fbpx

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Kowary

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Kowary jest jednym z miast, w którym bardzo dobrze sprawdzą się nasze rozwiązania. Dlatego Twoja firma rozwinie skrzydła. Zdecydowanie powiększymy zainteresowanie produktami czy też usługami, oferowanymi przez twoją firmę.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Kowary?

Trafiłeś we właściwe miejsce, jako Agencja Marketingowa 360° każdego dnia korzystamy ze swojej kreatywności oraz bardzo dużej znajomości branży oferując naszym konsumentom najlepsze rozwiązania.
Reklama i marketing

Od skutecznych działań marketingowych zależy rozwój praktycznie każdej marki. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej korzyści ona przynosi. Skupiamy się na tym, aby reklama, którą dla Twojego przedsiębiorstwa wykonamy przyniosła Ci jak największe korzyści. Korzyści dla Ciebie to korzyści dla nas.

Projektowanie graficzne

Dział graficzny w naszej firmie pomoże Ci zrealizować Twoje pomysły. Nasza oferta składa się zarówno z projektów do wykorzystania w druku i poligrafii, jak również do użytku w internecie.

Systemy wystawiennicze

Prawidłowa demonstracja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do jej zauważenia. W naszej ofercie znajdziecie materiały Point of Sale, systemy wystawiennicze, jak również systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Trafna i rzetelna ekspozycja Twojej marki jest najważniejsza do zbudowania renomowanej pozycji na rynku. Nieważne, czy chcesz rozkręcić nową markę lub odświeżyć istniejącą - jesteśmy specjalistami z bogatym doświadczeniem, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Dzięki naszej drukarni jesteśmy w stanie wykonać usługi nie tylko w zakresie projektowym, ale także wykonawczym. Możemy wydrukować dla Ciebie wizytówki, katalogi, plakaty, a nawet fototapety.

WWW i E-Commerce

Sporządzimy i wdrożymy każdą stronę www lub odrestaurujemy bieżącą. Możemy także stworzyć dla Ciebie sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Gwarantujemy kompleksową i profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie.

Opinie Klientów

Więcej o Kowary

Populacja: 11834

Długość geograficzna: 15.835590

Szerokość geograficzna: 50.793130

Reklama i marketing

W czasach internetu reklama i marketing to jedne z najważniejszych podpór dobrej strategii firmy. Jest w stanie przyciągać nowych klientów oraz informować bieżących konsumentów o nowej ofercie i o rozwoju naszej firmy. Sprofilowany marketing może znacznie zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większego grona odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Kowary

Poprzez kompleksową obsługę reklamową mówimy o ogóle usług, które możemy zaproponować naszym klientom, wybieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Dlatego na wstępie zawsze przeprowadzamy wnikliwą rozmowę dotyczącą tego czego klient oczekuje podejmując z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° jesteśmy w stanie zaoferować całkowitą obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od projektu do wykonania wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażach reklamy w określonych przypadkach. Pod spodem prezentujemy kilka przykładów współpracy z naszymi klientami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym na terenie województwa pomorskiego, a szczególnie na terenie Starogard Gdańskiego. Z firmą M3 Nieruchomości zaczęliśmy współpracę od 2013 roku i aż do teraz mieliśmy przyjemność wykonać dla naszego klienta wiele profesjonalnych i naprawdę różnorodnych realizacji.

Zapotrzebowania biura nieruchomości jeśli chodzi o marketing mogą być bardzo różne, jednakże dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i badaniu potrzeb zawsze możemy w stanie sprostać oczekiwaniom naszego klienta. Zakres stworzonych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od projektu grafiki do wydrukowania. Dla M3 Nieruchomości wykonaliśmy również flagi reklamowe i profesjonalną reklamę na samochody firmowe wraz z oklejeniem.

Dziedzina naszej oferty sięga również projektowania i wdrażania stron internetowych, gdyż dla M3 Nieruchomości wykonaliśmy również profesjonalną i nowoczesną stronę internetową, gdzie zakres pracy obejmował dogłębne opracowanie projektu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającej strony internetowej.

Cieszymy się, ze współpracy z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz wieloletni klient, który ceni nas i darzy dużym zaufaniem, a my gwarantujemy mu pełen zakres usług reklamowych. Poniżej prezentujemy galerię przykładowych rozwiązań dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Kowary

W dzisiejszych czasach obecność w Mediach Społecznościowych stała się pewnego rodzaju normą, ale nie wystarczy tylko założyć tam konta – taki profil należy również odpowiedzialnie prowadzić. Założenie profilu to z pozoru najprostsza z czynności, jednakże nawet na tym etapie są pewne niuanse, o których nie możemy zapomnieć. Niemniej jednak brak aktywności istniejącym profilu to jedna z gorszych antyreklam, jakie można sobie stworzyć, nawet jeśli firma jest rzetelna i posiada ciekawą ofertę. Nawet sami możemy zauważyć, że szukając wiedzy o produkcie lub usłudze, czujemy zniechęcenie jeśli zobaczymy martwy profil w mediach społecznościowych. Wniosek z tego taki, że jeśli profil już został założony to powinniśmy go prowadzić, a jeśli nie masz czasu aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to może lepszym wyborem będzie zrezygnowanie z założenia konta. Na szczęście, dzięki naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasza znajomość branży pokazuje, że prawidłowo zaplanowana strategia i konsekwentne prowadzenie dobrze skonfigurowanego profilu przynosi duże korzyści biznesowe. Kłopot w tym, że nie każdy jest w stanie sobie na to pozwolić ze względu na brak czasu, czy doświadczenia – dlatego nasza usługa jest rozwiązaniem. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to jednym ze skuteczniejszych rozwiązań będzie zatrudnienie kogoś innego do tego zadania i najlepiej będzie postawić na kogoś, kto posiada już szerokie doświadczenie w tym zakresie. Naturalnie zachęcamy do skorzystania z naszych usług, bo jesteśmy pewni, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Oferujemy zarejestrowanie i skonfigurowanie firmowej strony, i na tym możemy zakończyć współpracę jeśli klient planuje faktycznie samemu nadzorować swój firmowy profil społecznościowy. Lecz jeśli nie ma na to czasu i chciałby powierzyć zadanie fachowcom, z chęcią zajmiemy się prowadzeniem profilu klienta w mediach społecznościowych. Przed podjęciem współpracy porozmawiamy o tym, w jaki sposób klient widzi swoją firmową stronę w social mediach oraz czy będzie mógł dostarczać odpowiednie materiały, między innymi zdjęcia czy grafiki. W końcu social media mają za zadanie w szczególności zaprezentować firmę od środka, na skutek tego potrzebujemy materiały prezentujące przedsiębiorstwo klienta. 

W przypadku zaczęcia współpracy z nami i w określonych innych sytuacjach jesteśmy w stanie zlecić wykonanie takich zdjęć naszemu specjaliście lub poszukać zewnętrznego fotografa. Zwyczajowo sporządzamy szablony graficzne zgodne z identyfikacją wizualną klienta, które będą wykorzystywane do publikacji postów w social mediach. Prowadząc profil korzystamy z dostarczonych danych i z informacji, które możemy w stanie znaleźć na stronie internetowej klienta, ponadto próbujemy uzyskać ciekawe informacje bezpośrednio od naszego usługobiorcy w drodze kontaktu. Staramy się także, aby strona firmy nie była tylko i wyłącznie miejscem do promocji biznesu klienta, bo biorąc pod uwagę, iż chcemy uwidocznić, że za firmą stoją realni ludzie musimy pokazać to nawiązując kontakt z odbiorcami, którzy firmę znają i lubią. Robimy to przy pomocy dostarczania im cennych informacji związanych z branżą firmy i zachęcamy do interakcji poprzez udział w dyskusjach.

Nasza firma przewiduje różnorodne progi abonamentowe zależne od liczby postów miesięcznie, a także od ich treściwości i zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Kowary

Poprawny kierunek w biznesie jest obowiązkowy do zdobycia sukcesu. Znalezienie właściwego kierunku nie jest banalnym zadaniem, w związku z tym powinniśmy skorzystać z doświadczenia ludzi, którzy zajmują się znajdowaniem optymalnych kierunków biznesowo-marketingowych regularnie. Na podstawie informacji, które otrzymujemy o klienta firmie lub marce, staramy się wskazać tor, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze wywiadu z klientem o jego przedsięwzięciu, celach, które chce zdobyć, czy krokach, które zostały już podjęte. Wypatrujemy także dostępne możliwości w branży i omawiamy co można wykonać.

Udzielając rad naszym klientom opieramy się na doświadczeniu zebranym ze współpracy z wcześniejszymi klientami, którzy z naszą pomocą osiągnęli wiele sukcesów w branży. W dodatku sprawdzamy jakim sposobem możemy wesprzeć klienta naszą własną działalnością, czyli jakie usługi reklamowe jesteśmy w stanie zaproponować, aby firma klienta mogła dalej się rozwijać i rosnąć. Systematycznie przychodzimy z pomocą naszym stałym klientom i nieprzerwanie szukamy kolejnych sprawdzonych metod na rozwinięcie ich firmy. Projektujemy też autorskie rozwiązania, które oceniamy na naszych wewnętrznych projektach i jeśli przynoszą zamierzone efekty to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu, które zbieramy przez styczność z dużą ilością branż jesteśmy w stanie opracować metody indywidualnie skonfigurowane do każdej firmy, lub też marki. Niekiedy mogą to w ogóle nie być rewolucyjne rzeczy, ale w takiej sytuacji klient potrzebuje utwierdzenia w przekonaniu lub wskazania mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł o nich nie wiedzieć. My jako Agencja Reklamowa 360 stopni chcemy, aby firmy naszych klientów rozwijały się i dlatego poszukujemy na to rozwiązań, a jeśli coś działa to zapisujemy ten sposób do naszej bazy sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Kowary

Analiza działań wykonywanych przez konkurencje jest elementarnym narzędziem, dzięki któremu możliwe staje się poprawienie funkcjonowania biznesu w swojej własnej branży. Rynek przypomina swoisty żywy organizm, w którym reakcja na przedsięwzięcia konkurentów jest już wymogiem, a nie tylko jedną z opcji. Za pomocą profesjonalnej analizy konkurencji, którą się zajmujemy, możemy zweryfikować, czy dotychczas stosowane strategie i rozwiązania przynoszą oczekiwane skutki w zestawieniu z planem działania konkurentów, a także na podstawie zebranych danych proponujemy dalszy plan działania.

Każdy jeden biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje słabe oraz mocne strony, nie ma rozwiązania idealnego. Rolls Royce ma w ofercie samochody z najwyższej półki bez żadnych kompromisów, nie mają żadnego segmentu wejściowego, a na przykład marka Dacia produkuje samochody przystępne cenowo i powszechnie dostępne, firma nie posiada jakiegokolwiek modelu klasy D i wyższej. Obie firmy funkcjonują i mają się świetnie, pomimo iż zajmują dwa skrajnie odmienne podejścia. Jak to możliwe? Eksponują swoje zalety, maskując równocześnie słabości z tej przyczyny trafiają do odpowiedniego odbiorcy – dzięki przeanalizowaniu ich działań możemy poznać ich metodologię. Bliźniaczo możemy zrobić na przykładzie innych branż oraz na gruncie danych, które zebraliśmy, przygotować odpowiedni plan działania. Zebrane dane oraz opracowane nowe metody przysłużą się wzrostom i większym zyskom.

