fbpx

Scharmach.pl

Agencja Reklamowa – Rumia

Agencja Reklamowa Scharmach Consulting obsługuje firmy z całej Polski w tym również w twoim mieście!

Miasto Rumia jest jednym z miast, w którym fenomenalnie sprawdzą się nasze metody. Z racji tego Twoja marka rozwinie skrzydła. Zauważalnie powiększymy zainteresowanie ofertą twojej firmy.

Szukasz Agencji Reklamowej, która zadba o reklamę w Rumia?

Jesteś w najlepszym miejscu, dlatego, że jako Agencja Marketingowa 360° co dzień korzystamy ze swojej kreatywności i ponadprzeciętnej znajomości fachu oferując naszym usługobiorcą skuteczne rozwiązania.
Reklama i marketing

Od skutecznego marketingu zależy rozwój praktycznie każdej marki. Im lepiej jest zrobiona reklama, tym więcej dochodów ona przynosi. Zależy nam na tym, aby reklama, którą dla Twojego przedsiębiorstwa wykonamy przyniosła jak największe korzyści. Naszym priorytetem jest twój sukces.

Projektowanie graficzne

Dział graficzny w naszej firmie pomoże Ci zrealizować Twoje pomysły. Nasza oferta składa się zarówno z projektów do wykorzystania w druku i poligrafii, jak również do użytku w sieci.

Systemy wystawiennicze

Odpowiednia demonstracja Twojej oferty lub informacji, którą chcesz przekazać to klucz do przykucia uwagi odbiorcy. Oferujemy materiały Point of Sale, systemy wystawiennicze, jak również systemy prezentacyjne dla biur i urzędów.

Identyfikacje wizualne

Trafna i fachowa prezentacja Twojej marki jest najlepszą metodą do zbudowania solidnej pozycji na rynku. Wszystko jedno, czy chcesz założyć nową markę lub odświeżyć istniejącą - jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem, którzy Ci w tym pomogą.

Druk i poligrafia

Dzięki naszej drukarni możemy wykonać projekty nie tylko w zakresie projektowym, ale również wykonawczym. W naszej ofercie posiadamy między innymi drukowanie katalogów, plakatów, wizytówek, a nawet fototapet.

WWW i E-Commerce

Wykreujemy i wdrożymy każdą stronę www lub odnowimy istniejącą. Możemy również zrobić dla Twojej firmy sklep internetowy i przenieść Twój biznes do sieci. Gwarantujemy kompleksową i profesjonalną obsługę.

Opinie Klientów

Więcej o Rumia

Populacja: 44791

Długość geograficzna: 18.388020

Szerokość geograficzna: 54.570920

Reklama i marketing

W XXI wieku reklama i marketing to jedne z najważniejszych punktów dobrze prosperującej firmy. Jest w stanie przyciągać nowych klientów oraz powiadamiać bieżących konsumentów o nowej ofercie i o rozwoju naszej firmy. Umiejętny plan marketingowy jest w stanie znacząco zwiększyć sprzedaż i pozwoli dotrzeć do większej grupy odbiorców.

1. Kompleksowa obsługa reklamowa Rumia

Poprzez kompleksową obsługę reklamową mówimy o ogóle usług, które możemy zaoferować naszym klientom, wybieramy je na podstawie potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Przez to na początku zawsze przeprowadzamy szczegółową rozmowę dotyczącą tego czego klient oczekuje od naszej współpracy. Jako Agencja Reklamowa 360 stopni jesteśmy w stanie zaoferować całkowitą obsługę reklamową od początku do końca, począwszy od koncepcji do realizacji wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażach reklamy w określonych przypadkach. Pod spodem przedstawiamy niektóre przykłady ze współpracy z naszymi usługobiorcami w szerokim zakresie działania.

Firma M3 Nieruchomości jest biurem nieruchomości działającym w województwie pomorskim, a szczególnie w obszarze miasta Starogard Gdański. Z firmą M3 Nieruchomości współpracujemy już od 2013 roku i od tamtego czasu mieliśmy przyjemność wykonać dla naszego klienta wiele profesjonalnych i naprawdę różnorodnych realizacji.

Wymagania biura nieruchomości jeśli chodzi o marketing często są bardzo zróżnicowane, jednakże dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu i rozumieniu potrzeb zawsze możemy zagwarantować sprostanie oczekiwaniom klienta. Zakres stworzonych przez nas prac obejmuje między innymi reklamy billboardowe, które zostały wykonane od projektu do wydrukowania. Dla M3 Nieruchomości utworzyliśmy także flagi reklamowe oraz reklamę na samochody firmowe wraz z oklejeniem.

Strefa naszych usług sięga też na pole projektowania i wdrażania stron internetowych, gdyż dla M3 Nieruchomości stworzyliśmy także fachową i nowoczesną stronę www, gdzie usługa obejmowała drobiazgowe opracowanie projektu graficznego, a także jego wdrożenie i uruchomienie do formy działającej strony internetowej.

Cieszymy się, ze współpracy z biurem M3 Nieruchomości, jest to nasz wieloletni klient, który zaufaniem, a my gwarantujemy mu szeroki zakres usług marketingowych. Poniżej prezentujemy galerię przykładowych rozwiązań dla naszego klienta M3 Nieruchomości.

Billboard dla M3 nieruchomości

2. Media Społecznościowe Rumia

W dobie internetu obecność w Mediach Społecznościowych została pewnego rodzaju standardem, ale nie wystarczy tylko założyć tam konta – taki profil warto również skrupulatnie prowadzić. Założenie profilu to z pozoru najprostsza z czynności, tymczasem nawet na tym etapie istnieją pewne niuanse, o których należy pamiętać. Niemniej jednak brak postów istniejącym profilu to jedna z gorszych antyreklam, jakie można sobie stworzyć, nawet w przypadku firma ma dobrą opinię i ma coś interesującego do zaoferowania. Nawet sami możemy zaobserwować po sobie, że kiedy szukamy wiedzy o produkcie lub usłudze, czujemy się zniechęceni jeśli zauważymy martwy profil w mediach społecznościowych. Konkluzja z tego jest taka, że jeśli profil już założyliśmy to należy go prowadzić, a jeżeli nie planujesz aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to możliwe, że lepszą decyzją będzie zrezygnowanie z jego założenia. Na szczęście, za pośrednictwem naszej pomocy można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nasza znajomość branży pokazuje, że prawidłowo zaplanowana strategia i konsekwentne prowadzenie dobrze zorganizowanego profilu przynosi duże korzyści biznesowe. Przeszkoda polega na  tym, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić w związku z brakiem czasu, czy doświadczenia – dlatego my jesteśmy rozwiązaniem. Więc wracając do sytuacji, w której nie planujesz aktywnie prowadzić profilu w mediach społecznościowych to jednym ze skuteczniejszych rozwiązań będzie zatrudnienie kogoś do tego zadania i najlepszym wyborem będzie postawienie na kogoś, kto ma już duże doświadczenie w tym zakresie. Oczywiście ze śmiałością zachęcamy do skorzystania z naszych usług, ponieważ jesteśmy przekonani, że spełnimy oczekiwania naszego klienta.

Nasza firma oferuje założenie i ustawienie strony biznesowej, i na tym możemy poprzestać jeśli klient chce faktycznie samemu nadzorować swoje firmowe konto społecznościowe. Natomiast w przypadku gdy nie ma czasu zajmować się kontem i chce powierzyć to zadanie profesjonalistom, z chęcią zajmiemy się prowadzeniem profilu w social mediach. Na wstępie współpracy będziemy omawiać, w jaki sposób klient wyobraża sobie swoją firmową stronę w mediach społecznościowych oraz czy będzie w stanie dostarczyć odpowiednie materiały. W końcu social media mają za zadanie między innymi zaprezentować firmę od środka, dlatego też potrzebujemy materiały prezentujące firmę klienta. 

W razie przystąpienia do współpracy z nami i w określonych przypadkach jesteśmy w stanie wykonać takie zdjęcia dzięki naszemu specjaliście lub poszukać zewnętrznego fotografa. Powszechnie wykonujemy szablony graficzne zgodne z wizją klienta, które będą wykorzystywane do publikowania postów w social mediach. Prowadząc profil korzystamy z dostarczonych danych i z informacji, które jesteśmy w stanie pozyskać ze strony internetowej klienta, ponadto próbujemy uzyskać ciekawe informacje bezpośrednio od naszego klienta w drodze kontaktu. Staramy się także, aby strona firmowa nie była tylko i wyłącznie ołtarzem do wychwalania i promocji usług klienta, bo biorąc pod uwagę, iż chcemy uwidocznić, że za firmą stoją ludzie musimy też pokazać ten aspekt nawiązując łączność z odbiorcami, którzy firmę znają i lubią. Robimy to poprzez dostarczanie im interesujących informacji związanych z daną branżą i zachęcamy do interakcji poprzez udział w dyskusjach.

Nasz zespół przewiduje różnorodne progi abonamentowe zależne od ilości postów miesięcznie, a także od długości treści i zaangażowania naszych specjalistów.

3. Konsultacje marketingowe i biznesowe Rumia

Właściwy kierunek w biznesie jest konieczny do zrealizowania prawdziwego sukcesu. Wybór właściwego kierunku nie zawsze jest łatwym zadaniem, z tej przyczyny wskazane jest skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, którzy zajmują się znajdowaniem trafnych kierunków biznesowo-marketingowych zawodowo. Na podstawie wiedzy, jaką otrzymujemy od klienta, która tyczy się jego firmy lub marki, staramy się podpowiedzieć kierunek, w którym powinien kroczyć ze swoim biznesem. Odpowiedzi szukamy w drodze dyskusji z klientem o jego projektach, planach, które chce zdobyć, czy krokach, które już podjął. Eksplorujemy także dostępne możliwości w branży i wskazujemy jakie następne kroki można wykonać.

Doradzając naszym klientom wspomagamy się na doświadczeniu zebranym ze współpracy z poprzednimi klientami, którzy z naszym doradztwem zdobyli wiele sukcesów w danej branży. Na dodatek analizujemy i sprawdzamy jakim sposobem możemy wesprzeć klienta naszą własną działalnością, czyli jakie metody reklamowe jesteśmy w stanie zaproponować, aby firma klienta mogła dalej się rozwijać i rosnąć. Na bieżąco pomagamy stałym klientom oraz nieprzerwanie szukamy następnych sprawdzonych sposobów na rozwinięcie ich firmy. Projektujemy też własne metody, które sprawdzamy na naszych własnych pomysłach i jeśli przynoszą zamierzone efekty to następnie proponujemy je naszym klientom.

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu, które zbieramy przez styczność z wieloma branżami możemy opracować schematy indywidualnie dostosowane do każdej firmy, lub też marki. Czasami mogą to nie być rewolucyjne rzeczy, ale w takim przypadku klient potrzebuje utwierdzenia w przekonaniu lub przedstawienia mu możliwości takich rozwiązań, gdyż mógł o nich nie słyszeć. My jako Agencja Reklamowa 360° pragniemy, aby firmy naszych klientów rozwijały się i dlatego poszukujemy na to sposobów, a jeśli coś działa to zapisujemy tę metodę do naszego zbioru sprawdzonych sposobów.

Konsultacje marketingowe i biznesowe​

4. Audyt konkurencji Rumia

Badanie działań wykonywanych przez konkurencje jest podstawowym narzędziem, przy pomocy którego możliwe staje się poprawienie funkcjonowania biznesu w swojej własnej branży. Rynek jest jak swoisty żywy organizm, gdzie reagowanie na postępowanie konkurencji jest już musem, a nie tylko jedną z opcji. Dzięki profesjonalnej analizie rynku i konkurencji, którą się zajmujemy, jesteśmy w stanie zweryfikować, czy dotychczas stosowane strategie są opłacalne w porównaniu z planem konkurencji, a także w oparciu o zebrane dane jesteśmy w stanie zaproponować dalszy plan działania.

Wszelki biznes, przedsięwzięcie, czy marka, ma swoje słabe oraz mocne strony, nie istnieje rozwiązanie idealne. Rolls Royce ma w ofercie tylko samochody najwyższej klasy jakiegokolwiek kompromisu, ani jednego segmentu wejściowego, a na przykład marka Dacia zajmuje się samochodami przystępnymi cenowo i powszechnie dostępnymi, firma nie posiada żadnego przedstawiciela klasy D i wyższej. Obie firmy funkcjonują i mają się bardzo dobrze, pomimo że mają dwa skrajnie inne strategie. Jak to możliwe? Obie marki uwidaczniają swoje zalety, maskując wady dzięki czemu trafiają do odpowiedniego odbiorcy – dzięki przeanalizowaniu ich strategii możemy poznać ich metodologię. Identycznie możemy zrobić na przykładzie różnych branż i na podstawie uzyskanych danych przygotować odpowiedni plan działania. Zebrane obserwacje i opracowane nowe strategie skutecznie pomogą zwiększyć zysk i rozwinąć firmę.

Wnikając w działania konkurencji możemy zapoznać się ze skutecznymi sposobami i strategiami postępowania na danym rynku, a także możemy wystrzec się błędów, które mogą przynieść duże straty. Badając konkurencyjne strategie zapisujemy też dane, które pokazują nam powtarzające się trendy i schematy, które też mogą zostać wykorzystane do planu długofalowych programów, które pomogą uniknąć różnych niepowodzeń, a również przyniosą obserwowalne zyski. Posiadając znajomość różnych dziedzin naszych klientów wiemy, jakie działania warto zrealizować w odpowiedzi do aktualnych działań konkurencji, możemy również przedstawić strategie na podstawie wcześniejszych analiz bez wykonywania świeżych, lecz zawsze dobrze jest przyjrzeć się zagadnieniu na nowo.

Audyt konkurencji

Chcesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić dla ciebie wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe od A do Z.

Studio Graficzne

Dorobek naszego działu graficznego można zobaczyć w największych spółkach w Polsce jak również za granicą. Dzieła wykonywane są przez specjalistów z dużym doświadczeniem, dzięki czemu dbają o każdy szczegół. Twojego planu. Projekty można powierzać indywidualnie bądź mogą być one zlecane przez naszych fachowców od kampanii reklamowych, drukarni albo systemów wystawienniczych, dzięki czemu możesz zaoszczędzić swój czas mając przy tym świetne wyniki.

