób jest złożone to przedstawisz potencjalnym klientom cenne informacje, choćby o trwałości swojego produktu. Jeżeli przedstawisz również propozycję zastosowania, że na przykład nadaje się w sam raz do biura lub szkoły to zaobserwujesz wzmocnienie zainteresowania wśród właśnie tych kupujących. Czemu? Dlatego, że konsumenci mogą szukać produkty wpisując w wyszukiwarkę konkretne hasła, np. ergonomiczne krzesło do pracy. Jeśli nie opiszesz takiego przykładu wykorzystania to internauta zainteresowany kupnem krzesła do biura może nie trafić na twoją stronę.

6. Kanał YouTube Wolbrom

Wykorzystanie YouTube w marketingu treści to bardzo ciekawe narzędzie i nieco odmienne od treści pisanych. Jednak wymaga też większej ilości pracy, lecz prawidłowo wykorzystane jest w stanie wywołać większe zaangażowanie niż treści pisane. Czy to oznacza, że z treści pisanych powinniśmy zrezygnować? Oczywiście, że nie. Dla najlepszych efektów należy połączyć obie metody.

Poprzez połączenie obu typów mówimy tu o równoczesnym prowadzeniu firmowego bloga i vloga. Profesjonalne wpisy, do których dodamy też materiał wideo osiągają inny poziom zaangażowania. Nawet jeżeli materiał wideo mówi o tym samym co treść artykułu blogowego to trafimy do dwóch różnych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą zobaczyć filmik. Jest jeszcze grupa odbiorców, która lubi tylko słuchać i dla nich idealne są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danej sytuacji może zależeć od sytuacji, więc warto wytwarzać treści poprzez wszystkie popularne media.

Kanał YouTube daje interesujące możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, ale mogą i powinniśmy o tym pamiętać, bo jeżeli w materiałach wideo przegniemy z reklamą i stanie się ona namolna to osiągniemy efekt przeciwny do zamierzonego. Ideą jest dostarczenie odbiorcom interesujących materiałów i pomocnych treści, które nie są przekazywane na siłę, bo tak trzeba. Idealnie jest jeżeli w dzieleniu się ciekawymi treściami widoczna jest również fascynacja do swojego zajęcia – wtedy wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Musimy pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjne środowisko i wchodząc tam należy dostarczać wysokiej jakości materiały, jak również zadbać o ich systematyczne publikowanie się. Dlatego też warto mieć zaplanowaną dobrą strategię i sukcesywnie ją wypełniać.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Mylisz się! Jeżeli zatroszczysz się o dobry marketing treści to twoja witryna czy sklep, będzie pokazywała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co skutkuje zwiększeniem przychodów w okresie długofalowym nie ponosząc żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne w przypadku, gdy chcemy pokazać naszą firmę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu ułatwienia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku powstała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Wolbrom

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe stosowane przede wszystkim na różnorodnego rodzaju konferencjach i targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, która może być stworzona na materiale tekstylnym bądź również na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, oba te rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy. Systemy ścianek reklamowych stosowane są przez bardzo różnorakie marki, z równie rozmaitych branż. Ściankę można umieścić w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, lub nawet na holu urzędu miasta. Dobrym rozwiązaniem jest też wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego dostaniemy tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest stosowany w momencie filmowania materiałów wideo, w których przy późniejszej obróbce zielone tło jest przerabiane na własne przy pomocy programów komputerowych i jest tak samo przydatne podczas wykonywania zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak podstawową funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, czyli również promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można stosować z trybunkami bądź ladami promocyjnymi budując w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych rozpoczynają się już od około 240 cm szerokości, zatem decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można stosunkowo niewielkim kosztem zrobić profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe występują również w wariantach dwustronnych, więc w konkretnych przypadkach można stworzyć podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe mogą również służyć jako ścianki prezentacyjne bądź jako tło do robienia zdjęć. Spośród takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, czy uniwersytety w przypadku organizowania różnorodnego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom doskonałej jakości ścianki reklamowe oraz doradzamy, co świetnie sprawdzi się w danym zadaniu. Czasem ścianka nie jest wskazana, a czasem jest to najwłaściwsze z możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek i posiadamy ogromne grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest doceniana ze względu na swoją kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość produktów i gwarancję, jaką dajemy na nasze systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą liczyć na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, iż jesteśmy w stanie stworzyć projekt graficzny takiej ścianki, a potem stworzyć wydruk oraz dostarczyć pasującą konstrukcję, na której zostanie zamontowany wykonany wydruk. Jeżeli takie jest życzenie naszego klienta to możemy również dać osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk oraz osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe również łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja zaadaptowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy również różnorodny wybór jeśli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a również magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można zrobić dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe konstrukcje graficzne. Należy zauważyć, iż ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne przeznaczone do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki użycia ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy odpowiedniej pogodzie i na stabilnej powierzchni można by taką ściankę ustawić, ale tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i złymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Wolbrom