Zgłębiając działanie konkurentów możemy poznać skuteczne sposoby i strategie działania w danej branży, a także możemy uniknąć błędów, które mogłyby przynieść spore straty. Pogłębiając konkurencyjne strategie zapisujemy też dane, pokazujące nam powtarzające się modne nurty i schematy, które też mogą być przydatne do planowania długofalowych strategii, które ograniczą lub całkowicie unikną różnym niepowodzeniom, a dodatkowo przyniosą obserwowalne zyski. Mając znajomość różnych dziedzin naszych klientów umiemy doradzić, jakie działania można wykonać w odpowiedzi do obecnych działań konkurencji, możemy również przedstawić strategie biznesową na podstawie wcześniejszych analiz bez robienia nowych, lecz zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Dorobek naszego działu graficznego można znaleźć w największych korporacjach w Polsce oraz za granicą. Prace prowadzone są przez fachowców z bogatym doświadczeniem, dzięki czemu dbają o każdy drobiazg. Twojego projektu. Projekty można zlecać osobiście albo mogą być one polecane przez naszych specjalistów od kampanii reklamowych, drukarni albo systemów wystawienniczych, w rezultacie jesteś w stanie zaoszczędzić własny czas osiągając przy tym najlepsze rezultaty.

1. ldentyfikacja wizualna Kowary

Aby osiągnąć sukces na rynku, firma i jej marki powinny się odpowiednio wiązać ze sobą i powinny docierać do prawidłowych odbiorców. Do zrobienia owego celu potrzebujemy przemyślanej identyfikacji wizualnej, która pobudzi w interesantach stosowne uczucia i odbiorcy zapamiętają ją. Przygotowanie identyfikacji wizualnej stanowi kompleksowy proces, w którym przyglądamy się założeniom firmy, a dalej pracujemy nad całą strategią wizualnej komunikacji, która będzie pracować w taki sposób, aby spełniać określone założenia. W przebiegu tego procesu tworzona jest nazwa, logo, a także księga znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, w której opisujemy, w jaki sposób korzystać z systemu identyfikacji wizualnej i która ma w sobie też wszystkie wskazane plany materiałów użytkowych jak katalogi, wizytówki, czy papier firmowy.

Faza wstępna przebiegu tworzenia identyfikacji wizualnej to każdorazowo ankieta z usługobiorcą i gruntowna analiza rynku, na którym funkcjonuje lub chce pracować, a więc przede wszystkim musimy dogłębnie zbadać terytorium, na którym przyjdzie działać istniejącej firmie. Bez tego otwarcie procesu jest niedozwolone, ponieważ brak jest ważnych informacji, które mają wpływ na rozpoznanie cech identyfikacji wizualnej. Na podstawie analizy zebranych przez nas danych przystępujemy do procesu przygotowywania identyfikacji wizualnej, której kolejnym krokiem jest sformułowanie nazwy firmy, produktu, a jeśli ta już istnieje to porównujemy obecną nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne poprawki. Bezspornie zmiana utwierdzonej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszym pomysłem, dlatego w takich sytuacjach zazwyczaj nie zmieniamy nazwy. Następnie zaczynamy proces projektowania logo, podczas którego przygotowujemy różne propozycje i warianty graficzne. Propozycje logo powstają w oparciu o informację uzyskane z ankiety z usługobiorcą, jak też z tych pozyskanych z przeglądu rynku, co pozwoli nam dopasować logo oraz tożsamość marki do rynkowych realiów, jak i do wymagań klienta. Z projektów, które pokazujemy usługobiorcy zostaje przez niego wybrana jedna wariacja, która w późniejszym procesie jest doszlifowywana w celu dopięcia końcowej wersji. Skończone logo staje się gruntem do opracowania innych elementów identyfikacji wizualnej, które nie mogłyby powstać bez wcześniejszego opracowania logo.

Z przygotowanym logo możemy zacząć projektowanie innych elementów identyfikacji wizualnej, co nie oznacza, że następne etapy identyfikacji wizualnej są mniej skomplikowane. Faktem jest, iż zaprojektowanie designu logo jest najdłuższym etapem, gdyż jest to główny element wymagający opracowania i przemyślenia każdego względu, który będzie oddziaływać na odbiorcę. Pomimo to w procesie opracowywania kolejnych elementów wcale nie wyłączamy analizowania z procesu, ponieważ wszystkie elementy muszą być spójne z wykonanym logo, powinny z nim prawidłowo współgrać i komponować się, aby w rezultacie wypracować pełny wizerunek marki. Dopasować musimy odpowiedni krój czcionki, harmonijne zestawy kolorów, jak również zasady ich łączenia i ekspozycji. Co więcej nie możemy zapomnieć o przygotowaniu podstawowych materiałów użytkowych takich jak ulotki, papier firmowy, koperty, wizytówki, a także teczki wraz z marketingowymi przykładami ich zastosowania. Przedział potrzebnych rzeczy jest ustalany indywidualnie, z uwagi na fakt, iż przykładowo podczas brandingu produktowego potrzebna może być pismo reklamowe, ale niekoniecznie papier firmowy.

Wszelkie te informacje wraz z instrukcją i przykładowym użyciem zapisywane są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to katalog dla usługobiorcy, swoista instrukcja użytkowania i postępowania z logiem, jak również z całą stworzoną identyfikacją wizualną. Dokument będzie również bardzo przydatny w momencie współpracowania z innymi studiami reklamy i grafiki, gdyż dzięki tej książeczce posiadają wytyczne o stylu, w którym powinny być przygotowane wszystkie materiały reklamowe. Za pośrednictwem tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowuje spójną kompozycję przez cały czas, zakładając postępowanie zgodne z wytycznymi mieszczącymi się w brand booku.

Opracowanie odpowiedniego systemu identyfikacji wizualnej wymaga żmudnego procesu, w którym weźmie się pod lupę wszelkie zmienne, które mają wpływ na jej wygląd i charakter – są to dla przykładu analiza rynku i konkurencji, jak również potencjalnych konsumentów wraz z oczekiwaniami i planem, który ma spełnić projekt dla zleceniodawcy.

2. Projektowanie logo Kowary

Perfekcyjne logo przyciąga wzrok i budzi stosowne uczucia z daną marką lub firmą. Określenie znaku graficznego w ten sposób, aby wzniecał w odbiorcach właściwe skojarzenia nie jest prostym problemem nawet jeśli ostateczny efekt jest schludny i nieskomplikowany. Proces kryjący się za dowolnie wybranym, starannie zrobionym logo jest bardziej szczegółowy i długi niż mogłoby się wydawać. Startem każdego projektu logo jest dogłębny wywiad z klientem na temat tego, jakie ma spełniać logo i do jakich klientów ma trafiać. W tym celu powinniśmy przegadać między innymi, w jakiej branży działa nasz kontrahent, kto jest jego konkurentem, kim są interesanci jego produktu i jak znak graficzny marki ma na nich oddziaływać. Dzięki zgromadzeniu i przebadaniu tych informacji będziemy mogli przystąpić do wstępnej kreacji konceptu logo.

Okres pracy nad pierwotnym konceptem to twórcza wymiana zdań, z której wyłaniamy koncepty, po czym są przebierane, a wyselekcjonowane pokazujemy klientowi. Tworzone koncepcje najlepiej wykreślić na papierze, aby przedstawić ogólny zarys i ideę, które jeśli są zgodne z założeniami danego projektu następnie dokańczane są w końcową propozycję projektu. Opcji, które prezentujemy klientowi zazwyczaj jest więcej niż jedna i mogą to być też odmienne propozycje wywodzące się z różnych wstępnych koncepcji. Jednak, na tym etapie konsument otrzymuje już propozycje logo, z których wytypuje jedno do stuprocentowego dopracowania.

Ostateczna część, podczas której dopracowujemy stworzony znak graficzny to dopieszczanie drobiazgów. Testujemy jak logo sprawdzi się w różnych wariantach kolorystycznych, sprawdzamy jego układ i przygotowujemy kilka wariacji, z których także będzie wybrana ostateczna opcja. Zaakceptowany projekt jest na końcu zapisywany do odpowiednich obrazów wektorowych i rastrowych. Wskazane jest też, aby opracować przynajmniej elementarną księgę znaku, która prezentuje, w jaki sposób używać przygotowane logo.

3. Grafiki reklamowe Kowary

Informacje wizualne są nieustannie pierwszymi, które przechwytujemy i pojmujemy, w związku z tym zadbanie o doskonałe projekty graficzne ma wysokie znaczenie dla wszelkiego biznesu. Z tej racji nie dajemy niczego przypadkowi i pracowicie badamy plan, jaki ma spełniać grafika w konfrontacji ze środowiskiem – rynkiem – na którym przyjdzie jej działać.

Projektujemy dla największych firm w swojej branży oraz troszczymy się o to, aby ich wizerunek prezentował się jak najlepiej, przy naszej pomocy. Atrakcyjna grafika reklamowa nie tylko ładnie wygląda, lecz realizuje dodatkowo określone cele i wzbudza odpowiednie emocje. Na skutek współpracy z największymi markami i zrealizowaniu wielu tysięcy projektów wiemy dokładnie, w jaki sposób zrobić najlepszą grafikę, która spełni cele biznesowe i zadba o najlepszy, i logiczny wizerunek firmy. Nasze prace graficzne cechuje wysoka jakość i profesjonalizm. Precyzyjnie projektujemy każdy element zadania w taki sposób, aby mógł spełniać swoje szczególne zastosowanie i aby komponował z pozostałymi elementami praktyczną i komponującą się całość przekazującą konkretny komunikat do odbiorcy.

Jesteśmy w stanie stworzyć szeroki zakres projektów graficznych przygotowanego do wydruku mało- i wielkoformatowego, a także do użytkowania na stronie www. Posługując się przykładem, stworzymy projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów oraz projekty grafik do umieszczenia w sklepach internetowych e-commerce lub do użytku w mediach społecznościowych. 

Nasz dział grafiki zajmuje się również tworzeniem rozpoznawalnych wizerunków firm i kreowaniem marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowe usługi graficzne.

4. Abonament graficzny Kowary

Wiemy, jak niełatwo jest wyszukać profesjonalnego grafika, z tego powodu stworzyliśmy specjalną ofertę, dzięki której możliwe staje się zatrudnienie całego zespołu graficznego w cenie jednego grafika. Na skutek tego Twoja firma nie traci czasu na poszukiwanie pracownika, który może zmienić zdanie, a otrzymuje wysokiej jakości projekty graficzne od profesjonalnego zespołu z wieloletnim doświadczeniem znającego Twoją dziedzinę, preferencje i aktualnie panujące trendy. Produkowane przez nas grafiki są zawsze w pełni profesjonalne i przemyślane pod kątem zadania, jakiego mają wykonywać. 

W czasie naszego ponad 15-letniego doświadczenia mieliśmy przyjemność współpracować z wieloma znanymi markami, które dzięki naszej pracy zdobyły kolejny szczebel na drabinie sukcesu.

Zakres naszych prac obejmuje między innymi:

 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy
 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty
 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX

To wszystko możesz zdobyć w jednej opłacie. Wszelki zakres świadczonego serwisu w ramach abonamentu ustalany jest z osobna.

Dodatnie cechy tego rozwiązania to w szczególności zaoszczędzenie czasu, finansów i gwarancja bezpieczeństwa – najmujesz pełny personel graficzny, który korzysta z legalnego oprogramowania i terminowo przekazuje zlecone projekty. Dzięki nam nie musisz kupować sprzętu komputerowego, specjalistycznego oprogramowania ani szukać pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to bardzo szerokie pojęcie, które warto by sprostować, bo będzie to jeden z kluczowych rodzajów działań marketingowych w Twojej firmie. Poniżej znajdują się najpopularniejsze i najbardziej skuteczne rodzaje kampanii wraz z opisami, czym one są.

