fbpx

Scharmach.pl

Zerknij, co tym razem serwujemy na danie główne!

Fakty i mity o skutecznych kampaniach reklamowych

Obalamy mity! 😁

W dzisiejszych czasach, w świecie pełnym konkurencji, skuteczna kampania reklamowa jest kluczowa dla sukcesu każdej firmy. Dzięki reklamie przedsiębiorstwa mają możliwość dotarcia do potencjalnych klientów, przyciągnięcia ich uwagi oraz zwiększenia zainteresowania swoimi produktami lub usługami. Jednakże, aby kampania była skuteczna, musi zostać odpowiednio zaplanowana i wykonana.

Pierwszym krokiem do stworzenia skutecznej kampanii reklamowej jest określenie celów, które chce się osiągnąć. Czy chodzi o zwiększenie sprzedaży, zwiększenie świadomości marki czy pozyskanie nowych klientów? W zależności od celów należy dobrać odpowiednie narzędzia reklamowe oraz dostosować treść i sposób przekazu.

CELE, AH TE CELE! 🥇

Kilka naszym zdaniem TOPOWYCH celów kampanii reklamowej:
 
1. Zwiększenie sprzedaży – jednym z głównych celów kampanii reklamowej jest zwiększenie sprzedaży produktów lub usług. W takim przypadku reklama musi być skierowana do grupy docelowej, która najchętniej korzysta z oferowanych produktów lub usług, a także zawierać zachęty do zakupu, takie jak specjalne oferty, rabaty lub promocje. Najskuteczniejszym kanałem będą kampanie sprzedażowe w Google Ads, np. Kampania produktowa bądź kampania performance. 
 
2. Zwiększenie świadomości marki – kampania reklamowa może pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy, co może przyczynić się do zwiększenia świadomości marki wśród grupy docelowej ☺. W takim przypadku reklama powinna skupiać się na wyjątkowych cechach produktów lub usług oferowanych przez firmę oraz wartościach, jakie firma reprezentuje. Tutaj również doskonale spiszą się kampanie Google Ads, ale nie jako linki sponsorowane, lecz Display. Ta reklama w połączeniu z kampaniami opartymi na słowa kluczowe zapewne „Zrobi robotę”.
 
Oczywiście wszelkie działania promocyjne na social mediach – Instagram, Facebook czy TikTok również mają tutaj bardzo duże znaczenie 📲💪. Ogólnie, jeżeli Twoim celem jest zwiększenie świadomości marki, warto postawić na swego rodzaju „hybrydowe” działania.
 
3.  Pozyskanie nowych klientów – jeśli firma chce zdobyć nowych klientów, kampania reklamowa może pomóc w dotarciu do grupy docelowej, która jeszcze nie korzysta z oferowanych produktów lub usług. Reklama powinna w takim przypadku skupiać się na wyjątkowych cechach produktów lub usług oraz zachęcać do ich wypróbowania. Tutaj idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju landing page oraz bezpośrednie kierowanie na nie z działań Google Ads, oraz Social media ADS. Oczywiście działanie powinno być nakierowane na zbieranie wartościowych LEADÓW

Co to leady? 😮

Leady to potencjalni klienci, którzy wykazują zainteresowanie produktem lub usługą i zostawiają swoje dane kontaktowe, takie jak adres e-mail, numer telefonu, imię i nazwisko lub inne informacje, w zamian za coś wartościowego, np. e-book, konsultację czy dostęp do darmowego webinaru, lub po prostu zainteresowani są Twoim produktem, lub usługą i „zamawiają” z Tobą kontakt 👊. Jest to podstawowy element strategii marketingowej wielu firm, którzy wykorzystują je do budowania listy mailingowej i prowadzenia działań marketingowych, takich jak e-mail marketing, kampanie reklamowe, czy marketing treści. 

W dzisiejszych czasach leady są zbierane za pomocą różnych narzędzi, takich jak formularze na stronach internetowych, chatboty, czy social media 📲. Ważne jest, aby każdy lead był odpowiednio przypisany do określonej grupy docelowej, tak aby możliwe było prowadzenie skutecznej komunikacji i oferowanie produktów lub usług dopasowanych do potrzeb i zainteresowań konkretnych klientów, przez co możesz np. często zauważyć specjalne zbudowane formularze na stronach, które już mają na początku za zadanie określić przypisanie do odpowiedniego kontaktu kolejnych założeń.

4.  Utrzymanie lojalności klientów – kampania reklamowa może pomóc w utrzymaniu lojalności klientów poprzez przypomnienie o oferowanych produktach lub usługach, przekazanie informacji o nowych produktach lub usługach oraz oferowanie specjalnych ofert dla stałych klientów. Tutaj rolę kluczową odbywają kampanie remarketingowe oraz e-mail marketing 🤙
 
Tak pisaliśmy o tym w poprzedniej wiadomości 😁😎
 
5. Wprowadzenie nowego produktu lub usługi – kampania reklamowa może pomóc we wprowadzeniu na rynek nowego produktu lub usługi, poprzez przekazanie informacji o ich unikalnych cechach, wartości, komunikacji, misji etc. W zasadzie chodzi o założenia i o ich realizacji. Do tego celu przede wszystkim ustawiane są kampanie wizerunkowe, ale również artykuły sponsorowane, reklamy video itd. 

No dobrze...