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, który jest stosunkowo niepozorny, lecz ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji firmy. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub dużego masztu, który będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można zauważyć w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich i kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w formacie najczęściej skrzydła lub pióra. Jest to stosunkowo tania i skuteczna forma reklamowa, jest też kompaktowa oraz mobilna, można ją postawić wszędzie i szybko przemieścić. Z tego też powodu flagi reklamowe są ochoczo wybierane poprzez naprawdę znaczną ilość naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i o szerokim zastosowaniu, a to nie kończy się wyłącznie na funkcjach reklamowych. Mamy tu na myśli to, iż o tym, jaką rolę pełni decyduje to co zdecydujemy umiejscowić na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Jeżeli na fladze umieścimy informacje o promocjach, bądź jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Gdy na fladze umieścimy tylko nazwę instytucji to może to już być flaga firmowa. Gdyby zaś umieścimy na fladze symbole narodowe bądź też symbole miasta, bądź gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak wspomnieliśmy, flagi mogą być montowane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder lub beach flag. Jednak oprócz masztów elastycznych występują jeszcze maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego gatunku flagi są już znacznie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na stałe w pewnym miejscu. Ich niewątpliwą zaletą jest widoczność z wielkiej odległości. Takie maszty można napotkać często przed dużymi korporacjami czy instytucjami, można je ujrzeć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, bądź przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe oraz inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty wytworzone z włókna szklanego, natomiast w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe bądź kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie wykonujemy z wysokiej jakości materiału flagowego, przeważnie jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający odpowiednią wytrzymałość zawieszonej flagi. Stosowana technologia wydruku flagi zachowuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu końcowy produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, że flaga oraz maszt to osobne elementy, jakie można wymieniać jeśli ulegną zniszczeniu bądź gdy akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej możliwości można także zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów i kilka zestawów flag, jakie będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy też wybrać odpowiednią podstawę w zależności od tego, w jakim obszarze i w jakich warunkach będzie użytkowana flaga reklamowa. W przypadku tradycyjnych dużych masztów flagowych taki obowiązek nie występuje, ponieważ one zawsze stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe rodzaju winder z kolei mogą być stawiane zewnętrznie jak i wewnętrznie w zależności od potrzeby, w takim wypadku musimy wybrać podstawy do tych flag. Do użytku poza budynkiem stosowane są podstawy wbijane w ziemie lub obciążane piaskiem, czy też wodą, a także ciężkie podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego polecamy podstawy stalowe i niekiedy też napełniane, ale te wcześniejsze charakteryzują się większą estetyką.

3. Stoiska na targi Wolbrom

Na targach branżowych trzeba wyróżnić się z tłumu – to klucz do zauważenia i sukcesu. Żeby to urzeczywistnić, potrzebne jest stoisko targowe, które jest trochę bardziej złożonym systemem reklamowym i może być po prostu połączeniem paru oddzielnych systemów lub może być zrobione indywidualnie. Żeby stworzyć nieduże stoisko, wystarczy w zasadzie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej pokaźne projekty wymagają trochę innego podejścia, ale takie również są możliwe do zrealizowania, a ostatecznie mogą być bardziej opłacalne, co oczywiście przełoży się na większą zauważalność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe jesteśmy w stanie zbudować od A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie zrobić projekty graficzne, wydruki, jak również konstrukcje wraz z dostarczeniem na docelowe miejsce. Stoisko możemy zaprojektować unikalnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najmniejsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w niedużym zestawie nasze stoiska targowe wyglądają atrakcyjnie i interesują odwiedzających, więc nie ma konieczności, aby od razu zaczynać z wielkim stoiskiem targowym, jeśli nie ma się na to odpowiednich funduszy. Lepiej jest pojawić się na targach z prostym, ale ładnym stoiskiem targowym w celu pokazania swojej obecności niż nie pojawić się na nich w ogóle. Z tej przyczyny warto rozważyć niewielką inwestycję, ponieważ może się to przyczynić do dalszego powiększania stoisk targowych w następnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Wolbrom