1. Kampanie Google Ads Kowary

Kompleksowa obsługa reklamowa to całość świadczeń, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym interesantom, które dostosowujemy zważając na potrzeby i oczekiwania naszych interesantów. Dlatego na pierwszym etapie za każdym razem organizujemy szczegółowy wywiad na temat tego czego klient oczekuje zaczynając z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° możemy zadeklarować szeroką obsługę reklamową od A do Z, począwszy od projektu przez przygotowanie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażach reklamy w szczególnych przypadkach. Na dole przedstawiamy przykładowe współpracę z naszymi kontrahentami w dużym zakresie działania.

Mamy status partnera Google!

Status partnera Google Ads zaświadcza, że nasza agencja w umiejętny sposób prowadzi kampanie swoich kontrahentów, prowadzi ich rozrost w wyniku zarządzaniu ich kampaniami, jak również, że ma certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w płaszczyźnie Google Ads.

Google AdWords, bo tak pierwotnie zwały się kampanie reklamowe Google Ads, są technologią pozwalającą na dojście z własną ofertą do większego grona konsumentów w krótkim czasie, a dzięki narzędziom analitycznym możemy tak uregulować kampanię, by osiągnąć jak największe korzyści przy małej inwestycji finansowej. Przy użyciu Google Ads możemy osiągnąć pewne cele, przykładowo zwiększenie liczby osób odwiedzających nasze strony, lub zwiększenie liczby klientów, a zadania te możemy wykonać za pomocą różnych kampanii takich jak np. typowe kampanie w wyszukiwarce i zaawansowane displayowe albo nawet inteligentne kampanie zakupowe.

Przewagą reklam Google Ads nad standardową koncepcją promocji jest jej szeroka możliwość konfiguracji oraz możliwość dogłębnego sprawdzenia efektów. W przypadku zwykłych technik jak ulotki, czy prasa lub telewizja mamy do dyspozycji mały pakiet danych statystycznych na temat ich skuteczności. Opcję skonfigurowania takiej klasycznej kampanii oraz wycelowania w docelową grupę interesantów również nie są pierwszorzędne. 

Z drugiej strony w kampaniach Google Ads możemy wybrać do jakiego dokładnie typu odbiorcy chcemy kierować nasze reklamy, a także możemy zdecydować, o których godzinach powinny się ukazywać. Możemy tytułem przykładu kierować działanie marketingowe do dyrektorów małych i średnich firm transportowych znajdujących się w wybranym rejonie, którzy wydają określoną ilość środków na eksploatację swojej floty i pokazać im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy akurat mają czas na przeglądanie internetu. Ani jedna forma tradycyjnej promocji nie pozwala na tak szerokie definiowanie grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Kowary

Kampanie produktowe są szczególną kampanią reklamową dostosowaną głównie na sprzedaż produktów w sklepach internetowych. Wyświetlają one podstawowe dane produktu takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą bezpośrednio na sklepową stronę zakupu, gdzie można dokonać transakcji.

Rynek e-commerce niezmiennie powiększa swoje udziały w zakupy konsumenckie, a także w zakupy B2B. Nic nie wróży na to, aby ten nurt miał ulec wygaszeniu, o ile zwykłe sklepy prawdopodobnie będą dalej z nami to bez wątpienia większy udział będą miały to kupujący i przedsiębiorca muszą w jakimś sposobem napotkać się na wirtualnym rynku. Istnieją na to wielorakie sposoby,  a jednym z nich są kampanie zakupowe Google. Sygnują się one znaczną produktywnością, jak też niskim kosztem pozyskania klienta. Na dodatek dzięki kampaniom zakupowym konkretnie trafiamy do grona ludzi zainteresowanych kupnem danych produktów.

Zaraz po zaczęciu kampanii zakupowej Google, promowane produkty lub usługi pokażą się na samej górze listy wyszukiwania przed wynikami organicznymi. Produkty są rzetelnie dopasowane do zapytań klienta, na przykład, jeżeli klient szuka kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeśli dysponujesz takim produktem w swojej ofercie i uruchomimy dla Twojego sklepu taką kampanię, to Twój produkt pojawi się w wynikach wyszukiwania klienta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po kliknięciu w Twój produkt trafia bezpośrednio do Twojego sklepu, gdzie może kupić produkt. Prosta i bardzo efektywna metoda.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to rodzaj reklamy, który szczególnie rekomendujemy wszystkim sklepom internetowym i biznesom e-commerce bez względu na branżę. Współpracujemy ze sklepami internetowymi z rozmaitym asortymentem. Mogą to być elektronika, ubrania, czy nawet systemy ogrzewania – jeżeli są w sklepie online to dzięki kampaniom zakupowym możemy skutecznie napędzić sprzedaż wszelkiego produktu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Kowary

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Social media codziennie chłoną dużo uwagi ludzi, a najpopularniejszym wzorem zapewne jest Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom czas oderwania od codzienności oraz odpoczynek może także posłużyć jako wydajne narzędzie reklamowe.

Uczestniczenie różnorodnych firm w mediach społecznościowych nie jest przypadkiem. W wyniku tego biznes może zyskuje na wiarygodności i ma szansę wciągnąć odbiorców w interakcję ze swoją marką, co często może przełożyć się na poprawę wyników firmy. Lecz obecność w social mediach to jedno, a kampania to drugie. Dzięki kampaniom reklamowym w mediach społecznościowych możemy dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców i co jest w równym stopniu istotne możemy dokonać bardzo skutecznego wyboru do kogo chcemy skierować kampanię marketingową. Chciałbyś pokazać reklamę swojego produktu entuzjaście bezglutenowych, bio organicznych produktów, którego ulubionym kolorem jest łososiowy? Nie ma problemu. To właśnie jest duża siła kampanii reklamowych w social mediach. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Motywy, jakie mogą wprowadzać w życie reklamy w mediach społecznościowych są różne i nie muszą być ograniczane tylko do samej reklamy produktu. Możemy także poszerzać świadomość marki i bazę odbiorców generowanej treści, aby coraz więcej użytkowników wiedziało o Twojej firmie. W ten sposób grono zgromadzone wokół Twojego biznesu wzrośnie, a konwersja przyjdzie sama, gdyż konsumenci ze świadomością istnienia Twojej marki mogą również zacząć się z nią utożsamiać i własnowolnie będą chcieli skorzystać z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być wtedy idealnym dodatkiem pokazującym szerszy zakres oferty niż początkowo można przedstawić.

Strategii, jakie dają media społecznościowe jest naprawdę dużo. Z naszego doświadczenia wiemy, że biznesy, które wykorzystują te możliwości rosną bardziej niż te, które z nich nie korzystają. Warto zainteresować się tym tematem – z przyjemnością posłużymy pomocą.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Kowary

Kampania outdoorowa, zewnętrzna, out-of-home to jedna z najstarszych form marketingu, którą widzimy wszyscy. Możemy zobaczyć te metody reklamy w drodze do pracy, w trakcie zakupów czy, nawet podczas wyjścia na spacer. To banery, szyldy reklamowe, billboardy i wszystko w plenerze, co w jakiś sposób przekazuje nam komunikat marketingowy.

Metoda reklamowa jest stara, ale niewątpliwie nadal skuteczna, tego nie da się ukryć. Wyjdź na zewnątrz, na pewno zauważysz jakąś tablice z reklamą albo baner – szczególnie w dużych aglomeracjach. Reklama outdoorowa to coś, z czym styka się praktycznie każdy i tak naprawdę na co dzień, jest ona tak częsta, że nawet się nad tym nie zastanawiamy. Czy to znak, że taka forma reklamy będzie mniej efektywna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, należy zadbać o jej systematyczną aktualizację, aby się nie opatrzyła i nie wtopiła w tło. Fakt, że styczność z marketingiem outdoorowym to niejako codzienność powoduje, iż wszystkie zmiany i aktualizacje wprowadzają powiew świeżości i z zaciekawieniem rejestrujemy takie zmiany. Mijanie ciągle tej samej reklamy po prostu nudzi się, ale jeśli na jej miejscu pojawia się coś nowego to z pewnością każdy przyłapał się na przyjrzeniu się takiej reklamie. Nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany ofertą z billboardu to i tak zauważył fakt jej modernizacji, a to również ma znaczenie!

Jak wszystkie formy reklamy i ta outdoorowa ma również swoją specyfikę, do której musimy dostosować przekaz. Najważniejsza cecha oglądający ma niedużo czasu na zapoznanie się z treścią reklamy z tej przyczyny musi być ona krótka, zwięzła i przekazywać jasny, zrozumiały komunikat. Równie dobrze jest również uwypuklić w tej reklamie swoją, obecność w przestrzeni wirtualnej i krok po kroku reklama ewoluuje w formę hybrydową. Opcji jak zwykle jest wiele, ale wymagane jest duże doświadczenie, aby je sprawnie wykorzystać oraz utrzymać spójność na każdym etapie kampanii zewnętrznej, z tego względu najlepiej odezwać się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Kowary

Kampanie wideo to ciekawa metoda zaprezentowania odbiorcom oferty swojej marki – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to ruchomy obraz jest warty co najmniej dwa razy tyle. Co więcej, wideo reklama ma unikatowe możliwości, które są nieosiągalne dla statycznych zdjęć, czy grafik i z jednej sesji filmowej można zrobić aż kilka materiałów promocyjnych.

A co z rozpowszechnieniem reklamy? Posiadając już skończone wideo, możemy rozpocząć reklamę w kilku kanałach promocyjnych. W przypadku gdy można gdzieś wyświetlić wideo, to nic nie przeszkadza, aby takową możliwość wykorzystać. Kampanie wideo można efektywnie uruchomić na YouTube, czy Facebooku, a dodatkowo na zyskującym popularność TikToku. Możemy stworzony materiał wideo zastosować go także jako ogólny film promujący przedsiębiorstwo oraz wyświetlający się tylko na stronie firmy. Możliwości jest bardzo dużo, a ważną zaletą kampanii wideo jest fakt, że w ramach jednego planu zdjęciowego możemy uzyskać wiele materiałów, które jesteśmy w stanie wykorzystać nawet na wszystkich wspomnianych kanałach promocji.

Kampanie wideo, w taki sam sposób jak w przypadku zwykłych reklam w przestrzeni cyfrowej, jesteśmy w stanie kierować do określonej grupy użytkowników. Z tego powodu przygotowując konkretny materiał promocyjny, można go także przedstawić konkretnej grupie osób, co ma pozytywny wpływ i potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo jest w stanie osiągnąć. Ta metoda marketingu może okazać się też w wyższym stopniu angażująca, dlatego nawet niedługim filmem można niekiedy pokazać dużo więcej niż szczegółową infografiką. Nie znaczy to jednak, że z innych form marketingu powinniśmy zrezygnować, nie o to nam chodzi. Po prostu należy pamiętać o unikalnych możliwościach każdej z nich, wszystkie metody reklamowe powinny się także doskonale łączyć. Niezależnie od wybranych kierunków reklamy, z naszą pomocą rezultat końcowy z pewnością będzie satysfakcjonujący.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

W trakcie dzisiejszego rozwoju internetu nie można zapomnieć o efektywnym działaniu swojej firmy w sieci. Ważne jest, aby każde przedsiębiorstwo zadbało, jak najmocniej się tylko da o swój wizerunek w internecie.

1. Strony internetowe Kowary

Bez strony internetowej idzie działać, ale nasze doświadczenie i wszystkie dostępne informacje, pokazują, iż klienci poszukują w internecie wiadomości na temat przedsiębiorstw lub marek i produktów, którymi są zainteresowani. Nie posiadanie takiej strony nie zawsze musi oznaczać utratę ufności konsumenta, lecz wiążę się z dużym minusem dla prezentacji firmy. Powinniśmy o tym pomyśleć z oczu konsumenta – jeżeli nie dowie się żadnych informacji o produkcie od bliskich, to wyciągnie telefon i zajrzy w internet, bo to będzie najłatwiejsze. Kiedy nie znajdzie żadnej wiedzy na dany temat, to jest duża szansa, że najzwyczajniej odpuści sobie.