Masz już cel. I CO DALEJ? 🤔

Kolejnym ważnym elementem jest wybór odpowiedniego kanału reklamowego. W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych możliwości, takich jak telewizja, radio, prasa, Internet, media społecznościowe, reklamy outdoorowe itp. Warto wybrać ten kanał, który najlepiej odpowiada potrzebom firmy i jest najskuteczniejszy w dotarciu do grupy docelowej! 👈

Kilka podstawowych i dobrze znanych, a zarazem popularnych kanałów reklamowych:

1. Reklamy telewizyjne. Telewizja ma duży zasięg i potrafi dotrzeć do szerokiej publiczności, jednak koszt takiej reklamy jest zwykle wysoki.
 
2. Reklamy radiowe. Przeważnie mają zasięg ograniczony do określonego regionu, ale ich koszt jest zwykle niższy niż koszt reklam telewizyjnych.
 
3.  Reklamy prasowe, czyli  reklamy zamieszczane w gazetach, czasopismach i innych wydawnictwach. Reklamy prasowe mają mniejszy zasięg niż reklamy telewizyjne, ale umożliwiają dokładne targetowanie określonych grup docelowych i są stosunkowo tanie. Ostatnio ich popularność spada na konto artykułów sponsorowanych w sieci.
 
4.  Reklamy w internecie. Nasze ulubione ☺. Zamieszczane na stronach internetowych, w wyszukiwarkach internetowych, w mediach społecznościowych, w aplikacjach mobilnych i innych miejscach w Internecie. Reklamy w internecie umożliwiają precyzyjne targetowanie i pomiar efektywności reklamy.
 
5. Marketing treści to nic innego jak tworzenie wartościowej treści, takiej jak artykuły, filmy, infografiki i inne materiały, które mają na celu przyciągnięcie i zainteresowanie klientów. Marketing treści umożliwia budowanie zaangażowania i lojalności klientów.
 
6.  Reklamy w punktach sprzedaży.  Umieszczone w sklepach, na półkach i innych miejscach w punktach sprzedaży. Reklamy w punktach sprzedaży umożliwiają skierowanie uwagi klientów na określone produkty i usługi, kiedy są w trakcie zakupów.
 
7. Reklamy mobilne…
8. Social media…
 
itd. itd. itd…

My oczywiście kochamy reklamy internetowe, tzw. DIGITAL 💛

Dlaczego?

Ponieważ tam możemy policzyć wszystko, co potrzebujemy do rozwoju danego przedsiębiorstwa. Tam widzimy wskaźniki, współczynniki konwersji, obejrzenia, interakcje itd. Dużo danych do analizy gwarantuje dobre wnioski i optymalizację działań, która jest równie ważna, jak samo działanie. Pamiętaj o tym.

Pamiętaj o treściach, które wprowadzają w relację z Twoim produktem. Treść do wartość.

Ważne jest również, aby treść reklamy była dopasowana do grupy odbiorców. Reklama skierowana do młodzieży musi mieć inny styl i przekaz niż reklama kierowana do osób starszych. Treść powinna być przystępna, łatwa do zrozumienia i wprowadzać odbiorców w pozytywne emocje! 😍

BUDŻETY 💸

Nie bez znaczenia jest także budżet przeznaczony na kampanię reklamową. Warto dokładnie rozplanować wydatki i zastanowić się, na jakie narzędzia reklamowe warto przeznaczyć więcej środków, a na które mniej.
 
Przykładowo, kampania reklamowa w telewizji będzie kosztowniejsza niż reklama na portalu społecznościowym. W sumie to jasne, ale często o tym zapominały. Odnośnie do tego, jaki budżet wybrać do danego działania marketingowego opiszemy w osobnym artykule, bo trochę się już rozpisaliśmy… 😜

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem jest monitorowanie skuteczności kampanii reklamowej. Dzięki temu można ocenić, czy osiągnięto założone cele, a w przypadku nieskutecznej kampanii, dokonać zmian w strategii i taktyce reklamowej. 
 
Warto stosować różnego rodzaju narzędzia analityczne, aby poznać preferencje klientów i zwiększyć efektywność kampanii. To narzędzie analityczne, które powinno być podstawą dla Ciebie, to Google Analytics. Opanowanie go w dużej mierze przyczyni się do dobrych decyzji na przyszłość.
 
To co może szkolenie z Google Analytics? Żartujemy 🤣,  Nic nie narzucamy, jak masz czas, znajdziesz dużo informacji na ten temat w sieci, ale jeżeli nie – zapraszamy do naszej Akademii 😎 2-3 godziny i poznasz temat dostatecznie by rozumieć potęgę działań w internecie.

Dobra już kończymy…

Podsumowując, skuteczna kampania reklamowa to klucz do sukcesu każdej firmy. Wymaga ona odpowiedniego planowania, dostosowania treści i kanału reklamowego do grupy odbiorców, dokładnego rozplanowania budżetu oraz monitorowania skuteczności. Dzięki temu, firmy mogę sprawnie rosnąć, optymalizując przy tym wydatki na marketing.

Pamiętaj, 👉 tak się składa, że możemy wykonać dla Ciebie każde z tych działań opisanych w artykule. Jeśli czujesz potrzebę wsparcia – odezwij się do nas 🤙.
 
W sumie naszą misją jest pomoc
 
Na koniec zajrzyj na naszą stronę i przeczytaj nasz MANIFEST:
 
To tyle na dziś. Widzimy się wkrótce, a Tobie drogi czytelniku życzymy samych sukcesów w skutecznym marketingu! 👊
Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
  • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
  • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
  • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
  • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

  • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
  • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
  • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
  • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?