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również dużą ofertą pozostałych systemów reklamowych, które wzmacniają rozwijające się biznesy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo duży wybór systemów reklamowych, jak również dodatków do nich. Jednym z najpopularniejszych produktów reklamowych są potykacze reklamowe, w których zazwyczaj wstawiane są plakaty z treścią promocyjną. Takie potykacze zazwyczaj widzimy przed sklepami, jak również na samych salach sprzedażowych. Posiadamy także w swojej ofercie potykacze kredowe, które są wybierane przez branżę gastronomiczną – restauracje, bary, kawiarnie. Takie potykacze posiadają powierzchnię przeznaczoną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy również słupki i sznury odgradzające, które stylowo ozdobią wejście do lokalu, lub wyznaczą miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które funkcje mają na zewnątrz, przed lokalem.

W naszej dużej ofercie produktowej znajdują się też systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Posiadamy również ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko kropla naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje tylko produkty reklamowe najwyższej jakości, dlatego jeżeli Twoja firma musi wyposażyć się w sprzęt reklamowy to w zasadzie w całość może zaopatrzyć się u nas. Bez zbędnego szukania – u nas wykonasz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki offsetowe, solwentowe, cyfrowe, wielkoformatowe, by w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów. Operujemy własnym oraz nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając taki zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Wolbrom

1. Druk małoformatowy Wolbrom

Pojęciem druku małoformatowego określamy wszelakie wydruki w małym formacie – wydaje się to dosyć oczywiste. Często wykorzystywanym przykładem druku małoformatowego są ulotki i wizytówki, z jakimi mamy styczność niemal codziennie, bo są właściwie w każdej branży, w tych niewielkich i tych wielkich.

Poza typowymi ulotkami oraz wizytówkami do druku małoformatowego zaliczamy katalogi, broszury, teczki, czy kalendarze. Produktów istnieje znacznie więcej, że aż ciężko wymienić wszystkie z nich, jednak ich wspólną cechą jest to, że tak właściwie jest to stosunkowo przenośny i mały format.

Oferujemy także kompleksowe usługi drukarskie spośród druku małoformatowego. Poprzez kompleksowe usługi drukarskie spośród tego obszaru mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu od A do Z, czyli prościej rzecz ujmując od przygotowania profesjonalnego projektu graficznego do zrobienia najwyższej jakości wydruków w potrzebnym nakładzie. Proces projektowy rozpoczyna się od zrozumienia potrzeb i oczekiwań klienta w celu przygotowania szczegółowych wytycznych, które są nieodzowne do opracowania profesjonalnego projektu graficznego. Im więcej istotnych informacji uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania, a zarazem szybciej będziemy mogli uruchomić proces samego druku.

Oczywiście, gdy klient posiada ma swoją własną i przemyślaną koncepcję projektu, to wówczas ograniczamy się do ustalenia szczegółów oraz do podania możliwych zmian opierających się o aktualnie panujące trendy i nasze doświadczenie, które mogą zostać zatwierdzone i zaimplementowane, jednak nie muszą. Środkiem do ustaleń oraz osiągnięcia sukcesu w stworzeniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest dobra komunikacja, w której nakładamy spory nacisk na jak najdokładniejsze uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Szczegółowe określanie wytycznych, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie, a także naszym klientom minimalizując zagrożenie wprowadzania ciągłych poprawek. To wszystko sprawia, iż nasi klienci są niezwykle zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Oferta z działu druku małoformatowego obejmuje niewielkie wydruki. Stanowią je wydruki, których format zazwyczaj nie przekracza rozmiaru 50 cm na większym boku, lecz nie jest to granica rygorystyczna. Dla przykładu szerokość wydruku licząca 51 cm również można by zaliczyć do tej kategorii. Podział na druk małoformatowy oraz na wielkoformatowy występuje nie tylko z fizycznego rozmiaru samego wydruku, ale także maszyn, jakie są potrzebne do wyprodukowania takich wydruków. Dla ułatwienia sobie wyobrażenia sytuacji urządzeniem do druku małoformatowego można zdefiniować również zwykłą domową drukarkę. Zabiera ona niedużo miejsca oraz zwykle obsługuje maksymalnie kartki A4. Jeżeli mowa o druku wielkoformatowym to samo urządzenie może być 10 razy większe niż zwykła domowa drukarka, ponieważ takie aparatury nieraz drukują przykładowo billboardy, gdzie wymiary zaczynają się od 100 cm długości, a nawet więcej.