Lepiej jest, jeżeli konsument obejrzy nawet prostą, zwyczajną stronę internetową niż żeby nie znalazł żadnych wiadomości o produkcie, firmie, czy marce, która go zainteresowała. Tutaj też pojawia się problem dostosowania strony internetowej do biznesu, bo nie wszystkie przedsiębiorstwa potrzebują dużego i rozbudowanego portalu internetowego i może zupełnie wystarczyć krótka strona wizytówka lub tzw. landing page. W obu tych przypadkach powinniśmy jednak zaprojektować jej estetyczną i prawidłową prezencję. Odnalezienie firmowej strony w sieci to jedno, a właściwe przekazanie przez tę stronę wiadomości to drugie. Jeżeli okaże się, że konsument nie umie wyszukać odpowiedzi na interesujące go pytania, bo strona odpycha nieestetycznym wyglądem i chaotyczną organizacją danych, to wynik końcowy będzie identyczny do tego jakby tej strony internauta w ogóle nie odnalazł.

Przy użyciu profesjonalnej strony internetowej nie tylko przekonasz do siebie potencjalnych klientów lub kontrahentów, ale także zaoszczędzisz czas. Wszystko, dlatego że na stronie internetowej możesz zawrzeć bazę informacji, o które często pytają klienci. Możesz również opisać standardowe usługi, działania lub sytuacje. To sprawi, że odbiorca będzie mógł dowiedzieć się potrzebnych informacji, a osoba, która miałaby to wyjaśniać, zaoszczędzi mnóstwo czasu, nie musząc tego robić lub ewentualnie doda tylko informacje na stronie, których brakowało i odpowie na dokładniejsze pytania.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Tworzeniem stron internetowych możemy się zająć kompletnie, od wykonania wstępnych wersji i projektów po finalne wdrożenie, uruchomienie i oddanie usługobiorcy w pełni gotowej, działającej strony. Możemy także zrobić usługi jednostkowe, czyli wdrożyć i postawić wcześniej zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia we własnym zakresie. Możemy zająć się  również wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem porzuconych projektów jeśli stwierdzimy, że jest taka możliwość. Wszystko zależne jest od tego, jakie oczekiwania ma nasz klient.

Rzecz jasna, każdy projekt zaczynamy od ustalenia drobiazgów oraz rozmowy o tym jak ma prezentować się przyszła strona internetowa albo jakie są oczekiwania odnośnie poprawy, czy rekonstrukcji bieżących stron www. Po zakończeniu ustalania detali i po wykonaniu rzetelnego wywiadu zaczynamy pracę nad projektem. Prace projektowe nad stroną internetową przeprowadzamy opierając się o informacje, które uzyskamy od klienta i które rzecz jasna powiększamy o własne doświadczenie. W przypadku braku informacji, czy wizji dotyczącej tego, jak ma prezentować się strona, będziemy podsuwać autorskie wizje, co do których będziemy musieli uzyskać akceptację, żebyśmy mogli pracować dalej. Na start tworzymy projekt wizualny, aby zaprezentować realny wygląd strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze dość swobodnie modyfikowany. Projekt graficzny jest przedstawiany klientowi i z nim omawiany, a po zrobieniu wszystkich omówionych zmian i dopracowaniu detali przekazujemy ostateczną wersję do akceptacji klienta. Tylko po akceptacji od strony klienta strony przystępujemy do programowania funkcjonalności i wdrożenia. Zmiany w trakcie tej części prac mogą być już trudne do zrobienia nie licząc prostej kosmetyki.

Prace programistyczne nad witryną internetową przenoszą szkic graficzny na funkcjonalny system. Na tym etapie testujemy również wszystkie konieczne i dodatkowe funkcjonalności, ponadto umieszczamy otrzymane treści – stworzenie materiałów na stronę możemy także innej firmie lub utworzyć samemu. Strona internetowa zaczyna fizycznie istnieć w sieci i jesteśmy w stanie powierzyć usługobiorcy roboczy adres URL do przeglądu postępów projektu. Po skończeniu prac programistycznych wręczamy tak stworzoną stronę internetową do finalnej akceptacji usługobiorcy. Na koniec zostaje już tylko ostateczne wdrożenie i wystartowanie strony internetowej pod adresem finalnym.

2. Sklepy internetowe Kowary

Sklepy internetowe, to strony internetowe, na których możemy bezpośrednio zakupić asortyment lub usługi. Sklepy internetowe są przeważnie ujednolicane z platformami opartymi o koszyk zakupowy, oferującymi większy wybór asortymentu, lecz nawet taki oferujący tylko sześć wariantów jednego produktu, również można ogłosić sklepem internetowym. Co więcej, serwisy oferujące kupno usług cyklicznych poprzez stronę można by doczepić pod pojęcie sklepów internetowych. Sklep internetowy najłatwiej rzecz ujmując jest stroną, która pozwala dokonanie pełnego zakupu razem z zapłatą przez internet, bez uprzedniej konieczności kontaktu pracownika i manualnego przekazywania poleceń zapłaty.

Sklep internetowy polecamy, klientom, którzy mają już dochodowo działający biznes offline, czyli takim, którzy np. posiadają hurtownię stacjonarną. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć się za działalność od sklepu internetowego, wszak taki koncept jest mniej kosztowny porównując do najmu lokalu i jego zatowarowania. Otwarcie sklepu internetowego to też świetna inicjatywa nawet jeśli klient posiada już inny kanał dystrybucji w internecie np. na dużych serwisach aukcyjnych, ale chce podwyższyć swój zysk otwierając kolejny bardziej suwerenny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Wprowadzenie sklepu internetowego jest jednym z dominujących sposobów na trafienie do konsumenta detalicznego, czyli do standardowej osoby. Oczywiście są także rozwiązania dla interesantów hurtowych B2B. Całokształt w takim wypadku wygląda trochę inaczej, ale działa na tym samym wzorcu – kontrahent może skompletować swoje zamówienie hurtowe i zaakceptować je do realizacji, wszystko automatycznie przez internet. W obu przypadkach rozwiązania takie oszczędzają mnóstwo czasu, gdyż klient, bez różnicy czy to będzie pojedynczy konsument, czy kontrahent biznesowy, w zasadzie obsłuży się sam. Widzieliśmy przypadki, kiedy biznes rozpoczął się od zwyczajnego sklepu online, a następnie rozwinął się także na tradycyjne metody sprzedaży poprzez sklepy stacjonarne, więc możemy śmiało powiedzieć, że wdrożenie sklepu internetowego zalicza się do jednych z lepszych opcji na początek działalności.

Sektor oferowanych przez nas usług obejmuje też renowację istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli przebadanie, czy wszystko jest ze sklepem internetowym okej. Wiele razy mieliśmy styczność ze sklepami internetowymi, których właściciele nie byli usatysfakcjonowani z ich wydajności, a po naszej interwencji sklepy zaczęły przynosić upragnione obroty. Modernizacja sklepu, wiąże się z aranżacją nowej szaty graficznej do obecnie używanego planu strony lub wiążę się ze stworzeniem nowego schematu wraz z szatą graficzną. To trochę jakby konstruować nowy sklep z taką różnicą, że wszystkie produkty i strony są dodane i również działają już wszystkie niezbędne systemy. Sklep internetowy może także normalnie funkcjonować podczas modernizacji wyglądu, ponieważ uprzednio konstruujemy projekt w środowisku wstępnym, a dopiero potem wprowadzamy to na oryginalny sklep internetowy. Tak samo jak podczas projektowania stron internetowych, przed podjęciem się restaurowania wizerunku sklepu internetowego, jesteśmy zobowiązani, aby przeprowadzić rozmowę w sprawie oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wizerunek. Później tradycyjnie przygotowujemy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane do działania.

Skomponowanie sklepu internetowego od podstaw również rozpoczyna się od badania oczekiwań i potrzeb klienta i uzgodnienia ogólnego wyglądu całego przedsięwzięcia. Po ustaleniu wszystkich segmentów tak jak w wypadku tworzenia stron internetowych rozpoczynamy proces projektowy przechodzący przez etapy opracowania koncepcji, przygotowania projektu wizerunku, programowania, sprawdzania i finalnego wdrożenia po otrzymaniu akceptacji na koniec wszystkich wymienionych etapów. Po sfinalizowaniu wdrożenia klient otrzymuje sklep internetowy przygotowany pod klucz, gotów do natychmiastowego zaczęcia pracy, a jeśli klient będzie pracować pierwszy raz z takim systemem to zalecamy także naszą usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Pracujemy na różnych systemach sklepowych, w tym: shoper, woocomerce, czy presta shop. Jednak nie ma żadnych barier, aby klient samemu zaproponował system, na którym ma być oparty sklep internetowy jeśli jest już do któregoś przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Kowary

Dzierżenie internetowej strony dla swojej firmy, czy marki osobistej to dzisiaj pewna oczywistość. Lecz, żeby ta mogła funkcjonować prawidłowo trzeba się nią także dobrze zająć, czyli trzeba dobrze zarządzać stroną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Kierowanie stronami internetowymi jest jedną z tych czynności, które sprawiają, że wszystko z pewnością funkcjonuje tak jak należy. Sporo właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych w ogóle nie zajmuje się administracją, czy prawidłowym zarządzaniem swoimi stronami, a to błąd, który kosztuje sporo wysiłku, kiedy wystąpią różne problemy. Zadanie sterowania stroną polega także na prowadzeniu jej treści i zmienianiu do ciągle biegnących trendów. Przykładem z życia mogą być aktualizacje przeglądarek internetowych, które mogą sprawić, że strona nie wyświetla się tak jak powinna. Powinniśmy na to adekwatnie odpowiedzieć i naprawić stronę, aby nie traciła swojej wartości w oczach algorytmów wyszukiwarek, lecz aby było to możliwe potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani ludzie i duża wiedza.

Aktywna i cyklicznie modyfikowana strona internetowa pokazuje także, że biznes, który przedstawia jest czynny, oraz że stoją za nim ludzie z krwi i kości. Fachowo menadżerowana strona pomaga też zadbać o ciągle dużą ilość odwiedzin, a co za tym idzie, pomaga utrzymanie stałego napływu klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które dana firma oferuje. Aby było to możliwe potrzeba zatroszczyć się nie tylko o dobre funkcjonowanie strony internetowej od strony funkcji, ale również o pokazanie na stronie internetowej właściwych treści o odpowiednio wysokiej jakości. Poprzez treści mamy tu na myśli aktualizacje wpisów na firmowego bloga lub umieszczanie ciekawych artykułów, a także pracę nad wysokiej jakości opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. Jeżeli chodzi o techniczne cechy, mamy tu na myśli regularne aktualizacje systemu strony internetowej i terminową obsługę techniczną słowem przykładu dbanie o to, że strona internetowa wyświetla się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie poprawnego działania wtyczek zainstalowanych na stronie, które zapewniają różnorodne dopełniające funkcje.

Ważne jest też czuwanie nad bezpieczeństwem strony internetowej, którą zapewniają wyżej wspomniane aktualizacje całego systemu i wtyczek, jednak do tego należy także dołożyć dbanie o aktualność wszelkich certyfikatów bezpieczeństwa. Bezczynność w aspekcie bezpieczeństwa strony internetowej może poskutkować pojawieniem się komunikatu mówiącym, iż witryna internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Możliwe jest nawet, że strona internetowa zostanie przechwycona przez hakerów. Z uwagi na te wszystkie powody warto przydzielić takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi doświadczonym profesjonalistom.