1. ldentyfikacja wizualna Rumia

By odnieść sukces na rynku, przedsiębiorstwo i jego marki muszą się dobrze kojarzyć, również powinny w prawidłowy sposób docierać do swoich odbiorców. Do realizacji owego celu potrzebna jest przeanalizowana identyfikacja wizualna, która wznieci w konsumentach odpowiednie emocje jak i również zapadnie w ich myślach. Przygotowanie identyfikacji wizualnej stanowi niełatwy proces, w którym obserwujemy założenia danej firmy, a dalej pracujemy nad całą strategią wizualnej komunikacji, która będzie pracować w taki sposób, aby wykonać określone założenia. W tej procedurze tworzona jest nazwa, logo, a także księga znaku lub marki, która jest instrukcją w formie książki, w której opisujemy, w jaki sposób zastosowywać system identyfikacji wizualnej i która zawiera też wszystkie niezbędne plany materiałów użytkowych jak katalogi, wizytówki, czy papier firmowy.

Faza wstępna procesu stwarzania identyfikacji wizualnej to za każdym razem ankieta z konsumentem i szczegółowa analiza branży, w której funkcjonuje lub chce funkcjonować, w związku z tym najpierw musimy dokładnie zbadać terytorium, na którym będzie działać i konkurować nowa lub istniejąca marka, lub firma. Bez tego powstanie tego procesu jest niedozwolone, ponieważ nie mamy potrzebnych informacji wpływających na zdefiniowanie cech identyfikacji wizualnej. Na gruncie analizy zapisanych przez nas danych zaczynamy proces tworzenia identyfikacji wizualnej, której kolejną sekwencją jest określenie nazwy firmy, produktu, a jeśli ta już istnieje to zestawiamy istniejącą nazwę z realiami rynku, na którym firma działa i proponujemy ewentualne poprawki. Definitywnie zmiana powszechnie znanej na rynku nazwy marki lub firmy może nie być najlepszym pomysłem, dlatego w tego typu sytuacjach najczęściej nie zmieniamy nazwy. Następnie zaczynamy proces projektowania logo, podczas którego formujemy różne propozycje i warianty graficzne. Sugestie logo formowane są na podstawie informacji uzyskanych z ankiety z usługobiorcą, a także tych pozyskanych z badania rynku, co pozwala nam dobrać logo oraz tożsamość marki do rynku, jak również do wymagań, które przedstawia nam usługobiorca. Z projektów, które prezentujemy klientowi zostaje przez niego wybrana jedna wariacja, która w późniejszym procesie jest doszlifowywana celem stworzenia gotowego loga. Odpowiednie logo staje się podstawą do utworzenia pozostałych aspektów identyfikacji wizualnej, które nie powstałyby bez opracowania logo.

Ze zrealizowanym logo możliwe staje się projektowanie pozostałych elementów identyfikacji wizualnej, jednak nie oznacza to, że następne etapy identyfikacji wizualnej są łatwiejsze. Prawdą jest, iż zaprojektowanie logo jest najdłuższym etapem, ponieważ jest to fundamentalny element wymagający analizy i przemyślenia każdego względu, który będzie mieć wpływ na klienta. Nie mniej jednak na etapie tworzenia następnych elementów wcale nie wyłączamy analizowania z procesu, ponieważ wszystkie elementy muszą być dobrze skomponowane logo, muszą z nim prawidłowo współgrać i rezonować, aby wspólnie sformować oryginalny wizerunek marki. Dopasować warto odpowiedni krój pisma, harmonijne zestawy kolorów, jak również metody ich łączenia i prezentacji. Prócz tego nie możemy zapomnieć o przygotowaniu podstawowych materiałów użytkowych takich jak papier firmowy, kubki, ulotki, koperty, wizytówki, a także teczki wraz z reklamowymi przykładami ich zastosowania. Przedział potrzebnych materiałów jest ustalany indywidualnie, ponieważ przykładowo przy brandingu produktowym potrzebna jest ulotka, jednakowoż niekoniecznie papier firmowy.

Wszelkie te wskazania razem z instrukcją i przykładowym użyciem umieszczamy są w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to katalog dla usługobiorcy, swoista instrukcja użytkowania i postępowania z logiem, a także całą stworzoną identyfikacją wizualną. Dokument może być również bardzo przydatny w przypadku współpracy z różnymi studiami reklamy i grafiki, ponieważ dzięki niemu posiadają wskazówki odnośnie stylu, w którym powinny być przygotowane wszystkie materiały reklamowe. Przy użyciu tego opracowany system identyfikacji wizualnej zachowuje spójność nieprzerwanie, pod warunkiem projektowania zgodnie z zasadami zawartymi w brand booku.

Skomponowanie odpowiedniego systemu identyfikacji wizualnej wymaga wieloetapowego procesu, podczas którego zostaną wzięte pod uwagę wszystkie zmienne mające wpływ na jej kształt i charakter – są to na przykład analiza rynku i konkurencji, jak również potencjalnych interesantów wraz z oczekiwaniami i planem, który ma spełnić projekt dla zleceniodawcy.

2. Projektowanie logo Rumia

Ładne logo przyciąga spojrzenia i budzi właściwe skojarzenia z daną marką. Zaprojektowanie znaku graficznego w taki sposób, żeby wytwarzał w adresatach odpowiednie skojarzenia jest rozwlekłym problemem nawet jeśli końcowy efekt jest schludny i nieskomplikowany. Przebieg tworzenia kryjący się za dowolnie wybranym, właściwie wykonanym logo jest bardziej skomplikowany i czasochłonny niż mogłoby się wydawać. Rozpoczęciem każdego projektu logo jest sumienny wywiad z klientem o tym, jakie cele ma spełniać logo i do kogo ma trafiać. W tym celu wypada wgłębić się między innymi, w jakiej branży działa nasz kontrahent, kto jest jego konkurencją, kim są interesanci jego produktu lub usługi oraz jaki wpływ ma mieć na nich logo. Dzięki uzbieraniu oraz przeanalizowaniu tych danych będziemy mogli podjąć się wstępnej kreacji konceptu logo.

Etap pracy nad roboczą koncepcją to osobliwa dyskusja, z której kreujemy pomysły, po czym są przesiewane, a wyselekcjonowane przedstawiamy klientowi. Projektowane koncepcje najlepiej wykreślić na papierze, aby zaprezentować ogólny zarys i ideę, które jeśli pokrywają się z planami danego projektu w dalszym etapie dokańczane są w finalną propozycję loga. Zazwyczaj prezentujemy klientowi więcej niż jedną opcję i mogą to być też odmienne propozycje wywodzące się z różnych wstępnych koncepcji. Niemniej jednak, na tym etapie usługobiorca dostaje już propozycje logo, z których wytypuje jedno do ostatniego wykończenia.

Finiszowa część, podczas której dopracowujemy stworzony znak graficzny to dopieszczanie szczegółów. Sprawdzamy jak logo sprawdzi się w różnych wariantach odcieni, analizujemy jego układ i opracowujemy kilka opcji, z których też zostanie wybrana ostateczna opcja. Zaakceptowany projekt jest na końcu zapisywany do odpowiednich wersji wektorowych i rastrowych. Wskazane jest też, aby wykonać przynajmniej podstawową księgę znaku, która jest dokumentem mówiącym, w jaki sposób korzystać z przygotowanego logo.

3. Grafiki reklamowe Rumia

Informacje wizualne są nieustannie pierwszymi, które odbieramy i interpretujemy, dlatego zadbanie o doskonałe projekty graficzne ma potężne znaczenie dla wszelakich biznesów. Wobec tego nie pozostawiamy niczego przypadkowi i dogłębnie obmyślamy zamysł, jaki ma spełniać grafika w środowisku – rynku – na którym będzie działać.

Tworzymy dla największych przedstawicieli swoich branż oraz dbamy o to, aby ich wygląd ukazywał się jak najlepiej, dzięki naszej pracy. Doskonała grafika reklamowa jest nie tylko ładna, lecz realizuje dodatkowo określone zadania i wzbudza odpowiednie emocje dla marki. Dzięki współpracy z największymi markami i zrobieniu tysięcy projektów dobrze wiemy, w jaki najlepszy sposób stworzyć idealną grafikę, która osiągnie plany biznesowe i zadba o bardzo dobry, i przemyślany wygląd firmy. Nasze projekty graficzne charakteryzują się wysoką jakością i profesjonalnym wykonaniem. Szczegółowo projektujemy każdy, jeden element projektu w taki sposób, aby spełniał swoje szczegółowe zastosowanie oraz aby komponował z innymi elementami funkcjonalną i komponującą się całość wysyłającą wybrany komunikat do klienta.

Możemy zaprojektować duży zakres projektów graficznych przygotowanego do druku mało- i wielkoformatowego, jak również do użytkowania w sieci. Posługując się przykładem, stworzymy projekty wizytówek, katalogów, ulotek, jak i również banerów, czy billboardów, a także projekty grafik do użytku w sklepach internetowych e-commerce lub do użytku w mediach społecznościowych. 

Nasze studio grafiki zajmuje się także tworzeniem rozpoznawalnych wizerunków firmy i kreowaniem marek – czyli logo, system identyfikacji wizualnej, branding. Jesteśmy w stanie zaoferować szeroki zakres usług graficznych.

4. Abonament graficzny Rumia

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężko jest znaleźć właściwego grafika, dlatego zaprojektowaliśmy ofertę specjalną, za sprawą której możliwe staje się zwerbowanie całego działu graficznego w cenie jednego grafika. Wskutek tego Twoja firma nie marnuje czasu na szukanie pracownika, który może zmienić zdanie, a otrzymuje najwyższej klasy prace graficzne od zawodowego zespołu z wieloletnim stażem, który zna Twoją dziedzinę, preferencje i aktualnie panujące trendy. Produkowane przez nas kreacje graficzne są zawsze w całości profesjonalne i przemyślane pod kątem zadania, którego mają wykonywać. 

W okresie naszego ponad 15-letniego doświadczenia mieliśmy przyjemność współpracować z wieloma popularnymi markami, które dzięki naszej pracy wypracowały kolejny szczebel na drabinie sukcesu.

Zakres naszych kompetencji obejmuje między innymi:

 • Grafiki dla firm: wykresy, raporty, prezentacje
 • Grafiki do systemów wystawienniczych: roll-upy, ścianki, flagi reklamowe, namioty
 • Grafiki użytkowe: instrukcje, etykiety, opakowania
 • Obsługa graficzna social media: grafiki do postów, grafiki do tła, infografiki
 • Grafiki reklamowe: wizytówki, ulotki, banery, billboardy
 • Grafiki na użytek internetu: strony internetowe, sklepy e-commerce, grafiki produktowe, Google Ads, projektowanie UX

To wszystko możesz posiąść w jednym abonamencie. Ostateczny zakres usług w abonamencie ustalany jest oddzielnie.

Plusy tego rozwiązania to przede wszystkim oszczędności czasu, funduszy i pewność bezpieczeństwa – wykorzystujesz obszerny sztab graficzny, który pracuje na legalnym oprogramowaniu oraz terminowo oddaje złożone projekty. Bez konieczności zakupu sprzętu komputerowego, specjalistycznego oprogramowania i szukania pracowników.

Jesteś zainteresowany ofertą naszego studia graficznego?

Nasze studio graficzne wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem na rynku i  unikatowymi projektami dostosowanymi indywidualnie pod klienta.

Kampanie

Kampanie to rozrośnięte pojęcie, które warto by sobie naświetlić, z uwagi na fakt iż będzie to trwały rodzaj akcji marketingowych w Twojej firmie. Poniżej znajdują się najbardziej znane i najbardziej dochodowe rodzaje kampanii wraz z opisami, czym się zajmują.

1. Kampanie Google Ads Rumia

Kompleksowa obsługa reklamowa to suma usług, które jesteśmy w stanie zaproponować naszym usługobiorcą, które wybieramy zwracając uwagę na potrzeby i oczekiwania naszych interesantów. W związku z tym na wstępie każdorazowo przeprowadzamy dogłębną rozmowę dotyczącą tego czego klient oczekuje zaczynając z nami współpracę. Jako Agencja Reklamowa 360° mamy możliwość zaoferować pełną obsługę reklamową od początku do końca, rozpoczynając od projektu przez stworzenie wydruków i wdrożeń informatycznych, kończąc na montażu reklamy w szczególnych przypadkach. Poniżej pokazujemy przykładowe współpracę z naszymi kontrahentami w szerokim zakresie działania.

Dysponujemy statusem partnera Google!

Status partnera Google Ads świadczy o tym, że nasza agencja w wydajny sposób prowadzi kampanie swoich klientów, wzbudza ich rozrost dzięki zarządzaniu ich kampaniami, a także posiada certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w dyscyplinie Google Ads.

Google AdWords, bo tak wcześniej nazywały się kampanie reklamowe Google Ads, są sposobem pozwalającym na dotarcie z własną ofertą do większego grona konsumentów w szybkim czasie, a dzięki narzędziom analitycznym powinniśmy tak uregulować kampanię, tak aby dawała jak największe korzyści przy małym wkładzie finansowym. Za pośrednictwem Google Ads jesteśmy w stanie urzeczywistnić pewne cele, przykładowo powiększenie odwiedzalności strony, czy powiększenie liczby klientów, a zadania te możemy urealnić za pomocą różnego rodzaju kampanii takich jak np. tradycyjne kampanie w wyszukiwarce i dużo bardziej rozbudowane displayowe czy też nawet inteligentne kampanie zakupowe.

Wyższością reklam Google Ads nad tradycyjną koncepcją promocji jest jej zdumiewająca możliwość konfiguracji oraz możliwość precyzyjnego sprawdzenia efektów. W przypadku starodawnych sposobów jak ulotki, czy prasa lub telewizja mamy do dyspozycjijedynie niepełny pakiet danych statystycznych na temat ich skuteczności. Opcję skonfigurowania takiej tradycyjnej kampanii i trafienia w docelową grupę interesantów również nie są pierwszorzędne. 