Można zwięźle wypunktować konkretne produkty przedstawiające zakres druku małoformatowego? Jest ich dość dużo, lecz dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określimy te produkty:

Jest to tylko część z nich, lecz pozwala sobie uświadomić rzeczywisty wymiar druku małoformatowego, jaki jesteśmy w stanie wykonać dla naszych kontrahentów.

2. Druk wielkoformatowy Wolbrom

Mianem druku wielkoformatowego określamy takie wydruki, jakie są większe niż takie, które można prosto przenieść, jednak nie zawsze! Najlepiej znanym przykładem są chyba bilbordy i banery. Widzimy je przy drogach ekspresowych, a także w miastach na fasadach domów jak również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe niejednokrotnie znacząco przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku bilbordów, a także podobnych większych powierzchni potrzebny jest także ktoś do montażu, czy też wyklejenia takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to także wydruki do ścianek reklamowych, czy też do użytku z roll-upami. Można do tego zaliczyć również większe wymiarowo plakaty. W skrócie w zasadzie wszystko, co wychodzi poza zakres druku małoformatowego, czyli jest większe niż 50 cm będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego rodzaju wydruku należy podejść nieco inaczej niż do druku małoformatowego. Już w trakcie konwersacji z klientem należy zdecydować, czy przygotowywany będzie wydruk w wielkim rozmiarze, ponieważ zamówienie druku wielkoformatowego ze złym projektem może skończyć się fatalnie. I tu jeszcze należy dodać, iż przy realizacji w toku projektowym również należy uwzględnić większe wymiary wydruku, ponieważ w tym przypadku do wykorzystania jest więcej miejsca, ale nie w każdym wypadku jest to dobre – np. duży billboard może przekazać niewielką liczbę informacji, jeżeli jest on przy drodze ekspresowej, więc znakomicie jest gdy przekaz jest zwięzły i prosty. W przypadku banerów lub bilbordów umieszczanych w miastach przy drogach, na których ruch jest często wolniejszy, a także w przypadku sporego natężenia ruchu pieszych i komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozbudowany, a także bardziej treściwy przekaz, ponieważ odbiorcy mają nieco więcej czasu na obejrzenie billboardu lub baneru.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas sposobu, w jaki powinno się projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy również w stanie doradzić, czy w wypadku zlecania nam druku nadesłany projekt osiągnie zakładany cel oraz, czy w ogóle nadaje się do druku. Realizujemy również zlecenie od projektu graficznego do wydruku, zaś na terenie Starogardu Gdańskiego możemy dodatkowo wykonać montaż.

W wypadku druku wielkoformatowego do czynienia mamy z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, często jest to znacznie więcej – w końcu billboard potrafi mieć nawet 600 × 300 cm i takowy trzeba będzie wypełnić grafiką podzieloną na mniejsze fragmenty. Takie działanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeżeli mamy wyszczególnić konkretne produkty przedstawiające grupę produktów druku wielkoformatowego to będą to następujące wydruki:

Tak jak w przypadku druku małoformatowego, taka lista nie pokazuje wszystkich oferowanych produktów, ale obrazuje pewien ich wachlarz. Drukiem wielkoformatowym określić można też np. namioty reklamowe, ponieważ materiał, na którym wykonywany jest wydruk, wykracza poza możliwości standardowej drukarki – czyli nie jest to jedynie druk wielkoformatowy, ale niejako też specjalistyczny. Podobnie wygląda sytuacja z każdego typu wydrukami na duże powierzchnie reklamowe i takim nietypowym przykładem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszanym stelażem napięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne przygotowanie wydruków wielkoformatowych wymaga odpowiedniego nastawienia projektowego, gdy już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne, aby klient mógł wybrać współpracę z firmą, która ma na tym polu duże doświadczenie i może zrealizować projekt, ale również wydruk. Oczywiście u nas jest taka możliwość, a nasi kontrahenci zazwyczaj decydują się na tę opcję, gdy mają oni własny projekt, to oferujemy wówczas możliwość sprawdzenia i dopasowania projektu do wymogów technicznych danego systemu albo powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Wolbrom