Administracja WWW

Możemy zagwarantować kompleksową obsługę w kwestii kierowania i zarządzania stronami internetowymi. W tym między innymi:

 • Edycja istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.
 • Projektowanie graficzne na potrzeby stron internetowych.
 • Przeprowadzanie systematycznych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek potrzeby przywrócenia starej wersji strony internetowej w przypadku wystąpienia awarii.
 • Uaktualnianie, wprowadzanie nowych treści na stronę internetową.
 • Aktualizacje systemów zarządzania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami, które gwarantują opcjonalne funkcje, a także dbanie o ich prawidłową pracę.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe publikowanie treści, tzw. Content Marketing.
 • Konserwacja strony internetowej przed wirusami i włamaniami.

Usług, które możemy wykonać jest oczywiście więcej, lecz lista jest długa, gdyż całościowa oferta nie kończy się tylko na patrzeniu w panel administracyjny. Zachęcamy do skontaktowania się z nami i przedstawienia, jakich usług Państwo potrzebują, a my przygotujemy coś na miarę tych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Kowary

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony to coś, co często jest bagatelizowane, a to prowadzi do tego, że witryna lub sklep internetowy będą nieprzyjazne w użytkowaniu dla internauty. Technicznie w branży nazywa się to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma właśnie ogólnie pojęta użyteczność strony, która składa się z różnych elementów i małych szczegółów. Mogłoby się zdawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko okej, natomiast dopiero jak spojrzy na to profesjonalista, to zaczynamy dostrzegać mankamenty. One się nie pojawiają tylko ukazują się – to istotne, bo ciągle tam były i nie zrodziły się wskutek spojrzenia fachowego oka. User Experience ma wielkie znaczenie na to, jakie są doświadczenia klienta ze stroną i czy stronie uda się np. pobudzić klienta do zakupu.

Nieprzyjemny UX może mieć ogromny wpływ na to, że strony albo sklepy nie dostarczają takich dochodów, jakich powinny i są po prostu niewydajne. Owszem – słaba strona lub sklep może działać, odbiorcy się w końcu przyzwyczają jeszcze bardziej jeśli są zdeterminowani, jednak co by się stało, gdyby UX został poprawiony? Z naszego doświadczenia wiemy, że po interwencji naszych profesjonalistów wyniki są znacznie lepsze, a po gruntownych zmianach, które również możemy przeprowadzić, nawet martwe strony zaczynają przynosić efekty.

To niesamowite jak bardzo małe drobiazgi mogą wpływać na produktywność każdej strony internetowej lub sklepu i jak dużo czasu mogą zaoszczędzić jeżeli są zrobione w prawidłowy sposób. Coś, co mogłoby się wydawać proste dla zarządcy strony lub sklepu internetowego nie musi takie być dla internautów. Wiele razy byliśmy świadkami sytuacji, w których niby zauważalna na samej górze opcja nie była obserwowana przez odwiedzających stronę internetową. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym rozlokowaniem, błędnym rozmiarem lub nawet nieodpowiednim odcieniem, który w przypadku danej opcji może być przez obserwatora ignorowany ze względu na przyzwyczajenia z obcowania z innymi, lepiej zoptymalizowanymi stronami internetowymi. Między innymi takimi szczegółami zajmują się nasi fachowcy od UX.

Zaczynając pracę nad aspektami User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy na wstępie przeprowadzić rozmowę z naszym usługobiorcą, do którego dana strona internetowa należy. Powinniśmy poznać jakie zadania powinno realizować dana strona, abyśmy byli w stanie zrobić UX danej strony pod względem specyficznego profilu użyteczności. Odmienne potrzeby posiada użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne zaś potrzeby będzie miał użytkownik będący biznesmenem, czyli firmą, klientem typu B2B. Mimo że niezgodności pomiędzy tymi dwoma typami użytkowników są dość dyskretne to jest parę różnic całkiem dużych, które należy uwzględnić przy projektowaniu UX – można również zrobić oddzielnie UX dla każdego z tych konsumentów i będzie on wydzielany za pomocą np. statusu zarejestrowanego użytkownika z odpowiednim tagiem.

Wszakże nie każdy wie, że UX nie jest nie ogranicza się tylko do danej strony internetowej i także nie jest tylko i wyłącznie tożsamy z UI (User Interface). Zgadza się, to tutaj użytkownik spędza znaczną część swojego czasu podczas zapoznawania się z marką lub produktem, jednak ta podróż ma początek już w trakcie wyszukiwania w Google, również w poczcie e-mailowej, którą dany interesant otrzymuje od firmy – mają w tym również swój udział prezentowane reklamy. Musimy pamiętać, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika w związku z korzystaniem z danego produktu lub usługi – możemy się nawet pokusić o rozciągnięcie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, bowiem i tam użytkownik styka się z daną marką, produktem lub usługą i kreuje swoją opinię za pomocą wrażeń, których doznał. Jesteśmy w stanie nawet wysunąć takie twierdzenie, że zmechanizowane boty na infolinii są jednym z najgorszych doświadczeń klienta.

Jak widać, dziedzina, jaką jest UX jest dość obszerna, rzec by można, że nawet interdyscyplinarna, więc żeby optymalnie stworzyć odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też przebadać, czy wszystko jest w porządku, należy posiadać rzetelne umiejętności oraz wieloletnią praktykę – taką jak nasi fachowcy od UX, którzy co ważniejsze dysponują specjalistycznymi narzędziami analitycznymi, które pomagają nam w działaniach audytorskich. Działaniem tych działań jest zwiększona użyteczność i poprawa odbioru interakcji z produktem, co prosto przekłada się na powiększoną konwersję i przychody.

5. Rozwiązywanie problemów Kowary

Trudności z rozmaitymi systemami informatycznymi mogą być prawdziwą torturą. System informatyczny brzmi dość tajemnie, jednakże do tego zalicza się też standardowa strona internetowa, lub aplikacja, a także programy, które mamy na komputerach i z nich korzystamy. Świadczymy działania, które obejmują strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treścią i podobne rzeczy opierające się o sieć internetową, dlatego korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia możemy pomóc usunąć problemy występujące w tym właśnie zakresie działania. Niekiedy można powiedzieć, że już są od tego ludzie. Na przykład pomoc techniczna, która opiekuje się konkretnym systemem|pilnuje konkretnego systemu – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna oferowana przez producenta systemu. Należy tu powiedzieć, że nasza rozmowa z pomocą techniczną może odróżniać się od kontaktu bezpośrednio posiadacza sklepu, który nie zna branży informatycznej sklepu internetowego – nam może być po prostu prościej porozumieć się z pomocą techniczną, a w rezultacie zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy czas naszego klienta nie tylko z tego powodu, że prościej będzie nam się zrozumieć z ludźmi z dziedziny informatycznej, lecz też, ponieważ nasz usługobiorca nie będzie musiał tracić czasu na infolinii lub czacie na odpowiedź konsultanta, ponieważ zrobimy to za niego. Podobnych analogii można użyć w wielu innych sytuacjach.

Łatwiejsza dostępność i prostota użytkowania systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, że prawie każdy z pewną elementarną wiedzą lub opracowaniem wyszukanym w internecie może włączyć sobie takie rozwiązanie. Jednakże w wypadku wystąpienia błędów, tych banalnych i tych szczegółowych, tutaj już konieczne jest doświadczenie w kwestii tego jak wtedy sobie poradzić. Wielokrotnie występują sytuacje, że świeżak – nowy używca – może nie mieć pojęcia, w jaki sposób połączyć się z obsługą techniczną lub w jak znaleźć rozwiązania w internecie, bo po prostu nie ma w tej materii cennej praktyki, a jej zdobycie wiąże się z dużym poświęceniem czasu i nie za każdym razem kończy się sukcesem. Znalezienie w internecie rozwiązania problemu technicznego ze sklepem lub stroną internetową to jedno, lecz jego realizacja to drugie.

W razie gdy naprawa trudności wiąże się z pracami programistycznymi to większa część użytkowników może już odczuwać zrezygnowanie i skapitulować na początku. Nawet zakładając, że uda się zainstalować opisywane rozwiązanie to może ono nie działać i tutaj już konieczna jest bardziej szczegółowa analiza problemu z użyciem fachowych przyrządów. To jest oczywiście tylko jeden z licznych problemów, które możemy napotkać i które są nierzadko bardziej złożone niż wyglądają.

Oferujemy kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w przedziale, w którym sami pracujemy. Nasz zakres obejmuje między innymi:

 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail
 • ogólne rozwiązywanie komplikacji z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, szkolenia z użytkowania
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w dziedzinie stron internetowych i sklepów internetowych

To tylko kilka przykładów. Możemy to oczywiście dalej rozdrobnić, dla przykładu zakres pomocy przy sklepie internetowym ma w sobie diagnostykę i naprawę problemów technicznych, zweryfikowanie problemów z produktami, czy systemem obsługi zamówień. Całość zależy od każdego przypadku z osobna i tego, z czym klient naprawdę ma kłopot, w związku z tym stawiamy na rzetelny wywiad w celu określenia, gdzie leży kłopot.

Naszą ofertę pomocy rozwiązywania problemów ze sklepami i stronami internetowymi można także wynająć w formie abonamentowej – w takim przypadku najłatwiej spytać nas o szczegółową wycenę takiego modelu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz doświadczonego wsparcia informatycznego dla Twojego rozwiązania? Dobrze trafiłeś, bo nasi informatycy nie mają sobie równych! Są w stanie pomóc Ci w każdym problemie i zaprogramują niemal każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

Jeśli umieściliśmy już treści w internecie, to należy zadbać, aby dotarły one do jak największej ilości ludzi. Rodzaj tego typu działań określamy pozycjonowaniem. Jest to działanie długofalowe i długodystansowe, które potrzebuje włożenia sporego wysiłku i pracy, nie mniej jego skutki są na tyle dobre, że powinniśmy o to zadbać.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Kowary

Będąc w posiadaniu sklepu internetowego jesteśmy zobowiązani, by zatroszczyć się o jego czytelną budowę oraz jak najbardziej intuicyjną obsługę, jednakże to nie wszystko!

Trzeba też zadbać o asortyment? Fakt, ale to dalej nie wszystko. Naukowcy wykazali, że klienci korzystają z wyszukiwarek internetowych do znalezienia interesujących ich produktów, aż 60% rozpoczyna od pierwszej wyświetlanej pozycji – dodatkowo zdecydowana część użytkowników sprawdza maksymalnie dwie początkowe strony wyników wyszukiwania. Te badania realnie wykazują, gdzie sklep internetowy powinien szukać swoich klientów.

Masz już wiedzę, że aby biznes internetowy się udał, powinien on być w pierwszej kolejności widoczny. Nawet piękna witryna sklepu internetowego nie przyniesie efektów jeżeli nikt jej nie zobaczy! Dlatego właśnie tak priorytetowa jest wysoka pozycja sklepu internetowego w podstawowych wynikach wyszukiwarki – jest to jedna z najważniejszych miar powodzenia sklepów internetowych. Z tego samego względu pozycjonowanie organiczne jest jedną z najbardziej efektywnych metod reklamy w internecie, bo im więcej odbiorców kliknie w Twój sklep internetowy na pierwszej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść i więcej potencjalnych kontrahentów zbada twój sklep.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na dobre miejsce organiczne w wyszukiwarce wpływa mnóstwo zróżnicowanych czynników, jednym z takich czynników jest prędkość wczytywania się strony internetowej. Badania wykazały, że niecałe 50 procent użytkowników rezygnuje z wejścia do sklepu internetowego, jeśli czas ładowania trwa dłużej niż 5 sekund? W procesie pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy badaniu wiele cech jego działania w tym również czas wczytywania. Frazy kluczowe są cenne w pozycjonowaniu organicznym, mimo tego bez prawidłowo działającego i efektywnie udoskonalonego sklepu nie przyniosą docelowych efektów, tak jak również arcypiękny sklep nie wystarczy jeśli go nie widać.