Z innej strony w kampaniach Google Ads możemy zadeklarować do jakiego dokładnie typu odbiorcy chcemy kierować naszą reklamę, a dodatkowo możemy ustalić, o której godzinie powinny się prezentować. Jesteśmy w stanie dla przykładu skierować działanie marketingowe do właścicieli małych i średnich wysyłkowych, które znajdują się w konkretnym rejonie, którzy wydają wybraną ilość środków na eksploatację swojej floty i wyświetlić im reklamy firmy w ich czasie wolnym, kiedy mają czas na przeglądanie sieci internetowej. Ani jedna forma tradycyjnej promocji nie oferuje takiej dogłębnej możliwości definiowania grupy docelowej.

2. Kampanie produktowe Shopping Ads Rumia

Kampanie produktowe są specyficzną kampanią reklamową zorientowaną głównie na sprzedaż produktów online. Pokazują one standardowe informacje o produkcie takie jak nazwa, czy cena, i prowadzą bezpośrednio na firmową kartę kupna, gdzie odbiorca może dokonać transakcji.

Rynek e-commerce niezmiennie powiększa swój udział w zakupy konsumenckie, a także w zakupy B2B. Nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał ulec zmianie, o ile klasyczne markety najprawdopodobniej będą dalej z nami to bezapelacyjnie znaczną większością rynku będą zakupy online. Już mamy kontakt z naprawdę dużą ilością zakupów zawieranych przez internet, jednak żeby w ogóle mogło dojść do transakcji to kupujący i przedsiębiorca muszą w jakiś sposób nawiązać kontakt na wirtualnym rynku. Istnieją na to wielorakie sposoby,  a jednym z najlepszych są kampanie zakupowe Google. Sygnują się one wysoką skutecznością, a ponadto niedużym kosztem pozyskania konsumenta. Co więcej, dzięki kampaniom zakupowym konkretnie trafiamy do szerokiego grona ludzi zainteresowanych zakupem danych produktów.

Po zaczęciu kampanii zakupowej Google, polecane produkty lub usługi pojawiają się na pierwszym miejscu listy wyszukiwania tuż nad wynikami organicznymi. Wyroby są rzetelnie dopasowane do zapytania klienta, dla przykładu, jeśli konsument szuka kluczy nasadowych i wpisze taką frazę w wyszukiwarkę google to jeżeli dysponujesz takim produktem w swojej ofercie i włączymy dla Twojego sklepu taką kampanię, to Twój produkt będzie u góry, na liście wyszukiwania klienta zainteresowanego kupnem kluczy nasadowych, a po kliknięciu w Twój produkt trafia prosto do Twojego sklepu, gdzie może dokonać kupna. Prosta i bardzo efektywna metoda.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

Kampanie produktowe to metoda reklamy, którą szczególnie polecamy wszystkim sklepom internetowym i biznesom e-commerce niezależnie od branży. Współpracujemy ze sklepami e-commerce z różnorodnym asortymentem. Mogą to być elektronika, ubrania, czy nawet systemy ogrzewania – o ile znajdują się w sklepie internetowym to za pośrednictwem kampanii zakupowych możemy skutecznie napędzić sprzedaż dowolnego produktu.

Grafika źródło: support.google.com/google-ads

3. Kampanie w Mediach Społecznościowych Rumia

Media społecznościowe pochłaniają wiele ludzkiej uwagi każdego dnia, a najchętniej poda

Social media przyciągają mnóstwo uwagi ludzi każdego dnia, a najchętniej podawanym wzorem zapewne jest Facebook. Przestrzeń, która udziela internautom chwilę oderwania od codzienności oraz relaks może dodatkowo posłużyć jako skuteczny środek reklamowy.

Uczestniczenie najprzeróżniejszych korporacji w social mediach nie jest przypadkowa. Wskutek tego firma może zyskuje na wiarygodności oraz ma szansę zainteresować konsumentów w interakcję z własną marką, co często przekłada się na wzrost wyników firmy. Niemniej jednak uczestnictwo w social mediach to jedno, a kampania to drugie. Za pośrednictwem kampanii reklamowych w mediach społecznościowych umiemy zdobyć szerokie grono odbiorców oraz co jest bliźniaczo istotne możemy również dokonać bardzo skutecznego wyboru do kogo skierujemy reklamę. Chcesz pokazać reklamę swojego produktu miłośnikowi bezglutenowych, bio organicznych produktów, którego ulubionym kolorem jest fiolet? Żaden problem. To właśnie jest olbrzymia moc kampanii reklamowych w mediach społecznościowych. Znanym przykładem będzie z pewnością Facebook. Przestrzeń, która oferuje internautom chwilę oderwania od codzienności i relaks może także posłużyć jako skuteczne narzędzie reklamowe.

Strategie, jakie mogą wykonywać reklamy w mediach społecznościowych są przeróżne i nie muszą ograniczać się tylko do samej reklamy produktów. Możemy także poszerzać świadomość marki i zasięgi generowanej treści, by więcej użytkowników wiedziało o Twojej marce. W taki sposób społeczność zgromadzona wokół Twojego biznesu urośnie, a konwersje przyjdą same, dlatego, bo odbiorcy ze świadomością istnienia Twojej firmy mogą także zacząć się z nią utożsamiać i samoczynnie skorzystają z tego co im oferujesz. Kampania produktowa w mediach społecznościowych będzie mogła być później najlepszym wypełnieniem pokazującym szerszy zakres oferty niż na początku można zauważyć.

Strategii, jakie dają social media jest bezsprzecznie wiele. Z naszego doświadczenia wiemy, że firmy wykorzystujące te sposoby rosną bardziej niż te, które ich nie używają. Warto zainteresować się tym tematem – z przyjemnością w tym pomożemy.

4. Kampanie reklamowe Outdoor Rumia

Kampania outdoorowa, zewnętrzna, out-of-home to jedna z najstarszych form marketingu, którą widzimy praktycznie codziennie. Widzimy te formy reklamy w trakcie drogi do pracy, w trakcie zakupów czy, nawet podczas wyjścia na spacer. Do tego typu reklamy zaliczają się billboardy, banery, szyldy reklamowe i wszystko w plenerze, co w jakiś sposób przekazuje nam komunikat reklamowy.

Metoda reklamowa jest stara, ale niewątpliwie nadal wydajna, tego nie da się ukryć. Wyjdź z domu, z całą pewnością dostrzeżesz jakąś tablice z reklamą lub baner – szczególnie w większych miastach. Reklama outdoorowa to coś, z czym styka się praktycznie każdy i tak naprawdę codziennie, jest ona tak powszechna, że nawet się nad tym nie zastanawiamy. Czy to znaczy, że taka reklama będzie mniej efektywna? Niekoniecznie. Wręcz przeciwnie, należy zatroszczyć się o jej ciągłą aktualizację, aby się nie opatrzyła i nie wtopiła w tło. Fakt, że styczność z marketingiem outdoorowym to niejako codzienność sprawia, iż różne zmiany i aktualizacje powodują powiew świeżości i z zainteresowaniem dostrzegamy takie zmiany. Mijanie bez ustanku tej samej reklamy po prostu powszednieje, ale jeśli na jej miejscu pojawia się coś nowego to z pewnością każdy przyłapał się na przyjrzeniu się takiej reklamie. Nawet jeśli odbiorca nie jest zainteresowany ofertą z reklamy to i tak odnotował fakt jej renowacji, a to również ma znaczenie!

Jak wszystkie formy reklamy i ta outdoorowa ma również swoją specyfikę, do której warto dostosować przekaz. Najważniejsza cecha obserwator ma niedużo czasu na zapoznanie się z reklamą dlatego musi być ona krótka, treściwa i przekazywać jasny, zrozumiały komunikat. Równie dobrze jest także oznajmić w tej reklamie swoją, obecność w przestrzeni wirtualnej i powoli reklama przeradza się w formę hybrydową. Możliwości jak to często bywa- jest wiele, ale trzeba dużego doświadczenia, aby je wszystkie wykorzystać, a jednocześnie utrzymać spójność na każdym etapie kampanii outdoor, dlatego też najlepiej odezwać się w tej sprawie do nas.

5. Kampanie wideo Rumia

Kampanie wideo to ciekawa konwencja zaprezentowania odbiorcom swojej oferty – jeśli obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, to obraz filmowy jest warty najmniej trzy razy tyle. Ponadto wideo marketingowe daje unikalne możliwości, które są niemożliwe do uzyskania dla statycznych zdjęć, czy grafik i z jednej sesji zdjęciowej można zrobić nawet kilka materiałów marketingowych.

A co z dystrybucją reklamy? Posiadając już gotowe wideo, możemy przygotować reklamę na kilku kanałach promocyjnych. Jeżeli gdzieś można wyświetlić film, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką możliwość wykorzystać. Kampanie wideo jesteśmy w stanie z powodzeniem uruchomić na Facebooku, lub YouTube, a także na zyskującym popularność TikToku. Można wyprodukowany materiał wideo zastosować go także jako standardowy film promujący przedsiębiorstwo oraz wyświetlający się tylko na stronie firmy. Możliwości jest dużo, a niemałym atrybutem kampanii wideo jest fakt, że za pomocą jednego planu zdjęciowego można dostać wiele materiałów, które można rozpromować nawet na wszystkich wspomnianych kanałach promocji.

Kampanie wideo, podobnie jak w przypadku zwykłych reklam w przestrzeni cyfrowej, mamy możliwość kierowania ich do wybranej grupy odbiorczej. Z tego powodu przygotowując konkretny materiał promocyjny, możemy go również pokazać wybranej grupie konsumentów, co dodatkowo potęguje efekt reklamowy, jaki kampania wideo potrafi osiągnąć. Takowa metoda reklamy może okazać się też w znacznym stopniu bardziej angażująca, dlatego że nawet krótkim filmikiem możemy nierzadko przedstawić znacznie więcej niż wielką infografiką. Nie powoduje to jednak, że z pozostałych form reklamy powinniśmy zrezygnować, nie o to nam chodzi. Po prostu należy mieć na uwadze unikalne możliwości każdej z nich, gdzie mogą one się także doskonale uzupełniać. Niezależnie od wybranych kierunków marketingu, dzięki naszej pomocy rezultat na pewno będzie zadowalający.

Chcesz uruchomić kampanię reklamową swojej firmy?

Nasza Agencja Reklamowa będzie dla ciebie najlepszym wyborem, ponieważ jesteśmy zespołem profesjonalistów, przeprowadzimy dla ciebie kampanie reklamowe od A do Z.

Technologie internetowe

W dobie dzisiejszego rozwoju technologii internetowych nie powinniśmy zapominać o efektywnym działaniu swojej firmy w sieci. Kluczowe jest, aby każde przedsiębiorstwo zadbało, jak najlepiej się tylko da o swój wizerunek w internecie.

1. Strony internetowe Rumia

Bez posiadania strony internetowej można jakoś pracować, ale nasze doświadczenie i wszystkie dostępne informacje, wskazują na to, iż konsumenci poszukują w internecie wiedzy na temat firm lub marek i produktów, którymi się interesują. Brak takowej strony niekoniecznie musi oznaczać utratę ufności interesanta, lecz zazwyczaj  jest dużym minusem dla prezentacji firmy. Trzeba na to spojrzeć z oczu konsumenta – jeżeli nie dowie się żadnych wiadomości o produkcie od znajomych, to wyciągnie telefon i zajrzy w internet, bo to będzie najłatwiejsze. Kiedy nie znajdzie żadnej wiedzy na dany temat, to istnieje spora szansa, że po prostu porzuci temat.

Korzystniej jest, jeśli interesant zobaczy nawet prostą, zwykłą stronę www niż żeby nie zobaczył jakichkolwiek informacji o produkcie, firmie, czy marce, która wzbudziła u niego zainteresowanie. Tutaj też pojawia się problem odpowiedniego dostosowania strony internetowej do branży, bo nie każde przedsięwzięcie potrzebuje wielkiego i rozbudowanego portalu i może się okazać, że wystarczy krótka strona wizytówka lub tzw. landing page. Niezależnie od stopnia skomplikowania strony, powinniśmy zadbać o jej estetykę i prawidłową prezentację. Wyszukanie firmowej strony w sieci to tylko połowa sukcesu, a  poprawne przekazanie przez nią wiedzy to druga połowa. W wypadku, kiedy okaże się, że konsument nie jest w stanie znaleźć odpowiedzi na interesujące go pytania, bo strona zraża niedzisiejszym wizerunkiem i chaotyczną organizacją informacji, to wynik końcowy będzie podobny do tego jakby tej strony internauta w ogóle nie odnalazł.

Dzięki profesjonalnej stronie internetowej nie tylko zaprezentujesz się potencjalnym klientom lub kontrahentom, ale także zaoszczędzisz czas. To wszystko, ponieważ na stronie internetowej można zawrzeć bazę pytań i odpowiedzi na tematy, o jakie zazwyczaj pytają klienci. Możesz także opisać standardowe usługi, działania czy sytuacje. W konsekwencji odbiorca będzie mógł zebrać potrzebne mu informacje, a pracownik, który miałby to wyjaśniać, zaoszczędzi mnóstwo czasu, nie musząc tego robić lub ostatecznie doda tylko informacje na stronie, których brakowało i rozwieje wątpliwości.

Strona Internetowa dla Szpitala w Kocborowie

Strona internetowa dla Programu do Zarządzania Produkcją Flow Vision

Strona internetowa - produktowa dla wytwórcy wódki Biała Orlica

Strona Internetowa dla biura rachunkowego RK

Strona Internetowa dla TCO

Sporządzaniem stron www możemy się zająć kompletnie, od wykonania struktury i projektów po wieńczące pracę wdrożenie, uruchomienie i oddanie usługobiorcy w pełni funkcjonującej, działającej strony. Możemy ponadto utworzyć usługi jednostkowe, przykładowo wdrożyć i uruchomić wcześniej zaprojektowaną stronę lub tylko zaprojektować stronę i przekazać ją do wdrożenia klientowi. Zajmujemy się  także wykonywaniem modernizacji lub dokańczaniem porzuconych projektów jeśli stwierdzimy, że jest taka możliwość. Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania ma nasz klient.