Gadżety reklamowe to stosunkowo niepozorne narzędzia reklam oraz efektu każdej szacującej się firmy. Nie rzucają się w oczy, a klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej marki będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może wywołać poszukiwania, a wtedy może się okazać, że jednak Twoja spółka może im coś zaoferować. Gadżety służą jako tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia, jednak działają. Tego rodzaju artykuły nie muszą być również prostym długopisem, czy kubkiem, mogą to być, choćby słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, nieodzowny jest właśnie dobry pomysł. Dla własnych klientów wykonaliśmy tysiące dobrych gadżetów, które pomagają promować biznes w sposób dobry, ale niewidoczny na początkowy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek wypełniając przestrzeń wokół klienta, jaki umie otoczyć się użytecznymi drobiazgami z nadrukiem firmy, z którą współpracuje. Gadżet reklamowy wtedy zazwyczaj mały przedmiot z nadrukiem reklamowym mającym napis bądź grafikę firmy, która jest zainteresowana zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymkolwiek lekkim, ponieważ dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, ale też w tym wypadku jest możliwość oznakowania towaru i używania go w postaci gadżetu reklamowego. Kluczowym zadaniem gadżetów reklamowych jest promocja, rozpowszechnienie i reklama marki. Należy zaznaczyć, iż ważniejszą powszechnością cieszą się gadżety reklamowe będące niewielkim użytecznym drobiazgiem ze względu na niższy wkład oraz bezproblemowość ze strony samego produktu.

Przy realizacji gadżetów reklamowych znaczącą sprawą jest jeszcze właściwe stworzenie projektu i dobranie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie zmieści się znacznie mniej aniżeli na kubku, dlatego też długopisy reklamowe są częstokroć oznaczane jedynie logo lub tekstem, natomiast na kubkach z kolei można pokusić się o większą kreatywność.

Wybór gadżetów reklamowych adekwatnych dla Twojego biznesu może być skomplikowany, jednak nie dlatego, iż jest to trudne zajęcie jako takie, ale dlatego, że mnogość produktów, jakie potrafią być gadżetem reklamowym jest dość wielka oraz po prostu ciężko się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, bądź też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Jednak jest tegoż więcej a poniżej prezentujemy krótką listę gadżetów reklamowych, które możemy zrobić dla naszych kontrahentów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, których jest wiele więcej. Wspominaliśmy, nawet o słuchawkach z nadrukiem, są także maskotki, lub nawet otwieracze do butelek oraz scyzoryki, więc wszystko zależy od tego, czego potrzebuje klient. Potrafimy stworzyć drobiazgi z nadrukiem lub pójść znacznie dalej i wyprodukować brandowane zestawy prezentowe. Mamy, choćby opcję zorganizowania kawy reklamowej na zamówienie. Wszystkie te warianty spełnią swoje zadanie, jednak zapewne wywrą diametralnie różne wrażenia, gdyż długopis z nadrukiem w istocie każdy widział, jednak już nie każdy otrzymał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z naszego doświadczenia wynika, iż warto stawiać na rozwiązania proste gdy chodzi o gadżety reklamowe, oraz w przypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby sprawdzić potrzeby klientów lub wybrać produkty neutralne, które nie przyniosą niezadowolenia. Własnym kontrahentom służymy profesjonalną radą, oraz również przygotowaniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, realizacji oraz dostawy.

By sprostać zapotrzebowaniu klientów, rozszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej prezentujemy 2 katalogi produktowe z serii Blue Collection oraz Voyager. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Zacznij z nami współpracę

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Wolbrom to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Nasz zespół czeka, aby przenieść Twoją firmę na kolejny etap. Mamy kreatywnych ludzi i najlepsze narzędzia, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?