2. Pozycjonowanie stron WWW Kowary

Prawie 97% internautów wykorzystuje wyszukiwarkę Google do znalezienia interesujących ich informacji, usług, czy produktów. Duży odsetek z tych internautów nie zwraca uwagi na wyniki, które znajdują się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Wskazuje to na to, że rozporządzając nieudoskonaloną pod kątem SEO stronę, na której udostępniasz wartościowe informacje lub oferujesz swoje produkty, czy też usługi, nie masz szans na zauważenie przez większą ilość internautów, dlatego, bo Twoja strona pojawia się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Najczęściej zgłębianą stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad 50% ludzi przegląda zaledwie 5 pierwszych znalezionych wyszukiwań. Nie dbając o jak najwyższą pozycję wyszukiwania organicznego i wypadając poza TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie znacznie spada, a benefity wynikające z dużego ruchu też zostają znacznie zmniejszone.

Opłaca się w prężne pozycjonowanie organiczne, bowiem jest to akcja, która przynosi efekt długookresowy, kiedy jest prawidłowo zrobiona. Odwrotnie do wynik pozycjonowania organicznego utrzymuje się znacznie dłużej, lecz jednocześnie nie jest on szybki. Google Ads może okazać się szybszym rozwiązaniem, lecz jego wielkim minusem jest fakt, że kiedy wyłączymy Google Ads, linki sponsorowane zwyczajnie przestają się wyświetlać. Oprócz tego warto wiedzieć, że kampanie Google Ads też będą działać lepiej jeżeli witryna, do której są odnośnikami jest efektywnie wypozycjonowana i zmodyfikowana pod kątem SEO. Pozycjonowanie organiczne powiększa świadomość i ufność do danej strony, a odbiorcy chętniej wchodzą w linki sponsorowane z witryn, które już widzieli. Patrząc z każdej strony tego aspektu, możemy stwierdzić, inwestycja w optymalne pozycjonowanie organiczne jest zawsze opłacalna!

3. Audyty SEO Kowary

Search Engine Optimization w skrócie SEO, czyli proces optymalizacji witryny internetowej pod względem wyszukiwarek internetowych, jest też działem kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO dostarcza kompleksowych informacji o jakości strony internetowej i jej dostosowania do pozycjonowania w wyszukiwarkach.

SEO jest istotnym ogniwem procesu pozycjonowania, bez którego inne poczynania pozycjonujące mogą nie odnieść oczekiwanego efektu. W zasadzie pozycjonowanie powinno rozpocząć się właśnie od optymalizacji strony dotyczącej wyszukiwania lub właśnie badania wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została ukończona. Audyt SEO pozwala nakreślić błędy i utrapienia pojawiające się na stronie internetowej, a tym samym podkreśla fragmenty, które wymagają poprawy. W naszej analizie oceniamy między innymi czynniki zewnętrzne i wewnętrzne oraz aspekty techniczne strony.

Aspekty techniczne to konkretnie budowa samej strony internetowej i jej wpasowanie do indeksacji przez roboty Google. Analizujemy sam kod strony a ponadto tagi na niej umieszczone, a także poprawną implementację wtyczek analitycznych, czy obciążenie zasobami. Wprawdzie to nie wszystko, jednakże pozwala to zrobić sobie ocenę na tą część analizy. Na przykład, jeżeli strona ma włączony panel Google Analytics, a dane w panelu zaczęły wyświetlać się w niecodzienny sposób to możliwe, że wystąpiła jakaś komplikacja z integracją. Porównywalnie jest jeśli strona dziwnie spowalnia i wolno się ładuje, co także ma znaczący wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Badanie czynników wewnętrznych opiera się na ocenie treści prezentowanych na stronie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest poprawna pod względem technicznym i czy jest powiązana rzeczowo z działalnością strony, a poza tym czy jest wystarczająco duże nasycenie strony internetowej wysokiej jakości treścią skojarzoną z profilem działalności. Przez czynniki zewnętrzne mówimy na przykład o weryfikacji puli linków odsyłających do strony, tego czy w ogóle są prawidłowe i jaka jest ich jakość. To również przyjrzenie się treściom wysyłającym do witryny, jak też poziom widoczności na tle konkurencji.

Finalne ramy analizy SEO można zdefiniować indywidualnie w rozmowie z naszymi fachowcami. Rozumiemy, że nie każda strona może potrzebować audytu ogólnego, a np. tylko sprawdzenia wybranych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic trudnego! Nasz dział zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w internecie to jedni z najlepszych specjalistów od działania teraźniejszych wyszukiwarek w sieci. Mnóstwo stron klientów trafia na pierwsze wyniki wyszukiwania dzięki naszym wyjątkowym rozwiązaniom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Kowary

Content Marketing, czyli Marketing Treści. Jest to wyjątkowego rodzaju strategia w marketingu, gdzie stawiamy na serwowanie użytkownikom wysokiej klasy i interesujących treści, dzięki którym tworzymy relację, a następnie zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i stałym konsumentem. Jest to koncepcja długoletnia, owocująca w pokaźne efekty pod warunkiem fachowego jej zastosowania.

Pojęcie Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym uwzględniając to, iż projektowanie treści nie ogranicza się tylko do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być wyłącznie tekst, nie musi to być tylko nagranie, nie musi to być tylko tutorial – może to być wszystko w jednym lub osobno. W marketingu treści ważna jest również częstotliwość dlatego opłaca się takie zadanie przekazać odpowiednim ludziom. Materiały można oczywiście|Oczywiście materiały można produkować na własną rękę, ale jest to zajęcie pracochłonne, a strategia jest długofalowa, dlatego korzystniej jest przekazać to do specjalistów.

Mnóstwo firm zaznajomiła się już z pewną formą marketingu treści i być może nieświadomie sama go tworzy. Mówimy tutaj o firmowym blogu, który jest dobrym przykładem jeśli chodzi o content marketing. Firmowy blog to już kamień węgielny mnóstwa firmowych stron, jednakże sam blog to nie wszystko, trzeba go jeszcze naładować ciekawą treścią, a z tym jest znacznie trudniej, bo spora część firmowych blogów zostaje wygaszona i pozostawiona tylko z paroma starymi artykułami. Niestety content marketing w takowym wykonaniu zwyczajnie nie działa lub działa bardzo mało efektywnie. Z tego powodu lepszym rozwiązaniem jest przekazanie marketingu treści w nasze ręce.

Company blog

Pożytki z tego rozwiązania to nie tylko systematyczność jeśli chodzi o produkowanie i publikację treści, lecz również nasze okiełznanie dostępnych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można wytwarzać, a te nie sprowadzają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Kowary

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

Kiedy artykuł sponsorowany nie intryguje treścią, a czas spędzony przez odbiorcę na jego czytaniu jest zbyt mały to wartość takiego artykułu jest nijaka – można nawet sformułować tezę, że nie służy zleceniodawcy. Dlatego powinno się wybiórczo dobierać ludzi, którzy takie artykuły tworzą i równie uważnie trzeba wybierać portale, na których zostaną one zaprezentowane, gdyż jest to także część działań SEO. Zwykliśmy prychać z kwaśną miną na słowa artykuł sponsorowany, ponieważ odnosimy wrażenie, że taki artykuł nie wniesie niczego interesującego i oczywiście możemy natknąć się na takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte uwagi. Szkopuł w tym, że wartościowy artykuł sponsorowany dostarcza przede wszystkim interesującej treści i wiedzy, a dopiero w kolejnym etapie przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie są pożytki dla zleceniodawcy skoro reklama wydaje się być druga w kolejności? Chodzi o to, że wartościowa i praktyczna treść sama przyciąga dużą ilość interesantów, a oni siłą rzeczy rozpatrzą zamieszczoną w artykule reklamę jeżeli koresponduje ona z tematem artykułu. Wzorem przykładu artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju wraz z poradnikiem jego wymiany może mieć zamieszczoną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to bardzo dobre połączenie, które dostarcza wartościowej wiedzy na dany temat razem z informacjami, gdzie można zakupić przydatne materiały eksploatacyjne. Kompetentnie stworzone artykuły sponsorowane dostarczają czytelnikom przydatnej wiedzy, a zleceniodawcy przynoszą dalekosiężne benefity.

3. Blog firmowy Kowary

Blog firmowy jest narzędziem pozwalającym na stwarzanie profilu specjalisty w swoim fachu. Za sprawą przekazywania interesantom interesujących treści wzmacniasz swoje zasięgi w internecie, a równocześnie możesz zyskać nowych lojalnych i regularnych klientów.

Prowadzenie pożytecznego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, jednak także opłacalnym. Nie we wszystkich dziedzinach można prowadzić systematycznie aktualizowanego bloga, gdyż niekiedy zwyczajnie wszystkie tematy zostaną wyczerpane. Pomimo to zawsze warto firmowego bloga mieć i zapełnić go ciekawą treścią, dlatego że przeważnie w przypadku większości biznesów całkiem możliwe jest opublikowanie klientom i czytelnikom ciekawych informacji i poradników, które mogą przekonać czytelników do skorzystania z oferty danej firmy.

Czasem niemożliwe jest ciągłe aktualizowanie bloga z powodu wyczerpania danej dziedziny, lecz w takim wypadku najlepszą metodą jest utworzenie bloga na podobieństwo przydatnego podręcznika wiedzy związanej z daną tematyką. Wówczas wytwarzamy nieustannie świeżą i przydatną treść niezależną od postępu danej branży. W ten sposób odpowiadamy na regularnie występujące pytania klientów i ściągamy cenny ruch na swoją stronę internetową. Dzięki temu możliwe staje się też zaprezentowanie swojego biznesu szerszemu gronu odbiorców, w którym mogą znaleźć się nowi potencjalni konsumenci.

Zanim w ogóle zaczniemy pisać firmowego bloga, powinniśmy przemyśleć jego formę, gdyż mamy kilka opcji. W każdej z nich dostarczamy ciekawą treść, lecz jak już pisaliśmy, czasem lepiej jest stworzyć kompendium wiedzy, a czasem – jeśli charakter biznesu pozwala – można pisać bloga bardziej dynamicznie. Istotne jest, aby nie tworzyć bloga na siłę i bez potrzebnej wiedzy, bo można uzyskać efekt odwrotny. W takowej sytuacji najkorzystniej będzie powierzyć to zadanie doświadczonym ekspertom.

4. Poradniki Kowary

Poradniki są następnym przykładem marketingu treści. Mogą oczywiście egzystować jako element firmowego bloga, jednakże poradniki można także sformować w swoistą encyklopedię wiedzy. Wskutek poradników możliwe jest dokształcanie odbiorców i potencjalnych kontrahentów w obrębie ich interesującym lub w zakresie stricte połączonym z naszą działalnością.

Poradnik uchyla odbiorcy rąbka tajemnicy z profesjonalnej wiedzy z danego tematu. Można oczywiście też poruszyć cały temat w serii poradników. Czy to czasem nie sprawi, że ewentualny klient zrobi wszystko samodzielnie? Być może, jednak należy pamiętać o ważnych czynnikach, jakimi są czas i doświadczenie, oraz obowiązkowe narzędzia. Można skonstruować poradnik na temat tego jak stworzyć np. swoje perfumy. Zawarte tam informacje przyciągną hobbystów, którzy wytworzą cenny ruch, a wskutek tego dotrzesz także do zainteresowanych własnymi kompozycjami, lecz bez potrzebnego czasu i doświadczenia, aby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny kontrahent. Scenariusze są przeróżne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby uwidocznić, że naprawdę ją posiadamy. 