Za każdym razem projekt zaczynamy od ustalenia drobiazgów oraz rozmowy o tym jak powinna wyglądać przyszła strona internetowa lub jakie są oczekiwania odnośnie poprawy, czy modyfikacji bieżących stron internetowych. Po zakończeniu ustalania detali i po wykonaniu wyczerpującego wywiadu zaczynamy pracę nad projektem. Prace projektowe nad stroną internetową prowadzimy w oparciu o informacje, które uzyskamy od usługobiorcy i które oczywiście wzbogacamy opierając się o własne szerokie doświadczenie. Gdy nie otrzymujemy od klienta informacji, czy wizji dotyczącej tego, jaki wizerunek ma mieć strona, będziemy proponować własne propozycje, co do których będziemy musieli otrzymać akceptację, żebyśmy mogli pracować dalej. Na start projektujemy projekt wizualny, aby zaprezentować rzeczywisty wygląd strony internetowej, który na tym etapie może być jeszcze dość swobodnie modyfikowany. Następnie projekt graficzny jest prezentowany usługobiorcy i z nim omawiany, a po wykonaniu wszystkich omówionych zmian i dopracowaniu przekazujemy finalną wersję do akceptacji klienta. Tylko po akceptacji od strony klienta strony przystępujemy do programowania funkcjonalności i wdrażania. Zmiany w trakcie tej części projektu mogą być już trudne do stworzenia nie licząc samej kosmetyki.

Prace programistyczne nad stroną internetową zmieniają schemat graficzny na funkcjonalny system. W tej części testujemy również wszystkie obowiązkowe i dodatkowe funkcje, jak również dostarczone treści – stworzenie materiałów na stronę możemy również zlecić lub sporządzić osobiście. Strona internetowa zaczyna faktycznie istnieć w internecie i jesteśmy w stanie udostępnić klientowi projektowy adres do śledzenia postępów prac. Po skończeniu prac programistycznych wręczamy tak przygotowaną stronę www do ostatecznej akceptacji klienta. W ostatecznym etapie zostaje już tylko ostateczne wdrożenie i wystartowanie strony internetowej pod adresem docelowym.

2. Sklepy internetowe Rumia

Sklepy internetowe, czyli takie strony WWW, na których można bezpośrednio zakupić towary lub usługi. Sklepy internetowe są zazwyczaj wiązane ze stronami opartymi o koszyk zakupowy, oferującymi szeroki wybór towarów, ale nawet taki oferujący jedynie pięć wariantów dwóch produktów, również możemy określić jako sklep internetowy. Co więcej, serwisy oferujące wykupienie usług cyklicznych poprzez stronę możemy podłączyć pod pojęcie sklepów internetowych. Sklep internetowy najłatwiej rzecz ujmując jest stroną, która zezwala na wypełnienie pełnej transakcji wraz z płatnością właśnie przez internet, bez kontaktu pracownika i manualnego wystawiania faktury.

Sklep internetowy doradzamy, klientom, którzy posiadają już dobrze prosperujący biznes offline, czyli takim, którzy dla przykładu posiadają punkt sprzedaży stacjonarny. Oczywiście nic nie przeszkadza, aby zacząć działalność od sklepu internetowego, dlatego że takie przedsięwzięcie jest mniej kosztowne porównując do najmu lokalu i jego utrzymywania. Otwarcie sklepu internetowego to też bardzo dobra inicjatywa jeżeli kontrahent ma już pewien kanał dystrybucji w internecie np. na popularnych serwisach aukcyjnych, ale chce zmaksymalizować swoje zyski otwierając kolejny bardziej autonomiczny kanał sprzedaży.

Sklep internetowy z Mlekiem Probiotycznym
Sklep internetowy dla eVento Shoes & Bags

Otwarcie sklepu internetowego jest jednym z łatwiejszych sposobów na trafienie do konsumenta detalicznego, czyli prościej mówiąc zwykłej osoby. Oczywiście są także rozwiązania dla odbiorców hurtowych B2B. System w takim wypadku wygląda trochę inaczej, ale działa na takim samym wzorze – kontrahent może skompletować swoje zamówienie hurtowe i wysłać je do realizacji, wszystko automatycznie przez internet. W obu przypadkach takie systemy zaoszczędzają mnóstwo czasu, albowiem klient, czy to będzie konsument, czy kontrahent biznesowy, w zasadzie obsłuży się sam. Widzieliśmy przypadki, kiedy biznes startował od prostego sklepu internetowego, a po jakimś czasie rozwinął się również na standardowe metody sprzedaży poprzez sklepy stacjonarne, więc można śmiało powiedzieć, że założenie sklepu internetowego zalicza się do jednych z lepszych opcji na początek działalności.

Pole oferowanych przez nas usług obejmuje też odrestaurowanie istniejącego sklepu internetowego jak i również audyt – czyli analizę, czy aby na pewno wszystko jest ze sklepem internetowym dobrze. Niejednokrotnie mieliśmy do czynienia ze sklepami internetowymi, których właściciele nie byli zadowoleni z ich efektywności, a po naszej pomocy sklepy zaczęły przynosić upragnione obroty. Odświeżenie sklepu, wiąże się z przygotowaniem nowej szaty wizualnej do obecnie używanego planu strony lub wiążę się z przygotowaniem nowego szablonu wraz z szatą graficzną. To przypomina tworzenie nowego sklepu z tą różnicą, że wszystkie produkty i strony są dodane i również pracują już wszystkie potrzebne systemy. Sklep internetowy może także normalnie funkcjonować podczas modernizacji wyglądu, z uwagi na fakt, iż w pierwszej kolejności konstruujemy projekt w środowisku próbnym, a następnie przekładamy to na działający sklep internetowy. Tak samo jak w przypadku tworzenia strony internetowej, przed podjęciem się modernizacji wyglądu sklepu internetowego, musimy zorganizować wywiad co do oczekiwań i celów, które ma spełnić nowy wizerunek. Po tym standardowo kreujemy projekty graficzne, które po akceptacji są wdrażane do działania.

Opracowanie sklepu internetowego od zera także zaczyna się od zbadania oczekiwań usługobiorcy i uzgodnienia ogólnego wyglądu całego projektu. Po ustaleniu szczegółów tak samo jak w wypadku tworzenia stron internetowych zaczynamy proces projektowy przechodzący przez segmenty opracowania koncepcji, przygotowania projektu graficznego, programowania, badania i ostatecznego wdrożenia po akceptacji na koniec każdego z wymienionych części. Po sfinalizowaniu wdrożenia usługobiorca dostaje sklep internetowy zapięty na ostatni guzik, gotowy do natychmiastowego działania, a jeśli klient ma pierwszy raz styczność z takim systemem to polecamy także naszą usługę szkoleniową z obsługi sklepu internetowego.

Tworzymy na różnorodnych systemach sklepowych, na przykład na: shoper, woocomerce, czy presta shop. Ponadto nie ma żadnych barier, aby klient samemu zaproponował system, na którym ma być oparty sklep internetowy jeżeli jest już do jednego przyzwyczajony.

3. Administracja WWW Rumia

Bycie właścicielem internetowej strony dla swojego przedsiębiorstwa, czy marki osobistej to dzisiaj pewna oczywistość. Nie mnie jednak, żeby ta mogła pracować prawidłowo powinniśmy się nią dobrze zająć, czyli powinniśmy rozsądnie zarządzać stroną internetową, aby działała tak jak trzeba.

Kierowanie stronami internetowymi jest jedną z tych prac, które zapewniają, że całość na pewno funkcjonuje tak jak powinna. Dużo właścicieli stron, portali, czy sklepów internetowych w żaden sposób nie zajmuje się administracją, czy poprawnym dowodzeniem swoimi stronami, a to duży błąd, który kosztuje sporo czasu i wysiłku w przypadku, gdy wystąpią różne komplikacje. Plan zarządzania stroną polega także na prowadzeniu jej treści i zmienianiu do ciągle nowych trendów. Przykład z życia wzięty to aktualizacje przeglądarek internetowych, które od czasu do czasu sprawiają, że strona przestaje się wyświetlać tak jak powinna. Należy na to prawidłowo zareagować i zaktualizować stronę, aby nie pomniejszyła swojego uznania w oczach algorytmów wyszukiwarek, jednak żeby było to do zrobienia potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani ludzie i szeroka wiedza.

Rzetelna i systematycznie modernizowana strona internetowa pokazuje również, że biznes, który prezentuje jest aktywny, oraz że stoją za nim ludzie z krwi i kości. Prawidłowo menadżerowana strona pomaga ponadto upilnować wysoką liczbę odwiedzin, a co za tym idzie, pomaga utrzymanie stałego dopływu klientów zainteresowanych produktami lub usługami, które dana marka posiada w swojej ofercie. Żeby było to możliwe powinniśmy zatroszczyć się nie tylko o dobre funkcjonowanie strony internetowej od strony sprawności, ale również o dostarczenie na stronę internetową właściwych treści o odpowiednio wysokiej jakości. Mówiąc o treści mamy tu na myśli aktualizacje wpisów na firmowego bloga lub udostępnianie ciekawych publikacji, a także pracę nad wysokiej klasy opisami produktów w przypadku sklepów internetowych. Jeżeli chodzi o technologiczne aspekty, mamy tu na myśli cykliczne usprawnianie systemu strony internetowej i terminową obsługę techniczną słowem przykładu dbanie o to, że strona internetowa wyświetla się poprawnie na przeglądarkach po aktualizacjach systemu CMS jak i samych przeglądarek, w tym także zapewnienie poprawnego działania wtyczek podpiętych na stronie, które zapewniają różnorakie dopełniające funkcjonalności.

Równie ważne jest także dbanie o bezpieczeństwo strony internetowej, którą zapewniają uprzednio wspomniane aktualizacje samego systemu i wtyczek, jednakże do tego należy także dołożyć dbanie o aktualność wszelkich certyfikatów bezpieczeństwa. Bezczynność w aspekcie bezpieczeństwa strony internetowej może być powodem wyświetlenia się komunikatu informującego, iż dana witryna internetowa jest niezabezpieczona i niebezpieczna. Może nawet dojść do tego, że strona zostanie przechwycona przez hakerów. Z uwagi na te fakty naprawdę warto przyznać takie zadania jak zarządzanie stronami internetowymi doświadczonym profesjonalistom.

Administracja WWW

Z nami możesz otrzymać kompletną obsługę w kwestii prowadzenia i zarządzania stronami internetowymi. W tym dla przykładu:

 • Przeprowadzanie regularnych kopii bezpieczeństwa, tzw. back-upów na wypadek konieczności przywrócenia strony internetowej w przypadku wystąpienia awarii.
 • Konserwacja strony internetowej przed wirusami i włamaniami.
 • Tworzenie projektów graficznych na potrzeby stron internetowych.
 • Modernizowanie, sporządzanie nowych treści na stronę WWW.
 • Aktualizacje systemów administrowania treścią i systemów sklepowych wraz ze wtyczkami zapewniającymi praktyczne funkcjonalności, a także dbanie o ich prawidłową pracę.
 • Redagowanie istniejących treści, opisów produktów, artykułów na stronie internetowej pod kątem poprawności i zgodności z SEO.
 • Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przez właściwe korygowanie treści, tzw. Content Marketing.

Usług, jakich możemy wykonać jest oczywiście jeszcze więcej, jednak spis jest długi, ponieważ całościowa oferta nie kończy się tylko na patrzeniu w panel administracyjny. Apelujemy do kontaktu z nami i przedstawienia, których usług Państwo potrzebują, a my przygotujemy coś na miarę indywidualnych potrzeb.

4. Audyt użyteczności UX Rumia

Audyt UX

Doświadczenie użytkownika i użyteczność strony są zwykle bagatelizowane, a to prowadzi do tego, że witryna lub sklep internetowy stają się odpychające w użytkowaniu dla internauty. Technicznie nazywa się to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika, na które wpływ ma właśnie ogólnie pojęta użyteczność strony, która składa się z różnych elementów i małych szczegółów. Mogłoby się zdawać, że ze stroną internetową lub sklepem internetowym jest wszystko w porządku, natomiast dopiero jak spojrzy na to znawca, to zaczynamy dostrzegać błędy. One się nie pojawiają tylko pokazują się – to ważne, bo ciągle tam były i nie pojawiły się w następstwie obejrzenia fachowego oka. User Experience ma spore znaczenie na to, jakie są odczucia internauty związane ze stroną i czy stronie uda się np. wykonać konwersję klienta.

Słaby UX może mieć duży wpływ na to, że witryny albo sklepy nie wnoszą takich dochodów, jakich powinny i są po prostu bezowocne. Prawda – kiepska strona lub sklep może działać, internauci po jakimś czasie przyzwyczają się, jeszcze bardziej jeśli będą zdeterminowani, lecz co mogłoby się wydarzyć, gdyby UX został udoskonalony? Z doświadczenia wiemy, że po interwencji naszych profesjonalistów wyniki są dużo wyższe, a po definitywnych zmianach, które również możemy zrobić, nawet najmniej efektywne strony zaczynają się rozkręcać.

To niesłychane jak bardzo małe detale mogą mieć wpływ na możliwości każdej strony internetowej lub sklepu i jak sporą ilość czasu mogą oszczędzić jeśli są zrobione w prawidłowy sposób. Coś, co mogłoby się wydawać oczywiste dla właściciela strony lub sklepu internetowego niekoniecznie musi takie być dla internautów. Bezustannie obserwowaliśmy sytuację, w których z pozoru położona na samym wierzchu opcja nie była zauważana przez internautów. Czym mogłoby to być spowodowane? Złym rozmieszczeniem, niewłaściwym rozmiarem lub nawet błędnym odcieniem, który w przypadku danej funkcji może być przez nasz wzrok ignorowany z powodu przyzwyczajenia z obcowania z innymi, lepiej zoptymalizowanymi stronami internetowymi. Między innymi nad takimi niuansami pracują nasi pracownicy od UX.

Kiedy zaczynamy pracę nad jakością User Experience (UX) danego serwisu internetowego lub sklepu internetowego, musimy najpierw zrobić wywiad z naszym usługobiorcą, do którego dana strona internetowa należy. Koniecznie musimy dowiedzieć się jakie zadania ma spełniać dane rozwiązanie, abyśmy mogli stworzyć UX danej strony internetowej pod względem prawidłowego profilu użyteczności. Odmienne potrzeby posiada użytkownik będący konsumentem, czyli klientem typu B2C, a inne zaś potrzeby będzie miał użytkownik będący przedsiębiorcą, czyli firmą, klientem typu B2B. Mimo że różnice między tymi dwoma typami użytkowników są dość drobne to jest parę różnic dość istotnych, które powinniśmy uwzględnić przy opracowywaniu UX – potrafimy też wykonać osobno UX dla każdego z tych użytkowników i będzie on wtedy wybierany z wykorzystaniem np. opcji, którą klient wybrał przy rejestracji użytkownika.

Wprawdzie nie każdy wie, że UX nie jest nie ogranicza się tylko do danej strony internetowej i nie, też nie jest tylko i wyłącznie tożsamy z UI (User Interface). Rzeczywiście, to tutaj użytkownik spędza większość swojego czasu podczas interakcji z marką lub produktem, ale ta podróż ma początek już w korzystania z wyszukiwarki Google, jak również w korespondencji e-mailowej, którą dany interesant nabywa od firmy – mają w tym swój udział wyświetlane reklamy. Pamiętajmy, że UX to User Experience, czyli doświadczenie użytkownika podczas korzystania z danego produktu lub usługi – można się nawet pokusić o rozciągnięcie funkcjonowania tego pojęcia na infolinie, ponieważ i tam klient styka się z daną firmą, produktem lub usługą i wytwarza swoje doświadczenie na podstawie przeżyć, których doznał. Można nawet wysunąć odważne stwierdzenie, że automatyczne boty na infoliniach są jednym z najgorszych istniejących doświadczeń użytkownika.

Jak możemy zauważyć, sektor, jakim jest UX jest dość duży, rzec by można, że nawet różnokierunkowy, więc żeby dobrze zaprojektować odpowiednie doświadczenie użytkownika lub też przebadać, czy wszystko jest dobrze, trzeba mieć rzetelne umiejętności oraz długą praktykę – taką jak nasi fachowcy od UX, którzy co ważniejsze dysponują odpowiednimi narzędziami analitycznymi, które wspomagają nasze działania audytorskie. Działaniem tych działań jest powiększona użyteczność i polepszenie odbioru interakcji z produktem, co wyraziście przekłada się na zwiększenie konwersji i przychodów.

5. Rozwiązywanie problemów Rumia

Komplikacje z wielorakimi systemami informatycznymi mogą być prawdziwą mordęgą. System informatyczny brzmi dość tajemnie, jednakże do tego zalicza się także zwyczajna strona internetowa, czy aplikacja, a także programy, które mamy na komputerach i z nich korzystamy. Nasz zakres działania obejmuje strony internetowe, sklepy internetowe, systemy do zarządzania treściami i podobne rzeczy opierające się o sieć internetową, więc korzystając z naszego długiego doświadczenia pomożemy naprawić problemy związane z tym właśnie zakresem działalności. Niekiedy można oczywiście powiedzieć, że już są od tego ludzie. Wzorem przykładu: pomoc techniczna, która opiekuje się konkretnym rozwiązaniem|pilnuje konkretnego systemu – patrz systemy sklepów internetowych i pomoc techniczna gwarantowana przez producenta rozwiązania. Należy tu wspomnieć, że nasza rozmowa z pomocą techniczną może wyglądać inaczej niż kontakt klienta, który nie zna oprogramowania sklepu internetowego – nam może być po prostu prościej dojść do porozumienia z pomocą techniczną, a dzięki temu zaoszczędzimy czas naszego klienta. Zaoszczędzimy czas naszego usługobiorcy nie tylko ze względu na to, że prościej będzie nam się dogadać z ludźmi z naszej branży, lecz także, dlatego że nasz usługobiorca nie będzie musiał oczekiwać na infolinii lub czacie na odpowiedź, gdyż zrobimy to sami. Podobne analogie można zastosować w różnych innych sytuacjach.

Ogólnodostępność i większa prostota użytkowania systemów sklepowych, czy do zarządzania treścią lub stron internetowych, sprawia, iż prawie każdy z pewną kluczową wiedzą lub tutorialem wyszukanym w internecie jest w stanie uruchomić sobie takie rozwiązanie. Natomiast w przypadku wystąpienia komplikacji, tych banalnych i tych skomplikowanych, tutaj już przydatne jest wyćwiczenie co do tego jak należy w takiej sytuacji postępować. Wielokrotnie dzieją się sytuacje, że początkujący użytkownik – może po prostu nie mieć pojęcia, w jaki sposób porozmawiać z obsługą techniczną albo w jaki sposób wyszukać rozwiązania w różnych źródłach, bo po prostu nie posiada w tym cennego doświadczenia, a jego zdobywanie wiąże się z dużym wydatkiem czasu i nie za każdym razem kończy się sukcesem. Odnalezienie w internecie rozwiązania trudności technicznej ze sklepem lub stroną internetową to jedno, jednakże jego wdrożenie to drugie.

Jeśli tylko naprawa błędu jest związana z pracami programistycznymi to duża liczba ludzi może już odczuwać zrezygnowanie i skapitulować na wstępie. Nawet gdy uda się zainstalować takowe rozwiązanie to może ono nie działać i wtedy już konieczna jest bardziej szczegółowe badanie problemu z użyciem specjalnych narzędzi. To jest oczywiście tylko jeden z możliwych problemów, które mogą powstać i które są nierzadko bardziej skomplikowane niż wyglądają.

Nasza firma oferuje kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów w dziedzinie, w której sami pracujemy. Mamy tu na myśli między innymi:

 • ogólne rozwiązywanie problemów z użytkowaniem sklepu i stron internetowych, helpdesk, edukacja z użytkowania
 • rozwiązywanie problemów ze sklepami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów programistycznych w specjalności stron internetowych i sklepów internetowych
 • rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem poczty e-mail
 • rozwiązywanie problemów z serwerami hostingującymi
 • rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi
 • rozwiązywanie problemów z systemami zarządzania treścią CMS
 • rozwiązywanie problemów z serwerami poczty e-mail

To tylko niektóre przykłady. Można to oczywiście bardziej rozdrobnić, w formie przykładu: obszar pomocy przy sklepie internetowym może obejmować uporanie się z problemami technicznymi, weryfikację kłopotów z produktami, czy systemem obsługi zamówień. Całość jest zależna od konkretnego przypadku i tego, z czym klient naprawdę ma kłopot, w związku z tym stawiamy na solidny wywiad, by zobaczyć, gdzie leży kłopot.

Naszą usługę pomocy rozwiązywania komplikacji ze sklepami i stronami internetowymi można również zamówić w formie abonamentowej – w takim przypadku najłatwiej spytać nas o szczegółową wycenę takiego trybu współpracy.

Nasz dział IT poradzi sobie z każdym zadaniem

Potrzebujesz sprawnej pomocy informatycznej dla Twojego rozwiązania? Trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ Nasi informatycy to jedni z najlepszych! Są w stanie pom

Potrzebujesz dobrej pomocy informatycznej dla Twojego projektu? Dobrze trafiłeś, bo nasi informatycy nie mają sobie równych! Pomogą Ci w każdym problemie i zakodują niemal każdy pomysł.

óc Ci w każdym problemie i zakodować niemal każdy pomysł.

Pozycjonowanie

W przypadku gdy posiadamy już treści w internecie, to powinno zatroszczyć się, by zobaczyło je jak największe grono osób. Tego typu działania określamy jako pozycjonowanie. Jest to działanie dalekosiężne, które wymusza od nas włożenia sporego wysiłku i pracy, niemniej jednak jego owoce są na tyle zadowalające, że powinniśmy o to dbać.

1. Pozycjonowanie sklepów internetowych Rumia

Mając sklep internetowy wypada zadbać o jego przyjazną budowę oraz jak najprostszą obsługę, jednak to nie wszystko!

Trzeba też zadbać o asortyment? Fakt, ale to w dalszym ciągu nie wszystko. Naukowcy zbadali, że internauci korzystają z wyszukiwarek internetowych do znalezienia interesującego ich asortymentu, a 60% klika w pierwszy wynik – co także ważne, duża część użytkowników sprawdza tylko dwie początkowe strony wyników wyszukiwania. Te informacje wyraźnie wykazują, gdzie sklep internetowy powinien znajdować swoich klientów.

Widzisz już, że aby sklep internetowy odniósł sukces, musi on być w pierwszej kolejności widoczny. Piękna witryna sklepu internetowego nie zadziała, kiedy żaden klient jej nie zobaczy! W tym celu tak ważna jest jak najlepsza pozycja sklepu internetowego w organicznych wynikach wyszukiwarki – jest to jedna z głównych miar powodzenia sklepów internetowych. Z tego samego powodu pozycjonowanie organiczne jest jedną z najlepszych metod reklamy w internecie, dlatego, bo im więcej odbiorców kliknie w Twój sklep internetowy na pierwotnej stronie wyszukiwania Google, tym więcej uzyskasz wejść i więcej potencjalnych kontrahentów zapozna się z Twoją ofertą.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Na dobrą pozycję organiczną w wyszukiwarce ma wpływ wiele różnych czynników, jednym z takich czynników jest także prędkość wczytywania się witryny internetowej. Czy wiesz, że prawie 50 procent użytkowników rezygnuje z obejrzenia sklepu internetowego, kiedy czas ładowania trwa więcej niż 5 sekund? W procesie pozycjonowania organicznego sklepu internetowego poddajemy analizie mnóstwo aspektów jego funkcjonowania w tym również czas ładowania. Frazy kluczowe są decydujące w pozycjonowaniu organicznym, mimo wszystko, bez dobrze działającego i dobrze udoskonalonego sklepu nie przyniosą docelowych efektów, tak jak również przepiękny sklep nie wystarczy jeśli go nikt nie zobaczy.

2. Pozycjonowanie stron WWW Rumia

Nawet 97% ludzi w internecie wykorzystuje wyszukiwarkę Google do szukania interesujących ich informacji, usług, czy produktów. Większość z tych ludzi nie przegląda wyników znajdujących się dalej niż druga strona wyników wyszukiwania.

Mówi to o tym, że mając nieudoskonaloną w odniesieniu do SEO stronę, na której dzielisz się wartościowymi informacjami lub prezentujesz swoje produkty, lub usługi, nie masz możliwości, aby zostać zaobserwowanym przez dużą ilość ludzi, ponieważ Twoja strona pojawia się poza zakresem przeglądanych przez nich wyników wyszukiwania. Najczęściej przeglądaną stroną organicznych wyników wyszukiwania w Google jest pierwsza strona, a ponad połowa internautów wchodzi w tylko 5 pierwszych wyświetlonych linków. Nie dbając o odpowiednio wysoką pozycję wyszukiwania organicznego i wychodząc poza TOP 10 wyników wyszukiwania ruch użytkowników na stronie znacznie maleje, a plusy wynikające z dużego ruchu też zostają znacznie zmniejszone.

Warto inwestować w prężne pozycjonowanie organiczne, jako że jest to inwestycja, która przynosi efekt długookresowy jeżeli jest efektywnie wykonana. W przeciwieństwie do kampanii Google Ads rezultat pozycjonowania organicznego utrzymuje się znacznie dłużej, ale jednocześnie nie jest on natychmiastowy. Google Ads może okazać się szybszym rozwiązaniem, lecz jego ogromnym minusem jest fakt, że kiedy wyłączymy Google Ads, nasze linki sponsorowane zwyczajnie skończą się wyświetlać. Oprócz tego powinniśmy zauważyć, że kampanie Google Ads także prawdopodobnie będą działać zauważalnie lepiej jeżeli strona, do której prowadzą jest dobrze wypozycjonowana i zoptymalizowana pod względem SEO. Pozycjonowanie organiczne tworzy świadomość i zaufanie do danej strony, a odbiorcy chętniej otwierają linki sponsorowane ze stron, które już kiedyś widzieli. Patrząc z każdej strony tego aspektu, możemy stwierdzić, inwestycja w dobre pozycjonowanie organiczne jest zawsze opłacalna!

3. Audyty SEO Rumia

Search Engine Optimization w skrócie SEO to proces optymalizacji witryny internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, jest również fragmentem kompleksowych działań pozycjonerskich. Audyt SEO przyniesie szczegółowe informacje o kondycji strony internetowej i jej dostosowaniu do wyświetlania w wyszukiwarkach.

SEO jest kluczowym segmentem procesu pozycjonowania, bez którego inne działania pozycjonujące mogą nie odnieść pożądanego efektu. W zasadzie pozycjonowanie powinno rozpocząć się właśnie od optymalizacji strony pod względem wyszukiwania lub właśnie przeanalizowania wspomnianej optymalizacji, o ile w ogóle została kiedyś zrobiona. Audyt SEO pozwala zauważyć błędy i utrapienia wynurzające się na stronie internetowej, a tym samym podkreśla miejsca, które wymagają poprawy. W naszej analizie uwzględniamy między innymi czynniki zewnętrzne i wewnętrzne oraz aspekty techniczne strony.

Aspekty techniczne to prościej mówiąc rozplanowanie samej strony internetowej i jej dostosowanie do indeksowania przez roboty Google. Analizujemy sam kod strony a ponadto tagi na niej umieszczone, a także stosowną implementację modułów analitycznych, czy obciążenie zasobami. Wprawdzie to nie wszystko, jednak pozwala to stworzyć sobie ogląd na tą część analizy. Przykładowo, jeżeli strona posiada podpięty panel Google Analytics, a dane w panelu zaczęły wyświetlać się w niecodzienny sposób to możliwe, że wystąpiła jakaś trudność z integracją. Porównywalnie jest jeśli strona nienaturalnie spowalnia i długo się ładuje, co również ma ogromny wpływ na pozycję w wyszukiwarkach.