Musimy pamiętać, że wiedzę ekspercką razem z kompetencjami zdobywa się przez wiele lat. Sam też z pewnością poszukiwałeś informacji w swojej dyscyplinie i nie od razu byłeś ekspertem, i właśnie o to chodzi – dostarczenie pewnej wiedzy żółtodziobom nie zrobi z nich zawodowców, a jest w stanie pokazać, że znasz się na rzeczy i pokaże odbiorcom, że opłaca się wykorzystać Twoją ofertę.

Zbudowanie poradnika to oprócz tego idealna okazja, żeby dostarczyć jeszcze więcej interesujących treści dla swoich konsumentów, czy też po prostu użytkowników internetu, którzy są potencjalnymi klientami. Interesujące treści ściągają na stronę większy ruch i usprawniają SEO strony, w związku z tym opłaca się nad nimi pracować na każdą jedną dostępną metodą. Prędzej czy później, inwestycja w użyteczne dla klientów wskazówki zaprocentuje zwiększeniem zysków wszelkiego biznesu.

5. Opisy produktowe Kowary

Opisy produktowe są wysoce ważne dla domeny e-commerce, czyli w głównej mierze sklepów internetowych. Dobrze scharakteryzowany produkt potrafi pozyskać konsumenta. Gdy klient nie odszuka interesujących go informacji w opisie produktu to szuka dalej. 

Opis produktu przekazuje kupującemu to, co powinien znać, zanim dokona transakcji. Jeżeli opis jest nierzetelny i lakoniczny to interesant może przejść do innego sklepu. Jest tak, dlatego że dobry opis także buduje zaufanie kupca. Opis produktu ma również znaczenie na efekty pozycjonowania, albowiem dowolny produkt i jego opis może być świetnym źródłem słów kluczowych i wartościowej treści. Jeśli ograniczymy się tylko do danych technicznych to w niektórych przypadkach będzie to wystarczająca informacja, ale zawsze warto krótko, ale treściwie opisać dany produkt – z jakich materiałów jest stworzony, jakie jest jego zastosowanie, dla kogo będzie przydatny. Są to proste rzeczy, lecz często są zadziwiająco skuteczne. 

Modelowo, oferując zwykłe krzesła, możesz sporządzić tabelę danych technicznych i na tym skończyć. Zapewne będą się sprzedawać. Jednakowoż jeżeli postarasz się bardziej i opiszesz szczegółowo, z jakich materiałów jest sporządzone oraz w jaki sposób jest złożone to przedstawisz potencjalnym klientom cenną wiedzę, choćby o trwałości swojego asortymentu. Jeżeli przedstawisz także sugestię zastosowania, że na przykład nadaje się w sam raz do biura lub szkoły to zaobserwujesz wzrost zainteresowania wśród właśnie tych konsumentów. Czemu? Dlatego, że tacy konsumenci mogą wyszukiwać produkty wpisując konkretne hasła, np. wygodne krzesło do pracy. Jeśli nie opiszesz takiego przykładu wykorzystania to klient zainteresowany zakupem krzesła do biura może do Ciebie nie trafić.

6. Kanał YouTube Kowary

Zastosowanie YouTube do marketingu treści to bardzo ciekawe narzędzie oraz nieco inne od treści pisanych. Wymaga także większej ilości pracy, ale prawidłowo wykorzystane jest w stanie wykreować mocniejsze zaangażowanie niż treści pisane. Czy to znak, że z treści pisanych lepiej jest zrezygnować? Absolutnie nie. Dla najlepszych efektów należy połączyć obie metody.

Poprzez połączenie obu typów mamy tu na myśli jednoczesne prowadzenie firmowego bloga i vloga. Wysokiej klasy wpisy, do których dołączymy także materiał wideo osiągają większy poziom zaangażowania. Zresztą jeśli materiał wideo traktuje o tym samym co tekst wpisu blogowego to trafimy do dwóch innych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą obejrzeć filmik. Jest jeszcze część odbiorców, która preferuje tylko słuchać i dla nich idealne są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danej sytuacji może zależeć od sytuacji, dlatego warto tworzyć treści poprzez wszystkie popularne media.

Kanał YouTube daje ciekawe możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, jednak mogą i powinniśmy o tym pamiętać, bo jeśli w materiałach wideo przesadzimy z reklamą i stanie się ona natarczywa to osiągniemy efekt przeciwny do planowanego. Ideą jest danie odbiorcom cennych materiałów i pomocnych treści, które nie są przekazywane na siłę, bo tak trzeba. Świetnie jest jeżeli w dzieleniu się wartościowymi treściami znajduje się też pasja do swojego fachu – w takim przypadku wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Należy pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjna przestrzeń i wchodząc tam należy przedstawiać wysokiej klasy filmiki, a także zadbać o ich regularne pojawianie się. Dlatego też opłaca się mieć zaplanowaną dobrą strategię i sukcesywnie ją wypełniać.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Jesteś w błędzie! Jeśli zadbasz o dobry marketing treści to twoja strona czy sklep, będzie pokazywała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co oznacza zwiększenie obrotów w okresie długofalowym bez żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne, jeżeli chcemy zaprezentować naszą markę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu ułatwienia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku powstała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Kowary

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe używane przede wszystkim na rozmaitego rodzaju konferencjach oraz targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, jaka może być wydrukowana na materiale tekstylnym lub również na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, oba te rozwiązania mają oczywiście swoje wady oraz zalety. Systemy ścianek reklamowych używane są przez bardzo różne marki, z równie różnych branż. Ściankę można umieścić w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, czy nawet na holu urzędu miasta. Dobrym rozwiązaniem jest również wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego zyskamy tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest niezastąpiony w czasie filmowania materiałów wideo, w których przy późniejszej obróbce zielone tło jest zmieniane na inne przy pomocy programów komputerowych i jest tak samo przydatne podczas wykonywania zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak ważną funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, czy także promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można zestawiać z trybunkami bądź ladami promocyjnymi budując w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych rozpoczynają się już od blisko 240 cm szerokości, więc decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można stosunkowo niewielkim kosztem uzyskać profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe istnieją też w wariantach dwustronnych, więc w konkretnych przypadkach można stworzyć podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe mogą również służyć jako ścianki prezentacyjne bądź jako tło do robienia zdjęć. Z takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, bądź uniwersytety w przypadku przygotowywania rozmaitego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom znakomitej jakości ścianki reklamowe oraz doradzamy, co najlepiej sprawdzi się w danym zadaniu. Czasem ścianka nie jest konieczna, a czasem jest to najwłaściwsze spośród możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek i posiadamy wielkie grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest doceniana ze względu na swoją kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość produktów oraz gwarancję, którą dajemy na swoje systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą liczyć na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie stworzyć projekt graficzny takiej ścianki, a następnie zrobić wydruk oraz dostarczyć pasującą konstrukcję, na której zostanie zamontowany wykonany wydruk. Jeśli takie jest oczekiwanie naszego klienta to możemy też dać osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk i osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe również łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja przystosowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy również różnorodny wybór jeśli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a jeszcze magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można wykonać dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe projekty graficzne. Należy zauważyć, iż ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne przeznaczone do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki wykorzystania ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy odpowiedniej pogodzie i na stabilnej powierzchni można by taką ściankę ustawić, jednak tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i złymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Kowary

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, jaki jest stosunkowo niepozorny, jednak ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji firmy. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub wysokiego masztu, który będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można zaobserwować w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich oraz kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w kształcie najczęściej skrzydła lub pióra. Jest to względnie tania i skuteczna forma reklamowa, jest też kompaktowa również mobilna, można ją postawić wszędzie oraz łatwo przemieścić. Z tego również powodu flagi reklamowe są chętnie wybierane poprzez faktycznie dużą ilość naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i o wszechstronnym zastosowaniu, a to nie kończy się wyłącznie na funkcjach reklamowych. Mamy tutaj na myśli to, iż o tym, jaką funkcję pełni decyduje to co zdecydujemy umieścić na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Gdy na fladze umieścimy informacje o promocjach, bądź jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Gdy na fladze umieścimy tylko nazwę instytucji to może to już być flaga firmowa. Gdyby zaś umieścimy na fladze symbole narodowe bądź też symbole miasta, albo gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak już wspomnieliśmy, flagi mogą być umieszczane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder albo beach flag. Jednakże oprócz masztów elastycznych są jeszcze maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego gatunku flagi są już znacznie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na stałe w jakimś miejscu. Ich niewątpliwą zaletą jest widoczność z wielkiej odległości. Takie maszty można napotkać często przed dużymi korporacjami albo instytucjami, można je zauważyć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, bądź przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe i inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty wytworzone z włókna szklanego, a w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe bądź kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie wytwarzamy z doskonałej jakości materiału flagowego, zazwyczaj jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający dobrą wytrzymałość zawieszonej flagi. Wykorzystywana technologia wydruku flagi zachowuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu końcowy produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, iż flaga i maszt to osobne elementy, jakie można wymieniać jeśli ulegną zepsuciu bądź jeśli akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej opcji można także zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów i kilka zestawów flag, które będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy też dobrać odpowiednią podstawę w zależności od tego, w jakim otoczeniu i w jakich warunkach będzie funkcjonowała flaga reklamowa. W przypadku klasycznych dużych masztów flagowych taki obowiązek nie występuje, gdyż one zazwyczaj stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe typu winder z kolei mogą być stawiane zewnętrznie jak i wewnętrznie w zależności od potrzeby, w takim wypadku konieczne jest dobranie podstawy do tych flag. Do użytku poza budynkiem przewidziane są podstawy wbijane w ziemie lub obciążane piaskiem, czy też wodą, a także solidne podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego proponujemy podstawy stalowe a czasem też napełniane, ale te wcześniejsze wyróżniają się ładniejszym wyglądem.

3. Stoiska na targi Kowary

Na targach branżowych musimy wyróżnić się z tłumu – to klucz do zauważenia i sukcesu. Aby to urzeczywistnić, potrzebne będzie stoisko targowe, które jest trochę bardziej złożonym systemem reklamowym i może być po prostu zestawem paru mniejszych systemów lub może być stworzone indywidualnie. By skonstruować nieskomplikowane stoisko, wystarczy w zasadzie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej rozwinięte projekty potrzebują trochę innego podejścia, ale takie również są możliwe do przygotowania, a ostatecznie mogą okazać się bardziej efektywne, co oczywiście przełoży się na większą widoczność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe jesteśmy w stanie zrealizować od A do Z. To znaczy, że możemy wykonać projekty graficzne, wydruki, jak również konstrukcje wraz z dostarczeniem na docelowe miejsce. Stoisko możemy zaprojektować unikalnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najmniejsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w niedużym zestawie nasze stoiska targowe prezentują się atrakcyjnie i interesują odwiedzających, więc nie ma wymogu, aby od razu startować z ogromnym stoiskiem targowym, jeżeli nie ma się na to wystarczających funduszy. Lepiej jest pokazać się na targach z prostym, ale estetycznym stoiskiem targowym w celu zaznaczenia swojej obecności niż nie pojawić się na nich w ogóle. Z tego też powodu warto rozważyć niewielką inwestycję, ponieważ może się to przyczynić do dalszego powiększania stoisk targowych w następnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Kowary

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również dużą ofertą pozostałych systemów reklamowych, które wzmacniają rozwijające się biznesy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo szeroki wybór systemów reklamowych, jak również akcesoriów do nich. Jednym z najpopularniejszych produktów marketingowych są potykacze reklamowe, w których zazwyczaj lokowane są płachty z treścią promocyjną. Takie potykacze często widzimy przed sklepami, a także na samych salach sprzedażowych. Posiadamy także w naszej ofercie potykacze kredowe, które są preferowane przez branżę gastronomiczną – restauracje, bary, kawiarnie. Takie potykacze posiadają powierzchnię przeznaczoną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy także słupki i sznury odgradzające, które stylowo mogą ozdabiać wejście do lokalu lub wyznaczać miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które wykorzystanie mają w plenerze przed lokalem.

W naszej dużej ofercie produktowej znajdują się także systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Mamy również ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko skrawek naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje wyłącznie produkty reklamowe najwyższej jakości, więc jeśli Twoja firma potrzebuje zaopatrzyć się w sprzęt reklamowy to we wszystko może zaopatrzyć się u nas. Bez niepotrzebnego szukania – u nas otrzymasz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki solwentowe, wielkoformatowe, offsetowe, cyfrowe, by w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagającego Klienta. Operujemy własnym, nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając taki zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Kowary

1. Druk małoformatowy Kowary

Pojęcie druku małoformatowego określamy wszystkie wydruki w małym formacie – wydaje się to dość oczywiste. Najczęściej wykorzystywanym przykładem druku małoformatowego są wizytówki i ulotki, z którymi mamy styczność niemal codziennie, ponieważ goszczą praktycznie w każdej firmie, w tych małych i tych wielkich.

Nie licząc ulotek czy wizytówek do druku małoformatowego zaliczamy teczki, broszury, katalogi, czy kalendarze. Produktów istnieje dużo i ciężko wymienić je wszystkie, jednak ich generalna cecha jest to, że tak właściwie jest to mały i przenośny format.

Oferta naszej marki również obejmuje wszechstronne usługi drukarskie spośród druku małoformatowego. Poprzez wszechstronne usługi drukarskie z tego kierunku mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu, czyli mówiąc prościej od przygotowania profesjonalnego projektu graficznego do wykonania najwyższej jakości wydruków w potrzebnym nakładzie. Proces projektowy rozpoczynamy od zbadania potrzeb oraz oczekiwań nabywcy w celu opracowania szczegółowych wytycznych, które są potrzebne do zrealizowania profesjonalnego projektu graficznego. Im dokładniejsze wytyczne uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania, a także szybciej będziemy mogli uruchomić proces produkcyjny.

Jeżeli klient posiada ma już swoją przemyślaną koncepcję projektu, to ograniczamy się do ustalenia szczegółów, a także do przedstawienia potencjalnych propozycji zmian opierających się o panujące trendy, oraz nasze doświadczenie, jakie mogą zostać zaakceptowane i dodane, jednak nie muszą. Kluczem do ustaleń i osiągnięcia sukcesu w przygotowaniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest dobra komunikacja, w której nakładamy spory nacisk na jak najdokładniejsze uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Wyraźnie nakreślając wytyczne, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie i naszym klientom pomniejszając zagrożenie wprowadzania dużej ilości zmian. To wszystko sprawia, że nasi kontrahenci są niezwykle zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Tak jak wspomnieliśmy, oferta z zakresu druku małoformatowego obejmuje niewielkie wydruki. Są to wydruki, jakich format zazwyczaj nie wykracza poza 50 cm na dłuższym boku, aczkolwiek nie jest to granica sztywna. Dla przykładu szerokość wydruku licząca 51 cm także można by zaliczyć do owej kategorii. Podział na druk małoformatowy oraz na wielkoformatowy występuje nie tylko z fizycznego rozmiaru danego wydruku, ale również maszyn, które są niezbędne do stworzenia takich wydruków. Dla ułatwienia sobie wyobrażenia sytuacji urządzeniem do druku małoformatowego można zdefiniować także typową domową drukarkę. Zajmuje ona niedużo miejsca oraz najczęściej obsługuje maksymalnie kartki A4. W przypadku druku wielkoformatowego samo urządzenie może być 10 razy większe niż domowa drukarka, ponieważ takie aparatury nieraz drukują przykładowo banery, gdzie wymiary zaczynają się od 100 cm szerokości i więcej.

Można zwięźle wyliczyć określone produkty przedstawiające zakres druku małoformatowego? Istnieje ich całkiem sporo, lecz dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określimy niżej wymienione produkty:

Nie są to wszystkie, jednak umożliwia to sobie uzmysłowić realny wymiar druku małoformatowego, jaki jesteśmy w stanie wykonać dla naszych kontrahentów.

2. Druk wielkoformatowy Kowary

Mianem druku wielkoformatowego nazywamy takie wydruki, jakie są większe niż takie, jakie można prosto przenieść, aczkolwiek nie zawsze! Świetnie znanym przykładem są chyba bilbordy oraz banery. Spotkać je można przy drogach ekspresowych i także w miastach na fasadach budynków jak również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe często wielokrotnie przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku billboardów i podobnych dużych powierzchni potrzebny jest też osoba do montażu, czy też wyklejania takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to również wydruki do użytku z roll-upami, czy na ściankach reklamowych. Można by do nich zaliczyć także większe rozmiarowo plakaty. W skrócie w zasadzie wszystko, co wykracza poza 50 cm szerokości będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego typu wydruku należy podejść nieco odmiennie niż w przypadku druku małoformatowego. Już w trakcie konwersacji z klientem należy ustalić, czy robiony będzie wydruk w większym rozmiarze, bo zamówienie druku wielkoformatowego z kiepskim projektem może zakończyć się fatalnie. I tu także należy wspomnieć, iż przy projektowaniu w toku projektowym także należy uwzględnić większe formaty wydruku, bo w tym przypadku do wykorzystania jest więcej miejsca, ale nie w każdym przypadku jest to zalecane – np. duży billboard może przekazać małą ilość informacji, jeżeli stoi przy drodze szybkiego ruchu, zatem znakomicie jest jeśli przekaz jest zwięzły i prosty. W przypadku banerów lub bilbordów umieszczanych w miastach przy drogach, na których ruch samochodowy jest często wolniejszy, a jeszcze w przypadku sporego natężenia ruchu pieszych i komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozszerzony, a także bardziej treściwy przekaz, gdyż odbiorcy mają trochę więcej czasu na obejrzenie billboardu lub baneru.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas sposobu, w jaki powinno się projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy też w stanie doradzić, czy w przypadku zlecania nam druku nadesłany projekt wykona zakładane zadanie oraz, czy w ogóle nadaje się do druku. Możemy też wykonać zlecenie od projektu graficznego do wydruku oraz na terenie Starogardu Gdańskiego możemy także wykonać montaż.

W wypadku druku wielkoformatowego do czynienia mamy z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, często jest to dużo więcej – w końcu billboard potrafi być nawet rozmiarów 600 × 300 cm i takowy będzie trzeba wypełnić grafiką rozdzieloną na mniejsze fragmenty. Takie działanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeżeli mamy wyszczególnić konkretne produkty z grupy produktów druku wielkoformatowego to będą to następujące wydruki:

Oczywiście tak jak w wypadku druku małoformatowego, taka lista nie wyczerpuje pełni oferowanych produktów, ale pokazuje pewien wachlarz. Tak samo określimy drukiem wielkoformatowym np. namioty reklamowe, gdyż materiał, na którym wykonywany jest wydruk, wykracza poza możliwości konwencjonalnej drukarki – zatem nie jest to jedynie druk wielkoformatowy, ale niejako także specjalistyczny. Porównywalnie ma się sytuacja z każdego typu wydrukami na duże przestrzenie reklamowe oraz takim specyficznym przypadkiem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszonym pod sufitem stelażem rozciągnięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne przygotowanie wydruków wielkoformatowych wymaga dobrego nastawienia projektowego, gdy już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne, aby klient mógł wybrać współpracę z firmą, jaka ma na tym polu duże doświadczenie i może zrealizować projekt oraz wydruk. U nas oczywiście jest taka możliwość i nasi klienci zazwyczaj decydują się na tę opcję, a jeżeli dysponują własnym projektem, to świadczymy wówczas możliwość sprawdzenia i dostosowania projektu do wymogów technicznych danego systemu lub powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Kowary

Gadżety reklamowe to dosyć niepozorne narzędzia promocji oraz efektu każdej liczącej się firmy. Nie rzucają się w oczy, ale klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej marki będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może spowodować poszukiwania, a wtedy może się okazać, że jednak Twoja spółka może im coś zaoferować. Gadżety działają jako tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich funkcjonowania, a działają. Tego gatunku wyroby nie muszą być również podstawowym długopisem, czy kubkiem, mogą to być nawet słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, niezastąpiony jest tylko ciekawy pomysł. Dla własnych kontrahentów wykonaliśmy tysiące wspaniałych gadżetów, jakie pomagają promować biznes w sposób pozytywny, ale niewidoczny na pierwszy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek zajmując przestrzeń dookoła klienta, który umie otoczyć się użytecznymi detalami z nadrukiem spółki, z jaką współpracuje. Gadżet reklamowy wtedy przeważnie mały przedmiot z nadrukiem reklamowym zawierającym tekst lub grafikę firmy, która jest zainteresowana zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymkolwiek lekkim, gdyż dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, a również w tym przypadku jest szansa oznakowania towaru i wykorzystania go w formie gadżetu reklamowego. Istotnym zadaniem gadżetów reklamowych jest reklama, rozpowszechnienie oraz reklama firmy. Należy podkreślić, że ważniejszą powszechnością cieszą się gadżety reklamowe będące niewielkim użytecznym drobiazgiem ze względu na mniejszy wydatek i bezproblemowość ze strony samego produktu.

Przy produkcji gadżetów reklamowych ważną sprawą jest również dobre sporządzenie projektu i dobranie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie zmieści się sporo mniej niż na kubku, dlatego też długopisy reklamowe są często oznaczane jedynie logo lub tekstem, a na kubkach z kolei można pokusić się o większą kreatywność.

Wybór gadżetów reklamowych adekwatnych dla Twojego biznesu może być trudny, ale nie dlatego, że jest to niełatwe zajęcie jako takie, a dlatego, że mnogość produktów, które potrafią być gadżetem reklamowym jest dość ogromna oraz po prostu ciężko się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, bądź też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Lecz jest tegoż więcej także poniżej przedstawiamy krótką listę gadżetów reklamowych, jakie możemy wykonać dla naszych kontrahentów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, których jest znacznie więcej. Wspominaliśmy, choćby o słuchawkach z nadrukiem, są również maskotki, lub choćby otwieracze do butelek oraz scyzoryki, zatem wszystko zależy od tego, czego pożąda klient. Potrafimy zrobić drobiazgi z nadrukiem lub pójść znacznie dalej i wyprodukować brandowane zestawy prezentowe. Mamy, chociażby możliwość stworzenia kawy reklamowej na zlecenie. Wszelkie te warianty spełnią swoje zadanie, jednak oczywiście wywrą diametralnie różne wrażenia, gdyż długopis z nadrukiem w zasadzie każdy widział, lecz już nie każdy otrzymał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z własnego doświadczenia wynika, iż warto stawiać na rozwiązania proste gdy chodzi o gadżety reklamowe, a w wypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby zbadać potrzeby klientów lub wybrać artykuły neutralne, które nie przyniosą niezadowolenia. Własnym kontrahentom służymy fachową radą, oraz również przygotowaniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, produkcji oraz dostawy.

Aby sprostać zapotrzebowaniu kontrahentów, poszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej przedstawiamy 2 katalogi produktowe z serii Blue Collection i Voyager. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Nawiąż z nami współpracę

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Kowary to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby przenieść Twój biznes na wyższy poziom. Nasza agencja marketingowa jest złożona z najbardziej doświadczonych i kreatywnych ludzi, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?