Badanie czynników wewnętrznych polega na weryfikacji informacji prezentowanych na stronie internetowej – sprawdzamy, czy treść jest bezusterkowa pod kątem technicznym i czy jest powiązana merytorycznie z działalnością strony, a także czy jest odpowiednio duże napełnienie strony internetowej wysokiego gatunku treścią związaną z profilem działalności. Przez czynniki zewnętrzne mamy na myśli przykładowo weryfikację puli linków odsyłających do witryny, tego czy w ogóle są działające i jaka jest ich jakość. To również przyjrzenie się treściom odsyłającym do witryny, jak też poziom widoczności na tle konkurencji.

Ostateczny zakres analizy SEO możemy nakreślić indywidualnie w trakcie rozmowy z naszymi fachowcami. Mamy świadomość, że nie każda strona może potrzebować audytu kompleksowego, a np. tylko zbadania poszczególnych elementów.

Chcesz pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Nic trudnego! Nasz dział zajmujący się pozycjonowaniem oraz kampaniami marketingowymi w sieci to jedni z najlepszych specjalistów od działania teraźniejszych wyszukiwarek w sieci. Dużo stron klientów trafia na pierwsze wyniki wyszukiwania dzięki naszym unikatowym metodom. 

Marketing treści

1. Marketing treści Rumia

Content Marketing, czyli prościej mówiąc Marketing Treści. Jest to pewnego rodzaju model marketingu, gdzie stawiamy na doręczanie użytkownikom wartościowych i ciekawych treści, dzięki którym kształtujemy relację, a potem zdobywamy zaufanie wraz z lojalnym i regularnym konsumentem. Jest to idea długotrwała, przynosząca wyśmienite rezultaty pod warunkiem fachowego jej zastosowania.

Definicja Content Marketingu siłą rzeczy jest zagadnieniem dość obszernym ze względu na to, iż tworzenie treści nie ogranicza się wyłącznie do jednego nośnika, czy do jednego rodzaju. Nie musi to być wyłącznie tekst, nie musi to być jedynie nagranie, nie musi to być wyłącznie tutorial – może to być wszystko razem lub osobno. W marketingu treści ważna jest także cykliczność wobec tego warto takie zadanie powierzyć dedykowanym ekspertom. Treści można oczywiście|Oczywiście treści można produkować samemu, ale jest to czasochłonna praca, a strategia jest długoterminowa, z tego powodu bardziej opłaca się przekazać to do ekspertów.

Mnóstwo firm zetknęła się już z pewną metodą marketingu treści i być może nieświadomie sama go kreuje. Mówimy tutaj o firmowym blogu, który jest dobrym przykładem jeśli mówimy o content marketing. Firmowy blog to już kamień węgielny wielu firmowych stron, jednakże sam blog to nie całokształt, trzeba go jeszcze naładować wartościową treścią, a z tym jest trudniej, gdyż spora część firmowych blogów zostaje zaniedbana i pozostawiona tylko z kilkoma pierwszymi artykułami. Niestety content marketing w takim wykonaniu zasadniczo nie działa lub działa bardzo mało efektywnie. Z tego też powodu lepszym rozwiązaniem jest ofiarowanie marketingu treści w nasze ręce.

Company blog

Cechy takiego rozwiązania to nie tylko regularność jeśli chodzi o projektowanie i publikację treści, lecz także nasze okiełznanie używanych kanałów dystrybucji i form, w jakich treści można wygenerować, a te nie sprowadzają się tylko do bloga.

2. Artykuły sponsorowane Rumia

Artykuły sponsorowane to rodzaj treści przygotowywanej na zlecenie, która później zamieszczana jest w medium (portalu, serwisie internetowym) z odpowiednią ilością ruchu internetowego, aby w ogóle móc oferować usługę zamieszczenia takiego artykułu. W takim artykule zostaje oczywiście umieszczona wzmianka o zleceniodawcy jednakże jego treść musi być interesująca i pomocna dla czytelnika – artykuł będący tylko chamską reklamą nie ma racji bytu.

Jeśli artykuł sponsorowany nie przyciąga treścią, a czas spędzony przez odbiorcę na jego czytaniu jest zbyt krótki to wartość takiego artykułu jest żadna – można nawet powiedzieć, że nie służy zleceniodawcy. W związku z tym należy selektywnie wybierać ludzi, którzy takie artykuły przygotowują i równie uważnie należy wybierać portale, na których zostaną one opublikowane, gdyż jest to także część działań SEO. Zwykliśmy prychać z dezaprobatą na słowa artykuł sponsorowany, ponieważ odnosimy wrażenie, że taki artykuł nie wniesie niczego wartościowego i fakt, możemy natknąć się na takie artykuły sponsorowane, które naprawdę nie są warte naszej uwagi i czasu. Szkopuł w tym, że odpowiednio zrobiony artykuł sponsorowany oferuje przede wszystkim ciekawą treść i informacje, a dopiero później przedstawia reklamę.

Jakie w takim razie są benefity dla zleceniodawcy skoro reklama zdaje się być druga w kolejności? Chodzi o to, że wartościowa i praktyczna treść sama przykuwa duże grono internautów, a ci siłą rzeczy rozpatrzą zamieszczoną w artykule reklamę jeżeli koresponduje ona z tematem wpisu. Wzorem przykładu artykuł sponsorowany o interwałach wymiany oleju i z samouczkiem jego wymiany może mieć zaprezentowaną reklamę olejów silnikowych i filtrów olejowych – jest to odpowiednie połączenie, które dostarcza wartościowej wiedzy na dany temat wraz z informacjami, gdzie można zakupić potrzebne materiały eksploatacyjne. Odpowiednio skomponowane artykuły sponsorowane dostarczają odbiorcom przydatnych informacji, a zleceniodawcy przynoszą dalekosiężne korzyści.

3. Blog firmowy Rumia

Blog firmowy jest dodatkiem pozwalającym na budowę image eksperta w swoim zawodzie. W wyniku przekazywania internautom cennych treści powiększasz swoje zasięgi w internecie, a równocześnie możesz zyskać nowych lojalnych i stałych konsumentów.

Prowadzenie cennego bloga firmowego jest zadaniem trudnym, ale też opłacalnym. Nie we wszystkich firmach można administrować cyklicznie aktualizowanego bloga, ponieważ czasami po prostu wszystkie tematy zostaną wyczerpane. Mimo to zawsze warto firmowego bloga mieć i zapełnić go wartościową treścią, wszak z reguły w przypadku większości biznesów całkiem możliwe jest dostarczenie klientom i czytelnikom ciekawych informacji i poradników, które mogą zachęcić czytających do skorzystania z oferty danej firmy.

Niekiedy niemożliwe jest systematyczne aktualizowanie bloga z powodu wyczerpania danej dziedziny, lecz w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie bloga na podobieństwo przydatnego kompendium wiedzy związanej z daną dziedziną. Wówczas tworzymy nieustannie świeżą i wartościową treść niezależną od postępu danej dziedziny. W ten sposób odpowiadamy na regularnie występujące zapytania odbiorców i wprowadzamy cenny ruch na swoją witrynę internetową. Dzięki temu możliwe staje się również pokazanie swojego biznesu szerszemu gronu osób, w którym mogą znaleźć się nowi konsumenci.

Zanim w ogóle zaczniemy budować firmowego bloga, najlepiej będzie zastanowić się nad jego formą, gdyż mamy kilka opcji. W każdej z nich przekazujemy wartościową treść, jednakże jak już pisaliśmy, czasami lepiej jest stworzyć kompendium wiedzy, a czasami – jeśli charakter biznesu pozwala – można pisać bloga bardziej dynamicznie. Istotne jest, by nie prowadzić bloga z niechęcią i bez odpowiedniej wiedzy, ponieważ można uzyskać efekt odwrotny. W takim przypadku najkorzystniej jest dać to zadanie sprawdzonym ekspertom.

4. Poradniki Rumia

Poradniki są kolejnym wcieleniem marketingu treści. Mogą oczywiście funkcjonować jako część firmowego bloga, jednak poradniki można też sformować w ciekawą encyklopedię wiedzy. W wyniku użyciu poradników możliwe jest dokształcanie interesantów i potencjalnych kontrahentów w obrębie ich interesującym lub w zakresie stricte połączonym z naszą dziedziną.

Poradnik uchyla odbiorcy kawałek tajemnicy z wiedzy eksperckiej z danego tematu. Można oczywiście także poruszyć cały temat w większej serii poradników. Czy to czasem nie sprawi, że potencjalny klient zrobi całość samodzielnie? Być może, jednak należy pamiętać o szczególnie ważnych czynnikach, jakimi są czas i praktyka, a także wymagane narzędzia. Można skonstruować poradnik na temat tego jak stworzyć np. własne perfumy. Zawarte tam informacje dotrą do hobbystów, którzy wygenerują wartościowy ruch, a w efekcie dotrzesz także do odbiorców zainteresowanych własnymi kompozycjami, lecz bez czasu i doświadczenia, aby się tym zająć – to właśnie będzie potencjalny klient. Scenariusze są przeróżne. Chodzi o to, że warto dzielić się wiedzą, aby uwidocznić, że naprawdę ją mamy. 

Powinno się pamiętać, że wiedzę ekspercką wraz z biegłością buduje się przez długie lata. Samemu też kiedyś poszukiwałeś informacji w swojej specjalizacji i nie od razu byłeś ekspertem, i właśnie w tym rzecz – dostarczenie części wiedzy niedoświadczonym nie zrobi z nich ekspertów, a pokaże, że znasz się na rzeczy i przekona odbiorców, iż opłaci się wykorzystać Twoją ofertę.

Opracowanie poradnika to również idealna okazja, żeby dostarczyć jeszcze więcej cennych treści dla swoich klientów, czy też po prostu zwykłych internautów, którzy są potencjalnymi klientami. Cenne treści ściągają na stronę większy ruch i usprawniają SEO strony, w związku z tym warto nad nimi pracować na wszelaką dostępną metodą. Wcześniej czy później, inwestycja w użyteczne dla konsumentów informacje zaprocentuje zwiększeniem obrotów każdego biznesu.

5. Opisy produktowe Rumia

Opisy produktowe są niebywale istotne dla branży e-commerce, czyli przeważnie sklepów internetowych. Efektywnie scharakteryzowany produkt potrafi zwerbować klienta. Jeżeli kupujący nie odszuka interesujących go informacji w opisie produktu to szuka w innym sklepie. 

Opis produktu przekazuje klientowi informacje, które powinien znać, zanim dokona transakcji. Jeżeli opis jest niestaranny i krótki to konsument może się skierować do innego sklepu. Jest tak, dlatego że dobry opis również budzi zaufanie kupca. Opis produktu ma też wpływ na wyniki pozycjonowania, jako że każdy produkt i jego opis może być niezłym źródłem słów kluczowych i cennej treści. Jeżeli ograniczymy się tylko do danych technicznych to czasami będzie to wystarczająca informacja, lecz zawsze opłaca się krótko, ale esencjonalnie opisać dany produkt – z czego jest zrobiony, jakie jest jego zastosowanie, komu się przyda. Są to łatwe zasady, jednak często są niebywale skuteczne. 

Dla przykładu, oferując klasyczne krzesła, możesz sporządzić tablicę danych technicznych i na tym zakończyć. Pewnie będą się sprzedawać. Nie mniej jednak, jeśli wysilisz się bardziej i opiszesz dokładniej, z jakich materiałów jest stworzone oraz w jaki sposób jest złożone to pokażesz potencjalnym klientom wartościowe informacje, chociażby o trwałości swojego asortymentu. Jeżeli przedstawisz też propozycję zastosowania, że przykładowo nadaje się idealnie do biura lub szkoły to zobaczysz zwiększenie zainteresowania wśród właśnie tych konsumentów. Czemu? Dlatego, że konsumenci mogą szukać produkty wpisując w wyszukiwarkę konkretne hasła, np. mocne krzesło do biura. Jeśli nie opiszesz takiego przykładu zastosowania to internauta zainteresowany kupnem krzesła do biura może do Ciebie nie trafić.

6. Kanał YouTube Rumia

Zastosowanie YouTube do marketingu treści to bardzo ciekawe narzędzie i nieco odmienne od treści pisanych. Jednak wymaga również większego nakładu pracy, ale odpowiednio wykorzystane może wywołać mocniejsze zaangażowanie niż treści pisane. Czy to znaczy, że z treści pisanych powinniśmy zrezygnować? Oczywiście, że nie. Dla najlepszych efektów powinniśmy połączyć oba typy treści.

Przez połączenie obu typów mamy tu na myśli równoczesne prowadzenie firmowego bloga i vloga. Wysokiej klasy wpisy, do których dodamy też materiał wideo osiągają większy poziom zaangażowania. Nawet jeżeli materiał wideo mówi o tym samym co tekst wpisu blogowego to celujemy do dwóch różnych odbiorców – jedni wolą czytać, drudzy wolą zobaczyć filmik. Jest jeszcze grupa odbiorców, która wolałaby tylko słuchać i dla nich idealne są podcasty. To jakim odbiorcą jest się w danej sytuacji może zależeć od wielu czynników, z tego powodu warto budować treści poprzez wszystkie popularne media.

Kanał YouTube daje interesujące możliwości nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą stać się twoimi klientami. Nie muszą, jednak mogą i musimy o tym pamiętać, bo jeśli w materiałach wideo przeholujemy z reklamą i stanie się ona napastliwa to osiągniemy efekt odwrotny do planowanego. Ideą jest danie odbiorcom cennych materiałów i pomocnych treści, które nie są przedstawiane na siłę, bo tak należy. Najlepiej jest jeżeli w dzieleniu się przydatnymi treściami znajduje się także pasja do swojego fachu – wówczas wszystko wychodzi naturalnie i nie jest wymuszone.

Warto pamiętać, że YouTube to dość konkurencyjne środowisko i wchodząc tam trzeba dostarczać wysokiej klasy materiały, a także zadbać o ich cykliczne pojawianie się. Dlatego też warto mieć przygotowaną dobrą strategię i sukcesywnie ją realizować.

Myślisz, że nie potrzebujesz Content Marketingu?

Mylisz się! Jeśli zadbasz o optymalny marketing treści to twoja witryna czy sklep, będzie prezentowała się bardzo wysoko w wynikach organicznych co oznacza zwiększenie przychodów w okresie długofalowym bez żadnych kosztów!

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze są bardzo ważne w przypadku, gdy chcemy przedstawić naszą firmę na targach, eventach, czy występach publicznych, ale nie tylko. W celu ułatwienia wyboru systemów wystawienniczych i uzupełnienia luki na rynku powstała nasza marka RETIO.

1. Ścianki reklamowe Rumia

Ścianki reklamowe to systemy reklamowe stosowane przede wszystkim na różnego rodzaju konferencjach i targach branżowych. Prosto rzecz ujmując, jest to stelaż – czyli metalowa konstrukcja – na której umieszczamy grafikę, która może być stworzona na materiale tekstylnym lub również na panelach PVC. W zależności od systemu materiał z grafiką można na ściankę naciągnąć lub przytwierdzić, oba te rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy. Systemy ścianek reklamowych stosowane są przez bardzo różnorodne firmy, z równie rozmaitych branż. Ściankę można ulokować w hotelowej recepcji, na konferencji prasowej, lub nawet na korytarzu urzędu miasta. Ciekawym rozwiązaniem jest również wymiana grafiki na materiał w kolorze zielonym, z czego otrzymamy tzw. Green Screen. Taki zielony ekran jest pomocny w momencie filmowania materiałów wideo, w których podczas późniejszej obróbki zielone tło jest zastępowane na inne przy pomocy programów komputerowych oraz jest tak samo przydatne podczas robienia zdjęć fotograficznych.

Niemniej jednak podstawową funkcją ścianek reklamowych jest, jak sama nazwa wskazuje – funkcja reklamowa, czyli także promocyjna lub prezentacyjna. Ścianki reklamowe można stosować z trybunkami lub ladami promocyjnymi budując w ten sposób stoiska promocyjne. Wymiary ścianek reklamowych rozpoczynają się już od jakiś 240 cm szerokości, zatem decydując się na zakup takiego systemu reklamowego można stosunkowo małym kosztem uzyskać profesjonalne stanowisko promocyjne. Ścianki reklamowe istnieją również w wariantach dwustronnych, zatem w określonych przypadkach można wykonać podwójne stoisko. Poza funkcją promocyjną w kontekście komercyjnym ścianki reklamowe mogą również służyć jako ścianki prezentacyjne albo jako tło do robienia zdjęć. Spośród takich rozwiązań chętnie korzystają urzędy, szkoły, lub uniwersytety w przypadku realizowania różnego rodzaju wydarzeń jak dni miasta, wydarzenia sportowe lub społeczne.

Od wielu lat dostarczamy naszym klientom doskonałej jakości ścianki reklamowe i doradzamy, co najlepiej sprawdzi się w określonym zadaniu. Czasem ścianka nie jest potrzebna, a czasem jest to najwłaściwsze spośród możliwych rozwiązań. Wykonaliśmy już tysiące ścianek oraz posiadamy wielkie grono zadowolonych klientów.

Nasza firma jest doceniana ze względu na naszą kompleksową ofertę sprzedaży ścianek reklamowych, a także jakość towarów i gwarancję, jaką dajemy na nasze systemy wystawiennicze. Klienci zamawiający u nas ścianki reklamowe mogą liczyć na ich kompleksowe wykonanie do A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie wykonać projekt graficzny takiej ścianki, a potem zrobić wydruk oraz dostarczyć pasującą konstrukcję, na której zostanie umieszczony wykonany wydruk. Jeśli takie jest wymaganie naszego klienta to możemy też zapewnić osobne składowe tego systemu, tj. osobno można zamówić projekt graficzny, osobno można zamówić wydruk i osobno można zamówić również konstrukcję ścianki reklamowej, a także różne akcesoria do nich przeznaczone. Można te składowe również łączyć, czyli np. nowy projekt z wydrukiem, a konstrukcja zostaje ta sama, nowa konstrukcja przystosowana do starego wydruku i tak dalej.

W naszej ofercie ścianek reklamowych posiadamy również ogromny wybór jeżeli chodzi o rodzaj ścianek reklamowych. Wyróżniamy nieskomplikowane ścianki tekstylne, ścianki reklamowe Pop-Up, ścianki Hop-Up, a również magnetyczne rozwiązania modułowe. Z tych ostatnich można stworzyć dość rozbudowane stoiska, a także ciekawe projekty graficzne. Należy spostrzec, iż ścianki reklamowe to systemy ekspozycyjne przeznaczone do użytku wewnętrznego i nie zaleca się wykorzystywania ich w plenerze. Wszelkie przypadki użycia ścianki reklamowej w plenerze zalecamy rozpatrzeć we własnym zakresie, gdyż teoretycznie przy dobrej pogodzie i na solidnej powierzchni można by taką ściankę ustawić, jednak tak jak było wspomniane – system nie jest do tego przeznaczony. Można oczywiście wykorzystać ściankę reklamową w połączeniu z namiotem reklamowym – również znajdującym się w naszej ofercie – który osłoni ściankę przed wiatrem i złymi warunkami atmosferycznymi.

2. Flagi reklamowe Rumia

Flaga reklamowa jest systemem reklamowym, który jest stosunkowo niepozorny, ale ma swój niewątpliwy udział w profesjonalnej prezentacji firmy. Flaga reklamowa może przybrać formę tzw. windera lub beach flag, lub wysokiego masztu, jaki będzie już widoczny z większej odległości. Małe flagi reklamowe można ujrzeć w marketach, bankach, nawet w urzędach i na różnych wydarzeniach społecznych, miejskich i kulturalnych – w skrócie praktycznie wszędzie. Prosto rzecz ujmując, flaga reklamowa to materiał rozpięty na elastycznym maszcie w kształcie najczęściej skrzydła bądź pióra. Jest to dość tania oraz efektywna forma reklamowa, jest też kompaktowa i mobilna, można ją umieścić wszędzie i łatwo przemieścić. Z tego również powodu flagi reklamowe są chętnie wybierane przez tak dużą ilość naszych klientów, gdyż flaga reklamowa jest po prostu rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i o wszechstronnym zastosowaniu, a to nie kończy się tylko na funkcjach reklamowych. Mamy tutaj na myśli to, że o tym, jaką funkcję pełni decyduje to co postanowimy umieścić na maszcie, to też czasem lepiej posługiwać się terminem flagi z własnym wydrukiem. Gdy na fladze umieścimy informacje o promocjach, bądź jakiś produkt to będzie to flaga reklamowa. Jeśli na fladze umieścimy tylko nazwę instytucji to może to już być flaga firmowa. Jeżeli zaś umieścimy na fladze symbole narodowe bądź też symbole miasta, bądź gminy to będzie to flaga narodowa, reprezentacyjna.

Jak wspomnieliśmy, flagi mogą być instalowane na masztach elastycznych i wówczas mówimy o nich winder lub beach flag. Jednakże oprócz masztów elastycznych występują też maszty bardziej tradycyjne sięgające wysokością ponad 8 metrów. Tego gatunku flagi są już znacznie mniej mobilne, ze względu na to, iż maszt jest osadzony na trwałe w jednym miejscu. Ich dużą zaletą jest widoczność z dużej odległości. Takie maszty można spotkać często przed dużymi korporacjami czy instytucjami, można je zauważyć przed salonami samochodowymi, przed szpitalem, bądź przed urzędem miasta. Na tego typu masztach są także częściej umieszczane flagi narodowe oraz inne flagi pełniące funkcje reprezentacyjne.

Flagi reklamowe znajdujące się w naszej ofercie zrobione są z najwyższej jakości materiałów. W przypadku winderów oferujemy maszty zrobione z włókna szklanego, a w przypadku flag tradycyjnych będą to maszty aluminiowe bądź kompozytowe do wyboru. Samą flagę zawieszaną na maszcie wykonujemy z doskonałej jakości materiału flagowego, zwykle jest to materiał poliester 110 g/m² zapewniający dobrą wytrzymałość zawieszonej flagi. Wykorzystywana technologia wydruku flagi utrzymuje najwyższą jakość, a także dużą intensywność barw, dzięki czemu gotowy produkt wygląda bardzo profesjonalnie. Należy wspomnieć, iż flaga i maszt to osobne elementy, które można wymieniać jeśli ulegną zepsuciu lub jeżeli akurat zajdzie potrzeba zaktualizowania samej flagi, czyli nadruku na materiale flagowym. Dzięki takiej opcji można również zaopatrzyć się we flagi reklamowe na każdą okazję, tj. kupić jeden zestaw masztów oraz kilka zestawów flag, jakie będą cyklicznie zmieniane.

Do flag typu winder należy także dobrać właściwą podstawę w zależności od tego, w jakim środowisku i w jakich warunkach będzie użytkowana flaga reklamowa. W przypadku klasycznych dużych masztów flagowych taka konieczność nie występuje, ponieważ one zawsze stoją na zewnątrz. Flagi reklamowe typu winder z kolei mogą być stawiane zewnętrznie jak też wewnętrznie w zależności od wymagań, w takim wypadku konieczne jest dobranie podstawy do tych flag. Do użytku na zewnątrz stosowane są podstawy wbijane w ziemie lub obciążane piaskiem, czy też wodą, a także solidne podstawy stalowe z opcjonalnym dodatkowym obciążnikiem. Do użytku wewnętrznego zalecamy podstawy stalowe i niekiedy też napełniane, ale te wcześniejsze cechują się ładniejszym wyglądem.

3. Stoiska na targi Rumia

Na targach branżowych trzeba się wyróżnić – to klucz do zauważenia i sukcesu. Aby to osiągnąć, potrzebne będzie stoisko targowe, które jest trochę bardziej złożonym systemem reklamowym i może być zwyczajnie połączeniem kilku oddzielnych systemów albo może być stworzone indywidualnie. Aby skompletować nieduże stoisko, wystarczy w zasadzie jedna ścianka reklamowa lub dwie i do tego trybunka wraz z roll-upem i flagą. Bardziej zaawansowane projekty potrzebują nieco innego podejścia, ale takie również są możliwe do przygotowania, a ostatecznie mogą być bardziej efektywne, co oczywiście przełoży się na większą widoczność, a o to na targach chodzi.

Stoiska targowe możemy stworzyć od A do Z. To znaczy, że jesteśmy w stanie zrobić projekty graficzne, wydruki, jak również konstrukcje wraz z dostawą bezpośrednio na docelowe miejsce. Stoisko możemy zaprojektować indywidualnie, zaproponować jeden z naszych gotowych wzorów lub też skompletować je z innych gotowych systemów – najprostsza opcja to ścianka reklamowa z trybunką. Nawet w standardowym zestawie nasze stoiska targowe prezentują się atrakcyjnie i interesują odwiedzających, więc nie ma konieczności, aby od razu startować z wielkim stoiskiem targowym, jeżeli nie ma się na to odpowiednich funduszy. Lepiej jest pokazać się na targach z prostym, ale ładnym stoiskiem targowym w celu zaznaczenia swojej obecności niż nie pojawić się na nich w ogóle. Z tej przyczyny warto rozważyć niewielką inwestycję, ponieważ może się to przyczynić do sukcesywnego powiększania stoisk targowych w kolejnych latach.

4. Pozostałe systemy reklamowe Rumia

Oprócz dobrze kojarzonych z systemami wystawienniczymi i reklamowymi ściankami czy flagami dysponujemy również dużą ofertą pozostałych systemów reklamowych, które wspomagają rozwijające się firmy w ich sukcesie.

Nasza oferta obejmuje bardzo duży wybór systemów reklamowych, jak również dodatków do nich. Jednym z bardziej popularnych produktów marketingowych są potykacze reklamowe, w których często umieszczane są plakaty z informacją promocyjną. Takie potykacze zazwyczaj obserwujemy przed sklepami, jak również na samych salach sprzedażowych. Posiadamy również w swojej ofercie potykacze kredowe, które są często lubiane przez branżę gastronomiczną – restauracje, bary, kawiarnie. Takie potykacze posiadają powierzchnię przystosowaną do pisania kredą lub pisakiem kredowym. Dla branży HoReCa posiadamy także słupki i sznury odgradzające, które stylowo mogą ozdabiać wejście do lokalu lub wyznaczać miejsce kolejki. Poza tym dysponujemy także parasolami gastronomicznymi, które funkcje znajdują na zewnątrz, przed lokalem.

W naszej dużej ofercie produktowej posiadamy też systemy roll-up, standy reklamowe, lady i trybunki promocyjne, a także namioty, czy systemy cyfrowych kiosków. Posiadamy również ofertę kasetonów i liter przestrzennych 3D, a najciekawsze jest to, że to tylko skrawek naszego asortymentu, który jest iście przepastny. 

Nasza oferta obejmuje tylko produkty reklamowe najwyższej jakości, dlatego jeżeli Twoja firma musi zaopatrzyć się w sprzęt reklamowy to kompleksowo może zaopatrzyć się u nas. Bez zbędnego szukania – u nas dostaniesz wszystko.

Najlepsze i najbardziej znane systemy reklamowe w Polsce

Nasza marka systemów reklamowych RETIO jest znana w całej Polsce, a nawet w całej Europie. Dzięki jakości materiałów i dbaniu każdy szczegół nasze produkty są polecane przez każdą firmę jaka skorzystała z naszych usług.

Drukarnia

Oferujemy druki offsetowe, solwentowe, wielkoformatowe, cyfrowe, aby w potrzebie zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów. Operujemy własnym oraz nowoczesnym parkiem maszynowym, któremu wystarczy mała ilość czasu na zrealizowanie dużego zamówienia. Wybierając taki zakres produktów, a nie inny – kierowaliśmy się wynikami badań rynku z zakresu skutecznego dotarcia treści reklamowej do odbiorcy, nośnikami, które najbardziej skupiały ich uwagę na przekazie oraz poradami i oczekiwaniami naszych stałych Klientów.

Drukarnia Rumia

1. Druk małoformatowy Rumia

Drukiem małoformatowym określamy wszystkie wydruki w niedużym formacie – wydaje się to dosyć oczywiste. Najczęściej używanym przykładem druku małoformatowego są wizytówki i ulotki, z którymi styczność ma praktycznie każdy, ponieważ są właściwie w każdej branży, w tych niewielkich i tych sporych.

Poza typowymi ulotkami oraz wizytówkami, jako druk małoformatowy możemy również zaliczyć katalogi, broszury, teczki, czy kalendarze. Produktów istnieje sporo, że niełatwo wymienić każdy z nich, jednak ich wzajemną cechą jest to, że tak właściwie jest to stosunkowo przenośny i mały format.

Oferujemy też kompleksowe usługi drukarskie spośród druku małoformatowego. Poprzez kompleksowe usługi drukarskie spośród tego obszaru mamy na myśli przygotowanie kompletnego produktu, mówiąc prościej od wykonania profesjonalnego projektu graficznego do stworzenia najdoskonalszej jakości wydruków w należytym nakładzie. Proces projektowy zaczynamy od sprawdzenia potrzeb oraz wymagań klienta w celu opracowania dokładnych wytycznych, które są potrzebne do zrealizowania profesjonalnego projektu graficznego. Im więcej istotnych informacji uda nam się uzyskać, tym szybciej przebiegnie proces samego projektowania i jednocześnie szybciej będziemy mogli zacząć proces produkcyjny.

Oczywiście, jeżeli klient posiada ma już swoją przemyślaną koncepcję projektu, to sprowadzamy się do ustalenia szczegółów, a także do podania potencjalnych propozycji zmian opierających się o panujące trendy i nasze doświadczenie, jakie mogą zostać zaakceptowane i dodane, jednak nie muszą. Sposobem do zrozumienia się oraz osiągnięcia sukcesu w stworzeniu profesjonalnych projektów i wydruków małoformatowych jest właściwa komunikacja, w której nakładamy spory nacisk na jak najszersze uszczegółowienie otrzymywanych wytycznych. Szczegółowe określanie wytycznych, na etapie omawiania projektu oszczędzamy czas sobie oraz naszym klientom redukując zagrożenie wprowadzania dużej ilości poprawek. To wszystko sprawia, że nasi kontrahenci są bardzo zadowoleni z naszych profesjonalnych usług.

Tak jak wspomnieliśmy, oferta z działu druku małoformatowego obejmuje małe wydruki. Są to wydruki, których format przeważnie nie wykracza poza 50 cm na większym boku, lecz nie jest to granica stała. Dla przykładu szerokość wydruku licząca 51 cm także można zakwalifikować do owej kategorii. Podział na druk małoformatowy i wielkoformatowy powstał nie tylko z fizycznego rozmiaru konkretnego wydruku, ale i maszyn, które są niezbędne do wyprodukowania takich wydruków. Aby to sobie wyobrazić to, urządzeniem do druku małoformatowego można nazwać również normalną domową drukarkę. Zabiera ona niedużo powierzchni i najczęściej obsługuje kartki A4. W przypadku druku wielkoformatowego samo urządzenie potrafi być 10 razy większe niż domowa drukarka, gdyż takie aparatury często drukują przykładowo billboardy, gdzie wymiary zaczynają się od 100 cm długości i więcej.

Jak można krótko wypunktować dane produkty wchodzące w zakres druku małoformatowego? Jest ich dość dużo, natomiast dla ułatwienia, mianem druku małoformatowego, na pewno określimy niżej wymienione produkty:

Jest to tylko część z nich, lecz umożliwia to sobie uświadomić rzeczywisty wymiar druku małoformatowego, który jesteśmy w stanie wykonać dla naszych klientów.

2. Druk wielkoformatowy Rumia

Mianem druku wielkoformatowego nazywamy takie wydruki, które są większe niż takie, które można swobodnie przenosić, aczkolwiek nie zawsze! Doskonale znanym przykładem są chyba banery i bilbordy. Spostrzec je można przy drogach szybkiego ruchu i także w miastach na fasadach domów jak i również na ogrodzeniach. Takie powierzchnie reklamowe często znacząco przekraczają kompaktowe wymiary formatu A4. W przypadku bilbordów i podobnych dużych powierzchni potrzebny jest także ktoś do montażu, czy też wyklejenia takiej reklamy. Druk wielkoformatowy to też wydruki do użytku z roll-upami, czy na ściankach reklamowych. Można by do tego zaliczyć także większe formaty plakatów. W skrócie w zasadzie wszystko, co wykracza poza 50 cm szerokości będzie można uznać za wielki format druku.

Do takiego typu wydruku należy podejść nieco inaczej niż w przypadku druku małoformatowego. Już w trakcie konwersacji z klientem należy określić, czy robiony będzie wydruk w dużym formacie, bo zlecenie druku wielkoformatowego z błędnym projektem może zakończyć się fatalnie. Tutaj jeszcze należy dodać, iż przy projektowaniu w przebiegu projektowym również należy uwzględnić większe formaty wydruku, gdyż w tym wypadku do wykorzystania jest więcej miejsca, jednak nie w każdym przypadku jest to polecane – np. duży billboard może dostarczyć ograniczoną ilość informacji, jeśli stoi przy drodze szybkiego ruchu, zatem wspaniale jest gdy przekaz jest zwięzły i prosty. W przypadku billboardów lub banerów umieszczanych w miastach przy ulicy, na której ruch samochodowy jest często wolniejszy, a jeszcze w przypadku dużego natężenia ruchu pieszych oraz komunikacji miejskiej, można pokusić się o rozszerzony oraz bardziej treściwy przekaz, ponieważ odbiorcy mają trochę więcej czasu na zapoznanie się z billboardem lub banerem.

Nasze wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, w jaki sposób projektować skuteczne druki wielkoformatowe. Jesteśmy także w stanie doradzić, czy w przypadku zlecania nam druku nadesłany projekt osiągnie zakładany cel oraz, czy w ogóle nadaje się do druku. Możemy także wykonać zlecenie od projektu graficznego do wydruku, a na terenie Starogardu Gdańskiego możemy również wykonać montaż.

W wypadku druku wielkoformatowego mamy do czynienia z wydrukami, których dłuższy bok wynosi więcej niż 50 cm, często jest to dużo więcej – w końcu billboard potrafi mieć nawet 600 × 300 cm i takowy będzie trzeba wykleić grafiką podzieloną na mniejsze fragmenty. Takie postępowanie jest podyktowane między innymi łatwością transportu i montażu. Jeżeli mamy wyszczególnić konkretne produkty z grupy produktów druku wielkoformatowego to będą to:

Oczywiście tak jak w przypadku druku małoformatowego, taka lista nie wyczerpuje pełni oferowanych produktów, ale obrazuje pewien ich wachlarz. Drukiem wielkoformatowym określić można też np. namioty reklamowe, gdyż materiał, na którym wykonuje się wydruki, wykracza poza możliwości standardowych drukarek – zatem nie jest to tylko druk wielkoformatowy, ale niejako również specjalistyczny. Podobnie ma się sytuacja z każdego typu wydrukami na większe powierzchnie reklamowe, również takim nietypowym przykładem mogą być –  reklamowe podwieszenia sufitowe, gdzie na podwieszanym stelażem naciągnięty jest tekstylny wydruk reklamowy.

Profesjonalne wykonanie wydruków wielkoformatowych wymaga dobrego podejścia projektowego Kiedy już wcześniej o tym wspomnieliśmy. Istotne, aby klient mógł dobrać współpracę z firmą, jaka jest doświadczona w swojej branży i może zrealizować projekt jak i sam wydruk. U nas oczywiście jest taka możliwość i nasi kontrahenci zazwyczaj decydują się na tę opcję, a jeżeli mają oni własny projekt, to świadczymy wówczas możliwość sprawdzenia i dostosowania projektu do wymogów technicznych danego systemu lub powierzchni reklamowej.

3. Gadżety reklamowe Rumia

Gadżety reklamowe to dość niepozorne narzędzia promocji oraz efektu każdej liczącej się firmy. Nie rzucają się w oczy, a klienci, dla przykładu pisząc długopisem z nazwą Twojej firmy będą ją skądś kojarzyć. Ciekawość może wywołać poszukiwania, a potem może się okazać, że jednak Twoja marka może im coś zaoferować. Gadżety działają jak tajni agenci – nie zdajemy sobie sprawy z ich funkcjonowania, a działają. Tego rodzaju wyroby nie muszą być także powszechnym długopisem, czy kubkiem, mogą to być, choćby słuchawki z Twoim logo. W zasadzie wszystko da się jakoś obrandować, niezastąpiony jest jedynie ciekawy pomysł. Dla naszych klientów wykonaliśmy tysiące wspaniałych gadżetów, jakie pomagają promować business w sposób pozytywny, ale niewidoczny na pierwszy rzut oka.

Gadżety reklamowe dopełniają firmowy wizerunek zajmując powierzchnię wokół klienta, który może otoczyć się użytecznymi drobiazgami z nadrukiem marki, z jaką współpracuje. Gadżet reklamowy wtedy przeważnie mały przedmiot z nadrukiem reklamowym zawierającym napis lub grafikę firmy, która jest zainteresowana zleceniem produkcji gadżetów reklamowych. Jednakże gadżet reklamowy nie zawsze jest czymś lekkim, ponieważ dla przykładu słuchawki są już przedmiotem większym od długopisu, a jeszcze w tym przypadku występuje możliwość oznakowania produktu i używania go w formie gadżetu reklamowego. Podstawowym zadaniem gadżetów reklamowych jest promocja, rozpowszechnienie oraz reklama marki. Należy podkreślić, iż większą powszechnością cieszą się gadżety reklamowe będące małym użytecznym drobiazgiem ze względu na niższy koszt i łatwość ze strony samego produktu.

Przy produkcji gadżetów reklamowych ważną kwestią jest także właściwe stworzenie projektu i wybranie pasujących grafik reklamowych. Na długopisie pomieści się znacznie mniej aniżeli na kubku, dlatego też długopisy reklamowe są częstokroć oznaczane tylko logo lub tekstem, natomiast na kubkach z kolei można pokusić się o większą wyobraźnię.

Wybór gadżetów reklamowych dobrych dla Twojego biznesu może być skomplikowany, jednakże nie dlatego, iż jest to trudne zajęcie jako takie, tylko dlatego, że mnogość produktów, które potrafią być gadżetem reklamowym jest dosyć duża oraz po prostu ciężko się zdecydować. Najpopularniejsze gadżety reklamowe to długopisy, kubki, bądź też smycze – pisaliśmy o tym wyżej. Lecz jest tegoż sporo i poniżej przedstawiamy krótką listę gadżetów reklamowych, które możemy wyprodukować dla naszych kontrahentów:

Powyższe są przykładowymi gadżetami reklamowymi, jakich jest dużo więcej. Wspominaliśmy, choćby o słuchawkach z nadrukiem, są też maskotki, czy choćby otwieracze do butelek i scyzoryki, więc wszystko zależy od tego, czego wymaga klient. Potrafimy zrobić drobiazgi z nadrukiem lub pójść dużo dalej i przygotować brandowane zestawy prezentowe. Mamy, choćby opcję stworzenia kawy reklamowej na zlecenie. Wszelkie te warianty spełnią swoje zadanie, ale oczywiście wywrą diametralnie różne wrażenia, gdyż długopis z nadrukiem wprawdzie każdy widział, ale już nie każdy dostał brandowany zestaw prezentowy, a o kawie reklamowej nawet nie wspominając.

Z naszego doświadczenia wynika, że warto stawiać na rozwiązania proste jeżeli chodzi o gadżety reklamowe, oraz w przypadku chęci zorganizowania zestawu prezentowego należałoby poznać potrzeby odbiorców lub wybrać produkty neutralne, jakie nie przyniosą niezadowolenia. Naszym kontrahentom służymy fachową radą, a również utworzeniem gadżetów od początku do końca z uwzględnieniem projektu, realizacji i dostawy.

Aby sprostać zapotrzebowaniu klientów, poszerzamy ofertę o gadżety reklamowe. Poniżej przedstawiamy 2 katalogi produktowe z linii Blue Collection oraz Voyager. 

Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą!

Rozpocznij swoją przygodę już teraz

Wejdź ze swoim biznesem na wyższy poziom, po co się ograniczać? Jeżeli masz markę w Rumia to czemużby nie spróbować wyjść poza Twoją miejscowość

Czekamy, aby przenieść Twoją firmę na wyższy etap. Mamy kreatywnych ludzi i najlepsze narzędzia, aby tego dokonać.

Praca z wieloma agencjami rodzi wiele problemów, a co najważniejsze, generuje koszty dużo większe niż posiadanie jednego partnera do kompleksowego wsparcia. Oprócz kosztów związanych z obsługą, najważniejszy i najcenniejszy jest czas. My skracamy czas do minimum, tak by nasi klienci mogli skupić się na tym, co dla nich jest najważniejsze.
Jako agencja marketingowa typu full-service rozwiązujemy wiele problemów związanych z promocją produktów lub usług, między innymi:
 • Pomagamy w opracowaniu strategii, która pomoże osiągnąć cele marketingowe.
 • Projektujemy i wdrażamy kampanie reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne, drukowane, online itp.
 • Tworzymy kreacje graficzne i projektujemy materiały promocyjne, takie jak identyfikacje, banery, katalogi itp.
 • Zajmujemy się budowaniem wizerunku firmy, zarządzaniem kryzysowym, organizacją wydarzeń itp.

 

 • Planujemy i realizujemy kampanie internetowe, takie jak kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, pozycjonowanie stron internetowych itp.
 • Budujemy rozwiązania online, takie jak strony, landingi, sklepy, B2B, e-commerce itp.
 • Przeprowadzamy badania rynku i analizujemy dane, aby lepiej zrozumieć klientów i rynki, na których działa firma.
 • Pomagamy firmom w budowaniu silnej marki i osiągnięciu sukcesu na rynku poprzez kompleksową obsługę marketingową.

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

TERAZ WIESZ,
ŻE POMOŻEMY TOBIE!

Nasze działania opieramy na zautomatyzowanych działaniach marketingowych, skutecznie realizując zamierzone kroki. Wdrażając te rozwiązania już dziś, generujemy realne zyski dla Twojego biznesu.

4,5 gwiazdki z 42 opinii

Klikając „weź to” akceptujesz naszą politykę prywatności.

Wróć

1234
dalej
Otwórz czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj!
W czym mogę Ci pomóc?